cREDo Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Rechtszaken Telegrammen m Finantiëele Berichten Laatste Berichten Begint 1 October a. s. D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS beursberichten. telegrafisch weerbericht. van een door dhr J. A. Hoogvliet inge steld beroep tegen een besluit van den gemeenteraad, dit beroep gegrond ver klaard; het besluit van den Raad der gemeente Baarland d.d. 2 December 1936, waarbij J. A. Hoogvliet ongevraagd eervol ontslag is verleend als bouwkundig opzichter der gemeente, vernietigd; en de gemeente Baarland veroordeeld tot een vergoeding aan J. A. Hoogvliet van f 100, uit te be talen binnen een maand, nadat deze uit spraak in kracht van gewijsde zal zijn ge gaan. Arnemuiden. Maandagmiddag verga derde de Raad dezer gemeente. Voorzitter burgemeester Horninghe. Aanwezig alle leden. Na voorlezing der notulen deelt de voor zitter mede, dat door drukke werkzaam heden van den gemeentebouwmeester nog geen cijfers der te maken begrooting voor de van Sittersweg, te verharden volgens Baatbelasting, kunnen worden verstrekt. Ingekomen zijn o.a. de volgende stuk- ken: Bericht van goedkeuring diverse raads besluiten; de rekening van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst te Middelburg over 1936, welke sluit met een nadeelig slot van f3033,69 en waarin door deze ge meente moet worden bijgedragen f 282,93. Het rapport van de commissie tot het nazien der rekeningen over 1936 vermeldt dat genoemde commissie adviseert deze rekeningen goed te keuren. Hetzelfde adviseert deze commissie van de rekeningen der Bijz. school over 1934, 1935 en 1936. Een voorstel van B. en W. om den Minister van Onderwijs te verzoeken om de school te Kleverskerke in stand te hou den licht de voorzitter verder toe. In eer ste instantie dient het verzoek uit te gaan van de ouders der schoolgaande kinderen en in tweede instantie van den gemeente raad. B. en W. hebben echter gemeend zelf met dit voorstel te moeten komen Weth. Franse is van oordeel, dat het voor de dorpsgemeenschap noodig is, dat de school te Kleverskerke blijft; hier geldt niet de vraag of het een bijzondere of een openbare school is, maar gezien de liefdo van de bewoners voor het schooltje acht spr. het van groot belang voor Klevers kerke dit schooltje te kunnen handhaven. Wat de kosten der gemeente betreft wijst spr. er op, dat de bewoners te Klevers kerke van zooveel gemakken zijn versto ken zooals electriciteit, ophaaldienst en bij de te verwachten waterleiding. Waar de ouders der kinderen er zelf niet aan gedacht hebben allereerst dit verzoek te doen hebben B. en W. gemeend nu maar voor te gaan. Dhr Puype zegt er niet aan mee te wil len werken dit schooltje op te heffen, maar 'hij wil voor de instand houding ook geen moeite doen. Spr. erkent, dat, wan neer hij te Kleverskerke woonde en zelf ook schoolgaande kinderen had, hij er voor zou zijn, maar gezien de kosten en nu er geen verzoek der ouders is, zal spr. zioh van stemming onthouden. Dhr Polderdijk zegt het van dhr Puype niet mooi te vinden dat hij het schooltje weg wil hebben; wanneer het schooltje moet verdwijnen zal het zeker de gemeen te nog meer kosten, want er zal niet één kind de school in de kom der gemeente bezoeken. Wat de ouders aangaat, deze hebben zich vergist en meenden, dat het gemeentebestuur moest voorgaan. Met 6 stemmen voor wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Dhr Puype onthoudt zich van stemming Door dhr J. 'Zwemer wordt ontheffing verzocht van zijn vergunningsrecht krach tens de Drankwet; dit wordt met algemee- ne stemmen goedgevonden. Goedgekeurd worden de onderhandsche verhuringen, n.l.: de gemeentewoning aan Ossewaarde, een perceeltje tuingrond aan De Rijke, en een perceel bouwland aan G. Gornelisse. Ook wordt goedgekeurd een verzoek aan den Minister van Financien tot verlenging van den aflossingstermijn, rijksvoorschot voor grond aangekocht krachtens de Landarbeiderswet, tot een annuïteitsaflossing van 75 jaar. Goedgekeurd wordt de verordening be treffende het instellen van beroepen op beschikkingen voor de exploitatie van huurauto's. Een verzoek van een Esperanto-vereen. om subsidie voor te geven cursussen wordt voor kennisgeving aangenomen, daar de gemeente voor dit doel reeds het vergaderlokaal benevens vuur en licht zonder vergoeding beschikbaar stelt. Tenslotte wordt de begrooting dienst 1938 aangeboden; hoewel de gemeente in een gunstiger conditie is gekomen bestaat er nog geen mogelijkheid tot verlaging der belastingen. Deze begrooting wijst aan voor den ge wonen dienst f 109.306,77; kapitaaldienst f3703,22. Bij de rondvraag vraagt dhr W. van Belzen afsluiting van het straatje naar de Westwal bij Jac. Crucq. Hierna sluiting met dankgebed. De alhier gehouden bloemendag ten bate van het tuberculosefands „Dtaagt el kanders lasten" bedraagt niet ruim f 57, maar f 37. (Belangloos bericht.) Ned. Herv. Kerk. B'rietal te Goes, A. W. M. Odé te Kou dekerk a. d. Rijn, H. J. Drost te Aalten en J. Koopmans te 's Heer Hendrikskin deren. Dtrietal te Breukelen (vac.-Verwijs), L. Knier te Vianen, G. F. D. Locher te Nijega (Fr.) en J, J. H. v. d. Ree van Mijnsheerenland. 11'Hl II, UI S Ml -O! Hl OHM! HD Wl Kill A It, HOOFDRED.: Prof. Dr. V. HEPP Het weekblad voor alle meelevende Gereformeerden. Slechts f 1.00 per kwartaal, Vraagt nu reeds gratis proefnrs. Uitg. J. H. KOK N.V. Kampen Aangenomen naar Vorden, B. G. Vis ser te Okkenbroek. Bedankt voor Almen-Harfsen, B. G. Visser te Okkenbroek. Voor Oosterbie- rum, R. Bijlsma te Eexta. Geref. Kerken. Beroepen te Strijen, A. B. G. Hofland, cand. te Naaldwijk. Gbr. Geref. Kerk. Tweetal te Alphen a. d. Rijn, P. de Smit te Utrecht en G. Smits te Sliedrecht. Beroepbaar. Tot de evangelie bediening in de Ned. Herv, Kerk zijn toe gelaten, de theol. candidaten G. Samson te Waverveen, B. J. Ader te Amsterdam en G. van Doorn te Hilversum. Bevestiging en intrede. Naar gemeld wordt, hoopt Ds J. van W o e r d e n, Ned. Herv. pred. te Zwam- merdam, 26 Sept. afscheid te nemen van zijn gemeente. Op 3 Oct. hoopt hij te Middelburg intrede te doen, na be vestigd te zijn door Ds L. Boer van Sche- veningen. E m e r i t a a t. Ds H. J. Meuter, pred. der Ned. Herv. Gemeente te Krewerd, heeft tegen 1 Januari a.s. eervol emeri taat aangevraagd. i Zondag 3 October zal cand. J. v a n den Heuvel, beroepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk te P o o r t v 1 i e t zijn intrede doen. Des morgens zal hij worden bevestigd door Ds J. Kuylman van Vreeland. Middelburg. Gisteravond werd in de Noorderkerk alhier een herdenkingsuro gehouden naar aanleiding der doleantie in Middelburg een halve eeuw geleden. Dte samenkomst werd door een der plaatselijke predikanten Ds A. H. Ous- soren geopend, waarna Dis K. Fernhout, em. predikant te Baarn een herdenkings rede hield. Sprekende naar aanleiding van 1 Gor. 3:23a: „Doch gij zijt van Christus" wees hij op de beteekenis der doleantie, in verband met het koning schap van Christus over Zijn kerk, daar bij wijzende op Zijn recht en liefde voor die kerk, t i De heer L. A. Verburg, volontair ter secretarie te Kortgene, wonende te Ko- lijnsplaat, ia geslaagd voo-r het examen bevolkingsboekhouding. Oude man doodgereden. Op den Zuidelijken oprit van de Rijnbrug te Arnhem is gistermiddag een 78-jarigen man uit Arnhem die den rijweg wilde oversteken en daartoe niet voldoende op het verkeer lette door een auto gegre pen. De man werd tegen de straat gewor pen en was op slag dood. Treinontsp o-ring te Be- d u m. Toen gistermiddag de trein, die om 15.07 uur uit Groningen naar Delfzijl vertrekt, het station Bedum binnenreed, derailleerde een der wagons, zoodat deze dwars over de rails kwam te staan. Ver moedelijk is de wissel teruggesprongen, toen de locomotief en de eerste wagon reeds gepasseerd waren. De reizigers kregen geen letsel, alleen waren zij' hevig geschrokken. De trein had twintig minuten vertra ging. Oogst van zeven land bouwers vernield. Zaterdag is te Meppen, gemeente Zweeloo, brand ont staan in een van de korenmijten, waarin de oogst van de landbouwers uit deze buurt was opgeslagen. In korten tijd wa ren dertien mijten een prooi van het vuur. Het verbrande koren bevatte den ge- heelen oogst van een zevental landbou wers. Vier hunner hadden den oogst ge heel, drie sleöhts voor een gering gedeelte verzekerd. De oorzaak van den brand moet ge zocht worden in bet feit, dat men een jas, waarin zioh een brandende pijp bevond, nabij bet koren bad neergelegd. De marechaussee te Zweeloo stelt een onderzoek in. Botsing tusscben twee vrachtauto's. Twee passa giers gedood. Gisternacht onge veer half drie is op den weg Harlingen- Zurich een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan twee mensohen het leven heeft ge kost. Op dat uur reed een vrachtauto van de firma Vlietstra in volle vaart over den weg. In de cabine naast den chauffeur bevond zich een matroos, terwijl in den aanhangwagen een inwoner van Amster dam met zijn verloofde had plaats geno men. Toen de auto ter hoogte van Kins- werd kwam, heeft de bestuurder blijkbaar in de duisternis niet bemerkt, dat een an dere vrachtauto, welke bandenpecb had gekregen, aan den kant van den weg stond zoodat hij met volle vaart op dezen auto een tractor met oplegger, stiet. De schok was zoo hevig, dat de oplegger omkantel de, terwijl de cabine van den aanrijden- den auto geheel verbrijzeld werd. Door den schok werden de beide passagiers van den aanhangwagen over den weg geslin gerd. Beiden werden zoo goed als op slag gedood. De matroos liep eenige verwon dingen van niet ernstigen aard op en ook de autobestuurder kwam er met eenige lichte verwondingen af. De inmiddels gewaarschuwde eerste hulpdienst uit Harlingen arriveerde spoe dig met twee doktoren op de plaats des ontheils waar ook dr Kroon uit Witmar- sum hulp verleende. Men vermoedt, dat de stilstaande vracht auto geen rood achterlicht heeft gehad. Onderwijs per radio. De jeugd van Chicago wordt thans per radio en door bemiddeling van de dagbladen onderwezen, daar de scholen wegens de heerschende epidemie van kinderverlam ming gesloten zijn. Vijf radiostations' ge ven thans eiken dag een paar uur lang schoolcursussen en in de bladen wordt eiken avond het huiswerk voor den vol genden dag gepubliceerd. Gevaarlijk spel. Drie jongens vermaakten zich gisteravond te 's-Gra- venhage in de Waldorpstraat met het schieten met een windbuks op lantaarns. Hierbij werd de 16-jarige A. G. door een kogel in het oog getroffen. De jongen moest naar een ooglij dersgesticht worden vervoerd, waar men den kogel uit het oog heeft verwijderd. Hij is ter verdere verpleging in het gesticht opgenomen. Ongelukkig schot. Terwijl de arbeider K. Boesenkool in de naast zijn huis staande schuur met zijn geweer bezig was, ging het wapen plotseling af juist op het oogenblik, dat de vrouw van B. langs de openstaande deur liep, waar door deze in het bovenbeen werd getrof fen. In allerijl werd medische hulp van Dr Veilder ingeroepen, die het slachtoffer dat hevige pijnen leed, naar het Diaco- nessenhuis te Meppel heeft laten over brengen. Verdronken. Sedert 9 Septem ber werd te Eindhoven vermist de 55- jarige ongehuwde timmerman T. J. Lode- wijks. Gisteravond heeft de Eindhoven- sche politie zijn lijk opgehaald uit het Eindhovensche kanaal. Vermoedelijk is hij door de duisternis misleid te water geraakt en verdronken. Een 102-jarige. Vandaag viert te Weesp de weduwe J. A. de Smit, ge boren Rog, haar 102den geboortedag. Zij heeft nagenoeg haar geheele leven in eigen onderhoud moeten voorzien, doch sedert 21 September 1929 woont zij in het St.Bernardusgesticht te Weesp. Het krachtige oudje verricht nog tal van werkzaamheden; zij breidt en leest zonder bril. Zij heeft twee kinderen, 17 kleinkinde ren en 32 achterkleinkinderen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie L. S„ Ondergeteekenden hebben het plan op gevat om in verband met de Blijde Ge beurtenis in het Prinselijk gezin, aan drie minvermogende moeders, n.l. twee te Goes en één te Kloetinge, die in dezelfde week als de Prinses een kind krijgen, een baby-uitzet te geven. Hun, die hieraan mee willen helpen door het beschikbaar stellen, in natura, van eenig onderdeel (nieuw) dezer uit zetten, wordt verzocht, biervan voor 1 October opgave te willen doen, aan- of in overleg te treden met een der onder geteekenden. El. G. N. VAN HEEL—VAN DISSEL Telef. 188. T. PILAARGAARLANDT. Telef. 4. N. KLINKERT—EMO'NS. Telef. 342 M. E, WO'LTERBEEK. Telef. 315. Mijnbeer de Redacteur, Naar aanleiding betreffende het schrij- van van dhr de Feijter, voorkomende in „De Zeeuw" van Vrijdag j.l. wil ik opmer ken, dat wiji als landbouwers, marktbe- zoekers, de laatste weken des Dinsdags, om reden het beursgebouw op verre na de marktbezoekers niet kan bevatten, voor de keus gesteld worden, of in de brandende zon te staan, of ons te begeven in een van de café's. Waar ik en zeer zeker velen met mij voor een gedwongen cafébezoek niets ge voelen zou ik gaarne zien, dat „De Zeeuw" zijn medewerking verleende om verandering te brengen in de nu bestaan de regeling. EEN LANDBOUWER- Goes, 11 Sept. 1937. (Zóó gaat het in de goede richting. Hier worden argumenten ge noemd. En wij twijfelen geen oogenblik of het gemeentebestuur zal aan gemotiveerde bezwaren zooveel mogelijk tegemoet ko men. Red.) Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 14 September 1937. De volgende personen waren gedag vaard: J. P., 43 jaar, taxi-ondernemer, wonende te Goes, wegens diefstal van een hoeveel heid benzine, op verschillende tijdstippen, toebehoorende aan de N.V. Van Gend Loos te Goes, omstreeks Juni en Juli 1.1. Eisch: 2 mnd gev. Uitspraak 1 mnd gev. straf. J. V., 19 jaar, bakkersknecht, wonende te Souburg, wegens verduistering van een bedrag van ongeveer f 45, toebehoo rende aan Christiaan van Luijk te Vlis- singen, in de maanden Januari tot Augus tus 1.1. Eisch en uitspraak 3 mnd gev. voorw. pr. 3 jaar. Ja. Ca. S., 28 jaar, erwtenleester te Zierikzee, wegens beleediging van J. W. van den Hoek en Pa. de Kok te Zierikzee opt 27 Juli 1.1. Eisch f15 of 9 d. h. Uit spraak f10 of 5 d. h. I. G., 23 jaar, chauffeur, wonende te Vlissingen, wegens mishandeling van P. W. A. Schout te Vlissingen, op 12 Juli 1.1., door hem te slaan en te schoppen. Eisch f 15 of 9 d. Uitspraak: f 15 of 10 d. I. R., 26 jaar, fabrieksarbeider, wonen de te Vlissingen, wegens poging tot dief stal van een rijwielbelastiftgmerk, toe behoorende aan Hendrik de Munck te Koudekerke op 14 Augustus 1.1. Eisch: 1 mnd gev. straf voorw. pr. 3 j. en f20 of 12 d. h. Uitspraak 1 mnd gev. straf voorw. pr. 3 j. en f 15 of 10 d. h. C. v. W., 58 jaar, schilder, wonende te Bruinisse, wegens beleediging van Theun- tje Bossers te Bruinisse op 3 Augustus 1.1. Eisch: f 15 of 9 d. h. Uitspraak f 15 of 10 d. h. Door een auto gedood. BEST. Gisteravond: stond te Best de bakkersauto van de firma Liebrand uit Oirschot stil, terwijl de 29-jarige onge huwde bakkersknecht G. V. brood uit de auto nam. Op dat oogenblik naderde een groote vrachtauto. Dó chauffeur bemerk te te laat de bakkersauto en botste tegen den wagen op. De knecht geraakte onder de wielen van de vrachtauto en was op slag dood. Een duikboot gesnapt? SALONEKI. Volgens een bericht van „Politica" zou een Engelsch oorlogsschip een duikboot, waarvan de nationaliteit niet gemeld wordt, bobben gepraaid op bet oogenblik dat dezo juist een Sovjet- Russisch tankschip had getorpedeerd. De geheele bemanning zou gevangen geno men zijn. Het accoord van Nyon onderteekend. LONDEN. Hedenmiddag is het accoord van Nyon onderteekend. SUIKER - RUBBER - KOFFIE - CACAO per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. SUIKER, RUBBER. KOFFIE, CACAO, KATOEN. ALLE GRANEN ENZ. TER BEURZE VAN LONDEN. LIVERPOOL. NEW YORK, CHICAGO. WINNIPEG. ENZ. DAM 2a talefoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C. Baur» Nl« 2, Talef. 30012 Talogramadra»: CARLOS-AMSTERDAM Agent: L. SANDEE Nieuwdorp Tel. 24 Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 5O6V2 503/4 Ned. Ind. Handelsbk. 156 155% Philips 367 36272 Unilever 162% 160 A. K. U. 68 67% Amsterd. Rubber 280 278 Kon. Olie 403 401 Deli Mij. 309 310 Scheepv. Unie 144V2 142% 4 pet. Nederland 101 1007s 3 pet. Nederland 95% 9516/ia U. S. Steel 7172 70s/s Anaconda Sö11/" 367ie U. S. Leather 63/e 6 Beth. Steel 6172 60 Adj. Ch. Milwaukee 4% 4 Cities Service 2 l16/ie Intern. Nickel 42% 41% Shell Union 175/ie 17Vie Kennecott 41% 4072 Radio 73/s 7% Gar Foundry 25% 24 Tidewater 13% 137s Midcont. Oil 19 17% General Motors 38 37% Am.. Enka 41 Vs 41% Am. Water Works 12 11% Republic Steel 22% 22 Continental Oil 283/s 28 De flauwe stemming, die gisteren te New York heerschte, heeft ook nier de beurs beinvloed, zoodat het niveau alge meen lager was, maar toch vielen de koer sen niet tegen. De locale fondsen waren niet heel veel lager; Philips opende nogal laag op 356 pet., maar liepen spoedig op naar 362V2. In Kon. Olie ging heel weinig om en bleef de geheele middag tus~ schen 400 en 401 pet.; H. V. A. 5034, Amsterdam Rubber waren op circa 278 slechts 2 pet. onder de slotkoers van gis teren, ook de overige rubberaandeelen wa ren weinig veranderd. In de Scheepvaarthoek was het dood stil. Op de Amerikaansche afdeeling ging iets meer om; op het lagere niveau be stond wel eenige vraag, zoodat bet aan bod goed opgenomen kon worden en de koersen bier en daar fractioneel konden oploopen. Wisselkoersen. Amsterdam, 14 Sept., 2.30 u. Berlijn 72,9073.00. Londen 8.99 9.0072. Parijs 6.486.50. Brussel 30.5630.60. New-York I.8IV2—1.82. Verwachting tot den avond van 15 Sept.: Zwakke tot matige, W. tot Z. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, tijdelijk regen, aanvankelijk iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: "Woensdag 8 u. Middelburg. De ouderlijke wo ning ontvlucht. De politie hield een 17-jarigen jongen uit Grijpskerke aan, die sedert verleden week Woensdag uit do ouderlijke woning aldaar vermist werd. Hij is onder het ouderlijk gezag terugge bracht. De Arbeidswet. De politie zet de controle inzake naleving van de arbeidswet met kracht voort en maakte thans tegen een slager proces-verbaal op, die zijn knechts in rusttijd arbeid liet ver richten. De rijwielplaatjes. Bij de politie is aangifte gedaan van vermis sing van twee rijwielen, die echter later weer zijn terug gevonden, doch de belas tingplaatjes waarom het blijkbaar te doen was, waren verdwenen. Aagteksrke. Naar aanleiding van een gedaan verzoek, is met ingang van 13 September voor de bewoners van bet Westelijk deel der gemeente (tot het tramstation) een tweede postbestelling in gevoerd. Voor de bewoners van dat ge deelte een goede vooruitgang. CHRISTELIJK-SOCIALE CURSUS TE LUNTEREN. In deze week wordt in het Conferen tie-oord van den Zendingsstudieraad te Lunteren de achtste C'hristelijlk-Sociale Cursus gehouden. Gisteravond is de eerste zitting van den Cursus góhouden. De heer P. J. Nahuisen, van Utrecht, momenteel voorzitter van de Commissie voor Samenwerking tusscben de al-ge- meene Christelijk Sociale Bonden en het Christelijk Nationaal Vakverbond, open de bet samenzijn. Na psalmgezang, Schriftlezing en ge bed, s;prak hij een openingswoord, waar in hij allen verwelkomde, in het bijzonder de buitenlandsche gasten en den cur susleider, den heer C. iSmeenk van Arn hem. Met voldoening constateerde spr. de groeiende belangstelling voor de cursus sen. Na de hoop uitgesproken te hebben, dat de behandeling der onderwerpen tot lee ring en zegen moge zijn, opende spr. den cursus. De beer Smeenk sprak hier een woord van inleiding tot dien cursus. Na een woord van leedwezen over het afwezig-zijn van den heer Bakker, wien hij1 Gods troost en kracht toehad in het zware verlies dat zijn gezin trof en na een woord van welkom in de Diuitsche taal tot de gasten uit Zwitserland en Denemarken, stond hij allereerst stil hij de moeilijke omstandigheden in de we reld. Er is op internationaal gebied een anti-christelijke ontwikkeling op te mer ken. Ook hier ziet men weer hoe weinig het humanisme vermag. Al sterker wer ken de paganistische factoren, de zede lijke verwarring die ook op sociaal-eco nomisch gebied verwoestingen aanrichten en door het zondig nieuw-mailthusianis- me de toekomst van eertijds gekerstende volken bedreigen. Veel erger dan de con currentie van Japan en wellicht in de toekomst ook van 'China is het feit, dat 'heidensche denkbeelden in het Westen wortel zoóken. En hoeveel slapheid is er vaak onder Chris tenlenl Met weemoed herdacht spr. de vervol gingen in Rusland en Duitschland en stelde daartegenover het krachtig geloof, dat Christus Zijn Kerk in stand houdt. Dat geloof geeft moed om ook op so ciaal-economisch gebied voorwaarts te gaan. In ons land is er nog veel stof tot danken. 'Ook op politiek en sociaal ge bied zijl het in zwakheid en met veel gebrek wordt gestreefd naar de na leving der christelijke beginselen. Dó doorwerking der revolutionaire beginse len wordt hierdoor belemmerd en ook van niet-christelijke zijde wordt telken male als juist erkend wat wij als uit werking der christelijke beginselen moch ten zien. Er is in ons land eenige opleving. Maar we zijn er nog lang niet. Spr. 'her innerde in 'dit verhand aan het werk loosheidscijfer, de cijfers van in- en uit voer en de labiele internationale positie. Groote voorzichtigheid past bij heel ons optreden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3