De Paleisrevolutie in de N.S.S. Gemengd Nieuws De Regeering vraagt meer voor de luchtbescherming. Finantiëeie Berichten Rechtszaken Openbare Verkoopingen en Verpachtingen JHR. MR. VAN DER GOES UIT DE N. S. B. GEROYEERD. Hoe Ds van Duyl zijn ontslag kreeg. Het „Utrechtsoh Dagblad" weet aan de berichten van het uittreden van ds Van Duyl en mr Pont uit de N. S. B. nog toe te voegen, dat jhr. mr W. van der Goe3 van Naters, Tweede Kamerlid voor de N. S. B., is geroyeerd. Wij spraken, aldus het blad, met jhr. Van der Goes van Naters, organisator van de Nat. Soc. Vorming en tot voor kort hoofd van den afweerdienst van den persdienst van de N. S. B., die ons mede deelde, dat bij zoo juist per expresse- brief zijn royement als lid van de N. S. B had ontvangen. liet merkwaardige is, zoo zeide de heer Van der Goes van Naters, dat ik juist een week geleden eervol ont slag kreeg als hoofd van den afweer dienst met dankbetuiging voor de bewe zen diensten. In een kort onderhoud, dat „De Tele graaf" met ir A. A. Mussert had, ver klaarde deze, „dat het royement van jhr. Van der Goes van Naters uit de N.S.B. onder meer als grondslag heeft ondermij ning zijnerzijds der Nationaal-Socialisti- sche Beweging in Nederland". Het „U. D1." heeft zich, naar aanleiding van diens ontslagbrief, gewend tot ds Van Duyl, die den interviewer vertelde, dat hij Zondagmiddag, na afloop van de door hem geleide godsdienstoefe ning te Hilversum werd opgewacht door den heer Van Geelkerken, die hem ver zocht, mee te gaan naar het huis van den heer Farwerck, waar men ir Mussert aantrof. Nadat de heer Van Geelkerken zich in een achtervertrek had teruggetrokken hebben de heeren Mussert en Farwerck mij aldus ds Van Duyl na een ge sprek van twee uur kunnen bewegen tot onderteekening van den gepubliceerden brief, waarvan de tekst van te voren was gereed gemaakt en getikt. „Ik betreur het, zoo zeide ds Van Duyl, door hetgeen miji achteraf gebleken is, den brief in dezen vorm te hebben onder teekend. Vlissingen. De begrooting 19 3 8. Op het rapport over de gemeen- tehegrooting 1938 antwoordden B. en W. o.m.: Reeds meerdere malen is bij de offici- eele ontvangst van congressen en andere officieele bezoeken de wenschelijkheid ge bleken, om aan de gemeenteboden uni- formkleeding te verstrekken. Het wil ons voorkomen, dat Vlissingen in vergelijking met andere stedelijke gemeenten dienaan gaande een uitzondering op den regel maakt. Daarbij komt, dat in onze stad meer en en meer congressen worden ge houden. Het is ons college volkomen bekend, dat de toepassing van de te vorigen jare vastgestelde verkeersregeling tot enkele moeilijkheden aanleiding geeft. Door ons zal worden nagegaan, in hoeverre aan de gerezen bezwaren kan worden tegemoet gekomen. Over de exploitatie van de tram en in het bijzonder over het gedeelte vein de tramlijn tusschen de Keersluis en het Station der N. S., hebben wij in 1935 met den raad van bestuur der P.Z.E.M. een correspondentie gevoerd. Ons is toen mee gedeeld, dat het bestuur besloten had om de voorgenomen staking der exploitatie nog ten hoogste vijf jaar uit te stellen. Het ligt in ons voornemen te zijner tijd de noodige maatregelen in deze voor te bereiden. Het is ons college niet bekend, dat aan een goede harmonische samenwerking tusschen politie en brandweer iets zou ontbreken. De oude motorspait ter beschikking van de politie te stellen, komt ons niet wel mo gelijk voor, daar zij daarvoor te zwaar is en de bediening door een motorist zou eischen. Door ons zal worden nagegaan in hoe ver eventueel verbetering kan worden ge bracht in het licht brandweermateriaal dat de politie noodig heeft. De voorgenomen inkrimping van het personeel der brandweer in verband met de reorganisatie is nog nader door ons overwogen en met den commandant en het bevelvoerend personeel besproken. Bij het verleenen van ontslag wordt met de rechten der ambtenaren volgens het amb tenarenreglement rekening gehouden. Ten aanzien van de electriscbe straat verlichting hebben wij volledige gegevens ontvangen, welke ons aanleiding hebben gegeven nader overleg te plegen met het bestuur van de P.Z.E.M. over de aan spraak der gemeente op meerdere gratis lampen. Dit overleg zal binnenkort wor den aangevraagd. De proefneming met het openstellen van een gedeelte van het Nollebosch mag on getwijfeld als geslaagd: worden beschouwd Verkocht werden 736 seizoenkaarten, 144 dagkaarten en 34 kaarten aan werk- loozen. Door de opbrengst van de kaarten zijn de kosten van controle en toezicht ge dekt. Ten aanzien van de vaccinatie- kwestie zeggen B. en W., nu de ver plichting is vervallen, het wellicht aan beveling zou verdienen ouders van kinde ren in het eerste levensjaar, waarin het ziektegevaar het geringst zou zijn, te over tuigen van de goede zijlde aan het inenten tegen de pokken verbonden. De burgemeester heeft zich bereid ver klaard als voorzitter van de vereeniging „Het Groene Kruis" in een vergadering daarvan te bespreken, in hoever het aan- t Gevraagd naar de motieven voor ziju handeling deelde ds Var. Duyl mede, hei onjuist te achten, daar thans op in te gaan. Het hoofdkwartier van de Nationalis tische Beweging deelt het volgende mede: „De leiding van de N. S. B. wenscht geen nadere mededeeling te doen over de redenen van terugtrekking van ds Van Duyl uit de beweging. Zij wijst er nog maals nadrukkelijk op, dat deze redenen zuiver van persoonlijken aard waren. Mocht echter van andere zijde daartoe w e 1 worden overgegaan, dan is daar van N.S.B.-zijde geen enkel bezwaar tegen, omdat de N.S.B. niets, maar dan ook totaal niets, te verbergen noch te verbloe men heeft." Het wordt nu toch wel heel vermake lijk. Eerst dreigt mr dr D. F. Pont met onthullingen, wanneer de N. S. B.-leiding aan het praten mocht gaan over het congé, dat men aan den heer Van Duyl gaf. Vlak daarop komt thans het hoofd kwartier met een dreigement aan het adres van de wederpartij, voor het geval zij neiging mocht hebben uit de school te klappen. Intimidatie over en weer! Als men de organen van de N. S. B. leest, aldus het D. v. Z., dan krijgt men den indruk, dat het in die beweging een en al geestdrift en vereering voor den Leider is. In de politieke partijen wordt geknoeid en gekonkeld, maar in deze sa menwerking van zuiver-nationale man nen sluipen dergelijke minderwaardig heden niet binnen. Er is nu echter in de allerhoogste re gionen van de N. S. B. iets gaande, dat wonderlijk veel gelijkt op doodgewone in trigues. Een tijld geleden is er in „Volk en Vaderland" omstandig uiteengezet, hoe na de verkiezingen een gereorganiseerd bestuurscollege de zaken nu eens vastbe raden en met frissche daadkracht zou gaan leiden. Uit deze nieuwe samenstel ling bleek echter al, dat een paar van de leiders, die vroeger een groote rol speel den, thans verdwenen waren uit het be stuurscollege. Waarom? Waarheen? Op heldering werd niet gegeven en geen der leden behoefde er ook naar te vragen, want dat beteekent al insubordinatie. fljet gereorganiseerde bestuurscollege is nu echter ook al deerlijk gehavend. beveling verdient, dat de plaatselijke ge neeskundigen in deze hun medewerking verleenen, teneinde een zachte dwang in genoemde richting op de ouders uit te oefenen. Ten einde in de gegeven omstandighe den het Wit-Geb Kruis een subsidie van f 110 per jaar te kunnen verschaffen, werd door ons een berekening gemaakt, waarbij het Groene Kruis van zijn subsi die ad f 1050, een bedrag van f 65 zou moeten derven en de Diaconessen Veree niging van haar subsidie ad f 700, een bedrag van f45. Het bestuur van het Wit-Gele Kruis kan zich, blijkens zijn thans bij de stuk ken. gevoegd schrijven, met de toekenning j van f 110 per jaar geenszins vereenigen en verzoekt dit te verhoogen tot f 300, „ge zien het aantal leden en de draagkracht der leden". Bij nadere overweging willen wij ons tegen de inwilliging van het verzoek om f300 subsidie niet verzetten en stellen u voor, behoudens de goedkeuring van Ge deputeerde Staten, dit te verleenen. Te vens nemen wij bij dezo terug ons voor stel i dat wij slechts noode deden om de subsidie van het Groene Kruis en van de Diaconessen Vereeniging gelijktijdig te korten. St. Philipsland. Tot Gemeente-Ontvan ger is benoemd de heer B. J. Bossers, ambtenaar ter secretarie alhier. Uitbreiding spoorweg bij Hoedekenskerke. Ged. Staten van Zeeland hebben aan de N.V. Spoorwegmaatschappij Zuid- Beveland vorgnnning verleend tot aan leg en instandhouding van een spoorweg op den Inlaag- en Zeedijk bij den Ka- puinhoek gelegen in de gemeente Hoede kenskerke, zulks ter uitbreiding van den bestaanden spoorweg van Goes over VHeer Arendskerke, Borsselen en Hoe dekenskerke naar Goes. Verschrikkelijk drama te Velden. Gistermorgen zijn te Velden (L.) ach ter een stroohoop, niet ver van den rijks straatweg VenloNijmegen, de lijken gevonden van twee jeugdige personen, ■een jongen en een meisje. Gebleken is, dat de jongen, die nog een revol ver in de band bad, 'het meisje heeft doodgeschoten en daarna zelfmoord heeft gepleegd. In een brief deelde de jongen mee, dat beiden levensmoe waren. Hij heeft eerst zijn verloofde neergeschoten en toen door een kogel in de rechterslaap een eind aan zijn leven gemaakt. De slachtoffers zijn de 2'5-jarige J. St. uit Brunssum en de 22-jarige H. K. O. uit Geleen-Lutterade. Brutale inbraak. Terwijl de bewoners afwezig waren, is ingebroken in een boerderij te Stratum. D'e landbouwer was met vrouw en kin deren te 4 uur het buis uitgegaan om even een kijkje te gaan nemen op een fancy-fair. De boer sloot de deuren goed af en verliet langs de achterzijde de boer derij'. Tegen 6 uur kwam de boer mei zijn familie weer thuis en ontdekte toi zijn grooten schrik, dat er ongenoode gasten op bezoek waren geweest. Boven uit een der kasten was een be drag van f 700 verdwenen. De som geids wasi bedoeld voor de pacht, die hij de volgende maand moest betalen. Onmid dellijk werd de recherche gewaarschuwd, die een uitgebreid onderzoek instelde. Stilstaande motorrijder aangereden. Gisternacht stond de 20-jarige van V. uit Maartensdijk op den rijksweg tusschen Mjuiden en Naarden zijn motorrijwiel te repareeren. Uit de richting Amsterdam kwam een auto bestuurd door van V. Deze auto vloog tegen den motorrijder op, die on geveer 20 meter werd weggeslingerd en bewusteloos op den weg bleef liggen. Het bleek, dat de motorrijder beide onderbee- nen gebroken had, benevens een zware hersenschudding had opgeloopen. Hij werd naar de Majella-stichting te Bussum vervoerd. Kisten en stellagesin beslag genomen. Zooals elk jaar op Prinsjesdag werden lang3 de route, die de Koninklijke stoet zou volgen, tri bunes 'gebouwd. Dit jaar voor bet eerst maakte de bur gemeester van Den Haag békend, dat de exploitanten van de stellages aan bepaal de voorwaarden moeten voldoen, alvorens zij hun tribunes mochten opstellen. Dat de politie aan deze bepalingen streng de hand hield, moge blijken uit het feit, dat zij gisternacht 12 groote vrach ten kisten en stellages in beslag nam, welke heimelijk waren opgeborgen in sousterrains in de nabijheid van de route, die de koninklijke stoet zou vol gen. De eigenaars, die tot nu toe onbe kend zijn gebleven, hadden klaarblijkelijk de bedoeling de stellages op het laatste moment op te bouwen. Deze kans is hun ontnomen. Voorts nam de politie in beslag een bakkerskar met stoven. De eigenaar van deze vracht is eveneens onbekend. Jongen te Scheveningen in drijfzand geraakt. De vreese- lijke verhalen over menschen, die in drijf zand wegzakken, zonder dat men hen kan redden, zijn bekend. Langs onze Noordzeekust hoorden wij tot heden zoo goed als nooit van dergelijke berichten. Toch schijnt ook, zoo schrijft de „Tele graaf", langs onze kust dit gevaar niet denkbeeldig te zijn. Ten minste Maan dag is te Scheveningen aan het strand groote opwinding onder de visschers- bevolking ontstaan, doordat een Scheve- ningsche visschersjongen, die langs de kust liep te spelen, plotseling in drijf zand wegzakte. Eerst nam hij het geval niet ernstig op en enkele andere jongens en mannen die op eenigen afstand stonden te kijken, hechtten er niet veel waarde aan. Men zakt aan het strand wel eens meer tot zijn enkels weg, zonder dat er iets ge beurt. Welnu, de Scheveningsche knaap, van circa 13 jaar, vond het heelemaal niet leuk meer, toen hij., ondanks al zijn po gingen, er niet in slaagde zich uit het drijfzand los te maken. Steeds dieper zakte hij weg en weldra zat 'hij' al tot over zijn knieën in het verraderlijke drijfzand. Steeds meer zoog het zand hem naar beneden. In zijn grooten angst schreeuw de hij luid om hulp en thans begonnen de op eenigen afstand staande Schevenin- gers te begrijpen, dat hier werkelijk ge vaar dreigde. Voorzichtig naderden zij den zeer geschrokken jongen en wisten hem na moeizaam trekken, uit zijn ge vaarlijke positie te bevrijden. Felle brand te Vlaardin- gen. Dinsdagavond is door onbekende oorzaak een felle brand uitgebroken in de kuiperij annex opslagplaats voor fus ten, duigen en hoepels van de N.V. Beta Van Heyst's Handelmaatschappij te Vlaardingen. Binnen enkele minuten stond het uit twee verdiepingen bestaande pand, dat 40 meter lang, 10 meter breed en 14 me ier hoog is, in lichte laaie. Binnen een kwartier was het geheele pand een groote vuurzee. De brandweer arriveerde spoedig met volledig mate riaal. Het pand brandde totaal uit. De scha de, die in de duizenden guldens loopt, wordt door verzekering op beurspolis ge dekt, terwijl de firma ook tegen bedrijfs schade is verzekerd. i Vruchtbaar varken. On der de gemeente Mijdrecht heeft zich het merkwaardige geval voorgedaan, dat een varken niet minder dan twee en iwintig biggen ter wereld bracht. Zijn er wel ge noeg oormerken in voorraad? Eén worp van twee en twintig is uniek te noemen. Meestal ligt de zegen tusschen vijf en vijftien stuks. De groote dag in het leven van een haringventer. De manoeuvres in Overijssel hebben ten gevolge dat Prins Bernhard en Prinses Juliana zich in de buurt van Zwolle nogal eens laten zien, waarbij dan steeds de Piet Hein het uitgangspunt of eind punt van beider tochten is. Maandag is Prins Bernhard weer vrij onverwacht in Zwollerkerspel aangeko men om zich daar vandaan naar hot tor- rein van de legeroefeningen te begeven. Van 's Prinsen aankomst heeft maar één persoon geweten, althans maar één bui ten het gevolg van Z. K. H. Dio eene was een haringventer, die bij de Kater- veersluizen zijn beroep uitoefent, 's Mans voornaam is Gerrit, populair Gait, en bij is behalve een goede haringleverancier een pienter man, die uit zijn oogen kijkt. Oln half acht des morgens had hij de Prinselijke Maybach met bet kroontje reeds bij! het Katerveerhuis ontdekt, wel ke ontdekking hij geheim hield. Zoo goed bewaarde hij1 het monopolie van zijn ken nis, dat, toen even later de motorboot Minder steun aan noodlijdende gemeenten. De minister van Binnenlandsche Za ken heeft geraamd voor zijn departement in 1938 op den gewonen dienst f 3.427.490 en op den kapitaaldienst f 1.909.885 meer noodig te hebben dan in 1937. De vermeerdering voor den gewonen dienst is o.a. het gevolg van de verhoo ging der uitgaven voor de uitvoering van de wet tot luchtbescherming (geraamd op f 275.000). Voor 1937 werd hiervoor f 50.000 uit getrokken. Het is duidelijk, zoo zegt de toelichting, dat dit bedrag voor een doel matige uitvoering van genoemde wet niet toereikend is. Behalve toch voor bestrij ding van de uitgaven voor de Inspectie, zullen bedragen noodig zijn voor aan schaffing van materialen, het inrichten van schuilplaatsen, toekenning van sub- sddiën aan vereenigingen op het gebied van luchtbescherming, en andere uitga ven, dit doel betreffend. Het ligt dan ook in het voornemen bij aanvullingsbegroo- ting voor 1937 meer gelden aan te vra gen. Voor 1938 zal dan ook niet met een bedrag van f'50.000 kunnen worden vol staan. Voor dit jaar zal naar raming, vermoedelijk noodig zijn een bedrag van f 325.000. Het is de bedoeling ook in de eerstvolgende jaren een ongeveer gelijk bedrag aan te vragen. Naar verwacht wordt zal hiermede binnen een begrensd aantal jaren een voorziening tot stand zijn gebracht, die aan redelijke eischen voldoet. Aan de band van de b e g r o o t i n - gen der noodlijdende gemeen ten, betreffende 1937. is berekend, dat voor dat jaar, indien de desbetreffende aanvragen zouden worden ingewilligd, aan Rijkssteun zou moeten worden toe gekend een bedrag van f 7.500.000. Wel is waar werd ivoor 1937 slechts een be drag van f 3.450.000 beschikbaar gesteld, doch het meer benoodigd bedrag wordt voor dat jaar aan de gemeenten uitge keerd in den vorm van voorschotten, welke komen ten loste van Financiën. Met eenigen grond kan worden ver wacht, dat de gemeentelijke budgetten in 1938 al in zekere mate den invloed zul len ondervinden van de verbetering van den economischen toestand. In verband hiermede meent de minister, dat het ver antwoord is, voor steun aan noodlijdende gemeenten uit 's Rijks kas over 1938 te rekenen op een uitgave van f 1.000.000 minder. Mitsdien wordt thans uitgetrokken een bedrag van f'6.500.000, bestemd voor uit- keeringen a fonds perdu. van de Piet Hein in zicht kwam, Gait de eenige was, die er getuige van was. En dat was juist zijn bedoeling. De Prins na derde met eenige ledeE van zijn gevolg uit de richting Kampen en voer de ha venkom in. Daar is evenwel sedert den aanleg van de groote brug geen ideale aanlegplaats meer, hetgeen Gait bekend was. Hij beijverde zich dus in zijn typisch dialect de bemanning den weg te wijtzen, naar een plaatsje waar de boot bet best zou kunnen aanleggen. „Ter-'een, 'oog'heid", riep Gait en op zijln aanwij'zing stuurde schipper Otte Blom de boot naar den kant, waar Gait intusschen reeds met een roeiboot, die bij van den kant had losgemaakt, ter as sistentie kwam. Daar de motorboot slechts op eenige meters van den wal kon naderen en daar vastliep in den modder, kwam Gait's hulp goed van pas. De Prins en zijn adjudant konden door deze hulp vaardigheid via de roeiboot zonder stag natie langs den correct salueerenden Ger rit den wal bereiken. Over het grasveld ging Gait de Hooge gasten voor naar het bek, opende het met gopasten zwier, waarvoor de Prins hem vriendelijk dankte. Gait had echter nog een vraag, die hem op de lippen brandde. „'Oog-'eid, ebt U destijds mijn brief niet ontvangen, als het niet teveel ge vraagd is?" aldus Gait. „Uw brief?" was de verbaasde weder vraag van den Prins. „Ja, dien ik U op Uw verjaardag 'eb gestuurd, 'oog-'eid," verduidelijkte Gait. „Ik ben n.l. op denzelfden dag jarig als U." „Ik weet het waarlijk niet meer," zei de de Prins, „maar in elk geval nog wei- gefeliciteerd." Gait salueerde weer, de Prins groette en stapte in zijn auto, achterlatend een man, die den gelukkigsten dag van zijn leven had gehad. (N. R. Gt.) Felle brand te Utrecht. Vrouw ernstig gewond. Een felle brand heeft gisteren gewoed in een woonhuis boven den kunstwinkel „de Zil- verkerk" in de Schoutenstraat te Utrecht. Omstreeks 12 uur bad een 57-jarige be woonster, die alleen thuis was, het onge luk, een pan met vleesch, die op het vuur stond, om te werpen. In korten tijd was de keuken een vuurzee. De bewoonster trachtte met een deken het vuur te doo- ven, maar slaagde daar niet in en be kwam zelf vrij ernstige brandwonden, zoodat zij! het huis moest ontvluchten. De brand breidde zich zeer snel over de tweede en derde verdieping uit, doch de brandweer, die spoedig ter plaatse was, slaagde er in met twee stralen op de waterleiding het vuur te beperken. Het perceel brandde gedeeltelijk uit en kreeg vrij ernstige waterschade. De vrouw is naar het ziekenhuis over gebracht, waar zij' ter verpleging is opge nomen. Hoewel zij vriji ernstige verwon dingen aan het bovenlijf heeft opgeloopen is haar toestand niet levensgevaarlijk. ■—Koe doodgebloed. Op klacht van den inspooteurvan dierenbe scherming to Alkmaar, heeft de rijkspoli tie een onderzoek ingosteld naar een ergerlijk geval van dierenmishandeling. Een veehouder te Oudorp (bij Alkmaar) had n.l. van den uier van een zijnor die ren de tepels afgesneden, tengevolge waarvan de koe was doodgebloed. Tegen den veehouder, die het dier, nadat het onder hevige pijnen was gestorven, naar elders had vervoerd, is proces-verbaal opgemaakt. 'Gesmokkeld sigaretten papier in beslag genomen. Gistermiddag zijn door de rijksambtena ren aan het douanekantoor Nispen bij Roosendaal, is beslag genomen circa vijf tig duizend boekjes sigarettenpapier, welke verborgen waren in een geheime bergplaats van een vrachtauto. Dit is de grootste partij, die ooit in deze streek is aangehouden. P. de Gruyter Zn. Aan het verslag van P. de Gruyter Zn over het op 30 Juni j.l. geëindigde boekjaar, ontleenen wij het volgende: Het eindresultaat der winst- en ver liesrekening over het boekjaar 1936 be draagt f 1.572.424 (v.j. f 1.261.134). In het exploitatie-resultaat van 1 mil- lioen 572.424 is echter een bedrag van f 378.039 begrepen, hetwelk ontstaan is door toevallige baten. Het zuiver bedrijfs resultaat van 1936-'37 bleef dan ook bij dat van vorig jaar ten achter. Dit is toe te schrijven aan het feit, dat door de sterke stijging der inkoopprijzen der artikelen tengevolge van de deva luatie en van de algemeen vaste wereld markten, de winstmogelijkheid werd verminderd, aangezien de kleinhandels prijzen altijd de neiging hebben de groot- handelsprijzen slechts langzaam te vol gen. Deze factoren zullen ook op de resul taten van het toepende boekjaar hun in vloed nog doen gelden. Uit het winstsaldo kan allereerst wor den uitgekeerd een dividend van 6 pet. op de beide soorten pref. aand. en op do gewone en prior, aandeelen (als v. j.). Op de beide soorten pref. aand. werd reeds 3 pet. (onv.) als interim-dividend betaalbaar gesteld. Hooger beroep. Door Ch. V., 54 jaar, werkman te IJzendijke, is hoo ger beroep aangeteekend tegen bet vonnis der Rechtbank waarbij! hij wegens het niet verantwoorden van alle baten aan den curator in zijn faillissement is ver oordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. Faillissementen. Het fail lissement van E. G. Gappon, koopman te Middelburg, curatrice mej. mr A. Bolle, adv. en proc. te Middelburg, is geëin digd met een uitdeeling van 4,1592 pet. Sept. 23 Kapelle, Hofstede, Kram. 23 Middelburg, afbraak, Batten. 24 Oostkapelle, Inboedel en Inspan, Willeboordse en Van Maaren. 25 Golijnsplaat en Kamperland, aübraak Heyboer. 28 Koudekerke-VlisBingen in café Con- stantia, huis', erf en bouwland, v. d. Harst. 29 Ritthem, Bouw- en Weiland, v. d. Harst. 29 Koudekerke, „D'e lange pacht", In span, Loeff. 30 Middelburg, Huizen, Terpstra. Oct. 1 Serooskerke, Wei- en Bouwland, Blaupot. 6 Ovezande, Weiland, Hamelynck. 13 Domburg, Vee- en Landbouwgereed schappen, Terpstra. 20 Middelburg, Inspan, Terpstra. Wolfaartsdijk, woonhuis met grond, v. Dissel. Wolfaartsdijk, Inboedel, v. Dissel. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 23 September Zwakke tot matige Z. tot O. wind, in het N. licht tot 'half bewolkt, met weinig of geen regen, dn het Z. toenemende be wolking met mogelijk eenige regen, iets warmer overdag. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: Donderdag 7 u. 35 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6