DE ZEEUW *$8Sr Nat ic >naIe TWEEDE BLAD Zal het mond- en klauwzeer zich nog uitbreiden? BETTY'S LIEFDE. ~FÊ UILLETO IM. Het Amsterdamsche bruidje Uit de Provincie. MIDDELBURG. Ei VOOR* 1 Mm/ck/iKcn i l_EVENSVERZEkERINq-BAN k RoTTERdAIM VLISSINGEN. WALCHEREN. VAN MAANDAG 4 OCTOBER 1937, Nr 3. De provincies Drenthe en Friesland, welke lang onbesmet waren, thans ook aangetast. De inspecteur van den veeartsenij kun- digen dienst heeft op een hem door het A.N.P. gestelde vraag geantwoord: „Ik verwacht zeker nog een belangrijke uitbreiding van het optreden van mond en klauwzeer in de komende weken". De inspecteur grondde deze meening in de eerste plaats op de sterke stijging van het aantal geconstateerde ziekte gevallen. In de week van 29 Augustus tot 4 Sep tember werden 408 gevallen in 63 gemeen tenten vastgesteld, in de week van 5 tot 11 September 93 gevallen in 157 gemeen ten, van 12 tot 18 September 1782 ge vallen in 312 gemeenten en van 19 tot 25 September 4342 gevallen in 591 ge meenten. De cijfers betreffen telkens de in de betrokken week geconstateerde nieuwe gevallen. In ruim de helft der Nederlandsche gemeenten zijn dus gevallen van mond en klauwzeer geconstateerd, De provin cies Drenthe en Friesland, die lang on besmet zijn gebleven, zijn thans ook aan getast. Op grond van zijn jarenlange ervaring meende de heer 't Hooft te kun nen zeggen, dat de tegenwoordige epi- zoötie bijzonder hardnekkig is, daar zij zich aan bestrijdingsmiddelen weinig stoort. Ook in België en Frankrijk, welke landen zwaar door mond- en klauwzeer worden geplaagd, toont de ziekte den zelfden aard. Daarom zal men in ons land voorloopig nog wel een sterke stij ging van het aantal gevallen te zien krijgen, behalve misschien in Zuid-Hol land, waar met een getal van 2090 in een week het toppunt wel zal zijn bereikt. Over den duur der ziekte is wei nig te voorspellen. In den staltijd, die spoedig aanbreekt, zal de verplaatsing van vee zich beperken en de voortplan ting der ziekte zal dan ook sterk wor den geremd. Men moet evenwel rekening houden met het zoogenaamde „uitloopen" van de kwaal in het komende voorjaar. Toen in 1924 een groote epizoötie ge- heerscht had (89.000 gevallen) was in Maart 1925 het aantal gevallen op 145 teruggeloopgn. Toch zijn er in 1925 nog 30.000 gevallen geconstateerd. Het gevaar voor een dergelijk „uitloopen" is ook voor het volgende voorjaar niet denk beeldig. Prettig zijn deze vooruitzichten niet voor de melkveehouderij, die reeds moeilijkheden genoeg had en juist een kleine verlichting begon te voelen. De voornaamste maatregelen, waaraan de veehouders hebben te voldoen bij hel optreden eëner besmettelijke veeziekte ingevolge de Veewet worden hier onder de aandacht gebracht: Indien vee verschijnselen vertoont van een besmettelijke veeziekte (o.a. mond en klauwzeer) moet de eigenaar of hou der hiervan terstond kennisgeven aan den burgemeester (secretarie) en aan het politiebureau in de gemeente, waar het vee zich bevindt. De burgemeester neemt zijn maatrege len tot bestrijding der ziekte, welke wor den noodig geacht onder toezicht van het districtshoofd van den veeartsenij- kundigen dienst. Deze maatregelen zijn o.a.: het plaatsen van waarschuwings borden en kenteekenen vermeldende de ziekte en aangevende de terreinen en gebouwen, welke verdacht worden ge vaar voor besmetting op te leveren. Deze borden en kenteekenen moeten -Oi In de dagen van haar ziekte begonnen berouw en wroeging over de behande ling, die ze hem had aangedaan, haar te kwellen en ze verlangde zóó naar zijn verzekering, dat hij haar vergeven had, dat ik den moed nam om hem te schrij ven. Oogenblikkelijk kwam hij, hoewel hij nog niet eens heelemaal hersteld was van een auto-ongeluk, dat hem pas over komen was en het arme kind is gelukkig gestorven in het weten dat hij haar ver geven had. Tot het laatste toe is Sir Claude gebleven en zijn handen hielden de hare nog omvat, toen reeds de dood haar oogen gesloten en haar leden ver stijfd had. Wat was ik hem dankbaar, dat hij door zijn medelijdende teerheid haar laatste levensuren zóó heeft willen verlichten, temeer waar we wisten, dat zÜn liefde voor Eugenia reeds lang een geweldadigen dood was gestorven. Hij1 bleef Parijs tot na de begrafenis en legde W weemoedig herinneren op haar graf e® kruis van witte en gouden lelies." „Wat ben ik blij, dat hij gegaan is," 'luisterde Betty en haar hart trilde van duidelijk zichtbaar worden geplaatst aan de(n) toegang(en) van de terreinen, er ven en gebouwen, waar het vee zich bevindt. Wanneer een kenteeken is geplaatst of gebouwen en terreinen verdacht wor den gevaar op te leveren voor besmet ting is het verkampen van vee, alsmede het vervoeren o.a. van melk, mest, hooi, stroo, touw, koedekken en stalgereed- schap verboden. Van dit vervoer kan dispensatie wor den verleend en wel door den burge meester, onder voorwaarde, dat wanneer het vervoer van melk plaats vindt, de transportkannen van te voren behoorlijk met natronloog-oplossing worden ontsmet. Het vervoer van ziek of verdacht vee is zonder ontheffing van den burgemeester of op last van den minister verboden. Te allen tijde is het verboden ziek of verdacht vee te koop aan te bieden, te verkoopen of af te leveren. De ontsmettingsmiddelen kunnen wor den aangevraagd bij den burgemeester (secretarie). Wanneer vee, aan besmettelijke vee ziekte lijdend, is gestorven, moet hiervan terstond worden kennis gegeven aan den burgemeester (secretarie) en aan de politie. Op last van den burgemeester worden de waarschuwingsborden en kenteeke nen verwijderd, zoodat dit nimmer door de menschen zelf mag geschieden. Wijziging van het burgerlijk kinderrecht. Onder het kopje „Het Bruidje" schrijft het Chr. Hist, weekblad „Ons Blad": Eén van mr van Schaik's laatste mi- nisterieele daden was de samenstelling van het wetsontwerp tot wijziging van het burgerlijk kinderrecht en zoo hij daarmee een waardig besluit heeft willen geven aan zijn vier-jarig ministerschap, heeft hij! zijn doel bereikt. Mannen en vrouwen uit de practijk der kinderrecht spraak roemen het ontwerp als een be langrijke en hoogst gewenschte verbete ring, al is er uiteraard op onderdeelen wel critiek geleverd, en er is dan ook grond voor de verwachting, dat het wets ontwerp in de beide Kamers een vlotte behandeling zal hebben, met niet al te veel ingrijpende amendementen Het is alleen jammer voor den geeste lijken vader van het ontwerp, dat hij1 deze behandeling niet als minister, maar als Kamerlid zal meemaken als afscheids- stuk zou het 't goed „gedaan" hebben en dat nu zijn opvolger den buit mag binnenhalen. Een troost is, dat de wet in de geschiedenis der kinderrechtspraak wel altijd als de wet-Van Schaik bekend zal blijven. Een pakkend voorbeeld van het nut der voorgestelde bepalingen, althans van één er van, was de tragi-komedie, die zich in het Amsterdamsche stadhuis heeft afgespeeld en waarin een bruid van zeventien lentes de hoofdrol vervulde. Het meisje stond onder toezicht van een voogdijraad en was voor eigen welzijn inleen opvoedingsgesticht ondergebracht. Het was daar echter uit ontsnapt, had zich eeni'gen tijd verborgen weten te hou den, en stond nu-op het punt haar min derjarigheid van zich af te schudden door in het huwelijk te treden. Geluk kig voor haar kwam de voogdijraad er achter en wist deze het plan op het nip pertje te verijdelen. Voor de deur van de trouwkamer werd het meisje gearres teerd en in plaats van in de huwelijks boot kwam zij in een politiewagen te recht. Hier demonstreerde zich op een wran ge manier een leemte in de bestaande be palingen, want dergelijke mariages de raison, voornamelijk gesloten om aan de wet te ontkomen, worden maar al te dik wijls gesloten en menigmaal is het voor gekomen, dat een kinderrechter, die van plan was een minderjarige voor onder gang te behoeden, door haar onder toe zicht te stellen, zich het kind zag ontglip pen als gevolg van zulk een schijnhuwe lijk. Aan dit spel maakt de voorgestelde wet een einde en dat is niet haar eenige goede zijde. medelijden als ze aan dezen eenzamen man dacht, wiens hart toch ook snakte naar liefde en meeleven. Innig hoopte ze, dat haar antwoord hem geen blijvende teleurstelling zou brengen, want de ge dachte, dat hij lijden zou mee door haar schuld, was haar onverdragelijk. Pamela had ook haar eigen gedachten voortgesponnen en ging plotseling ver der „Toen ik bij de geopende kist stond, waarin Eugenia haar laatst'en slaap sliep, voelde ik het in al zijn zelfbeschul digende bitterheid, hoezeer ik ook do weldaad verbeurd had, die God nu nog wilde schenken, door mijn leven te sparen. Maar, Betty, ik ben er van overtuigd, dat God dat deed met een opzettelijk doel. Ik wil mijn leven beteren en niet meer steeds in de eerste plaats aan mezelf, maar eerst aan anderen denken. De ge noegens, die ik tot nu toe gezocht heb, waden leeg en broos, zonder blijvenden inhoud. Mijn lief zusje, wil jij me helpen in het streven naar een hooger en edeler doel? Wil jij me leeren jou geheim van volmaakt geluk, dat voorspruit uit een zich geven aan anderen dikwijls ten koste van zichzelf? Wil je dat, dan kan ook mijn leven misschien nog waarde krijgen voor God in den hemel en voor den naaste, dien Hij me hier op aarde heeft gegeven." Braam plukkers opgepast! Nu bet mond- en klauwzeer zich op Walcheren en Zuid-Beveland uitbreidt, is het de vele braamplukkers en -pluksters aangeraden voorzichtig te zijn. Zij dienen zich eerst te vergewissen of de bezochte weiden geen besmet terrein zijn. Een jubileum. Zaterdag her dacht de heer J. Kroon, magazijn-chef bij de firma D. de Jager Jz., Ijzerhandel al hier den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij de firma in dienst trad. De oudste firmant, de heer H. J. Kruij- der, heeft den jubilaris hartelijk en waar- deerend toegesproken, zulks onder aan bieding van een enveloppe met inhoud. De heer R. H. H. Siegers, boekhouder, sprak namens het personeel onder aan bieding van een leuningstoel, de heer E. E, Klüppelberg, procuratiehouder bood een schemerlamp aan. De poort op de Haring plaats. Naar aanleiding van het voor stel van B. en W. tot het verleenen van een crediet van f2250 voor den bouw van een poortgebouw op de Haringplaats voor den ingang van de Bleek, merkt de Commissie van Financiën op, dat het de vraag is of de poort als afsluiting beslist noodig is. Indien het eenigszins mogelijk is, zou de Commissie eens wil len afwachten tot de pakhuizen op den achtergrond geheel of bijna geheel ge reed zijn. Dan zou de bouw van de poort vermoedelijk zonder vermeerdering van kosten altijd nog kunnen plaats hebben. B. en W. hebben geen bezwaar tegen aanhouding van het voorstel. 1 gen heeft. Besluiten worden telkens te ruggewezen of niet goedgekeurd door hoogere instanties. Inzake het „spaarsy steem" van minister Romme wees spr. er op, dat dit door alle richtingen van de vakbeweging wordt bestreden. Het is voor een werklooze een bespotting om van sparen te spreken. De pogingen om de gemeente niet noodlijdend te doen worden, zijn door de regeering steeds ge dwarsboomd. Door den beteren toestand aan de Schelde is het aantal werkloozen beduidend' gedaald, doch het bedraagt toch nog 500 tot 600, vooral ook omdat de S.H.V. veel menschen van buiten de gemeente te werk stelt. .De kosten van levensonderhoud zijln na de devaluatie met 8 pet. gestegen, doch daarentegen zijn de loonen gedaald. Dat is dus een dubbele verlaging. Spr. zou het voorbe reidend onderwijs gratis willen doen ge ven aan kinderen, wier ouders geen schoolgeld kunnen betalen. Voor ver fraaiing der stad om vreemdelingen te trekken zal geld moeten gevonden wor den, Daarom komt spr. op tegen verla ging van den post voor onderhoud van straten en pleinen en voor wegen en plantsoenen. Spr. zal voorstellen f 100 uit te trek ken voor reisvergoeding van te Middel burg schoolgaande kinderen. Hij1 wil be tere samenwerking tusschen politie en brandweer en bij de brandweer onder ling. Spr. bepleit volgend jaar het-Nol- lebosch verder open te stellen voor het publiek. Spr. fractie zal tegen f300 sub sidie aan het Wit-Gele Kruis stemmen, omdat hier ook weer versnippering van krachten plaats heeft. Men moet allen samenwerken in het Groene Kruis. De heer S o r e 1 (A.R.) wees er op, dat veel moeilijke jaren achter den rug zijn, maar dat ook deze begrooting nog niet de opleving kan weerspiegelen. De raads leden voelen de moeilijkheden van B. en W. heel goed aan, zoodat critiek op hun Sluit in de Lente van Uw leven een 1 verzekering bij de Nationale. Vraagt inlichtingen 1 Vergadering van den Gemeenteraad. (Slot.) Afwijzend werd beschikt op het ver zoek van de K.N.A.G. om verlaging van de personeele belasting op motorrijtui gen. In verband met de wijziging der wet op de personeele belasting stelden B. en W. voor de personeele belasting voor motor-" rijtuigen met minder waarde dan f 2000 te bepalen op het minimum van f 10. De heer König zeide, dat dit voor men schen, die met hun auto in hun onder houd moeten voorzien nog te hoog is. De heer Sorel voelde veel voor de be zwaren van den heer König, die nog ge wezen had op tweede-hands-auto's, die soms voor f 400 gekocht worden. Op de eigenaren daarvan wordt nu ook weer een nieuwe last gelegd. De heer Rorije merkte op, dat men zich aan de wet heeft te houden. Hierna werd het voorstel z.h.st. aangenomen. Afgewezen werd het verzoek van de Gewestelijke Landstorm Commissie „Zee land" om een bijdrage. De heeren Gastel en Woltering voelden veel voor het verzoek van de Accordeon vereniging „Crescendo" om het loopen tijdens muziekuitvoeringen te verbieden evenals te Middelburg, doch legden zich met de andere raadsleden neer bij de toe zegging dat de politie op het lawaai zal letten, waarna het voorstel om afwijzend te beschikken werd aangenomen z.h.st. De begrooting voor 1938. De heer v. Oorschot (S.D.) wees er op, dat de raad niet veel meer te zeg- HOOFDSTUK XXIX. Een blijde thuiskomst. „Morgen komt vader thuis morgen komt vader thuis," juichte Betty, toen ze op een helderen herfstmorgen binnen stormde in Pamela's kamer, en triom fantelijk een geopenden brief in haar handen omhoog hield. „Je moet me maar niet kwalijk nemen, Pam, dat ik zoo naar binnen kom vlie gen, maar ik ben heelemaal dol van blijdschap." „Is alles goed?" informeerde Pamela angstig. „Is de operatie naar wensch geslaagd?" „Ja, ja," riep Betty opgewonden. „Hier, lees zelf dat heerlijke nieuws maar. De afloop overtreft zelfs Dr Gerald's verwachtingen en vader komt verjongd en met nieuwe oogen weer bij ons terug. Hoe kunnen we ooit dankbaar genoeg zijn, dat God deze behandeling zoo wonderlijk gezegend heeft!" Pamela glimlachte en liefdevol blikte ze in het stralende gezichtje van haar jonger zusje. Dan zei ze zacht en pein zend: „Dacht je, dat God onze dankbaarheid ook niet zou begrijpen, als ze alleen maar in ons hart besloten blijft, omdat onze lippen geen woorden zouden vinden, die haar konden uitdrukken?" „Natuurlijk kan God dat", stemde Bet- beleid vrijwel achterwege blijft en meer wordt gericht tot regeering en toezicht houdende colleges. Gedep. Staten handelen ook niet voor hun genoegen zooals zij1 doen. In plaats van critiek ware het dus beter Gedep. Staten te vragen niet te snel te beslissen, maar meer aandacht te schenken aan de argumenten van B. en W. Over de S.H.V. sprekende betreurt ook spr. het passeeren der Vlissingsche ar beiders. Hij hoopt dat hierin verande ring zal komen. Ook voor de andere bewaarscholen in onze stad, geldt hetgeen de heer Van Oor schot over de Nutsfröbelschool heeft ge zegd; er is geldgebrek. De heer Andriessen (R.K.), die een gelukwensch van den voorzitter in ontvangst had te nemen, omdat hij juist Vrijdag 25 jaar bij den P.T.T.-dienst in betrekking was, bepleitte een grooter ver schil in steun tusschen ongeorganiseer den en armlastige georganiseerden. De heer M a r ij' s (A.R.) acht ook de houding van de nieuwe regeering ten aanzien van de werkloozenzorg teleur stellend, al gelooft hij niet dat het veel beter kan, hoe gewenscht dit ook moge zijn. Spr. waarschuwt voorzichtig te zijn met critiek op de S.H.V., waar toch een gelukkige verbetering te constateeren valt. Inzake de grondpolitiek dringt spr. op verlaging der grondprijzen aan. De voorzitter antwoordde," dat de kwes tie van de S.H.V., die van de loonen e.d. de aandacht van B. en W. hebben. Spr. is ook voor stadsverfraaiing, maar het is ty toe. „Maar voor je zelf zou je Zijn liefde den heelen dag wel willen uit jubelen en uitzingen. En toch is mijn hart zoo overstroomend vol van dank baarheid, dat ik er nauwelijks uiting aan kan geven." „Wat zal het toch ontzaggelijk heer lijk zijn, als vader weer thuis komt als een ander mensch. Hij zal weer alleen kunnen lezen en wandelen en in de ge meente bezoeken afleggen. Je kunt het je nauwelijks indenken, dat het moge lijk is, vooral als je je zijn zielige hulpe loosheid van vroeger indenkt. Wat ben ik toch blij, dat de operatie kon door gaan en we ook geen moment langer gewacht hebben, dan noodzakelijk was." Pamela scheen echter Betty's vreugde niet in alles te deelen. Een lichte scha duw gleed over haar gezicht en even donkerde pijn in haar oogen, toen ze zacht opmerkte: „Ik zie er toch ook weer tegenop om vader terug te zien, want ik schaam me zoo, omdat ik vroeger zoo onverschillig was voor zijn ziekte en mijn egoïsme weigerde te gelooven, dat het werkelijk iets ernstigs was, dat hem dreigde. Hoe zal ik die onvergeefelijke wreedheid ooit weer goed kunnen maken?" „Daarvoor krijg je nog gelegenheid ge noeg, hoor. Wat zal vader het ook heer lijk vinden, dat jij weer bij ons bent", troostte Betty. „Maar nu wil ik het blijde vooral een 'kwestie van het geld. Als de posten voor bestrating worden bepaald als verleden jaar, is dit een steun voor B. en W. Nauwe samenwerking tusschen politie en brandweer is zeker mogelijk. De proef met het Nollebosch open te stellen is goed geslaagd en dit zal het volgende jaar zoo mogelijk met een groo ter deel worden herhaald, De heer Edelman deelt mede, dat de subsidie voor de bewaarscholen ver laagd is op last van de Rijkscommissie. Reisvergoeding voor kinderen die naar Middelburg op school gaan stuit af op Gedep. Staten. De heer Anker is dankbaar voor de opmerkingen inzake de straten. Men zou met verlaging van de posten eerder tot verwaarloozing dan tot onderhoud ko men. Tegen den heer Marijs zeide spr. dat verlaging van den grondprijs voor particulieren te gevaarlijk is. De heer R o r ij e hoopt, dat de vermin dering van het aantal werkloozen zal aanhouden, doch de financieele positie der gemeente zal daarvan eerst later de goede gevolgen ondervinden, De S.H.V. neemt meer werklieden uit Vlissingen aan. Inzake salarissen en loonen zal men moeten afwachten wat bü het Rijk zal geschieden. Gratis bezoek der bewaar scholen zou niet kunnen zonder verhoo ging van de subsidie en dat wordt niet toegelaten. Het Spaarsysteem voor de werkloozen kan ook spr. niet bewonde ren. In de avondvergadering, waarin alle leden aanwezig waren, bracht de voorz. dank voor de bloemenhulde die zijn echt- genoote thuis mocht ontvangen. Na repliek werd tot arti'kelsgewijze behandeling overgegaan. Tegen den post Burgerwachtsubsidie stemden de S.D.A.P. en de heer Hilder- nisse. Toegezegd werd een grondig onderzoek naar het aantal krotwoningen, dat voor opruiming in aanmerking komt. Met de Stoomtram Walcheren zal over het op breken der overbodig geworden rails onderhandeld worden. Na nog enkele opmerkingen kon de voorzitter om half elf, toen de begroo ting na een kleine 5 uur was goedge keurd, dank brengen aan de verschillen de ambtenaren, in de eerste plaats aan den secretaris voor de voorbereiding van het ontwerp. Grijpskerke. Loop der bevolking over de maand September 1937. Ingekomen: Jakobus Riemens, landar beider, B 55, uit Ritthem. Vertrokken: Maria de Kam, onderwij zeres, A 71, naar Zetten (gemeente Val burg); Leuntje de Kam, zonder beroep, A 71, naar Zetten (gem. Valburg); Wil lem Boone en gezin, timmerman, B 64, naar Middelburg. Meliskerke. Loop der bevolking over de maand September. Ingekomen: Leuntje Willemse, dienst bode, B 66, uit Aagtekerke. Vertrokken: Pieternella van Hartings- veldt, zonder beroep, A 102, naar Hooge- veen. Koudekerke. Loop der bevolking. Ingekomen: W. Maas D 167 van Mid delburg; Mej. Wed. P. Kuzee-H.errebout E 201 van Middelburg; L. J. A. ïïoogen- boom B 2'22 van Middelburg; Mej. G. M. van Riemsdijk B 119 van Zaltbommel; L. de Steur E 154 van Beemster; Mej. A. G. Bijn B 451 van 's-Gravenhage; G. van der Louw E 353 van Arnemuiden. Vertrokken: A. J. H. baron van Lynden G 46 naar Wageningen; H. Kramer E 171 naar Gronau (Dtiitschl.)M. J. Steenland E 40 naar Leiden. (V. G.) St. Laurens. Loop der bevolking over de maand September 1937. Ingekomen: Mej. Wed. G. G. van Dort- van den Bosse en gezin A 92 r uit Ermelo; P. Bakker en gezin, reiziger, B 167 uit Middelburg; J. G. Keyzer, z. b., B 53 f uit Rotterdam; J. Vroegindeweij, dienstbode, B 53 f uit Rotterdam. Vertrokken: A. M. Gasteleijn en gezin, reiziger, van B 191 n. Koudekerke (Z.); J. Broerse en gezin, pakhuisknecht, van A 7 naar Serooskerke (W.); J. Broerse, z. b. van A 7 naar Zeist; P. Francke en echtg., melkslijter, van B 39 naar O.- en W.-Souburg; D. Koole en gezin, limona defabrikant, van 53 f naar Middelburg. nieuws eerst eens aan tante Maggie gaan vertellen. Wat zal zij ook blij zijn!" Betty's stralend gezichtje vertelde de zieke al meer dan woorden konden doen en het was alsof iets van haar zonne schijn zich meedeelde aan dat bleeke, vermoeide gezicht in de witte kussens. „Is je hartewensch vervuld, lieveling? Je oogen vertellen me alles. God zij ge prezen voor Zijn goedheid!" „U ziet toch direct ook alles", riep het meisje uit, terwijl ze bijna met te groote onstuimigheid het lieve, gerimpelde ge zicht kuste. „Ja, ons gebed is verhoord en onze wensch vervuld; morgen komt vader weer thuis en alles lijkt goed. Ik ben todh zóó blij en zóó dankbaar, dat ik er bijna geen uitweg mee weet." „Het doet mijn oude oogen werkelijk goed, lieve kind, dat ze den vroegeren geluksglans weer zien schitteren in jou bruine kijkers", klonk innig het ant woord. „Nu zie je er werkelijk weer uit als vroeger en je herinnert me op het oogenblik sterk aan den morgen, waarop je met je zonnigheid en hartelijkheid het hart van een oude, droeve vrouw verwarmde, toen ze in de pastorie kwam wegschuilen voor het moeilijke leven." Betty's innige kus dankte haar voor die woorden en plotseling barstte het meisje heftig uit: (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5