i 1 Aspirin Binnenland Uit de Provincie Kerknieuws Contactcommissie voor de Werelduitzendingen. Ingezonden Stukken. SN Laai I „Meyer Is ziek. Hij ligt met jicht te bed" „Dan neemt U zijn werk over en U laat hem zeggen, dat hij meermalen daags een of twee Aspirin-tabletten neemt,danzal hij wel weer gauw in orde zijn I" is een »0ayc«« - pro duct. Oranjebanden»Ba#c*«-kruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid 30 Blijkens een Havas-bericht uit Rome worden in bevoegde kringen de geruchten tegengesproken. Er heerscht rust in Abes- synië. WEER EEN BOMAANSLAG TE PARIJS? Voor de woning van generaal Pretelat, lid van den oppersten oorlogsraad te Parijs, is gisteren een boon gedeponeerd. Het gemeentelijk laboratorium, dat on middellijk werd gewaarschuwd, heeft de helaohe machine, voordat deze 'had kun nen ontploffen, weggehaald, om het moordtuig aan een nader onderzoek te onderwerpen. DE SITUATIE IN PALESTINA, Commissaris van Galilea vermoord. Andrews, districts-commissar is van Ga lilea, is bij het verlaten van de Angli- caansche kerk te Nazareth door drie aan vallers, waarschijnlijk Arabieren, gedood. Een politieman, die bij den aanslag ge wond werd, overleed een half uur later. De assistent van den districtscommis saris, die vlak achter hem liep, ontkwam ternauwernood aan een verwonding. De staat van beleg is afgekondigd. De Arabische hooge commissie heeft een verklaring gepubliceerd, waarin zij haar afschuw over den aanslag te ken nen geeft en dezen veroordeelt. KRUPP LEVERT ITALIË VLOOT- MATERIAAL. In Italiaan'sc'he kringen wordt ver klaard, dat een van de motieven van Mussolini's bezoek aan de fabrieken van Krupp is geweest, dat deze op het oogenblik aan de Italiaansche marine ge schut van groot kaliber leveren, in het hijzonder kanonnen van 40.5 c.m. Korta Berichten. Bevestigd wordt, dat maarschalk Badoglio, de ohef van den Italiaanschen generalen staf, van 1 tot 5 October een bezoek aan Boedapest zal brengen. Volgens de voorloopige opgaven be droeg de Duitsche petroleumproductie 40.289 ton tegen 38.578 tori in de vorige maand en 35.926 ton in Juni van dit jaar. GEWETENSBEZWAREN EN ZONDAGSARBEID. Wijziging van het capitulanten- reglement. Ingevolge de bepalingen, opgenomen in den algemeenen maatregel van be stuur, ter uitvoering van het capitulan- tenreglement-1935, afgekondigd bij Kon. besluit van 3 April 1936, luidde een der vragen, welke ter beantwoording worden voorgelegd aan de dienstplichtigen, wier eerste oefening voor opleiding tot onder officier eindigt, als volgt: „Zoudt gijl ook een functie willen aan vaarden, waarin regelmatig arbeid op Zondag valt te verrichten?" Thans is in Staatsblad 541 een Kon. besluit afgekondigd, waarin het gestelde in art. 7, le lid onder b (dat wij hierbo ven verkort weergaven) wordt vervangen door het volgende: „Zoo ja, hebt gijl dan indien gij na afloop van dien termijn in aanmerking zoudt komen voor plaatsing in eene be trekking als ambtenaar in den zin der Pensioenwet 1922 (Staatsbl. 240), dan wel als spoorwegambtenaar in den zin der Pensioenwet voor de Spoorwegamb tenaren 1925 gewetensbezwaren om een functie te aanvaarden, waarin re gelmatig arbeid op Zondag valt te verriohten?" MINISTER VAN BOEYEN VERLAAT HET ZIEKENHUIS. De toestand van den minister van Bin- nenlandsohe zaken, den heer H. van Boeyen, die eenigen tij;d geleden een ope ratie heeft ondergaan, is dermate verbe terd, dat de minister Woensdag a.s. het, ziekenhuis „Bronovo" zal mogen verlaten om verder te zijnen huize een rustkuur te doen, welke thans nog noodig wordt geacht voor algeheel herstel. VERDEELING OPBRENGST KINDERZEGELS. Nieuwe serie zal voor het eerst uit vijf zegels bestaan. Na verkregen goedkeuring van den Minister van Binnenlandsche Zaken wordt dezer dagen aan circa 350 vereeni- gingen van kinderbescherming 'het haar toekomende aandeel uitbetaald. Te zamen wordt uitgekeerd f 163.456.05 (v. j. f 139.775.84). De kosten van propaganda en admini stratie bedroegen ongeveer 6.75 procent van de ontvangsten. Beslist is dat de eerstvolgende serie postzegels „voor het Kind" zal bestaan uit vijf zegels (tot dusver vier), welke aansluiten aan de laatste tariefverlaging. DE LEGEROEFENINGEN EN DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN Nu de legeroefeningen tot het verleden behooren, is het wel aardig na te gaan wat de Spoorwegen gepresteerd hebben in de dagen van 16 tot en met 25 dezer: In het geheel zijn vervoerd (heen en terug te zamen genomen) 992 officieren, 18.768 onderofficieren en minderen, ruim 3000 paarden en 70 vuurmonden; verder 36 caissons, rond 44.000 kg bagage, 4752 rijwielen en ruim 900 2- en 4-raderige voertuigen. Voor de goederen, paarden, rijtuigen enz. waren 1026 spoorwagens noodig. Voor dit militair vervoer zijn moeten worden ingelegd 43 beladen ex tra treinen en nog 7 beladen treinen moes ten loopen om de levensmiddelen voor de militairen en paarden te vervoeren. Ver der was voor dit vervoer noodig de loop van 102 ledige treinen en losse machines, zoodat het geheele militaire vervoer het inleggen van 152 extra-treinen geëischt heeft. DE HOOGE VELUWE. Dertig h.a. bosch zal door het rijk worden aangekocht. Naar gemeld wordt, zal het rijk 'het 30 hectare 'groote boschgebied van 'het nationale park De Hooge Veluwe, in de wandeling de Varkensbaan geheeten, aan- koopen. Het is gelegen tusschen Apel doorn en Hoenderloo en grenst aan den Oostkant aan het schietterrein van de legerplaats Harskamp. Het gebied omvat heidevlakten en dennenfbosöh, waarin zic'h ook enkele voederplaatsen voor de wilde zwijnen bevinden. MINISTER J. AL N. PAT1JN. Afscheidsdiner van Koning Leopold. De Nederlandsche gezant te Brussel, J. A. N. Patijn en zijn eohtgenoote, benevens de legatieraad van het Nederlandsche ge zantschap, de heer van Lennep en echt- genoote, die eerstdaags de Belgische hoofdstad zullen verlaten, waren gister avond aan een afscheidsdiner de gasten van Koning Leopold van België. Uitvoer van eieren naar Duitschland. De Minister van Economische Zaken heeft zijn beschikking van 8 Mei 1933 tot regeling van den uitvoer van eieren inge trokken en de wijze van verdoeling der uitvoereertificaten opnieuw vastgesteld als volgt: a. voor eendeneieren op basis van den uitvoer naar Duitschland in het jaar 1932; b. voor kippeneieren ten aanzien van 50 pet. van de uitvoermogelijkheid op basis van den uitvoer naar Duitsch land in het jaar 1932 en ten aanzien van de resteerende 50 pet. op basis van den uitvoer naar andere landen dan Duitsch land in het jaar 1936. Ir MUSSERT OVER DE N.S.B. Geen strijd om de leiding. Het aantal leden van de N.S.B. is gedaald tot 49.000. Aan de Tel. heeft de heer Mussert me degedeeld, dat de leiding van de N.S.B. tot nu toe ongeschokt in zijn handen be rust. De verstandhouding tusschen mijl en den heer Van Geelkerken is van den al- lerbesten aard. Wij werken samen, zoo als wiji dat van de oprichting der N.S.B. gedaan hebben, in de beste verstandhou ding en in de richting, welke wij ons van den beginne af voor oogen gesteld heb ben. Laat in den middag zijn Zaterdag alle leiders der vier en twintig districten waarin de N. S. B. verdeeld is, te Utrecht bijleen geweest. En deze bijeenkomst heeft er ook van getuigd, dat er geen sprake van strijd in de leiding is, dat daarvan ook geen sprake zal zijn en voorts, dat ook stellig de N.S.B.-leden bet zullen toejuichen, dat er maatregelen genomen zijn om de beweging zuiver te houden. Waarschijnlijk zal later wel op eenige beschuldigingen en gepubliceerde voor- voorvallen vanwege de leiding ingegaan worden. Wat luit.-kolonel J. Hogewind, oud-leider der W.A. en oud-organisatie- leider van de beweging in Ned.-Indië be treft deelde hij mede, dat deze reeds dit voorjaar van al zijn functies in de N.S.B., ook als organisatieleider voor Ned.-In dië, welke laatste functie thans in han den is van het oud-lid van den Raad van Ned.-Indië, den heer Harloff, is ont heven. De reden, dat de heer Hogewind nog niet uit de beweging is verwijderd, ligt in het feit, dat hij aan een der personen in den leidenden kring der N.S.B. per brief d.d. 16 Sept. had geschreven nog met de NijS.B.-leiding te willen spreken over quaesties met zijn beleid verband hou dende. Echter de heer Hogewind is tot dusver niet bijj mij geweest. Hij is nu zelf heengegaan. Het ledental van de N.S.B. dat vóór de verkiezingen één en vijftig duizend be droeg, bedraagt volgens den leider thans plm. negen en veertig duizend. Werkloozenzorg in Zeeland. Het Prov. Comité van de Centrale voor werkloozenzorg heeft dezer dagen aan de plaatselijke comité's en medewerkers medegedeeld, dat het 8ste werkkamp aanving te Gh-aam (N.-Br.) op 13 Sep tember. Dit kamp zal geen 9 weken ach tereen worden gehouden, doch van 13 September tot 16 October en van 1 tot 27 November. Waar het aantal jeugdige werkloozen in Zeeland na 15 October snel stijgt, zijn er voor deelnemers uit Zeeland voor de laatste periode van 1 tot 27 November plaatsen gereserveerd. Zijn er dus jeug dige werkloozen ingeschreven bij het or gaan van de Arbeidsbemiddeling, wel'ke willen deelnemen, dan moeten zij zich vóór 15 October aanmelden bij dien secre taris, den 'heer J. Lorier, Beenhouwers- tsingel 63, te Middelburg. Ook aan de moreele verzorging van de werkloozen in den a.s. winter, dient weer volle aandacht te worden geschonken. Uit alle deelen van onze Provincie zijn jongemannen werkzaam in Duitschland. Dit aantal zal wellicht in 1938 nog toe nemen. Mede naar aanleiding daarvan, zou het overweging verdienen, in den a.s. winter een cursus te openen in de Duit sche taal en uitbreiding te geven aan hun kennis van land- en tuinbouw, plant- en dierkunde. Bestaat er mogelijkheid de werkloozen kennis bij te brengen van motoren en tractors, dan verdient ook dit aanbeve ling. Evenals het geven van een cursus in het leeren melken. Wedstrijd met modelvliegtuigen te Vlissingen. Ook Zeeland geeft blijk op het gebied van den modelvliegtuigbouw goede pres taties te kunnen leveren. D'e Zaterdag door de uitgevers-maatschappij Neerlan- dia uitgeschreven selectiewedstrijden te Vlissingen leverden daarvan het bewijs. (De winnaars zijn: 1. E. de Bourgraaf (Breskens) met model Groote Winkler; 2. R. A. Galle (Oostburg) Gr. Winkler; 3. J. Boidoin (Oostburg) Gr. Winkler; 4. M. M. Meyer (Oostburg) Gr. Winkler; 5. J. Tanghe (Breskens) Kuiken; 6. D. M. van Melle (Breskens) Kuiken; 7. L. P. Maselee (Oostburg) Gr. Winkler; 8. M. C. Quist (Vlissingsche Jeugdvaart Club) Buizerd; 9. A. de Hullu (Oostburg) Kuiken; 10. W. H. Kimmel (Vlissingsche J. L. O.) Baby. Bij de motormodellen werd geclasseord; J. H. v. d. Kop (Vlissingsche J. L. G.) Pelikaan. Middelburg. Verkeersovertre dingen. Niettegenstaande nu reeds geruimen tijd het eenrichtingsverkeer van kracht is, moet de politie nog telkens ver- baliseerend optreden tegen inwoners, die straten in verkeerde richting berijden. Een tweede bepaling van de nieuwe verkeersverordening wordt ook telkens overtreden, n.l. het vervoeren van een tweeden persoon op een rijwiel, waaraan niet behoorlijk steunen voor de voeten van dien persoon zijn aangebracht. Ook des wege vielen weer processenverbaal. Op het politiebureau staat weer een rijwiel, dat onbeheerd werd aangetroffen en aangifte is gedaan van diefstal van een ander stalen ros. De politie maakte proces-verbaal op tegen den uitvoerder van werkzaamheden voor de verbouwing van het gasthuis, die een aantal schilders te lang liet werken. Goes. Brand-oorzaak. Van de zijde der politie wordt als vermoedelijke oorzaak van den brand bij den heer T in de 's Heer Hendrikskinderenstraat go noemd het feit, dat de huishoudster Zon dagavond tegen 6 uur op den zolder is geweest en daar een lucifer heeft afge stoken om in den voorraad speelgoed iets op te zoeken. Waarschijnlijk is er toen een vonk in het brandbare materiaal ge sprongen. Kloetinge. Tegen Donderdag a.s., des avonds 6 uur, is een vergadering van den gemeenteraad belegd. De agenda bevat o.m. de volgende pun ten: a. Voorstel tot vaststelling eener nieu we schoolgeldheffing voor het vervolgon derwijs. De volgende heffing per leprling en per cursus wordt voorgesteld: Bij belastbare huurwaarde van f 125 en meer, doch minder dan f 175 f 1; f 175 en meer, doch minder dan f225 f2; f2215 en meer, doch minder dan f 275 f 3; f 275 en meer, doch minder dan f 325 f 4; f 325 en meer f 5. b. Benoeming commissie van advies voor de werkverschaffing voor het tijd vak 15 October 1937 tot 15 October 1938, Aanbevolen worden de aftredende leden, dhrn G. Blomaard Pzn, P. D. Hoogstrate, W. Nieuwdorp en W. N. van Liere. c. Behandeling Gemeentebegrooting '38. ii Door B. en W. is in verband met het mond- en klauwzeer ©en gedeelte van het Hoogepad afgesloten, en wel van den Da- merschen Weg tot den Stelleweg. Ellewoutsdijk. Zaterdag zag men onder deze gemeente een groot aantal pakken geperst tarwestroo in de Schelde drijven. Het gelukte een 100-tal pakken te ber gen, maar het grootste gedeelte is verder weggedreven. Later werd bekend dat het stroo behoorde tot de lading van het schip van schipper van der Doe te Zie- rikzee. Zaamslag. Maandagmiddag vergaderde de raad der gemeente voltallig. Verschil lende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen, o.a. een schrij ven van het Ministerie van Sociale Za ken, naar aanleiding van een gedaan ver zoek door het gemeentebestuur, dat het loon volgens collectief contract in O. Z.- VI. f 2 per dag bedraagt en bij de werk verschaffing op een basis-uurloon van 22 cent per uur, 10 tot 12 gulden per week kan worden verdiend, welk bedrag slechts weinig afwijkt van hetgeen in het vrije bedrijf wordt betaalt, terwijl bij de werk verschaffing nog verschillende voordeelen bestaan, zoodat het onder die omstandig heden niet verantwoord is den norm bij de werkverschaffing te verhoogen, omdat anders de 'loonen zouden uitgaan hoven hetgeen het landbouwbedrijf betaalt. Van een vijftiental ingezetenen, meest allen bewoners der Groote Huissenspol- der, was een verzoek ingekomen om een rijwielpad aan te leggen naast den kei weg in dien polder. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. voorsteilen hier niet op in te gaan, aan gezien de polder onderhoudsplichtige is van dien weg en wijst er op dat het ver zoek, zooals het is ingediend, niet ge accepteerd kan worden. Enkele leden zouden gaarne zien, dat daar verandering kwam en zouden in samenwerking met den polder gaarne een pad zien aangelegd, en daarvoor straks werkloozen beschikbaar stellen. Overeen komstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Vastgesteld wordt een verordening be treffende het beroep, bedoeld in de artt. 13, 15, 17 en 18 van het reglement van autovervoer personen. Het gemiddelde bedrag per leerling der openbare school over 1935 ter zake van de kosten, bedoeld bij art. 55 der L. O. wet 1920 wordt bepaald op f 11,29. Eén 11-tal verzoeken om tegemoetkomingen bedoeld in art. 13 der L. O. wet worden ingewilligd, een tweetal afgewezen. Be rekeningen van het Burg. Armbe stuur, Vrijwillige brandweer, Burger wacht en Ghr. bewaarschool worden goed gekeurd. Rekening dienst 1936 wordt voorloopig vastgesteld. Aangeboden wordt de 'ge meentebegrooting, dienst 1938. Bij de rondvraag laat dhr Wisse een klacht hooren over de slechte verlichting bij het postkantoor. De gleuf van de bus, waarin men zijn poststukken moet depo- neeren moet men dikwijls met de hand zoeken. Er wordt hierbij op gewezen, dat het meer op den weg der posterijen ligt daar voor te zorgen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Meeuwen, H. Jongehreur, cand. te Gapelle a. d. IJssel. Geref. Kerken. Tweetal te Echten, J. Blauw, cand. te Papendrecht en D. J. Scholten, cand. te Deventer. Beroepen te Ommen, J. Koppe te Wa genborgen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Rijissen (Walstraat), J. Fraanje te Barneveld en R. Kok te Vee- nendaal. Afscheid. Ds B. van Neer bos heeft Zondagavond wegens vertrek naar R i 11 a n d-B a t h, afscheid geno men van de Geref. Gemeente te Vlaardin- gen, met een predikatie over 2 Thess. 3: 16. Na de predikatie werden afscheids woorden gericht tot den kerkeraad, cate chisanten, jongelings- en knapenvereeni- ging, Zondagsschool, naaikrans, organist koster en ten slotte tot de geheele ge meente. Dr W. Swart. f 'Op 58-jarigen leeftijd is te Beetgum overleden Dtr W. Swart, Ned. Herv. predikant aldaar. De overledene diende de gemeenten te Huins, Purmer, Sybrandahuren en Beet gum. D s K. E n g e 1 s m a. t De ter aardebestelling van den gisteren zoo plot seling overleden Ds K. Engelsma, Ned. Herv. predikant te Yerseke, zal Donder dag a.s. te Zwolle plaats hebben in het familiegraf van den overledene. De rouwdienst wordt gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Yerseke Woensdag middag 4 uur !(O.T.) door Ds D. J. Pe- terse van Dfe Meern. Een deputatie van Kerkeraad en Kerk voogdij van Yerseke (de heeren W. Hoen ders en P. de Koeyer) zal mede naar Zwolle gaan. DE ROODE RIJWIELACHTER LICHTJES. Radio, het bijvoegstel van het week blad E1 e c t r a, wijdt in het nummer van 25 Sept. zijn Kroniek van de week aan de roode rijwielachterlichtjes. Het blad wijst er op, dat Philips op de Jaar beurs reeds gekleurde lampijes expo seerde. „Philips is hard bezig, zoo wordt ver der meegedeeld, goedgekeurde achter lichtjes te maken. Er zijln ook andere fabrieken in ons land, die dit willen, maar zij kunnen niet, omdat 2$! nog geen goedkeuring hebben. Eri zij kunnen ook nog geen goedkeuring krijgen, omdat de Kema nog niet beschikt over de standaardlampjes, die in de voorschriften genoemd zijn. Eh de Kema kan deze lampjes ook nog niet hebben, omdat de Kema, die aan het betrokken departement om toezen ding der standaardlampjös vroeg, ten antwoord kreeg, dat het departement ze nog niet ontvangen had van Philipslll Verwijten tot de omroeporganisaties. Zaterdag heeft de installatie van de contact-commissie voor de werelduitzen dingen plaats gehad. De voorzitter, prof. mr P. S. Gerbrandy, hield bij ontstentenis wegens ziekte van min ter Van Boeyen de installatierede. Bij het vraagstuk van de werelduitzen- dingen, aldus spr., staan wij voor een goed deel voor een geheel nieuw vraag stuk. Hetgeen tot dusver op dit gebied van overheidswege werd toegestaan, was provisorisch, geschiedde bij wijze van proef, onder de uitdrukkelijke voorwaar de, dat hieraan op geenerlei wijze eenige aanspraak kan worden ontleend ten aan zien van de uiteindelijke regeling. De contact-commissie kan dus haar werk zaamheden met een schoone lei beginnen. Spr. wees er verder op, dat de Neder landsche omroepvereenigingen met Uitzondering van den K.R.O. met hoe- veel ijver en toewijding zij haar taak ten aanzien van de Nederlandsche (binnen- landsche) uitzendingen ook verzorgen, op het gebied van de uitzendingen naai de overzeesche gebiedsdeelen en van de werelduitzendingen een zeker man co aan den dag hebben gelegd. En het is te betreuren dat bij gebreke van initiatief op dit terrein van de zijde der Nederlandsche omroeporganisaties, thans van overheidswege moet ingegre pen worden om tot stand te brengen, het geen reeds sinds jaren als taak van deze omroeporganisaties beschouwd moet worden. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft, aldus vervolgde prof. Gerbrandy, het in de bespreking, welke aan de instel ling van deze commissie voorafging, zoo kras mogelijk gezegd: de regeering kan niet langer dulden, dat Nederland werkloos blijft, ter wijl het buitenland ten dezen groote acti viteit aan den dag legt en zich daarbij somtijds bedient van onze taal; de kogel moet door de kerk, de wereldom roep moet er komen. Ddt de regeering echter haar vertrou wen in de omroepvereenigingen desniet tegenstaande niet verloren heeft blijkt uit bet feit, dat de samenstelling der pro gramma's in dien zin zal moeten geschie den, dat de omroeporganisaties krach tens 'haar eigen aard en zelfstandigheid de verantwoordelijkheid voor den inhoud dezer programma's kunnen dragen. Dte omroepvereenigingen moeten daar om goed doordrongen zijn van den ernst en ook van het verhevene van haar taak. De instelling van deze commissie be- teekent ook, dat hetgeen de organisaties en instanties, die in deze commissie ver tegenwoordigd zijn, aan denkbeelden op dit gebied naar voren zouden willen bren- gen, niet zelfstandig en eigenmachtig ir de practijk ten uitvoer wordt gelegd, doch dat al hetgeen bij de vertegenwoordigers leeft in den boezem dezer commissie uit gedragen zal worden, opdat in ge meen overleg tot een oplossing ge komen kan worden, die alle partijen be vredigt en voor het resultaat de beste is te achten. Aan do richtlijnen van den minister is de commissie echter onvoorwaardelijk gebonden. Natuurlijk wil dit niet zeggen, dat de commissie niet bevoegd zou zijn aan den minister te adviseeren een be paalde nuance aan te brengen, waaraan tot op heden niet is gedacht. Hierna werd prof. dr J. Schmut- zer bij acclamatie tot vice-voorzitter der oommissie gekozen. Zulks vermeldt De Niederl. Rij- I w i e 1 h a n d el, en het blad spreekt over a het drama van het roode achterlicht. Mi] H achten het woord „drama" onjuist, wan! als de inlichtingen van D. N. R. juist zijn, is „drama" een te zacht woord en weten wij een andere term, die hier be ter op zijn plaats is. Mogen wij Z.Exc. den minister van waterstaat eens vragen: Hoe is het mo- gelijk, dat Philips goedgekeurde achter- lichten, voorzien varp het rijksstempel, I verkoopt, terwijl de Kema nog niet be- I schikt over de standaardlampjes, die I voor het keuren noodig zijn en die door Philips moeten worden geleverd? Misschien wil een lid onzer Tweede Kamer het stellen van een dergelijk I vraag op zich nemen tevens Z.Exc. er J.| op wijzen, dat „Rijkskeur" in onze taa geschreven wordt met een ij en niet me' M een Griekscbe y, zooals in het officieel? I voorschrift geschied is. Laten wij overigens met deze rood? lichtjes nog even wachten, het algemeec belang is meer gediend met een helder I licht over deze „vreemde" historie." Tot zoover Radio. Ter toelichting :l moge dienen, dat de keuringseischen in I de Staatscourant van 13 Aug. verschenen I en dat in de Staascourant van 21 Sep' de beschikking, vaststellende vorm en I grootte van het Rijkskeurteeken werd gej I publiceerd; in deze Staatscourant stond I ook een 'beschikking, gedateerd 20 Sep: I waarbij twee typen achterlichtjes vat I Philips werden goedgekeurd. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie j Postduivenliefhebbers. Vorige week hebben we de laatste vlucht gehad. Het vliegseizoen is dus achter den rug. Was het in het begin nogal eens sleet weer, over 't algemeen hebben we niet klagen gehad. De duiven hun best ge verschillende zelfs 1500 n staat echter welke slecht meldden. De duiven heelen wintel men ze nu n zorgen als in gen, men mo ger behandel seizoen weer Wat betref dat is weer kon echter voorkomen, even sportief ze opgevangc niet wegwil bond, bij wel ven. Immers den ondergar kenen. Laat gevangen du aan den bon liefhebbers J u 'b i d e r 1 a n jaar gelede: (Kattenburg opende. Dat opgemerkt 1 uit de mooi van het par Ook ontvanf elke koop er i of kinderklei cadeau. Verd de vele bloen wendig gehe Ter gelege leum werd druk bezoch de aanwezig halve vertegt putaties van eeniging Lar cliënten en De heer directeur te telijk welkoi opening van leden door die, evenals H. H. Katte den. De crisis i vig geweest leid noodig veilige 'balan het filiaal te het harde w neel onder friedt, die 1 rechte plaat, Ook was van de pers zijn aldi uitgebreide uiterste mo trotsch op o Spr. wees filiaal is uitg dat een nie past, waarde ken te Rott één geheel men te Goes kunnen hebl zal kunnen len nu hier te Den Haag Hierna heule.wier w precieerd wo ken is voor e eerlijkheid, hankelijikheit Spr. bood loppe met ir Ook aan en J. A. Batt kleermakerij! de Spr. een Spir. eindij voor de toek misme tegen De leider friedt, b: woorden van gaarne toe si aanwenden omhoog te b sympathieke onder aanbie Mej. Ver voor de tot de haar aar Ten slotte (namens de en D o n n e j het woord. I schen ;aan, friedt, die v stuurslid is, over uit, da sohen de Go schen midd grootbedrijf i Hierna we boden. D ■Bij Kon. benoemd tot tingen en heer K. v. directe belas cijnzen te Afl a

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2