DE ZEEUW jDumopi louwersinspan a EEDE BLAD Voor den Zondag BETTY'S LIEFDE. Overwegbeveiliging nabij Steenwijk. Wat er deze week voorviel RUIS met 2 zij- en achter aan den Vogel groot ongeveer Ie beneden: 2 t serre, slaap- met bad en boven: 2 groo- laapkamers, en en vliering. !ebruari 1038. hter het vorige geveer 15 A. 80 st zeer geschikt ïrkooping EILING kerke. FEUILLETON. Tr Lichtstraal bij KINKHOEST Hoest-Griep-Bronchitis-Asthma A.R.J.A. - GOUWDAG. NKERS te Goes, 'TEMBER 1037, uur te Goes, In nje" koopen: an de Firma G. ZOON te Goes: WINKELHUIS anwoning, Tuin te Goes, aan de i, groot 2 A. 70 bij de betaling, van den heer loe tinge: de betaling, van den heer - en West-Sou- en erf te Goes, iat nr 109, groot Hoekman voor anvrage. sn te bekomen i Notaris. ieptember 1937, uur (N.T.) te ■berg van Mej. in verzoeke van ■ER en P. PIE- ïs, en ten over- iris J. J. VAN en, van: OUWLAND te •kdijk, groot 94 1 R-) vaarden bij de inningen. taris te Koude- TEMBER 1937, i 10 uur, voor ABR. en M. ie Hofstede „De den straatweg aar Vlissingen liek contant osbles merrie- merriepaard, iepaard, 8 j.; 5 j.; Bruin MELKKOEI- Kalfvaarzen, 4 19 mnd.; 3 8 mnd.; Kip- en en Woerd, wagens, Melk- andkar, Bak- Sleden, w.o. 1 Laaier Albion Hooischudder, ihouwer, Kort- oeg, als nieuw, en, Moorploeg, in een Voren houten Eggen, ort, w.o. Ket- Paardeblok, Molbord, Mol- ichter, Geesel- imessen, Slijp- Waterbakken, izeil, Vleesch- irn assementen, Pongers, Ree- rdewant, Kla- ïet Gewichten, aanzeeften en IHAPPEN: Graanzakken, mers, Rijtuig- Iraanschoppen n, Handwied- nachine, Hor- Planken en worden gepre- 6 perceelen 41 H.A. (2 G. n Etgras, sa- 17 G. 100 R.), samen 4.9051 ader omschre- 13 September n Notaris; de en de kafput. nichten te vel- it overige den ran het Beestl- rruchten. muziek. Berg- auto's. VAN ZATERDAG 11 SEPT. 1937, Nr 290. HET VOLKOMEN WERK GODS. Hij ia de Rotssteen, wiens werk ■volkomen ia. Deut. 32 4. De mensohelijike volkomenheid is al tijd begrensd. Alle menschenwerk is gebrekkig, door dat de zonde alle vermogens van den mensob beeft aangetast. Maar bij den Heere God ia dat andera. Van Hom geldt bet woord van Mozes: Hij is de Rotssteen, wiens werk volkomen is. Bij bet werk Gods is er geen sprake van feil of fout. Toen Hij de Schepping uit het niet te voorschijn bad gebracht, kon Hij met volle recht zeggen: „Het is zeer goed". Ook nu nog in de door de zonde ont luisterde schepping zijn de sporen van de Goddelijke volkomenheid alom waar te ne men. Wij zien ze in de regelmatigheid der jaargetijden, in de vaste banen voor de hemellichamen. Overal waarheen wij onze oogen richten zien we de heerlijk heid der wetmatigheid. Meer nog echter schittert de Goddelijke volkomenheid in het werk der verlossing ons in de Heilige Schrift geopenbaard. Mozes bad van dat werk Gods iets ge zien. Hij had Israël uitgeleid uit Egypte en het gebracht tot aan het land Kanaan. Daarom zong hij: Hij is de Rotssteen, wiens werk volkomen is. Het was alles nog maar een deel, maar een typeerend en profeteerend deel van 't geheele werk Gods van verlossing en we deroprichting. De Heere de Rotssteen, wiens werk vol komen is. Daarom is Hij zulk een veilige toevlucht voor Zijn volk. Wij zien Gods werk nog niet in de volle heerlijkheid van volkomenheid. Maar wij zien er wel zooveel van en er is ons zoo veel over geopenbaard, dat wij de woorden van Mozes kunnen beamen. En dat sterkt ons vertrouwen, om bij dien Rotssteen te schuilen. Om op den Heere te vertrouwen met ons gansche hart, Hem lief te hebben met ons gansche zijn en hoopvol te wachten op de volko menheid der voltooiing van het werk Gods. MIDDELBURGSCHE BRIEVEN. Amice, 'kWas blij, waarde vriend, dat ik je Maandag in opgewekte stemming, met oranje gesierd, weer eens in de stad zag. Dat goedkoope bootkaartje bad je dus over de laatste bezwaren doen heenstap pen. Och, ik kan die aversie tegen die tè hooge veertarieven wel begrijpen, maar dat je daarom zoo zeldzaam naar je eigen hoofdstad komt, is niet te bil lijken. Maar ik praat daar nu niet ver der over, anders wordt je voorhoofds rimpel te diep en te permanent; Ik dank je nog wel voor al die com plimentjes die je ons maakte. We passen nog al goed op onze stad. De Lange Yiele vond je stukken verbeterd, zei je. 't Is waar, maar als je weer eens komt, ziet die straat er nog beter uit. Dan zal er aan weerskanten wel een fijn trottoir liggen. Dat zijn toch maar je straten. Hiollandsche klinkers en aan den kant een betegeld voetpad. Gelukkig heb je door de druikte geen acht geslagen op de koperslakkeien in de buurt van de Markt. Die kunnen zoo nu en dan zoo glad als een ijsbaantje liggen. Maar je had te veel oog voor de vlaggen, de mooie eta lages en de vele provinciegenooten in al die ouderwetsche costuums. Je was zoo gevangen door de opgewekte, prettig- vroolijke stemming, waarin onze stad ge dompeld lag, dat kritische opmerkingen 44) Maar waarschijnlijk vatte Alison dit verzuim niet zoo ernstig op, want een week na Alwyn's vertrek ontving Betty den volgenden hartelijken brief: D'e „Grey Farm" Balgrowie. Lieve Betty, Ik voel me zoo ontzaggelijk gelukkig, dat ik beslist mijn vreugde met iemand moet deelen en als logisch gevolg schrijf ik dus dezen brief aan jou, mijn trouwe vriendin. Allereerst wil ik je verzekeren, dat het onbeschrijfelijk heerlijk is, dat Alwyn weer thuis is, temeer omdat we in de angstige dagen, die achter ons liggen, vreesden hem te moeten verliezen. Hij ziet er nog wel erg slecht uit, zóó bleek en zóó mager, alsof de dood hem nog nauwelijks weer aan het leven kon af staan; maar in deze gezonde en voor hem zoo bekende omgeving zal hij wel spoe dig aansterken en de oude weer worden. Moeder is nog zoo bezorgd voor hem, dat ze hem wel volproppen wilde met aller lei krachtig voedsel. O, Betty-kind, wat is God goed geweest, om ons gebed to verhooren en onze hartewensch te ver vullen. Verder heb ik kennis gemaakt met Sir Claude Trevellyn en deze kennismaking geen schijn van kans hadden om aan de oppervlakte te komen. Ik ben blij, dat je onze stad nu eens op z'n paasobbest hebt gezien en dat Maandag 6 Sept. zoo'n mooien, onverge- telijken dag is geworden. Het frappeerde mij, dat ook anderen reeds de opmerking hadden gemaakt dat je in Middelburg tegenwoordig zoo voordeelig en prettig kunt koopen. Daar is in vele zaken een ruime sorteering, de nieuwste artikelen en scherp concurreerende prijzen. Je begreep niet dat er niet meer gead verteerd werd in „De Zeeuw" die bij jullie op het dorp zoo druk gelezen wordt. Neen, dat begrijp ik eigenlijk ook niet. „De cost gaat voor de baet uit" heette het vroeger, maar dat is nog zoo, vooral in dezen tijd van kalmien maar gestadi- gen vooruitgang is dat toch DE aangewe zen weg om het debiet te vergrooten. De hoofdzaak voor je op dien dag was evenwel het Koninklijk bezoek en de ont hulling van het monument. 'tJonge, wat was dat een indrukwekkende plechtig heid. Wat een kunstenaar moet het zijn die uit een steenblok, zoo iets moois kan maken. Toen de zon daar zoo heerlijk stralend, het geheele beeld als het ware koesterde, en de nog groene forsche hoornen er naast en er achter, als sterke, trouwe wachters er om heen, zoo mooi daarbiji afstaken, was het of alles leven kreeg en werden we bewogen door die innemende figuur daar voor ons. We waren er toch allemaal even van aangedaan. De onthulling zelve, zoo keurig uitgevoerd door 0 in het wit ge- kleede damles, alles zonder eenige storing of wanklank, alsof er geen duizenden en nog eens duizenden op en om ons Damplein verzameld waren. Men voelde alles zoo juist aan. Tijdens de geheele plechtigheid was er rustige ernst en de sympathie en hulde groeide van moment tot moment en dankbare vroolijkheid en oprechte toegenegenheid ging zich uitten voor onze Landsvorstin, die in eigen per soon de plechtigheid verrichten wilde, voor den kunstenaar, die dit kunstge wrocht tot stand bracht, voor de organi satoren van dezen blijden dag en naar mate, de uren verstreken werd in be- heerscbte uitbundigheid gezongen en ge sprongen en werd het echt feest. Dat kunnen we in Holland nog op on gedwongen wijze doen en daar is nog alle reden voor om feest te vieren, zei er iemand deze week. Dat is naar weerskan ten volop waar. Je hebt misschien gelezen dat de bur gemeester deze week in den raad gewe zen heeft op bet groote voorrecht en de eer dat wij dat monument mogen bezit ten. En zoo tusscben de regels door eeni ge vrees, dat sommige jeugdige belha mels dat zouden kunnen vergeten. Voor zulken is maar één goed middel. Zoo nu en dan een gummistokje in han den van een pootige agent over een strak gespannen broekje, ter plaatse en op bet oogenblik der „vandalerigheid". Als altijd, je STENTOR. HET LIBERALISME OP DEN TWEESPRONG. De liberale „Avondpost", die aanvanke lijk voor fusie van de Liberale Staatspar tij met den Vrijz. Dom. Bond pleitte, ia thans van oordeel: „De socialist prof. Goudriaan, de libe raal mr Van Deinse, de vrijzinnig-demo craat mr Van Dam, zij allen hebben zich tegen fusie verzet, omdat er naar hun overtuiging i n on slan d plaats is voor een partij, die zich op conservatief- liberaal standpunt stelt. Wij willen, na ernstig nadenken, getui gen, voor deze zienswijze iets te gevoelen, Wanneer een fusie met de vrijzinnig-de mocraten tot gevolg zou hebben, dat een deel der liberalen overloopt naar een niet vrijzinnige partij, dan hebben ook wij lie ver, dat de Vrijheidsbond zich als conser- vatief-liberale partij handhaaft, en dat de democratische liberalen overgaan naar de vrijzinnig-democraten. Do tegenwoordige liberale politiek is voor snik een laat ons is van dien aard, dat ik al heelemaal geneigd ben om hem te vergeven, dat hij zoo schandelijk Alwyn's waarschuwin gen in den wind sloeg. Hij heeft er zoo ontzettend spijt van en hij doet wat hij kan, om aan Alwyn zijn schuld weer goed te maken. Vond je het ook niet bij zonder attent van hem, om zelf in zijn auto Alwyn thuis te biengen? Zoo was de reis voor hem natuurlijk lang niel zoo vermoeiend, als dat -hij met den trein was gegaan. Eb nu moet je eens hoorenl Ik heb ook een autoritje gemaakt en het was meer dan verrukkelijk. Ik lag in zijn luxieuzen wagen bijna even gemak kelijk als thuis op den divan en Sir Claude droeg mij' er zelf in, zóó voor zichtig en behoedzaam, dat ik heelemaal geen pijn had. Ik kan je niet zeggen, wat het voor me was, om alles eens weer te rug te zien in en om Balgrowie, nadat ik zoo lang aan huis gebonden was geweest. Nóg steeds geniet ik van dit tochtje; Sir Claude heeft me een genoegen bezorgd, waaraan ik steeds met de aangenaamste herinneringen zal terugdenken. Je zult er wel erg van ophooren, als ik je ver tel, dat jullie deftige landheer een paar dagen bij ons heeft gelogeerd. Frank in viteerde hem, om zijn intrek bij' ons te nemen, dan behoefde hij geen hotel op te zoeken en dankbaar nam hij die uit- noodiging aan. 't Verwonderde me eigen lijk wel, want ons huis kon hem natuur lijk lang niet dat comfort en die luxe versohaffen als zijn eigen groote villa. Maar het scheen hem bij ons wel goed ta zeggen reorganisatie in conservatieven zin uitermate geschikt. Zij zou trouwens tooh neerkomen op een fusie van de demo cratische liberalen met de vrijzin nig-democraten. De Liberale Staatspartij zelve zal in de naaste toekomst echter moeten toonen, hoe zij daarover denkt. Het congres van de volgende maand be- teekent: een staan op dentwee sprong, vooral wat de sociale en soci aal-economische politiek betreft. Zullen de conservatieve of zullen de de mocratische elementen het winnen? Veel hoop, eerlijk gezegd, hebben wij niet. En ihoe zou de z e 1 f d e leiding in derdaad een principiëel andere poli tiek kunnen gaan voeren? leder, wiens kinderen aan Kinkhoest lijden, moet gebruik maken van Akker's Abdijsiroop, op bijzondere wijze bereid met die bestanddeelen. die rechtstreeks op een Kinkhoest- aanval inwerken. Abdijsiroop werkt grondig, want ze bevri|dt de adem halingsorganen van slijm en andere ziekte-verwekkende stoffen. Akker's Abdijsiroop verruimt de ademhaling, neemt benauwdheden weg, heelt de aangedane en ontstoken plekken. Geef dus In vol vertrouwen aan Uw kleine en groote kinderen biji AKW Van 2169 auto- en motorrijders rijden zeven door het onveilig sein. He Directie der Nederlandsche spoor wegen schrijft: Zooals bekend is, werd bij den onbe- waakten overweg nabij Steenwijk in den rijksweg van Meppel naar Heerenveen een automatische beveiliging van het wegverkeer in dienst gesteld, die zoodanig is ingericht, dat normaal een wit licht ge toond wordt, dat 45 flikkeringen per mi nuut maakt, ten teekén, dat hier een sein aanwezig is en welk witte licht, wanneer een trein den overweg nadert, automa tisch wordt vervangen door een rood licht, dat ihet dubbele aantal, dus 90 flik keringen per minuut maaJkt. D'e lichten zijn van een dergelijke duidelijkheid en helderheid,, dat zij iederen weggebruiker in het oog moeten vallen. Doordat het flik kerlichten zijn, vallen deze nog meer op, d'an de bekende stadsverkeerfllichtiu De inrichting is ruim acht maanden geleden in dienst gesteld en heeft geen enkele sto ring gehad. Nu werd op drie dagen, n.l. op 1, 2 en 3 September gedurende de volle 24 uur op genomen, hoeveel motorvoertuigen dien overweg zijn gepasseerd en hoeveel daar van zich niet aan het roode licht hebben gestoord. Het is gebleken, dat in dat 'tijd perk van drie dagen 2169 motorvoertui gen den overweg zijn overgegaan en dat daarvan niet minder dan zeven zijn door gereden niettegenstaande het roode flik kerlicht waarschuwde, dat een trein den overweg naderde. Dit is een voor de weggebruikers be schamend resultaat. Wat baten de beste beveiligingsinrio'btingen, wanneer de be stuurders van motorvoertuigen zich er niet aan storen? Men vraagt zich af of er bevallen en Frank vond in hem een dankbaren toehoorder, toen hij hem zijn nieuwste, succesvolle proeven en metho den van landontginning uitlegde. Alwyn vertelde me, dat vóór zijn ziekte Sir Claude en hij, om verschillende re denen, met elkaar op gespannen voet stonden; maar als je die twee nu samen ziet, lijkt je dat schier ongeloofelijk. Ze zijn bijna onafscheidelijk van elkaar en zéér aan elkaar gehecht. Het verwondert me wel, dat jij noo-itoeens over Sir Claude hebt geschreven; tis zoo'n opvallende verschijning en ik geloof, dat ik nog nooit een man gezien heb met zoo'n prachtig figuur en zulke mooie oogen. Onze logé bleek ook een aangenaam causeur; en echt genoegelijk heb ik met hem geboomd over allerlei boeken, over muziek, kunst enz. Hij wilde graag iets van mijn eigen werk lezen en hoewel ik anders heel moeilijk mijn teere geestes kinderen aan vreemden kan toevertrou wen, praatte ik met hem direct gemak kelijk en ongedwongen over mijn werk, mijn eerzuchtige verlangens en mijn hoop voor de toekomst. Het speet ons allemaal erg, dat hij weer betrekkelijk gauw wegmoest, maai bij heeft beloofd, dat bij terug zou ko men, wanneer Alwijn sterk genoeg was, om zijn werk weer op te vatten. Dus dan kunnen we deze prettige kennismaking weer hernieuwen. Eh nu, lieve Betty, heb ik nog een heel prettig nieuws, dat ik voor 't laatst heb bewaard, 'tis iets, wat eigenlijk heele- Te Goes, Zaterdag 18 September a-s. De geestelijke verwording in ons volks leven neemt onrustbarend toe. Anti-christelijke machten spannen alle krachten in om terrein te winnen op die menschengroep, welke nog buigt voor Gods Woord en zich schaart om den troon van Oranje. Het is hard noodig, dat tegen dien wassenden stroom een stuwdam wordt gevormd. De medewerking van ieder, die nog vasthoudt aan de ohristelijke beginselen, is absoluut noodig. Nu is er onder de jonge anti-revolu-. tionairen in de laatste jaren een aotie ontstaan, die wil medewerken aan de versteviging der A.R. beginselen. Die Anti-Rev. Jongeren Actie (A.R. J.A.) heeft ook in Zeeland hier en daar leven en beweging kunnen wekken. Hier en daar kwamen clubs tot stand die in stilte werken aan de politieke scholing har er leden. Die clubs zijn nog jong en klein, want er zijn nog vele jonge A.R. die zich nog afzijdig hielden en niet tot aotiviteit kwamen. Daarom hebben de Zeeuwscbe clubs, welke in gouwverband vereenigd zijn, een gouwdag georganiseerd om belang stelling te wekken voor hun arbeid. Die gouwdag zal gehouden worden te Goes in bet Schuttershof op Zaterdag 18 Sept. a.s., aanvangende om lü uur namüddags. Als spreker zal in die vergadering op treden Zijne Excellentie oud-min. Mr H. Bijleveld, te Amsterdam, die een rede hoopt uit te spreken over belangrijke ge beurtenissen uit onze dagen en opwekken wil tot trouw aan de A.R. beginselen. Alle A.R., speciaal die uit Zuid-Beve land, wekken wiji hierbij op, om die ver gadering te bezoeken. Vooral jonge Zeeuwen worden daar verwacht. Onze tijd heeft niets aan thuisblijvers, maar groote behoefte aan werkers, die hun jonge leven productief willen maken op elk levensterrein. Maar ook de ouderen zijn van harte welkom. Zij toch zijn de veilige steun voor de jonge levens die nog aan het begin van den grooten levensstrijd staan. Daarom roepen wijl alle A.R. op om den gouwdag te bezoeken, om zich daar te laten voorlichten en te laten opwekken tot trouw aan de beginselen, welke ge grond zijn op Gods Woord. Niemand, die kan, blijve thuis I Weest paraat en present! Wiji wachten u op het appèll Eln hopen met u op een vergadering, waarvan bezieling uitgaan zal voor de toekomst, waarin moge blijken van ver sterking der A.R. beginselen en vermeer dering van de activiteit ter bevordering van de eere Gods. De A.R.J.A. in Zeeland J. Fr a n c k e, Gouwsecretaris. wel reden is om een dergelijke kostbare beveiliging van onbewaakte overwegen te laten voortgaan. Want let wel 1 bij den bewusten onafgesloten overweg te Steenwijk is bet uitzicht voldoende: de ligging van den overweg is niet zeer gunstig, omdat de weg den - spoorweg schuin kruis t, doch voor een voorzichtig rijdend automobilist bestaat er geen gevaar. De beveiliging is gemaakt, om op dezen vrij drukken rijks weg de autobestuurders zoo min mogelijk te hinderen en hen door een overduidelijk sein in staat te stellen, zich zonder ver traging er van te overtuigen, of de over weg veilig bereidbaar is. Maar wat baat het, indien zoo velen zich daar niet aan storen? Laat aooals in een land als Engeland zoo opvalt ieder weggebruiker er een eer in stellen, de verkeersregels stipt op te volgen; eerst dan zal er een gunstigp wending komen in bet al te groot aantal verkeersongelukken en zullen kosten, als die te Steenwijk gemaakt zijn, niet groo- tendeels onbenut zijn uitgegeven. maal niet geschikt is voor een brief; 'k zou het je veel liever zelf even ver tellen, want het is, hoewel nog erg on waarschijnlijk, zóó iets heerlijks en won derlijks, dat ik er nog nauwelijks aan durf denken. Dten laatsten dag van zijn verblijf bij ons, vroeg Sir Claude Prevellyn mij, of hij wel een viiend mocht meebrengen, dien hij aan mij' wilde voorstellen. Ik dacht oogenblikkelijk, dat hij mij in ken nis wilde brengen met den een of ande ren uitgever, om me zoodoende voort te helpen met mijn werk en ik stemde dus toe in zijn verzoek. Later bleek echter, da.t de bewuste vriend een van de knap ste specialisten uit Londen was, die over al om zijn bekwaamheid bekend is. O, kindlief, ik kan je dit heerlijke nieuws haast niet schrijven. D'enk eens in; hij beschouwde mijn geval niet als ongeneeslijk; integendeel heeft hij1 me ge gronde hoop gegeven, dat ik zal kunnen loopen, ja dat ik zelfs nog weer even ge zond en krachtig zal kunnen worden als vroeger. De behandeling zal wel lang duren en misschien ook pijn kosten, maar hij was bijna zeker van succes. Het spreekt vanzelf, dat bet ook een kostbare geschiedenis zal worden, maar toen die lieve, goeie moeder met tranen in do oogen zei, dat we dat niet konden beta len, antwoordde de arts glimlachend, dat alle financieele regelingen al waren ge troffen, zoodat hij alleen onze toestem ming nog noodig had, om met de behan deling te kunnen beginnen. Vele duizenden Zeeuwen, zoowel ten Noorden ala ten Zuiden van de Wester- schelde, zullen niet spoedig deze week vergeten. Over wat ze op den zesden September, toen onze Koningin Hulst en Middelburg bezocht, hebben gezien en meegemaakt, zullen ze nog lang spre ken. Zeeland heeft tevens op een fijn gevoelde wijze de nagedachtenis van wij len Koningin Emma geëerd. Dat naar de meening van onze regee ring haar financiëel beleid vertrouwen geniet, blijkt wel uit de aangekondigde 3 leening voor Indië. Toch is het de vraag, of deze sprong niet te gewaagd zal blijken te zijn. Naar van verschillen de zijden wordt beweerd, zal het beleg gend publiek met zulk een ingrijpende renteverlaging geen genoegen nemen en zijn geld elders onderdak brengen, te meer, daar er nog tal van 3% %'b moge lijkheden zijn. In Duitschland wordt weer het jaar- lijksch partijenogres der Nazi's gehouden. Nieuws heeft het tot heden echter nog niet gebracht en verrassingen zijn zelfs geheel en al uitgebleven. Het is alles wat mat, al probeeren de organisatoren genoeg leven in de brouwerij te brengen. Aan optochten en demonstraties geen ge brek. Een stortvloed van redevoeringen breekt over het Duitsche volk los. Op het partijcongres heerscht de stram ste discipline; geen schijn of vleugje van verdeeldheid. Straks zullen binnens kamers de meeningsverschillen uitgevoch ten worden; maar nu scharen allen zich onvoorwaardelijk om den Führer, Ook in Rusland wordt actie gevoerd. Met welk doel is nog niet duidelijk. Eerst kreeg Italië een scherpe nota thuis ge stuurd en werd het aangewezen als de zeeroover in de Middellandsche Zee. Het gevolg van deze nota is, dat Italië en (natuurlijk) Duitschland niet zullen mee doen aan de Middellandsche Zee-confe rentie te Nyon. En verder staat de sowjetpers vol met moties van arbeidersvergaderingen en dergelijke „uitingen van den volkswil", die een juist denkbeeld geven van den omvang van de maatregelen, welke de Sovjetregeering in antwoord op het tot zinken brengen van de „Tmirjazef en de Blagojef voor noodzakelijk houdt. Vol spanning moet men afwachten, waarop deze woordenvloed zal moeten uitloopen. Wat de conferentie te Nyon betreft, deze gaat, ondanks de afwezigheid van Italië en Duitschland, toch door. Hieruit kan men opmaken, dat het Lon den ernst is, om ten spoedigste een eind te maken aan den toestand van wetteloos heid, waaronder thans in de Middelland sche Zee de scheepvaart gebukt gaat. Londen beeft bekend gemaakt, dat de conferentie kort zal moeten duren, uiter lijk een week, en door de keuze van zijn vertegenwoordigers 'heeft bet aangeduid, dat de besprekingen slechts zullen moeten loepen over practiscihe maatregelen, die aan 'de zeeschuimerij den kop indrukken. Opmerking verdient, dat de Engel- sche pers en de Italiaansche pers elkan der tot het uiterste toe sparen. Van do vroegere uitbarstingen van woede en haat, die werden gewisseld sedert de Abessyniscbe oorlog Rome en Londen van elkaar hebben vervreemd, is al se dert geruimen tijd geen sprake meer. In het verre Oosten wordt nog altijd hevig gevochten. Hoewel de berichten van beide partijen niet bijzonder be trouwbaar lijken, schijnt het toch wel, dat Japan, al behaalt het enkele kleine suc cessen, met een taaien tegenstander te doen heeft en zeker zijn doel niet be reikt in den tijd, dien bet daarvoor bad gedacht. De verliezen der Japanners- moeten ernstig' zijn. Vooral veel officieren schij nen bet slachtoffer te worden. Wie iets wil verkoopen adverteert Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor DE ZEEUW". Dat is verstandig. Ik begreep oogenblikkelijk, dat Sir Claude zóó trachtte goed te maken, wat hij aan Alwyn misdaan had, maar vind je het ook niet wonderlijk, dat ik daar door nu zoo heerlijk geholpen word? Hoe dankbaar zou ik zijn, wanneer God de middelen zegenen wilde en mij mijn vroegere gezondheid wilde teruggeven! Dan zal mijn verdere leven ook één voortdurend loflied zijn aan den Gever alles- goeds. Ik kan me indenken, dat je ook nog niet op succes durft hopen, na al deze maanden van pijn en hulpbehoevendheid. E-ikwijls durf ik er nauwelijks naar ver langen en het is natuurlijk ook heel goed mogelijk, dat de behandeling niet het ge- wenschte resultaat bereikt. Maar nee-, zóó te spreken is kleingeloo- vig. Ik wil vertrouwend en rustig af wachten. Bij God zijn alle dingen moge lijk, en een oprécht geloof kan bergen verzetten. Lieve, oude kameraad, verheug je met mij en bid voor me, dat mijn zoete en heerlijke hoop niet worde teleurgesteld. Alles goeds gewenscht van je vriendin ALISON. P.S. Zul je me gauw- terugschrijven? Alwyn vertelt me lang niet genoeg over jou en bovendien wacht ik in spanning af, wat je wel zult zeggen van dezen brief." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5