DE ZEEDW U bespaart tijd en geld De R. K. en de werkloozensteon TWEEDE BLAD enen. ind leurde In z.-bl. In Adres van Antwoord op de Troonrede. BETTY'S LIEFDE. Uit de Provincie Adm. van „De Zeeuw" Goes Binnenland Imgen VAN FEUILLETON. (Wordt vervolgd.) ch of gez,) gem. reu- et lamsvl, leverworst 3 ct. p. p, liddelburg, sn, bekleed wollen en truitjes 29 hospitaal- il", Lange Veersche Prima vet ook ge- voor alle ivellen. rek. 304228 ^oyer, Jas- ontvangt [ijdj es G.O. „Ethisch- rereform." gerookt [ilo. Ruim Slagerij te Noord- >on 614. Croonkast, he, haard- tesch. kas- |AN LOO, |rg. )E KAM, 'tZand. SREN |irkt, Mid- L.EIJNSE. ÏOEK llTTHEM. pomp op jFord car- Melotte, ir. v. 14— de Nood Tel. 341. Jol. motor luchtb., gbankjes, In, ploeg en. J. de |31. Js, 2 met drieling (in prima 's-Heer lCHTEN: pór of op terke. B). jjpskerke. lOUWDE jicht, vas- pstersche 3, Mid- ITTE t, Bieze- te koop: 'ANDEM In te be- paat 43, JSTER id, leef- |r alleen 53 Bu- lurg 40, 1 bos; I 0,90 stuks. Groe- liddag aan de schil - Krij- L. de J. M. I J. W. A. M. Ver- ■isen te Goes singen I f8457, oziasse Buck Oude- egund. tl In It It DINSDAG 21 SEPT. 1937. Nr. 298. Eerherstel gevraagd van Adres en dobat. Mr P. J. Oud bepleit in „De Vrijzinnig Democraat" herstel van 't sinds 1900 af geschafte Adres van Antwoord op de Troonrede van de Tweede Kamer. Het is thans zoo, dat de Kamer al be gint van allerlei met de Regeering te be handelen, voordat omtrent het optreden van het Kabinet en de houding, die de Kamer tegenover het Kabinet meent te moeten aannemen, van gedachten is ge wisseld. Dit kan weieens tot vreemde ge volgen leiden. Het eerste waarop een Ka binet recht heeft, is toch wel, dat 'het de reden van zijn optreden kan rechtvaardi gen. Gaat men echter met het Kabinet eerst andere werkzaamheden verrichten, dan kan het daarbij wel eens tot een con flict komen, waardoor het Kabinet ver dwijnt, voor het die rechtvaardiging heeft kunnen geven. Dat dit niet louter theorie is, bewijst het gebeurde in November 1925. De alge- meene beschouwingen over de begrooting waren begonnen. Terwijl dit debat in de dagvergaderin gen der Kamer loopend was1, werd des avonds de 'begrooting van Binnenlandsche Zaken behandeld. Die behandeling leidde tot een conflict met de Kamer over de handhaving van het gezantschap bij den Paus. Daardoor trad 'het Kabinet-Go- lijn af, voor zijn leider in de gelegenheid was geweest uiteen te zetten, op welken grond hij had gemeend met het Kabinet te mogen optreden. We verwachten hier aldus de heer Oud één tegenwerping, en wel deze, dat een dergelijk debat de schriftelijke voor bereiding zou missen, die aan de open bare behandeling der begrooting vooraf gaat. Is dit echter hier wezenlijk een be zwaar? Wij kunnen bet niet inzien. Het voorloopig verslag omtrent het eerste Hoofdstuk der begrooting bevat, wat de algemeens politiek betreft, heel veel ge- dachtenwisseling tusschen de politieke partijen onderling, waarop de Regeering in haar Memorie van Antwoord toch niet ingaat en ook niet in kan gaan. D'eze gedachtenwisseling, die bij een algemeen politiek debat altijd een zeer be langrijke plaats zal moeten blijven inne men, heeft de schriftelijke voorbereiding in geen enkel opzicht noodig. Ook het de bat met de regeering kan die voorberei ding best missen. Mits het werkelijk over de groote lijnen ga. En dat zou juist de groote winst zijn. Voor een debat over bijzonderheden is aangewezen de plaats bij het afzonderlijke begrootingshoofdstuk. „D'e Standaard", hiervan melding ma kend, merkt op: „Veel is er in het voorstel, dat ons toe lacht. In rustiger sfeer en op geschikter mo ment gehouden, zou het principieel debat beter tot zijn recht komen. Onder meer hebben Groen van Prinste- rer eerst en Prof. Fahius daarna, her haaldelijk betoogd, dat naar goede parle mentaire zede de behandeling van het Adres van Antwoord diende te worden aangegrepen door de Staten-Generaal om de positie tegenover het Kabinet af te ba kenen. Het zijn niet de minst schqone bladzij den in onze parlementaire historie, die verhalen van de parlementaire tournooien rondom 'het Adres van Antwoord geleverd. Het eerherstel van het Adres, door Mr Oud bepleit, schijnt ons veelszins ge- wenscht. Op voorwaarde echter, dat voorkomen worde de fout, die het Adres voorheen in discrediet bracht: de repetitie van de reeds geleverde beschouwingen bij de be handeling der begrooting. Intusschen hebben parlementair zelfbe- 52.) „Ziet ze er moe en ziek uit?" vroeg hij scherper dan hij wilde. „Ik heb haar maar even gezien in al die zware, lange weken, die achter me liggen. Waar is ze nu?" „Op haar kamer, geloof ik. Vanmorgen zag ze er uit als een geest en ze zei, dat ze, als ik haar niet noodig had, graag een oogenblik wilde rusten. Het zou me niet verwonderen, als ze ondanks haar dapper uithoudingsvermogen, er nog eens bij neervalt. Zal ik haar eens laten roepen, dan kun jij, als medicus, haar iets voorschrijven; misschien helpt dat beter." Een onderdrukte uitroep ontsnapte hem en onwillekeurig greep hij de magere handen van de zieke, terwijl hij harts tochtelijk uitriep: „Nog niet, tante Mag gie, nog niet. Ik mag haar niet zien, vóórdat ik mezelf weer heelemaal mees ter ben. Weet u dan niet, dat ik haar liefheb meer dan mijn leven, zoo op recht en vurig lief, dat zonder haar het leven me waardeloos is geworden? En tóch moet ik stilzwijgen, toch mag ik dwang en presidiaal beleid in den laat- sten tijd zoo groote vorderingen gemaakt, dat aan de mogelijkheid ter vermijding van dit euvel niet mag worden gewan hoopt". GRIEVEN EN WENSCHEN VAN DEN MOSSELHANDEL Een protestvergadering te Bruinisse, Zaterdagavond j.l. vergaderde de af- deeling Bruinisse van den Bond van mos selkweekers in Zeeland, onder leiding van den voorzitter, dhr W. v. d. Berg Dz. Deze vergadering was belegd op ver zoek van de leden en droeg het karakter van een protestvergadering, die niet toe gankelijk was voor de pers. Na opening bracht dhr P. de Waal ver slag uit over de reis naar Bergen op Zoom in opdracht van de vorige verga dering. Het verzoek om een mengvergun- ning te verleenen werd niet toegestaan. Van het veranderen van het bepalen van het visehgewioht, om dit voortaan per inhoudsmaat vast te stellen, was men niet afkeerig, doch dit zal men invoeren als men de tijd daartoe gekomen acht. Vervolgens werden de besprekingen voortgezet en werden de grieven en wen- sohen besproken die men ook op de vo rige vergaderingen heeft behandeld, vnl. afschaffing van het percentage betreffen de de mosselen van mindere kwaliteit en verlaging van de minimum-maat. Te Bruinisse zijn 35 mosselkweekers wier mosselen niet voldoen aan de ge stelde eischen en deze menscben dienen in elk geval geholpen te worden. Indien maat en visehgewioht niet kunnen wor den verlaagd en finanoieele steun niet wordt verleend, verlangen de gedupeer de mosselkweekers vrijheid van handelen, daar zij zelf wel kans zien om hun mosse len te verkoopen. Dhr S. Kik deed een voorstel om aan dhr Sterk te Ierseke uit de kas der afdee- ling een crediet toe te staan voor reis- en verblijfkosten van f500. Met nadruk moest de voorzitter dit voorstel ontraden. Immers dhr Sterk heeft verleden jaar sterk geageerd tegen den voorzitter van het hoofdbestuur, Mr A. J. v. d. Hoeven. Niettegenstaande de voorzitter het voor stel ontried, werd het bij zitten en opstaan met bijna algemeene stemmen aangeno men. 'Dhr P. de Waal vroeg nog, waarom de toegezegde ledenvergadering, die begin Augustus moest gehouden zijn, niet heeft plaats gehad. Door familie-omstandighe den van den voorzitter van den Bond heeft men die vergadering tot 'hiertoe uit gesteld, antwoordde de voorzitter. Tenslotte werd nog besproken om ten laste van de afdeelingskas van vereeni- gingswege een advocaat aan te stellen, die den leden d'an gratis rechtskundigen bijstand kan verleenen. Het is voorgekomen, dat een kweeker, die absoluut zeker wist goede mosselen te hebben geleverd, deze van bet CVK niet uitbetaald kreeg en gesommeerd werd de mosselen te Philippine terug te gaan halen. De bedoelde kweeker tracht te ter 'bevoegder plaatse aan te toonen, dat hier een vergissing in bet spel was, doch het antwoord dat hij hierop kreeg was negatief. Teneinde raad werd een advocaat in den arm genomen en door diens tusschen- komst werd hem niet alleen het volle be drag van zijn mosselen uitbetaald, maar bood het GVK bovendien zijn excuses aan. Nadat nogmaals was gewezen op de nood zakelijkheid van onmiddellijk ingrijpen in den voor velen onhoudbaren toestand werd de vergadering gesloten. (Z. Nsb.) Landbouwschuur verbrand. Aan de grens te Retranche- ment op de wijk Hazegras even op Bel gisch gebied woedde een zware brand op de groote landbouwhoeve van J. De- schepper. De gevulde hangars met vruch ten van dezen oogst benevens de stallin gen en bergplaatsen, werden geheel door het vuur vernield. Ook de voertuigen, een nieuwe dorscbmachine, en de landbouw- geieedschapipen werden een vlammen- prooi. De schade is zeer groot, doch wordt door verzekering gedekt. De paarden en koeien alleen konden gered worden. (M. C.) haar mijn liefde niet uitzeggen en haar mijn hart niet aanbieden, want mijn ar moede en mijn belofte aan haar vader beletten me dat. O het is hard het is hard en wreed en ik kan het bijna niet langer uithouden zoo." „Mijn arme jongen", zuchtte de zieke, terwijl ze liefkoozend zijn slanke han den streelde. „En heb je haar dat nooit verteld? Heb je nooit één enkel woord van liefde te gen haar uitgesproken?" „Nooit",, klonk bitter zijn antwoord. „God alleen weet, welk een strijd en zelf overwinning het mij gekost heeft om dat niet te doen." „Weet ze dan niets af van jou gevoe lens voor haar?" Even donkerden zich zijn wangen en zacht zei hij: „Ik geloof, dat ik in die heerlijke dagen in Balgrowie mijzelf wel zeker duizend keer verraden heb, want in dien tijd sprong voor het eerst die vreugde op in mijn hart. Maar toen ik hier kwam en hoopte, dat ik haar zou kunnen winnen en veroveren; toen smeekte me de predikant, dat ik niet eerder zou spreken, dan dat hij me daar toe permissie gaf. Hij vond haar nog zoo'n kind en hij hield zelf zoo ontzet tend veel van haar, dat hij de gedachte niet kon verdragen, dat hij die liefde UJk van een Belg In beslag genomea De marechaussee te Hulst heeft giste ren in het R.K. Liefdehuis te Hulst het lijk van een 36-jarigen Belg uit St. Ni- colaas, in beslag genomen. Zaterdag werd deze man in genoemd ziekenhuis opge nomen met een schotwond in het boven been. In den daarop volgenden nacht is hijl overleden. Vermoed wordt, dat de Belg bijl een achtervolging van een smok kelauto door douane-beambten nabij Si- naai (België) door een kogel geraakt was. De smokkelauto is ontkomen. Vllsslngen. Het afgeloopen bad seizoen. Het afgeloopen zomerseizoen is voor Vlissingen heel wat beter geweest dan het vorige Jaar. De hotels en pen sions zijn gedurende het seizoen goed bezet geweest, zelfs waren er dagen, dat verschillende hotels en speciaal „Britan nia" geheel volgeboekt waren. 80 van de logeergasten waren landgenooten. Van de vreemdelingen namen de Engelschen de voornaamste plaats in. Het aantal logeergasten is dit jaar met ±25 toe genomen. Ook het bezoek van de z.g.n. dagjesmenschen was belangrijk grooter. Het badbedrijf heeft echter evenals het vorige jaar, een slecht seizoen gehad. Was het totaal aantal genomen baden in 1935 ruim 72000, het vorige jaar liep dit aantal terug tot ruim 51000 en dit jaar is het cijfer wederom teruggeloo- pen en werden slechts ruim 50.000 baders geboekt. Goes. Gisteravond hield de afd. van den Ned. CJhr. Vrouwenbond een huis houdelijke vergadering, die gezien de weersgesteldheid, nog tamelijk was be- izoc'ht. Vóór de pauze werden mededeelin- gen. gedaan omtrent de winterplannen en verslagen uitgebracht over de Jaarver gadering en den Landdag. Na de pauze 'hield dhr Florusse een causerie over Zuid-Afrika. Hansweert. Tijdens dikke mist is gis termorgen bet sleepsdhip „Volharding", geladen met cokes en de sleepboot „An nie" bij De Paal omhooggevaren. Gister namiddag is het schip door de sleep boot „Hoogezand" vlot en 'hier binnen gesleept, bet schip heeft bodemsehade bekomen. Dó sleepboot „Annie" is op eigen kracht vlotgekomen. Ierseke. Tot agent van het Centraal Verkoopkantoor voor mosselen te Ber gen op Zoom is benoemd de heer Joh. Glerum Hz., wien als standplaats Tbolen is aangewezen. Zaterdag werd door den Bijz. Vrijw. Landstorm alhier een schietwedstrijd ge houden, waarvan de uitslag is als volgt: 1. O. Koster 47 punten; 2. L. Bom 46 p.; 3. L. van der Vliet 45 p.; 4. C. J. de Jonge 43 p.; 5. D. M. van de Vrede 41 p.; 6. A. van den Dorpel 40 p. Het maximum te behalen punten bedroeg 50. Zaterdag werd door de Korfbalver- eeniging „Volharding" alhier deelgeno men aan de seriewèdstrijden te Bergen op Zoom, uitgeschreven door den Z.K.B. „Volharding" kwam uit in de 2e klasse, waarin uitkwamen 0 twaalftallen. Aller eerst werd gewonnen van H. M. S. uit Dinteloord met 20. Daar „Be Quik" uit Oud-Vossemeer niet was opgekomen, werd „Volharding" no. 1 in afd. C. Om den len en 2en prijs speelde „Volhar ding" tegen T.K.V. uit Tholen, de win naar van afd. B, welke door de Ierseke- naren met 21 werd gewonnen en alzoo in het bezit kwam van den eersten prijs, zijnde een zilveren lauwertak. Maandagmiddag had op den gevaar lijken hoek AchterwegDamstraat een aanrijding plaats tusschen twee auto's. De heer Sonke van Waarde kwam met zijn auto uit den Achterweg en reed veel te veel links. Hij botste tegen een auto van de Waterleiding-Mij uit Goes, be- bestuurd door den heer Stoffels. Beide auto's waren ernstig beschadigd. Politie, die spoedig ter plaatse was, maakte pro- door uw advertentiën in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de met een ander zou moeten deelen. Ook merkte hij op, dat hij haar niets kon meegeven en ik haar niets kon aanbie den, zoodat het misschien ook beter was te wachten tot den tijd, waarop de for tuin me met haar glimlach zou beloonen. Het is bijna ongelooflijk, dat iemand, die van nature zoo toegevend en goedig is, plotseling zoo wreed en ongevoelig kan zijn, als hij meent, de kostbaarste schat zijns levens te moeten verdedigen. Ik weet niet, waaraan ze mijn voorgewende koelheid en onverschilligheid heeft toe geschreven en indien het haar verdriet gedaan heeft, ik zal er waarschijnlijk toch nog veel meer onder geleden heb ben." „Jullie arme kinderen", riep tante Margaret met tranen in de oogen uit. „Ik geloof zeker, Alwyn, dat jou houding haar meer dan eens gepijnd heeft, maar ze is te dapper en te trotsch om dat ook maar aan iemand te laten merken. En zelf heb ik me dikwijls verwonderd, dat jij in den laatsten tijd haar zoo koel en gereserveerd behandelde; het leek soms wel of Betty een schoolkind was, dat jou verwijt verdiende." „Was het zoo erg?" vroeg hij ver schrikt. „O, tante Maggie, zoo moest ik wel. Ik moest een masker dragen ter- wille van mijn gegeven woord en mijn ces-verbaal op. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Wemeldinge. Gevonden een baal kunst mest. Inlichtingen te bekomen bij den gem.-veldwachter. (Belangeloos bericht.) Koudekerks. Hetonweer. Tijdens een kort, maar zeer hevig onweer op Zon dagavond, sloeg de bliksem in de woning van dhr J. de "Witte, aan den [Molenweg, nabij die molen. Hoewel er geen brand ontstond, is de schade belangrijk. De bewoners kwamen met den schrik vrij. Ter Neuzen. Zooals wij reeds meldden, is de heer B. J. van den Berg, direoteur van het 'kantoor der Ned. Middenstands- bank alhier met ingang van 1 Oct. a.s. verplaatst naar het kantoor te Middel burg. Tot direoteur van het kantoor al hier is benoemd in ziju plaats de heer G. C. ffongepier, algemeen procuratiehou der bij het kantoor te Arnhem. Zaamslagi. Gedurende de zomermaan den werd door de afdeeling van den B.V.L. geoefend met K.S.O.-geweer. De 4 hoogste series werden gerekend voor de prijsschieting. Zaterdag kwam men bijeen voor de prijsuitdeeling, die door den burgemeester werd verricht. De uitslag was als volgt: 1. C. J. van Vessem 195 p.; 2. G. de Leeuw, 187 p.; 3. J. van de Velde 186 p.; 4. F. Hamelink 184 p.; 5. A. J. Wilhelm 179 p.; 0, J. M. de Pooter Mz. 170 p.; 7. Jac. Dieleman Janz. 170 p.; 8. J. J. van Ham 174 p.; 9. J. J. Buijze 171 p.; 10. P. Balkenende 165 p.; 11. Iz. Kolijn 163 p.; 12. Jac. Goos- sen 161 p.; 13. J. J. van Doeselaar 161 p.; 14. C. van Dixhoorn 160 p.; 15. Jacobus Bakker 159 p.; 10. J. Lourens 147 p.; 17. B. de Groot 144 p.; 18. L. Verberkmoes 101 p.; 19. A. Goossen 68 p.; 20. F. de Boer 39 p. Tholen. Zaterdag is door schipper Lan- da van Bergen op Zoom, in de haven al hier de eerste zending (84 ton) Zeeuwsch mosselzaad gekord nabij Vlissingen aan gevoerd. 'De kwaliteit, ofschoon het zaad tamelijk groot was, was bevredigend. Van uit Tholen ziju Maandag j.l. de eerste mosselen, plm. 60 pet. geknipte en 40 pet. ongeknipte, verzonden naar Noord Frankrijk. Men vreest evenwel in betrok ken kringen, dat de sterke daling van den franc, nadeelig zal werken voor den om zet van mosselen naar Frankrijk. Pastdulvenvluchten. Ierseke. Uitslag Cdney, afstand 152 km, gehouden door de Postduivenvereeniging „De Noordster". Jonge duiven: 1. C. Pe- kaar; 2. J. Tjarks; 3. M. Lamper. Aan komst le 14.07.83, laatste 15.12.51 uur. Oude duiven: 1. C. Pekaar; 2. M. Min naar d; 3. Joh. Bom; 4. M. Lamper. Aan komst le duif 14.07.24 uur, laatste 14.31.37 uur. Beide partijen werden gelost om 11.45 uur. Goes. Uitslag wedvlucht vanaf Ciney door „D'e Rooide Doffer" te 'Goes op 18 September j.l. Afstand 154.033 km. Ge lost 11.45 uur, met sterke Z.-W. wind. Aankomst eerste duif 2.44.26 u., laatste 3.19.33 u. le, 3e en 7e M. v. Liere, 's-Graven- polder; 2e en 6e 'Gebr. Bakker, Goes; 4e en 5e D. Kloosterman, Goes; 8e P. Sohrijt- ver, Goes. DE KONINGIN IN DE RESIDENTIE. De Koningin is gisteren in de Residen tie aangekomen en heeft haar intrek ge nomen op den Ruigenhoek. EERSTE KAMER. De heer S. Sijtsma benoemd verklaard. Het centrale stembureau heeft gisteren een vergadering gehouden ter voorzie ning in de vacature in de Eerste Kamer, ontstaan door het niet aannemen van zijn benoeming door den heer H. W. van Marie (A.-R.) Het stembureau verklaarde in de plaats van den heer Van Marle benoemd tot lid van die Kamer den heer S. Sijtsma te Dokkum. R.K. TWEEDE KAMERFRACTIE. Naar wordt gemeld is in de gistermid dag gehouden vergadering van de R.-K. eergevoel. Maar bij elk hard woord en elke gereserveerde houding verbloedde mijn hart; iedere blik uit haar oogen, die vroeger zoo stralen konden, was voor mij als water, dat onbereikbaar is voor iemand, die van dorst versmacht." „Je bent dapper en eerlijk geweest, mijn jongen, maar wat heb je het moei lijk gehad." „Ja", stemde hij toe, „moeilijker nog dan u zelfs kunt vermoeden, want soms werd de pijn nog ondragelijker door de gedachte, dat een ander misschien de schat zou veroveren, waarnaar ik hun kerde, vóórdat zij zelf wist, hoezeer ik haar liefhad. Sir Claude Trevellyn b. v. kan haar alles aanbieden, wat ik mis, en hij is knap en sympathiek, genoeg om aantrekkelijk te zijn in een paar meisjesoogen." Deze laatste opmerking bracht een verschrikten blik in de oogen van tante Margaret en gejaagd vroeg ze: „Bestaan er gegronde redenen voor die vrees van jou?" „Helaas meer, dan ik mezelf wil be kennen", antwoordde hij bitter. „Zou je dan nog niet eens spreken met Betty's vader en hem vragen om ophef fing van de belofte, die je bindt?" Droevig schudde hij zijn hoofd. „Ik durf nu dit teere onderwerp niet meer Critlek van het R.-K. Werklieden verbond. De heer De Bruijn, voorzitter van 'het R.-K. Werkliedenverbond, heeft gespro ken op den „socialen Zondag", georgani seerd door den Nederlandschen R.-K. Volksbond in Den Haag. De beer De Bruijn meende, nu hij zoo kort nadat de minister van sociale zaken zijn standpunt ter zake van den werkloo- zensteun bekend bad gemaakt, in het openbaar het woord voerde, een en ander over de mededeelingen van den minister te moeten zeggen. De Verbondsvoorzitter zeide, in hooge mate die voortijdige en overhaaste publi catie te betreuren; voortijdig en overhaast omdat het logisch schijnt, dat de Troon rede ware voorafgegaan. De inhoud van 's ministers publicatie heeft zeer teleurgesteld, om dat de minister de verschillende bil lijke en gerechtvaardigde verlangens van het Verbond gemeend heeft op dit oogenblik te moeten afwijzen. Dó verontwaardiging over 's ministers houding komt ook in de pers tot uiting en nu reeds is er van verschillende zijden op aangedrongen, dat het Verbond, juisl nu een jong katholiek het ambt van mi nister van sociale zaken vervult, zich met alle passende middelen tegen zijn beleid zal verzetten. Wij meenen, aldus de heer De Bruijn, te moeten en te mogen volstaan met te zeggen, dat het Verbondsbestuur en de besturen van de aangesloten bonden volle aandacht aan de hoogst gewich tige kwestie sohenken; dat het niet wer keloos zal blijven en dat voorloopig de hoop nog niet behoeft te worden opgege ven, dat nader beraad en overleg tot een bevredigend resultaat zullen leiden. Op den Zaterdag te Nijmegen gehou den kaderdag van de R.-K. Staatspartij is eveneens critiek op minister Romme geoefend. Tweede Kamerfractie het bestuur van deze fractie als volgt samengesteld: Mr J. R. H. van Schaik, voorzitter; Ir M. C. R. Bongaerts, vice-voorzitter; J. G. Suring, secretaris; Dr L. G. Kortenhorst, tweede secretaris; C. J. Kuiper, penning meester. Notariaat. Benoemd tot notaris te Wijeben de heer W. van Lonkhuijzen, candidaat-no- taria te Nijmegen. Dr VAN BROEKHUIZEN MET VACANTIE. Geruchten over zijn aftreden onjuist De Zuidafrikaansche gezant Dr H. D. van Broekhuizen, zal begin December met vier maanden vacantie naar Zuid-Afrika gaan. De berichten over zijn aftreden sprak de gezant pertinent tegen. Hier over gaf Z.Exc. de volgende verklaring: „Mij aandag is gevestig geword op ver- skeie berigte wat in Suid-Afrikaanse koe rante verskyn het, waarin medegedeeld word dat ek van voornemens sou wees om aan die end van hierdie jaar my pos as gesant neer te le en na die Unie terug te keer. Ek wens nadruklik te verklaar dat 'n sodanige voorneme nie deur my gekoes- ter word nie. Wel is dit waar, dat ek in Desember graag na die Unie wil terug keer vir 'n kort vakansie, waarna ek hoop om my amp in Nederland weer waar te neem." aanroeren, omdat hij al zoo zwaar ge bogen gaat onder de blindheid, die zijn levensavond bedreigt", zuchtte hij. „Weet u ook, wanneer hij geopereerd zal wor den?" „Nee en daarover wilde ik het juist met jou eens hebben", antwoordde ze met ongewone heftigheid. „Wil jij wel een zaakje voor me opknappen, dat ik zelf niet goed meer kan klaarspelen?" „Natuurlijk wel, met alle genoegen", zei hij verwonderd. „Ik ben maar al te blij, dat ik eens iets voor u kan doen." Dankbaar keek ze in zijn ernstig ge zicht en ze vervolgde met trillende stem: „Ik heb een vermoeden, dat deze opera tie nog steeds wordt uitgesteld, omdat er geen geld is, dat de onkosten kan dek ken, en daarover tobt Betty dag en nacht. Nu zou ik willen, dat jij alle re gelingen trof, om de behandeling zoo gauw mogelijk door te laten gaan. Je kunt dan aan Betty's vader zeggen, dat iemand, die onbekend wenscht te blij ven, voor alles gezorgd heeft, zoodat hij niets anders te doen heeft, dan zich over te geven aan de kundigheid van den ope rateur. Hij zal dat beschouwen als een directe uitkomst van God gezonden en zal je dan ook wel niet lastig vallen met verdere vragen."

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5