vincie. Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Telegrammen De opening van de Kamers Finantiëele Berichten Politieberichten n Mr Pont N. S. B. D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS in ook voor de ner. tale Dagblad pu- Ds G. van Duy] waarin Ds Van ijn leedwezen ge- terug te trekken itische beweging, leien, haar strijd daan. erugtrekken zijn n volstrekt per met de beweging eld, dat Ds Van 'an het centrale :ht, dat hij zijn de Eerste Kamer van Duyl in de et Nationale Dag- ngewezen mr W, Dedanken is, dat egere burgemees- uit de beweging hier bij aan: Pont het volgen- aan den N.S.B.- ischokt ver leiding niet tmaken der Kamerzetel w.g. PONT. iedeeling kunnen mr Pont reeds der Eerste Kamer hij schriftelijk Ier Eerste Kamer reau zal bekend- id een onderhoud aarbij ons bleek, de N.S.B. te tre- n was. over zijn beslia- Pont vooralsnog inhoud van het *t verzonden tele- zijn standpunt Nationaal Socia- ennen geeft, als- pzichte van diens voegde mr Pont wel zijdelings in feit van de ont- an Duyl als lid er Eerste Kamer, heer Pont voor eze korte verkla- i e t overgaat tot identieuze berich- aanvrage van Ds nijn uittreden in ;een vrijheid vin- aij tot mijn terug- t, nader in het ten." »et aldus opgevat wege de N.S.B. rden „de redenen welke voor Ds ot zijn bedanken zal zwijgen over te van de N.S.B. Belgische garna- zoo mogelijk de inkomsten te wij dat de 'helft van 000 kg. van Juni worden uitgeput, iet contingent jzal de maanden van invoer tegen te _i contingent is volgende periode wijl na 'herhaalde ïtingentenregeling zou worden voor- en de ongebruikte worden verdeeld ting van het glo- te maken, ot de voorstellen nalen alleen over i'en-Dorp, Water- laten geschieden, invoer van onge- gepelde garnalen den gestreefd het 100.000 kg., dat oegestaan, tot de Ook zal de vrije onserven worden 1 maatregelen te Van de Belgisch0 p d e truos Gisteren kwamen ortedelft twee zi- »i koopen. Zij el0' ten, blijkbaar inkelier af te l®1" >etalen aankwam, eds geschied waft jh daarvan m®» 'rouwen verliet® el zonder betaald er deelde de P°" litie mede de dupe te zijn geworden van de geslepenheid van dit zwerversvolk. Vlissingen. Lijk opgehaald Zondagmorgen is uit den Vlissingschen Watergang het lijk opgehaald van den ruim 60-jarigen petroleumventer R., die sinds Dinsdagavond j.l. werd vermist. Bruinisse. Maandagavond werd weer een vergadering gehouden van de afd. Bruinisse van den Bond van Mossel kweekers en wel voor de verkiezing van drie bestuursleden, wegens periodieke af treding van de heeren M. de Koning Tz., Anth. Jumelet Wz. en voorz. W. v. d. Berg. Herkozen werd dhr Mars. de Koning, terwijl in de plaats van dhr Anth. Ju melet Wz. werd gekozen dhr Ant. Ver spoor. Het aftredende bestuurslid werd door den voorz. dank gezegd voor de aangename wijze van samenwerking, ge durende den tijd dat hij de belangen der Vereen, heeft gediend. De voorz. W. v d. Berg Dzn. had voor af medegedeeld dat hij' zich niet meer voor een bestuursfunctie beschikbaar stelde. In zijn plaats werd als bestuurslid gekozen dhr Th. Kik Az. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Goes, A. W. M. Odé te Koudekerk a. d. Rijn. Aangenomen naar Grijpskerke, F A. van Loon, cand. te Renswoude. Naar Baarland, B. Dagevos, cand. te Kloetinge, hulppred. te Terneuzen. Naar Wester- schelling, G. P. Klein, cand. te 's Graven- hage. Geref. Kerken. Beroepen te Zalt-Bommel, H. van Minnen, cand. en hulppred. te Grouw. Aangenomen naar Nijverdal (als 2e miss. pred. voor West-Soemba-West), H. Bergema, benoemd docent te Karoeni, met verlof hier te lande. Geref. Gemeenten. Tweetal te Giessendam, A. Verhagen te Middelburg en M. Heikoop te Utrecht. Doopsgez. Gem. Drietal te Heerenveen, S. Gosses te Twisk en Abbekerk, M. v. d. Meulen te Irnsum en P. v. d. Meulen te Veenwouden. Remonstr. Geref. Gemeenten. Beroepen te Groningen, S. H. Spanjaard te Vlaardingen. Geen buitenlandsche Ge ref. predikanten in Duitsch- 1 a n d. De Gestapo (de geheime Duitsche staatspolitie) heeft den kerkeraden der Geref. Kerken in de classes Oostfriesland en Bentheim, die met de Geref. kerken in Nederland als classis met de rechten van een Particuliere Synode samenleeft, verboden predikanten uit het buitenland in hun gemeenten te doen voorgaan. Zondagmorgen is Ds P. J. M i e t e s, gekomen van Nieuwvliet (Z.), door Ds J. van Petegem te Hilversum, bevestigd als predikant der Vrije Evangelische ge meente te Apeldoorn. Des avonds deed Ds Mietes onder groote belangstelling intrede. -Aan de Chr. H. B. S. met ö-jar. cursus te Stadskanaal is benoemd als tijdelijk leeraar de heer dr J. Kofcsma te Oostburg. Op 't nippertje gered. Gisterochtend om negen uur vertrok uit IJmuiden de motorgarnalenvlet Sch. 105, met aan boord twee Scheveningers, den 30-jarigen W. Spaans en den 31-jarigen P. Spaans. Gedurende de vaart had de bemanning voortdurend met ruw weer te kampen en onophoudelijk moest water worden ge hoosd. Toen het scheepje ter hoogte van Sche- veningen was gekomen, was de toestand hachelijk geworden, en moest de reddings boot „Zeemanshoop" ter assistentie uit varen. Het was ongeveer kwart over vijf des middags, toen het aan de reddingsboot mocht gelukken, op ongeveer 200 m uil de kust de beide in nood verkeerende gar- nalenvisschers aan boord van de red dingsboot over te brengen, juist op tijd, want vrijwel onmiddellijk daarna sloeg de garnalenvlet om, waarna het scheepje in de golven verdween. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 21 September 1937. Verboden nederlage van gedistilleerd. Het was de marechaussee te Breskens opgevallen, dat op de hofstede van den landbouwer I. C. du B. te Breskens een tweetal onbespannen boerenwa gens stonden, die zoodanig met een laagje stroo waren afgedekt, dat het hen deed vermoeden, als zou daaronder iets geladen zijn, dat aan het oog moest wor den onttrokken. Een onderzoek werd in gesteld, en men vond onder het stroo lig gen 122 bussen, welke bij onderzoek spi ritus bleken te bevatten en wel tot een gezamenlijke hoeveelheid van 3050 liter. De bussen met inhoud werden in beslag genomen en thans 'had du B. zich te ver antwoorden. wegens verboden nederlage van spiritus. Verdachte was verschenen en werd rechtskundig bijgestaan door Mr P. G. Adriaanse, advocaat te Middelburg. Verdachte, ondervraagd, ontkende iets te hebben uit te staan met de hoeveelheid spiritus. Hij wist niet, dat die hoeveelhe den op zijn erf aanwezig waren. De opperwachtmeester der marechaus see te Breskens, geeft verklaringen om trent zijn bevindingen. Getuige is wel de meening toegedaan, dat verdachte niet bekend staat als bij smokkelzaken te zijn betrokken. Alsnog werden een tweetal getuigen gehoord, die niet konden verklaren op welke wijze de spiritus op de wagens is gekomen. De Rijksadvocaat daarna het woord krijgende, zegt dat hier voor een bedrag aan f 12.722,16 aan accijns is ontdoken. De Rijksadvocaat vraagt zich af, heeft verdachte geloofbaar gemaakt dat hij er niets van af wist. Volgens de Rijksadvo caat ia dit niet het geval. Hij eischt zes maanden gevangenisstraf met verbeurd verklaring van het in beslag genomene. De verdediger van verdachte, zegt dat het ondoenlijk voor hem is voor verdach te te bewijzen, dat hij van de nederlage niets heeft afgeweten. Dat moet uit de om standigheden blijken. Er is volgens plei ter in geen enkel opzicht bewezen, dat verdachte met een bende smokkelaars in connectie is geweest. Volgens pleiter is verdachte volkomen onschuldig.. Pleiter verzoekt dan ook de Rechtbank verdachte vrij te spreken. Verdachte, nogmaals on dervraagd, zegt onschuldig te zijn. Frauduleuze Invoer van spiritus. Vervolgens 'had zich te verantwoorden wegens frauduleuze invoer van een twee tal bussen met spiritus de kapitein van het s.s. „Jeanette" J. C. P. A. v. d. G. te 's-Gravenhage, terwijl mede voor dit feit terecht stond de N. V. Soetermeer Fekkes Gargadoorskantoor, gevestigd te Rotter- dan, welke mede aansprakelijk werd ge steld en verantwoordelijk voor voormelde frauduleuze invoer, terwijl dit kantoor, na het bekend zijn der feiten den verdachte (de kapitein) in haren dienst heeft ge houden. Verdachte v. d. G. was niet verschenen, terwijl als raadsman voor de_N. V. optrad Mr F. W. Adriaanse, advocaat te Mid delburg. In deze zaak werden een zestal getui gen gehoord, die verklaringen aflegden betreffende de frauduleuze invoer en het vervoer daarvan. De Rijksadvocaat vorderde tegen den verdachte v. d. G., kapitein, 4 mnd. ge vangenisstraf en tegen de reederij een geldboete van f 500 subs, hechtenis, met verbeurdverklaring van het schip. De Verdediger van de Reederij, zegt dat het hier een particulier bedrijfje van den kapitein is geweest. Het eenige dat de reederij wordt verweten is dat zij- den kapitein niet dadelijk heeft ontslagen, maar daarbij verliest men toch het „men- schelijke" teveel uit het oog. De Reederij wist absoluut niets van deze smokkelarij. Pleiter verzoekt de Rechtbank een mini mumstraf op te leggen. De rijksadvocaat repliceerende, is van meening dat de Reederij geen genoegen had moeten nemen met de belofte van den kapitein, dat hij niet meer zou smok kelen. De Reederij had dit niet mogen aanvaarden en ontslag had moeten vol gen. Aan J. de S., 82 j., koopman te Ter- neuzen, was ten laste gelegd, dat hij te Terneuzen van het stoomschip „Jeanet te" naar zijn woning aan de Markt heeft vervoerd twee blikken bussen, elk in houdende tien liter gedistilleerd, zonder voorzien te zijn van een geleidebiljet of ander document. De eisch luidde 2 maal 14 d. gev.straf, subs. 2 maal f 250 boete. WAARHEEN MET DE BOEREN- BOTER Enkele weken geleden hebben wij be richt, dat in verband met de opheffing van het menggebod de mogelijkheid ver viel de afgenomen boerenboter te plaat sen, die gedurende vijf jaar in Zeeuwsch- Vlaanderen en op de Zeeuwsche eilanden opgekocht werd door de Zuivelcentrale. Daarom besloot deze Instelling den op koop van boerenboter stop te zetten. Het zal echter wel heel moeilijk zijn afzet voor deze boter te vinden. Daarom wordt thans in overweging gegeven (wat vroeger ook wel eens is geprobeerd, maar niet volkomen gelukt) de boeren- boterproducenten te doen aansluiten bij roomboterfabrieken, welke fabrieken daarvoor gesubsidieerd zouden worden. De boerenboterproducenten zouden dan dezelfde voorwaarden van aansluiting krijgen, welke bestaan voor de reeds aan geslotenen. BEVORDERING VAN DE BIJENTEELT Vergun mij', door middel van uw veel gelezen blad het publiek in Zeeland en inzonderheid de fruitkweekers attent te maken op een belangrijke zaak. De Inspecteur van den Tuinbouw en de Bijlenteelt, de heer v. d. Plassche, die ja renlang te Goes was gevestigd als Rijks- tuinbouwconsulent, had reeds lang ge voeld, dat Zeeland behoefte had aan eeni ge leerkrachten, die onderwijs kunnen geven in Bijlenteelt. Hij was overtuigd, dat Fruitteelt eu| Bijenteelt samen moeten gaan, wegens het nauw verband tusschen deze twee. We danken aan hem, dat de heer L. van Giersbergen, Rijksbijenteeltconsulent te Wageningen, werd belast met het ge ven van een cursus in bijenteelt geduren de twee zomers. De land- en tuinbouw- onderwijzers, die dezen cursus volgden, slaagden allen voor het examen. Nu we dus voorzien zijn van eenige leerkrachten dienen er leerlingen te ko men, die zich in de bijenteelt willen laten onderwijzen, want 't ideaal, dat ons doel moet zijn, is: elke fruitkweeker ook bijen houder. De fruitteelt heeft zich in de laatste vijfentwintig jaren ontzettend uitgebreid en neemt nog steeds toe, maar het aantal bijenvolken houdt daarmee geen gelijken tred, integendeel, blijft verre achter. De behoefte aan bijen voor de bestuiving wordt dan ook duidelijk gevoeld. Men denke eens even na over het sim pele feit, dat in het voorjaar, als er bijna nog geen insecten zijn, de honderden H.A. bloeiende boomgaarden op bestuivers staan te wachten. Alleen bijen staan dan bij duizenden tegelijk gereed. Voor vijf- en-zeventig procent moeten zij dan ook 't werk verrichten, de andere vijf-en- twintig komen voor rekening van wilde soortgenooten enz. Laat daarom iedere fruitkweeker ook bijenhouder worden. Laat hij, of zijn zoon of zijln personeel een cursus in bijenteelt volgen, en met de behandeling der bijenvolken vertrouwd worden. De gelegenheid is nu daar. Laten de veilingen hun steun verleenen aan deze cursussen en aan de leerlingen die ze willen volgen. Laat men bevorderen, dat er lezingen worden gehouden, waarop het nut en de wijze van bijenteelt wordt besproken. Een pracht van een sport is het boven dien, die niet genoeg kan worden aanbe volen. Het bestuur van de af deeling Noord en Zuid-Beveland van de Vereen, tot be vordering der Bijenteelt in Nederland zal gaarne desgevraagd inlichtingen ver schaffen. Ook tot den Tuinhouwconsu- lent te Goes, den weled. heer Ir B. Bos nia, die bovendien secretaris is van ge noemde afdeeling, kan men zich wenden. De voorzitter der afd. N.- en Z.-Bev. S. A. d e V i s s e r. Kruiningen. VAN SCHOTJES EN HOKJES. Een van de meest vernomen verwijten tegen het Christelijk geloof is, zegt de N. F r. Gr. G t., dat het verdeeldheid wekt en zulks te meer doet, naarmate het zijn beginselen scherper formuleert. Daarom is de moderne oecumenische beweging er ook op uit om de beginsellijnen uit te wissohen. Eenheid gaat dan voor gehoorzaam heid. Vooral de antirevolutionair wordt vaak lastig gevallen om zijn verdeelen van het volk in hokjes, om het schotje dat hij overal plaatst. Niet alleen dat hij het volk verdeelt in geloovigen enj ongeloovigen, maar dan komt daarna weef de verdeeldheid in den eigen kring. Altijd maar weer scheiden en scheu ren, schotjes plaatsen en hokjes vormen. Nu spreekt in het verdeelen in allerlei „hokjes" ook op politiek gebied, iets, dat ons volk specifiek eigen is. Wij' zijln een polderland, schreef dr Kuyper eens. En een ieder zou graag in zijn eigen polder- tje wonen. Maar dit heeft met het bezwaar te gen de christelijke religie niets te maken. Zij zegt immers d e waarheid te brengen en dat is de oorzaak van haar intoleran tie en onverdraagzaamheid en het zaaien van verdeeldheid. Juist het aanvaarden van het subjec tieve van alle waarheid zou de oorzaak kunnen zijn van een elkander verdragen. Een R. K. blad, de „Utrechtsche Crt", geeft nu omtrent deze beweringen een paar aardige opmerkingen. Zij zegt, laat ons, wat de verdeeldheid, het in hokjes verdeelen en het plaatsen van schotjes betreft eens zien naar de linkerzijde. Naar de liberalen, vrij-liberalen, unie liberalen, radicalen. Zelfs de zoo getroffen liberale partij kan met moeite het uiteenvallen tegen houden. Dan kwamen er bij de socialisten rose, roode en vermiljoen geverfde hokjes te staan. Sociaal-democraten, revolutionair of revisionistisch; revolutionair-socialis ten en communisten. De communisten richten weer een hoog schotje op tusschen Stalinisten en Trots kisten. En.... hoe bevèchten die elkan der. Wij zouden ook kunnen zeggen: kijk ook eens naar Spanje, bij die lieden die voor de democratie der wereld en voor onze vrijheid vechten, zooals de heer Al- barda dat zich inbeeldt. Zij zijn verdeeld in wij weten niet hoe veel groepen en de argumenten tegen el kander zijn revolverschoten. Maar als men nu in ons land ziet, dat Christelijke groepen er op politiek terrein naar streven tot samenwerking te komen, wordt daarover moord en brand geroepen en van monsterverbond gesproken. Het is wel vreemd! „Prinsjesdag" te 's Gravenhage. De plechtigheid in de Ridderzaal. DEN HAAG. De plechtige opening van de zitting der Staten-Generaal door H.M de Koningin trok ook dit jaar weer groo te belangstelling. Wel was 't in de Resi dentie niet zoo druk als het vorige jaar, toen in verband met de verloving van de Prinses een grootsche Oranje-hulde op touw was gezet, maar toch hadden ook nu weer duizenden belangstellenden zich naar Den Haag begeven om zoo mogelijk Hare Majesteit de Koningin te zien of al thans een glimp van de gouden koets op te vangen. Verschillende extra-treinen voerdeD tallooze feestgangers naar de Residentie Het weer liet zich 's morgens niet al te ongunstig aanzien. Wel dreigden don kere wolken, maar het bleef aanvankelijk toch droog en zoo nu en dan scheen zelfs de zon. De stad bood al vroeg een vroolijk-fees telijke aanblik. Van vele publieke gebou wen en particuliere huizen wapperde de vlag. Vroolijke groepen menschen trok ken door de straten in de richting van bet Noordeinde, Lange Voorhout en Bin nenhof, om zich langs de route, die de stoet zou passeeren een goede plaats te verzekeren. Vooral op 'het Binnenhof en de omge ving van het paleis Noordeinde concen treerde zich de belangstelling. Aan het Lange Voorhout hadden zich honderden leden van „De Princevlag" op gesteld. Zij kortten zich den tijd met het spelen en zingen van Vaderlandsche lie deren. Tegen één uur bereikte de drukte het hoogtepunt. Jammer dat niet zooals gehoopt was het weer opklaarde. Herhaaldelijk plaste de regen onbarmhartig neer op de wach tenden, waardoor het stadsbeeld een triesten aanblik vertoonde. Op de stemming van de wachtenden bad het weer echter weinig invloed. Toen precies te één uur, terwijl de mu ziek het Wilhelmus spoelde. H.M. de Ko ningin het paleis verliet, om in de gou den koets plaats te nemen, steeg het en thousiasme van het publiek. En toen kort daarop de altijd imposante stoet zich in beweging zette, plantte het gejuich zich voort tot aan de Ridderzaal. Toen ook hier bij aankomst van den stoet het Wilhelmus werd gespeeld, werd dit, evenals bij het vertrek van het Noord einde, door bet publiek uit volle borst meegezongen. Tevoren hadden zich in de historische Ridderzaal veneweg de meeste leden van de beide Kamers, benevens tal van auto riteiten verzameld. Als altijd bood de zaal met zijn schittering van ambtscostuums een schitterenden aanblik. De vergadering werd gepresideerd door den voorzitter van de Eerste Kamer. Toen het gejuich daarbuiten aankon digde, dat H. M. de Koningin aan het ge bouw was aangekomen, hadden allen hun plaatsen ingenomen. Bij de aankomst in de Ridderzaal werd Hare Majesteit ontvangen door de com missie van in- en uitgeleide, die bestond uit de leden der Eerste Kamer: prof. v. Embden, Blomjous, Prof. Dr de Savornin Lohman, Jhr van Gitters, en Van Rap- pard, en die van de Tweede Kamer: Schou ten, mevr. Bakker-Nort, v. d. Heuvel, Kortenhorst, Teulings, v. d. Putt, Terp stra, Wendelaar, Krol en Ruys de Bee- renbrouck. Als leider der commissie fungeerde piof. Van Elmbden. Onmiddellijk nadat Hare Majesteit omgeven 'door Hofdignitarissen had plaats genomen, sprak Zij met duidelijke stem de troonrede uit. Nadat de lezing van de rede was be ëindigd, riep generaal D'uymaer van Twist „Leve de Koningin", welke uitroep door krachtige hoera's werd gevolgd. Langzaam en statig verliet daarop H. M. de zaal en een oogenblik later daver de op het Binnenhof weer 'het gejuich op van de wachtende menigte. Ook op den terugweg gaf bet publiek, ondanks het minder gunstige weer, op enthousiaste wijze uiting aan zijn Oranje gezindheid. Het 'hoogtepunt werd ook nu weer bereikt bij het paleis, waar de geest drift geuit werd door het zingen van het Wilhelmus en een lang aangehouden ge juich. In den loop van den middag heeft H, M. de Koningin nog een rijtoer gemaakt door de stad. Aanrijding. DEN BOSCH. Vanmorgen is de heer v. d. M. uit St Oedenrode, die per motor rijwiel reed, door een vrachtauto uit Pa- pendrecht aangereden. Hij werd in zorg- wekkenden toestand opgenomen. Verdronken. AMSTERDAM. Vanmorgen is een han delsreiziger alhier te water gereden. De auto was spoedig geheel onder water. Toen men den man had opgehaald, bleek hij reeds te zijn overleden. 108 smokkelaars staan terecht. BREDA. Gister heeft de Bredasche po litierechter niet minder dan 108 smokke laars berecht die ervan beschuldigd wor den, talrijke artikelen te hebben gesmok keld. Niet minder dan 5600 boekjes si garettenpapier, 1000 kg. suiker, 500 gloeilampen, 49 koffiemolens en verschil lende andere artikelen werden bij deze smokkelaars in beslag genomen. De zitting duurde van 's morgens 10 u. tot middernacht. Er werd niet minder dan f 1500 boete benevens 1500 dagen gevangenisstraf en 58 dagen voorwaardelijke gevangenisstraf geëischt. Talrijke auto's, motorrijwielen en fiet sen werden mede verbeurd verklaard. 9 verdachten werden vrijgesproken. Kanton gebombardeerd. HONKONG. De Chrneesche stad Kan ton is 2 uur het tooneel geweest van een woeste aanlval van Japanse'he vliegtui gen, De Ghineezen beweren, dat slechts weinig schade 'is aangericht en dat zij 3 Japansohe vliegtuigen hebben neer gehaald. De treinramp In Frankrijk. BORDEAUX. Het spoorwegongeluk op de lijn Bordeaux-Angoulème heeft zich voorgedaan bij Vara op 15 km. afstand van Angoulème. Twee sneltreinen zijn met elkaar in botsing gekomen. Beide treinen waren op weg naar Parijs. De wagens liepen uit de rails. Er zijn 8 dooden en 50 gewonden te betreuren. Men vreest dat het aantal dooden nog grooter zal 'blijken te zijn. Zwarte pest In Mandsjoekwo. TOKIO. 200 gevallen van zwarte pest hebben zich in Mandsjoekwo voorgedaan. Alles wordt gedaan om uitbreiding tegen te gaan. De autoriteiten hopen deze ge vaarlijke epidemie spoedig te kunnen be dwingen. SUIKER - RUBBER KOFFIE CACAO per contract Amsterdamsche Liquidaliekai N.V. SUIKER, RUBBER. KOFFIE, CACAO, KATOEN. AU>E GRANEN ENZ. TER BEURZI VAN LONDEN, LIVERPOOL NSW YORK. CHICAGO, WINNIPEG. INZ. DAM 2» tdtfoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C Rourt Nl» 2. Telt!. 30012 Toltgromodro»; CARLOS-AMSTERDAM Agent: I?. SANDEE Nleuwdorp Tel. 24 BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers beden H. V. A. 462 487 Ned. Ind. Handelsbk. 145 141 Philips 319 338 X Unilever 151 155 A. K. U. 5560% Amsterd. Rubber 244 256 Kon. Olie 371 383 Deli Mij. 281 285 Scheepv. Unie 125 136/7 4 pot. Nederland lOO'/s lOOVe 3 pet. Nederland 95% 95 U. S. Steel 62 66T/i» Anaconda 29 31% A. S. Leather 5% 5 Beth. Steel 52% 553/s Adj. Gh. Milwaukee 37/s 4 Cities Cervice l6/s l11/,» Intern. Nickel 39% 38% Shell Union 14% 15% Kennecott 34 35 Radio 6% 7 Car. Foundry 22 23% Tidewater ll7/s 127/e Midcont. Oil 17 16% General Motors 36% 36 Am. Enka 37% 36 Am. Water Works 10% 10% Republic Steel 18% 20% Continental Oil 27 27% D'e beurs was heden in een veel hetere' stemming en alle koersen waren belang rijk hooger, hoewel er toch ook nog ta melijk veel verkooporders waren. Daar door konden de hoogste koersen niet ge heel en al 'gehandhaafd blijven. In Lon den is men in de onzekerheid hoe de be taaldag Donderdag a.s. zal afloopen. Ruhberaandoelen waren ook alle aanmer kelijk hooger, hoewel het product te Lon den niet vaat wals. Voor Scheepvaart- aandeelen bestond goede vraag. In Ame rikanen ging begin beurs veel om, maar aangezien hier nogal eenig aanbod be stond, zette ook de vraag niet door. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Sept. 2.30 u. Berlijn 72.70—72.72V*. Londen 8.988.98%. Parijs 6.15—6.17. Brusseel 30.4830.50. New-York 1.811/»—1.81*/». DE NEDERLANDSCH-INDISCHE CON VERS IELEEN ING. Geen afgifte beneden den emfsslekoers. De regeeringspersdienst meldt: Naar wij vernemen heeft de regeering besloten het nog niet geplaatste gedeelte der jongste Indische conversieleening o n- der geen omstandigheden aan derden te verkoopen beneden den koers van uit gifte dier leening. Zij zal evenmin aanbiedingen aanvaarden bene den een koers, die meer dan V* pet. lager is dan de beursnoteering van de in Ja nuari uitgegeven Nederlandsch-Indische conversieleening 1937, Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Middelburg. Gevonden voor werp en. Bureau van politie zilve- ïen broche. Bij particulieren: damesportemonnaie met inhoud: H. Fransooy, Hendrikstraat 26; 2 armen van spatbord: J. P. v. d. Kap, L. Viele; Baby-sokjes, N. Koopman, Segeerstraat 32; dameshandschoen: A. Scheibeler, Oudekerkstr. 10; Ceintuur: wed. Alndriessen, St. Jansstr. 10; belas- tingmerk: mej. Valkhof, Noordsingel 174, heerenportem. F. Geldof, Bogardstraat 13 schooltasch met inh.: T. Ingelse, Bree 1; school étui: Hubregtse, Schuitvlotstraat 21; hondenpenning 363: Nel y. d. Berge,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3