1 DE ZEEUW De financiën van NederL'Mië. AKKERTJES te koop EEDE BLAD Het getrek aan concreet denken op de crisishureaux. BETTY'S LIEFDE. igeboden, Tel. 19, Prijsverhooging van industriekolen. Versterkte aflossing en crisisschuld. Het gaat in de goede richting. FEUILLETON Uit de Provincie AKKER.CACHETS Gemengd Nieuws Heenslaand no. 13, Bu- •es. ie meziek, kantoor- en 5rk, Adver- De Zeeuw". DEKKER— BRSCORPS URG. Hall deuwe eur- 3lft 107 en jok nadere omen. UIKEN: ath no. 10, per 100, ificaat. I, Krabben- JUCUNDA slag proef- Lg voorjaar V. VREDE- jke. 3ES ING, 1938. Huur prijs ƒ3500 igen onder te Goes. 9 H.A. 21 in Arne- Briefjes in t. 1937 bij igevielesin- nog eenige ve Melotte tor, 2 zaai- ndploeg, 1 Hillebrand, jaar, G.G., it bij Heer loon geen r letter P, Joes. nsingel 69, ens hu we egen 1 Oc- NSTBODE, it October: STER irv. I, Gapinge. VAN VRIJDAG 10 SEPT. 1937, Nr 289. Een cent kan niet gevierendeeld worden. Wij lezen in „Het Vaderland": De „k a p i t a 1 i s t e n" hebben weer eens aardig geprofiteerd. Met name het margarine-kapitaal. De Regeering toch heeft regelingen getroffen, waardoor de prijs van een kilo onvermengde margarine 5 cent lager wordt dan wat wij tot nog toe voor de mélange moesten betalen. En nu hebben de fabrikanten er maar 4 cent af gedaan. De Vooruit vindt dat heel erg. Het is ook erg. Maar aan wie de schuld? Niet aan de „kapitalisten", maar aan de na latigheid van de bureaux. Men kan gerust zeggen: de oorzaak van dit buitenkansje voor den fabrikant, dat alweer door de margarineverbruikers betaald wordt, ligt inhet plan van den agrarischen ar beid, in de agrarische ordening. Wat toch is de fout van al dergelijke plannen en ordeningen? De groote fout is, dat men de noodige aanpassing mist bij de concrete werkelijkheid. De fabrikant stelt zijn prijs vast met het oog op de ver bruikers; de bureaux daarentegen kijken alleen naar hun boeken en registers Margarine wordt sinds langen tijd in pakjes van 250 gram verkocht. Op de bu reaux heeft men gedecreteerd: er moet 5 cent per kilo af. Maar wie kan een halven cent in tweeën bijten? Natuurlijk hadden de margarine-fabri kanten nu een edel hart kunnen hebben en in plaats van die ondeelbare 5 cent tot 4 cent te verlagen, er 6 van maken. Ieder pakje van 250 gram zou dan 1.5 cent goedkooper geworden zijn. De winst zou dan zoowat een vier ton kleiner zijn ge worden. Kan bet er nog af? Dat zal wel, maar vier ton meer is aardiger dan vier ton minder, en men bedenke, dat de mar garine-industrie toch al zeer streng in mogelijkheden beperkt wordt door de agrarische „ordening". Het gebrek aan concreet economisch deiiken op de bureaux wordt hier weer eens alleraardigst geillustreerd. De consu menten (de armsten onder hen) zullen er voor betalen. Wij hopen echter, dat bet niet lang zal duren en dat de minister de fout der bureaux zal herstéllen en d.e prijs-vermindering, die thans in werke-, lijkheid slechts 4 cent bedraagt, op 6 ct. zal brengen. Voor de Nederlandsche binnenlandsche markt is besloten tot een verhooging van den prijs van industriekolen, welke ver hooging inmiddels reeds is ingevoerd. Do vtrhooging bedraagt f 1 per ton. Hoogera vrachten voor kolenvervoer, zoowel als de aanhoudend groote vraag naar kolen, zijn, naar van bevoegde zijde is medege deeld, de aanleiding tot deze prijsstijging Deze verhooging is geenszins de eerste. Verschillende kolensoorten stonden reeds 3 gulden hooger in prijs dan vorig jaar. Met den gulden die er nu bijkomt, moet voor nootjeskolen en dergelijke soorten, die door de industrie veel gebruikt wor den, vier gulden meer betaald worden dan voor de eerste prijsverhooging werd ingevoerd. Nader wordt nog gemeld: Bij de prijsverhooging van industrie kolen, die nu op de Nederlandsche markt is ingevoerd, sluiten ook de leveranciers van E'ngelsche en Poolsche kolen zich aan. Voor de Duitsche behoeft zulks niet af zonderlijk te worden vermeld. De goedkoopste industriekolen waren voor de prijsverhooging de Poolsche te gen f 1014, thans dus f HV2 per ton. Dat zijn echter kolen met een zeer hoog vluchtigheidsgehalte, die men lang niet overal kan gebruiken. Andere industrie kolen zijn f2' a f3 per ton duurder. 43) Het meest betreurde Sir Claude zijn roeielooze onverschilligheid, toen hij stond aan het ziekbed van AlwynKeene, die gevallen was als slachtoffer van zijn plicht. Nauwelijks herkende bij in den uitgeteerden lijder, den kerngezonden, le- venskrachtigen jongen arts, die enkele weken geleden vóór hem gestaan had, hoog opgericht in toorn en met oogen, die fonkelden van verontwaardiging. En verachtelijk had hij datgene dwaasheid genoemd, wat nu zoo wreede werkelijk heid géworden was. De naam van den ge liefden dokter zweefde nu op ieders lip pen en werd niet anders genoemd dan met de grootste vereering; terwijl hij zelf het voorwerp was geworden van de pu blieke ontevredenheid en verachting. Reeds op den avond, waarop Dr Keene hem opgezocht had, om hem open in zijn gezicht te zeggen, hoezeer hij zijn hou ding afkeurde, reeds toen was er diep in het hart van Sir Claude een ongewilde bewondering voor de dappere oprecht- Het „A1 g. H d b 1." juicht het toe, dat blijkens de aangekondigde conversie der 4 pet. Indische leeningen, teruggekeerd wordt tot het systeem van jaarlijksche gelijke aflossingen. Het leenen op annuïteitsbasis moge voor een land met gestabiliseerde ver houdingen als Nederland zelve accep tabel zijn, voor een land als Neder- landsch-Indië is een dergelijk stelsel van verschuiving der lasten naar de toe komst uiterst gevaarlijk. Indië's inkomsten toch hangen in de eerste plaats af van den uitvoer, en boe sterk deze terug kan loopen, is wel in du laatste crisisjaren gebleken. In de laatste jaren is de schuldenlast zeer sterk gestegen. In 1921 bedroeg deze f 1121 millioende rente daarvan ad f 55 millioen, maakte toen 7 pet. van de ge wone ontvangsten uit; in de gunstige ja ren 1924 t/m 1928 heeft Indië inderdaad belangrijke bedragen f295 millioen aan schulddelging kunnen besteden, zoo dat in 1929 slechts 61/2 pet. van de ge wone ontvangsten voor rente moest wor den besteed. Daarna is de Indisch schuld speciaal in de eerste 5 jaren van de crisis, wederom sterk gestegen; eind 1933 bedroeg de schuld niet minder dan f 1522 millioen en eischte de rente 15,4 pet. van de gewone ontvangsten. Dit jaai is de schuld alreeds belangrijk gedaald, teiwijl ook de rentelasten door de conver sie zijn verminderd, maar toch worden deze laatste in de begrooting van 1938 nog geraamd op f 52,3 millioen of 10.2 pet. der ontvangsten. Men kan niet zeggen, dat Indië in de afgeloopen crisisjaren verzuimd heeft de tering naar de nering te zetten, maai desniettegenstaande zijn de gecumuleerde tekorten van de begrootingen 1932 tot 1938 opgeloopen tot f 303,9 millioen, een bedrag waarmede de staatsschuld is toe genomen, en dat dus voor Indië indien onverhoopt wederom een omslag in do conjunctuur zou intreden, een verder blok aan het been zou worden. Het is daarom inderdaad van bet grootste belang, dat Indië zoo snel mogelijk op zijn staats schuld aflost. In de Indische millioenennota voor de begrooting-1938 werd reeds terecht opge merkt, dat Indië's schuldpositie belang rijk verzwaard is in de crisisjaren; op groote schaal is men gaan moeten leenen op annuïteitsbasis, waardoor weliswaar minder behoeft te worden afgelost, maar tevens intering op de kapitaalsgoederen in de hand is gewerkt. De voorwaarden van de thans aange kondigde conversieleening doen zien, dat het ernst is met deze woorden: de lee ning zal immers in 37 jaren worden af gelost door gelijke jaarlijksche aflossin gen, betgeen een bedrag van niet minder dan f 25 millioen per jaar zal ei&chen; in het ontwerp-begrooting-1938 was voor de aflossing van deze thans te converteeren leeningen in totaal ca. f 900 millioen, slechts 11 millioen voor aflossing uitge trokken (tengevolge van het stelsel der annuïteitsleeningen), zoodat Indië met deze conversie een jaarlijksche verzwa ring van zijn aflossingsverplichtingen met ca. f 14 millioen aanvaardt, terwijl de vermindering der rentelasten nog geen f 9 millioen bedraagt. Per saldo zal de Indische begrooting dus tengevolge van deze conversie nog met een bedrag van f 5 millioen per jaar worden verzwaard. Een dergelijke politiek moet ten zeer ste toejuiching verdienen. Zij geeft blijk van een gezond economisch inzicht en van den wensch om te voorkomen, het geen in de afgeloopen jaren is geschied, n.l. dat Indië moest leunen op het Moe derland en zelfs zijn verplichte jaarlijk sche aflossing op de leeningen ten laste van den kapitaaldienst moest brengen. De politiek, welke minister Colijn zich voorstelde, n.l. van een geleidelijk ver- hoogen van de aflossingsbedragen op den gewonen dienst, wordt thans voltooid en het ruim gelukkig zeer ruim vloeien van de Indische middelen zal dus in de eerste plaats aan de verbetering van Indië's schuldpositie ten goedo komen. Wij zijn op den goeden weg." ZEEUWSCHE GRONDVERBETERINGS MAATSCHAPPIJ. In „De Vergenoeging" te Middelburg werd Woensdag j.l. een bespreking ge houden inzake de oprichting van een stichting Zeeuwsche Grondverbeterings- Maatschappij. Deze bespreking, welke onder leiding van den heer Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin in de Prov. Zeeland, stond, werd bijgewoond door dhrn Ir F. P. Mesu, Dir. van den Cultuurtechnischen Dienst te Bilthoven, Ir A. J. Markvoort, Inspecteur voor de Werkverschaffing in Zeeland, Ir A. Ovinge, Rijkslandbouwconsulent voor Zeeland, vertegenwoordigers van de ge meenten Middelburg, Vlissingen, Tho- len, Goes en Zierikzee, den Secretaris MM Hier een scheut en daar een steek, hangerig, rillerig, koort sig en lusteloos? Gij hebt kou gevat! Neem 'n "AKKERTJE" en nog een als Ge naar bed gaat. Morgen voelt Ge U 'n ander Nederlandsch mensch. AKKER-CACHETS hel- Product pen buitengewoon bij Griep, Influenza, Spierpijn, Kiespijn, Hoofdpijn, Rheumaliek, enz. Per 12 stuks slechts 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont van de afdeeling Zeeland van de Ver. Ned. Gemeenten, vertegenwoordigers van verschillende landbouworganisaties, in Zeeland en een vertegenwoordiger van den Zeeuwschen Polder- en Waterschaps- bond. Naar men weet ligt het in de bedoe ling een stichting in het leven te roe pen, waarvan het initiatief is uitgegaan van de Zeeuwsche Landbouw-Maatschap- pij, welke zal beoogen het in werkver schaffing aanbrengen van cultuurtechni sche verbeteringen, hetgeen niet alleen de bestrijding der werkloosheid in Zee land ten goede zal komen, doch boven dien de productiviteit van den bodem zal verhoogen, waarvan in de toekomst blij vend de vruchten zullen worden geplukt. Reeds in een eerste bespreking, welke gehouden is in Februari j.l., werd in principe besloten een stichting als bovenbedoeld, in het leven te roepen. De concept-statuten konden op enkele onder- deelen na reeds geheel worden vastge steld. Een daartoe ingestelde commissie zal hierin nog enkele wijzigingen aan brengen, waarna zoo spoedig mogelijk hierop een erkenning van den betrokken Minister zal worden aangevraagd. Wanneer deze erkenning zal zijn ver kregen zal onmiddellijk een aanvang worden gemaakt met de werkzaamheden. Middelburg. Looddieven in den val. Het was de politie alhier opgeval len, dat een inwoner dezer gemeente en diens broer, een zwerver, meermalen be langrijke hoeveelheden lood aan den man wisten te brengen en toen dit Woens dag weer het geval was, werden beide mannen „geknipt". Zij verklaarden het lood te Vlissingen te hebben gekocht. Dit gaf de politie aanleiding eens te Vlissingen te informeeren en toen bleek, dat men juist daar denzelfden morgen aangifte van looddiefstallen had gekre gen. Een rechercheur uit Vlissingen kwam met een ter zake kundige naar Vlissingen en deze herkende het lood als heid van den jongen arts. Maar vage af gunst vertroebelde den prettigen indruk, dien Alwyn Keene eens op hem gemaakt had, toen hij bemerkte boe vriendschap pelijk de verhouding was tusschen hem en Betty Norman. D'at was mee de oor zaak, dat bij in hoogmoedige stijfkop pigheid weigerde de maatregelen te ne men, die Dr Keene zoo beslist noodzake lijk achtte in bet belang der dorpsbe woners. Zijn trots belette hem, 't eens gegeven woord te breken en tevergeefs verwenschte hij nu in diepen wanhoop deze dwaze roekeloosheid. Hoe diep ver foeide hij zich zelf, toen hij neerblikte op dat bleeke gezicht, dat in zijn bewuste loosheid uit marmer gehouwen scheen. Alle vroegere bitterheid en tegenstand smolt weg uit zijn hart als sneeuw voor de zon en aan zijn lippen ontwrong zich de angstige kreet: „Red hem, o God eo laat hem niet sterven. Laat toch het on schuldige bloed van dezen man niet neerdalen op mijn schuldig hoofd". HOOFDSTUK XX. Alison's brief. Augustusmaand had reeds 'het koren tot goud gerijpt, en met volle banden de zomerweelde uitgestort, toen langzaam Alwyn Keene terugkeerde tot het leven, en de engel des doods met tragen vleu gelslag wegwiekte, bijna onwillig, om zijn prooi weer los te laten. In de stilte van een meisjeskamer schreide een van vreugde bevend hart zich uit, nu het eindelijk verlichting vond na zoo lange, ondragelijke span ning. Een vurig dankgebed steeg om hoog tot Hem, van wién alle goede gaven zij ai- en nederdalende. Meer dan ooit snakte Betty nu naar bet moment, waarop ze haar liefste voor het eerst zou terugzien, hoewel ze heime lijk vreesde, dat iets van haar geheim teloor zou kunnen gaan in de groote vreugde, waarmee ze hem wilde verwel komen, nu hij teruggekeerd was van de poorten des doods. Maar onmogelijk zou ze hem vormelijk en conventioneel kun nen begroeten na de angstige weken, die om haar gedonkerd hadden. Het zou nu wel niet zoo lang meer duren, eer haar hartewensch werd ver vuld, want Jim had haar verteld, dat hij weldra weer genoeg zou zijn aangesterkt, om naar Balgrowie te kunnen vertrek ken. En bij zou toch zeker komen eer bij wegging, om van tante Margaret afscheid te nemen, en heimelijk hoopte ze, dat zij het gestolene. Hierop zijn de beide man nen door een rechercheur uit Middelburg en dien uit Vlissingen naar de Schelde- stad overgebracht en ter beschikking van den Commissaris van Politie aldaar gesteld. Vlissingen. Huiselijke twist Woensdagavond werd de Dijkstraat in rep en roer gebracht door een huiselijken twist tusschen een daar wonenden man en vrouw, welke op straat werd voort gezet en waarbij de man de vrouw buiten de deur heeft gezet. Buren bemoeiden zich met het geval, terwijl het aan de politie niet mocht gelukken om den vrede te herstellen. Ook een inspecteur van politie slaagde hierin niet, waarom hij tenslotte de vrouw elders heeft moeten onderbrengen teneinde de openbare orde te herstellen en ongelukken te voor komen. (VI. C.) Kloetlnge. Gemeenteraad. Don derdagavond vergaderde de gemeente raad voltallig. Ingekomen was o.m. een dankbetuiging van de Kloetingsche Oranjevereeniging, voor de haar door den Raad betoonde royale medewerking. Onder de ingekomen stukken bevond zich ook het bekende schrijven van de „Centrale Esperanto Propaganda Com missie" inzake het geven van onderwijs in deze wereldtaal. De voorzitter zegde toe, dat, wanneer er werkelijk behoefte blijkt aan zulk onderwijs, B. en W. hun medewerking wel willen verieenen. De gemeenterekening over 1936 werd voorloopig vastgesteld. De ontvangsten van den gewonen dienst bedragen f 62590 en de uitgaven f57939. Er is dus een batig slot van f4651. De ontvangsten en uitgaven van den kapitaaldienst dekken elkaar met f 1183,59. De rekening over 1936 van het Burg. Armbestuur werd goedgekeurd. De ont vangsten bedragen f 18356 en de uitgaven f 17568. Goedgekeurd werd de begrooting 1938 van dat Bestuur, sluitende met een totaal bedrag van f12465. De gemeentebegrooting voor 1938 werd aangeboden met een post onvoorziene uitgaven van f1009. De voorzitter deelde mede, dat het gelukt is de begrooting sluitend te maken, zonder belastingver- hooging, hoewel de totale opbrengst der belastingen f 1300 lager geraamd moest worden dan 't vorige jaar. Bij de rondvraag vroeg dhr Straub, wanneer de straatverlichting weer aan zal gaan. Hij dacht, dat dit altijd per 1 September gebeurde. De voorzitter antwoordde hierop, dat dit niet precies op 1 Sopt geschiedt, doch dat de straten eerstdaags 's avonds weer verlicht zullen worden. Kortgene. Woensdag is het 9-jarig zoontje van den heer A. Kramer spelen derwijs voor het huis van zijn ouders aan den Torendijk van een bruggetje in de sloot gevallen, waarbij hij vermoe delijk een armbreuk opliep. Dr Gelder man verleende de eerste hulp. Tholen. Dtaor den heer W. Perestam is deze week nabij het Steenen-Kruis al hier een bizonder soort roofvogel gevan gen. Het is een fraaie, bruin-grijze vogel met krommen bek en geel omzoomde oogen. Het dier, dat bij bakker Johan Deurloo in een volière is gesloten, is reeds door vele vogelkenners bezien, doch niemand kan positief zeggen tot welke vogelsoort het behoort. Zaamslag. Uitslag schietwedstrijd Bur gerwacht. Geschoten werden minstens 6 series met K.S.O.-geweer, waarvan de 4 hoogste werden gerekend. Maximum aantal punten 240. Klasse A: 1. P. Zegers 225 punten; 2. P. de Jonge 225 p.; 3. Jac. de Putter 224 p.; 4. Jac. Willemsen 223 p.; 5. J. C. de Vos 222 p.; 6. L. de Blaeij 222 p.; 7. P. de Putter 222 p.; 8. C. J. van Vessem 221 p.; 9. Jac. Hamelink Dz. 219 p.; 10. Gel. Hamelink 219 p.; 11. Jan de Putter 218 p.; 12. A. A. Dekker 217 p.; 13. L. de Zeeuw 217 p.; 14. W. Galle 217 p.; 15. P. Hamelink 216 p.; 16. Jan Bakker 216 p.; 17. W. de Pooter 216 p.; 18. Jan van Herman 213 p.; 19. J. de Feijter 213 p.; 20. M. Dekker 210 p.; 21. M. C. de Jonge 210 p.; 22. Gel. de Bokx 210 p.; 23. M. Hamelink Dz. 203 p.; 24. P. v. d. Hooft 195 p.; 25. Johs. Florussen 178 p. Klasse B: 1. F. Hamelink Dz. 223 p.; 2. A. J. de Visser 221 p.; 3. F. Zegers 220 p.; 4. M. Beneden 219 p.; 5. J. Smalle- dan even met hem alleen zou kunnen zijn. En dit bezoek, waarnaar Betty zoo intens verlangde, kwam, maar het ver liep heel anders dan zij het zich had voor gesteld. Tot haar groote en ongedachte teleurstelling kwam hij, vergezeld van Claude Trevellijn, die hem geen oogenblik alleen liet. Betty keerde juist vermoeid terug van de „Grey's Cottage", waar ze het teleur stellende bericht gehoord had, dat den volgenden dag Sir Claude zelf met zijn auto Alwijn naar Balgrowie wilde bren gen. Eerst nu voelde ze, hoe erg ze had gehoopt, dat 'hij nog zou kunnen komen en ze kon bet zich nauwelijks begrijpen, dat bij zonder één groet vertrok, terwijl hij toch een 'heelen tijd zou wegblijven. Terwijl ze zoo goed mogelijk trachtte deze teleurstelling te verwerken, alsof het iets natuurlijks was, snorde plotseling een groote auto om een booht van den weg en toen in vlugge vaart de wagen dichterbij kwam, herkende ze het eigendom van den landheer. Sir Claude zelf zat achter het stuur en naast hem zat een magere, bleeke figuur, diep weggedoken in gemakkelijko kussens. Nauwelijks zou ze die gestalte herkend hebben, had ze niet plotseling een paar 'bekende grijze oogen gezien, die de 'hare zochten met gretig verlangen. DURFDE NIET TE BUKKEN. Voelde zich een oude man hoewel pas 31 jaar. Fietst nu lederen dag 40 K.M. „Hoewel ik pas 31 ben, voelde ik mij eenigen tijd geleden als een ouden man. Als ik mij bukte verging ik van de pijn als ik weer opkwam. Op aanraden van verschillende kennissen nam ik een proef met Kruschen Salts en bemerkte, dat de rheumatische pijn Inderdaad ver dween, terwijl ik mij ln ieder opzicht beter voelde. Nu fiets ik iederen dag 40 K.M. om van en naar mijn werk te komen, maar neem dan ook geregeld de kleine dagelijksche dosis Kruschen Salts'.' S. V. C. Wanneer Uw inwendige organen niet naar behooren functionneeren, kunnen rheumatische pijnen en een algeheel on wel voelen niet uitblijven. De dagelijk sche dosis Kruschen zorgt voor geregel de werking Uwer inwendige organen. Binnen korten tijd zullen rheumatische pijnen e.d. verdwenen zijn en voelt U zich weer jong en levenslustig. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten 4 f 0,40, f 0,75 en f 1,60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels- Mij, A'dam, voorkomt. (Adv.) gange 216 p.; 6. D. R. Riemens 216 p.; 7. H. Scheele 216 p.; 8. P. Jansen 215 p.; 9. H. Cornelissen 214 p.; 10. H. de Putter 214 p.; 11. J. van Doeselaar 214 p.; 12. Adr. Zegers 213 p.; 13. Jac. Zegers 213 p.; 14. C. den Hamer 213 p.; 15. Jac. de Putter 213 p.; 16. A. Zegers Cz. 212 p.; 17. P. de Blaeij 212 p.; 18. C. Herrebout 211 p.; 19. R. Dieleman 211 p.; 20. D. Bareman 210 p.; 21. P. v. d. Voorde 210 p. In klasse B werd in totaal door 40 schutters deelgenomen, waarvan genoem de 21 in aanmerking kwamen voor prij zen. Voor klasse A waren 17 prijzen be schikbaar. De prijzen bestonden uit huis houdelijke en luxe artikelen. De nummers 18 tot en met 25 uit klasse A worden in 1938 B-schutters, terwijl de nummers 1 tot en met 11 uit klasse B overgaan naar klasse A. Nederlandsche auto's ge botst in België. Eén doode, twee gewonden. Gisteravond zijn tusschen de gemeenten Gooreind en Wuestwezel in België, bij de Nederlandsche grens, twee Nederlandsche vrachtauto's met el kander in botsing gekomen. De eene vrachtauto was ingericht voor vleesch- transport en kwam uit de richting Ant werpen, de andere had een lading haring en kwam uit Nederland naar Antwerpen toe. De auto met de lading haring vloog in brand en werd door het vuur vrijwel totaal vernield. De chauffeur kreeg vrij zware brandwonden. Nog erger was het gesteld met de twee inzittenden van de vleeschauto. De heer J. Beymans, die naast den chauffeur zat, werd vrijwel op slag ge dood; de chauffeur liep zware wonden op. Het slachtoffer, de heer Beymans, was te Breukelen woonachtig. De chauffeur van de vleeschtransport- auto, die een langen dienst achter den rug had, moet door slaap overmand, plotseling een verkeerde manoeuvre ge maakt hebben. D'oor de geweldige bot sing ketste het vuur uit den brekenden bumper, en doordat tegelijkertijd de ben zinetank van den vischtreiler scheurde, deed zich een geweldige ontploffing voor en stond dra deze wagen in vlammen. De •gedoode jongeman bleek slechts mee te rijden met den wagen. Hij keerde van een uitstapje uit België naar huis terug. Hij was gehuwd en vader van drie jonge kinderen. Brutale oplichting. Een gros sier in huishoudelijke artikelen aan het Monnikenpad te Amersfoort, kreeg dezer dagen bezoek van twee inwoners van Arnhem, die o.a. een partij borstels en zeemlappen, ter waarde van ongeveer f75 bestelden. Zij verzochten den grossier het bestel de, dat, zooals zij zeiden, voor een zie kenhuis bestemd was, in hun in de na bijheid staande auto te laten en alvast een kwitantie uit te schrijven. Het volgende oogenblik stopte de auto reeds en werktuigelijk drukten haar han den Alwyn's slanke vingers en gleed haar blik onderzoekend over zijn verzwakt uiterlijk. Verward en verlegen wist Betty niets te zeggen en ze wensebte Sir Clau de mijlen ver, want door zijn aanwezig heid bleven de woorden in haar keel steken, die haar hart zoo graag had wil len uitspreken. Nu stamelde ze niets dan enkele banale opmerkingen, die iedei ander ook zou gezegd hebben en bet vol gende oogenblik deed reeds de auto weg snellen, hem meenemende, die ze in lan gen tijd niet terug zou zien. Eenzaam en verdrietig bleef ze op den weg staan. Morgen ging Alwyn naar de bekende „Grey Farm". Liefhebbende harten ver wachtten hem daar vol ongeduld en zij 1 zij had hem geen woord meegegeven; zij had hem zelfs niet verteld hoe blij en dankbaar ze was over zijn herstel. Wat zou hij wel van baar denken en wat zou Alison wel zeggen, als ze hoorde, hoe weinig het haar schelen kon, of Alwyn dood was of dat hij leefde. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5