TNI De regeering en de werkloozenzorg. AKKERTJES a m, worn f BETTY'S LIEFDE ïller der! pele eer- en en ijdl ket zoo istbode DE ZEEUW van Vrijdag 17 Sept. 1937. - Tweede Blad. Extra bijslag voor inwonende werklcoze kinderen boven 21 jaar. Een spaarregeling ter uitbreiding van den B-steun. Geen verhooging van steunnormen en werkverschaffingsioonen. F E U ILLETON Uit de Provincie. )P: ["VAARS, ening, 5TEL IJZEREN EN. Je Oostkapelle. IREGISTREER- lit 4, w.o. pas- lers beh. tot de i Zeel. d'e hoog- rven. Q. Trimpe oes. )P: LARSJES en 9 maanden, eersdijkspolder, goedgekeurde ENOIST 40, H.L. per H.A., :.G. J. J. MOL, ER WED. biedt udster in klein landeling geeft Nou 7 Bureau t den boeren- 10VERSE, Sla- Middelburg. gevraagd voor ook genegen e helpen. Brie- „De Zeeuw", idelburg. De drie vakcentralen hebben reeds kort na bet optreden van bet nieuwe Kabinet een aantal wenscben terzake van de werkloozenzorg ter kennis van de regee ring gebracht. D'e minister van Sociale Zaken beeft echter gemeend, deze wen- schen niet te kunnon inwilligen, doch wel stolt bij een andere wijzo van tegemoet koming in bot vooruitzicht. De regoeringspersdienst deelt thans hieromtrent het volgende mode. Alle drie vakcentralen betoogden in verband met do stijging van do kosten van levensonderhoud sedert September 1930 de wonschelijkheid van een alge- meene verhooging van de steunnormen en werkverschaffingsioonen, met dien ver stande, dat het N. V. V. bepleitte deze verhooging in den vorm van een duurte- toeslag toe te kennen. Aan dit verlangen heeft de minister van Sociale Zaken, Prof. Romme, niet kunnen voldoen, al reeds hierom niet, omdat van een zoodanige verhooging der steunnormen in het algemfeen alleen die gezinnen zouden profiteeren, die daaraan, althans relatief genomen, het minst be hoefte hebben, daar zij, die het het hardst noodig hebben, t.W. de groote gezinnen, reeds veelal de door het loon begrensde maximum-uitkeering ontvangen. Wat de stijging van de kosten van het levensonderhoud betreft, is voorts op te merken, aan de hand der dienaangaande gepubliceerde cijfers, dat hét kostenpeil iets ligt beneden Juli 1934, den datum, waarop de geldende steunnormen (onge acht de daarna in de regeling successie velijk aangebrachte verbeteringen) zijn ingevoerd. Ook een algemeene verhooging van de werkverschaffingsioonen acht de minister niet mogelijk, al reeds omdat de marge tusschen het loon van de werkverschaf fing en dat van het vrije bedrijf het welk in het algemeen zonder inachtne ming van het verschil in zwaarte van ge- zinslasten tot stand komt alsdan in vele gezinnen te klein zou worden en zelfs in verschillende gevallen geheel zou ver dwijnen. Het R. K. W. V., beseffende, dat een algemeene verbooging van de steunnor men alleen dan tot haar recht zou kunnen komen, indien de maximum uitkeeringen konden worden verhoogd, verzocht den minister tevens, om den maximum steun niet meer te doen berekenen naar 'het loon van het gezinshoofd alleen, doch naar dat van alle gezinsleden te zamen. Hiertegen heeft de minister echter dit bezwaar, dat, bij de toepassing van een dergelijk systeem, het kan voorkomen, dat het gezinshoofd nagenoeg evenveel, zelfs soms nog meer aan steun ontvangt dan hij met werken zou kunnen verdienen. De minister heeft de desbetreffende ver zoeken derhalve moeten afwijzen, doch Z. Exc. vond bij de overweging ervan te meer reden tot voortzetting van het reeds eerder door hem ter hand genomen on derzoek naar de vraag, in welke gevallen er de grootste behoefte aan eenige meer dere hulp. bestaat en in hoeverre het mo ge-lijk zou zijn daaraan tegemoet te ko men, zonder dat daaruit de bovenbedoelde nadeelige gevolgen met betrekking tot bet zoeken van arbeid zouden ontstaan. Dit heeft er toe geleid, dat de minister thans heeft besloten, een extra bij- slag toe te kennen aan de bij ondersteunden inwo nende werkloos geworden kinderen van 21 jaar en ouder, die voorheen zelf reeds zoo veel verdiend hebben, dat hun inkomsten van eenigszins behoorlijke beteekenis voor het gezin zijn geweest. De kasten van le vensonderhoud toch van deze grootere kinderen drukken, zooals vanzelf spreekt, relatief het zwaarst, terwijl die gezinnen, die voorheen leefden van gezamenlijk ge- zinsloon, bij werkloosheid, doordat zij dan op den steun van het gezinshoofd al- 49) _o_ Het was een bittere noodzakelijkheid, die zijn ijzeren hand legde op haar teere ziel, want in haar benauwdheid zag ze geen enkelen anderen uitweg. In haar hand, en in de hare alleen rustte de macht oin dit donkere probleem te door lichten; haar vingers hielden, omklemd •de gouden sleutel, waarmee ze voor an deren de deur kon openen van hoop en vreugde, maar tegelijkertijd sloot ze dan voor zichzelf onverbiddeldijk af, do poor ten van het aardsche paradijs, waar naar heel haar haart in verlangen hun kerde. Maar ze herinnerde zich de woorden, die ze zich zelf eens tot levensmotto had gegeven: „Vreugd ontstaat door hetgeen we geven en niet door hetgeen we ont vangen; het geluk is te -dienen, niet om gediend te worden; arbeid geeft vrede en rust verstoort". „Het is niet de liefde zelf, die de rijkste levens, vreugde verschaft, maar deze ontspringt uit zelfverloochening en een zich geven aan anderen. Het is zali ger te geven, dan te ontvangen." leen zijn aangewezen, den gTootsten terug val hebben. Voorts heeft de regeering, in de over weging, dat door den langen duur -der werkloosheid de behoefte aan kleeding, dekking en schoeisel zich sterker doet ge voelen, bosloten zulks in aansluiting aan een dor kenbaar gemaakte wenscben althans voor zooveel de grootere go- zinnon botroft, den z.g. B-steun te ver- hoogen en een extra B-steun te verleenen. Deze is als een spaarregeling opgezet, in dien zin, dat, als de betrokkenen 25 ct per week reserveeren, de overheid dat be drag suppleert met 25 cent voor gezinnen van 2, 8 en 4 kinderen en met 40 cent voor gezinnen van 5 en meter kinderen. Het aldus gespaarde bedrag mag uitslui tend voor de verkrijging van kleeding, schoeisel en dekking worden aangewend. Daar de betrokkenen uiteraard eenigen tijd zullen moeten sparen, alvorens zij op grond van deze spaarregeling eenige meerdere extra hulp zullen bekomen, zal de regeling voor het eerst in het begin van het volgende jaar practisch nut kun nen afwerpen, indien de samenwerking ten dezen wordt beperkt' tot hen en de overheid. Wil echter in de eerste wintermaanden de rege ling effectief zijn, dan is nog noodig de medewer king van een derde, met name het geheele Neder- landsohe volk. Wanneer ook van die zijde wordt bij gedragen, zal -door samenwerking van de ovterheid, volk en werklooze een gezin met twee of meer kinderen tijdig het noodige beddegoed, schoeisel en 'kleeding ontvan gen. De Minister van Sociale Zaken is voornemens zeer binnenkort een beroep ten dezen op het Nederland- sohe volk te doen. PROV. SCHIETWEDSTRIJDEN BURGERWACHT. De uitslagen van den provincialen schietwedstrijd van de Vrijwillige Bur gerwachten in Zeeland, welke 4 en 11 September j.l. op de militaire schiet banen te Vlissingen zijn gehouden, lui den als volgt: Korpsbaan, le afdeeling: Klasse veteranen: 1. Burgerwacht Vlis singen 241 p., 140y2 sec. (Medaille .van den Commissaris der Koningin in Zee land); 2. Burgerwacht Kruiningen 240 p., 137 s.; 3. Burgerwacht Waarde 235 p., 140 s. Klasse A.: 1. Burgerwacht Middelburg 235 p., 144 s. (Medaille inspecteur der Burgerwachten.) Klasse B.: 1. Burgerwacht Vrouwepol der 2-47 p., 171 s. (Medaille burgemeester van Vlissingen); 2. Burgerwacht Middel burg 238 p., 186 s.; 3. Burgerwacht Nisse 231 p., 169 s.; 4. Burgerwacht Goes 219 p., 180 s. Klasse C.: 1. Burgerwacht Waarde 248 p., 209 s.; 2. Burgerwacht Arnemuiden 233 p., 196 s.; 3. Burgerwacht Middelburg 210 p., 206 s. Korpsbaan, 2e afdeeling: Klasse B.: 1. Burgerwacht Kortgene 258 p., 179 s. (Medaille burgemeester van Middelburg)2. Burgerwacht 's-Heer Hen drikskinderen 254 p., 185 s. Klasse C.: 1. Burgerwacht Aagtekerke 221 p., 196 s.; 2. Burgerwacht, 's-Heer Hendrikskinderen 216 p., 194 s. Hoogste korpsschutters, le afdeeling: Veteranen: J. M. Drijgers, 's-Heer Abts- kerke 54 p., 25 s.; A.: A. -J. Freeken- horst, Middelburg 54 p., 27 s.; B.: M. Paree, 's-Heerenhoek 56 p., 32 p.; C.: C. de Jager, Arnemuiden 54 p., 34 s. Hoogste korpsschutters, 2e afdeeling: Plechtig -doorgalmde de naklank van deze woorden haar angstige ziel in de crisis van haar jonge leven. Het was toch wel een heel groot offer, dat van haar werd gevraagd. 'Ze was nauwelijks twintig en het leven 'lag nog voor haar vol oneindige beloften, stralend van hoop en gulden vreugde. Ze wist het: voor heel veel meisjes zou het heelemaal geen op offering zijn om met den rijken Sir Clau de Trevellyn te trouwen. Maar nóc'h weelde of rang, nóch persoonlijke gaven of uiterlijke aantrekkingekracht hadden voor Betty eenige bekoring, omdat ze in haar hart, dat reeds aan een ander toe behoorde, geen vonkje liefde kon ontdek ken voor hem, die haar wilde. Een huwelijk, dat tot stand zon komen onder zulke omstandigheden, leek haar in zuiver meisjes aanvoelen niet alleen een vergulde slavendienst en een diep ver nederende overeenkomst; maar ze wist het als zonde tegenover hem, die zijn leven aan het hare wilde verbinden, en ook een schreeuwend onrecht tegenover den bezitter van haar reine, vurige meis jesliefde. Misschien zou Alwyn Keene nooit aanspraak maken op dat bezit; mis schien had hij reeds iets van dat zoete weten in haar gespeurd en wilde hij haar -door koelheid en gereserveerdheid bewij zen, dat hun verhouding louter vriend- Klasse B.: C. Jongepier, Aagtekerke 57 p., 32 s.; klasse C.: A. Driesprong, '&-Grar venpolder 52 p., 32 s. Personeels baan, categorie veteranen A: 1. J. M, Drijgers, 's-Heer Abtskerke 54 p., 25 s.; 2. A. J. Frsekenhorst, Middelburg 54 p., 27 s.; 3. L. Schoe, Vrouwenpolder 54 p., 28 s.4. G. Duindam, Kruiningen 54 p., 28 s.; 5. A. van Koeveringe, Waar de 53 p., 26 s.; 6. N. Fierloos, Goes 52 p., 27 s.; 7. J. Duvekot, Vrouwenpolder 52 p., Ziy% s.; 8. J. Nonnekes, Vlissingen 51 p., 27^4 s.; 9. J. Verhage, Middelburg 51 p., 30 s.; 10. M. Eckhardt, Ierseke 51 p., 33 d.; 11. Jac. Flipse, Vrouwenpolder (bij loting) 49 p., 26 s. Personeele baan, categorie B./C.: 1. C. Jongepier, Aagtekerke 57 p., 82 s.; 2. M. Paree, 's-Heerenhoek 58 p., 82 s.; 8. J. Kesteloo, Kortgene 56 p., 33 s.; 4. J. Kloosterman, 's-Heer Hendrikskinderen 56 p., 36 s.; 5. J. de Looff, Kortgene 55 p., 33 s.; 0. J. Bakker, Vrouwepolder 55 p., 38 s.; 7. S. Blok, Kortgene 55 p., 40 s.; 8. P. Bosman, Nisse 54 p., 30 s.; 9. C. de Jager, Arnemuiden 54 p., 34 s.; 10. J. Suurmond, Oost- en West-Souburg 54 p., 35 s.; 11. J. P. Verburg, 's-Heer Hen drikskinderen 54 p., 35 s.; 12. L. Schoe, Aagtekerke 53 p., 28 s.; 13. P. Melis, Vrouwenpolder 53 p., 31 s.; 14. J. van Oosten, Driewegen 53 p. 31 s.; 15. L. W. Krijger, Meliskerke 53 p., 33 s.; 18. W. Matthijsse, Meliskerke 53 p. 34 s.; 17. Joh. Schipper, 's-Heer Hendrikskinderen 53 p., 36 s.; 18. M. Koeman, Waarde 53 p., 36 s.; 19. Jac. de Schipper, 's-Heer Hendrikskinderen 53 p., 39 8.; 20. C. Til- roe, Vrouwenpolder 53 p., 46 s.; 21. A. Driesprong, 's-Gravenpolder 52 p., 32 s.; 22. P. Vette, Nisse 52 p., 34 s.; 23. Joh. Rouw, 's-Heer Hendrikskinderen 52 p., 38 sec.; 24. L. F. Barentsen, Vlissingen 52 p., 38 s. Vrije baanwedstrijd, baan 100 meter, maximum 90 punten: 1. N. Fierloos, Goes 90 p.; 2. C. van Belzen, Vlissingen 90 p.; 3. Jac. Duvekot, Vrouwepolder 90 p.; 4. P. Kloosterman, Nisse 89 p.; 5. J. M. Drijgers, 's-Heer Abtskerke 89 p.; 6. C. J. Bos, Nisse 88 p.; 7. M. Bos, Nisse 88 p.; 8. S. Blok, Kortgene 87 p.; 9. A. v. Koe veringe, Waarde, 86 p.; L. Schoe, Aagte kerke 86 p. Baan 200 meter, max. 90 punten: 1. J. H. Drijgers, 's-Heer Abtskerke 86 p.; 2. C. van Belzen, Vlissingen 85 p.; 3. J. Non nekes, Vlissingen 84 p.; 4. P. Klooster man, Nisse 83 p.; 5. J. Kesteloo, Kortgene 81 p.; 6. Jac. Kole, Waarde 78 p.; 7. S. Blok, Kortgene 78 p.; 8. L. J. J. Meijler, Goes 78 p.; 9. M. Bos, Nisse 77 p.; 10. C. J. Bos, Nisse 76 p. Baan K.S.O., max. 180 punten: 1. J. Bakker, Vrouwenpolder 178 p.; 2. Joh. Schipper, 's-Heer Hendrikskinderen 177 p.; 3. S. Dekker, 's-H. Hendrikskinderen 176 p.; 4. N. Minderhoud, Aagtekerke 175 p.; 5. L. Schoe, Aagtekerke 175 p.; 6. Joh. van Oosten Mzn, Driewegen 174 p.; 7. L. Schoe, Vrouwenpolder 173 p.; 8. Joh. op 'tHof, 's-GravenpoiÜer 173 p.; 9. N. Fier loos, Goes, 172 p.; 10. C. Jongepier, Aag tekerke 171 p. Dagmedailles: Baan 100 M.: 4 September N. Fierloos, Goes 90 p.; 11 September C. J. Bos, Nisse 83 p. Baan 200 M.: 4 September C. van Bel zen, Vlissingen 85 p.; 11 September J. M. Drijgers, 's-Heer Abtskerke 85 p. K.S.O.-baan: 4 September Joh. Schip per, 's-Heer Hendrikskinderen 177 p. Eerebaan 200 meter, max. 50 punten: I. P. Kloosterman, Nisse 46 p.; 2. C. J. Bos, Nisse 44 p. Vaste baan, 200 meter, max. 90 punten: 1. J. Kesteloo, Kortgene 87 p.; 2. J. M. Drijgers, 's-Heer Abtskerke 79 p.; 3. C. J. Bos te Nisse 78 p.; 4. N. Fierloos, Goes 77 p.; 5. J. Nonnekes, Vlissingen 7. J. van Oosten, Mzn, Driewegen 76 p.; 8. J. Kole, Waarde 75 p.; 9. S. Blok, Kort gene 74 p.; 10. P. Melis, Vrouwenpolder 73 p.; 11. A. de Waal, Kortgene 73 p.; 12. Jac. Duvekot, Vrouwenpolder 73 p.; 13. L.J.J. Meijler, Goes 72 p.; 14. P.Kloos terman, Nisse 71 p.; 15. J. de Looff, Kort gene 70 p. Geluksbaan: 1. J. M. van Weele, We- meldinge 489 p.; 2. J. W. de Jager, Ierse ke 483 p.; 3. Jac. Duvekot, Vrouwenpol der 472 p.; 4. M. Kleinepier, Biggekerke 469 p.; 5. N. Minderhoud, Aagtekerke 459 p.; 6. M. Janssen, Nisse 459 p.; 7. J. C. Bos, Nisse 459 p.; 8. J. de Looff, Kortgene 458 p.; 9. Jac. Flipse, Vrouwen- schappelijk was en ze elkaar slechts had den leeren kennen als „voorbij gaan-de schepen in -den nacht." Maar al was dat ook zoo, dan zou het toch geen zonde zijn om nochtans haar geheim te bewaren, zoolang ze zelf vrij was. Vanaf het oogenhlik echter, waarin ze samen met haar man zou staan voor het altaar en tusschen hen de plechtige eeden werden gewisseld, vanaf dat oogen hlik zou het haar dure plicht zijn om 'het beeld van haar vroegeren kameraad uit te rukken uit haar hart en haar zuivere, -diepe liefde zou ze moeten 'ver trappen in het stof der vergetelheid. Maar daarna veranderden de beelden, die als een film aan haar gedachten voorbijtrok ken. Ze zag plots al de vreugden en de zegeningen, die door dit huwelijk zouden invloeien in het leven van anderen. Bet ty had een onzelfzuchtig karakter en dacht altijd als vanzelfsprekend eerst aan anderen en dan aan zichzelf. Reeds als klein meisje had ze eens haar eigen schoentjes en kousjes uitgetrokken om ze te geven aan een kind, -dat op bloote voetjes bedelde langs de huizen, schrei end van honger en kou. Bij het opgroeien ontwikkelde zich -deze aangeboren neiging en steeds meer bleek het haar grootste vreugde zichzelf geheel en al te geven aan hen, die ze zoo lief polder 457 p.; 10. J. M. Drijgers, 's-Heer Abtskerke 456 p. Middelburg. Nettenboetsters op bezoek. Gisteren brachten 40 netten boetsters van de N.V. Viscbhandel, Ree- derij en Ijsfabriek v.h, Frank Vrolijk te Scbeveningen een bezoek aan onze stad op hun jaarlijksoh uitstapje. Zij hadden de attentie bloemen bij het monument van de Koningin-Moeder neer te leggen. Goes. Loop der bevolking. Ingekomen: M. D. Vermaire en gezin, agent verz., van Kloetinge, Leliestraat 64, Z. Louisse, dienstbode, van Hoedekens- kerke, Oostwal 33; M. A. G. v. d. Graaf, buishoudster, van Middelburg, Korte Kerkstraat 9; J. H. V. d. Borght en vrouw, Inspeoteur Dir. Bel., van Wageningen, 's-H. H.kind, straat 39; M. Kousemaker, geb. Nieuwdorp, zonder beroep, van Ril land, Kamperfoeliestr, 2 G; J. G. do Loozo, dienstbode, van Zierikzee, Gou- wervestraat 57; J. A. Heijnsdijk, bank werker, van Vlissingen, Schipperswege- ling 14; P. M. de Witte, zonder beroep, van Middelburg, Lange Vorststraat 76; P. Dekker, zonder beroep, van Kloetinge, Klokstraat 7; G. Minnaar, zonder beroep, van Den Haag, Oude Singel 78; A. de Jonge, dienstbode, van 's-Heerenhoek, Groote Markt 40; G. A. Bastiaanse, ver pleegster, van Rotterdam, Oostwal 31; J. G. Francke geb. Sol, zonder beroep, van Terneuzen, Scheldestraat 98; G. Steketee, bakkersknecht, van Utrecht, Lange Kerk straat 7; M. E. G. Fokke, zonder beroep, van Sluis, Zusterstraat 9; C. Jobse en ge zin, magazijnknecht, van Souburg, 's-H. H.kind. dijk 59; H. L. Nieuwkamer, dienst bode, van Amsterdam, Eversdijkstraat 1; F. den Engelsman, koopman, en gezin, van Zierikzee, Voorstad 46; I. J. Noord- hoek, hulp huish., van Amsterdam, Gan- zepoortstraat 10; W. A. Lievense, bloe mistknecht, van Terneuzen, Lange Vorst straat 39 a; J. Ouwerkerk en gezin, kan toorbediende, van Rotterdam, Gouwerve- straat 38. Vertrokken: B. Verschuure geb. de Munck, zonder beroep, van Heernisseweg 34 naar Hulst; M. J. Kole, dienstbode, van Westwal 22 naar Den Haag; J. L. de Jager en vrouw, fruitkweeker, van Tulp straat 78 naar Kapelle; G. de Jager en vrouw, slager, van Wijngaardstraat 50 n. Oudelande; M. de Jager, slagersknecht, van Wijngaardstr. 50 naar 's-H. Arends- Vele vrouwen zijn op gezette tijden het slachtoffer van pijnen. Denk niet, dat te gen dit lijden weinig te doen is, want ae vele vrouwen die geleerd hebben "AKKERTJES" te gebruiken, weten beter. "AKKERTJES" bestrijden vrouwenpijnen en zijn een uitkomst in de donkere dagen der vrouw. In plaats van neerslachtig zult Ge U opgewekt en rustig voelen. "AKKERTJES" zijn een nieuwe zeer werk zame vinding van Apotheker Dumont. Ze hebben geen enkele nadeelige werking. De cachet-vorm is de meest ideale manier van innemen. "AKKERTJES" hebben in korten tijd bewezen een geneesmiddel bij uitnemendheid te zijn. Haal nog heden een doosje. Ook U zult tevreden zijnl Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER-CACHETS had en die ze zoo graag gelukkig wilde maken. Deze karaktertrek trad nu sterk op den voorgrond, nu het ging-om de keuze tus schen haar eigen, persoonlijk geluk en dat van hem, -dien ze zoo vereerde en liefhad. Haar fantasie tooverde in rijke kleuren lichte beelden van haar vader's volledig herstel, van zijn herboren hoop en levensvreugd, van de vrede en rust, die zijn levensavond zou -overstralen en van de tallooze verbeteringen, die ze wilde aanbrengen in de toestanden van haar geliefd dorp. Ze -dacht aan gezon dere woningen, aan. nieuwe scholen en ideaal ingerichte armhuizen en aan veel meer dingen, waarop Sunnvmead al lange jaren tevergeefs wachtte. Dat alles zou -Claude Trevellyn haar willen geven indien ze slechts zijn hartewensch ver vulde. En was -dat dan geen grootsch en eer vol levenswerk? Zou deze groote opoffe ring niet spoedig zooveel vruchten dragen, dat daardoor ruimschoots haar leed en het verlies van eigen geluk zou vergoed en betaald zijn? Nog één dag was baar gelaten en de avond v-o-nd haar uitgeput en strijdena- rnoe, Wanhopig knielde ze voor haar bed1 en uit haar hart brak de smartekreet: „O JARENLANG AAN INDIGESTIE GELEDEN. Voelt zich weer uitstekend. „Jarenlang heb ik erg aan indigestie geleden. Allerlei middeltjes bleven zon der resultaat. Toen begon ik met Kru- schen Salts en dit scheen me wel goed te doen. Ik ging er mee door en nu voel ik mij weer uitstekend. Ook heb ik geen last meer van opgeblazenheid wanneer ik iets gegeten heb." Mevr. E-. G. D. Indigestie wordt veroorzaakt wanneer Uw voedsel in Uw lichaam wordt opge hoopt, waardoor dit gaat gisten en aller lei schadelijke stoffen ontstaan. De zes zouten in Kruschen Salts zetten Uw spijst verteringsorganen aan tot regelmatig werken, waardoor er voorgoed een einde komt aan Uw indigestie, U krijgt weer een gezonde eetlust en kunt alles eten zon der de minste vrees voor pijn of opge blazenheid. Kruschen Salts ie verkrijg baar bij apothekers en erkende drogis ten ƒ0.40,. ƒ0.75 en ƒ1.60 per fla- con. Let op, dat op het etiket op do flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., A'dam, voorkomt. (Adv.) kerke; J. M. Olivier, soldaat, naar Ned.- Indië; J. B. A. van Boven, Bakkersknecht, van L. Kerkstraat 7 naar Middelburg; J. v. d. Weele en vrouw, soldaat fuselier, n. Ned.-Indië; Arn. van Strien, zonder be roep, van Vogelzangsweg 12, naar Dor drecht; G. van Stee, dienstbode, van Gan- zepoo-rtstraat 11, naar Sittard; L. W. Mie ras, zonder beroep, van Oude Vischmarkt 4, naar 's-Gravenpolder; F. M. Koopman en gezin, vertegenw., van Zonnetoloemstr. 38, naar Wemeldinge; M. J. Jonker, ver pleegster, van Oostwal 31, naar Rotter dam; J. A. v. d. Graaff, zonder beroep, van Oostsingel 76 naar Zwijndrecht; G. J. Bos, zonder beroep, van Lange Vorststr. 46 naar Bergen op Zoom; H. P. M. Bos, zonder beroep, van Lange Vorststraat 46 naar Etten en Leur; G. Numans, zonder beroep, van Zonnebloemstraat 29 naar Hilversum; Z. v. d. Houwen, bakkerskn., van Lange Kerkstraat 48 naar IJsselmon- de; J. van Zweeden, hulp huish., v. Mag- dalenastr. 6 naar Dongen; A. M. van Strien, -dienstbode, van De Ruyterlaan 6 naar Wolfaartsdijk; J. F. J. Luijcks, zon der beroep, van De Witt Hamerstr. 6, n. Bergen op Zoom; P. Zwartepoorte, koop man, van St Jacobsstraat 28, naar Mid delburg; C. Vleugel, dienstbode, van Oost singel 84 naar Wemeldinge. Goes. De buitenmar11. De heer C. Verdonk te 's-Heerenhoek en 47 an deren hebben een adres aan den Goe- sc'hen Raad gericht, waarin geprotesteerd wordt tegen de verplaatsing van -de z.g. huitenmarkt van het straatgedeelte voor de Beurs naar het eigenlijke marktplein. Den Raad wordt Iver-zocht er aandrang op uit te oefenen, dat deze maatregel wordt ingetrokken. Festival „Euphonia". Het Bestuur der Harmonie „Euphonia" ver zoekt ons mede te -deelen, dat -de concer ten, welke gegeven zouden worden op het Rimmelandplein, met het oog op een sterfgeval van één der omwonenden, niet aldaar kunnen plaats hebben. D'e muziektent zal in verband hiermede thans geplaatst worden in het plantsoen 'bij de Ganzepoortbrug. Krabbendijke. Woensdagavond reed de slager A. Zuidweg Aiz. met zijn motor over den Boomdijk alhier. Ter hoogte van de hofstede Welgelegen was men bezig met het laden van paarden op een vrachtauto. Een der paarden geraakte o-p dit moment los, de motorrijder kon het paard niet meer ontwijken en reed tegen het dier aan, waardoor hij van zijn motor werd geslingerd. Liet zich het ongeval eerst ernstig aanzien, later bleek, dat Z. er ta melijk goed af kwam. Voor enkele ver wondingen aan hand en arm moest hij zich onder behandeling van Dr Nieuwen- 'huijse stellen. De motor werd zoodanig beschadigd, dat -deze door garage Francke moest worden weggesleept. Verzekering dekt de schade. Schore. Onder het vee van een land bouwer uit deze -gemeente is mond- en klauwzeer uitgebroken. -(Verdere berichten omtrent het uit breken dezer ziekte in andere gemeen ten worden niet meer opgenomen.) God, zeg Gij me, wat ik doen moet. Wijs me den weg, dien Gij wilt, dat ik zal gaan Help me, Heere, ondersteun en leid Uw zwak en hulp-behoevend kind om Jezus' wil alleen''. HOOFDSTUK XXH. Z i e 1 e s t r ij -d. „Je ziet er tegenwoordig slecht uit, Bet ty. Ik ben wel eens bang, dat mijn verzor ging te veel van je krachten vergt". 'tWas aan den morgen van den d-ag, waarop Betty -de moeilijke beslissing -zou moeten nemen en haar bleeke wangen en moede toewegingen hadden tante Margar- ret deze bezorgde opmerking doen ma ken. Tevergeefs had de zieke al dagen lang gehoopt dat het oude, stralende licht zou terug keeren in die oogen, die mat stonden door onvergoten tranen en ze begreep niet, wat de directe oorzaak kon zijn van Betty's veranderde uiterlijk. „Maar tante, u weet tooh wel 'hoe heer lijk ik het vindt om u te verplegen", weerlegde Betty nu de bezorgde woorden. „Voelt u zich ook iets beter vanmorgen?" (Wordt vervolgd.) 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5