genen» Steun van bet Nederlandsebe1 bedrijfsleven. Kerknieuws. Onderwijs Rechtszaken WAri»iïfii*lvfc Laatste Berichten Telegrammen Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand Door de Regeering is een wetsontwerp ingediend, ten einde op tarief gebied maat regelen te nemen tot steun aan Neder landsebe bedrijven. Tot nu toe bood de Tariefmachtigingswet van het vorige Ka binet daartoe niet veel kans. Onze lezers zullen 1 aldus de Gelder lander zich wellicht nog herinneren, dat wij in het bijzonder als ernstige grief tegen die wet hadden gewezen op het zwakke punt: de Regeering zou alleen dan kunnen ingrijpen wanneer Nederland- sche bedrijven ten gronde dreigen te gaan. Maar als ze naar den kelder dreigen te gaan, is het al veel te ver gekomen. Als ze voor driekwart zijn doodgebloed, pomp er dan maar nieuw leven in! Voorkomen is nog altijd beter dan ge nezen! Nog een tweede zwak punt viel in de Tariefmachtigingswet aan te wijzen: de Regeering mocht van de haar verleende bevoegdheid geen gebruik maken, indien niet vast stond dat de noodtoestand het gevolg was van buitenlandsche maatre gelen. Zoekt dat maar eens precies uit! On begonnen werkl Was het wonder, dat de wet een kind met een lam handje was? Was het wonder, dat in drie jaren tijds terwijl onze binnenlandsche markt, onze Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hekelingen, A. Donker, cand. te Alphen a. d. Rijn. Te Almen (toez.) Dr G. L. Tuinstra te Terwindse len. Ghr. Geref. Kerk. Bedankt voor Dokkum, M. W. Nieu- wenhuijze te Franoker. Voor Gouda, A. Dubois te Oud-Beijerland. Geref. Gemeenten. Beroepen te Rijssen, W. G. Lamain te Rotterdam (Z.). Geref. Kerken (H. V.) Beroepen te Zaandam, P. v. d. Vloed te Zandvoort. -Emeritaat. Het Prov. Kerk bestuur van Zeeland heeft aan Dis H Akersloot van Hout en Roos, Ned. Herv. pred. te Sasvan Gent, welke gemeen te hij sinds 30 April 1899 dient, op zijn vei zoek eervol emeritaat verleend met in ging van 1 Januari 1938. Bevestiging en intrede. Na dat hij des morgens bevestigd was door zijn schoonvader Dis Kuylman, deed Zon dagmiddag cand. van den Heuvel uit Delft zijn intrede bij de Ned. Herv. Gemeente te Poortvliet. Er was voor dezen dienst groote be langstelling. Het kerkgebouw was tot in de uiterste hoeken gevuld. De nieuwe predikant had tot tekst Luk. 13:20, 21. Nadat de gebruikelijke toe spraken waren gehouden werd nog het woord gevoerd door den consulent Ds de Bies, op wiens verzoek gezongen werd Ps 132': 6. - Zondag deed ds J. v. Woerden gekomen van Zwammerdam, zijn intrede bij de Ned. Herv. kerk te Middelburg. Des morgens had in de Nieuwe Kerk de bevestiging plaats door Ds L. Boer uit Scheveningen, die sprak naar aan leiding van 1 Gol. 3 laatste gedeelte: Altijd voor U 'biddende. Des avonds deed ds van Woerden in dezelfde kerk, die evenals des morgens geheel met belangstellenden gevuld was, zijn intrede. Nadat de gemeente den nieuwen predikant had toegezongen Gez. 216 1 en 2, sprak ds van Woerden naar aanleiding van Matth. 7 13 eerste ge deelte: „Gaat in door de enge poort". Nadat hij des morgens door Ds J. N. Sexlijh uit Boxum tot zijn werk was ingeleid, heeft gisteravond Ds E. P. Borgman, gekomen van Wirdum, zijn ar beid bij de Vereen, van Vrijz. Herv. te Middelburg aangevangen, met de tekst woorden uit Jeremia 10 23. Beroepingswerk. De Com missie voor Beroeping heeft bij den Ker- keraad der Ned. Herv. Gem. te Amster dam, het volgende drietal voorgedragen in de vac.-Roscam Abbing: D's J. J. H. van 'Beem, Rotterdam (Vreewijk); Ds P. J. van Veen, Hoogkerk; Ds W. J. Vossers, Vlissingen. Jubileum DsA. Merke- lijn. Te Magelang werd 12 en 13 September onder veel belangstelling her dacht, dat 25 jaar geleden Ds A. Merke- lijn te Magelang arriveerde en den Ge reformeerden zendingsarbeid te Mage lang en Temonggoeng aanving. Op 31 Aug. j.i. -werd Ds Merkelijn door de Ko ningin tot Officier in de Orde van Oranje- Nassau benoemd. Het uitreiken van het officierskruis geschiedde door den resi dent persoonlijk in een samenkomst, waarin hij Ds Merkelijn hartelijk hul digde. De eigenlijke jubileumviering op 12 en 13 September werd geleid door D s G. van Nes. Zeer veel autoriteiten, colle ga's en afgevaardigden waren aanwezig. Resident Linck en burgemeester Nessel voerden o.a. het woord. De burgemeester memoreerde dat het werk dezer zending in ziekenhuizen, scholen, armenkolonie enz. zoo groot en mooi is, dat dit zilve ren jubileum terecht de gansche bevol- binnenlandsohe producten om verdediging riepen, de wet slechts voor twee bedrijven toepassing kon vinden? Aanpakken, zegt de nieuwe Regeering, door onverwijld de oude gebreken uit te snijden en de wet zóó te veranderen, dat ze aan de eischen van nieuw gegroeide internationale toestanden tegemoet komt. De Regeering vraagt daarom bevoegd heid tot het kunnen hanteeren van twee middelen: le. indien noodzakelijk het rechtstreeks kunnen beperken van den invoer op grond van de Grisisinvoerwet; 2e. het treffen van maatregelen op ta rief gebied. De Regeering zelf wijst er op dat het, indien noodzaak dit eischt, over een be scheiden steun aan bepaalde bedrijfstak ken op tariefsgebied gaat. Niet alleen direct, ook indirect achten wij de voorgestelde wetswijziging van veel belang. Et zal van zulk een wet een preventieve kracht kunnen uitgaan. Een of andere staat, die van plan is den export uit ons land te belemmeren, zal zich daarbij uiteraard gaan afvragen, of het geen moeilijkheden oproept door ta riefmaatregelen voor eigen producten, waarvoor het hier te lande een belangrijk afzetgebied vindt. Bovendien komt ons land bij het aan gaan of herzien van handelsverdragen er sterker voor te staan, wanneer het eeD behoorlijk handelspolitiek arsenaal bij de hand heeft. Ook dat is een factor van belang. king samenbracht en tot jubileeren be woog. De burgemeester had slechts nog één wensch overgehouden, n.l. dat de zen ding Magelang nu ook aan de zoo noo- dige H. B. S. helpen zou. Ook een Ja- vaansche predikant en een Ghineesche goeroe voerden het woord. Namens vrienden der zending werd aan ds Merkelijn een bedrag van f 1600 aangeboden teneinde dit naar zijn welge vallen voor het zendingswerk te gebrui ken. Voorts werd nog gesproken door dr H. A. van A n d e 1, dr E. L. Bakker, mej. dr Dreckmeyer, den heer Wo 1- t e r b e e k e.a. Ds Merkelijln hield een dankbare antwoordrede. De zendingsarbeid te Magelang die 25 jaar geleden begon, is sindsdien zeer krachtig gegroeid. Het blaadje door ds Merkelijn toen begonnen, is thans als Mardi Rehardja tot een blad met 80.000 exemplaren oplage uitgegroeid. Ook was ds Merkelijn de stuwkracht voor de op richting van den thans zoo bekenden col- portage-boekhandel. Voorts begon hiji met de scholen voor de Ghineezen en is zijn naam onafscheidelijk aan de armenkolo nie te Blondo verbonden. Thans zijn er op dit terrein acht geïnstitueerde kerken (1 Hollandsche, 1 Chineesche en 6 Ja- vaansche) en talrijke niet-geïnstitueerde gemeenten, voorts 20 Christelijke scho len met samen 3000 leerlingen, een zen dingsziekenhuis met hulp-hospitaal waar samen meer dan 100 patiënten per dag verpleegd worden, terwijl in de polikli nieken een nog veel grooter getal hulp vindt. Een mutatiecommissie. Er heeft zich dezer dagen een mutatie commissie gevormd ten behoeve der Ne- derlandsch Hervormde Kerk, welke ten doel heeft hulp te verleenen aan die go- meenten, waar standplaatsverwisseling van predikanten gewenscht of noodig wordt geacht, door de predikanten zelf of door den kerkeraad. De commissie biedt ivoor zulke gevallen haar bemiddeling aan, geenszins om in vloed te oefenen, doch om in de moei lijke omstandigheden, waarin vele predi kanten en gemeenten verkeerden, hulp te bieden door adviezen van en aan gemeen ten en personen te verstrekken. Als voorzitter dezer commissie treedt op Dr J. R. Callenbach te BilthoVen. Het secretariaat is gevestigd N.Z. Voorburg wal 171, Amsterdam '(G.). Geslaagd voor de examens der Ver. van Leeraren in Stenografie „Groote" te Amsterdam voor tachotypie Duitsche taal 130 lettergrepen: mej. N. Rabbers te Vlis singen, voor typiste de dames M. N. Step en I. de Wolf, voor typist de heeren M. Roth, D. A. Meijler en J. Touw, allen te Middelburg en J. Lamport te Vrou wenpolder. Voor Kantoor-stenograaf Ned. Taal: de dames T. de Jong, Vlissingen en B. Heij't, Middelburg en de heer J. J. Ver- sluys, Vlissingen. Voor kantoor-stenograaf eerste klasse mej. F. Rijkaard, Middelburg en voor kantoor-stenograaf Engelsche taal mej. G. M. van Sluys te Vlissingen. Aan de Rijks Universiteit te Utrecht slaagde voor het candidaats-examen ge neeskunde, de heer M. L. v. d. Moer te Middelburg. i Geslaagd voor het machinisten examen voor het theoretisch gedeelte van diploma G: de heer G. Bartelds te Middelburg, leerling van de De Ruyter- school te Vlissingen. Benoemd tot onderwijzeres (kw. m. akte) aan de Christelijke school te Axel mej. P. Flipse te St. Laurens. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. HUWELIJKSTRAGEDIE IN BANDOENG. Omstreeks middernacht heeft Zaterdag te Bandoeng een soldaat met zijn karabijn zijn eohtgenoote en zijn schoonvader ver moord. Ook heeft 'hij zijn schoonmoeder zwaar verwond, waarna hij zelfmoord pleegde. De dader, een Indo-Europeaan, fuselier van de vierde afdeeling der mi trailleurs-compagnie te Magelang, was met de laatste trein uit Magelang geko men om zijn vrouw, die weggegaan was, te vragen terug te keeren. De vrouw en haar ouders weigerden dit, waarop hij met zijn geweer zijn vrouw en schoonva der doodde, zijn schoonmoeder zwaar ver wondde en vervolgens het wapen op zich zelf richtte. 'Door een tram overre den en gedood. Gisteravond stond bij de halte Sloterdijk van de N.Z.H.T.M. te Amsterdam, een 60-jarige dame, mevr. F. R. uit Den Haag, die een dag in Am sterdam had doorgebracht, en op het punt stond met de Haarlemsche tram naar haar woonplaats terug te keeren. Toen de tram naderde stak. zij den rijweg over, doch plotseling liep zij weer naar het trot toir terug, waar een familielid stond, die haar uitgeleide had gedaan. Deze riep haar nog toe, dat zij moest oppassen voor een auto, doch deze waarschuwing heeft zij vermoedelijk niet gehoord daar zij doof was. De bestuurder van den wagen heeft nog getracht naar links uit te halen om de vrouw te ontwijken, doch een aanrij ding was onvermijdelijk. D'e vrouw kwam op de motorkap terecht en werd daarna tegen de straat geworpen. Eenige oogen- hlikken later is zij overleden. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de „Motor- en Rijwiel- wet" en (of) van het „Motor- en Rijwiel- reglement": J. v. L., te Wolfaartsdijk f 2 en f 2 of 2 maal 1 w. t.sch..; J. de G. te Assenbroek f 15 of 10 d. h.; S. G. V. te Kruiningen f 10 of 10 d. h.; K. S. te Wolfaartsdijk f 50 of 15 d. h.; J. B. te Vrouwenpolder f 5 of 5 d. h.; J. K. te Goes f 15 of 5 d. h.; J. N. M. te 'sH. Arendskerke f 2 of 2 d. h.; L. j3. te Aagtekerke f20 of 10 d. h.; M. F. R. te Vlissingen f 2 of 2 d h.; R. M. P. te Middelburg f3 of 3 d. h.; P. G. te Berchem, J. L. te Serooskerke ieder f 2 of 2' d. h.; B'. J. T. te s Gravenpol der, J. F. te Kapelle ieder f 5 of 5 d. h.; A. S. J. te N. en St. Jóosland f 3 of 3 d. h.; G. K. te Vlissingen, W. S. te Vlissin gen ieder f 2 of 2 d. h.; H. P. J .M. K. te Helmond f 1 of 1 d. h.; D. V. te Veere, J. M. te Goes ieder f 5 of 5 d. h.; L. N. te Vlissingen 2 maal f 5 of 2 maal 5 d. h.; A. S. te Vlissingen f 2 of 2 d. h.; E. P. J. V. te Lier f 1 of 1 d. h.; P. P. te Koudekerke, J. N. te Heinkenszand» P. M. te Vlissin gen ieder f 3 of 3 d. h.; J. H. L. te Bergen op Zoom, M. K., te Goes ieder f 2 of 2 d. h.; J. W. te Middelburg, f 1 of 1 d. h.; D. O. te Wemeldinge f 3 of 1 w. t.sch.; P. A. te Kattendijke f 3 of 3 d. h.; J. G. S. te Middelburg, S. P. te Middelburg ieder f 1 of 1 d. h.; L. T. te Rotterdam f 3 of 3 d. h.; H. K. B. te Middelburg f 1 of 1 d. h.; H. B. te Koudekerke f2 of 2 d. h.; F. W. te 's H. Hendrikskinderen: vrij spraak; J A. L. te Ierseke f 1 of 1 d. h. Straatschenderij: I. M. te Meliskerke: Berisping; M. G. D. en G. A. beiden te Oostkapelle: ieder f 5 of 1 w. t.sch. met toewijzing der civiele vordering van G. en de M. tot een bedrag van f8: P. J. v. D., te St. Maartensdijk f 2 of 2 d. h.; W. v. d. B. te St. Annaland: Teruggave aan ouders. Overtr. van de Alg. Politieverordening: M. V. te Koudekerke: Berisping. Idem te St. Laurens: A. P. te Middel burg: berisping; A. C. M. te Middelburg: f 2 of 2 d. h.; J. A. G., G. H. en G. J. P. allen te Middelburg: berisping. Idem te Vrouwenpolder: f 2 b. of 2 d.h. Idem te Ierseke: J. V. te Goes f 5 b. of 5 d. h. Idem te Heinkenszand: G. M. te Hein- kenszand f 3 b of 3 d. h. Strooperij: A. G. M. te Middelburg f 5 b. of 1 week tuchtschool; C. J. P. te Mid delburg, berisping; W. L. te Middelburg, f 5 b. s. of 5 d. h.;A. P. en I. J. G. te Mid delburg, beiden vrijspraak. Loopen over eens anders grond waar van de toegang is verboden: H. A. V. te Hansweert, berisping; P. B. G. te Hans- weert f3 b. of 3 d. h.; J. L. de P. te Hansweert, berisping; Gh. J. de P. te Hansweert f 3 b. of 1 week tuchtschool, allen met veroordeeling tot betaling van f 15 aan F. S. c.a. Overtreding der Vuurwapenwet: K. D te Meliskerke f 5 b. of 5 d. h., met ver beurdverklaring van het inbeslag geno men geweer. Overtreding van het Zeeuwsche Stroo men Visscherij-reglement: P. B. K. te Tholen f 10 b. of 10 d. h. Overtreding van het Reglement op de Wegen en Voetpaden in Zeeland: W. v. G. te Rilland-Bath f 6 b. of 3 d. h. Zich in kennelijken staat van dronken schap op den openbaren weg bevinden: I. v. d. K. te Arnemuiden f 10 b. of 10 d. h.; G. G. J. F. te Kruiningen f 10 b. of 10 d. h.; N. B. te Vlissingen f 10 b. of 10 d. h. Overtreding van een der bepalingen van het Reglement voor Rivieren en Rijkskanalen: C. L. te Amsterdam f3 b. of 3 d. h.; H. L. te Hoek f 3 b. of 3 d.h P. v. 0. te Middelburg f3 b. of 3 d. h. J. de J. te Middelburg f 0.50 b. of 1 d. h. Overtreding van een der bepalingen van de Landbouw-Crisiswet: M. K. te Middelburg f 5 b. of 5 d. h.; D. J., zonder bekende woon- of verblijfplaats, f 5 b. of 3 d. h.; A. W. te Goes f 5 b. of 5 d. h.; H R. te Kwadendamme f 15 b. of 10 d. h.; J. W. te Meliskerke f 0.50 b. of 1 d. h., mei verbeurdverklaring van de inbeslag ge nomen boter, margarine of vetten. BEDRIJFSRADEN IN DEN LAND^- EN TUINBOUW. Bespreking misstanden op sociaal terrein. Te Rotterdam kwamen een dezer dagen alle bedrijfsraden in den land- en tuinbouw in gecombineerde vergadering bijeen, t.w. de bedrijfsraad voor: het tuin bouwbedrijf in Noord-Holland, het bloem- bollenbedrijf, het landbouwbedrijf in Westelijk Noord-Brabant en het land bouwbedrijf in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaan- deren, ten einde gezamenlijk van gedach ten te wisselen over de bestaande mis standen in den land- en tuinbouw op sociaal terrein. De vergadering nam met belangstel ling kennis van het feit, dat blijkens de Troonrede de regeering maatregelen over weegt tot verhooging van het peil van den landbouw, waaronder ook een wette lijke regeling van den arbeidstijd. Breedvoerig werd het vraagstuk in zijn geheel bezien, waaronder niet in het minst de vrouwen- en kinderarbeid. Besloten werd, dat de bedrijfsraden hun aandacht aan deze materie zullen blijven schenken en na beraad in eigen kring een vervolgbespreking zullen hou den, ten einde zoo noodig een gezamen lijk advies in dezen uit te brengen. NEDERLANDSCH BIJBELGENOOTSCHAP. Heden vergaderde te G o e s onder voor zitterschap van Ds v. d. Most van S p ij k te Kortgene te Pro<v. Commissie van het Ned. Bijbelgenootschap met de af gevaardigden der afdeelingen. De verga dering was druk bezocht. Slechts enkele afdeelingen waren niet vertegenwoordigd. Namens het H. B. waren aanwezig Ds Boeke en de heer Brugman. Door den secretaris, Ds J. E. Visser te Domburg werd weer mededeeling ge daan van verschillende gesplitste of gere organiseerde afdeelingen in de provincie. Behandeld werd de agenda der centrale commissie Binnenland op 18 Nov. a.s. Ds Boëke releveerde alles, wat op de herdenking der Statenvertaling betrek king had. Een stijlvolle herdenkingsavond is te Amsterdam gehouden. Verschillende weken is aldaar een tentoonstelling ge opend geweest. De jeugdboekjes, geschre ven door den heer Van der Hulst, zijn in groote oplaag verspreid. Het was de bedoeling, dat in alle afdee lingen een herdenkingsoollecte zou wor den gehouden, om uit de opbrengst daar van a.m. het steeds groeiende werk in Indië (vertaalwerk voor de Zending) te financieren. Deze collecte heeft echter nog niet in alle afdeelingen plaats gehad. De 'heer Brugman is nu speciaal aange wezen om dit aan te moedigen. De heer Brugman deelde vervolgens iets mede over de reis van Dr Rutgers naar Indië. Verschillende uitgaven voor Indië staan op het programma, die, wan neer ze gereed komen, alleen reeds onge veer f 10.000 zullen kosten. Men moet niet vergeten, dat de Bijbels in Indië, gezien de koopkracht, der Inheemsche bevolking, ver beneden kostprijs moeten worden ver kocht. Verschillende stammen, waar de Zending veel zegen ondervond, smeeken om Bijbeluitgaven. Dr Rutgers vraagt om een opbrengst van f 50.000 voor Indië. Spr. geeft de afdeelingsbesturen in overweging voor dit doel een commissie te benoemen en beveelt het houden van deze collecte dringend aan. Indië vraagt van Nederland in dit herdenkingsjaar een offer. Alle afgevaardigden worden in de gele genheid gesteld hierover te rapporteeren. Naar aanleiding hiervan wekt Ds Boeke vooral op voor dit speciale doel te gaan buiten den kring van leden en begunsti gers. Uit de rapporten bleek, dat in sommige afdeelingen de collecte reeds is gehouden en in andere nog dit jaar zal plaats heb ben, hier gepaard met een Bijbelavond of een Bijbeltentoonstelling. Na de pauze deden de afgevaardigden mededeeling van de plannen voor den a.s. winter. Het bleek dat verschillende vergaderingen en enkele tentoonstellin gen zullen worden gehouden. O'ok bleek het wenschelijk de afdeelin gen Heinkenszand e.o. en Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen te splitsen. Dit zal nader met deze afdeelingen worden besproken. De voorz. sprak den wensch uit, dat op al deze- plannen Gods zegen zal rusten. Ds J. E. Visser rapporteerde over de ver gadering van de Centrale Commissie Binnenland van 18 Maart j.l. Tot afgevaardigde naar de centrale Commissie Binnenland werd benoemd ds Sarraber te Burgh (secundus ds v. d. Vis te Goes). Dö Boeke 'deed vervolgen® mededeelin- gen over de nieuwe samenstelling en ver spreidingen der Bijbelroosters. Ook kwam in besproking de bevoegd- hied der Frov. Commissie, tegenover minder ijverige afdeelingen. Het werd voor Zeeland niet noodig geacht deze be voegdheid te vergrooten. De volgende vergadering werd bepaald op Maandag 14 Maart a.s. Na rondvraag volgde sluiting. Mond- en klauwzeer. LEEUWARDEN. In verband met de uitbreiding van het mond- en klauwzeer, waardoor eenige veekeuringen niet door konden gaan, wordt gemeld, dat de jaar- lijksohe keuring van het Friesohe rund vee-stamboek te Leeuwarden op 6 October a.s. wèl doorgaat. Buitenlandsche schepen moeten de haven van Tsjefoe verlaten. SJANGHAI. De Ghineesche autoritei ten van Tsjefoe hebben het corps consu lair ervan in kennis gesteld, dat al de buitenlandsche oorlogs- en koopvaardij schepen binnen twee dagen de haven moe ten verlaten. Men gelooft, dat zij het voornemen heb ben Tsjefoe in de lucht te laten vliegen, teneinde te beletten dat Japansche oor logsschepen de haven binnenvaren. Generaal gefusilleerd. SJANGHAI. Uit goede bron wordt ge meld, dat generaal Lifoejin is gefusilleerd omdat hij Tatoeng heeft overgegeven. Japan ongerust over de wapenzendingen naar China. SJANGHAI. De Japansche militaire en vlootautoriteiten toonen zioh zeer veront rust over de zoo talrijke wapenzendingen die China binnenkomen, vooral in de Zui delijke havens. Zooals bekend laat de Ja pansche vloot, die de blokkade aan de Zuidelijke kust uitoefent, buitenlandsche schepen vrij varen, van welken aard hun lading ook is. Volgens gezaghebbende Ja pansche kringen zou het niet onmogelijk zijn, dat in deze houding verandering kan komen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsctia Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 485 478 Ned. Ind. Handelsbk. 149 148% Philips 360/1 36172-2 Unilever 158 15672 A. K. U. 60 5978 Amsterd. Rubber 257 253 Kon. Olie 39272 388 Deli Mij. 233 229/30 Scheepv. Unie 137 134% 4 pet. Nederland 101 101 3 pet. Nederland 967s 967s U S. Steel 59% 59% Anaconda 293/i8 297a U. S. Leather 56/S 5ö/a Beth. Steel 506/S 507a Adj. Ch. Milwaukee 4% 47a Cities Service l13/ia 1% Intern. Nickel 38 38 Shell Union lö7s 1572 Kennecott 34% 34% Radio 772 7 Gar Foundry 23 23 Tidewater 127s 137x6 Midcont. 'Oil 16% 16*% General Motors 37 3672 Am. Enka 37% 37 Am. Water Works 11 10% Republic Steel 18% 187x6 Continental Oil 27% 277a Er valt vandaag heel weinig van 'de beurs te vertellen. Het was buitengewoon stil en de koersen waren weinig veran derd. De verschillen in de groote fondsen beperken zich tot enkele procenten, waar uit wel blijkt, dat de omzetten vrijwel nihil waren. Ook de Amerikaansche hoeken waren vrijwel uitgestorven en de koersvariatie's beperkten zich tot fracties. De Fransche franc noteerde ongeveer f 5.95 en dn verband hiermede waren Fransche obligaties wat lager. De Nederlandsche obligaties waren prijshoudend, de 4 pet. obl. Dikkers wa ren 101 pet. bieden, wat P/2 pet. agio beteekent. Wisselkoersen. Amsterdam, 4 Oct., 2.30 u. Berlijn 72.50—72.60. Londen 8.95Vs8.96%. Parijs 8.938.99. Brussel 30.4430.47. New-York I.8OV2—1.81%. GOES. Huw. afk.: Bastiaan Douwe Bouke Verbeem, 27 j. jm. te Oost- en West-Souburg, laatst te Goes en Jacomina van de Velde, 22 j. jd. te Kattendijke; Johannes Traas, 26 j. jm. te Heinkens zand en Elizabeth Traas, 23 j. jd. te Heinkenszand, 'laatst te Goes; Job Renger Viergever, 22 j. jm. te Zierikzee en Anna Francisca van Oekel 20 j. jd. Geboren: Jacob Benjamin, z. van Jo hannes Steketee en Adriana D'eij; Ronald Dirik, z. van Marinus David Vermaire 'en Willemina Jacoba Braber; Johan Gerard, z. van Adriaan Johannes de Jonge en Gerarda Johanna de Koning. Overleden Mina van Sprang, 54 jaar. Van 25 Sept. tot 1 October 1937. IERSEKE. Huwel.-afk.: Adriaan Cor nelia Johan. Verwijs, 28 j. jm. en Abra-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3