Saneering van het slagers- bedrijf. BETTY'S LIEFDE. Uit de Provincie De stand der werkloosheid. Kerknie gekomen om een viertal kanonnen, twee voor de loodsboot 17 en twee voor de loodsboot 18 in ontvangst te nemen. De loodsboot 19, die laatst in aanva ring is geweest met het Engelsche stoom schip Flimston en op de werf Wilton is gerepareerd is naar Nieuwediep vertrok ken. Ze zal vervangen worden door de loodsboot 16, die van Nieuwediep naar den Hoek zal komen. De beide kanonnen voor deze boot zijn tijdelijk te Hoek van Holland opgeslagen en zullen, zoo spoedig de 16 is gearri veerd, op deze boot worden geplaatst. DE VRIJHEIDSBOND. Het Hoofdbestuur stelt zijn zetels niet ter beschikking. Naar gemeld wordt, heeft het hoofdbe stuur van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" een buitengewoon partij congres uitgeschreven tegen 16 en 17 October a.s. in het Jaarbeursrestaurant te Utrecht. Aan de orde zullen daar komen een rapport van het hoofdbestuur alsmede voorstellen, welke het resultaat zijn van langdurige besprekingen van den voor de liberalen zoo teleurstellenden uitslag der jongste Kamerverkiezingen. Hoewel een oppositioneele groep, wel ke zich onlangs in de partij gevormd heeft, het aftreden van 't huidige hoofd bestuur eischt, moet het niet in de be doeling van dit college liggen, om op dit congres zijn zetels ter beschikking te stellen. De reorganisatie der partij en de ver andering van het program zullen voor namelijk op dit buitengewone partijcon gres behandeld worden. Zullen minimumprijzen voor vleesch worden vastgesteld? Op uitnoodiging van het Middenstands comité is dezer dagen een aantal slagers en vleeschgrosisiers bijeen gekomen, ten einde nader overleg te plegen over hot plan van dit comité tot saneering van het bedrijf. Het comité heeft van deze zijde van een groot aantal slagersvereenigingen reeds de bewijzen van instemming met zijn stre ven ontvangen. En de vertegenwoordigers der grossiers-organisaties, voor zoover die aanwezig waren, bleken eveneens in prin cipe accoord te gaan met het doel iets te ondernemen tot gezondmaking van het bedrijf. De al te groote concurrentiestrijd heeft geleid tot allerlei ongewenschte mid delen, die dienen moeten om dien strijd het hoofd te kunnen bieden. En dat velen i wellicht juist ten gevolge van de be denkelijke concurrentiemiddelen hunner vakgenooten i dan nog diep in de schul den geraken, daarvan weten de grossiers mee te praten. Dat er iets gedaan moet worden, daar van is iedere belanghebbende overtuigd. Maar hoe? Het Middenstandscomité heeft nu in een tiental punten de meest noodzakelijke eischen vastgelegd. Wat de prijsregeling betreft, stelde het comité voor met de grossiers overeen te komen, dat zij niet zouden leveren aan slagers, die zich niet aan die regeling zou den houden. Bij overtreding zou er een boete van f 250 worden opgelegd. Het comité, dat den minister van Eco nomische Zaken op de hoogte heeft ge bracht van zijn streven, mocht als ant woord het verzoek ontvangen een ontwerp voor een eventueel verbindend te verkla ren overeenkomst in te dienen. De gros siers bestudeeren thans de tien punten, waarna opnieuw overleg gepleegd kan worden. Zoo hoopt men ten slotte te ko men tot een voor alle partijen aanvaard bare regeling. Heeft de actie Van het Middenstands actiecomité kans van slagen? Velen staan er sceptisch tegenover, gezien de resulta ten van vorige soortgelijke acties. Men heeft nu echter het voordeel, dat er een wet is tot verbindend- en onverbin- dendverklaring van ondernemersovereen komsten, benevens een commissie van toe zicht op de naleving van die wet. Indien het saneeringsplan de goedkeuring van de overheid kan wegdragen, zoodat genoem- F E UTÏTL ET O N. 46.) e— Toen Betty haar schuilplaatsje boven bereikt had op het beschutte, bebosohte plekje, waarop ze al bijna eigendoms recht meende te bezitten, liet ze zich lus- sc'hen de struiken op den grond neerval len en terwijl ze haar handen sloeg om de opgetrokken knieën, liet ze even haar blik zich verzadigen aan de vredige stilte om haar heen. Toch bekoorde de schoonheid der natuur haar vandaag niet; elke vreugdige gewaarwording werd voor haar verdonkerd door de gedachte aan een paar doffe, bijna lichtlooze oogen, die wel dra niets meer van al het mooie en heer lijke, dat God in een menschenleven te zien geeft, zouden kunnen opvangen. De storm in haar ziel wilde niet beda ren; zij kon niet berusten in de lijdelijke overgave, waarmee haar vader zijn droe vig lot wilde aanvaarden. 'Het leek haar een misdaad toe, als niet alles in 't werk gesteld werd en alles geprobeerd om haar vader te redden van den doem, die hem dreigde. Haar hersenen pijnigden zich met allerlei mogelijke en onmogelijke de wet er op van toepassing kan worden verklaard, is die kans van slagen groo- ter dan in alle vorige gevallen. Toen mi nister Steenberghe een week geleden de commissie van toezicht installeerde, sprak hij over de taak van de overheid om een goede controle op de naleving mogelijk te maken. DE DIEFSTALLEN LANGS DE ZEEUWSCH-VLAAMSCHE GRENS. Men schrijft ons uit Zeeuwsch-Vlaan deren aan Het Vaderland: Reeds langen tijd werd het Zeeuwsch- Vlaamsche grensgebied onveilig gemaakt door ongewenschte nachtelijke bezoekers, die nu eens hier, dan weer daar bij buitenmenschen allerlei kleine diefstal len pleegden. Langen tijd heeft de poli tie naar de dieven gezocht, van wie men vermoedde, dat zij uit België afkomstig waren. Bij het onderzoek om de daders op te sporen heeft de rijksveldwachter Beke op het gehucht Kijkuit, onder de gemeente Axel, langen tijd een zeker spoor gevolgd, dat er op wees, dat de brutale inbrekers inderdaad Belgen moes ten zijn. Onvermoeid werd het speurders- werk in die richting voortgezet in samen werking met de Belgische gendarmerie. Na de onlangs aan den Kanaalweg onder Axel gepleegde diefstallen beschik te men over voldoende gegevens en sig nalementen om tot de arrestatie van twee beruchte personen over te gaan in de Belgische grensgemeente Stekene. Een derde bij deze diefstallen betrokken per soon kon nog niet worden hervat. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat nog meer beruchte elementen bij de ben de betrokken zijn, die zich niet alleen aan vele kleine diefstallen in de grens streek schuldig maakte, doch vermoede lijk ook in smokkelzaken betrokken is. Cursus Fruitteelt. Wij vestigen de aandacht van belang hebbenden op de gelegenheid tot aangifte van leerlingen voor een cursus fruit teelt te Middelburg, waaromtrent een ad vertentie in dit nummer nadere inlich tingen geeft. Veldwachtersbenoeming. D'e Commissaris der Koningin heeft met ingang van 1 October a.s. benoemd tot bezoldigd veldwachter in de gemeente Stavenisse, D. de Jonge, zulks met gelijktijdig eervol ontslag als zoodanig in de gemeente Hoek. Met ingang van 1 October 1937 is de waarnemend inspecteur der Dir. Bel. te Goes J. H. v. d. Borght verplaatst naar de inspectie Inv. en Acc. te Dordrecht. De Commissaris der Koningin be zoekt Maandag 20 September a.s. de ge meenten Breskens, Biervliet, Groede en Nieuwvliet. De Leeszaal vernieuwd heropend. Middelburg1. Heden werd de openba re leeszaal en bibliotheek in de Molstraat, nadat zij een zeer belangrijke vernieuwing heeft ondergaan, wederom opengesteld voor het publiek. In verband met de vernieuwing had gisteren een meer officieele heropening plaats, waarbij het bestuur, de directrice en haar helpsters, de concierge en ver schillende genoodigden aanwezig waren. D'e voorzitter van de vereeniging „Open bare leeszaal en bibliotheek, D s M. van E m p e 1, zeide, dat men niet alleen bij een was gekomen om. de belangrijke ver betering, die tot stand is gekomen, maar mede, omdat men aan den vooravond staat van het 25-jarig bestaan van de leeszaal in dit gebouw. In 1911 bracht bet bestuur van wat men kent als „Physica" bij de algemeene vergadering de vraag naar voren, of er ook aanleiding zou zijn in Middelburg een openbare leeszaal op te richten. Men durfde het niet aan om de groote kosten. Het was echter voor spreker aanleiding aan Dr Sohoute, voor zitter van Physica te schrijven, dat hij gaarne mee wilde helpen aan de tot stand koming van zulk een instelling te Middel burg, omdat hij er in Dordrecht zooveel nut van had gehad. Twee leden van het bestuur, Dr H. van der Kamp en wijlen ideeën om aan geld te komen en dag en nacht was ze bezig met dit onuitwarbare probleem. Maar geen enkele gedachte- wist ze voor verwezenlijking vatbaar. Ze wa ren arm, vreeselijk arm, en ze wist geen enkele bron, die hun het vurig begeerde geld zou kunnen verschaffen. Hadden ze nu maar kostbare oude schilderijen of waardevolle antiquiteiten, dan zouden ze die voor fabelachtige prijzen kunnen af staan aan begeerige opkoopers of verza melaars. Maar de, 'haar nagelaten siera den van haar moeder, zouden geen waar de bezitten in de -oo-gen van een juwelier, al vertegenwoordigden ze voor haar een onmetelijken rijkdom. Was -er maar een weldoende fee, die een tooversluier zou weven, waaruit ze een massa rollende goudstukken kon schudden; of een millionair, die verle gen met zijn geld, hun graag een handvol van zijn o-vervloed zou willen meedeelen. Als er maar één rijke dame was-, die een enkele van haar juwe-elen wilde afstaan, -dan waren zij geholpen en alle hinderpa len zouden uit den weg zijn geruimd. Nog nooit in haar leven had Betty zóó vurig verlangd naar het bezit van geld en rijk dom; 'het stond voor haar vast, dat de operatie 'heel goed kon slagen en ze wilde die kans niet laten ontglippen. Het leven dhr J. C. van der Harst, bleken ook do zaak niet te willen laten rusten en het gevolg was dat beide heeren, dhr Herman Snijders en spr. samen een comité vorm den om de zaak verder voor te bereiden. Een openbare vergadering werd belegd, waarin doel en werking van een openbare leeszaal nader werd belicht en zoo kwam men weer een stap verder. Het comité werd tot negen leden uitgebreid en men ging trachten op alle mogelijke manieren geld bijeen te krijgen. Het is te danken aan het bestuur van „Ons Huis", toen eigenaar van het pand, dat een leeszaal er in kon worden ondergebracht al moest dit ook met een zeer klein kapitaal tot stand komen. Intusschen liep het aantal leden steeds op en werd ook het aantal uitleeningen van boeken en het bezoek aan de zaal steeds grooter. Het gebouw werd op den duur eigen dom van de Leeszaal, omdat het door Ons Huis bedoelde werk volbracht was en die organisatie geen reden van bestaan meer had. Het bezit van het geheele huis bracht ook bezwaren mee en toen de zaal, waar in men zich nu bevond, ging inzakken, meende men er nog maar een paar dui zend gulden bij te moeten leenen om er een behoorlijke studjezaal van te maken. Toen leek 'het eerst, of alle wenschen ver vuld waren, maar het was toch, vooral in de lees- en uitleenzaal nog geen eldorado. Dank zij de groote belangstelling van wijlen Mej. v. d. Broecke, die f 5000 aan de vereeniging vermaakte, kan de zaal nu na 25 jaar, hoe eenvoudig ook nog, toch aan alle aan zulk een inrichting te stellen eischen voldoen. Spr. is zeer dankbaar voor de hulp die het bestuur steeds heeft gehad en al is een subsidie in deze moei lijke tijden een zeer pijnlijk bezit, dat het deze tot nu toe heeft mogen behouden. Het boekenbezit is op behoorlijk peil. Tot groote blijdschap van spr. is Dr van der Kamp ook aanwezig, die zooveel voor de leeszaal heeft gedaan en ook de directrice, Mej. O. de Meester, die reeds spoedig na de oprichting bij de leeszaal kwam. Hartelijk dank brengt spr. namens het bestuur aan Dr van der Kamp en Mej. de Meester voor wat zij voor de leeszaal hebben gedaan. Toen men de beschikking kreeg over het legaat, vroeg spr. aan den penningmeester of het nu niet mogelijk zou zijn enkele verbeteringen aan te brengen en o.a. ook de gang eens flink op te knappen. Tot zijn verwondering luidde het antwoord, dat men maar eens flink moest gaan ver bouwen en dat Ir A. Rothuizen reeds plannen aan het maken was. Deze kwa men eerst te duur uit, doch men kwam tot een tweede plan, dat, dank zij de fir ma C. Joziasse Zoon, door de firma Yan de Kop en 'de firma Braat is kunnen worden verwezenlijkt. Niet alleen voldoet het geheel nu aan de eischen, maar het heeft tevens een prettig aanzien. Spr. bracht allen, onder wie wethouder Onderdijk en verschillen de raadsleden, alsmede ook de garni zoenscommandant, overste Berghuijs, en een vertegenwoordiger van het bestuur der leeszaal te Vlissingen met de direc trice aldaar, dank voor hun tegenwoor digheid. Na den voorzitter voerde de directrice, mej. O. de Meester, het woord; zij bracht hartelijken dank aan het bestuur voor 't besteden van een deel van het legaat van mejuffrouw van de Broecke voor de ver bouwing en aanleg van centrale verwar ming. Maar vooral gold haar dank toch wel den voorzitter, Ds van Empel, die niet alleen met raad, maar ook zeer zeker met daad terzijde heeft gestaan. Spr. weet zeker ook uit naam van juffrouw Cornelis en juffrouw Nel van der Weel te spreken, als zij de hoop uit, dat Ds van Empel nog ivele jaren voorzitter zal blijven. Dan richtte spr. zich tot de beide genoemde dames en meende, dat het niet noodig is te zeggen, hoe het haar ver heugt, dat mien nu al vele jaren in de beste harmonie samenwerkt. Wat zou men moeten beginnen zonder mej. van der Weel, de concierge. Voor men zijn wenschen maar half heeft gezegd, zijn ze al haast door haar vervuld. Vooral voor haar verheugt -het spr., dat centrale ver warming is aangelegd. Spr. hoopt, dat de verbouwing zal blij ken een verbetering te zijn. In ieder ge val zal het dit zijn ivoor de lezers, daar het nu overal rustiger zal zijn, nu niet een ieder, die een boek haalt, binnen legde wel zware lasten op de schouders van dit teere kind; nauwelijks verademde het onder een tijdelijke verlichting of een nieuwe donkerheid dompelde haar ziel in het zwart. Ook nu weer voelde Betty haar diepe afhankelijkheid van den God haars levens en smeekend trachtte haar gebed den blauwen koepel boven haar te door boren: „O God, Uwe is toch al het zilver en het goud. O, wil dan toch voorzien uit Uw onmetelijken rijkdom in onzen diepen nood". Plotseling ving haar oor het geluid op van naderende voetstappen. Een onwilli ge trek kwam op haar gezicht, want ze had met opzet dit eenzame plekje uitge zocht om niet gestoord te worden. Even later herkende ze het gebruinde gezicht van Claude Trevellyn en de vroolijke lach, waarmee hij haar begroette bewees, dat voor hem deze ontmoeting niet zoo onaan genaam was als voor haar. „Dat is nog eens een meevaller, dat ik zelfs hier boven nog zulk prettig gezel schap vind", klonk het blij, terwijl hij naast haar ging zitten. Zijn verraste verwondering was zoo ongedwongen en natuurlijk, dat Betty niet kon vermoeden, dat hij vanuit de verte 'haar witte japonnetje herkend had, om toen eveneens het steile bergpad te be komt. Maar spr. gelooft niet, dat zij, die boeken komen halen, er op achteruit zijn gegaan. Spr. hoopt, dat deze verbou wing moge bijdragen tot den bloei van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Middelburg. De heer J. Onderdijk zeide, dat het hem een aangename taak was een woord te mogen spreken over dit mooie werk in het belang der volksontwikkeling, waarvoor 'het bestuur zoo ten volle oor en oog blijkt te 'hebben. Een luttel aantal jaren geleden heeft men reeds de flinke studiezaal geopend en nu heeft men met groote voortvarendheid aan de verdere uitbreiding gewerkt. Er is nu een lees zaal en bibliotheek waarop Middelburg met recht trotsch mag zijn. Dank brengt spr. aan het bestuur en ook aan de directrice en haar staf en zulks namens het gemeentebestuur, dat in deze één is, al waren de andere heeren door andere vergaderingen of uitstedigheid tot hun sjpijt verhinderd. Spr. hoopte, dat het bezoek aan de leeszaal steeds moge toenemen en ook de sympathie van geheel Middelburg voor de nuttige instelling. De heer H. v. d. Kamp wilde spre ken als een der weinigen, die van het begin af medewerkten en er aan herin neren, dat het veel moeite heeft gekost. Men vreesde geen medewerking te zullen krijgen, maar het schrijven van Ds van Empel heeft destijds een riem onder het hart gestoken. Het was Ds van Empel, die met zijn groote gave het succes wist te bevorderen en spr. brengt hem daar voor hartelijk dank. De 'heer J. L. Verhagen sprak na mens de openbare leeszaal en bibliotheek te Vlissingen, die reeds met bloemen van zijn medeleven 'had blijk gegeven, en wees er op, dat men daar geen legaten krijgt en geen eigen gebouw heeft, maar toch met evenveel liefde zich geeft aan het mooie cultureele werk. Ds van Empel heeft allen dank gebracht voor hun woorden en ontkend, dat hij de stichter is, dat is en blijft „Physica", dat ook de verantwoording er voor draagt. Hierna noodigde spr. de aanwezigen uit zich uit de studiezaal naar de lees zaal te begeven. Wij stonden verbaasd toen wij bedachten, dat hier vroeger drie kamers ac'hter elkaar waren en dat die nu vervangen zijn door één groote zaal, waarin kasten, die nu een 12000 deelen bevatten, maar die nog wel ivoor 6000 ruimte geven. Tafels een voor couranten en een voor tijdschriften, geven een ge zellige en rustige plaats om te lezen. Een ruim loket geeft gelegenheid om de boe ken van hen, 'die zich aanmelden af te geven of aan te nemen en het verblijf in den gang zal voor dezen niet hinderlijk zijn, vooral nu de centrale verwarming ook daar haar gunstige uitwerking zal hebben. De lichte beschildering van deze zaal en de beide groote lampen aan den zolder verhoogen de gezelligheid en doel matigheid. D'e leden ivan het personeel boden een electrischen klok aan, zoodat ook in dat opzicht de volmaaktheid is benaderd. In één woord de leeszaal heeft een moder- niseering ondergaan, die van zeer groote beteekenis is. Gisterenavond had de directie van Henning's filmcentrale een aantal per sonen genoodigd om kennis te maken met de door haar vervaardigde film van de onthulling van het monument op 6 Sep tember. De Commissaris der Koningin met zijn echtgenoote en beide zoons, de Burge meester, de Commissaris van Politie, ver schillende leden van het Comité, de heer Bosdijk, de leider van het zangkoor, en hopman Meijboom van de padvinders hadden al of niet met hun dames aan de uitnoodiging voldaan. Allen zullen met ons genoten hebben van de mooie, duidelijk, goed gemonteerde en alles weergevende film, die hen, die de ont hulling bijwoonden, alles weer voor den geest terug brengt .en hen, die het niet konden bijwonen, in de gelegenheid stelt het op deze wijze als nog te doen. De Commissaris der Koningin was zeker aller tolk toen hij de heeren Henning complimenteerde met wat zij hebben bereikt. Leeraar Typografencur- s u s. De voordracht voor de benoeming van een tijdelijk leeraar in vaktheorie klimmen in de hoop haar boven te vin den. Betty begreep niets van de waar heid, die hem haar spoor had doen vol gen en kinderlijke onschuld en onwetend heid lag in den blik, waarmee ze hem verwonderd aanzag. „Bent u hier? Ik dacht, dat u ver weg was". „Nee, ik ben weer terug gekeerd van mijn omzwervingen en ik ben er blij om ook. Ik ben toch liever hier dan in Bal- growie", trachtte hij onverschillig te ant woorden. „O, maar het is in Balgrowie toüh ook erg mooi", riep Betty enthousiast uit. „Het landschap is er zoo woest en grootsch en bergachtiger nog dan hier. Soms houd ik er zelfs nog meer van dan van de lieflijke bekoorlijkheid van Sunny- mead". Hij gooide zijn stroohoed naast zich neer en terwijl hij zijn handen achter zijn hoofd samenvouwde, bleef zijn blik be wonderend rusten op het witte, slanke meisjesfiguurtje haast hem. „Ik ben blij, dat ik u nu weer zie la chen", merkte hij; zacht op. „Zoo even keek u zoo ontzaglijk ernstig alsof de zwaarste problemen u om een oplossing vroegen. Waaraan dacht u wel of is die vraag van mij onbescheiden? Ik heb u toch niet ge- Nog in dalende lijn.. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling deelt mede, dat in de week van 23 tot 28 Augustus 1937 bij gesubsidieer de vereenigingen met werkloozenkas wa ren aangesloten 466.100 personen. (Landarbeidsbonden met 74.300 leden zijn hierin niet begrepen.) Van deze 466.100 verzekerden was in genoemde week de geheele week werkloos 22.4 pet. (in de vorige verslagweek, 9 tot 14 Augustus was dit percentage 22.6.) Het werkloosheidspercentage voor hen, die de geheele week werkloos waren, was in de tweede verslagweek van de maand Augustus in de laatste jaren als volgt: 1934 24.1, 1935 27.7, 1936 28.8, 1937 22.4. Bij de organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 28 Augustus 1937 in totaal 333.657 werkzoekenden ingeschre ven, onder wie 314.142 mannen. Van deze werkzoekenden waren er 317.137 werkloos, onder wie 303.046 man nen. en vakteekenen aan letterzetters aan den typografencursus, verbonden aan de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs, bestaat uit de heeren J. H. Buising te Vlissingen en J. H. Knegtmans te Rot terdam. Verkoop grond. B. en W. stel len den Gemeenteraad voor 36 c.A. grond aan de Lange Geere, thans in erfpacht bij de Vereeniging tot Werkverschaffing aan Zeeuwsche blinden aan deze vereeniging te verkoopen voor f 150 en van haar over te nemen 3 c.A. grond aldaar, die van nut zal kunnen zijn bij eventueele straat verbetering of trottoiraanleg. Een practische wenk. Op den hoek van het Koorkerkhof en de Korte Giststraat is een bord aangebracht, waarop staat „Geen doorrit voor auto's" en een hand, die de Giststraat in wijst. Het zal zeker het aantal daar verkeerd rijdende vreemde auto's zeer doen ver minderen. Goes. Wij vestigen de aandacht op een in dit nummer voorkomende advertentie betreffende het laten rijden van een extra bus naar Middelburg in verband mot het optreden van het Russisch kerkkoor. Naarmate er meer deelname is worden uit den aard der zaak de kosten geringer. 1 Uitslag wedvlucht vanaf Maas tricht op Zaterdag j.l. door „De Roode Doffer" alhier. Afstand 145.331 km. Gelost 12 uur met N.W. wind. 1, 3, 12, Ge'br. Bakker2, 5, 8, 9, Kop- pejan-Roose; 4, 6, 11, 13, M. W. Verplak- ke; 7, M. H. v. Liere, 's-Gravenpolder; 10, H. Jongepier, Hoedekenskerke. Aankomst le duif 2.43.45 uur; laatste 3.31.24 uur. Wolphaartsdijk. De vlaggetjesverkoop voor den Chr. arbeid in de Weermacht bracht f 15.92 op. lerseke. D'e verkoop van mosselen naar België en Frankrijk neemt wekelijks nog toe. De qualiteit is over het algemeen goed te noemen. Alleen heeft men last van enkele minder goede mosselen. De export van lerseke verleden week naar alle landen bedroeg plm. 5000 ton, waar van de kleinste helft le soort, de rest 2e soort. Woensdagavond te 6 uur O.T. ver gadert de raad onzer gemeente. De agen da bevat niet minder dan 22 punten. Het belangrijkste is aanbieding gemeente- begrooting '38. Verder allemaal klein goed. Uitslag Ottignies, afstand 98 K.M., gehouden door de P.V. „De Noordster". Jonge duiven: 1. Ph. van Os; 2, 6, 7 C. de Koeijer; 3. C. Pekaar; 4, 5, 8. J. van Oeveren; 9. J. Tjarks. Aankomst le duif 14.10.25 uur, laatste 14.19.38 uur. Oude duiven: 1. C. Pekaar; 2. 4. Joh. Bom; 3, 5, 6. P. van Oosten; 7. M. Minnaard. Aankomst le duif 13.49.29 uur, laatste 13.59.52 uur. Los 12 uur. Uitslag Eindhoven, afstand 98 K.M., door de P.V. „De Stormvogels". 1, 2, 3, 4, 5, 9. Jan Vette; 6, 10. W. M. van Haver; 7. M. Pekaar; 8. E. Everse. De duiven werden gelost om 8 uur. Aankomst le duif 9.40.53 uur, laatste 9.49.31 uur. Baarland. Het ambtenarengerecht te 's-Hertogenbosch heeft naar aanleiding stoord? Zal ik weer weg gaan? Betty antwoordde niet en hij vatte 'haar stilzwijgen blijkbaar op als een onuitge sproken toestemming om te blijven, want hij maakte niet de minste beweging om zich uit zijn luie houding op te richten. Haar gezichtje had weer de vorige ge kwelde uitdrukking aangenomen en mede lijdend vroeg hij;: „U tobt over iets, ge loof ik. Kunt u mij; uw vertrouwen niet schenken en me vertellen, wat u plaagt?" Betty aarzelde. Ze kon toch maar direct zulke intieme dingen niet gaan vertellen aan iemand, die haar betrekkelijk vreemd was. Alison had dat zeker gemakkelijker kunnen doen dan zij. En terwijl ze nog naar een geschikt antwoord zocht, zei nij vriendelijk ernstig: „Misschien kan ik het wel raden. Na mijn terugkomst hoorde ik in het dorp iets verluiden van zorgen, die de pastorie waren binnen geslopen en toen ik Grey daarover nader ondervroeg, vertelde hij mij het droevige nieuws be treffende uw vader. Maar u mag den moed niet verliezen en u moet blijven hopen voor de toekomst. De operatie heeft im mers heel veel kans van slagen. (Wordt vervolgd.) van een door dhr J. steld beroep tegen ee: gemeenteraad, dit be klaard; het besluit van den Baarland d.d. 2 Decei J. A. Hoogvliet ongevr is verleend als bouwki gemeente, vernietigd; Baarland veroordeeld aan J. A. Hoogvliet ve talen binnen een maar spraak in kracht van g gaan. Arnemuiden. Maar derde de Raad dezer g burgemeester Horning leden. Na voorlezing der not zitter mede, dat door heden van den gemeen geen cijfers der te mak de van Sittersweg, te Baatbelasting, kunnen Ingekomen zijn o.a. ken: Bericht van goedkeu: besluiten; de rekening VI eeschkeuringsdienst 1936, welke sluit met van f 3033,69 en waa: meente moet worden bi Het rapport van de nazien der rekeningen dat genoemde commis rekeningen goed te ke Hetzelfde adviseert d do rekeningen der Bijz 1935 en 1936. Een voorstel van B Minister van Onderwij, de school te Kleversker. den licht de voorzitter ste instantie dient het a van de ouders der scho en in tweede instantie raad. B. en W. hebbe zelf met dit voorstel Weth. Franse is vai voor do dorpsgemeensc do school te Kleversker niet de vraag of het eei openbare school is, ma van do bewoners voor spr. het van groot bel kerke dit schooltje te k Wat do kosten der gen spr. er op, dat de bev kerke van zooveel gem ken zooals electriciteil bij de te verwachten w de ouders der kindere gedacht hebben alleree doen hebben B. en W. voor te gaan. Dhr Puype zegt er n len werken dit schooi maar 'hij wil voor de in geen moeite doen. Spr. neer hij te Kleversker ook schoolgaande kin; voor zou zijn, maar g( nu er geen verzoek der zich van stemming ont Dhr Polderdijk zegt 1 niet mooi te vinden de weg wil hebben; wan moet verdwijnen zal he te nog meer kosten, we kind de school in de bezoeken. Wat de oud hebben zich vergist en gemeentebestuur moest Met 6 stemmen voor van B. en W. aangonon Dhr Puype onthoudt Door dhr J. Zwemei verzocht van zijn vergu: tens de Drankwet; dit v ne stemmen goedgevon< Goedgekeurd worden verhuringen, n.l.: de ge Ossewaarde, een percec De Rijke, en een perc G. Gornelisse. Ook wort verzoek aan den Minis tot verlenging van den rijksvoorschot voor j krachtens de Landarb annuïteitsaflossing van Goedgekeurd wordt treffende het instellen beschikkingen voor d huurauto's. Een verzoek van een om subsidie voor te wordt voor kennisgei daar de gemeente voor vergaderlokaal beneve zonder vergoeding bes< Tenslotte wordt de 1938 aangeboden; hoev een gunstiger conditie i er nog geen mogelijk! der belastingen. Deze begrooting wijst wonen dienst f109.306 f 3703,22. Dij de rondvraag vi Belzen afsluiting van de Westwal bij Jac. Ci Hierna sluiting met De alhier gehoudi bate van het tuberculos kanders lasten" bedraa maar f 37. (Belangloos Ned. Herv. Drietal te Goes, A. V dtkerk a. d. Rijn, H. en J. Koopmans te 's 1 deren. Drietal te Breukelen Knier te Vianen, G. Nijega (Fr.) en J. J. Mijnsheerenland.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2