cREDo Ida g geleden Kerknieuws Predikbeurten. Kunst en Wetenschap •Land- en Tuinbouw Rechtszaken „Dit wordt als uitdrukkelijke voorwaar Begint 1 October a. s. Te half twaalf werd de heer Patijn, vergezeld door onzen consul-generaal mr Van Romburgh en den Nederlandschen consul te Gent baron Van Wassenaere, ten stadhuize ontvangen. Burgemeester van der Steegen, die deel had uitgemaakt van de delegatie der Bel gische burgemeesters naar de Brussel- sche tentoonstelling, was wegens ziekte verhinderd den gezant te begroeten. Hij liet zich vervangen door de wethouders Siffer, Goossen en mej. Boonants. Nadat deze wethouders den gezant en de beide consuls het stadhuis hadden doen bezich tigen, begaf de heer Patijin zich naar de gebouwen van het havenbestuur, waar zich reeds mevr. Patijln alsmede de ha vendirecteur en de havenkapitein bevon den. Na een bezoek aan de tentoonstel ling van het havenbestuur, namen de heer en mevr. Patijn en hun gezelschap plaats aan boord van de gemeentelijke salonboot „Artevelde", waarop een boot tocht door de havens en vetfder langs het Kanaal van Terneuzen werd gemaakt. Gedurende dezen boottocht liet mevr. Patijn zich de talrijke kwesties betreffen de de Gentsche haven, waaronder na tuurlijk in het bijzonder die van de sluis te Terneuzen uiteenzetten. BEGRAFENIS VAN BURGEMEESTER VOORTHUYSEN. Gistermiddag is te Domburg het stof felijk overschot van wijlen den heer L. J. van Voorthuysen, in leven burgemeester van Domburg, ter aarde besteld. Reeds des morgens vroeg was het stoffelijk overschot van de woning der familie naar de Ned. Herv. kerk overgebracht en aldaar opgebaard voor den preekstoel. Een 60-tal kransen en bloemstukken was rond de kist geschikt. Onder groote be langstelling werd een liturgische dienst gehouden onder leiding van D's J. G. Fanhuijee van Aagtekerke. Ieder binnenkomende werd in de ge legenheid gesteld mevr. de wed. G. A, M. van Voorthuysenvon Stein Callen- fels te begroeten, terwijl zij ook weder bij het verlaten van het kerkgebouw van ieder met een handdruk afscheid nam. Onder de aanwezigen merkten wij op den Commissaris der Koningin in Zee land, Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford, de raadsleden en den secretaris van Dom burg, vele burgemeesters, bestuursleden van vereenigingen, waarin de overledene zitting had enz. Na den dienst begaf men zich naar de begraafplaats, waar zeer veel belang stelling was. Nadat de kist in de groeve was neer gelaten, trad de Commissaris der Konin gin naar voren; hij wees op de groote emotie, waarmede verleden week het be richt van het overlijden werd vernomen. De overledene heeft 36 jaar aan het hoofd der gemeente Domburg gestaan en met groote toewijding haar belangen en voor uitgang gediend. Domburg heeft mede door zijn arbeid als badplaats een eigen cachet gekregen. Spr. bracht dank voor alles wat dp overledene ook als Staten lid gedurende zes jaar en in verschillen de vereenigingen voor Zeeland heeft ge daan. De waarnemende burgemeester, de heer P. J. Elout, wees er op, dat de heer Van Voorthuysen vooral ook een man was van groote representatieve qualiteiten en dat hij een goed voorzitter der raadsver gaderingen was. Namens den Raad en de geheele ge meente dankte hij den overledene voor alles wat hij voor Domburg is geweest. Jhr Mr A. F. C. de Casembroot, bur gemeester van Westkapelle, sprak als voorzitter der Vereeniging van Burge meesters en Secretarissen en als burge meester van een aangrenzende gemeen te en noemde den overledene een sym pathieke collega. De heer J. W. Schuurman, secretaris van Domburg, bracht namens de ambte naren naar voren hoe de overledene al tijd met hen mededleefde. Ds J. de Vries, vice-voorzitter van de Vereeniging tot Christelijke verpleging van krankzinnigen in Zeeland, sprak bij ontstentenis van den voorzitter, minister Van Dijk, en wees er op, wat de over ledene ruim 25 jaar als bestuurslid en ruim 23 jaar als penningmeester heeft gedaan. Laatste woorden op het sterfbed waren: „Wat God doet is altijd goed". Dit getuigd van zijn innerlijk leven met zijn God. Zalig hij die dit zeggen mag in ster vensuur. God trooste de weduwe. De volgende spreker, Jhr Mr H. J. Humalda van Eijsinga sprak als vriend. Mr Dr R. W. graaf van Lynden schetste wat de overledene voor het Kin derherstellingsoord Westhove is geweest; Ds W. Reus deed dit namens de Chr. Wijkverpleging voor Westkapelle en Domburg. Ds F. G. H. Nicolaï, Ned. Herv. predi kant te Domburg, las namens mevrouw Van Voorthuysen, die niet mede naar het kerkhof was gegaan, voor Psalm 23 en bad daarop het „Onze Vader". De heer J. W. P. van Hoogstraten, lui tenant-generaal buiten dienst, heeft na mens de weduwe en de verdere familie allen aanwezigen en inzonderheid den sprekers dank gebracht en vooral de ge meente Domburg, die het graf aanbood, I sloot de Utrechtsche Jaarbeurs. Reeds nu liggen tal van Jaarbeurs-nieuwtjes i.d. etalages van Witkam's Geschenkenhuis (Adv.) Goes. Hetjubileumvan Eupho- n i a. De feesten ter eere van het 50-jarig bestaan van „Euphonia" zijn gisteravond geopend met een concert op de markt, aangeboden door „Hosanna". Hiervoor was veel belangstelling. Namens het Be stuur van „Euphonia" dankte de heer Mr Stieger „Hosanna" voor deze op hoo- gen prijs gestelde attentie. Na de pauze concerteerde het jubileerende corps. Jam mer, dat het weer van dien aard was, dat de belangstelling verminderde. Vandaag zal dan het festival plaats hebben. Na de officiëele ontvangst ten Stadhuize om één uur volgt om half twee een optocht van alle deelnemende vereenigingen door de stad, waarna van 2.30—6 uur op drie verschillende plaat sen concerten worden gegeven. Alle corp sen spelen een half uur. Van 4.30 tot 5.30 is er receptie in het Beursgebouw. Vanavond hebben op drie plaatsen nogmaals concerten plaats. Kloetinge. De Arjaclub „Groen van Prins ter er" hield gisteravond haar eerste vergadering in dit seizoen. Ingeleid en besproken werd het onderwerp „Zon dagsrust en Zondagsheiliging.. Hierna volgde behandeling van verschillende za ken van huishoudelijken aard, waaronder het werkrooster voor de eerstvolgende maanden. Wemeldinge. Donderdagavond hebben de muziekvereenigingen „O. K. K." en „Concordia" een serenade gebracht aan Mevr. de Wed. Gnirrep, in verband met haar 80sten verjaardag. Ondanks het minder aanlokkelijke weer was er een ta melijk groote belangstelling. Hansweert. Het met rogge geladen mo torschip „Mon Désir", dat beneden Hans- weert omhoog was gevaren is door de sleepboot „Hoogezand" vlot gesleept. Het met wittekool geladen motor schip „Transporteur" is gisteren door de sleepboot „Betsy" te Dintel binnenge sleept, daar het schip in moeilijkheden verkeerde. Schore. De gezel K. had Donderdag bij de spoorwegwerken het ongeluk met zijn arm bekneld te geraken tusschen de buf fers van den zandtrein. Aanvankelijk liet het ongeval zich tamelijk goed aanzien, doch de man is toch in het ziekenhuis te Goes opgenomen, waar gebleken is, dat dit lichaamsdeel is gebroken. Oudelande. Gemeenteraad. Gis teren vergaderde de Raad dezer gemeente voltallig. Vastgesteld werd de vergoeding voor de Bijz. lagere school voor 1935. Bij de bespreking restauratie of nieuwbouw gemeentehuis werd nog geen beslissing genomen. Het voorstel van dhr Douw om geen beslissing te nemen, doch deze zaak opnieuw terug te zenden naar B. en W. voor nader onderzoek, om dan later met meerdere gegevens den Raad voor te lich ten, werd aangenomen. Een voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een rekening-courant-overeen komst met de N. V. Bank voor Nederland- sche gemeenten werd aangenomen. Bij de rondvraag dankte dhr Douw na mens de vereen. Het Groene Kruis de ge meente voor het beschikbaar stellen van een der lokalen van de Op. lagere school voor de materialen der vereen., en deelde hij mede, dat zij geslaagd is om bij de op zegging van 'het lokaal der school een ander gebouw te huren. Heinkenszand. Gemeenteraad Vrijdagavond vergaderde de raad voltal lig onder voorzitterschap van den bur gemeester. De voorz. sprak er bij de ope ning zijn voldoening over uit dat gedu rende zijn ziekte de gemeente op uitste kende wijze is bestuurd, waarvoor hij' dank bracht aan B. en W., aan den sec retaris en het secretariepersoneel. Weth. Beaufort dankte den burgemeester omdat hij ook gedurende zijn ziekte leiding heeft gegeven, waardoor de vervanging veel gemakkelijker is. Besloten werd op voorstel van B. en W. tot afgraving van ongeveer 1 Meter van den Meerkotschen dijk in werkver schaffing. De gemeenterekening over 1936 werd voorloopig vastgesteld met f 61641.79 in komsten, f 53.428,85 uitgaven en een ba tig slot van f 8212,94. De kapitaaldienst sluit met een nadeelig slot van f 1332,76. De begrooting van bet burg. armbe stuur voor 1938 werd vastgesteld in ontv. en uitg. op f 2964,34. Goedgekeurd werd daarbij1 een subsidie uit de gemeentekas van f 1700. Met alg. st. werd besloten als voetpa den van den ligger van wegen en voet paden af te voeren: het Kousepad, het Noordzaksche voetpad, en het Zuider- landsohe voetpad, omdat deze als voet paden geen waarde meer hebben. De in structie voor den gemeentegeneesheer werd vastgesteld. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten een gemeenschappelijke regeling aan te gaan voor de steuncontrole met de ge meenten 'sHeerenhoek en Ovezand. Met 5 tegen 2 st. werd een concept-instructie voor den controleur vastgesteld, (tegen de heeren Nijsse en Vermue). De gemeentebegrooting voor 1938 werd door B. en W. aangeboden met aan in komsten en uitgaven f 57.479,59 en een post voor onvoorzien van f 1098,76. Bij de rondvraag vroeg dhr Bos of er nog menschen in werkverschaffing zijn. De voorz. antwoordde nog twee, doch de Werkverschaffing wordt Maandag a.s. stop gezet. Dhr Bos wees er op dat er zeer weinig bieten zijn en veel arbeiders, zoodat dit jaar het werk spoedig gedaan zal zijn. Dhr Dellebeke vroeg hoe het werk aan den Meerkotschen dijk zal wor den uitgevoerd, waarop de voorz. hem dit meedeelde. D'hr Nijsse vroeg verbete ring van de afwatering van de dorpsstaat bij de Westerstraat. De voorz. zegde on derzoek en eventueele verbetering toe. De heer Stekotee vroeg hoe het ataat met het proces dat de gemeente voert met de Spoorweg Mij. De voorz. deelde mede, dat Gedep. Staten toestemming aan de gemeente hebben verleend om van de uit spraak van de Rechtbank in hooger be roep te gaan. Hierna sluiting. Wissekerke. De vlaggetjesverkoop voor den Chr. arbeid in de Weermacht bracht f 14.60 op. Thclen. Door het onstuimige weer is deze week de botvangst niet zoo loonend geweest als vorige week. Door 13 vaartui gen is een besomming gemaakt van 4-10 tobben of 160-400 pond. De prijs is per tob van f 9-10. De rondvisch werd deze week niet noemenswaard gevangen. Deze week werd voor het buitenland uit deze gemeente verzonden ruim 4300 ton of 430.000 kg mosselen, vrijwel de meeste echter ongeknipt. De kwaliteit is voor het meerendeel best, van sommige perceelen echter iets afwijkend. Kortgene. Gemeenteraad. Don derdagavond vergaderde de Raad. Afwe zig dhr Boot wegens ziekte. Dhr Jac. van Maldegem, controleur van de Goop. „Dinteloord" te Kortgene, vroeg dezelfde regeling toe te passen inzake bet liggeld aan de haven, als geldt voor lig ging van zand en steen enz. Hierover zal in een volgende vergadering besloten worden. De vereenigde polderbesturen schreven over de nieuw te leggen klinkerweg naar Kats. Ze raadden aan, te trachten, dat deze wegen op het tertiair wegenplan ge plaatst worden, en zijn dan gaarne tot medewerking bereid. Ged. Staten willen het beheer en on derhoud van den West- en Langeweg per 1 Jan. 1938 overnemen en stellen de ge meente voor de keuze om per jaar f 398 te betalen of in totaal f 9951. B. en W. stellen voor om f 398 per jaar te geven. Dit werd aangenomen. In de vorige vergadering werd goedge keurd om in de Van Gittersstraat op de goedkoopste wijze een trottoir met goot aan te leggen. Deze goot is inmiddels er gens anders gelegd. B. en W. stellen nu voor, om over de geheele lengte der straat een trottoir te leggen van tegels met een trottoirband en een goot van Waalklin kers. Raming f 590. Dit werd aangeno men. Er werd daarna gesproken over ver koop van de ambtswoning aan Dr L. G. Gelderman per 1 Jan. 1938 voor f 10.000. Dï Gelderman is bereid de woning voor dien prijs te koopen op voorwaarde, dat zijn salaris op f 1000 per jaar bestendigd blijft. B. en W. gaan accoord met deze voorwaarde. D© Raad stemde hiermee in. Er zijn klachten gekomen, dat de trac tors en dorschmachines de nieuwe weg ruineeren. Aan de vergunning inzake het berijden van wegen in de bebouwde kom van de gemeente met tractors e.d. werd door B. en W. de voorwaarde gesteld, dat ze midden over den weg moeten rijden. Dit voorstel werd aangenomen met de stem van dhr Versprille tegen. Er kwam daarna een zeer langdurige bespreking over de vaststelling van een nieuwe verkeersverordening. Het rijden met fietsen over het nieuwe trottoir in de Voorstraat en Foldertje wordt verboden. Het voorstel van B. en W. om 40 km in de bebouwde kom te mogen rijden, werd gewijzigd in 30 km. De geheele verorde ning werd aangenomen. Gezien een wijziging in de gemeentewet is het noodig, dat een fraudeverzekering aangegaan wordt. Kosten f 1522 per jaar. Hiermee vervalt de verplichte ze kerheidsstelling van den gemeente-ont vanger, hetgeen anders ten laste van de gemeente komt. Dit punt ondervond geen bezwaren. Hierna werd herbenoemd tot lid van het Burg. Armbestuur dhr P. C. Kalle- waard. De begrooting van het Burg. Armbe stuur over 1938 werd den raad aangebo den. Het B. A. vroeg om f 400 subsidie aan de gemeente, waartegen geen bezwa ren waren. De gemeenterekening over 1936 werd voorloopig vastgesteld. De gemeentebegrooting over 1938 werd hierna aangeboden. Er is een reserve van f 9000, die met f 1000 verhoogd kan wor den. Belastingverhooging is niet noodza kelijk. Twee groote werken staan op het programma, n.l. verbetering van de haven en van de Kaaistraat. Een testament. Daarna kwam de groote kwestie aan de orde, waarover op het dorp al sinds eeni- gen tijd gepraat wordt. Het ging over het eigendomsrecht van een perceel tuingrond in den West-Achterweg, 'hetwelk de ge meente eertijds voor f 4000 heeft gekocht van Mevr. Danckaerts-Gapelle. Er was overeenstemming bereikt met den Staat der Nederlanden voor verkoop van onge veer 121 m2 van het bedoelde perceel voor den bouw van een telefoonhuisje, toen bericht werd ontvangen, dat het Rijk geen prijs stelde op aankoop van dit perceel in verband met bestaande testamentaire be palingen. Uit mondelinge inlichtingen van den ontvanger der registratie en domei nen in Goes bleek, dat bedoeld perceel door erfopvolging is verkregen uit de na latenschap van Leintje Johanna Vader, overleden te Kortgene op 17 Nov. 1879. Bij testament had deze bepaald: „De onroerende goederen welke ik (L. J. Va der) aan mijn familie en erfgenamen na laat, vermogen nimmer of nooit, door hen, noch door hunne opvolgers onder wat ti tel ook verkocht te worden, noch ook weg geschonken noöh op eenige andere wijlze vervreemd te worden, 'dan aan personen die Nederlanders zijn en die behooren tot de Christelijke Gereformeerde of andere Christelijke Protestantsche religie". de van de erfenis gesteld, alzoo dat voor het geval van afwijking of overtreding de zer voorwaarde zal vervallen des zooda- nigen recht op het betrokken onroerende goed hetwelk ik alsdan wil dat zal komen aan de Christelijk Hervormde Gemeente te Kortgene en alle verkoop, wegschen king en vervreemding contrarie dezes nie tig zal worden. Volgens de meening van het Rijk is al dus de aankoop door de gemeente vernie tigbaar, zoodat deze aan de Staat niet de volle en vrije eigendom kan leveren. B. en W. hebben advies gevraagd aan het Bureau van de Vereeniging van Ned. Gemeenten met de vraag hoe in dezen te handelen. Ze stellen voor, hierin een af wachtende houding aan te nemen en con tact te zoeken met de kerkvoogdij, die als belanghebbende in het testament is ge noemd. De rondvraag leverde geen besprekin gen op. Terneuzen. Gemeenteraad. In de Donderdag gehouden Raadsvergadering stelden B. en W. naar aanleiding van opmerkingen van Ged. Staten wijziging voor van een aantal artikelen der Alge meens Politieverordening. Zij maakten tevens van de gelegenheid gebruik om nog op te nemen een parkeerverbod. Na breedvoerige discussie werd hier over gestemd. Het resultaat was 7 tegen 7 stemmen, zoodat de herziening der ver ordening niet kon worden afgewerkt. Een schoolgeldverordening en een legesverordening werden vastgesteld. Door Burg. en Weth. werd in opdracht van Ged. Staten voorgesteld een wijziging van de capitulantenverordening, daartoe strekkende dat capitulanten ook zullen kunnen benoemd worden bijl de Arbeids beurs. Door den raad was een dergelijke toevoeging 22 April 1.1. reeds verworpen. De heer 't Gilde klaagde over veel vuldige storing der nachtrust door per soneel der waterleiding bij het buizen spoelen. Naar aanleiding van een voorstel van den heer Colsen sprak de raad de wen- schelijkheid uit, dat B. en W. bij den Minister van Waterstaat eens een poging zullen aanwenden, om alsnog te verkrij gen aansluiten van den weg van af den Baandijk met de Blikstraat. Een vraag van den heer Col'sen of het niet mogelijk was de menschen die in de werkverschaffing zijn te werk gesteld, met een autobus te halen en te brengen, leidde tot een breede bespreking van die werkverschaffing. Ten slotte werd overeengekomen, dat B. en W. ter plaatse waar dit behoort een poging zullen aanwenden om voor de landarbeiders den norm van 'het loon te krijgen op 'het peil waarop dit vroeger berustte. De heer Van Hecke was belangstellend naar de capaciteit van de brandweer en de mogelijkheid van samenwerking met brandweren uit de omgeving. Dhr Lambrecbtsen van Rithhem kon hem volkomen geruststellen. De Terneu- zensche 'brandweer en die van Axel, Hulst Sas van Gent en Hoek kunnen desnoods met eikaars materiaal werken. Er is te Sluiskil nog' een auto-slangenwagen in aanbouw en als deze gereed is en het daarvoor bestemde materiaal voorhanden is, kan de Terneuzensche brandweer met 15 slangen een brand bestrijden. B. en W. deelden tenslotte nog mede, dat zij bezig waren met een plan voor een geheel nieuwe openbare school te Sluiskil. (VI. G.) Ned. Herv. Kerk. Drietal te Bahr en Lathum, H. van Vliet, cand. te Rotterdam, P. H. W. M. van der Meer de Walcheren, cand. te Rotterdam en E. G. Baart, cand. te Arn hem. Beroepen te Bahr en Lathum, E. G. Baart, cand. te Rotterdam. Te Capelle, A. Vroegindewey, cand. te Waddinxveen. Bedankt voor Tienhoven, J. Hengeveld te Stedum. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Enkhuizen, J. Vreugden- hil te Kampen. f'HO(>NLSS/Ff - (if Rf! ORMU Vi) Wf f KMA l)< HOOFDRED.: Prof. Dr. V. HEPP Het weekblad voor alle meelevende Gereformeerden. Slechts f 1.00 per kwartaal. Vraagt nu reeds gratis proefnrs. Uitg. J. H. KOK N.V. Kampen Verpachting kerkelijke goederen. De Juridische Commissie der Vereeniging van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk adviseert aan alle ker kelijke colleges, die landerijen verpachten deze tot nader order niet langer te ver pachten dan voor twee jaren. Het is zeer waarschijnlijk, dat men gedurende die twee jaren buiten de werking der Pacht wet valt en men kan dan rustig aanzien hoe de toestand zich verder ontwikkelt. -i Vlootpredikant. De Regeering heeft ds S. O'egema, Geref. predikant te Langeslag (O.) uitgenoodigd als vlootpre dikant een tocht met de „Hertog Hen drik" naar de Middellandsche Zee te ma ken. Ds O'egema heeft aan deze uitnoodi- ging met goedvinden van zijn kerkeraad, die hem daartoe drie maanden verlof ver leende, aangenomen. Woensdag 22 Sept a.s. zal deze kruiser vertrekken. Zondag 19 September. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. Dr Schmidt van Kapelle, av. Ds v. d. Most van Spijk te Kortgene. Kattendijke, vm. Ds v. d. Waa. Hansweert, 9.30 en 2.30 uur Ds Plagge- mars (H. Doop). Colijnspiaat, vm. Ds Bons, n.m.? Wissenkerke, v.m. leesd., n.m. Ds Bons. Geref. Kerk. Geersdijk, 9.30, 2 en 5.30 uur: Ds Drenth (em. pred.) Vrije Evang. Gemeente. Goes, 7.30 u. bidst., 9.30 en 6 u.: Ds v. d. Vis. Maandagavond 8 uur: bidstond. (Bijbellezing). Het Koor van het Russisch Theologisch Seminarium te Parijs. Een buitengewone belangstelling waa er voor de komst van dit koor. De Nieuwe kerk was stampvol en tocb zongen maar zeven menschen hun oude liturgische ge zangen en geestelijke liederen; een rijke schat der Oostersohe kerk. In een kort openingswoord noemde Dis van Empel deze liederen, die stammen uit de 9e en 10e eeuw, een bezit van eeuwen. Bovendien legde hij er den nadruk op, dat deze zangera niet in de allereerste plaats zingen om de kunst, maar ter verheer lijking Goda. Zij zouden zingen van hun Meester en onzen Meester, van hun Red der en onzen Redder. Men moet dan ook bij deze liturgische uitvoeringen niet alleen den maatstaf van de kunst aanleggen. Een groote ontroering maakte zich van den hoorder meester, als hij ziet de innige toewijding, waarmee ieder dezer zangers zich geeft aan zijn taak, wanneer zij ieta willen uitdragen van hun gemeenschap pelijk bezit, en een uiting geven van hun geloof. Trouwens om deze zang ten volle te ge nieten, moet men ze ondergaan, en geheel op zich laten inwerken. Een genot is het te luisteren en te ge nieten van de buitengewone eenheid, die deze zangers brengen in hun optreden, wat een diepe bassen, en heldere tenoren, wat een reine samenstemming. Dadelijk al als in beurtzang, responso- riaal een kerkgezang uit Kiev gezongen wordt naar Psalm 141, komt men onder de bekoring. Iedere zin wordt door den leider, Ivan Denissov, leeraar in de ker kelijke muziek aan de Russische Theolo gische school te Parijs, eertijds solo-tenor te Petersburg, gezongen, en daarna door het koor herhaald. Ook als de klaagtoon klinkt van Psalm 137: „Aan de rivieren van Babyion, daar zaten wij; ook ween den wij", of het juichen: „Christus is op gestaan", blijft de groote, wondere beko ring na geluisterd te hebben naar den zang van het „Onze Vader", gaan allen been, diep onder den indruk van het ge boorde. DENATURATIE VAN AARDAPPELEN. A.s. Maandag zal een aanvang daarmee gemaakt kunnen worden. Naar men van bevoegde zijde mededeelt, zal Maandag 20 Sept. a.s. een aanvang gemaakt kunnen worden met de denatu- ratie van aardappelen. De denaturatievergoeding bedraagt voor de periode tot 1 December f 0.70 per 100 'kg., :voor de periode van 1 Dec. tot 1 Maart f 0.80 per 100 kg. en voor de periode van 1 Maart tot 23 Juni f0.90 per 100 kg. Met ingang van 1 Februari a.s. zal voor klei-consumptie-aardappelen van de ru'brieik A. weder f 1.50 per 100 kg. kunnen worden betaald. In afwijking van de regeling van bet vorige jaar komen fabrieks- en vroege aardoappelen ook voor denaturatievergoe ding in aanmerking. De minimummaat is voor dit jaar ver hoogd; voor steun komen in aanmerking aardappelen welke niet kunnen vallen door een opening van 1600 vierk. m.M. Tenslotte zal voor elke aanvraag tot denaturatie een bedrag van f 1 moeten worden betaald, hetwelk met het uit te keeren steunbedrag wordt verrekend. Wanneer bijl een teler minder dan 2500 kg. en 'bij een handelaar minder dan 5000 kg. ineens wordt gedenatureerd, zullen bovendien de werkelijk gemaakte kosten moeten worden vergoed. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Overtreding van de „Motor- en Rijwiel- wet" en/of van 'het „Motor- en Rijwiel reglement": W. H. te Krabbendijke f 3 b. of 1 week tuchtschool; 0. T. te Middelburg f 5 b. of 5 d. h.; J. O. M. N. te Rotterdam f20 b. of 10 d. h.; G. R. te Vliseingen f 1 b. of 1 d. h.; H. G. v. d. K. te Kruiningen f2 b. of 2 d. h.; J. M. v. d. B. te Vlis- singen f 1 b. of 1 d. h.; N. de B. te Mid delburg f2 b. of 2 d. h.; A. F. A. v. E. te Tilburg f2 fo. of 2 d. h.; Mi. D. P. te Kortgene fl b. of 1 d. h.; W. W. te Nieuwdorp f 15 b. of 10 d. 'h.; A. L. te Wemeldinge f 1>5 b. of 10 d. h.; M. v. F. te Waaide f3 b. en f6 b. of 3 d. h.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2