klicht. S Rechtszaken Telegrammen Burgerlijke Stand Marktberichten Afloop Verkopingen en Aanbestedingen het voorrecht, stelijke pers tot wel voldoende n velen on mi d- stellen. alle opzichten 8 gesteld mogen op zonder meer Onze kranten opzichten bij de pers achter, al dat 'dit voor een erdere bronnei moeten mis ibben. door zóó te re- eelemaal zuiver wat onze roe- at onderwijs ia k antwoord ge- de pers, dan is gheid. ars, die onze be- ónze steun tot in zoeklicht laat e n d e dingen rtuiging komen, dat we met het ;er ernst maken in besliste keus OPMERKER. 3BERS. icht van radio- -rubriek in het in Qeboden ge- ran vragen. auto greep den sleurde dezen hem ten slotte sn auto verloor ellijk in brand itraat een vuur- waarschijnlijk de voorruit ge- weg blijven lig- men na enkele wd waren, vond ran de auto zijn zine tastte ook an de truck ge- wee inzittenden cabine te wer- bleven. kt wonder- rige L. uit Rot en omstreeks arbrug oneenig- 28-jarige ver- selmonde. Deze het meisje de zag en van den ig. Daarop was reid, maar zoo reest zijn, of hij kwamen in het Rotte terecht, ius door middel idig op het dro- naar het zie- .a de verloofde raarts kon kee- il overspannen ipgenomen. n b ij Zwol- Machinist iisteravond zijln een goederen- ar Zwolle, even n Meppelerweg loed wordt, dat 1 is omgesp ron de machinist Z. ,n brak een dijt- snhuis ter ver- n tijd geduurd, veer vrij: had. ij V a n G e 1- rieken te maanden werd triciens der pa- Zonen te Wor- materiaal uit iperen staven, pp en, verpak- dat men kon 3ze ontbrekende week Maandag de ontdekking, n een wij!d ver in overleg met allerlei voorra- rde bij den af- .iggende zolder duizenden gul wat er aan de gewaarschuwd, verhoor nam. 'ormer bekende tigheid, terwijl te Wormer en in arrest wer- itaties staan te werden bij di- rdam voor on echt. i s t j e met oensdagmiddag ie N.V. Van Gilst's Bakkerijen aan den Breede Hille- aijk te Rotterdam een geldkistje verdwe nen inhoudende 250300 gulden, aan specie. Het kantoor van de genoemde N.V. is gevestigd op de eerste etage van genoemd pand. Te ongeveer kwart over 5 begaf de boekhouder zich naar de tweede etage, om het overige personeel te waar schuwen, dat hij wegging. Toen hij even later weer beneden kwam, zag hij tot zijn niet geringe verbazing dat een ijzeren geldkistje met 250300 gulden specie plotseling spoorloos was verdwenen. Daar de benedendeur immer openstaat zoolang het kantoortijd is, is het vermoe den gerechtvaardigd, dat de dief van deze omstandigheid heeft gebruik gemaakt. Buurman aIsinbreker. Toen de autobusondernemer J. B. te Enschede dezer dagen 's nachts van een autorit op zijn kantoor kwam, bemerkte hij, dat er was ingebroken, en dat uit efen bu reaulade een bedrag van plm. f 250 was ontvreemd. De politie stelde een onder zoek in en daarbij bleek haar, dat alleen iemand die ter plaatse bekend was, de inbraak kon hebben gepleegd. Na eenige dagen recherchewerk, had men zooveel aanwijzingen, dat kon worden overgegaan tot de arrestatie van een buurman van D. den gehuwden 45-jarigen de L. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. Een be drag van ongeveer f 200 was nog in zijn bezit. De L. is ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. Rechtbank te Middelburg. Zitting ivan 1 October 1937. Ruzie tusschen woonwagenbewoners. Op Zaterdag 28 Augustus 1.1. ontstond in een zich in de gemeente Terneuzen bevindend woonwagenkamp, ruzie tus schen een tweetal woonwagenbewoners. Men wist aanvankelijk de ruzie te be slechten zonder dat men tot handtastelijk heden was overgegaan. Blijkbaar was het kamp eenigszins rumoerig, omdat ook reeds een vechtpartij bad plaats gehad tusschen twee vrouwen uit het kamp Plotseling laaide de ruzie tusschen de twee mannen, die zwagers van elkander waren, weder op omdat een hunner door den ander naar een weegwerktuig waar mede vodden worden gewogen, een z.g.n unster, gevraagd, beweerde dat de ander dit destijds had vernield en bad wegge worpen. Al spoedig gingen de twee vech tersbazen elkander te lijf. De 40-jarige koopman G. Z. zag kans een stok te grij pen, die onder een der woonwagens lag en bracht daarmede zijn tegenstander en zwager H. F. met een zich aan den stok bevestigde zeis, een slag toe, tengevolge waarvan de zeds den man in bet rechter been onder de lies drong en een zoodanige (verwonding toebracht, dat ernstig bloed verlies volgde. Het slachtoffer zag nog kans naar een grasberm van den Kanaal kant te loopen alwaar bij ineen zeeg. Be woners van 'het kamp en kort daarop een dokter, trachtten nog door het afbinden van een getroffen slagader den man te redden, doch het mocht niet baten. Korten tijd daarna gaf het slachtoffer den geest. Als verdacht van deze mishandeling met doodelijk gevolg, had zich thans voor de Rechtbank te verantwoorden G. H., 40 jaar, koopman, wonende te Terneu zen, thans in voorloopige hechtenis in het Huis van Bewaring. Verdachte werd rechtskundig bijgestaan dioor M!r A. H. Kuipers, advocaat te Mid delburg. Verdachte door den President, na het hooren der getuigen, ondervraagd, erken de met het slachtoffer ruzie te hebben gekregen en er mede aan het vechten te zijn gegaan. Verdachte verweert zich door te zeggen, dat hij niet wist dat er een „zeisje" aan den stok zat, waarmede hij zijn slachtoffer was te lijf gegaan, het geen den President doet opmerken, dat het niet een „zeisje" is doch een nor male zeis, die aan den stok zit. Volgens het O. M. betreft het hier een geval van doodslag en wegens dat feit zal verdachte dus moeten worden veroor deeld. Daarop staat 15 jaar gevangenisstraf als maximum. Mocht de Rechtbank met deze opvatting niet meegaan, dan komt het subsidiair ten laste gelegde aan de orde, zijnde zware mishandeling den dood tengevolge hebbende. De Officier eischt op dien grond een gevangenisstraf van 10 jaar. De verdediger van 'verdachte is van meening, dat het requisitoir geheel ge speend was van menschelijkheid en hu maniteit. Pleiter wil de zaak meer spe ciaal menschelijk behandelen. In 'het bij zonder vestigt pleiter de aandacht op den persoon van verdachte. Al is hij woon wagenbewoner daarom is het toch even goed een mensch als b.v. iemand, die op een Ministerie in Den Haag zit. Verdachte heeft een blanco strafregister, uitgezon derd een kleine overtreding wegens stroo- perij. Hij is een rustig en vredig huis vader, die voor vrouw en 8 kinderen heeft te zorgen. Verdachte moet menschelijk en met christelijke barmhartigheid worden behandeld. Pleiter is van dien eisch van 10 jaar stil geworden. Hij wijst op een pas voor de Maastrichtsche Rechtbank behandelde strafzaak, waarin 2 zoons te recht stonden wegens1 doelbewuste dood slag van 'hun eigen vader. De eisch was hier, naar spr. meent, 2Vr jaar en de uitspraak 2 jaar. Het is waarschijnlijk dat niet verdachte, maar de verslagene de aanvaller was. Daarop wijzen de omstan digheden. Na repliek werd de uitspraak bepaald j cup 15 dezer. M. V., 19 jaar, arbeider te Oostkapelle, thans in voorarrest, had zich te verant woorden wegens diefstal van een rijwiel ten nadeele van J. de Wit te Vrouwen polder op 23 Augustus 1.1. Verdachte erkende de feiten. De Officier van Justitie eisch te 3 maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte Mevr. Akkerman-Weber te Goes bepleitte cle mentie en verzocht de Rechtbank aan ver dachte een straf pp te leggen gelijk aan bet voorarrest. L. J. de R., 34 jaar, huisvrouw A. M., wonende te Yerseke, had zich te verant woorden wegens diefstal van diverse goe deren ten nadeele van diverse personen, welke feiten gepleegd waren in 1936 en 1937. Verdachte erkende de feiten. De Offi cier van Justitie vorderde 3 maanden ge vangenisstraf. P. B., 29 jaar grossier, wonende te Middelburg, was in hooger beroep geko men tegen een vonnis van den Kanton rechter te Middelburg, waarbij hij wegens het als bestuurder van een motorrijtuig daarmede rijden over een weg op zoo danige wijze, dat de veiligheid en de vrij heid van het verkeer wordt in gevaar ge bracht werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 5 d. h. De Officier van Justitie eischte bevesti ging van het vonnis waarvan hooger be roep. Uitspraak van 1 October 1937. Verboden nederlage van spiritus: I. G. du B., landbouwer te Breakens, ontslag van rechtsvervolging. Ongedekt vervoer van spiritus: J. de S., 32 j„ koopman te Terneuzen, f50 of 20 d. h. en 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk en f25 of 10 d. h. met verbeurdverklaring. Een burgemeester dood gereden. Op den avond van Zondag 16 Mei werd de burgemeester der Limburg- sche gemeente Meerlo, de heer P. L. A. van den Bergh, die per rijwiel van Horst naar Tïenray terugkeerde, door een uit de tegenovergestelde richting komende auto aangereden en tegen een boom ge drukt met het gevolg, dat hij op slag gedood werd. De chauffeur, uit Venray afkomstig, stond in verband hiermede terecht voor de rechtbank te Roermond. Een der me de-inzittenden, aldus verklaarde ver dachte, had hem aan de haren getrokken, waarop hij had omgekeken en de weg uit het oog verloren had. Daar de weg juist een bocht had, was hij ongemerkt links komen te rijden. Hij voelde toen een schok aan het stuur, doordat hij! een boom bad geraakt. Na deze ontdekking plaatste de verdachte de auto rechts van den weg om den schijh te wekken, niet links te zijn geweest. Verdachte, die een onverschillige houding aannam, kreeg verwijten van den president en officier van justitie in verband met zijn drinken voor den bedoelden rit en zijn onsym- patieke gedrag daarna. De officier van justitie betreurde het niet meer te kunnen vragen dan negen maanden gevangenisstraf en vroeg bo vendien intrekking van het rijbewijs voor een jaar. Verdachte werd door den of ficier een gevaarlijke moordenaar op den weg genoemd. Kring Walcheren der Z. L. M. Gisterenmiddag hield de Kring Wal cheren der Z.L.M. een vrij druk bezoch te vergadering in „De Eendracht", onder voorzitterschap van Mr M. C. van der Minne, die er op wees, dat het een bui tengewone vergadering was, zulks in ver band met de reorganisatie in de samen stelling van het hoofdbestuur. Speciaal heette de voorzitter welkom den heer P. Stehouwer, inspecteur van den vene- terairen dienst te Breda en de heeren Mr Dieleman en Ir Dorst, resp. voorz. en secr. der Z.L.M. De wijziging van de Z.L.M.-bestuurs inrichting, het aantrekken van een nieuw pak, heeft tot doel de vleugels beter te kunnen uitslaan. Daarbij komt de op richting van een jeugdorganisatie als een nieuw fundament voor het maat schappijgebouw. Tot leden van het hoofdbestuur wer den uit de door de afdeelingen opgegeven personen met overgroote meerderheid ge kozen de heeren Mr M. C. v. d. Minne, C. Franse, A. Maljaars en P. Geschiere, en tot hun plaatsvervangers resp. de heeren A. P. van Nieuwenhuijze, J. J. Mesu, A. W. Cevaal en A. de Lange. Allen aftredend. Hierna verkreeg de heer Stehouwer het woord om een inleiding te houden over de wenschelijkheid van Bestrijding der f.b.c. onder het rundvee. Spr. wees op de oprichting eener ver- eeniging, die de bestrijding tot doel heeft. Zeker zal men zichafvragen of het nu de tijd is om over de t.b.c.-bestrij- ding te spreken nu men in een mond en klauwzeer-epidemie zit. Maar ook de t.b.c. richt groote schade aan, terwijl mond- en klauwzeer veel meer aan den weg timmert. Dé t.b.c. woedt steeds en moet dan ook niet minder met kracht worden bestreden. Door de vleeschkeuring heeft men een goed overzicht van het percentage der dieren, die aan t.b.c. lijdende zijn en door de thans toegepaste bestrijding wordt dat overzicht nog beter. Men kan door inspuitingen in het oog of onder de huid de dieren op t.b.c. onderzoeken. De dierenarts moet uit maken of zij al of niet gevaarlijk zijn voor de omgeving. Ais men vraagt of de bestrijding wel noodzakelijk is, dan wijst spr. er op, dat velen dieren moeten opruimen wegens open t.b.c. en dan heeft men niet alleen de directe schade van het afslachten, doch ook is men de opbrengst van de melk kwijt Vooral ook voor Nederland als exporteerend land is een t.b.c. vrije runderstapel van groot belang. Bestrij ding is noodig, omdat anders het aantal zieke dieren steeds grooter wordt. Men moet de gezonde dieren en de reactie- dieren afzonderlijk houden. Als het kan in twee verschillende stallen en anders zoo, dat de drinkgpot eindigt bij de re- actiedieren. Alles moet worden aangewend om de kalveren vrij te houden van besmetting. De hygiène in de stallen moet zoo groot mogelijk zijn. Zoo is een goede huid- verpleging ook van groot belang. Het nieuwe aangekocht vee moet men zeker goed laten onderzoeken. Oorspronkelijk werd f25 voor een gedood aan open t.b.c. lijdend dier vergoed, later f20, in 1934 werd de uitkeering geheel stop ge zet; doch toen is men op eigen krachten in verschillende provincies begonnen. Overal bestaan nu vereenigin- gen behalve in Zeeland. Men moet nu hier waken niet de „vuilnisbelt" van de andere provincies te worden. Het is daarom goed, dat de Z.L.M. thans de zaak provinciaal wil organiseeren. Ge lukkig is op de ontwerp staatsbegrooting 1938 weder f 100.000 voor de bestrijding uitgetrokken, zoodat dan weer waar schijnlijk een deel der kosten zal wor den vergoed. De dierenartsen hebben be sloten voor 75 cent per dier te contro leeren. Runderen met open t.b.c. moeten worden opgeruimd. Spr. eindigde met de hoop, dat enkele krachtige afdeelingen in Zeeland zullen ontstaan. De voorzitter bracht dank voor deze belangrijke inleiding. Van de ge legenheid om vragen te stellen, werd vrij druk gebruik gemaakt. Dit gaf den heer Stehouwer gelegenheid nog nader op de zaak in te gaan en o.a. er op te wijzen, dat is uitgemaakt, dat de runder- t.b.c. ook voor menschen besmettelijk is, wat de heer L. W. de Waardt, directeur van den Keuringsdienst onderschreef. Verder kon de inleider o.a. mededeelen, dat dieren met gesloten t.b.c. gewoon kunnen blijven behouden, omdat de kans groot is, dat de bacillen dan verkazen. Noodig is een goede samenwerking tus schen dierenarts en boer. Vooral bij kalveren moet men de ziekte bestrijden. Reactie-dieren moet men af zonderen of ze eerst naar de vetweide brengen. De jonge dieren krijgen geen oormerken, maar een ander teekentje. Het onderzoek moet permanent doorgaan. De kosten bedragen 75 cent en bij tuber- culeeren alleen iets meer. Men moet niet alleen gekocht vee controleeren, doch alle dieren op de stallen. Daar de C.B.T.B. niet wilde medewerken, omdat hij geen secretaris mocht aanwijzen, is spr. de Z.L.M. dankbaar, dat zij het op zich nam. Het is niet onmogelijk, dat de zuivel fabriek te bewegen zou zijn voor; t.b.c.- vrije melk iets meer te betalen. Spr. achtte het ook niet onmogelijk, dat de provincie iets zou bijdragen voor het ver nietigen van dieren, die lijden aan open t.b.c. Men moet flink aanpakken. De heer Dorst was van meening, dat eerst de kwestie in de afdeelingen kan worden besproken, maar dan moet men trachten te komen tot een groote groep voor Walcheren en zich niet tot de Z.L.M. beperken. De heer Stehouwer ging hiermede ac- coord, maar meende, dat bijv. de leden van de zuivelfabriek een afzonderlijke groep zouden kunnen vormen. Mond- en klauwzeer. De heer Jongepier zeide bij de rond vraag, dat het hem speet, dat de heeren Stehouwer en de Waardt reeds weg wa ren, omdat hij eens wilde informeeren naar aanleiding van een bericht in de „Midd. Crt." over een middel, dat iemand uit Oostburg in den handel brengt en dat volgens den veniterairen adviseur van den Belgischen Boerenbond uitstekend zou helpen tegen het mond en klauwzeer. De heer S. J. Hoogstra, dierenarts te Middelburg, die nog wel in de vergade ring aanwezig was, zeide, dat reeds in 1920 hetzelfde middel in de „N. R. Crt." werd besproken. Het zou toen komen van zekeren van den Berg, die een fabriek in Madrid had. De regeering heeft toen een onderzoek doen instellen, onder lei ding van den heer Frenkel. Deze vond te Madrid in een gebouw met vele kantoren heel hoog het kantoor van den fabrikant, waar alleen een typiste aan de schrijfmachine zat en bui ten de stad op een oude, vuile hofstede de z.g.n. fabriek. Nu is hetzelfde prae- paraat weer opgekomen, maar als het nu werkelijk zoo goed was, dan zou de vervaardiger reeds een wereldnaam heb ben en groote winsten moeten maken. Een Duitsche dierenarts, die het artikel aanprees, is van zijn functie ontheven en de veniteraire adviseur in België be hoeft nog geen dierenarts te zijn. Mr Dieleman informeerde naar den stand van zaken op Walcheren ten op zichte van de destructie van cadavers. Hij meent, dat het vervoer er van voor Walcheren en Zuid-Beveland geen be zwaar heeft, omdat de veeauto's tot bij de weiden om de dieren kunnen komen. Da afdeelingssecretaris, da haar M, Kleinepier zeide, dat er weinig belang stelling voor bestaat op Walcheren, waar op Mr Dieleman opmerkt, dat in 1939 de destructie verplichtend zal zijn. De heer Hoogstra wees er nog op, dat waar men algemeen wil vast houden aan het gewoon onder den grond stoppen van de cadavers, dit bij dieren, die miltvuur hebben, niet mag. Die cadavers worden verbrand. De heer Dorst deelde naar aanleiding van de verdere discussies mede, dat voor de afgeslachte melkkoeien in October of November de afrekening is te wachten en wel f 45 per koe en 2 cent per 1 melk. De heer Kleinepier deelde mede, dat niettegenstaande tegenwerking van Chris telijke zijde, op Walcheren drie twee jarige landbouwcursussen worden gehou den en wel één te Westkapellê, tevens voor Zoutelande; één te Nieuwland mede voor Arnemuiden en één te Grijpskerke en verder een cursus in hoefbeslag en één in paardenkennis. De heer Dorst zeide nog in verband met de teeltregeling voor het rundvee, dat men voorzichtig moet zijn met plan nen, omdat men nog overweegt bij de regeering. Men moet als boeren goed één zijn, want de prijzen voor de landbouw producten zijn steeds aan den lagen kant en er is niets onredelijks in als men vraagt deze omhoog te brengen. Bij het opheffen van de teeltregeling van aardappelen zouden de prijzen direct dalen. Men moet dus ook daarmede voor zichtig zijn. Spr. raadde aan den ver bouw van Zeeuwsche Blauwe en Bonte te verminderen, doch niet geheel stop te zetten, omdat er toch nog een afzetgebied voor is. Niet alle aanwezigen waren het zonder meer met den heer Dorst eens. Sommigen wilden bijv. liever de bonte en blauwe geheel door witte soorten vervangen. Vergadering van den Kring „Noord-Beveland" van de Z. L M. Vrijdagmiddag vergaderde deze kring te Kortgene onder voorzitterschap van den heer J. S. d e R e g t uit Kats. D'e voorzitter deelde o.a. (mede, dat 'het ledenaantal van den kring terugloopt en thans beneden de 300 is. Het doel dezer vergadering is voornamelijk: wijziging van de statuten der Z. L. M. De afd. heeft haar archief beschikbaar gesteld aan de Z. L. M., die ter gelegen heid van haar 100-jarig bestaan een ge denkboek wil uitgeven. Dhr Zwagerman vroeg of het mogelijk was, een melkcommissie op te richten. De secretaris van den kring, de heer v. d. Mans van Wissenkerke, heeft met de melkslijters aldaar eens gesproken. Ze zouden niet op een eventneele oprichtings vergadering komen en op hun steun is niet te rekenen. Tooh wil de kring het initiatief nemen voor een vergadering. De heer ,A. Hartog te Colijnsplaat werd tot hoofdbestuurslid benoemd; de heer K. van Langeraad te Kamperland tot plaats vervanger. De secretaris acht f 0,50 per lid voor de kas van den kring te weinig. De inkom sten van den kring bedragen daardoor maar f 150 per jaar. Over dit punt zal op een volgende vergadering gepraat worden. De beer 'De Bruine van Kolijnsplaat vroeg om inlichtingen inzake het blauw worden van aardappelen. De beer M. W. van Arenthals van Kats lid van de commissie ter bestudeering van dit euvel in de aardappelen,deelde mede, dat de oommissie verder wil gaan met har onderzoek. Hij vraagt aan de aanwe zige leden hun ondervindingen bekend te maken. Spr. raad aan om de aardappels laat om te zetten. Ails men veel omzet komt er telkens nieuwe lucht in den aard- appelhoop en soheutvorming is het ge volg. De heer De Bruine te Kolijnsplaat vroeg naar de mogelijkheid om een cursus te geven in aards,ppeiselectie. Dit zal onder het oog gezien worden. De vergadering was slecht bezocht. Rangeerder door trein gegrepen en gedood. SCHIEDAM. Vannacht werd de ran geerder J. S. uit Schiedam door een trein, die naar Hoek van Holand ging, gegrepen en gedood. De man begaf zich van het seinhuisje over de spoorbrug om naar huis te gaan. Hij wilde zich ver moedelijk van het rechter op het linker spoor begeven en is daarbij beklemd ge raakt of gestruikeld, zoodat hij niet tijdig van de lijn kon komen met het gevolg, dat de trein de man meesleurde. Eenige minuten later kwam van tegenovergestelde richting een andere trein, die'over den man heen ging, waardoor hij totaal werd verbrijzeld. De man was 42 jaar oud en vader van 5 kinderen. MIDDELBURG. Bevallen: L. Dieleman- Janse, z. Overleden: A. Tak, 4 j., d. (van Haam- stede). Ondertrouwd: L. Sturm, 23 j. en G. G. Vermeule, 22 j. Getrouwd: W. P. de Graaf, 22 j. en J. P. van Meer, 18 j.; A. J. Flipse, 23 j. en P. M. Clement, 23 j.; G. Volkers, 22 j. en J. M. de Munck, 25 j. (M. G.) Van 27—30 September. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Raams- donk, 28 j. en T. Beenhouwer, 23 j.; J. Minderhoud, 28 j. en C. de Rijder, 22 j. Getrouwd; C, Wijnen, 28 j, en M. C. Bukkens, 28 j.; B. van Bockel, 29 j. en H. Kronen, 23 j.; P. Koelewijn, 25 j. en M. P. de Bree, 24 j.; M. I. Houtzager, 24 J. en S. A. de Roos, 22 j.; J, C. Riet bergen, 29 j. en G. Brul, 26 j. Bevallen: H. Koks, geb. Heijlen, z. Overleden: A. Soolsma, 4 J.; A. C. Grim- minck, 35 j., vr. van C. de Vos. (V.C.) MIDDELBURG, 1 Oct. Groentenveiling. Snijboon en 423, Roem van Holland 10 14, Spinazie 210, Postelein 613, Suikerboonen 712, Rentegevers 1322, Witlof 16, Dubbele Princessen 817, Uien 23.5, Savoyekool 2.56, Roode- kool 24, Prei 4—6, alles per kg.; Peen 2.54, Rapen 14, Kroten 14, Selde rie 1.5, Rammenas 12 ct., alles per bos; Bloemkool 216, Andijvie 0.6'1, Kropsla 0.62, Komkommers 1.52.5 ct., alles per stuk. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Vrijdag 1 October 1937. Fruit: Druiven Black Alicante 1623, id. Frankenthaler 1225, Bramen 13, alles per 100 kg.; Meloenen 413 per 100 stuks. Groenten. Stokprincesseboonen 18 24, Perfectboonen 1619, Dubb. Princes sen 1317, Spinazie 811, Spruiten 7 12, Waschpeen 1, Tomaten 110, Uien 1 2, Roodekool 23, Groene Savoyekool 2 5, Wittekool 1—2, Aardappels 1.50 3, alles per 100 kg.; Bloemkool 1.50 14, Kropsla 0.601.60, Andijvie (breed- blad) 0.70—1.20, id. (krul) 0.60—1, Komkommers 1.502, Knolselderij 2 2.30, alles per 100 stuks; Wortelen 2.50— 4, Selderij 1.60, Rapen 45, alles per 100 bos; Patrijzen 0.290.37, Eenden 0.33 per stuk. KAPLLLE, 1 October 1937. Groote veiling. Zure Kroetappels 2.50, Zoete Kroetappels 0.60, Breekpeen 12.50- 12.60. Alles per 100 kg. Kleine veiling. Goudreinetten 619, Sterappels 620, Zure Bellefleur 37, Dubb. id. 46.5, Fransche Reinette 5.5 —7, Cox Oranje Pipping 8—24, Gron. Kroon 312, Notarisappels 414, Bram- ley Seedling 46.5, Hondsmuil 30.5, Jaques Leboel 47, Lanes Prins Albert 47.5, Rembour Mortier 4r—6, Fransche Bellefleur 48.5, Bismarck 56.5, Court Pendu 35, Iemoenappels 39.5, Glö- rie van Holland 510, Peperappels 3 6,5, Guldelingen 710, Boumanreinette 4, Ananasreinette 36, Swedenappels 5, Pomme d'Oranje 3—8.5, Zoete Ribbeling 36, Tuinzoet 38,5, Campagnezoet 2 5, Armgaard 46, Zoete Appels 47, Goudreinette (val) 3—6.5, Bellefleur (val) 24, alles per kg. Peren: Doyenne de Cornice 827, Bon ne Louisse 1017, Conference 819, Hertogin Elza 612, Soldat Laboureut 410, Zwijndr. Wijnpeer 8—14, Nou veau Poiteau 311, Maagdeperen 48.5, Jodenperen 27.5, Bruine Ghaumontel 4.5, Le Guré 3.5, Ducb. d'Angouleme 5.5 8, Galabas Garafon 47.5, Kruidperen 46, Gomtesse de Paris 812, Peren z. zaadhuis 45, Brederode 6, Pondsperen 35.5, St. Remey 25.5, Gieser Wilde man 46.5, Kleiperen 2—4, Winter- kuwtjes 24, Rietperen 36, B. Hardy 822, B. de Merode 10, B. Clairgeau 9 17, B. Alex. Lucas 918, B. v. d. Ham 59, B. Diel 6.5, B. Ballet 6.5, alles per kg. Diversen: Frambozen 50, BI. Dlruiven 1326, Bramen 1015, Groene Noten 1315 per kg. Groenten: Dubb. Pr. boonen z. draad 811, Stokprincesseboonen 14, Snijboo- nen 612, Tomaten 5—12, Uien 1, alles per kg.; Savoyekool 3.40—5, Roodekool 2.102.60, alles per 100 kg.; Bospeen 4, Bloemkool 46, Kropsla 0.60—1, An dijvie 0.601.20, Meloenen 511, Noten 2757, Dubb. Noten 96, alles per 100 stuks. THOLEN. Roomboter 0.78, Boereboter 0.73 per pond. Eieren 5 per 100 stuks. Serooskerke (W.). Door notaris Blau- pot ten Gate is Vrijdagmiddag publiek verkocht: 1.4890 ha of 3 g 2381/» r bouw- en wei land aan de Lepelstraat. Kooper dhr P. Meijers Jz. alhier voor f2720; 4.7660 ha of 12 g 43V2 r wei- en bouwland te St Laurens, bij den Eendekotsweg I. Kooper G. van de Putte te Vlissingen q.q. voor f 6900. 1.7820 ha of 4 g 162 r weiland te St Laurens, aan den Weeleweg. Kooper denzelfde voor f 2300. Stand van hedenmorgen 10 u.: I Stand van gistermiddag 3 u.: 763. Licht op voor fietsen: Zondag 6 u. 13 min. Moandag 6 u. 11 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3