Een j; I Onderwijs. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Het mond- en klauwzeer. Openbare Verkoopingen en Verpachtingen I DE ZEEUW Hoe de Nee J I iiii DE VAL VAN DE LIBERALE PARTIJ. De Standaard wijst op de uitecn- loopende liberale beschouwingen over de oorzaken der ellende, waarin de Liberale partij verkeert. Volgens den een is zij te conservatief, volgens den ander gaat ze te veel in staats-politieke richting. Wie heeft hier gelijk? Allebei, oordeelt De Standaard. De liberale partij toch heeft in de laat ste tientallen jaren een zig-zag-politiek gevolgd, die haar nu eens in het con servatieve, dan weer in het socialisti sche vaarwater bracht. Het opportunistische geschipper der li beralen bracht eens Treub tot zijn scherpe uitlating van „politieke slimme- lingen". Niet onverdiend is deze kwalificatie! De wonderlijkste capriolen heeft de li berale partij uitgehaald. In 1897 reeds werd de boog van Bas- tert tot van der Zwaag gespannen, in 1905 zongen liberalen en sociaal-demo craten vereend den blijden zang van „48 —52, Kuyper die moet zakjes plakken, hi ha hol"; in 1913 maakten de libera len zich op om met de sociaal-democra ten in bond het regeerkasteel te bezetten. In 1937 gaan de liberalen prat op hun anti-socialisme. Onder het Ministerie-Heemskerk in '12 en '13 bestreden ze, op enkele uitzonde ringen na, het pogen van Minister Co- lijn, om onze landsverdediging uit haar vernederden staat op te heffen; jaren lang was het beknibbelen op de uitgaven van leger en vloot stelregel van liberale politiek. In 1937 klagen de liberalen, dat voor 's lands weerbaarheid niet voldoende of fers worden gebracht. Tientallen jaren leidde de rationalisti sche liberale politiek tot een anti-cleri- calisme, dat in de zaak van het onder wijs weigerde, recht te doen, de gezags- aanranding van 1903 met een flauwhar tig verzet beantwoordde, de beteugeling van de publieke zedeloosheid door mi nister Regout als femelarij hoonde, in één woord zich schrap zotte tegen het schra gen van de Christelijke grondslagen van ons volkeloven. In 1937 getuigen do liberalen plechtig van hun liefde voor het Christelijk nati onale instellingen. De stuurloosheid, de beginselloosheid van haar politiek heeft aan de liberale partij het kwaad gebrouwen. Dat is DE oorzaak van haar vall dit niet bevredigde. Ook met de machine sproeien gaat voor korte afstanden niet goed. Drhn v. Hootegem en v. d. Straaten meenen dat split van grint goede resulta ten geeft. D>hrde Groof bespreekt de wensche- lijlkheid van een voetbrug over de 2e sluis te Hansweert. De voorz. zegt dat het plan er voor bestaat. Hij zegt toe alsnog de wenschelijkheid naar voren te bren gen. Daarna sluiting. Krabhendijke. Gemeenteraad. Maandagavond vergaderde de gemeente raad. Afwezig met kennisgeving de hee- ren L. Th. Vogelaar en A. G. van Houdt. Onder de ingekomen stukken bevond zich een verzoek van dhr J. G. P. Jansen Ver- planke, te Kruiningen, om gedurende de maanden October 1937Maart 1938 een verlicht en verwarmd leslokaal voor het houden van een tuinhouwcursus beschik baar te willen stellen, wat wordt inge willigd. De gemeenterekening over 1936 werd voorloopig vastgesteld met een bedrag voor den gewonen dienst in ontvang f87.887,14, in uitgaaf f84.210,37, batig slot f 3676,77. De kapitaaldienst met een ontvang van f39.631,31, uitg. f 43620,57,. aldus een nadeelig slot van f 3989,26. Ook werd goedgekeurd de rekening van het burg. armbestuur 1936, sluitende mei een batig slot van f 21,97. Vervolgens werd aangeboden de ge- meente-begrooting 1938, sluitende met een bedrag in ontv. en uitg. van 79180,05 gld. en een piost onvoorzien van f 809,31. Besloten werd tot buitengewone aflos sing van de geldleening, oorspronkelijk groot f 80.000, aangegaan ten laste van het voormalig gasbedrijf „Oosteinde". De voorzitter en weth. Haverhoek licht ten toe een voorstel van B. en W. om in principe te besluiten tot aansluiting bij de Fraude-onderlinge, op te richten door de Vereen, van Ned. Gemeenten. De Gemeentewet is zoodanig gewijzigd, dat de gemeenteontvangers geen borg tocht meer behoeven te stellen. Volgens wettelijke regeling moet de gemeente zich nu1 tegen fraude verzekeren, hetgeen het beste kan gebeuren bij de Vereen, van Nederl. Gemeenten. De kosten kunnen maximaal f40 be dragen. Dhr Nagelkerke was tegen het voor stel, maar kwam er tegen op, dat de kosten op de gemeenten worden gescho ven. Tenslotte werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten tot het verleenen van medewerking aan een ingevolge art. 72 der Lager On derwijswet 1920 door de Herv. Ghr. Schoolvereen. ingezonden aanvraag om beschikbaarstelling van gelden voor aan koop van meubilair. Daarna sluiting. Zondagnacht omstreeks 1 uur had op den Rijksweg bij het z.g. Bolwerk alhier, een ongeval plaats dat betrekkelijk goed afliep. D'e heer Snoo- dijk uit Goes kwam met zijn auto uit de richting Bergen op Zoom gereden. Op een flauwe bocht aldaar liepen plotseling twee loskopende paarden, afkomstig uit enkele woonwagens die in die omgeving stonden, den weg over, met het gevolg, dat door het krachtig remmen do auto slipte en tegen een boom reed. De heer kwam er met enkele lichte hoofdwon den af. De auto werd deerlijk beschadigd. 0 (M. G.) Arnemulden. Toen Maandagmorgen een personenauto afkomstig uit België moest remmen voor een vrachtauto welke vóór hem reed en die wilde stoppen, bleek dat de remmen van zijn wagen niet direct goed functionneerden, zoodat hij een te groote remweg noodig had. Dit had tot gevolg, dat deze wagen tegen de vracht wagen aanreed, waardoor de radiateur geheel ingedrukt werd en de motor zoo danig beschadigd werd, dat deze niet meer kon werken. De beschadigde wa gen werd door de aangereden vrachtauto op sleeptouw genomen en naar een ga rage vervoerd. Gevonden voorwerpen. 1. Een nummerbewijs; 2. Wegenbelas- tingkaart van een auto. Inlichtingen ter secretarie. (Belangeloos bericht.) Colijnsplaat. De Diaconie der Ned. Herv. Gemeente alhier ontving van de er ven van wijlen den heer Iman Kramer, overleden in het Hervormd Diaconie- Rustoord alhier, een gift van honderd gulden. Biervliet. Gemeenteraad. Zater dagmiddag vergaderde de Raad. De ge loofsbrief van 't nieuw benoemde raads lid, de heer E. van den Hemel, werd on derzocht en in orde bevonden. De gemeenterekening over 1936 werd vastgesteld op een bedrag in ontvangst van f 81.780 en uitgaaf van f 70.347, ba tig saldo f 11.433; de rekening van den kapitaaldienst over 1936 in ontvang en uitgaaf op f 7211. Na de rondvraag kwam het afscheid van wethouder De Dohbelaere aan de orde. De burgemeester herinnerde eraan, dat de heer De Dohbelaere van 1910 tot 1923 raadslid was en van 1931 tot he den wethouder. Hij roemde hem als be stuurder met een ruimen blik. Hij dankte hem voor de prettige samenwerking, voor al hetgeen hij in het belang van do ge meente heeft gedaan en wenschte hem in zijn nieuwe woonplaats het beste toe. Do hoer De Dohbelaere dankte voor de vriendelijke woorden. VEREENIGING VAN CHR. BEWAAR SCHOOLONDERWIJZERESSEN IN NEDERLAND. Onder presidium van mej. A. v. d. Mark van Weesp werd in „Zomerzorg" te Leiden de 33e algemeens vergadering gehouden van de vereen, van Ghr. Be waarschoolonderwijzeressen in Neder land. De presidente opende de vergade ring op gebruikelijke wijze en sprak een welkomstwoord. Hierna brachten secretaresse en pen- ningmeesteresse, de dames C. K o o ij' van Den Haag en E. Urban van Ooster beek hun jaarverslagen uit, die werden goedgekeurd, terwijl de penningmeester- esse voor haar beheer werd gedechar geerd. De heer J. H o b m a, rustend hoofd eener Chr. School te Utrecht, werd als adviseur van de vereeniging herkozen. Uit de verschillende verslagen sprak offervaardigheid, bezieling en toewijding maar klonk ook een toon van beklag over weinig waardeering van en groote onbekendheid met dezen tak van onder wijs 'bij publiek en autoriteiten. Mej. J. W. K a p t e ij' n van Delft leid de hierna in het onderwerp: „Hoe maken wij propaganda voor ons onderwijs?", waarin zij een plan van organisatie ont wierp tot meerdere propaganda voor het Chr. voorbereidend onderwijs. Het hoofd bestuur zal dit plan nader in studie ne men en daartoe een commissie benoemen. Mej. F. A. J. Schut van Den Haag leidde hierna in een voorstel tot naams verandering van de vereeniging, dat met luiden bijval begroet werd en eveneens door het hoofdbestuur in nadere overwe ging zal genomen worden. Na een gemeenschappelijke lunch trad in de middagvergadering als spreker op de heer S. Sterner ding van Voor burg, oud-directeur van de Koningin Wilhelmina-Kweekschool te Rotterdam, met het onderwerp: „Hoe bevorderen wij de geestelijke vorming van onze kleu ters?" Op het referaat, dat met groote aan dacht gevolgd werd, volgde geen dis cussie. De vergadering was druk bezocht. De uitkeering ineens. Het bestuur van de Vereeniging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs te Schoonoord was bij Ged. Staten van Drenthe in be roep gekomen tegen het besluit van den raad der gemeente Sleen, waarbij a f- w ij z e n d was beschikt op zijn aan vrage om overeenkomstig art. 205ter der L.O.-wet 1920 een uitkeering ineens te mogen ontvangen van GO pet. van de geschatte waarde van het gebouw zijner school voor gewoon lager onderwijs. De raad heeft de aanvrage afgewezen op grond van de overweging, dat blijkens de jurisprudentie van de Kroon de wet niet toelaat aan den afkoop volgens art. 205ter voorwaarden te verbinden en weg laten van alle voorwaarden voor de ge meente eenig risico meebrengt, terwijl toekenning der uitkeering ook de toch reeds geringe leeningscapaciteit der ge meente maar opnieuw zou verminderen. Ged. Staten hebben thans met vernie tigingverklaring van het bestreden raads besluit, dat college onbevoegd verklaard op de aanvrage te beschikken o.m. over wegende, dat het 2e lid van art. 205ter bepaalt, dat het gemeentebestuur voor 1 Nov. 1936 op de aanvrage moet beschik ken en dat de aanvrage van het bestuur op 19 Juli 1937 is ingediend, zoodat de raad daarop geen rechtsgeldige beschik king kon nemen. O'ngelukken. Gistermiddag was de ongeveer 28-jarige gehuwde van L. tusschen Breda en Oudenbosch bezig met het laden van stroo. Bij het aantrekken van de staaldraad schoot de pal los, waardoor van L. een slag kreeg van het ijzer, welke zoo hard aankwam, dat hjj op slag1 dood was. Hij laat een vrouw met twee kinderen achter. Onder de gemeente Aalsmeer is do ruim zeventigjarige wielrijder de H., die het erf van een boerderij wilde oprijden, van achteren aangereden door een mo torfiets. De oude man sloeg met het hoofd tegen den grond. In hopeloozen toestand werd hij de boerderij binnenge dragen, waar hij na enkele oogenblikken is overleden. 'Een geheimzinnige ver dwijning. Reeds sinds zes maanden wordt te Bakel vermist de 69-jarige schoenmaker P. van Roy, die destijds op geheimzinnige wijze is verdwenen. De oude man, die bij zijn zoon inwoonde, zou des middags de woning hebben ver laten en is daar sindsdien niet terug gekeerd. Alle naspioringen, welke door de politie werden ingesteld, bleven vruchte loos en nooit werd ook maar het kleinste spoor van den vermiste ontdekt. Thans duiken in het dorp geruchten op, dat v. R., die in het bezit moet zijn geweest van eenig geld, het slachtoffer zou zijn ge worden van een misdrijf. De volksmond schroomt zelfs niet den naam van den dader te noemen. In weerwil van het feit, dat de gemeenteveldwachter een in tensief onderzoek instelde, is het hem tot nu toe niet mogen gelukken eenig licht in deze zaak te brengen. Intusschen wordt het politieonderzoek met kracht voortgezet. Het drama in de kazer ne te Naardon. Noodlottige speelschheid. Nader wordt ge meld, dat de sergeant van O. een verkla ring heeft afgelegd, dat het meisje, toen hij met een pistool stond te spelen, tegen hem zeide: Mik eens op me. Hij mikte vlak bij', met het noodlottig gevolg. Van O. had 's middags het automatisch pi stool voor het eerst gekregen. Als hij be dreven opi dit wapen zou zijn geweest, had hij: bijtijds kunnen zien, dat niet al leen het magazijn, doch ook de kamer van het pistool gevuld was. Hiji zal ver volgd worden wegens dood door schuld (niet wegens doodslag). Het blijkt ook, dat het meisje niet de wasch deed voor van O., zooals aanvan kelijk verklaard is. Het meisje stopte zdj'n sokken. De sergeant en het meisje waren beiden verloofd. Geronseld? Te Uden doen hardnekkige geruch ten de ronde, dat een jeugdig inwoner in handen zou zijn gevallen van ronse laars voor het Spaansche leger. In elk geval staat vast, dat daar sedert begin Juni, den Zondag van de kermis te Vor- stenbosch de 21-jarige slagerszoon Fr. G. is verdwenen. Hij was penningmeester van een onderlinge spaarkas, welke ten bedrage van circa f 120 met de kermis zou worden opgemaakt. Toen de kermis aanving, bleek de penningmeester met het geld echter te zijn verdwenen, en nu, bijna 4 maanden later is G. nog steeds onvindbaar. Wel bleek later, dat hij zijn vlucht nauwkeurig had voorbereid, want hij had zich voorzien van een bewijs van Neder landschap, en een koffer met kleeren meegenomen. Daar G. verzot was op avonturen, wordt in het dorp het vermoeden sterker, dat hij zich door een ronselaar heeft laten verleiden om naar Spanje te gaan. Twee D'uitsche kappers wilden smokkelen. De douanebe ambten van het douanekantoor Beek (ge meente Ubbergen) hebben gistermiddag een personenauto in beslag genomen. De heeren, die in dit voertuig zaten, tracht ten frauduleus een hoeveelheid eau de cologne en een huishoudmachine van Duitschland naar Nederland in te voe ren. De inzittenden waren waren twee kappers van Duitsche nationaliteit, woon achtig te Haarlem, die op de vraag der beambten of er iets viel aan te geven, ontkennend antwoordden. "Toen de doua niers evenwel achter in de auto koken, zagen zij een nieuw onderdeel van de huishoudmachine, hetgeen argwaan wek te. Zij lieten een in de auto liggend hondje opstaan en toen kwam de heele machine te voorschijn. De ambtenaren stelden nu een verder grondig onderzoek in, met het gevolg, dat er 35 kleine en 6 groote flesschen eau de cologne werden gevonden. Alles werd in beslag genomen. Nadat proces-verbaal was opgemaakt konden de heeren vertrekken. Inval in speelhol te Rotterdam. Zaterdagavond heeft de politie een inval gedaan in een pand in de Yuykstraat te Rotterdam, waar men vermoedde, dat gelegenheid werd gege ven tot hazardspel. Tien personen zijn naar het politiebureau overgebracht. De „keembaas" (dit is de verbastering van het Engelsche game-bosse) is in ar rest gesteld. Onophoudenlijk komen er nog klachten binnen bij de politie, dat werkloozen niet alleen hun Bteungeld in dergelijke in richtingen vergokken, maar ook hun meu bilair beleenen om te kunnon spelen. Toen er Zaterdagavond dan ook een seintje kwam, dat er in genoemd pand gegokt werd, is de politie er met den ar restantenwagen op uit gegaan. Het ge- heele gezelschap werd naar het politie bureau overgebracht, hetgeen bij het te hoop geloopen publiek nogal eenige sen satie verwekte. Uit het onderzoek bleek, dat de bewo ner van het huis, zelf werkloos en steun trekker, als „keembaas" optrad. De win naars moesten hem tien procent van de winst afdragen. De „keembaas" is opgesloten, de ande ren zijn, nadat proces-verbaal was opge maakt, vrijgelaten. Geraffineerde oplioh- t i n g. De politie te Rotterdam heeft ge arresteerd den 37-jarigen directeur van een nachtveiligheidsdienst te Rotterdam, die verscheidene personen in den lande pp een zeer geraffineerde wijze heeft op gelicht. Na een groot aantal keurig ver zorgde prospectussen te hebben verspreid en een aantal advertenties in de provin ciale dagbladen te hebben geplaatst, was de man in contact gekomen met twee per sonen uit de Betuwe, aan wie hij tegen betaling van f 500 waardelooze aandeelen heeft verstrekt. De prospectussen hadden den indruk gewekt, dat men met een groote onderne ming te doen had. De man heeft de bru taliteit gehad foto's in deze prospectussen te publiceeren van personen, die bij hem in dienst zouden zijn, ofschoon hij in het geheel geen personeel had. Het vermoe den is gerezen, dat de man ook elders in het land nog meer slachtoffers heeft gevonden. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Buiten verantwoordelijkheid dei' Redactie Aan de ingezetenen van Goes, Kloetinge, Wilhelminadorp en Kattend ijke. L.S. Dezen zomer hebben de Christenen in Nederland van alle kerkelijke schakee ring dankbaar het driehonderjarig be staan der Statenvertaling herdacht. In Godsdienstoefening en Dagbladen werd Nederland bepaald bij den rijken zegen, dien wij reeds drie eeuwen bezitten in den Bijbel in onze Moeder-taal. Hebben wij daarbij wel gedacht aan zoovelen, die dit voorrecht nog moeten missen? Eh die zijn er velen! Denkt maar eens aan de bevolking van Nederlandsch- Indië. Hoewel het Nederlandsch Bijbelgenoot schap daar reeds den Bijbel verspreidt (in zijn geheel of gedeelten) in 34 talen, en daardoor een buitengewone steun ver leent aan den arbeid der Zending, zijn er nog vele volken en stammen, die den Bij bel niet kunnen lezen, omdat die in hun eigen taal nog niet bestaat. Hoe groot het verlangen bij vele stammen is naar de vertaling der Heilige Schrift, blijkt wel uit de mededeeüngen van den Algem Secretaris van het N.B.G.die op het oogenblik een reis door Indië maakt om daar het werk van het Bijbelgenootschap te reorganiseeren en verdere mogelijkhe den onder de oogen te zien. In een Dag bladartikel vertelt hij van een stam, die om de vertaling van het Lukasevangelie vroeg. Hij kon echter geen toezegging doen, daar deze aanvraag een uit velen was. Het. N.B.G., da.t per jaar reeds f 50.000 aan den Indischen arbeid be steedt, kan dit alles niet financieren. En toch moet de uitgave van den Bij bel in meerdere Indische talen voortgang hebben. D'e belangen der Zending en dus van het Koninkrijk Gods eischen dit. Daartoe is echter een flinke versterking der financiën van het N.B.G. noodig. Wat dunkt U: zouden wij ook uit dank baarheid voor hot bezit van onzen Bijbel hier een roeping te vervullen hebben? Zouden wij niet moeten helpen het N.B.G. in staat te stellen in Indië aan alle aan- viagen om Bijbels te kunnen voldoen? Het N.B.G. doet daarom een beroep op Uw offervaardigheid. Gelijk overal in den lande organiseert de afdeeling Goes c.a. ook een Jubileumcollecte, DlV. te houden op Donderdag 30 Sept. a.s. In Goes zal met lijsten, in Wilhelmina dorp en Kloetinge met bussen worden gecollecteerd. Onvoor ziene omstandigheden maken deze wijze van collecteeren voor Goes noodzakelijk. Laar het een veel omslachtig werk is, roept het Afd.-Bestuur de welwillende medewerking van ons Bijbellievend pu bliek in met het vriendelijk verzoek de collectanten vlug te helpen. Wij willen er nog even op wijzen, dat het N.B.G. ook in het Moederland zooveel doet. Het streven is den Bijbel zoo goed koop mogelijk onder het bereik van allen te brengen. Per week gaan gemiddeld 1000 Bijbels en evenveel Bijbelgedeelten het Bijbelhuis uit. Eh vele daarvan wor den gratis of tegen verminderden prijs geleverd. Ook dit werk, evenals de ver vaardiging van Bijbels in Braille-schrift voor onze blinden, kan het N.B.G. alleen dan voortzetten als het benevens de ge wone contributies en giften op een ruime opbrengst der Jubileumcollecte mag re kenen. Helaas moest de laatste jaren met een aanzienlijk tekort worden gewerkt. Dit kan en moet toch veranderen, niet waar? Wij vertrouwen daarom dat de te hou den colleoto op D.V. Donderdag 30 Sept. a.s. zal doen blijken, dat de Cbristonon, dankbaar voor hun Bijbel, ook anderen in dien zogen willen doen deelen. Geeft dus mild en blijmoedig! Het Bestuur der Afd. Goes van het N.B.G., D's M. v. d. VIS, Voorzitter. D's H. BOERSMA, Secretaris. H. SCHUITMAKER, Penningm D's J. J. HOMBURG. A. DE LANGE. Mej. J. ROSKES. e Zr. TEN HOEVE. W. v. KLAVEREN. DE ZIEKTE BREIDT ZICH STERK UIT Reeds ongeveer 3000 veebeslagen aangetast. Het mond- en klauwzeer, dat zich vóór ongeveer twee maanden op enkele plaat sen van ons land 'begon te openbaren, is in den laatsten tijd sterk toegenomen. Was de ziekte in de week van 5 tot 11 September op 939 boerderijen geconsta teerd, in de daarop volgende week bleek zij zich tot 1783 boerderijen, gelegen in 312 gemeenten te hebben uitgebreid, ter wijl voor de afgeloopen week wederom een steiike toeneming verwacht wordt. De cijfers van de afgeloopen week waren nog niet alle binnen, maar men verwacht, dat het aantal door de ziekte aangetaste veebe'alagen circa 3000 zal bedragen. Het mond- en klauwzeer komt thans het hevigst voor in de geheele provincie Zuid-Holland, in het Zuidelijk deel van Noord-Holland en in het Westelijk deel van Utrecht. Tot nog toe zijn van overheidswege do gewone maatregelen tegen de ziekte en haar verspreiding genomen, bestaande in vervoerverbo d, 'hot plaatsen ivan ken teeke nen, waarbij ook ontsmetting wordt toe gepast en, in gevallen dat er heil van te verwachten is, inspuitingen met een be paald serum. Nu do ziekte zich echter zoozeer ver algemeent, wordt overwogen do aange taste veestapels maar te laten uitzieken. Het karakter van de ziekte is zeer verschillend. D'e eene aangetaste veestapel is er erg aan toe met nier- en klauW- ontsteking, de andere 'loopt er betrekke lijk licht doorheen. D'e besturen van den bond van kaas- producenten, den bond van Coöp. Zuivel fabrieken en de Goöp. Vereeniging „De Producent" te 'Gouda, hebben aan den minister van Economische Zaken bet vol gende telegram gezonden „Het mond- en klauwzeer eischt vele slachtoffers onder het vee van diversen leeftijd. Teeltbeperking maakte voorheen reeds 'het kwalitatief op peil houden van den veestapel voor deze streken zeer moeilijk. Bovengenoemde sterfte brengt de betrokkenen in een zeer moeilijke po sitie. Direct belang voor de weidestreek van Zuid-Holland en van den Nederland schen veestapel in het algemeen eischt thans verruiming van kalverentoewijzing. Bruikbare kalveren tot slachtbank verwij zen, nu in den veestapel groote tekorten ontstaan, is niet te verantwoorden. Sept. 29 Ritthem, Bouw- en Weiland, v. d. Harst. 29 Koudekerke, „D'e lange pacht", In span, Loeff. 30 Middelburg, Huizen, Terpstra. Oct. 1 Ritthem, Afbraak, de Wilde en Heij- boor. 1 Serooskerke, Wei- en Bouwland, Blaupot. 5 Serooskerke, Bouwland, v. d. Harst 6 Ovezande, Weiland, Hamelynck. 7 Middelburg, Huizen, v. d. Harst. 13 Domburg, Vee- en Landbouwgereed schappen, Terpstra. 20 Middelburg, Inspan, Terpstra. 27 N.- en St. Joosland, Hofstede, Blau pot. i Wolfaartsdijk, woonhuis met grond, v. Dissel. Wolfaartsdijk, Inboedel, v. Dissel. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 29 Sept.: Matige, later afnemende wind uit "W. richtingen, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geerf regen, aanvankelijk koeler. Stand van hedenmiddag 3 uur: WOENSDAG 2 Uitg.: N.V. Uitg Emergo" ter expl Bureaux Lc Tol Postchèque Bijkantoor Mie J. J. FANOT Directeur-Hoo RAI Sps Gisteravond he minister van Finf microfoon een re jaar los van het Stand van gistermiddag 3 uur: 764. Licht op voor fietsen: Woensdag 7.23 H. M Het is nagenoi jaar geleden, dat geering zich gei sluit te nemen on te verlaten. Onze mede betzelfde lo ten vroeger of la dergaan. Met Zw eenige land, dat z te handhaven oj als waarop zijl sto: den grooten oorlo oud-minister Oud band hiermede de van hetgeen op beurde. Het moeilijkste brak voor ons at van September 1£ ten, hoe mij op tember door d« werd aangekondif ambtenaren van ment van financië zou komen bezoek regeering een zee ling te doen. Deze dat de Fransche r dag den gouden Zij: achtte zich vt leden van het gou mededeeling te doe Wij hebben toe stonds onder de oe na overleg met d' tot de slotsom, da den gulden natuur toch niet van zooi dat wij daarom on gen prijsgeven. September het bes den avond wereld bereidden wij ons wachten aanval o; slaan. Het viel dien Ze bet verlies aan goi gens den toestanc hadden, gingen u naar huis en het te liggen, dat het ii dagmorgen nu wel ik een kalmen Zc had voor dien Za' noodiging om in c een gemeenschapp« nemen en er scheer daaraan geen geve Toch gevoelde il was alsof ik een v< •WaekendJ toch mi zou. Ik nam althar dezen maaltijd deel nood een deugd ma mijn schrijftafel o mijn departement a Ik zal ongeveer e werkt hebben, toen was de heer Colijn zooeven het bericht dat Zwitserland d had prijsgegeven, spr., door den grom Wij1 hadden Vriji vangen, op grond te mogen aanneme evenals wij, aan d zou vasthouden, stond er, wat c nog beter voor zij den strijd op. Men gevoelt, len toestand moest worden thans het belang Er verliep dan ook heer Colijn en ik rentie met den pit landsohe Bank. De den da hoe vei onde pre

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6