w&ftecfst bs gjc ute&s wat een pijn.' BETTY'S LIEFDE. De Indische pensioenen. en met hem de schoonmaak FEUILLETON Uit de Provincie met de urgentie van deze zaak, staande de vergadering, een „comité van verweer uit den handel in zake de wijziging der crisisinvoerwet" (G. V, H.) benoemd, waarvan het secretariaat is gevestigd te 's Gravenhage, Laan van Meerdervoort 58 a. DE OMZETBELASTING. Op verdwijning aangedrongen. De vereeniging Oostgrens-expediteuren te Nijmegen heeft aan den raad van mi nisters een schrijven gezonden, waarin zij er op aandringt om tegen het einde van het jaar de omzetbelasting niet te doen verlengen. DE NALEVING VAN HET VESTIGINGS VERBOD VOOR SLAGERS. Het H b 1 d. meldt, dat men op on derscheidene plaatsen te Amsterdam heeft kunnen waarnemen, dat er, ondanks de sluiting van het slagersbedrijf toch slagerswikels werden geopend. Zoo zijn er in de afgeloopen drie we ken twee winkels geopend in de Kin kerstraat, een in de Jan Evertsenstraat, een in de Molukkenstraat, een in de Al- bert Cuypstraat, een in de Barentszstraat, en een in de Korte Marnixstraat. D'e po litie is volkomen op de hoogte van de zen gang van zaken, doch zij is er tot dusverre niet tegen opgetreden. Ook de minister van Economische Zaken is er mede bekend. Bij haar onderzoek is de politie ge stuit op de omstandigheid, dat in de on derhavige gevallen reeds voorbereidingen waren getroffen tot de opening van win kels. Zij meent nu vooralsnog een eenigs- zins lankmoedige houding te moeten aan nemen tegenover de desbetreffende sla gers, totdat het Département duidelijk heeft doen weten of aan de beschikking al dan niet letterlijk de hand moet worden gehouden. NED. CHR. REISVEREENIGING. Het derde lustrum. De Nederlandsohe Christelijke Reisver- eeniging herdenkt Zaterdag 23 October a.s. haar 15-jarig bestaan. Het is dan 15 jaar geleden, dat aan den avond van den dag 15 personen samen kwamen om over de oprichting van een Christelijke reisvereeniging te spreken. Op dien avond is de vereeniging opge richt. Ze mag nu terug zien op 15 jaar in tens werken. Het ledental is gestegen tot ruim 12000. Meer dan 20.000 personen heeft ze mo gen dienen. Het deelnemersaantal aan de reizen en excursies is gestegen tot ver over de 50000 Het nu afgesloten seizoen overtreft al de voorgaande. De toestand der Vereeniging is alles» zins bevredigend. Toch besloot het Hoofdbestuur dit der de lustrum ongemerkt te laten passeeren. Het besloot rustig voort te gaan tot be reiking van het ideaal: te zijn het hulp orgaan voor alle positief belijdende pro testanten, die in eenigerlei vorm aan het toerisme deelnemen. WAAROM DE CONTINGENTEERING VAN PAPIER WERD VERLENGD. „Handelspolitieke belangen". De regeering heeft een wetsontwerp bij de Tweede Kamer ingediend, waarbij wet telijke regeling wordt gegeven aan het Ko ninklijk besluit van 26 Juni j.l. dat de contingenteering van papier- en papier waren met ingang van 1 Juli j.l. met een jaar verlengde. Minister Steenberghe wijst er in de toeliohting op, dat zijn ambts- 45) o Een blijde uitroep ontsnapte aan Bet ty's lippen, toen ze den brief had uitge lezen. Wat zou het boven alles heerlijk zijn, als er werkelijk hoop bestond op Alison's herstel, Ze kon het nog niet ge- looven, dat het hulpelooze patiëntje van nu, dan weer krachtig, gezond en vol le venslust zou zijn. Wat zou Alwyn ook blij zijn en deze schitterende verzoenings daad van Claude T'revellyn zou zeker nu geheel en al den breuk heelen, die eens tussohen hen bestond. Nog nooit had Betty zich tegenover Sir Claude zoo vriendelijk gestemd ge voeld als nu, omdat hij1 zoo'n groote wel daad bewezen had aan de familie, die haar zoo lief was. Het was haar dikwijls zwaar gevallen in de moeilijke dagen van ziekte en zorg, om over Sir Claude geen hard oordeel te vellen, wijl zijin verre gaande zorgeloosheid de bron was van zóóveel ellende. Maar nu kon ze niet an ders dan Alison's voorbeeld volgen en ook in haar hart smolt het laatste gevoel van wrok weg, nu ze wist, hoe diep en oprecht het berouw was van Claude Trevellyn. voorganger in de memorie van antwoord van 14 Mei j.l. uitvoerig heeft uiteenge zet hoe de ontwikkeling van do Neder- landsche papierindustrie in het afgeloo pen jaar is geweest, ofschoon de daarin uitgesproken verwachting als zou binnen afzienbaren tijd in de destijds bestaande zeer groote vraag naar papier een kente ring optreden, door de feiten is bevestigd, kan worden geconstateerd, dat de toe stand der papierindustrie over het alge meen bevredigend is. Dat de minister van meening is, dat liet aanbeveling verdient dezen invoer beper kenden maatregel opnieuw voor den duur van een jaar te verlengen, vindt dan ook niet in de eerste plaats zijn oorzaak in een bij opheffing te verwachten overmati- gen invoer, doch in de aan een voortzet ting verbonden handelspolitieke belangen. De artikelen, vallende onder deze con tingenteering, behooren tot die, voor wel ke op grond van de Oslo-conventie voor bepaalde landen alle gevraagde invoer vergunningen worden verleend. Daar tot deze landen enkele behooren, welke tot de voornaamste leveranciers van papier op de Nederlandsche markt zijn te rekenen, bestaat er een ruime gelegenheid tot in voer. Derhalve zal de importhandel van de voortzetting dezer contingenteering weinig belemmering ondervinden. Geschut bij Hoek van Holland. Te Hoek van Holland is een begin ge maakt met de egaliseering van een der duinenrijen nabij den Waterweg, waar ingevolge een vroeger genomen beslis sing geschut van zwaarder kaliber zal worden opgesteld dan de lichte stukken van thans. Heffing op boter. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter is voor de week van 12 tot en met 18 September behoudens tusschentijdsche wijziging, we der vastgesteld op 55 cent per kg. BURGEMEESTER L. J. VAN VOORTHUYSEN f Zaterdagmiddag 11 Sept. ontving do loco-burgemeester van Domburg, wethou der P. J. Elout, een telegram uit Lau sanne in Zwitserland, vermeldende dat de burgemeester, de heer L. J. van Voort- huysen, was overleden. Het was alge meen bekend, dat de gezondheidstoestand van den heer Van Voorthuysen den laat- sten tijd veel te wenschen overliet en inge wijden wisten dat zelfs rekening moest worden gehouden met de mogelijkheid van een plotseling overlijden. Dat het heengaan zóó spoedig zou zijin, had wel niemand gedacht. Gedurende meer dan 35 jaar was de overledene burgemeester van Domburg. Hjj heeft deze gemeente zich als bad plaats zien ontwikkelen en was steeds voortvarend waar het betrof leiding te geven aan de zaken van zijn gemeente. Bij zijn 25-jarig ambtsjubileum werd hiji op grootsche wijze door de inwoners gehuldigd. Bij die gelegenheid werd het Van Voorthuysen-plantsoen, eertijds een gewoon grasveld, door particulieren aan gekocht, herschapen in een net plantsoen en voorzien van een rotspartij met water fontein hem ten geschenke gegeven, daarna voorzien van zijn naam, waarna het weer aan de gemeente ten geschenke werd overgedragen, opdat tot in lengte van dagen, dit natuurmonument een sie raad zou zijn biji den ingang van de kom der gemeente. V Johannes Leonardus van Voorthuysen, zich noemende L. J. van Voorthuysen, werd geboren 25 Febr. 1876 en aan vaardde het burgemeestersambt dezer ge meente den 2en Januari 1902. Hij1 ver bleef thans met vacantie te Brigne in Zwitserland, waarheen hij den eersten de zer maand was vertrokken. Naast zijn Burgemeestersambt vervul de hiji nog vele andere functies. Zoo was hiji van 1907—1913 voor de A.R. Partij lid van de Prov. Staten van Zeeland. Hij was lid van het moderamen van de Stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom en diende die vereeniging als haar penningmeester. Verder was hij voorzit ter van de vereeniging „Nehalennia" te HOOFDSTUK XXI. Een moeilijik probleem. De grijze predikant had zijn stoel dicht bij het raam geschoven, teiwijl hiji aan dachtig zat te luisteren naar hetgeen Bet ty hem voorlas. Eiken morgen bracht deze eenigen tijd door in de studeerka mer, om haar vader op de hoogte te bren gen van den inhoud van brieven en kranten. Toen ze klaar was met lezen, nam ze haar geliefkoosde houding in op de leu ning van zijn armstoel, vastbesloten om nu eens door te zetten en met haar vader te spreken, over de zorgen, die haar hart vervulden. Met welsprekende overre dingskracht motiveerde ze haar angst en haar smeekend gezichtje,, waarin de oogen groot en verschrikt stonden, was bijna onweerstaanbaar. Toch schudde haar vader protesteerend het hoofd en met ongewone beslistheid klonk het: „Nee, lieve kind, het gaat niet; onmogelijk! Plaag jezelf nu niet langer met allerlei angstige gedachten; God zal voor ons zorgen." „Maar we moeten toch op de een of an dere manier er geld voor zien te krijgen," zuchtte Betty droevig. „Het zou toch te vreeselijik zijn, als u gedwongen werd uw werk neer te leggen en deze lieve, oude Middelburg, bestuurslid van de stichting t „Herstellingsoord Westhove", bestuurs lid van de Ghr. school te Domburg, voor zitter van de Anti-Rev. Kiesvereen, te Domburg, tot voor kort voorzitter van de vereeniging voor Ghr. Wijkverpleging op Walcheren N.W. deel, bestuurslid van het Groene Kruis te Domburg, bescherm heer van de muziekvereen. „Apollo" en de zangvereeniging „Volharding leidt tot het doel". De overledene was Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, drager van het Ridderkruis met Kroon der orde van den Griffioen van Mecklenburg Schwerin en van het Ridderkruis van de Hertogelijke Saksen Ernestinische Huisorde. Reeds op jeugdigen leeftijd deed de heer v. Voorthuysen groote reizen o.m. naar Spitsbergen en Turkije. Deze reizen heeft hij in een boek beschreven. Thans vertoefde hiji in Zwitserland, vandaar zou de reis gaan naar Florence, tenslotte naar Rome om alsdan over München terug te keeren. De begrafenis zal plaats vinden te Domburg. De overledene heeft nog een kort ziekbed van twee dagen gehad en is Zaterdagmorgen gestorven. Nieuw Bacteriologisch laboratorium te Bergen op Zoom, Woensdag a.s. zal de directie van de N. V. Zuid-Nederland-sche Spiritusfabriek te Bergen op Zoom het nieuwe bacteriolo gisch Laboratorium van het bestuur der Visscherijen op de Schelde en de Zeeuw- sohe Stroomen, aan het Rijk overdragen. De Minister van Financiën, Mr J. A. de Wilde, zal 'het laboratorium openen. De Zuid-Nederlandsche spiritusfabriek was indertijd overeen gekomen om in ruil voor den grond, waarop het oude labora torium, dat werd afgebroken, stond, op een ander terrein het nieuwe laboratori um te laten bouwen. (VI. C.) Frauduleus Ingevoerd sigarettenpapier. Door den kommies-dienstgeleider Van den Berg te Tholen en Van Twist te St Maartensdijk is aangehouden onder N.- Vosmeer zekere J. Vr. uit Steenbergen, welke in een zak op zijn rijwiel 200 boek jes frauduleus ingevoerd sigarettenpapier vervoerde. Alles werd in beslag genomen en tegen den overtreder werd proces-ver baal opgemaakt. Door de belastingambtenaren van Tholen werd in samenwerking met de rijks- en gemeentepolitie van Oud-Vosse meer een visitatie verricht bij J. A. D1. al daar. In een schuur werd boven een stal achter het hooi aangetroffen een pak, in houdende 130 boekjes ongezegeld sigaret tenpapier. Het sigarettenpapier werd in beslag genomen en tegen den bewoner proces-verbaal opgemaakt. (Th. C.) De meelfabriek te Middelburg weer stopgezet. Nadat de meelfabriek te Middelburg weer eenigen lijd gedraaid had, is thans namens de directie te Roterdam aan het grootste gedeelte van het personeel tegen vandaag weder ontslag aangezegd. D'e fabriek wordt weer stopgezet. Naar verluidt zou dit zijn oorzaak in export-moeilijkheden vinden en zouden hierdoor circa 50 personen werkloos wor den. Belastingverlaging te Oud-Vossemeer. De Raad van Oud-Vossemeer krijgt een voorstel te behandelen om het aantal op centen op de personeele belasting met 50 te verlagen en van 200 op 150 te brengen, en voorts dat van de gemeentefondsbelas ting te verlagen met 25 opcenten en te brengen van 75 tot 50. Benijdenswaardige gemeentel A. R. Gemeentebestuurders. De najaarsvergadering van de Zeeuw- sohe vereeniging van A. R. gemeentebe stuurders zal niet op 29 September, maar op 5 October te Zierikzee worden gehou den. In vrijheid. Zekere J. L. B., zonder vaste woon- of verblijfplaats, die eenigen tijd geleden door de politie te Axel werd aangehouden als verdacht van oplichting, gepleegd in Zeeuwisoh-Vlaanderen, is thans wederom op vrije voeten gesteld. pastorie, waarin zoovele zoete en teere herinneringen zweven, te verlaten. Het zou uw hart breken, vader." „Het zou erg moeilijk zijn, erg moeilijk, maar ik zie geen anderen weg. Reeds lang heb ik deze ramp voelen naderen en steeds heb ik nog gehoopt, dat God me daarvoor wilde sparen. Zijin Wil ge schiede! We moeten nu trachten kalm de wreede werkelijkheid onder de oogen te zien." „Maar het is nog niet heelemaal werke lijkheid. Eén straal van hoop is nog overgebleven," hield Betty vol. „De ope ratie kan slagen, want, vader, u weet zelf ook wel, dat de oogspecialist zei dat daar voor werkelijk kans bestaat. En moeten we dan niet alles doen,, wat in ons vermo gen is, om u voor totale blindheid te be waren?" Liefdevol trok de predikant zijd doch tertje naar zich toe en moe antwoordde hij;: „Die kans is maar zóó klein en gering lieveling, dat ik er zelfs nauwelijks aan durf denken. En mijln Be-tty weet toch, dat we arm zijn, tenminste in zooverre arm, dat een hooge doktersrekening voor ons een onoverkomenlijk bezwaar is. Ik zou heuseh niet weten, waar ik het geld van daan moest halen en stel je voor, dat ik het van iemand kan leenen en de opera tie mislukte, dan zou ik me onnoodig in schulden hebben gestoken. Nee, lieveling, schrei niet zoo; de weg, dien God ons t Diefstal. Dezer dagen legde een inwoonster van Serooskerke (W.) bij haar thuis komst in haar kosthuis, een in haar be zit zijnd taschje, inhoudende geld bene vens andere voorwerpen, op de toonbank in den winkel. Toen zij eenigen tijd daar na wilde vertrekken bemerkte zij, dat de tasch verdwenen was. Intusschen was er een koopman in den winkel geweest, die aldaar zijn waren te koop had aangebo den, zoodat 'het vermoeden op hem viel. De politie stelde een onderzoek in. Onder de gemeente Oostkapelle trof zij een per soon aan, die langs de huizen ventte. Bij ondervraging ontkende hij zich aan dief stal te hebben schuldig gemaakt. Nadat de man, een persoon afkomstig uit Amster dam, naar het gemeentehuis te Seroos kerke was overgebracht, bekende hij den diefstal te hebben gepleegd, en beweerde het taschje met inhoud achter een boom onder de gemeente Oostkapelle te hebben weggestopt. Men ging met den persoon wederom op stap en inderdaad bleek liet taschje achter een boom, onzichtbaar voor het publiek, te zijn verstopt. Thans kon de eigenares in het bezit van het ont vreemde worden gesteld, doch de politie maakte proces-verbaal op. Excursie Landbouw-Hoogeschool. Studenten van de Landbouwhoogeschool zullen van heden tot Zaterdag een excur sie naar de drie Zuidelijke provincies ma ken, ter bestudeering van een aantal bo- demkundige vraagstukken. Men begint met een bezoek aan de Maas kleigronden in de traverse van de Beer- sche Maas. In den tweeden Bathpolder zal het ge zelschap den cultuurgrond van het vroe gere Land van Reimerswaal onder twee meter jonge kalkhoudende slik- en schor afzettingen kunnen waarnemen op een plaats, waar thans weer sinds 1857 een bloeiend landbouwbedrijf gevestigd is. Voorts houdt de excursie zich bezig met de bodemkundige tegenstellingen in ver schillende deelen van de breede watering bewesten Ierseke. Ook de thans gedichte dijkval van den Willem-Annapolder zal worden bezocht. De derde dag begint met een bezoek aan bet eiland Walcheren, waarbij wederom voornamelijk de bodemkundige verschil len in de oude kern van dit eiland in dis cussie komen. Tijdens 't bezoek aan Zeeuwscli-Vlaan- deren wordt o.m. het centraal kaliproef veld in den Autrichepolder bij Westdorpo bezocht, waarna het gezelschap over Ant werpen naar Valkenburg reist. Leiders van het gezelschap zijn Prof. Dr C. H. Edelman en Dr Ir W. A. J. Oosterling te Wageningen. Levendige aardappelhandel in Zeeuwsch-Viaanderen. Den laatsten tijd heerscht er in den aardappelhandel in Zeeuwsch-Viaande ren groote bedrijvigheid, in tegenstelling met vorige seizoenen, toen deze handel slapper was. Een en ander brengt ook wat meer werkgelegenheid. Naar Argen tinië worden nog steeds grootere of klei nere partijen verscheept. Middelburg. De politie maakte proces verbaal wegens overtreding der Arbeids wet op tegen een bakker, die zijn werk nemers te vroeg in den morgen liet be ginnen. Dhr C. A. C. Kruijder behaalde het zweefvliegbrevet B. Vlissingen. Brand. Zondagmorgen verliet de familie B., wonende op het bo venhuis St Jacobsstraat 3, bestaande uit man en vrouw en drie kinderen, de wo ning om een wandeling naar Middelburg te maken. Toen zij eenigen tijd op weg waren werd een door onbekende oorzaak ontstane brand ontdekt en werden politie en brandweer gewaarschuwd, die beide spoedig, de laatste met groot materiaal ter plaatse waren en ^egonnen met blus- sc'hen, waardoor het vuur tot de boven woning bleef beperkt. De in de benedenverdieping gevestigde zaak: in fijne vleeschwaren e.d. van dhr W. A. te R. bekwam ernstige waterschade. De perceelen aan de overzijde van de vrij nauwe straat vertoonden ernstig geblad derde gevels en gesprongen ruiten. Huis en inboedel waren verzekerd, doch leidt is donker,, maar Hij! zal ons naar een goed einde brengen." De hitte van den dag had zich opgelost in een verfrisschende koelte, toen Betty het steile voetpad beklom, dat leidde naar haar geliefkoosd plekje op den top van den „Beacon". Ze zocht naar absolute eenzaamheid, omdat ze eens kalm met zichzelf overleggen wilde, of er nergens een mogelijkheid zou te vinden zijn, die het moeilijke probleem van geldgebrek kon oplossen. Spoedig na Alwyn's vertrek had ze haar vader overgehaald om een oogspe cialist te gaan raadplegen. Deze kundige arts had het toen als zojn meening uitge sproken, dat er werkelijk nog één kans bestond op bet behoud van haar vader's gezicht. De predikant zou zich dan ech ter aan een zware operatie moeten onder werpen, en de, door den arts genoemde, daaraan verbonden onkosten waren zóó groot, dat zelfs Betty's dappere hartje daarvoor terugdeinsde als voor iets, wat niet te bereiken zou zijn. "Was Pamela nu maar thuis,, dan kon den ze tenminste samen die moeilijkheid eens bespreken; maar die was geheel in beslag genomen door de opwinding van tallooze feestjes en pretjes en onmogelijk kon ze tijd vinden om te denken aan de zorgen en de moeiten, die haar huisge- nooten doorworstelden. In haar laatsten Overgangstijd met lagere korting! Naar aanleiding van een bericht uit het „Bataviasch Nieuwsblad", betreffen de de korting op de Indische pensioenen, verneemt de „TMegr.", dat ter zake over leg wordt gepleegd tusschen het Depar tement van Koloniën en den gouverneur- generaal. Wanneer geen maatregelen worden ge nomen dan vervalt, zooals men weet, in gaande 1 Januari 1938 de geheele be staande kortingregeling. In overweging is nu of de toestand der financiën zulks reeds toestaat, dan wel of, voorloopig voor een jaar nog, de een of andere kor ting zal moeten worden toegepast. Onze indruk is, zegt het blad, dat naar alle waarschijnlijkheid het bestaande kor tingspercentage van 17 pet. met modifi caties, in ieder geval niet verlengd zal worden en dat over de al dan niet nood zakelijkheid van voorloopige handhaving van een lagere kortingsregeling nog geen volledige overeenstemming is bereikt, zij het, dat de gedachten wel ernstig gaan in de richting van herstel der oorspron kelijke pensioenen. de heer te R. had juist verleden jaar zijn bedrijfsverzekering opgezegd. Goes. De jongens hadden sue ces. Enkele jongens, die op enkele avon den van de vorige week vliegers hadden opgelaten waaraan lampjes waren be vestigd, die door een batterijtje werden gevoed, hebben daarmee succes gehad. Het „luchtverschijnsel" heeft de aan dacht van velen gi trokken en menigeen dacht aan dansende sterren. Rilland-Bath. Inbreker gepakt Dezen zomer is in verschillende schuur tjes in den Kreekrakpolder_alhier inge broken in de maanden April, Juli en in Augustus. Schoenen, laarzen, landbouw gereedschappen, alles was van de gading der inbrekers. Dezer dagen werd het do politie alhier bekend, dat een paar schoe nen te Bergen op Zoom in de derde hand waren verkocht voor zeer lagen prijs. Dit was aanleiding om in te grijpen. Met be hulp der Bergen op Zoomsc'he politie werd op twee plaatsen aldaar oen huis zoeking verricht met het resultaat, dat een groote partij goederen in beslag werd genomen, welke door de eigenaars alhier werden herkend. De twee verdachten J. M. L. en J. P., beiden te Bergen op Zoom werden aangehouden en voor den burge meester alhier geleid. Na verhoor, waar bij beide verdachten bekenden zich aan de diefstallen te hebben schuldig gemaakt, werden zij ingesloten en zullen zij aan den Officier van Justitie te Middelburg wor den voorgeleid. Wolf aartsdijk. Op zijn verzoek werd aan dhr C. Kloosterman Mz. op. de meest eervolle wijze ontslag verleend als con cierge van het gebouw Tavenu. In zijn plaats werd benoemd dhr I. Fi- lipse Nz., een en ander met ingang van 1 October a.s. Nisse. In de Vrijdagavond gehouden Raadsvergadering waren alle leden aan wezig. De gemeenterekening over 1936 werd Neem daar nu eens een paar "AKKERTJES" voor en lol Uw verbazing en welbehagen zal de pijn verdwijnen. AKKER-CACHETS helpen uitstekend bij Rheumatiek, Rheuma- tische zenuwpijn, Lendenpijn, Spit, Spier pijn, Gevatte Koude, enz, "AKKERTJES" kosten slechts 52 cent per 12 stuks. Overall brief noemde ze een heele rij van haar vereerders en aanbidders op, terwijl ze meteen meedeelde, dat Eugenia zich ver loofd had met een Dnitschen graaf. Hoewel haar aanstaande tweemaal zoo oud was dan ze zelf, was hiji toch een schitterende partij, want hij was ontzag gelijk rijk. Ook schreef Pamela vaag over „heerlijke verwachtingen en toekomstfan- tasiën, die, als ze vervuld werden, ook haa. zelf rijk en gelukkig zouden maken." Onder aan den brief stond echter een post-scrip turn, dat een blos van veront waardiging naar Betty's wangen joeg en baar deed beseffen,, dat momenteel van Pamela's kant in geen enkel opzicht hulp te verwachten was. Ze schreef: „P.S. Het spijt mei, lieve Betty, dat ik je moet lastig vallen, maar zouden jij- of vader me ook wat geld kunnen leenen? Ik heb niet voldoende meer en het zal nog even duren, éér ik mijn volgende cbégue krijg. Je geeft hier in Paiijs je geld zoo ontzettend gemakkelijk uit. Aan allen kant lokken de heerlijkheden en ik kan ze onmogelijk weerstaan. Ik dacht, dat ik genoeg geld meegenomen had, maar 't is alles weggesmolten als sneeuw voor de zon en spoedig ben ik heelemaal platzak. Het spreekt vanzelf, dat ik bet geleende zoo spoedig mogelijk zal terugbetalen. Je je liefhebbende zuster P a m e 1 a." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2