De strijd in China. Belangrijkste Nieuws ;en DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1937 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 51e JAARGAÓJG No. 308 7 Kweekelingen met acte." Buitenland. Mussolini uit Berlijn vertrokken. Binnenland De aardbeving op Java. Uit de Provincie. m mam ilenders. enkele kalen- ,1, de bekende uitgave van fan dien naam ekalender na een uitgave etzelfde schild, wacht de red- ichaap. De in- venals vroeger e predikanten, tusschen beide t formaat van en dat de prijs dding op groote kkelijk gewor- lenen bij J. B. Zutphen. delburg. 28 Sept. waren gedag- handelaar te deling van L. lilsch f 30 b. of of 10 d. b. wer te Zierifc- en hoeveelheid ten laste ge- verduisterd. Uitspraak f 25 i-chauffeur te 27 jaar, kleer- 3 mishandeling eder. f 10 b. of 5 b. of 3 d. h., der beroep, te deediging van delburg. Eisch .aik f 5 b. of 3 tan, te Vlissln- m een ruit in tan Janus Ma- .sch f20 b. of of 5 d. b. te Vlissingen, 1 waarnemend- jpolitie F. Du- f30 fo. of 18 5 d. b. 'feur, te Sint- fstal ivan een eboorende aan b f30 b. of 18' 15 d. b. r, 2. L. 26 nende te Gent jaar, en 4. F. mende te Gent, en 'hoeveelheid tan de Coöpe- nos" te Hoek. f20 b. of 12 rtreding van 's ipman, Middel- traf; G. J. van ie, Vlissingen, L 21 j., zonder 18 j., zonder b. of 20 d. h.; Kapelle, f 40 34 j., chau-f- 4 d. gev. straf; Terneuzen, 1 of 16 d. b.j P. el f20 to. of 10 el f 20 b. of 10 opzichter, Axel an B., alavoren ran der W., 32 idelburg, f 5 b. der H., 40 j., ,bap, Kruinin- T. de R., 36 j., jdskerke f 7.50 toopman, Hein- J. de K., 22 j., ._of 5 d. to.; I. •oede f 12.50 b. j., vrachtrijder of 5 d. h.; P. /■.-Souburg f 10 vr. J. N., zon- of 5 d. b. b. RBERICHT. 1 van 30 Sept.: et Z. wind, ne- olkt, weinig of )verdag. ag 3 uur: 'val 3 uur: 764. itsen: Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Tclofoonnummcr 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg: Fa BOEKHANDEL J. J. FANOY, Lange Burg 40, Tel. 28. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f 0,20. Losse nummers 5 cent. Advortontiün 30 cent per regel. Ingezonden mcdcdeelingcn 00 cent per regel. Kleine Advertcntiön Dinsdags en Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. Een gevolg van het feit dat de Regee ring niet bij machte ia de leerlingen- schaal ingrijpend te wijzigen, is ook dat de vele honderden jonge onderwijzers die thans als kweekeling met acte werk zaam zijn niet worden geholpen. En dat valt toch wel te betreuren. Want er zijn thans tal van scholen waar kweekelingen werkzaam zijn, die een volle dagtaak hebben in een eigen lokaal met een eigen Mas. Zij nemen volledig de plaats in van een onderwijzer. En zij zijn voor den goeden gang van zaken bij het onderwijs in tal van geval len onmisbaar. Alleen, hun salaris is van dien aard, dat het meer aan een fooi herinnert dan dat het ook maar een matige belooning zou zijn voor gepresteerden arbeid. Het schijnt voor te komen, dat er kwee kelingen zijn die met f 15 f 20 per maand genoegen moeten nemen. En dat zijn dan soms jonge menschen in het be zit van de hoofdakte of een of meer bij- acten. Hier kan terecht van een onhoud bare toestand worden gesproken. Wij hopen dan ook, dat de Regeering zoodra 's Rijks financiën dit toelaten al thans iets zal doen om hierin verande ring te brengen. Tegelijkertijd komt echter de vraag aan de orde of de schoolbesturen hier wel vrijuit gaan. Of althans in vele gevallen niet meer gedaan kan worden om deze jonge onderwijzers die zich geheel voor de school geven, een eenigszins billijke belooning te verzekeren. Et zijn scholen waar een behoorlijke regeling getroffen is. Maar als de door ons ontvangen inlichtingen juist zijn, dan komt het óók voor dat de betrok kenen op droeve wijze geëxploiteerd wor den. Opgemerkt zal worden, dat vele school besturen met dezelfde moeilijkheden heb ben te kampen als de Regeering. Dat er wel is het wi 11 en, maar niet het kun nen. Welnu in dergelijke gevallen moet een dringend beroep worden gedaan op de ouders, die hier de eerste belangheb benden zijn niet alleen, maar ook de eerst aangewezenen om in den nood van de jonge onderwijzers die hen helpen in de opvoeding van hunne kinderen, te voorzien. Het Sjanghai-offensief heeft nog weinig effect. Het Japansche scheepsgeschut is een krachtig bombardement van den rivier oever te Poetang, tegenover Nantau, be gonnen. De woordvoerder van het Japansche leger verMaarde dat de frontlijn te Sjang hai geen verandering 'heeft ondergaan. In buitenlandsobe krin gen gelooft men, dat de hardnekkige tegenstand der Chineezen bet Japan sche aanvalsplan verijdeld beeft. Heldenmoed der Chineezen. Een poging om het bij Sjanghai liggen de Japansche vlaggescbip „Idzoemo" in de lucht te laten vliegen, is een voorbeeld van den heldenmoed -der Chineezen. Onder begunstiging van de duisternis vertrokken ruim twintig Chineesohe sol daten, sommigen aan hoord van sampans, de anderen zwemmend, uit Poetoeng om bij de „Idzoemo" een mijn te plaatsen. Nadat zij het stalen net hadden 'bereikt dat rond de „Idzoemo" is aangebracht, begonnen zij dat -door te knippen, doch in het licht van de aanbrekende dag werd hun aanwezigheid aan boord van de „Id zoemo" opgemerkt. Ziende, dat de Chinee- fldhe soldaten in elk geval verloren zouden zijn, lieten hun kameraden op den oever de mijn door middel van een kabel sprin gen. Bij de ontploffing werden alle Chi neezen gedood, terwijl een regen van scherven op het Japansche schip neer daalde. De ontploffing was zóó hevig, dat talrijke officieren en manschappen aan hoord van den op bijna een Mlometer af stand gelegen Amerikaansohen kruiser „Augusta" uit hun bedden werden gewor pen. De Japansche staf meldt, dat de Ja pansche detachementen Toeng-Poetjing hebben bezet, gelegen op 35 km ten Zui den van Tangtsau aan het front Tientsin- Soekou. Japan antwoordt op de protesten Reuter verneemt, dat de Japansche re geering den diplomatieken vertegenwoor digers van Engeland, de Vereen. Staten, Frankrijk en Rusland te Tokio een ant woord op de vertoogen dezer landen te gen het 'bombardeeren van non-combat tanten heeft overhandigd. De aard van het antwoord is echter niet hekend ge maakt. De sterkte van het Japansche leger. Buitenlandsche militaire waarnemers in Noord China schatten de Japansche legermacht daar op 350.000 man met meer dan 500 vliegtuigen. Hierbij komt dan nog het Kwantoenleger. Verder wordt verklaard, dat aan een eventueelen inval van Sovjet-Rusland het hoofd kan worden geboden door ongeveer 500.000 man met 2000 vliegtuigen. Het aantal Japansche soldaten in het gebied van Sjanghai wordt op 150.000 man geraamd; langs de Ghineesche kust zijn ongeveer 250 land- en 150 zeevlieg tuigen gestationneerd. Wint Japan binnen een half jaar? In ingelichte 'kringen te Sjanghai is men van meening, dat uit het verloop van de vijandelijkheden tusschen Japan en Chi na, die nu ongeveer drie maanden aan den gang zijn, kan geconcludeerd wor den, dat de Japanners de overhand heb ben en dat zijl binnen een half jaar een beslissende overwinning zullen behalen, mits geen derde mogendheid tusschenbei- den komt. Mussolini, is met de andere Italiaan- sche gasten gistermiddag te 15.15 uur in een specialen trein uit Berlijn vertrokken om naar Rome terug te keeren. Rijks kanselier Hitler nam hartelijk afscheid van den duce. Op zijn rit naar het station werd de duce overal hartelijk toegejuicht en de duizenden, die op het stationsplein wa ren samengestroomd, om hem uitgeleide te doen, brachten hem een overweldigen de ovatie. Naar verluidt, heeft de duce bij zijn vertrek uit Dhitschland een groot aantal onderscheidingen uitgereikt. Deze zijn vooral «te beurt gevallen aan S.A.- en S.S.-lieden, die voor de orde en veilig heidsmaatregelen aansprakelijk zijn ge weest. Gustav Krupp von Bohlen und Halbach is de eenige niet officieele per soonlijkheid, die een onderscheiding in ontvangst had te nemen. Men schat het aantal medailles, door den duce uitge reikt, op honderd. Italië en Rome in het bijzonder maken zich op, om den duce een triomfante thuiskomst te bereiden. Officieel is be paald, dat alle openbare gebouwen de vlag moeten uitsteken en des avonds ver licht zullen worden. Alle bureaux, werkplaatsen en winkels moeten vanmiddag gesloten zijn, om den arbeiders gelegenheid te geven, den duce hulde te brengen. De arbeiders zullen dus een balven dag vrij hebben, echter met behoud van loon. Mussolini's aankomst te Rome zal door sirenes en klokgelui worden bekend ge maakt. Tijdens deze grootsche ontvangst zal Mussolini een redevoering houden. Aan reclame ontbreekt het waarlijk niet. TOCH ONLUSTEN IN ABESSYNIë? De „Paris Soir" publiceert een be richt van een particulieren correspon dent te Djiboeti, waarin wordt gemeld, dat een omvangrijke opstand der inboor lingen de laatste dagen de stad Djiboeti zou hebben bedreigd. Het bericht voegt hieraan nog toe: „De Italianen hebben alle beschikbare auto's in beslag genomen, om zoo spoe dig mogelijk versterkingen aan te voe ren. Bloedige gevechten zouden zijn ge leverd en de verliezen zouden belangrijk zijn. Voorts zouden 50.000 inboorlingen, ge wapend met geweren en mitrailleurs en zelfs beschikkend over enkele tanks, de Italianen genoodzaakt hebben, zekere gebieden in het Zuid-Westen te ontrui men. Vierhonderd gewonde Italianen zijn Djiboeti gepasseerd met bestemming naar Italië". SALARISVER HOOG IN G IN BELGIë. Ingevolge het stijgen van het indexcij fer in België zal met ingang van 1 No vember a.s. het salaris van alle Rijks ambtenaren met vijf procent worden ver hoogd. MINISTER VAN BOEIJEN UIT HET ZIEKENHUIS. HIJ zal nog eenigen tijd rust moeten houden. De minister van Binnenlandsche Za ken, de heer Van Boeijen, die voor het ondergaan van een operatie in het diaco- nessenhuis „Bronovo" te 's Gravenhage was opgenomen, heeft gisteren deze in richting verlaten. Minister Van Boeijen zal voor algeheel hei stel nog eenig en tijd in zijn woning rust moeten houden. ONZE OORLOGSBODEMS IN DEN VREEMDE. De „Flores" nog niet naar Sjanghai. Uit Batavia werd gisteren noor Aneta gemeld: Hr. Ms. „Flores" blijft gereed voor be stemming Sjanghai, doch de datum van vertrek derwaarts is nog niet vastge steld. In afwachting hiervan is de „Flo res" belast met bewakingsdienst en con trole van de visscherij in den Riouw- archipel. Gisteren is de „Flores" te Tand jongpinang aangekomen. Blijkens te 's Gravenhage ingekomen berichten is Hr. Ms. „Hertog Hendrik" 28 September in de Straat van Gibraltar aangekomen. Hr. Ms. „Johan Maurits van Nassau" is 28 September te Gibraltar binnenge loopen. Mr PONT'S ZETEL IN DE EERSTE KAMER. Als opvolger van mr D. F. Pont voor de N.S.B. zal in de Eerste Kamer der Staten-Generaal zitting nemen jhr. mr E. J. B. M. von Bönninghausen te Tuhber- gen. Jhr v. Bönninghausen is geboren in 1900 te Heemstede. Hij studeerde in de rechten aan de R.K. Universiteit te Nij megen en was werkzaam op de secreta rieën van Huissen (G.) en Weerselo. Ge durende vier jaren was hij gemeente raadslid van Tubbergen, in 1933 was hij candidaat voor de Tweede Kamer voor de R.K.S.P. Het nieuwe Kamerlid is districtsleider voor Twente voor de N.S.B. TEWERKSTELLING VAN WERKLOOZE INWONENDE ZOONS. Hierbij zal meer soepelheid worden betracht. Naar de regeeringspersdienst meedeelt, heeft de minister van sociale zaken er de aandacht van do inspecteurs voor de werkverschaffing op gevestigd, dat tot nu toe de mogelijkheid 'bestaat om, in zeer bijzondere gevallen, en wel wanneer hel gaat om een groot gezin, dat bij da werkverschaffing is betrokken, ook een inwonenden werMoozen zoon boven de 18 jaar te werk te stellen. Deze tewerkstelling vindt dan plaats al naar gelang van de gezinsomstandigheden gedurende een periode van tov. één week van de 5 weken, één week van de 6 weken eni. Met het oog op de belangen van het groote gezin heeft de minister thans be sloten, den inspecteurs te machtigen, ten deze in den vervolge met wat grootere soepelheid op te treden, waardoor het dus mogelijk zal zijn in voorkomende ge vallen deze wijze van plaatsing eenigszins tA verruimen. DE UITZENDING VAN DE TROONREDE. De -door P. T. T. uit Ned.-Oost-Indie ontvangen telegrafische rapporten maken melding van uitstekende ontvangst van de uitzending van de Troonrede via de rijks zenders P. G. K. en P. G. V., voor welke uitzending in Indië algemeene belangstel ling bestond. Een groot succes was de heruitzending in Indië door de Nirom van Troonrede en reportage, zooals deze van P. G. V., den eenzijhandzender met onderdrukte draag- golf, werden ontvangen. De rapporten ge wagen van -de uitnemende kwaliteit van deze heruitzending. 'Ook uit Suriname en Curasao ontvan gen berichten melden uitstekende ont vangst in deze gebiedsdeelen. OPBRENGST ZOMERPOSTZEGELS 1937. Ruim f13.000 meer dan vorig jaar. Van het Comité -voor de zomerpostze- gels 1937 ontvingen wij de volgende spe cificatie: Overwaarde der verkochte zomerpost- zegels f 86.095,54, extra geplakte porto bij luisterwedstrijd A. V. R. O. f 9.243,30V2, te verfcoopen voorraad postzegels (schat ting) f600, totaal f 95.938,84V2. Onkosten P. T. T. plus bijdrage aan personeelfonds P. T. T. f 10.000. Onkos ten centraal propaganda-comité (globaal) f 5000, totaal f 15.000, zoodat de vermoe delijke netto-opbrengst f 80.938,841/» be draagt. De netto-opbrengst 1936 was f 67.760,56 K.L.M.-PILOTEN NAAR DE V. S. Geysendorffer vliegt twee Lockheeds naar de West. Naar gemeld wordt, zal de K.L.M.- piloot Rüpplen von Keffikon 1 October naar West-Indië vertrekken om aldaar den staf der K.L,M.-piloten uit te brei- Honderden desawoningen zijn ingestort. Nog lichte trillingen. Gedurende den geheelen dag heeft men, naar Aneta meldt, Dinsdag te Jogja tril lingen waargenomen. In de onderdistric ten buiten Jogja zijn totaal ruim 300 hui zen ingestort. In Wedi (Klaten) zijn 100 huizen ingestort en 191 ernstig bescha digd, terwijl op andero plaatsen in de huurt van Klaten totaal 60 'huizen zijn vernield. De muren van het fort te Kla ten, waarin de vrouwengevangenis is ge vestigd, zijn ernstig beschadigd, waarom men veiligheidshalve de gevangenen heeft overgebracht naar het gebouw van den Landraad. In verschillende sawah's, in de buurt van Prambanan, is de grond open gesple ten. Uit deze spleten spoot het water tot een meter hoogte. Op verschillende plaat sen, ook bij Wedi, ontstonden zandfontei- nen, waaruit een substantie opspoot, wel ke een gelijkenis vertoont met vulkanische asch. Op sommige plaatsen komt deze substantie droog, en op andere plaatsen als modder te voorschijn. Da regent van Poerworedjo meldt, dat door de aardbeving van 21 September in Znid-Koetoardjo 90 Inlandsche woningen geheel vernield zijn en ruim 200 zijn be schadigd. De assistent-resident en de re gent hebben gistermorgen een bezoek ge bracht aan de geteisterde streek. De ge troffen bevolking wordt gesteund uit het weerstandsfonds van het regentschap. Uit het Noordelijk deel van het regentschap zijn geen berichten omtrent beschadiging binnen gekomen. den. Waarschijnlijk zal hij na eenigen tijd daar te hebben doorgebracht een reis naar de Vereenigde Staten maken in op dracht van de K.L.M.-directie. De heer G. J. Geysendorffer zal half October naar de Vereenigde Staten ver trekken om de drie nieuwe Lockheeds, welke voor de K.L.M. besteld zijn van de fabriek over te nemen. Twee van deze vliegtuigen zal hij overvliegen naar West-Indië, terwijl het derde per schip naar ons land zal worden getranspor teerd, waar het half November wordt verwacht. Meer dan 18 millioen eieren naar het buitenland. In de week van 2128 September zijn hier te lande voor uitvoer toegelaten 18.577.820 eieren, en wel 17.252.880 kip pen- en 1.324.940 eendeneieren. Hiervan gingen naar Duitschlanct 10.616.740 kip pen- en 337.820 eendeneieren; naar En geland 3.428.280 kippen-, 2.926.920 koel- huiskippen-, 57.600 geconserveerde en 987.120 eendeneieren en naar andere lan den 223.340 kippeneieren. DE ONRUST IN DE N. S. B. Een onderhoud met Jhr Mr van der Goes van Naters. Aan een onderhoud, dat het U. D. met den heer Van der Goes van Naters had is het volgende ontleend: „Laat ik beginnen te verklaren, dat reeds lang vóór de verkiezingen van dit jaar in de rijen der N. S. B.-ers groote ontevredenheid heerschte. Deze ontevre denheid uitte zich door een verflauwen van het enthousiasme, door een zekere onbehaaglijkheid in de kringen en groe pen en door een overal en aan alle kanten uitbrekende critiek. Ik overdrijf niet, wanneer ik beweer, dat in zeer veel N. S. B.-gezinnen met de grootste ongerustheid de toekomst van de N. S. B. werd ingezien. En niet alleen bij de N. S. B.-ers thuis - ook op de kringhuizen en zelfs op het Hoofdkwar tier werd scherpe critiek onomwonden uitgesproken: critiek die zich b.v. richtte tegen de 'besluiteloosheid van Mussert, die in brochure 4 der N. S. B. vriendelijke woorden aan het adres der Joden richtte, doch toeliet, dat in Volk en Vaderland en het Nationale Dagblad uitdrukkingen ge bruikt werden, waarvoor „Der Stürmer" zich niet zou behoeven te schamen. Ver der werd zeer afgegeven op -de plompe wijze, waarop de propaganda voor -de ver kiezingen gevoerd werd, en die uitblonk door geesteloosheid en slapheid. Ik zal de laatste zijn om te beweren, dat ik mij van deze critiek zou hebben onthouden nu ik eöhter door en in op dracht van de leiding der N. S. B. tegen over mijn oude kameraden wordt afge schilderd als een „verrader", een „intri gant" en wat dies meer zij, wensch ik voor het forum der publike opinie te ver klaren: In-dien ik mij heb afgevraagd, o! Mussert wel de Leider was, en zoo neen, wat ©r dan gebeuren moest, verkeer ik hierbijinhet gezelschap van lieden, die nu nog zeer dicht in Mussert's omge- Binnenland. De gezondheidstoestand van Minister Van Boeijen. De onrust in de N.S.B. Buitenland. Mussolini weer naar Italië vertrokken. Het Japansche offensief gestuit? Salarisverhooging in België. ving staan en den volke vertoond worden als toonbeelden van „germaan- sche" trouw.... De heer Van der Goes van Naters ver Maarde verder, dat ten overstaan i naar achteraf 'blijkt - van de beruchte micro foon in de kamer van Ds van Duyl (waar van het bestaan, geheel in N. S. B.-stijl, thans ontkend wordt) dat, indien Mussert niet de Leider is, waarvoor men hem een maal hield, hij zou moeten heengaan i doch op zoodanige wijze, dat zijn naam gered wordt. Hij ontkende echter te-gen den leider geageerd te hebben. Wel heb ik een gesprek gevoerd met iemand, in wien ik en anderen in de toe komst een Leider zagen, doch dit gesprek was zuiver informatorisch. In dit ver band kan ik wederom verMaren, dat één der lieden, die nu nog zeer dicht bij Mus sert staan, de leiders-mogelijkheden van dien ander zéér roemde, veel in hem zag, dochhem naar zijn uitdrukkelijk zeg gen, nog te jong vond. Resumeerende verklaar ik dus, dat ik niets, maar dan ook niets anders gedaan heb dan ten overstaan van sommige geheel instemmende! - kameraden, mijn bezorgdheid te uiten gelijk ook zij dit van hun kant deden; indien men thans mij als zondebok neemt is dat, omdat men de anderen niet aandurft, of omdat die an deren zich bij Mussert hebben veilig ge steld. Ik wil dadelijk toegeven, dat wat men door de microfoon te hooren kreeg, niet altijd vleiend voor den heer Mussert was. Wat ik zeide kwam eohter voort uit bit tere teleurstelling en verontwaardiging over Mussert en anderen, die wel fraaie woorden over het nationaal-socialisme spraken en schreven, doch in de praktijd heel anders handelden als hun levenshou ding hun moest ingeven. Ik vind het verre van aangenaam deze vuile wasch mijnerzijds op straat te bren gen; de wijize waarop ik al-s nationaal- socialist in de kringen der N. S. B. wordt belasterd, dwingt mij er helaas toe. En hieraan heb ik qlleen nog dit toe te voegen: als het niet meer lukt mij als na tionalist zwart te maken, zal men onge twijfeld trachten mij in mijn goeden naam als privé-persoon aan te tasten. Het is mij in den laatsten tijd steeds -duidelijker gebleken, dat dit een vaste methode is van hen, die zich als beschermers onzer zeden aandienenOp dit punt hen ik niet v-an plan mij ook maar het geringste te laten welgevallen: ik zal geen middel on gebruikt laten, opdat ik aan mijn drie kin-deren een o-nbevlekten naam nalaat". Nogmaals de microfoon. Naar aanleiding van het gepubliceerde in het Nat. Dagblad over de beruchte mi crofoon, heeft de heer Valckenier Kip-s in het U. D. pertinent volgehouden, dat zijn mededeeling dienaangaande op waarheid is gegrond. Aan een redacteur van het U. D. toonde de heer V. -daarenboven een door zijn vader -1 professor Valckenier Kips i geteekende verMaring, inhouden de onder meer, dat -de hoogleeraar zijn zoon heeft aangeraden om Maandag 20 September Dis van Duyl onmiddellijk in kennis te stellen, met de ontdekking van de microfoon. Prov. Bond van Afdeelingen van de Geref. Vereen, voor Drankbestrijding. De Najaarsvergadering. Onder presidium van -dhr G. M. Fey van Middelburg kwam de Prov. Bond van Af- deeling van de Ger. Ver. voor Drankbe strijding in Zeeland te Goes in najaars vergadering bijeen. De voorzitter opende de vergadering op gebruikelijke wijze en sprak een openingswoord naar aanleiding van Pred. 3 9-16 en riep alle aanwezi gen het welkom toe. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van 'het Zeeuwsch Drankweer- oomité om medewerMng bij 'het vervaar digen van een propagandafilm voor het voeren van een gemeenschappelijke actie, werd besloten daaraan gevolg te geven, mits de principes der vereeniging niet in het gedrang komen. De Bond besloot lid te worden van bet 20 Nov. a.s. te 's-Gravenhage te houden congres van de V. A. S. (Ver. voor alco- mtÊÉrn^m

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 1