Land- en Tuinbouw Ingezonden Stukken. Het Vrouwenhoekje Voor de jeugd. klaringen al omtrent den 'diefstal, en over de flesch die in verdachte's bezit was. Verdachte was 'dronken. De Officier van Justitie eischte een ge vangenisstraf van 0 maanden tegen ver dachte, die reeds 16 maal is veroordeeld. De verdediger van verdachte, Mr P. G. Adriaanse, is van meening dat de dief stal niet vaststaat. Verdachte zit thans 5 weken in voorarrest voor 1 flesch advo caat. Pleiter verzoekt de Rechtbank om verdachte onmiddellijk in vrijheid te stel len wat evenwel wordt geweigerd. J. v. H., 22 jaar, koopman te Middel burg, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij 'hij wegens in Staat.van dronkenschap iverkeerende de orde in het openbaar verstoren, werd veroordeeld tot 10 dagen hechtenis. De Officier van Justitie eischte beves tiging van het vonnis waarvan hooger beroep. A. J-, 51 jaar, koopman en graanhan delaar te Middelburg, was in hooger be roep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Arbeidswet, werd veroordeeld tot 3 maal 2 gulden boete of 3 maal 1 dag hechtenis en 5 maal f3 boete of 5 maal 1 dag hech tenis. De Officier ;van Justitie eischte beves tiging van het vonnis, waarvan hooger beroep. De verdediger van verdachte, Mr J. Heyse, bepleitte ontslag van rechtsver volging sub. vrijspraak. Ergerlijk geval van kindermishandeling. Op de te Rotterdam gehouden zitting van de arrondissementsrechtbank is ge bleken, dat zich in de afgeloopen jaren een verschrikkelijk geval van kinder mishandeling heeft voorgedaan. Hier voor had zich nu te verantwoorden de 36-jarige mej. R. D. G., die als stiefmoe der het toezicht had over een tweetal meisjes. Gedurende het verhoor bleek, dat de jongste van de twee, de 14-jarige Pietje in Januari van dit jaar op een dergelijke wijze werd mishandeld, dat zij in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Uit de verklaringen van deze jeugdige getuigo bleek, dat toen zij haar stief moeder gevraagd had, of ze mocht gaan Ieeren zwemmen, deze hierover zoo kwaad werd, dat zij een mattenklopper greep en er het meisje mee te lijf ging. Nadat zij het kind afgeranseld had, schopte ze het, terwijl het op den grond lag, via de voorkamer naar de alcoof, waar zij het onder een bedstee trapte, en de deu ren dicht deed, zoodat het meisje bijna geen lucht kreeg. Het kind, dat nu in een inrichting is opgenomen en zich daar overgelukkig voelt na al de ellende, thuis ondervon den, luchtte tegen den president haar hart. Zoo vertelde zij o.m., dat zij met haar zusje 's morgens reeds om zeven uur de straat werd opgestuurd om naar school te gaan, die pas om negen uur aanging. Kwamen ze dan 's middags om vier uur uit school om twaalf uur bleven ze over dan konden ze nog zooveel bellen en rpepen als zij wilden, maar zij werden niet eerder dan tien uur binnengelaten. Eten kregen zij nooit, 's Morgens moes ten de stakkers met een leege maag naar school, terwijl zij hun twaalfuurtje van de school kregen. Wanneer ze dan des avonds warm eten vroegen, werd hun dat eenvoudig geweigerd, zoodat zij' van de goedheid van de buren afhankelijk waren. De beide meisjes mochten nooit gebruik van de W.C. maken. De officier van justitie hield en scherp requisitoir, waarin hij het gedrag van de vrouw „walgelijk" noemde. Hij vond het hoog tijd, dat zij eens geducht gestraft werd. Hij eischte een gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden. Faillissementen. Het faillis sement van D. van Hoeve, landbou wer, wonende te IJzéndijike, curator Mr F. W. Adriaanse, advocaat en procureur te Middelburg is geëindigd door de ver bindend geworden eenige uitdeelingslijst met een uitkeering aan de concurrente schuldeischers van 5.4413 pet. BEWARING VAN AARDAPPELS. Ir G. J. Droogendijk schrijft in het „Zeeuwsch Landbouwblad": Door een in Noord-Beveland gevormde commissie, bestaande uit verschillende landbouwers, werd een onderzoek inge steld naar het optreden van blauw in de aardappels en de bewaring in h'et alge meen. Deze commissie is van meening, dat droogte, vooral in de maand Juli, het op treden van blauw in de hand werkt, en acht het waarschijnlijk, dat door de droog te de kali zeer moeilijk beschikbaar komt. Daar soheutvorming en herhaald omzet ten het blauw worden bevordert, werd ook de vraag onder het oog gezien: Hoe worden aardappels het best bewaard en hoe is de scheutvorming tegen te gaan? De commissie kwam tot de volgende conclusies: 1. De aardappels moeten vóór htet onder winterdek brengen, niet worden omgezet als ze reeds op bun winterplaats liggen. 2. De hoop moet zwaar gedekt worden, zoowel met stroo als met grond. Speciaal geldt dit voor den nok. 3. De nok mag nooit (ook niet voor kor ten tijd) open gelaten worden en evenmin mogen er drainbuizen in de afdekking aanwezig zijn, 4. De hoop moet onbeschut liggen en niet achter gebouwen, hagen of dijken. 5. Men zette niet te vroeg om. Voor den eersten keer liefst niet voor half Februari 6. Na de omzetting zwaar dekken en de aardappels met water besproeien. 7. Met de tweedé omzetting eenige we ken wachten. 8. Na elke omzetting weer flink afdek ken en speciaal geldt dit voor den nok. Na Maart de aardappels niet meer nat maken, daar de scheutvorming dan juist toeneemt. De commissie is van oordeel, dat om scheutvorming tegen te houden het noo- dig is, de luchtvoorraad te beperken. Er mag dus geen versch'e lucht toetreden. (Daarom dik dekken en den grond aan trappen, waardoor lucht wordt uitgeperst vooral de nok moet goed dicht zijn.) Dë zuurstof uit de aanwezige lucht in den hoop wordt gebruikt voor de adem haling van de knollen en voor de gedeel telijke ontleding van het stroo, die waar schijnlijk grooter zal zijn als dit vochtig is. Door ademhaling der knollen en rot ting van het stroo zal het 'koolzuurgehalte in den hoop toenemen. Een volgende hoe veelheid water zal temperatuurstijging te gengaan, zoodat het wensohelijk geacht wordt, dat de aardappels wat vochtig zijn als ze onder het winterdek gebracht wor den en dat het stroo wat nat gemaakt wordt. Met het bevochtigen van soorten met blauwe schil moet men echter voorzichtig zijn, omdat deze hun kleur verliezen door herhaalde begieting. Bij bet onbeschut liggen van de hoopen zou de temperatuur lager blijven. Tot zoover het rapport. Het komt mij voor, dat genoemde com missie zeer nuttig werk verricht heeft door het belangrijk vraagstuk van de be waring onder de oogen te zien. De vraag rijst of andere landbouwers op grond van hun ervaringen bet met bo venstaande conclusies eens zijn en zoo niet, in welke opzichten zij een afwijkende meening hebben. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur, 'Het heeft mijn instemming, dat het Raadsüd Ph. Bom de aandacht heeft ge vestigd op de Vereen, van Ned. Gemeen ten, in de Raadsvergadering van Woens dagavond te Ierseke. Deze vereeniging gaat zich mi. steeds meer en meer be moeien met aangelegenheden, welke be stemd zijn voor den Nederlandschen Middenstand. Reed® vele artikelen levert deze Vereen, aan de Gemeenten, welke evengoed door den Middenstand ge leverd kunnen worden. Vooral nu tegen woordig de concurrentie op „hoog peil" staat. Ik begrijp maar niet hoe men bovenstaande in de band werkt, en nog wel via (misschien vele) Gemeente-secre tarieën. Ik weet wel, men zal misschien mij toevoegen„Doen wij (gemeenten) dat niet, dan moet de publieke kas méér be talen." Ik merk hierbij op dat ondergeteeken- de reeds in 1934 een schrijven uit Den Haag ontving, waarin o.m. de aandacht werd gevestigd, dat er in dien coöperatie ven in- rani verfcoop van de Vereen, van Ned. Gemeenten een verkeerd element zit, omdat zij den Middenstand uitscha kelt. De Gemeenteraad, aldus dit schrijven, 'heeft het recht, daartegen een besluit te nemen, om voortaan bij be paalde leverantieën de middenstand niet uit te schakelen, maar in te schake len. Laten de raadsleden hieraan denken, en zoo noodig ingrijpen, jT* Dén heer Bom dank voor zijn initia tief I U, Mijnheer de Redacteur, dank voor de opname in uw veelgelezen Mad, dat straks weer uitgebreid zal worden. J. NIEUWENHUIZE. Ierseke, 16 Sept. 1937. De goedkoope tomaten. Het is nu volop tomatentijd. De tomaat is niet alleen goedkoop, maar ook zeer voedzaam voor jong en oud. B'aarom ge ven we nu eens enkele tomaten-recepten. Tomatenpurée (4 personen). IY kg. tomaten, 1 theelepel zout, 1 uitje (niet bepaald noodig) 1 a 2 theelepels Maggi's Aroma, 20 gram (1 afgestreken eetlepel) boter. Wasch de tomaten, snijd ze dooi mid den en breng ze met het gesnipperde uitje in een breede, platte pan aan de kook, zonder toevoeging van water. Laat ze tot moes koken, af en toe roerende om aanbranden te voorkomen. Wrijf het dikke moes door een haarzeef (of een vergiet), zoodat alleen de velletjes en de pitten achterblijven; breng de purée op nieuw aan de kook en maak ze tenslotte op smaak af met het zout, de beter en de Maggi's Aroma. Presenteer de purée bij een maaltijd, waarin als groente slaboontjes voorko men (ook wel witte boonen, bruine boo- nen, linzen, snijboonen of spruitjes). Gekruide tomatensaus (4 personen). 1 kg. tomaten, 1 theelepel zout, 1 uitje (niet bepaald noodig), 20 gram (1 afgestreken eetlepel) boter, 1 laurierblaadje, 4 kruidnagelen, snuifje peper, 1 a 2 theelepels Maggi's Aroma, ongeveer 1 afgestreken eetlepel maizena. Wasch de tomaten, snijd ze doormid den en breng ze met het gesnipperde uitje, het zout, de kruiden en een klein bodempje water aan de kook. Laat ze op een zacht vuur gaar worden, nu en dan loerende.. Zeef het nog betrekkelijk dun ne moes, zoodat alleen schillen, pitten en kruiden achterblijven; breng het moes weer aan de kook, voeg er de boter bij en bind het met de aangemengde mai zena tot een saus. Maak die op smaak af met de Maggi's Aroma. Giet de saus b.v. over bloemkool of slaboontjes; presenteer ze ook wel bij klein vleesch (biefstuk, lap jes) of bij hardgekookte eieren. Tomatensouffleé (4 a 6 pers.). 1 kg. tomaten, Yd. L. melk, 6 volle eetle pels bloem, 1 stuk boter of vet, 3 thee lepels Maggi's Aroma, een beetje peper en zout, 3 a 4 eieren, wat gehakte pe terselie. Leg de gewasscben tomaten even in ko kend water, trek er dan vlug het velletje af. Leg de geschilde tomaten in een met boter of vet ingewreven vuurvaste schaal en druppel er de Maggi's Aroma over. Breng de melk met een theelepel zout en een mespunt vol peper aan de kook, voeg ook de boter of het vet toe, strooi er daarna vlug de bloem in, onder voort durend roeren. Roer zoolang, tot het be slag van de rand der pan loslaat. Neem het van het vuur af en klop er één voor één de eierdooiers door, daarna het zeer stijfgeklopte eiwit en de fijngehakte pe terselie. Giet het beslag over de tomaten Iaat de schotel in den oven lichtbruin en gaar worden gedurende 1 uur. Geef er gebakken aardappelen bij. Wasschen van Velours Chiffon. Vraag: Kunt U mij ook mededeelen of ik een velours chiffon japon kan was- sohen? Antwoord: Velours Chiffon kan zeer goed gewaS'Schen worden, wanneer U het beste waschmiddel hiervoor neemt, n.l. Lux. Spoel 'het kleedingstuk eerst ruim uit in gewoon water, zoodat het losse vuil reeds verwijderd wordt. Maak dan een Lux sop (1 eetlepel op 1 1. water) hetwelk men op zomertemperatuur brengt, en doe het kleedingstuk hierin. Sla het door hot sop 'heen en weer en haai het op en neer, doch wrijf of wring niet. Knijp het goed ook niet te stijf samen, het zou dan kun nen pletten. Bewerk de extra vuile plek ken even luchtig met de handen. Spoel het goed ruim na, totdat alle zeepdeelen verdwenen zijn. Voeg aam het laatste spoelwater een scheut azijn toe en hang het druipnatte goed direct uit het spoel water te drogen, buiten in de schaduw op op een tochtige plaats. Mocht tijdens de wasohhehandeling gebleken zijn, dat de kleuren niet geheel vast zijn, dan is het raadzaam, zooveel mogelijk vocht te ver wijderen door het goed luchtig in een paar doeken uit te rollen, voordat het wordt opgehangen. Wanneer bijna droog, het goed aan den verkeerden kant strij ken, echter niet op een plank, doch de te strijken stof laten vasthouden. Borstel het goed daarna aan de goede zijde even te gen de vleug op, of houdt eventueel toch ontstane geplette plaatsen boven de stoom Eenige schoenen-moeilijkheden. Het duurt zoo heel lang niet meer of we zitten weer in het Hoilandsch regen en modderseizoen. Aan onze schoenen worden dan zware eischen gesteld. Wij geven daarom eenige wenken: Van vocht doorweekte schoenen moe ten niet vlakbij, nog minder óp de kachel worden gedroogd, Men vuile ze met prop jes krantenpapier, die veel vocht absor- beeren en late ze rustig staan tot ze droog zijn. Wel kan men ze in een verwarmd vertrek zetten, mits op behoorlijken af stand van de verwarming. Als de papier proppen verwijderd zijn, kunnen de span ners weer dienst doen. De schoenen dan met goede crème insmeren en flink uit poetsen. Overschoenen, als ze schoon en droog zijn, heel dun insmeren met witte was en met een wollen lapje wrijven. Om warme voeten te houden legge men zooltjes in de schoenen, die daarvoor in den handel zijn. Men kan ze ook zelf knip pen van oude vilthoeden, of van zware wol. Als de straten glad of glibberig zijn is 'het dubbel gevaarlijk, op nieuwe zolen te loopen. Ook binnensbuis kan men er lee- lijfc op uitglijden. Men kan de zooien stroef maken, door ze flink af te wrij ven met schuurpapier. Bestrijkt men ze met lijnolie, dan worden ze waterdicht. Schoenen, die men veel gedragen heeft, sluiten vaak niet goed meer bij den biel, wat het spoedige slijten van de kousen ten gevolge heeft. Dit euvel is te verhel pen, als men een stukje fluweel aan den binnenkant van de schoen plakt, zoodat het den hiel van den voet omsluit. Beste Nichtjes en Neefjes! Nu kan ik jullie dezen keer weer eens iets prettigs vertellen. Zijn jullie nieuws gierig wat het is? Ik ben er zelf erg 'blij om en denk dat jullie er net zoo over denken. Over twee weken, dus Zaterdag 2 Oc tober, staat ons Jeugdhoekje niet in de gewone krant, maarin een apart Zondagsblad. Zoo'n gezellig blaadje met een speciaal kopje er boven. En daar krijgt nu onze Jeugdrubriek ook een plaatsje. Voor hen, die het verhaal en de raad sels bewaren is het zoo natuurlijk veel prettiger, dan dat ze een stuk van de ge wone krant moeten bewaren. Het wordt weer hetzelfde blaadje als we een paar jaar geleden 'hebben gehad, misschien herinneren jullie je dat nog wel. De volgende keer als er weer briefjes Beantwoord worden, staan deze dus weer in 't Z o n d a g s b 1 a d van „De Zeeuw". Voor de nieuwelingen vertel ik nog even, dat er deze week geen briefjes ge schreven 'behoeven te worden. Pas weer als er prijsraadsels zijn geweest. Wemeldinge. „Zwartje". Dat was een mooi uitstapje, vooral den laatsten dag. Wat een drukte was het daar hé? Ja'hoor, ik heb de Koningin ook goed gezien. Koudekerke. „J. de W." Dat be gint al goed, de tweede brief van een nieuwelingetje. Je hebt het raadsel goed opgelost, maar nu wil ik wel graag dat je ook een schuilnaam bedenkt, net als de andere nichtjes en neefjes en vertel je me dan een volgende keer ook hoe oud je bent? Serooskerke. „Dikkie." Ja het was een heele verandering voor je, maar het went gauw, dat merkte jij ook wel. Jammer dat je niet op de meisjesvereeni- ging bent; zijn er geen meisjes die den zelfden kant op moeten als jij!, zoodat je met hen mee kunt gaan als het donker is? „Parker." Allereerst nog hartelijk ge feliciteerd met de verjaardagen. Wat was dat een prettige week. Jij hebt het goed getroffen in Middelburg. Ja, de strand- pret behoort voorloopig weer tot het ver leden. „Karekiet". Ja hoor, ik heb ook veel genoten in de vacantie. Die reis heb ik ook wel eens gemaakt. Er is daar heel wat te zien he. „Duifje". Dunk je wel voor 'het raadsel, het kwam mooi van pas, want ik moest er nog aan beginnen. Vond je het moeilijk,? Ja, het is daar heerlijk aan het strand. Goes. „Schrij'fstertje". Wat een snoe zig postpapier; dat was echt een geschikt cadeautje voor jou. Zoo alleen met je vader was ook wat gezellig, en ik denk dat je de Koningin evengoed gezien hebt „Rozeknopje". Prettig dat je nog even een briefje schreef. Het zal maar vreemd zijn als ik je briefje moet missen, want ik kon er altijld vast op rekenen. Je zult het nu wel wat drukker hebben met het huis werk, dus maar flink je best doen. Het beste er mee hoor. Krabbend ij ke. „Iris." Jij' trof het dat je eerst nog naar Kruiningen kon. Zijn jullie daar ook met z'n allen naar toe gegaan? Het was op zoo'n manier een gezellige dag. Ja, deze keer schrijven ze bijna allemaal over hetzelfde onder werp. Nis se. „Fietsertje". Ja, zoo'n druk ke Donderdag in den zomer, dan ziet Middelburg er heel wat anders uit dan gewoonlijk. Wat een klimpartij! was dat, maar het vergezicht dat je hebt is dan ook wel heel mooi. V e e r e. „Rosa." En jij voelt je een zaam nu je het eenige nichtje uit de stad Veere bent? Ik ben maar blij dat de nichtjes uit de dorpen er niet zoo over denken, want daar hebben we heel wat eenlingen. Ik ben heelemaal niet kwaad op je hoor. Het beste er verder mee. Baarland. „Prins Bernhard." Dat was een fijn reisje en jullie hebt heel wat bijzonders gezien. Mooi hé, al die vreem de vogels en dieren? Jammer dat jijl ook niet tot de grooten behoorde, maar er zal voor jou ook nog wel eens zoo'n gelegen heid komen. Oudeland e. „Juliana". Wat wordt die zus van jou al een flinke meid. Jullie wilt nu natuurlijk allemaal met haar op stap, maar het zijn zeker nog maar klei ne stapjes die ze doet. Zoo'n schoolreisje is toch maar iets heerlijks. „Blond kopje." Wat jammer dat je juist in de vacantie ziek was, maar nu hoefde je de school niet te verzuimen en dat was ook weer prettig. Je zusje trof het maar, zij' zal alles nu wel heel goed gezien heb ben. „Babbelkous". Wat jammer van dat potlood; je moet nog maar eens probee- ren of er iets aan te doen is. Je hebt dus tooh wel een prettige vacantie gehad, al hen je niet op reis geweest. Dat 'kan ook niet altijd hé? „Doornroosje." Maar een rare gewaarwording hé, als zoo'n vogel tegen je begint te praten. Ik geloof dat jij dat wel het mooist van alles vond. Moet jij! nu 's avonds naar de Zondagsschool? „Spring in 't Veld." Wat gezellig dat die nichtjes alle twee kwamen. En jij had al zoo'n leuk uitstapje gehad; ja nu was het maar goed dat je niet langer was weg gebleven. Doe je weer goed je best op school? „De Groot." Heb je al die tocht jes op de fiets gemaakt? Dan ben je al een flink rijder hoor. Dat zal een ontmoe ting geweest zijn toen al je nichtjes en neefjes daar bij elkaar waren. Je hebt gelijk, het is ook weer prettig om aan het werk te gaan. Souburg. „Boomklimmer". Dat ge beurt niet vaak he, dat er niets voor de jeugd in 'de krant staat. Ik ben zoo blij dat jullie de Koningin allemaal zoo goed hebt gezien. Borssele. „Moeders Lieveling" Vandaag is er niet veel ruimte meer over, maar de volgende week zal ik aan je ver zoek voldoen. Wat gezellig, dat die vrien dinnetjes er waren, jullie zult wel heel wat pret gemaakt 'hebben. „Zus". Dat komt er van als je je naam niet onder de brief zet. Nu moet je maar denken, dat het antwoord voor jou was. Wat kreeg jij een fijne cadeautjes, ben je al aan bet kleedje begonnen Hier volgen de raadsels. 1. Voor de grooteren. Het geheel bestaat uit 48 letters. Een 32. 27. 7. 24. 9. 37. 44. 30. 17. is een harde vrucht. 18. 29. 1. 43. 36. 48. zijn vruchten, die in het wild groeien. Een 12. 40. 33. 17. 5. 14. 25. is een stopplaats. 45. 16. 40. 3. 20. 42. 39. 26. 47. 11. is een ander woord voor vergrooten. 18. 2. 4. 31. is een boschstruik, die in het voorjaar bloeit. Het 12. 9. 21. 19. is een Zeeuwsc'he stroom. Aan 35. 22. 39. 13. en 12. 40. 20. 8. 34. 6. is van de zomer weer veel ge noten. Een 23. 10. 15. 2. 41. wordt geschre ven ien gesproken. Een 9. 28. 11. 41. 3. 14. 38. 46. 36. 29. arbeidt op het land. 2. Voor de kleineren. Het geheel bestaat uit 26 letters. Het 24. 2. 8. 17. 7. 20. is een wind streek. Diamanten zijn 1. 10. 14. 12. Een vlieger beeft een 10. 6. 18. 21. 12. 9. Het is niet zoo gemakkelijk om op 5. 17. 2. 13. 9. 4. 23. te loopen. Een knecht moet zijn 3. 19. 22. 8. die nen. Ijverig is niet 26. 11. 15. Van de week werden we hui ten erg 20. 25. 6. Ingezonden door „Duifje". Allen hartelijk gegroet van TANTE D'OLLIE I DE KLEINE KAPITEIN. XXXIH Hij durfde zijn handen niet meer in zijn zakken te steken en telkens als hij naar beneden keek zag hij een bobbeltje waar de halve broodjes zaten. Ze zouden wel erg verkruimeld zijn, maar ze waren toch nog wel lekker, broertje zou ze vast wel lusten. Wout was er ook niet meer zóó bij met de spelletjes. Hij moest nog lachen als bij Piet daar weer op zijn hoofd zag staan met aan iederen kant een halve krentenbol naast hem op den grond. 'tWas ook zoo'n dwaas gezicht geweest. Hij begreep er niets van. Wie stopte nu zoo iets in zijn zakl Ofineens moest hij weer naar Piet kijken, hadden ze 't misschien erg arm en had hij daarom de broodjes be waard. Maar dan was 'twel erg akelig dat ze 't allemaal gezien hadden. Er wa ren er nog genoeg over, daarvan konden ze er Piet best wat geven, maar hoe moest hij het vragen zonder dat de an deren het merkten, want die hadden er niets mee noodig. Wout kon er niets op verzinnen; als Moe nu maar eens de kamer uitging, maar dat gebeurde niet. Eir kwam niets van. De jongens ston den nu al in de gang, ze gingen allemaal tegelijk weg, als hij. 't nu vroeg zouden ze toch nog zien dat Piet ze meekreeg Nee, moest je net de Dikke hebben, die zou hem er toch nog genoeg mee plagen. Och, bedacht Wout toen, misschien had den ze 'twel niet eens zoo arm, en had Piet het alleen maar gedaan omdat zijn broertje ze lekker vond. Twee jongens hadden al goeden dag gezegd, en nu ging Piet ook naar buiten. Tot morgen hoor! riep Wout hem na. Wacht eens even, het was Vader die het zei, zeg Wout, nu moest je Piet toch ook nog even die foto van de kerk laten zien, misschien kan die ook wel in het lijstje, vlug maar, het kan nog net even. Piet ging nog even in de kamer en Wout naar boven om de foto te halen. Het was er een van de kerk van het dorp en grootvader had hem een paar dagen geleden gestuurd. Wout vond het wel een mooie foto maar hij had toch veel lie ver de kiek van de jongens in het lijstje. Toen hij weer beneden kiwam lag er een pak op tafel. Wat zat daar nu in? He, wat dom, nu had hij heelemaal niet meer aan de krentebollen gedacht, maar moeder wel natuurlijk, het was vast zoo. Meteen keek hij naar Piet, die zag er zoo glunder uit. Ja hoor, Moeder had vaat hetzelfde plannetje bedacht als hij. Ze vonden allemaal, dat de kiek van de jongens toch leuker stond in het lijstje en nu moest Piet ook gauw naar huis. Hij bedankte mevrouw nog eens extra en zei tegen Wout, op het pak wijzend: allemaal broodjes. Nou, lachte Wout, die had ik alleen toch niet op gekund. Bij jullie zijn er zoo veel, daar zal het wel 'gauwer opgaan. Terwijl Wout de foto was gaan halen had zijn moeder aan Piet gevraagd of hij de broodjes mee wilde nemen, ze had op een jongen meer gerekend en nu waren er zooveel over. Graag mevrouw, bad Piet een beetje verlegen gezegd. Hij vond hét wel een beetje raar zoo maar dat heele pak mee te nemen; dat was natuurlijk, omdat bij die andere in zijn zak gehad had, maar toen mevrouw zei, dat ze hier toch maar oudbakken zouden worden, had hij er niets geks meer aan gevonden. Vroolijk ging bij naar huis, op een hol letje, het was al laat en hij wilde graag gauw zijn schat laten zien. Wat zouden ze kijken morgen ochtend als er op ieders bordje zoo'n heerlijke krentenbol lag.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 7