WEK DE GAL IN UW LEVER OP BETTY'S LIEFDE. FEUILLETON Kortgene. Dhr E. de Korte, haven- en marktmeester en gemeentebode, is Dins dag in één der ziekenhuizen te Goes, na een operatie te hebben ondergaan, in den ouderdom van 36 jaar overleden. Dhr De Korte werd in 1932 in bovengenoemde functies benoemd. Met nauwe plichtsbe trachting volbraoht dhr De Korte zijn taak. met een rijwiel zonder rem en 2e. wegens het niet den voorrang geven aan een van rechts komenden motorrijder, waarvan een aanrijding het gevolg was. Vlissingen. Een luchtvracht- Door reorganisatie van den Lucht wachtdienst kunnen nog eenige vrijwilli gers aangenomen worden. Hiervoor ko men zij in aanmerking, die vrij zijn van militairen dienst, niet afgekeurd en niet ouder dan 40 jaar. Om het aantal vrijwilligers voor dezen dienst tot het vereischte getal aan te vul len, was gisteravond op het stadhuis een vergadering belegd, waarin de reserve le luitenant voor speciale diensten van het Vrijlwillig Landstormkorps Lucht wachtdienst G. Woltman, een uiteenzet ting gaf van doel en dienstregeling van den luchtwachtpost Vlissingen. De zeer druk bezochte vergadering stond onder leiding van den burge meester. D'hr "Woltman zette breedvoerig uiteen, waarom een luchtwacht noodig is. Een goed werkende luchtwachtpost heeft, wanneer gevaren uit de lucht drei gen, een belangrijk aandeel in de bevei liging van stad en land. De luchtwachten in oorlogstijd zijn de oogen en ooren van het Nederlandsche volk. In Nederland hebben wij 143 luchtwachtposten en dan langs de kust nog marineluchtwachtpos- ten. Een luchtwachtpost is sterk 22 man, t.w. 1 commandant, 3 ploegcommandan- ten en 18 vrijwilligers. Uit den aard der zaak heeft zoo'n post in vredestijd heel weinig te doen, hoog stens enkele oefeningen per jaar, doch de taak van den luchtwachtpost in oor logstijd is van zeer groot belang. De verbintenis wordt aangegaan voor één jaar, doch kan stilzwijgend worden verlengd. In oorlogstijd kunnen deze per sonen niet naar de grenzen gezonden worden; zij zijn in de plaats hunner in woning onmisbaar. De luchtwacht is een onderdeel van het leger en zij', die er bij zijn, zijn vrijwillig militair en mogen dus ook geen lid zijn van een verboden vereeniging. Reeds sedert 1920 bestaat er ook ïn onze stad een luchtpostwacht, waarvan echter volgens een gehouden appèl thans nog 11 personen deel uitmaken, zoodat 11 nieuwe leden plus 3 reserves konden worden aangenomen. Staande de vergadering gaven zich di rect de benoodigde personen op. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal in de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende Is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van J 0.75. Vlissingen. Jubilé. Vrijdag 1 Oct. bestaat de vereeniging voor Werkver schaffing, die door het laten ophalen, sorteeren en persen van oud papier ge regeld aan eenige menschen werk heeft verschaft, 25 jaar. Goes. D'e collecte voor de commissie voor samenwerking bracht deze week f 40.71 op. Ook werd een extra gift van f 50 ontvangen. Klcetinge. Zaterdagavond a.s. te acht uur hoopt het Muziekgezelschap „Excel sior" bij gunstig weer zijtal laatste concert te geven in dit seizoen. Het programma luidt als volgt: 1. Koning Voetbal, marsch, W. Schoote- meyer. 2. Neptune, Ouverture, G. Gadenne. 3. Juanita, Valse de Concert, D. Bau- wens. 4. De Calif van Bagdad, fantaisie sur l'Opéra (arr. Gadenne), Boieldieu. 5. Flying Dutchmen Still Going Strong, marsch, L. Houet. Pouze. 0. Grande Marche Heroique No. m, Pr. Francois. 7. Automne et Printemps, Ouverture, A. Parigot. 8. Air Varié (Baritonsolo), S. Montan- ge. (Solist: J. Keukelaar.) 9. Carmen, fantaisie sur l'Opéra, Bizet, (arr. Kessels). 10. Finale. Wolfaartsdijk. Gemeenteraad. Woensdag vergaderde de Gemeenteraad. Afwezig zonder kennisgeving dhr D. P Goetheer. De gemeenterekening 1930 werd voor- loopig vastgesteld in ontvang f 71.468, in uitgaaf f 65.096, voordeelig saldo f 6564 De rekening 1936 Burg. Armbestuur werd vastgesteld in ontvangst f 6554, uit gaaf f 4344, voordeelig slot f 2210. De gemeentebegrooting 1938 werd aan geboden op een bedrag van f 66.767. De begrooting 1938 Burg. Armbestuur werd aangeboden met een bedrag van f 5490. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten de vergoeding volgens art. 13 L. O wet 1920 aan Joh. Driedijk in te trekken daar deze behoort tot de beter gesitueer den. De vergoeding volgens Art. 101 L. O wet 1920 werd vastgesteld voor de bijzon dere school aan den Papeweg op een be drag van f 856,34; voor de bijzondere school aan den Prinses Julianaweg op f 435,49, een en ander over het dienstjaar 1935. Vastgesteld werd een verordening be roep op het reglement autovervoer per sonen. Een legesverordening voor inlichtingen bevolkingsregister werd aangenomen met de stemmen van de heeren J. Lindenberg en A. v. d. Vliet tegen. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten tot toetreding tot de fraudeverzekering van de Vereen, van Ned. gemeenten. Bij de rondvraag wees dhr Van Wel op den gevaarlijken toestand voor den winkel van De Groot in de Dopsstraat. Door het verdwijnen van het trottoir gaat het verkeer vlak langs dezen winkel. Het gevaar van ongelukken bij het verlaten van den winkel is zeker niet denkbeeldig. Op voorstel van den voorzitter werd be sloten, dat B. en W. een en ander eens zullen bezien. 's-Heer Arendskerke. Op initiatief van eenige jongelui werd Dinsdagavond 1.1. alhier een vergadering gehouden tot op richting van een wandelclub. Met 14 leden (dames en heeren) werd een club opge richt onder den naam van „De Trekkers". Leider is dhr J. Brouwer, plaatsverv. lei der dhr J. N. Elenbaas, terwijl als voor zitter zal fungeeren dhr J. v. d. Malen D'z. Jr en als secr.-penningm. dhr G. v. d. Waa. 's-Gravenpolder. Gemeenteraad. Gisteravond kwam de Gemeenteraad vol tallig bijeen. Een verzoek van de Espe- rantovereeniging werd voor kennisgeving aangenomen. Eveneens een schrijven van den Minister over spaarregeling voor steun B. Een verzoek van dhr J. A. Cla- rijs, J. Vermue, A. de Vos en P. Verbeek om vergoeding voor reiskosten voor het bezoek van de R. K. school werd ingewil ligd. Voor de bus zal f 1,50 per maand worden vergoed en voor de fietsers f 1 per maand. De gemeentebegrooting 1938 werd aan geboden. Bij de rondvraag inf/.-meerde dhr De Klerk naar de mogelijkheid om de ingang bij de voordijk te verbroeden. Dit heeft reeds de aandacht van B. en W. Daarna sluiting. Hoedekenskerke. De heer J. F. Kolijn, havenmeester alhier, heeft in verband met zijn hoogen leeftijd per 1 Jan. 1938 als zoodanig eervol ontslag aangevraagd Hansweert. Op 't nippertje ge red. Het 4-jarig zoontje van den heer B., die hier logeerde is bij het spelen Dinsdagavond in de buitenhaven te wa ter geraakt. De parlevinker P. V., die het ongeluk zag gebeuren wist de kleine met zeer veel moeite te redden, zoodat dit on geval nog goed afliep. O.- en W.-Souburg. Dinsdag herdacht het echtpaar J. LievenseP. Marijs, al hier den dag waarop zij vóór 60 jaar in het huwelijk traden. Dé oudjes, die beide nog goed gezond zijn, hadden zeer vele gelukwenschen in ontvangst te nemen. Het Chr. fanfarecorps „Vlijt en Vol- holbestrijding bij snelverkeer) en benoem de tot afgevaardigden de heeren P. Loof te Middelburg .primus en G. M. Fey te Middelburg, secundus. Aan de e.v. opnieuw uit te geven kalen der van de Geref. Ver. voor Drankbestr. besloot de bond steun te verleenen door 100 ex. af te nemen. Van het Kerstno. van het maandblad zullen 1000 ex. wor den besteld. In de komende wintercampagne zal hoofdzakelijk schriftelijke propaganda ge voerd worden. Slechts een drietal verga deringen zullen worden gehouden, n.l. te Aagtekerke, Goes en Souburg, waarvoor m enals spreker uit zal noodigen de heer B. Geleijnse, directeur van de Rudolph- stichting. Voorts zal aan elke afdeeling f 5 worden toegewezen voor het aanschaf fen van lectuur, teneinde daarmee propa ganda te voeren. Ook zal gepoogd worden actie te voeren op Noord Beveland, waar tot op heden nog niets gedaan werd. Besloten werd, dat voor de volgende vergadering van den Zeeuwschen Bond Ds L. Kleisen, Chr. Geref. predikant te Vlissingen, als spreker zal worden ge vraagd en bij diens verhindering Ds P. Unger, Geref. predikant te Bruinisse. De ze vergadering zal op den eersten Zater dag in Maart 1938 te Middelburg worden géh ouden. De voorzitter, de heer G. M. Fey, die alsdan aan de beurt van aftreding is, deelde mede, zich niet meer herkiesbaar te stellen. Na rondvraag werd de vergadering door den heer De Borst met dankzegging ge sloten. Smokkeidrama te Selzaete. De autobestuurder A. Pieters, oud 28 jaar, gehuwd en vader van een kind, wo nende te Selzaete, werd verdacht van smokkelhandel. De douaniers van Wach- tebeke, op surveillance tussehen Wach- tebeke en Wijnckel, zagen plotseling een auto in de richting van Gent komen rij den. Op hun seinen om te stoppen werd geen acht geslagen. Zij schoten daarop op de banden van de auto, doch de ko gels troffen ook den bestuurder van do auto, die stil hield. De douaniers ont dekten, toen zij ter plaatse kwamen, dat de bestuurder gewond was en riepen ge neeskundigen bijstand in. De geneesheer achtte de wonden zeer ernstig en over brenging van den getroffene naar een kliniek te Gent noodzakelijk. Daar is de bestuurder na eenige uren overleden. Middelburgi. Een brandweer oefening. Gisteravond heeft de brandweer met de beide autospuiten en den ladderwagen een denkbeeldige brand geblusoht in het gebouw der Chr. Kweek school, waarbij verondersteld werd, dat ook een deel van het oude mannen- en vrouwenhuis in brand stond. Ook heeft het personeel van den ladder geoefend met den glijkoker. Van uit een raam ging het goed, doch er was iets nieuws te probeeren, n.l. het bevestigen van den koker aan het bovenste deel van den ladder, waardoor men vanaf het dak of van uit een raam zoo er in kan stap pen zonder den koker te moeten vast mak ken aan het brandende gebouw. Deze nieuwe wijze van gebruik van den koker had een goed resultaat. Steun ex-artikel 13 L. 0. w e t 19 2 0. B. en "W. stellen voor te voldoen aan het verzoek van A. van den Bosse, wonende Westelijk deel Oude Havendijik 8, bij de gemeente N.- en St Joosland, om steun ingevolge art. 13 der L. O. Wet 1920, met het oog op het ver voer van zijn zoon Gornelis naar de L. O. school der Ver. tot het verstrekken van L. O. op Geref. Grondslag aan de Ver- werijstraat tot een bedrag van f 36,40 per jaar. Conversie geldleening. Na de verschillende reeds geschiede con- versie's van geldleeningen loopt nog een 4 pet. geldleening 1904, oorspronkelijk groot f 131.000, na de aflossing per 31 December a.s. nog groot f 44.000, aange gaan met het Algemeen Burgerlijk Pensi oenfonds, die voor conversie in aanmer king kan worden gebracht. B. en W. zijn er in geslaagd ook voor deze leening per 31 December a.s. een bod te krijgen tegen een rente van 3Vs pet., waarbij de pro visie Yt pet. zal bedragen. B. en W. stel len voor tot deze conversie over te gaan. i Een dame werd verblijd met twee processen-verbaal: le. wegens het rijden 59.) o^— „O tante, ik ben zóó gelukkig, dat mijn hart nauwelijks alle weelde kan bevat ten," riep ze opgewonden uit en harts tochtelijk kuste ze de bleeke handen van de ziéke, alsof ze dankbaar was daaraan iets van den stroom van haar geluk te kunnen meedeelen. „Wees blij met me en help me om God naar waarde te danken voor Zijn wonderlijke goedheid." „Wat heerlijk, lieve kind, dat de oude zonnige glimlach is teruggekeerd op je gezicht. Is de drukkende last van je Bohouders afgenomen en zijn de schadu wen uit je leven weggedreven?" „Ja," antwoordde Betty ernstig, „alles heeft zich ongedacht en onverwacht ten goede gekeerd. U hebt me gezegd, dat ik niets moest doen dan galoovig vertrou wen op onzen Hemelschen Vader, omdal Hij me veilig en zeker zou leiden en u hebt gelijk gehad, want 'Hij heeft me verlost uit alle zorg en nood." Een glimlach van innig geluk over- glansde het vermagerde gelaat van de zieke. Teer trok ze het blijde meisjesge zicht naar zich toe en kuste het innig en dankbaar. „Vertel me er alles van, lieveling," zei ze zacht. „Ik wil graag je vreugde dee- len." En zacht begon Betty te vertellen; met horten en stooten kwam heel de geschie denis der laatste dagen voor den dag; hoe ze geworsteld had en gebeden en geen licht had gezien, totdat God op- zoo wonderlijke wijze Zijn vertrouwend (kind in de ruimte had gebracht. Een diepe zucht van verlichting ont snapte onwillekeurig aan de lippen van tante Margaret, toen ze alles wist. Nu eerst besefte ze ten volle hoe dringend noodzakelijk haar hulp was geweest en dank aan God welde op in haar hart, dat zij het middel had mogen zijn in Zijn hand om Zijn heiligen wil te vol brengen. 'Glimlachend keek ze neer op het opgewonden, betraande gezichtje naast haar en zacht zei ze: „Wat moeten we dankbaar zijn, kind, dat de uitred ding kwam, vóór jij een onuitwischbare Vergissing had begaan. Je zelfopofferend voornemen getuigde van je lief karakter, maar het was toch verkeerd van je en het had vreeselijke gevolgen met zich mee kunnen slepen. Het zou niet alleen jou eigen leven, maar ook dat van anderen totaal hebben verwoest. Ik durf er niet aan denken, aan wat dan bad kunnen gebeuren." „Ja, dat is waar, maar nu die onbe kende vriend," zei Betty peinzend. „Wie zou dat toch wel kunnen zijn? Als Alwyn niet zoo arm was, zou ik hem er van (kunnen verdenken, maar dat is nu na tuurlijk uitgesloten. En bovendien, van morgen was hij koeler en ernstiger dan ooit, zóó erg, dat ik hem bijna onsym pathiek vond. Begrijpt u daar iets van, tante?" „Och, lieveling, daar zal ik ook maar geen moeite voor doen. Ik was nooit sterk in het oplossen van raadsels en als die „onbekende vriend" werkelijk onbe kend wil blijven, dan moeten we, dunkt me, die wensch eerbiedigen. Het moet ons voldoende zijn te weten, dat God Zijn eigen geheime boodschappers zendt, die blijde zijn, dat ze Zijn wil ten uitvoer mogen brengen aan degenen, die van eeuwigheid zijn uitverkoren." „Het lijkt me 'heerlijk toe om tot die boodschappers te behooren," zie Betty zacht. „Dat is toch de hoogste eer om God zoo te mogen dienen." „Die eer geniet jij reeds, mijn kind,,' antwoordde de zieke innig. „Maar wat zei je vader eigenlijk wel van dit aan- harding" bracht hun 's avonds een sere nade. O.- en W.-Souburg. Gisteravond bracht het fanfarecorps „Oefening na den Ar beid" van Ritthem, een serenade aan den burgemeester Jhr van Doorn, naar aam- leiding van zijn vertrek uit deze ge meente. De voorzitter van deze muziekvereeni- ging, de 'heefr Barendse, sprak woorden van dank tot den burgemeester voor zijn welwillendheid tegenover de muziekver- eeniging van Ritthem in deze 12 jaar getoond. D'e burgemeester dankte bestuur en vereeniging voor de woorden tot hem ge richt. Spr. zal deze vereeniging niet ver geten. Hierna speelde men nog twee cou pletten van het Wilhelmus. De belangstelling van het publiek was groot. Zoutelande. De vlaggetjesverkoop voor den Chr. arbeid in de Weermacht bracht hier f 14.55 op. Westkapelle. Gemeenteraad. Woensdagavond vergaderde de Raad vol tallig. Op een verzoek van de afdeeling Z. L. M. „Westkapelle" tot beschikbaar stellen van een leslokaal met vuur en licht in de openbare school voor het houden van een landbouwcursus in de wintermaanden van 1937'38 en 1938'39 werd gunstig beschikt. Een verordening, regelende het be- roepsrecht ingevolge het reglement op autovervoer van personen, werd goedge keurd. De gemeenterekening, dienstjaar 1930 werd voorloopig vastgesteld. Gewone dienst: ontv. f 79.736,22, uitg. f 78.661,99, batig slot f 1074,23. Kapitaaldienst: ink. f 8853,13, uitgaven f8791,80, goed slot f61,33. Daarop had een breedvoerige bespre king plaats naar aanleiding van een ver zoek van de bewoners in de Boekhoutstr om bestrating en verlichting dezer straat. Alhoewel de Raad algemeen welwillend stond tegenover bet verzoek, vreesde men niettemin voor consequenties. Deze zoo genaamde straat is n.l. geen openbare weg maar particulier terrein. Besloten werd het verzoek alsnog aan te houden. Aagtekerke. Jubileum Meisjes- vereeniging. Dinsdagavond her dacht de meisjesvereen. der Ned. Herv. Gem. haar 10-jarig bestaan. Door ver schillende begunstigers en genoodigden was aan de oproep tot het bijwonen van deze eenvoudige feestavond gehoor gege ven. Door de secretaresse werd het verslag over de afgeloopen tien jaar uitgebracht. Verschillende vereenigingen waren ver tegenwoordigd, teneinde hun felicitaties uit te brengen. Hiervan noemen wij de Kerkeraad der Ned. Herv. Gem., die als blijvend aandenken een tweetal boeken overhandigde. Voorts werd namens de Jongemannenvereen. „Excelsior" voor de wekelijksohe theeavond een theeservies aangeboden. Onder het genot van een kopje thee werd het overige gedeelte van den avond doorgebracht met zang, Bijbel-inleiding, voordrachten, samenspraken en orgelsoli. De avond stond onder leiding van den plaatselijken predikant Ds Panhuise. Dinsdagavond vergaderde de Dam- vereeniging. Hoewel wegens bedanken en vertrek een viertal leden de club hebben verlaten, zal toch getracht worden het ko mende winterseizoen met twee tientallen in de competitie-wedstrijden uit te komen. Terneuzen. Op het terrein aan de Ro- zegracht nabij de Axelsche brug zal on der leiding van den Rijksgebouwendienst een kantoorgebouw voor den dienst dei directe belastingen verrijzen. Waarschijn lijk zullen de kantoren die thans elders zijn ondergebracht, in het nieuwe ge bouw worden samengebracht. Voor dit doel is de gekozen plaats op de grens van het oude en nieuwe stadsgedeelte wel gunstig gekozen, te meer waar bij voorbeeld de inspectie der directe belas tingen te Terneuzen heel oostelijk Z. Vlaanderen omvat. Alleen blijft de Axel sche brug bij vestiging aan de oostzijde van de kanaalarmen een ernstige belem mering voor heel het westelijke stads deel. Met den bouw zal vrij spoedig wor den begonnen. bod? Heeft hij er in toegestemd „O ija, meer dan dat. Ik wou, dat u het eens had kunnen zien, hoe zijn ge zicht verhelderde, toen ik hem het blijde nieuws vertelde. Bewogen riep hij: „Het is van den Heere geschied en het is wonderlijk in onze oogen." Ik geloof, dat hij vast vertrouwt, dat de operatie zal gelukken. Ik vind het wel moeilijk, dat vader nu zoo'n tijd weg moet, maar Dr. Gerald Maynard wil hem dagelijks onder zijn persoonlijke behandeling hebben, dus dan moeten we daarin wel dapper en geduldig berusten. En wat zal het dan boven alles heerlijk zijn, als vader eens, geheel hersteld, tot ons mag terugkee- ren." „En toch, lieve kind, moet je je ook even indenken, dat de operatie kan mis lukken, want die mogelijkheid bestaat toch ook," waarschuwde tante Margaret voorzichtig. Maar Betty's optimisme wilde zich deze mogelijkheid niet indenken en vol vertrouwen zei ze: „Vanmorgen kan ik niet gelooven, dat we zullen teleurgesteld worden. God, die ons tot hiertoe bracht, zal het ook- verder wel maken." En plotseling schoot haar de droeve brief te binnen, dien ze dien morgen uit Parijs had ontvangen en berouwvol Dhr Johs Engelvaart is tot tijdelijk ha ven- en marktmeester alsmede tot ge meentebode aangesteld. Voetbal. Goes. Gisterenmiddag had alhier een plaatselijke ontmoeting plaats tussehen Blauw Zwart en A. M. P. De Blauw Zwarten waren hier de besten en wonnen den strijd met 20. AFSCHEID VAN DEN BURGEMEESTER VAN SOUBURG. Gistermiddag kwam de raad van O. en W. Souburg voor de laatste maal onder voorzitterschap van Burgemeester Jhr van Doorn bijeen. In de met palmen versierde raadszaal waren, behalve mevrouw Van Doorn de beide zoons van het echtpaar Van Doorn met hun vrouw resp. verloofde, aanwezig. Verder merkten wij o.a. op de burge meesters van Vlissingen, Middelburg, Oostkapelle, Ritthem en Westkapelle, be nevens verschillende gemeentesecretaris sen. Gistermorgen had de vertrekkende burgemeester afscheid genomen van het ambtenarencorps. Namens het personeel ter secretarie, de onderwijzers der openbare lagere school, het personeel van gemeentewer ken, de gemeentelijke politie c.s., voerde de heer J. de Bruin, hoofd der o.l. school als oudste der gemeenteambtenaren het woord. Spr. dankte den burgemeester voor de welwillendheid, waarmede hij steeds tegenover de ambtenaren optrad en zijn deelneming in hun vreugde en leed betoond. Als stoffelijk blijk van ver eering bood spr. bij dit afscheid een Ghi- neesch bord met een tafeltje (standaard) aan. Ontroerd dankte jhr. van Doorn voor deze huldiging, wijzende op den goeden geest van samenwerking welke steeds tussehen hem en de ambtenaren bestond. De burgem. opende de Raadsvergade ring en sprak een afscheidsrede uit. Ik kan mij' haast niet voorstellen, aldus Spr., dat het 13 October a.s. 12 jaren ge leden is, dat ge mij: en mijn gezin op zoo hartelijke wijze verwelkomde en wethou der Melis mij installeerde. Twaalf geluk kige jaren hebben wij' hier doorgebracht en als een schaduw zijn ze voorbijgevlo gen. In twee tijdvakken zou ik ze kunnen verdeelen, de jaren van 1925 tot 1931, de vette jaren, nu de laatste 6 de magere jaren. Deze laatste 6 jaren waren zoowel voor de gemeente als voor mijzelf zeer moeilijk. Voör de gemeente omdat haar door noodlijdendheid de uitgaven tot een minimum moesten worden beperkt; voor mijzelf het getob met mijn gezondheid, dat mij er dan ook volle vrede mede doet hebben, dat ik mijn taak aan jongere krachten moet afstaan. Een jong, ener giek burgemeester heeft deze steeds groeiende burgemeester van noode. Maar al waren deze jaren zeer moei lijk, over het geheel genomen is door uwe medewerking veel goeds tot stand geko men: en maakt deze gemeente, die zich steeds uitbreidt, een welvarenden indruk. Electriciteit en waterleiding deden hun intrede, toegangswegen werden verbe terd, een gemeentelijke begraafplaats kon in gebruik worden genomen. Hoe gaar ne had ik hieraan toegevoegd: „een nieuw gemeentehuis is verrezen". Dat ik (hieraan niet heb kunnen medewerken is wel een groote teleurstelling voor mij geweest, maar ik twijfel niet of aan dit verlangen zal binnenkort worden vol daan. Ik ben mij ten volle bewust, dat ik in zeer veel ben tekort geschoten; toch heeft het mij nooit aan uw vriendschap ont broken; ik dank u daarom hartelijk. Van de elf raadsleden tegenwoordig bij' de aanvaarding van mijn ambt zijn er nog slechts vier in functie; moge het u gege ven worden met de andere heeren nog vele jaren de belangen van deze gemeente te behartigen. Ook met de verschillende colleges van Burgemeesters en Wethouders heb ik zuchtte ze: „Is het niet egoïstisch om zoo gelukkig te zijn, terwijl anderen moe ten lijden? Die arme Eugenia, wat heb ik toch een medelijden met haar." „We zullen hopen en bidden dat dit ongeluk voor haar eeuwige, gezegende vruchten mag afwerpen," merkte tante Margaret eenvoudig op. „Ja, tante, maar menschelijkerwijs ge sproken lijkt het me, dat ze door dit ont zettende voorval wel eens nog harder en vijandiger tegenover God kon komen te staan. Me dunkt, ze zou den dood ver kozen hebben boven een misvormd ge zicht, waardoor haar schoonheid ver loren is gegaan." „Ja, kind, dit is wel het ergste, wat haar treffen kon, maar als het haar eens tot 'God leidde, zou toch deze ramp haar tot grooten zegen zijn en zou ook haar ziel als een vuurbrand uit het vuur ge rukt zijn." „Het lijkt wel een harde weg naar de zaligheid, dien zij dan moet bewandelen," zei Betty peinzend. „Hoeveel heerlijker en gemakkelijker is het toch om pleitend op Christus' zoendood door het leven te gaan, vol vertrouwen op Zijn oneindige liefde, die voor ons de schuld heeft be taald." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2