ÜE ZEEUW ^üKFNationaIE DeeI uw De werking van ABDIJSIROOP is versterkt! TWEEDE BLAD 'Steunnormen en werkverschaffingsloonen. BETTY'S LIEFDE VERMOqEM l_EVENSVERZEkERINq-BANk- RottercIaivi De richtprijs van de tarwe. Wat er deze week voorviel feuilleton De uitkomst geeft U het bedrag, waar van Uw gezin, na Uw overlijden, per maand zal moeten rondkomen, indien gij niet verzekerd zijt VAN ZATERDAG 2 OCTOBER 1937, Nr 2. De circulaire van den minister van So ciale Zaken, Mr Romme, inzake steun normen en werkverschaffingsloonen heeft in sommige kringen nogal eenige deining veroorzaakt, Vooral sommige R.K. Maden zijn slecht te spreken over dezen bewindsman van wie was aangekondigd, dat hij met zijn andere R.K. collega's een anders koers zou aangeven. Thans blijkt echter, dat deze ministers met de andere leden van het Kabinet van meening zijn dat in verband met de moeilijkheden van financieelen aard voors hands de mogelijkheid ontbreekt tot het doen van allerlei belangrijke uitgaven die op zichzelf gewenscht of nuttig zijn En voorts heeft Minister Romme aan de vakcentralen laten weten, dat aan het verlangen om een algemeene verhooging van de steunnormen en van de werkver schaffingsloonen door te voeren, niet kan worden voldaan. Geen wonder dat de roode pers de on tevredenen in het R.K. kamp prikkelt om met dit optreden geen genoegen tu nemen. Daarnaast is er echter ook een rustige bespreking van de argumenten door den Minister voor zijn standpunt aangevoerd De Minister acht een algemeene ver hooging van de werkverschaffingsloonen niet mogelijk, alleen reeds omdat de mar ge tusschen het loon van de werkver schaffing en dat van het vrije bedrijf als dan in vele gezinnen te klein zou worden en zelfs in verschillende gevallen geheel zou verdwijnen. De Minister staat dus evenals zijn voor ganger op het standpunt dat de steunnor men en de werkverschaffingsloonen niet te dicht mogen naderen de loonen in hei vi ijie bedrijf. Er moet tusschen beide een zekere afstand blijven. Nu wordt evenwel de vraag gedaan: is dit uitgangspunt juist. Er zijn bedrijven waarin de loonen al zeer sterk aan den lagen kant zijn en waar ze feitelijk lig gen beneden het levensminimum. Welnu is het dan te verantwoorden deze loonen als basis te nemen bij' werkver schaffing en steunverleening? Dit is een belangrijke vraag. E'n wij kunnen ons voorstellen dat bewindslie den die met het lot van de werkloozen begaan zijn het met deze vraag weieens moeilijk hebben gehad. En toch zal wie over deze dingen ern stig nadenkt, tot de conclusie moeten ko men, dat een andere houding niet wei mogelijk is. Wanneer de steunnormen die van de loonen naderen, dan moet dit voor het gros der betrokkeen wel demoraliseeren- de gevolgen hebben. Zeker, er zullen er zijnen wij nemen aan dat het een vrij belangrijk percentage zal wezen i die onder alle omstandigheden hun uiterste best zullen doen om werk te vinden en het levensonderhoud voor hun gezin te verdienen. Maar er zullen er ook zijn en hun houding is menschelijk in deze ontredderde wereld die zonder meer een uitkeering zullen prefe- reeren boven een met moeite ver diend stuk brood. Wij mogen ook wat dit betreft de wer kelijkheid niet uit het oog verliezen. De ervaring heeft ook hieromtrent wel een en ander geleerd. Maar, zoo redeneert men, de zaak heeft ook een andere kant. Is het niet zoo', dat van verhoogde steunnormen een stimu- leerende werking uitgaat, tot verhooging der loonen? Wij gelooven het niet. In het algemeen zullen de loonen wor den bepaald op gronden van zakelijken en van moreelen aard. Op zakelijke gronden. Men zal zich af vragen wat een arbeider voor een bedrijf waard is. 61.) o— De tijd spoedde zich voort en week na week vervloog. Nog steeds was Pamela niet in de pastorie teruggekeerd. Betty maakt zich bezorgder en angstiger, dan ze zichzelf en anderen wilde bekennen. Eindelijk ontving ze een bijna onlees- baren brief, met moeite geschreven door een gewonde hand, die nog niet volkomen hersteld was. De tragische inhoud bracht de tranen in Betty's oogen, toen ze las: „Lieve Betty, O hoe verlang ik naar huis, naar vader en jou, maar onmogelijk kan ik nog weg, want Eugenia ligt op sterven en ze wil graag, dat ik bij haar blijf tot aan het einde toe. Haar lijden is ontzettend en bijna niet om aan te zien, maar ze is kalm en rus tig, hoewel ze weet, dat voor haar geen kans op herstel meer bestaat. Als ik thuis ben, zal ik je alles ver tellen, want schrijven kan ik al dat vreeselijke niet. God zond ons een zware beproeving en nooit zal ik den zielsstrijd vergeten, dien ik heb moeten doorworste len. Hij. wilde echter mijn onwaardig Op moreele gronden. Men zal de vraag stellen of het loon dat men uitkeert vol doet aan den eisch, dat ook een arbeider moet leven als een schepsel Gods. Wie zóó het loon heeft bepaald zal ze ker niet omdat aan werkloozen hoogere uitkeeringen worden verstrekt, tot loons- 'verhooging overgaan, Of het moest zijn dat een verhooging van de normen een zoodanige arbeids- schuwheid tengevolge had, dat men om arbeiders te krijgen wel genoodzaakt zou zijn tot loonsverhooging over te gaan. Wij gelooven echter niet, dat het op den weg der Overheid kan liggen op deze wijze het loonpeil te beïnvloeden. In het algemeen komt het standpunt van Minister Romme ons dan ook als juist voor. Intusschen stemt het tot verheugenis, dat de Minister met handhaving van zijn standpunt, toch het mogelijke heeft ge daan om de zwaarst getroffenen zoovee) mogelijk te helpen. MIDDELBURGSCHE BRIEVEN. Amice, Onze K. L. M.-vogels van den dienst VlissingenHaamstede ronken nog steeds in nauwkeurige regelmaat, op de minuut af, boven onze stad. Bleven we de vorige winter eenige maanden van dat geluid verstoken, en misten vele stadgenooten daardoor van den morgendienst een waarschuwingssein van opstaan, of ont bijten, of jas aantrekken en de deur uit, dezen winter zal dat niet het geval zijn. De winterdienisi blijft gehandhaafd. Daar mee is dus niet alleen een genoegen ver schaft aan de luchtreizigers, maar ook aan de doodgewone aardmollen, fietsmol- len, auto-, trein- en etc. mollen. Korten tijd geleden hebben bovenge noemde vogels een aantal kunstige lek kernijen uit onze stad naar de lichtstad gebracht, om daar op de wereldtentoon stelling bekeken en gekeurd te worden, en. zoowaar, een bezending medailles be wees, 'hoe men het Middelburgsche ban- ketbakkerswerk 'wist te waardeeren. Een banketbakker zag zijn kunstwerken in gebak bekroond met drie medailles, n.l. een voor cacao-schilderwerk, een voor marisepain-boefcseerwerk en een voor fan tasiekoekjes. Al kunt ge nu wellicht niet oordeelen over het banketbakkersvak, evenmin als ik, ge zult toch onwillekeurig onder den indruk komen van den omvang van dit vak, en dat een volledige opleiding niet zoo maar -één, twee, drie klaar is. Dat bij dat vak tenminste schilderen en boetsee- ren vereischt werd, wist ik niet eerder, dan toen ik het bericht las, waarin dit werk bekroond werd. Dat je biji ons dus van bet allerlekkerste kunt komen snoe pen, is wel heel zeker. En behoort dit tot de verboden dingen, dan is het gezicht van deze kunstzinnige dingen op zichzelf al een genot. Maar nu scherts ter zijde. Niet alleen bij' dit vak, biji haast alle vakken worden tegenwoordig steeds hoogere eisohen van vakbekwaamheid gesteld. En in ieder vak geldt, dat men zich nooit te oud mag achten nog wat te leeren. Mee van de allernuttigiste gelegenheden zijn dan ook wel de inrichtingen, waar men zich ver der kan bekwamen in het vak dat men uitoefent of wil gaan uitoefenen. Tot dat doel kwamen de menschen uit het kappersbedrijf, zoowel patroons als bedienden bij. elkaar, om elen kappers- school te stichten. 'Zoo maakte ook de commissie voor vakopleiding en ontwik keling van werkloozen haar plan van ac tie voor den komenden winter bekend. Wat een pracht gelegenheid voor vele jeugdige werkloozen om zich verder te bekwamenen in het ivak wat men aanvan kelijk leerde, of in vakken waarvoor men ambitie heeft. Deze commissie heeft een zeer uitgebreid programma gepubliceerd. Hoeveel ledigen tijd kan hier nuttig be steed worden. Er is een zeer groote ver scheidenheid in de cursussen, die men denkt te geven. Yan chauffeur, metselaar, straatmaker, stenografist, typist tot boek houder toe. Moderne talen en wiskunde. Hoe moesten de jongelui op deze gelegen heid aanstormen. En toch. Meermalen werd de klacht vernomfen, dat de lust om wat te leeren ontbreekt. En dat men vaak de ontspan ning verkiest boven de inspanning. Of leven nog sparen en daarvoor ben ik Hem dankbaar tot in het diepst van mijn hart. Ik wil het nu verder besteden tot eer van Zijn heiligen naam en in Zijn dienst. Bid voor me, mijn lief zusje, en ook voor Eugenia, dat haar sterven gemak kelijk en haar einde vrede mag zijn. Je bedroefde en berouwvolle zuster Pamela." Betty snelde met den brief, waarop de sporen van tranen nog zichtbaar waren, naar tante Margaret en samen lazen en herlazen ze Pamela's bevende letters. Enkele dagen later ontvingen ze het bericht, dat Eugenia uit haar lijden was verlost en nu duurde het niet lang meer, dat Pamela als gebroken terugkeerde naar haar ouderlijk huis, dat ze zoo vol levenshoop en levensverwachting had verlaten. Het was een heel andere thuiskomst, dan ze zich allen hadden voorgesteld. Betty's hart stroomde over van mede lijden, toen ze aan het station haar zus ter herkende, die er zoo vreemd en droe vig uitzag in doffe rouw, waardoor de bleekheid 'van haar gezicht nog scher per uitkwam. Zwijgend kusten ze elkaar, want geen van heide kon een woord spreken, nu het moest de inispanning der ontspan ning zijn. B.v. voetballen. Dat de commissie zelfs aan speciale verlangens voor het volgen van cursussen wil voldoen, toont aan hoe serieus de aan bieding is. De jeugdwerkloosheid is een groot kwaad. V.n.l. voor de jeugd zelf. Wat hier geboden wordt is een groot goed. De waardeering voor de aanbieding van dit groote goed moet blijken uit het aantal inschrijvingen van cursisten. Het zou een verlammenden invloed uit oefenen op de in onze samenleving aan wezige krachten, die zich bier vaak be langeloos voor gedupeerde medemenschen beschikbaar stellen, als men deze beschik baarstelling negeerde. Als steeds, je STENTOR. DE ONRUST IN DE N. S. B. Mussert en zijn naaste medewerkers. Naar aanleiding van een mededeeling door den heer Pont aan de pers verstrekt, dat een bijeenkomst van hooge functiona rissen der N, S. B, werd beraamd, waar in besproken zou worden een verzoek van Ir. Mussert om zich als leider der N. S. B. terug te trekken, verneemt het „U. D." het volgende: Het initiatief tot deze bijeenkomst ging uit van den heer Van Geelkerken, plaats vervanger van Ir. Mussert, en de bijeen komst zou worden gehouden in diens landhuis te Lunteren. De beer Van Geel kerken stelde zich voor, dat tot dit doel bij hem zouden samenkomen de heeren Van Duyl, Pont, Farweck en Koster en gezamenlijk zou men dan aan Mussert In verband met de opnieuw vastge stelde richtprijs voor de Tarwe schrijft de „N. R. Ct.": Hoewel het dezer dagen aan de pers verstrekte bericht niet geheel duidelijk is, nemen wij aan, dat in den richtprijs voor 1938 ad f 10 de vergoeding voor bewaar- loon is inbegrepen. Dit beteekent dus, dat de steun op de tarwe in 1938 met 15 cent per 100 kg. zal worden verhoogd. Indien wij' ons afvragen, waarom tot deze steunverhooging is besloten waar van hoogere uitgaven voor bet Land bouwcrisisfonds met de gevolgen van dien voor den verbruiker het gevolg zijn dan kunnen wij: slechts een veronder stelling uiten. Immers een motiveering van dit besluit heeft de regeering niet gegeven. Wij vermoeden dan, dat de re geering zich bij baar beslissing vooral beeft laten leiden door bet feit, dat het tarwe-areaal in 1937 belangrijk is inge krompen ten opzichte van 1936 en wel met ruim 30.000 ha. De vertegenwoordi gers van de boeren hadden dit in 1936 reeds voorspeld op grond van den b.i. on voldoenden richtprijs. Wij moeten echter in aanmerking ne men, dat de tarweteelt zich onder invloed van den steun voordien abnormaal bad uitgebreid (1930 58.000 ba; 1936 152.000 ba). Boeren, die zich vroeger weinig of niet met bet verbouwen van tarwe heb ben beziggehouden, zijn er in de crisis^- jaren toe overgegaan, hun veelal voor deze cultuur minder geschikte gronden met tarwe te bezaaien. Dat de opbrengst op dergelijke akkers te wenschen moet overlaten, behoeft geen betoog. En dat de productiekosten voor dergelijke bedrijven daardoor naar verhouding te boog zijn, is evenzeer duidelijk. Het is dus op deze bedrijven geweest, waar de boer ophield met het verbouwen van tarwe, toen de richtprijs minder gunstig werd. In dit licht moeten wij den teruggang van bet tarwe-areaal dan ook bezien. Daarom ook lijkt ons de recente verhoo ging van den tarwesteun vooralsnog pre matuur. Niet, omdat wij den landbouw de hoogere inkomsten misgunnen, maar omdat de regeering oogenschijnlijk al te gemakkelijk is gezwicht voor den aan drang van den landbouw om dezen steun te verhoogen. Het verhoogen van steunnormen in een tijd, waarin een ieder verlangt naar bet einde van de belemmerende landbouw crisismaatregelen, beteekent de paarden achter den wagen spannen. Uit een oog punt van defensie is bet zeker gewenscht, den eigen verbouw van tarwe te onder houden. Maar op dit gebied kan toch moeilijk verder worden gegaan dan het instandhouden van de teelt op de daar voor geschikte gronden. de berinnering nog zoo bloedig pijnde in hun harten. 's Avonds, toen Betty nog vóór het naar 'bed gaan, even naar Pamela's kamer ging, om haar zuster's hart te troosten met kleine, liefdevolle zorg'en, barstte deze plotseling uit: „Blijf nog een poosje bij me, Betty. Ik voel me zoo een zaam en mijn hart is zoo zwaar." In spontane hartelijkheid sloeg Betty haar armen om Pamela heen, terwijl ze haar streelde en liefkoosde met moeder lijke teerheid. „Och, Pam, ik heb zoo'n medelijden met je," zei ze zacht, „en ik ben toch zóó blij, dat we je nu weer terug heb ben." „I'k verdien jou liefde niet," zuchtte Pamela droevig. „Heb je mij dan al mijn zelfzucht en al mijn lichtzinnigheid ver geven?" Betty's zwijgend antwoord zei meer dan woorden en huiverend in herinnering ging Pamela verder „Nooit zal ik deze ontzettende weken vergeten, die begonnen met den 'vreeselijken nacht, waarin we meenden om te moeten komen in de wreede vlammen en eindigden na Euge nia's smartelijk lijden met haar sterven in den bloei van haar jaren. Het was zoo moeilijk om haar te helpen en te troosten, vooral daar we wisten, dat er een ultimatum richten. Hierdoor wordt de mededeeling van den heer Van der Goes, dat de conspiratoren nog om Mussert heen zitten, bevestigd. Ook de beer J. F. van Huls van Taxis, oud-propagandaleider van de Ned. Nat. Soc. studentenfederatie en oud-gew. con rector voor Zuid-Holland van de N. S.- vorming, heeft nu bedankt als lid van de N. S. B., wegens geschokt vertrouwen in haar leiding. NEDERLANDSCH SALDO IN CLEARING MET DUITSCHLAND. Per 30 Sept. van 931.700. Blijkens dezer dagen gepubliceerden stand der clearing tusschen Nederl. en DUitschl. per 30 Sept. j.l. vertoont deze voor het eerst sinds de clearing op 24 Sept. '34 begonnen is een Nederlandsch saldo. De achterstand die een maximum van f 40 milliocn bereikte, is thans over eenkomstig de in ons blad van 29 Sep tember uitgesproken verwachtingen om gezet in een Nederlandsch saldo van f 931.700. De vanouds beroemde AKKER's ABDIJSIROOP is een naluur-genees- middel, daar de werking in hoofd zaak berust op de geneeskracht van extracten, bereid uit reeds in oude tijden bekende „genees-kruyden" AKKER's ABDIJSIROOP, bereid vol gens oud recept, is dus een aan de natuur ontleend geneesmiddel! De genezende, hoeststillende, slijmoplossende en kalmeerende werking van de kruiden-extracten, welke AKKER's ABDIJSIROOP zoo beroemd hebben gemaakt,is thans door een nieuwe toevoeging van den bekenden Apotheker Dumont nog sterker, nog sneller, nog krachtiger en nog doeltreffender) Een lepel AKKER'S ABDIJSIROOP werkt tnans 2 x zoo snel als voorheen I Een ongeëvenaarde werking tegen» hoest, bronchitis, kinkhoest, verwaar loosde verkoudheid, griep, influenza. De verlaagde prijzen zijn thans i 90 ct. F 1.50 F 2.40 F 4.20 ■3 dagen 6 dagen 12 dagen 24 dagen gebruik gebruik gebruik gebruik De grootere flacons zijn bij voortgezet gebruik voordeeligerl geen hoop op 'beterschap bestond. En weet je, Betty, wat ik zoo heel erg vond? Dat ik zoo machteloos moest toezien en niet in staat was haar in iets te helpen. Toen ze in haar zielsangst me kermend smeekte om geestelijke hulp, kon ik haar niets anders aanbieden dan een leeg hart en een verspild, onwaardig leven. Wat heb ik toen dikwijls naar jou ver langd, kind, naar jou kinderlijk geloof en je liefdevol begrijpend hart, want jij bad baar den weg kunnen wijzen, die leidde naar Golgotha's kruis, waar Chris tus onze zonden heeft gedragen." „En was er toen niemand, die haar ■die hulp en troost beeft gebracht?" riep Betty smartelijk uit. „Gelukkig wel, God zond, Eugenia een vredebode in de gestalte van één der verpleegsters, een lief, eenvoudig Schotsch meisje. Zij gaf met haar simpel geloof Eugenia datgene', wat ze noodig had, en wat haar 'beste 'vriendin haar niet had kunnen geven en 't was of er een wonder plaats gegrepen bad met onze lieve, afgemartelde zieke. Rust en vree hadden haar, van pijn verwrongen gezicht ontspanning gegeven en uit haar oogen waren angst en verschrikking geweken om plaats te maken voor het innigste geluk. Eugenia had den weg naar eeuwige vrede gevonden en ze wist ver- Het was voor de N.S.B. geen blijde week, zóó zelfs, dat deze als regel bral lende lieden er wat stil van geworden zijn. Het eene bedankje na het andere komt te Utrecht binnen. Mannen, die een vooraanstaande positie in die beweging hebben ingenomen, hebben er genoeg van gekregen. En het meest bedenkelijke is wel hun motief: ze hebben geen vertrou wen meer in de leiding. Dat is wel het ergste voor deze beweging, waarvan bet blind vertrouwen in den leider het fun dament is. Geen wonder dan ook, dat als dat fundament niet meer deugdelijk is, het gebouw gaat kraken. Overigens voor de heeren, die nu wegloopen, een uit komst, dat zij; nog vrij de beenen künnen nemen. Als hun beweging eens aan het bewind was gekomen, hadden ze die vrij heid niet meer, ook al hadden ze nóg zulke bezwaren tegen hun leider! Natuurlijk zal ieder, die het wel meent met land en volk en onze rechten en vrij heden lief heeft, met genoegen zien, dat dit zaakje aan het verloopen gaat. Dat feit kan straks op 9 Oct. te Lunteren door geen daverende redevoeringen ongedaan worden gemaakt. Aan gedaver heeft het ook in Duitsch- land deze week niet ontbroken. Musso lini, die enkele dagen de gast was van Hitier, heeft, evenals zijn gastheer zijn longen uitgezet en het publiek heeft zijn stembanden schor geschreeuwd. Nog dagen en weken lang zullen jour nalisten, politici en diplomaten zich met de jongste Duitsch-Italiaansche gemeen- schaps-manifestatie hebben bezig te hou den. Nauwelijks zullen zij' eenige rust hebben kunnen nemen, of de Duitsche Fïïbrer zal zich weer naar Rome begeven en men zal weer stof te over hebben. Het uiterlijke effect was inderdaad overweldigend. De regie was voortreffe lijk. Maar tot de nuchtere werkelijkheid teruggekeerd, vraagt men naar den eigenlijken zin van de voorstelling. Was bet 't eenige doel van Hitier en Mussolini een demonstratie te geven van de verwantschap en verbondenheid van het Italiaansche fascisme en het Duit sche nationaal-socialisme, en er de we reld mededeeling van te doen, dat zij' de twee sterke mannen zijn, waarop de vre de van Europa rust. Of hadden zij an dere drijfveeren? Voor Europa is de hoofdzaak dit: is de as RomeBerlijn inderdaad, zooals ge zegd wordt, waarborg voor den vrede of een groote bedreiging van dien vrede Wij: willen verklaren, dat we in 'dit opzicht, ondanks de plechtige verklarin gen, verre van gerust zijn. Italië heeft den buit (Abessynië) op een manier, waarvoor geen fatsoenlijk woord past, binnengekregen. Welke plannen heeft bet verder nog en welke beeft Hitier? Gaat deze niet van het standpunt uit: „Recht is, wat bet Duitsche volk dient"? De toekomst zal leeren, of bet meenens is met de toegestoken band aan de an dere landen, of het inderdaad komen kan en zal tot een accoord met Eiigeland en Frankrijk. Maar voorloopig vreezen we nog, dat Italië xnet Slpanje iets in 't schild voert en dat Hitler koloniën wil. Ook hebben we in de redevoeringen naast vredelievend klinkende uitlatingen veel uitdagends geboord. De gebeurtenissen in Europa en die in bet Verre Oosten beïnvloeden elkaar. Z:ijt maken het probleem van den oorlog al gemeen. Reeds nu heet het, dat Japan binnen een half jaar zal winnen, indien China door geen ander geholpen wordt. Het is echter nog zoover niet. 'De Ghi- neezen zijn taai en weren zich krachtig. Ze boekten zelfs bij! Sjanghai enkele suc cessen. Japan, welks bombardementen van open steden terecht door den Volkenbond is afgekeurd, trekt zich daarvan weinig aan en heeft te kennen gegeven hiermee voort te zullen gaan, als dat in zijn be lang wordt geacht. Als de Volkenbond werkelijk kracht kon ontwikkelen, moest hij een dergelij- ken Staat door een economischen boycot nu toch lam leggen. Dat zou ten volle ver diend zijin. geving van haar zonden in het bloed 'van het Lam 'Gods, dat om onze overtredin gen werd geslacht." „0 Pamela, wat is dat heerlijk," fluis terde Betty met glanzende oogen. „Geen wonder, dat je die verpleegster benijd hebt om dat voorrecht, dat ze aan Euge nia mocht meededen. Het bleef stil in de schemerige meis jeskamer. Beide zusters voelden het, dat een nieuwe, ongekende band hen samenbond en dat het leven hen dichter dan ooit bij elkaar had gebracht. D'an ging Pamela peinzend verder „Het was zoo heerlijk voor Eugenia, dat ze haar vroegere verloofde nog mocht zien éér ze stierf en dat ze van zijn lip pen mocht hooren, dat. hij haar al het minder mooie vergeven had, wat ze hem eens had aangedaan. Hij' is de eenigste man geweest, van wi'en ze echt hield, niettegenstaande ze hem zoo wreed be handelde, omdat ze meende wel een beter en rijker huwelijk te 'kunnen doen. Ze is hier naar toe gekomen met het opzette lijke doel om 'bij hem de oude liefde en bewondering weer wakker te roepen, maar dat is haar absoluut mislukt en ze kon er bijna niet overheen komen, dat hij zoo totaal onverschillig voor haar was geworden. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5