Die pijnen Kerknieuws Gemengd Nieuws. Rechtszaken Laatste Berichten Telegrammen Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand de Rooy, le zijnen komst te- Soes zegt door den heer mr dankbaar voor de van het s, die zich ok in den •age uitte, verminde- ht bij na- feeststem- ïeeft zelfs j.1 feest te i zeventig- Willem m iiziekkorps it was di- sren (I. D. Lakebeeke, de Meule- van een resultaat ereeniging t. van dat ieling kon a waarmee >eds geble- op de bur- de instru- in enkele later, als nabij. En burgerijl is rgen, maar ivachtingen ■gerij1 daar- Goes, zijtn irgemeester pelle, eere- ihen Bond, den Bond aleven met a het muzi- heeft ver- ,m zijtn. .angeboden, zich in be door een kt. Aan be- het niet. rerden door de F. X. andsmarsch ncerten ge- enmarkt en ptie in de bood zijln en leden ulde lier en ifreerde een legoyen de ^ereeniging) luyvewaardt mr van, een og verschil len de ver- ,11e sprekers hillende an- rvoor helpen jewoon. Niet vijnen, maar 11 bovendien e pijnen ver- KERTJES" bij oude, Griep, tuki 53 cent omstandighe- iceerd, maar i, dat jij in lende dingen ne zelfs een uist vandaag an om me in Bn, maar ik u over iets rdragen; zoo mt u het mij aiopen in de Bi ze voor mij ehouden heb- hijnen te den ben, en geen an, maar ik e heen en ik et. De oude van het een mt zij is zoo eester, dat ze e voorzichtig- ndert me dan aveling er zoo r teere schou- moeten tor- dt vervolgd.) dere felicitaties waren ingekomen, o.a. i van de heeien Hajenius, Joh. Pilaar en van een der oprichters, de heer A. Ver hagen te Middelburg. Verder huldigt de voorzitter den heer Mannhardt onder aanbieding van een mooie photo. Na de receptie volgde de loting van de uitgeloofde prijzen. De uitslag hiervan was als volgt: „Voorwaarts" te Koudekerke f 5; Apollo" te Wissenkerke f10; „Vlijt en Volharding", O. en W. Souburg f20; „Oefening en Uitspanning" te Katten- dijke f 5; „Crescendo te Middelburg f 10; De Echo" te "Wilhelminadorp f5; „Ex celsior" Kloetinge f 10; „A.D.V.E.N.D.O." te Wolphaartsdijk f 70; „Ehterpe" te Heinkenszand f5; „De Scheldegalm" te Hansweert f 10; „Con Affezzdone" te Ewadendamme f 10; „Arne's genoegen" te Arnemuiden f 10; „Excelsior" te Mid delburg f 10; „Crescendo" te Oostkapelle f5; „Ons Genoegen" te Kapelle f40; „Ekcelsior" te 'sH. Arendskerke f5; ^'Oefening Kweekt Kunst" te Westka- pelle f5; „Con Amore" te Hoedekens- kerke f5. Des avonds werd nog geconcerteerd op de genoemde drie plaatsen. Het bezoek aan dit festival was niet bijzonder druk, waarvan vermoedelijk de weersgesteldheid wel de voornaamste oorzaak zal zijn. Goes. Op avontuur. Uit het op voedingsgesticht Hoenderloo waren sinds vorigen Zondag twee jongens verminst, n.l. de 18-j. L. B., die hier geboren is en de 17-j. A. van V. D© politie, een oogje in het zeil houdend, nam de twee avon turiers hier waar en beeft ze weer terug gezonden. Yerseke. Een malle vergissing. Woensdag a.s. hoopt het echtpaar Jac. Ridderhof—Houtman hun 50-jarige echt- vereeniging te herdenken. De portretten van het echtpaar zijn in een der bladen opgenomen, maarmen had per on geluk de man een andere echtvriendin gegeven, waarover de familie zeer ge belgd is. De man heeft n.l. 50 jaren een Zeeuwsche boerin als gade gehad. Nu heeft men hem een „dame" tot levens gezellin gegeven. In de afgeloopen week zijn van onze gemeente, de grootste exportplaats van mosselen in Zeeland, naar België ongeveer 6000 ton mosselen verzonden, naar Frankrijk en andere plaatsen nog plm. 500 ton, tezamen 6500 ton, meest 2e soort (B) a f2.25, de rest le soort (A) a f2.75 per 100 kg. Waarde. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeenteraad voltallig. De commissie tot nazien der rekening over 1936 adviseer de deze goed te keuren. Ontvangsten f32977.69, uitgaven f30551 96. saldo f2425.73. Dan volgde de aanbieding be grooting rekening 1933 met de cijfers ontvangsten f32135.19, uitg. f32018.52, saldo f 116.67. De rondvraag leverde niets op. Krabbendijke. Aanrijding. Zon dagmorgen omtstreeks 10 uur had op den Rijksweg alhier nabij het Shell-station, een vrij ernstig verkeersongeval plaats. Dhr A. Mol van Rilland had een be zoek aan zijn verloofde gebracht en bad zijn motor pas op gang, toen uit de rich ting Bergen op Zoom een motor met zij span kwam aangereden. Volgens een oog getuige heeft dhr M. niet goed rechts ge houden, met het gevolg, dat beide voer tuigen tegen elkaar vlogen. M. moest van onder zijn motor worden gehaald en werd bewusteloos hij dhr Smallegange binnen gedragen. Van den anderen chauffeur, zekere van Hulst uit Rotterdam, werden twee tan den uit zijn mond geslagen. Ook be kwam hij enkele snijwonden aan boven- en onderlip. De duo-passagier bekwam geen letsel. Dr Nieuwenhuijse, die spoedig ter plaatse was, heeft dhr v. H. verbonden. Dhr M. klaagde over pijn aan zijn schou der en wordt voorloopig bij zijn verloofde verpleegd. Beide motoren zijn door de ga rage Francke weggesleept. De politie on derzoekt de zaak. Wemeldinge. De vlagjesverkoop voor den Ohr. arbeid in de Weermacht bracht f 18.78 op. Gevonden een armbandhorloge en een kinderportemonnaie met in houd. Inlichtingen verstrekt de gean.- veldwachter. (Belangeloos bericht.) Koudekerke. Loop der bevolking. Ge vestigd: C. S. Puijpe, B 256, van Zwolle; A. J. Griep, E 170, van Middelburg; N. Hoencamp en gezin, E 361, van O. J!' Souburg; T. P. Pijper en gezin, B 392, van Vlissingen; M. A. Alewijnse, C 11, van Vlissingen; C. A. P. Delaert en gezin, E 308, van Delft; A. van E ijze ren, E 34, van Middelburg; W. Ko&le, A 98, jan O. en W. Souburg; A. M. Cas- telegn en gezin, E 206, van St. Laurens; r. S. van den Broecke, E 206, van St. Laurens. Vertrokken: J. Verschuren, E 345, naar Roosendaal; J. H. van den Brink, D 140, naar Leeuwarden; S. Mjaartense, E 80, naar Vkssingen; P. Reijnhoudt. E 306, Vlissingen; L. Poppe, C 33, naar Middelburg; A. Poinper, B 389, naar Amsterdam. (y q Arnemuiden. Zaterdag hield de burger wacht alhier een huishoudelijke wed strijd. Maximum aantal punten 100. De uitslag is als volgt le pr. L. K. J. de Pree 90 p.; 2e pr. Crucq Jr. 90 p.; Se pr. Jac. Cor- nehsse 90 p.; 4e pr. C. de Jager 87 p.; t pr' Crucq 86 p.; 6e pr. J. de Jonge 85 p.; 7e pr. J. K. Crucq 81 p.; 09 U van Belzen 81 p.; 9e pr. H. Crucq 79 p.; 10e pr. J. v. Belzen 79 p.; lie pr. M. Vader 77 p.; 12e pr. W. de Nooijer 74 p.; 13e pr. J. Joosse 73 p.; 14e pr. S. Joosse 70 p.; 15e pr. M. v. Sluis 65 p.; 16e pr. G. Vogel 63 p.; 17e pr. J. J. Boone 49 p. Sint Laurens. Zaterdagmiddag werd door de plaatselijke afdeeling van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm een schietwedstrijd gehouden, waarvoor een aantal mooie prijzen beschikbaar waren. De uitslag wasle pr. A. Midavaine; 2e pr. S. Hffllebrand; 3e pr. W. S. Pauwer; 4e pr. P. Francke; 5e pr. S. Abrahanise Jz.; 6e pr. Joh. Visser; 7e pr. Jac. Roose; 8e pr. P. Wisse Jz.; 9e pr. Joh. Kasse; 10e pr. M. Gilde; lie pr. W. Ghristiaan- ise; 12e pr. P. Hillebrand; 13e pr. J. Gideonse; 14e pr. M. v. Slooten; 15e pr. J. Vogel; 16e pr. J. Louwerse; 17e pr. J. Marinissen Cz.; 18e pr. W. Davidlse Jz.; 19e pr. W. Besuyen. Voetbal. Waarde. Zaterdag werd een vriend schappelijke voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Waarde en Rilland-Bath, welke laatstgenoemde won met 63. „Voetbal-Varia". Evenals vorige jaren stelt de N. V. Louis DobLelmann weer het boekje „Voet bal-Varia" ter beschikking. Uit de dui zenden aanvragen van vorige jaren is ge bleken, hoezeer deze uitgaven door het voetbal-minnend publiek op prijs wordt gesteld. Ein het zal wel zeer worden ge- appreciëerd, dat ditmaal voor elk der 3 bonden, de Kon. Ned. Voetbalbond, de R.-K. Voetbal Competitie Bond en de Chr. Ned. Voetbal Bond een boekje werd vervaardigd. Wij vestigen er de aandacht op, dat deze, door deskundigen samengestelde en keurig uitgevoerde boekjes, op aan vraag gratis worden toegezonden. Elvang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Groede, mej. H. P. Stol, prop.e te Haarlem. Mollen ondergraven rijks- weg. Mollen storen er zich niet aan waar zij graven, zij maken bun gangen overal, ook al is het onder een rijksweg, waar dagelijks honderden auto's en even zoovele fietsrijders passeeren. Dat zulks ten slotte gevaar voor het verkeer gaat opleveren, bleek Vrijdagavond. Door den zwaren regenval was in het fietspad tusschen Hakkelaarsbrug en Naardien een gat ontstaan van ongeveer vier vierkante meters. Dat gat werd steeds dieper, zoodat tenslotte een fiets rijder op de gedachte kwam den te Mui- derberg wonenden kantonnier van den Rijkswaterstaat te waarschuwen. Deze constateerde bij onderzoek, dat een gedeelte van den weg door mollen ondergraven was. Op meer plaatsen in den weg moeten de mollen hun gangen hebben aangelegd. Een brutale diefstal van zakken geld uit een auto. Zaterdag is op den Noord Blaak te Rotterdam voor het gebouw van de Twentsche Bank een brutale diefstal ge pleegd, welke veel overeenkomst toont met den diefstal van f 1600 uit een vrachtauto, welke ongeveer een half jaar geleden bij de Incassobank is gepleegd. Ditmaal heeft de buit f 1000 bedragen. De 26-jarige chauffeur R. A. uit Schie- daml moest voor de zaak, bij welke bij in dienst is, de chocoladefabriek de Baro nie te Schiedam, geld balen op de Twent sche Bank. Hij beeft daar twee zakken ontvangen. De eene bevatte 200 rijks daalders en de andere 500 guldens. Deze zakken beeft hij onder de bank van de stuurcabine geplaatst. Toen hij daarop wilde wegrijden, merkte bij, dat zijn lin ker achterband leeg was. Hij is daarop den wagen gaan opkrikken en bij1 heeft bet reservewiel afgenomen. Daarbij wil de hij een schroevendraaier gebruiken, welke in de reparatiebak onder de voor bank lag. Toen hij naar de stuurcabine terug liep, om dien schroevendraaier te pakken, bleek, dat het rechterzijportier open stond en dat de zitting was opge licht. De beide zakken met geld waren verdwenen. A. heeft onmiddellijk de po litie gewaarschuwd, die een uitgebreid H. M. de Koningin en H. K. H. hebben Vrijdag de legermanoeuvres in de omge ving van Doesburg en Aalten bijlgewoond, Dè vorstelijke personen sloegen op verschillende punten de krijgsverrichtingen gade. Auto In groep met kinderen gereden. Zeven kinderen gewond. Zaterdagavond reed te Heemstede een anto met als leerling-chauffeuse mevröuw R. de V., geb. Ten K., onder toezicht van den heer A. A. van M., beiden wonende te Vlaardingen. De bestuurster wilde een auto passee ren. Daar evenwel uit de richting Haar lem eenige auto's naderden, trachtte mevr. De V. haar voorrijder rechts te passeeren. Tegelijkertijd kwam uit een zijlaan een auto. Uit vrees voor een bot sing wilde mevr. De V. die laan inrijden. De heer Van M. greep echter het stuur om te trachten een erf op te rijden. Dit bleef echter bij een poging. De auto bot ste tegen een paal van het hek van de villa Juist was uit de laan een groep van negentien kinderen van het Doops gezinde Kinderhuis te Haarlem met een leidster het hek voorbij geloopen. Na de botsing met den paal schoof de auto nog een eind door, waarbij de wagen achter op de groep kinderen inreed. Een zeven tal werd hierbij gewond. Van deze moes ten er drie met beenbreuken en andere verwondingen naar het diaconessenhuia te üaarlem worden vervoerd. Auto tegen boom gebotst Zaterdagavond is te Zandvoort een auto met groote snelheid tegen een boom ge reden. De bestuurder Mr F. W. A. de K. van L., wonende te Heemstede, was vrij ern stig gewond. Zijn toestand baart even wel geen zorg. Kind onder een auto. Za terdagmiddag is te Kaatsheuvel een 9- jarig meisje, dat plotseling den weg over stak, aangereden door een bus. Met een vermoedelijke schedelbasisfractuur is het kind opgenomen en in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Waalwijk overgebracht. de twee ging onmiddellijk achter de toon bank of achter een kist in den winkel zitten (men opereerde alleen als er ove rigens geen klanten waren), de winkelier verscheen en zag steeds één persoon, die hem een kleinigheid, een doosje cigaret- ten of een pakje kauwgummi, bestelde. De klant verdween vervolgens en als de winkelier naar de huiskamer was, dook nr 2 uit zijtn schuilplaats en leegde de winkellade. -—Door een trein gegre pen en gedood. Zondagmorgen is op den overweg te "Warmond de 45-jarige R. uit Oegstgeest door een trein nit de richting Amsterdam gegrepen en gedood. onderzoek beeft ingesteld, maar van de daders, noch van de zakken met geld is tot dusver eenig spoor gevonden. De comtmissaris van politie waar schuwt de chauffeurs, die geld moeten balen, goed op te letten, als zij merken, dat hun wagen opeens een lekke band beeft gekregen. Dooi den bliksem ge troffen. De veehouder J. Schinkel te Capelle aan den IJssel is in een weiland door den bliksem getroffen. Met ernstige (verwondingen is hij' in hewusteloozen toestand naar zijn woning vervoerd. Tegen brandende kachel gevallen. Te Heteren werd de 73-ja- rige en alleenwonende J. v. d. Mey door een beroerte getroffen; hij is daarbij tegen een brandende kachel neergevallen. Met vele brandwonden overdekt werd de on gelukkige later aangetroffen. Hij werd naar het Diaconessenhuis te Arnhem overgebracht, waar hij later aan de be komen verwondingen is bezweken, 'Drie jongemannen, die Hilversum en omgeving onveilig maakten, gear resteerd. Nadat reeds Zaterdagmor gen een 22-jarige jongeman, wonende te Hilversum, door de politie aldaar was aangehouden als verdacht van diefstal len uit winkels, in genoemde gemeente en in den omtrek gepleegd, is het in den nacht van Zaterdag op Zondag aan de recherche mogen gelukken twee collega's van den aangehoudene, beiden eveneens te Hilversum woonachtig en oud resp. 18 en 22 jaar, in verzekerde bewaring te stellen. Het staat vast dat het drietal de vele diefstallen nit winkels, den laatsten tijd te B'aarn, Soest, Loosdrecht, Breukelen, Bussum en Hilversum gepleegd, op hun kerfstok hebben. Hierbij was het de hee- ren steeds uitsluitend om geld te doen. Zij gingen uiterst geraffineerd te werk. Twee gingen een winkel binnen, de der de wachtte met een auto buiten. Een van Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van 20 Sept. 1937. Ontucht: J. H. J. S., 59 j., manufactu- rier te Goes, thans in voorarrest, 1 jaar gevangenisstraf, waarvan 6 maanden on voorwaardelijk en 6 maanden voorwaar delijk, en oplegging van bijlzondere voor waarden. OplichtingC. de G., 21 j., landbou wersknecht te Aagtekerke, 1 maand gev.- straf voorwaardelijk en bijlzondere voor waarden, benevens een geldboete van f20 of 10 d. h. Valschheid in geschrifte: Gh. A. A. 34 j., arbeider te Nisse, vrijspraak. J. v. d. H., 63 j., arbeider te Nisse, 1 mnd. gevangenisstraf voorwaardelijk en een geldboete van f 15 of 10 d. h. P. de K., 50 j., commissionnair te Domburg, 14 d. gev.straf. Faillissement. Opgeheven wegens gebrek aan baten bet faillisse ment van H. Schiedon, kleermaker te Goes. Curator mr G. M. Kegge, advocaat te Goes. Burgemeester contra schoolhoofd. In de zitting van den gemeenteraad te Scherpenisse had de burgemeester, als voorzitter van den Raad, zich op sma lende wijze geuit over het Hoofd der Op. school in die gemeente. Door het school hoofd is thans een schrijven gezonden aan den gemeenteraad, waarin hij den burgemeester verwijt het hem „op af schuwelijke wijzen onmogelijk te hebben gemaakt, zijn werk naar behooren te ver vullen." Middelburg. De rijwielplaatjes. De .politie heeft de vorige week Donder dag een rijwielbelastingmerk in beslag genomen, dat enkele wéken geleden te Koudekerke was ontvreemd. Door de politie zijn eenige personen in verband daarmede verhoord en de processen-ver baal van het verhoor zijn aan de justitie toegezonden. Tegen een der bedoelde per sonen is ook proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van art. 1 der rij wielbelastingwet (bet verkoopen van een belastingmerk zonder daartoe door den minister van financiën te zijn aangewe zen.) Nieuwdorp. Tragisch ongeluk. Zaterdag speelde het 11 maanden oud zijnde zoontje van het echtpaar de S. in de wieg met een lintje van zijn truitje. Op een gegeven oogenblik viel het in-'de wieg, waarbij het lintje aan de wieg bleef haken. Het lintje werd toen zoo strak om den hals van het kind getrokken, dat het is gestikt. Verdronken. WAGENBERG. Vanmorgen is het 2- Jarig zoontje van den landbouwer K. in een langs de woning loopende sloot ge vallen en verdronken. Spanje en de Volkenbondsraad. GENEVE. De Volkenbonds-aasemblee heeft zich in haar vanmorgen gehouden bijeenkomst uitgesproken tegen de her kiesbaarheid van Spanje als lid van den Volkenbondsraad. Ook het verzoek van Turkije tot vertegenwoordiging in dezen Raad werd afgewezen. Nanking gebombardeerd. NANKING. Verscheidene wijken wer den vanochtend weer hevig bestookt door Japansche vliegtuigen. Er zijln slacht offers onder de burgerbevolking. i HET FIASCO DER INDISCHE LEENING. Meer dan 200 mlllloen werd niet geplaatst Ten aanzien van het resultaat der in schrijvingen op de 3 Indische conver- sieleeningen doen uiteraard talrijke taxa ties omtrent 'tniet geplaatste bedrag der leening de ronde. Zooals bekend, was van de leening ad nominaal 900 millioen gulden een bedrag ad 571 millioen ter openbare inschrijving aangeboden. Aan de hand van de daaromtrent door ons hier en daar ingewonnen informaties hebben wij, aldus de „Msb." gegronde redenen om aan te nemen, dat een bedrag, ongeveer overeenko mende met 38 pCt van het voor publieke in schrijving bestem de deel der leening, niet werd g e p 1 a a t st. Over de vraag, op welke wijze voor dit enorme bedrag alsnog plaatsing zal worden gezocht, wordt op het Departement beraadslaagd. H V A Ned. Ind. Hdbk. Philips Unilever A. K. U. Amsterd. Rubber Kon. Olie Deli Mij. Scheepv. Unie 4 pet. Nederland 3 pet. Nederland U. S. Steel Anaconda A. S. Leather Beth. Steel Adj. Ch. Milwaukee Cities Cervice Intern. Nickel Shell Union Kennecott Radio Car. Foundry Tidewater Midcont. Oil General Motor A-m Enka Am. Water Work» Republic Steel Continental Oil BEURSBERICHTEN. Slctkoersen van de Amsterdamsohe Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden 478 462 148/50 145 330-41/» 319 154 151 61 55 256 244 878/80 371 231 220 135 125V»-8 101 101 951/» 95s/s 68% 621/» 33Ve 29% 6 58V»ex 52 4 A 37/b 1i'/e 40% 39% 16% 141/» 387/a 34 71/» 6% 24 22 12 llT/s 17% 17 37VÏ-8 36% 387/s 37% ll1/» 10% 21% 185/s-% 287» 27 De beurs was weer zeer flauw, er wer den verscheidene zwakke posities opge ruimd, waartegenover onvoldoende vraag bestond. Verschillen van 10 en meer pro cent voor de hooggenoteerde fondsen waren schering en inslag. Amsterdam Rubber opende op 238 pet., wat 20 pet. lager was dan Zaterdag. Ook de Ame rikanen waren weer gevoelig lager. Re public Steel zakt© onder 20, Anaconda onder 30. Bethlebem niet veel meer dan 53 en Steels 6263. De beurs had een zenuwachtig voorkomen en bood weinig weerstand. Wisselkoersen. Amsterdam, 20 Sept. 2.30 u. Berlijn 72.70—72.75. Londen 8.981/»8.99. Parijs 6.116.121/». Brussel 30.5080.52. New-York 1.81'/i.—l.Bl'/i». GOES. Huw.-afk.: Clemens Willem Marie Bielen 32 j. jm. en Elisabeth Jo hanna Maria Aiders 28 j. jd. te de Bilt. Geboren: Marina Adriana d.v. Mari- nus Tazelaar en Marina Aaltje Krijger; Adrianus Maria z.v. Petrus Marinus Verbeem en Cornelia Kramer. Overleden: Lena Schenkel 84 j. wed. van Wilhelmus van Einden; Franciscus SchrijVer 62 j. e.v Maria Magrita Schrijl- ver; Annigje van Werven 42 j. e.v. Jo hannes Verhage; Jan Verheijke 62 j. wedn. van Maria Looij te Ellewoutsdijk; Jannetje Elisabeth van Halst 70 j. e.v. Gerard Jacobus Broekhoven te Wol- faartsdijk; Johannes Vervenne 79 j. wedn. van Cornelia Ossewaarde. MIDDELBURG. Bevallen: M. F. Taal geb. Houtop, d.; F. J. Konraad geb. Schuijt, d.; T. Woudstra geb. Rodenburg z.; M. Verhage geb. Bosschaart, z.; G. Manni geb. Louwerse, d.M. G. Hoek geb. de Vin, z.; M. W. Verhulst geb. de Bie, d.; E. Zee geb. Lanting, d. Overleden: W. L. van de Putte, 93 j., wedn. van H. W. de Korte; G. Goulooze, 73 j., wed. M. Does. (M. G.) Van 1316 September. VLISSINGEN. Ondertrouwd: M. I. Houtzager, 24 j. en S. A. de Roos, 22 j.; J. G. Rietbergen, 29 j. en G. Brul, 26 j.; F. B. Meijer», 27 j. en M. Lute, 24 j.; N. J. Rolfes, 27 j. en M. J. P. Quite, 25 j. Getrouwd: G. A. Geelhoed, 22 j. en W. Minderhout, 22 j. Bevallen: E. P. A. van Leersum geb. Hajen, d.; A. Sinke geb. Minderhoud, z.; L. Wansit geb. de Smit, z. Overleden: M. P. Arents, wed. van J. G. Harting, 92 j.; J. O'sté, man van N. Arendse, 82 j. (VI. G.) Van 8—15 September. SOUBURG. Getrouwd: J. J. van Her- oules, 24 j. en M. H. Millenaar, 23 j. Overleden: L. B. M. Aspeslach, 34 j., Vrouw van Q. van der Linden. CV1. G) Van 916 Sept. KRUINTNGENGeboren: Leentje d.v. Jan Kiijnsen en Janna Jannetje Goud. (I. G.) COLIJNSPLAAT. Geboren: 10, Jacobus Jacob, z. v. Pieter Leendert Goulooze en Pieternella Verbuist (N.B.) KORTGENE. Getrouwd: B, Pieter Mari nus de Vos, 24 j. jm. te Wissenkerke en Maria Verhulst 26 J. jd. WISSENKERKE. Geboren: 13, Abra ham Pieter, z. v. Cornelis Steendijk en Marina de Regt; 14, Jacobus Govert, z. v. Cornelis Willem Begthel en Maria Anna de Looff. (N. B.) Over de maand Augustus. ARNEMUIDEN. Bevallen: G. Gorré geb. Visser, z.; N. Meulmeester geb. Ventevogel, z.; G. Kusse geb. Din- gemanse d.; D. J. Dekker geb. Baaijlens d.; E. Schroevers geb. Siereveld z.; J. v. d. Broeke geb. Oreel z.; D. Janse geb. Kraa- m r z.; G. Schuit geb. Meulmeester z.; P. Janse geb. de Klerk d. (M. C.) KOUDEKERKE. Bevallen: F. War- moeskerken geb. Luitgaarden d. Overleden: G. Versluijs, 42 j. vr. van D. de Vlieger; H. van de Voorde 57 j., man van A. Jasperse. (V. G.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3