Kerknieuws Briefwisseling. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Laatste Berichten Telegrammen Openbare Verkoopingen en Verpachtingen Finantiëele Berichten n1/^ Marktberichten brandslang, daar eenige slangen onbruik baar geworden zijn. Dhr Boone merkte op, dat het wen- schelijk zou zijn de brandslangen, die met zeewater gevuld zijn geweest, met leidingwater door te spoelen. B. en W. zullen hier rekening mee houden. Ook vroeg hij om strengere naleving van het ventverbod. De voorz. zal den gem.-veldwachter opdracht geven om hierop toe te zien. Daarna sluiting. Landbouwtentoonstelling te Hulst gesloten. Na een dag van zeer groote drukte is Dinsdagavond de landbouwtentoonstel ling, welke te Hulst van 3 t./m. 7 Sept. gehóuden is, gesloten. Deze tentoonstelling is in alle opzich ten geslaagd, terwijl men over het bezoek zeer tevreden was. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oosterbierum, R. Bijlsma te Etexta. Te Winschoten (Evang.), H. J. F. Wesseldijk te Schoonebeek. Te Broek op Langendijk, J. van der Heide te Min- nertsga. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te 'Gouda, A. Dubois te Oud- Beyerland en J. A. Riekel te D'elft. 48e Centrale Diaconale Conferentie der Gereformeerde Kerken. Heden is te Zwolle in de Zuiderkerk onder leiding van den heer J. H. Veen- kamp van Amersfoort de 48e Centrale Diaconale Conferentie der Geref. Kerken in Nederland gehouden, die druk bezocht was. De conferentie werd door den voorzit ter geopend met het doen zingen van Ps. 6814 en 17, het lezen van Lukas 10 vs. 2537 en gebed. Hierna hield Spr. de openingsrede, waarin hij alle afgevaar digden een hartelijk welkom toeriep, in zonderheid de heeren Dr J. Hoek en Mr A. J. L. v. Beeck Calkoen, beiden van Den Haag en Mr R. v. Maare van Arn hem, die de conferentie als adviseurs zullen dienen. Spr. herinnerde met een enkel woord aan de schaduw die over deze conferentie valt door het overlijden van den secretaris, den heer M. C. Wijn beek te Soestdbk. Al sombert de zorg nog boven veler be staan en wordt menig leven nog door zware moeilijkheden gedrukt en kan de noeste werker geen arbeid voor zijn han den vinden, toch begint er weer licht te gloren en komt er weer hoop in de har- tem Of deze opleving de Diaconale zor gen binnen afzienbaren tijd zal verlichten is nog niet te zeggen al lijkt het niet waarschijnlijk. Er zal nog wel een zware zorgentijd. komen eer we door de depres sie heen zijn. Spr. wees er op, dat het in zorgentijd tweeërlei kant uit kan. De zor gen kunnen kleinmoedig maken en het geloofsvertrouwen doen inschrompelen, waardoor er gemakkelijk in wordt berust dat de diaconale taak wordt ingeperkt en anderen het werk doen; maar zijl kunnen ook opwekken tot geloofsactiviteit. Dan wordt de gemeente des Heeren zich meer haar roeping bewust en ontplooien zich door geloofsactiviteit de krachten. Dan zien de diakenen scherper en duidelijker de heerlijkheid en verantwoordelijkheid van hun ambt. Spr. wees er op dat naar de verklaring van sommige ethnologen, het woord barmhartigheid beteekent het hart bij de armen. Niet in de eerste plaats de beurs, maar het hart bijl de ar men en een zich verplaatsen in hun toe stand, een inleven in hun ellende en een wijd openstaan voor hun smart. In dit verhand wees spr. op de gelijkenis van den barmhartigen Samaritaan. Het diepst en het rijkst is de barm hartigheid als die wordt overglanst door de liefde van Christus, die innerlijk met ontferming bewogen was en zichzelven heeft gegeven in volkomen overgave. Als zoo onder de diakenen de barmhartig heid gaat leven dan wordt heel hun zijn in den arbeid betrokken, het ontroerde hart, de daad, het gereed staan met een gave. Dan gaat het alles bloeien en zal het geloof groeien. Op voorstel van het comité besloot de vergadering den aftredenden voorzitter den heer J. H. Donner te Rotterdam, te benoemen tot lid van de commissie van advies. Hierna sprak Mr A. J. L. v. Beeck Calkoen, adm. aa"b het Dep. van On derwijs en oud-voorzitter van de confe rentie, een woord ter nagedachtenis van den 4 Juli overleden secretaris der con ferentie, wijlen den heer M. G. Wijnbeek. vervolgens werd gepauzeerd en ver- eenigde men zich in de Buitenseciëteit aan een gemeenschappelijken maaltijd. de middagvergadering hield Prof. Or G. M. den Hartogh een referaat over: „Christus en de sociale nooden". v an zijn rede geven we morgen verslag. Berichten over postduivenvluchten van Zaterdag behooren ons als regel 's Maan dags, in ieder geval uiterlijk 's Dinsdags te worden toegezonden. Later dan Dins dag worden ze niet meer opgenomen. Aanranding te Rotterdam. Gistermorgen omstreeks 5 uur is op den Groene Kruisweg te Rotterdam een 19- jarig meisje aangerand. Zij kwam uit do i richting van Rhoon fietsen, toen zij werd achterop gereden door een ongeveer 40- jarigen man. Vlak bij haar gekomen, sprong deze man van zijn fiets, trok haar van haar rijwiel en daarop wierp hij haar tegen den berm. Op haar hulpge roep is de man er vandoor gegaan. Twee Duitsc'hers aange houden. De militaire politie te Deven ter heeft op de spoorbrug twee Duitschers aangehouden, die zonder middel van be staan waren en geen papieren haddien. Zij werden voor den commissaris van politie geleid. Geweerpatroon sprong uit elkaar. Gisteren is te Oudkarspel een ernstig ongeval gebeurd. De 77-jarige timmerman P. Rezelman was in zijn werkplaats bezig een hengel te verstevi gen door middel van buisjes. Hij ge bruikte daarvoor een oude koperen ge weerpatroon, die hij: met een ijzerzaag ivoor dit doel geschikt wilde maken. Plot seling is de patroon uit elkaar gespron gen, waardoor van de linkerhand de duim, de wijs- en middelvinger werden verbrijzeld. Vergiftige paddenstoelen gegeten. Twee personen over leden. Te Utrecht heeft zich een zeer tragisch geval van vergiftiging door het eten van paddenstoelen voorgedaan. Woensdag j.l. begaf de 45-jarige me vrouw Wimmershof uit Utrecht zich met haar dochter en den verloofde, den stu dent H., eveneens uit Utrecht, naar Hil versum, waar men in de omgeving een uitstapje in de bosschen maakte. De jon gelieden plukten tijdens de wandeling een aantal paddenstoelen, waarvan zij blijkbaar vermoedden, dat zij tot de eet bare soorten behoorden, althans thuis gekomen bereidde mevr. Wimmershof de paddenstoelen toe. Allen aten van het gerecht, doch reeds na korten tijd voelden zij zich onwel worden en traden brakingsverschijnselen op, die op vergiftiging wezen. Ijlings werd de heer H. naar het diaconessen- huis vervoerd, terwijl mevrouw Wimmers hof en haar dochter in het stads- en academisch ziekenhuis werden opgeno men. Reeds spoedig bleek, dat de drie pa tiënten er zeer ernstig aan toe waren. De toestand van mevr. Wimmershof scheen van den aanvang af vrijwel ho peloos en zij overleed na ongeveer een dag in het ziekenhuis te zijn verpleegd. Eenigen tijd later overleed ook de heer H., terwijl mejuffrouw Wimmershof niet in direct levensgevaar verkeert. De voedselresten zijn bactereologisch onderzocht en het is daarbij gebleken, dat men hier zeer vermoedelijk te doen heeft met de amanita mappa, een pad denstoel, die tot de basidiomyceten of plaatjeszwammen behoort. Dit tragische vergiftigingsgeval heeft eens te meer bewezen, dat men met het eten van paddenstoelen, indien men ze niet zeer nauwkeurig kent, de grootst mogelijke voorzichtigheid in acht dient te nemen. D'e kerk te Schoonhoven vertoont verschijinselen van verzakking. Nog geen drie jaar geleden is een langdurige en kostbare restauratie aan de Groote of Bartholomeuskerk te Schoonhoven en aan den toren voltrok- gedragen door Rijk, Provincie en Ge meente. Thans heeft zich een verzak- kingsverschjjinsel voorgedaan in de Noor delijke gaanderij1. D'e kerkgangers moch ten Zondag in dezen hoek niet plaats ne men. Reeds eenige weken geleden heeft de koster van dit verschijnsel kennis ge geven aan de Kerkvoogden, waarna de President-Kerkvoogd dit heeft medege deeld te bestemder plaatse. Telegrafisch deelde de architect der restauratie, de heer G. Kromhout te Voorburg mede, dat deze gaanderij! voorloopig niet mocht worden gebruikt. Bij nader onderzoek is gebleken dat de fronthalken van de galerij doorbuigen, het front achterover zakt en dat de ge volgen 'daarvan zeer duidelijk zijn waar te nemen. Een nieuw onderzoek zal nog moeten plaats hebben, aangezien ook de gaanderij aan de Zuidzijde, waar Zondag veel personen hebben plaats genomen, eenige afwijkingen vertoont. Geronselde jongeman uit Spanje terug. Enkele weken ge leden kwam de Haarlemsche politie een geval van ronselarij naar Spanje ter oore: een 19-jarige jongen, die bij zijn ouders op de Houtmarkt woonde, was verdwenen, vermoedelijk naar Spanje. Geruimen tijd hoorden de ouders niets van hem, doch Maandag is de jongen in Nederland teruggekeerd, meldt het „Handelsblad". Hij heeft in Spanje in de rijen van de regeeringstroepen meegevochten, doch is gevangen genomen en is langen tijd in groote onzekerheid over zijn lot opge sloten gebleven. Tenslotte werd hem toe gestaan naar Nederland terug te keeren. Aan de grens bij Roosendaal is hij aan gehouden door de marechaussee, die hem op transport heeft gesteld naar Haarlem. De politie heeft hem hier overgegeven aan zijn ouders. De Haarlemsche politie heeft tevens een 35-jarigen varensgezel gearresteerd, die er van wordt verdacht dezen jongen te hebben geronseld. Bovendien wordt hij verdacht van uitlokking van valsch- heid in geschrifte, omdat hij er zijn slachtoffer toe had aangespoord zich op oneerlijke wijze een bewijs van Neder landerschap te verschaffen. De jongen is n.l. minderjarig en heeft zich bij hot bureau van bevolking bediend van den naam en den geboortedatum van zijn broer, die enkele jaren ouder is. De varensgezel ontkent echter tot nu toe alles. Hij is ter beschikking van den officier van justitie gesteld. ONGEGRONDE GERUCHTEN OVER DE GROENTEN- EN FRUITCENTRALE. In het Westland liep dezer dagen het gerucht, dat er ernstige onregelmatig heden zouden ontdekt zijn bij de groen ten- en fruitcentrale en dat de regeerings- commissaris er met een aanzienlijk be drag, ten nadeele van het Landbouw crisisfonds vandoor zou zijn. Van zekere zijde is al een poosje ge leden de voorstelling gecolporteerd, dat er met het betalingscontingent voor ap pelen naar Duitschland iets niet in orde zou zijn; er werd zelfs beweerd, dat de Minister een onderzoek zou hebben ge last. De zaak zit, volgens het „Vad." in het kort zoo. Voor' het eerste kwartaal van dit jaar was er voor den uitvoer van appelen naar Duitschland een betalings contingent vastgesteld van niet minder dan 550.000 mark, daarentegen een in verhouding klein contingent voor versche groenten, n.l. slechts 70.000 mark. In de commissie van advies, die, uit vier kwee kers en vier exporteurs is samengesteld, trok dit de aandacht. Er werd nader overleg gepleegd en na bespreking met de bevoegde Duitsche instanties vond de Minister goed, dat er in de bedragen wij ziging zou worden gebracht, t.w. dat er van het betalingscontingent voor appe len 200.000 mark zou worden afgenomen om te dienen voor den uitvoer van an dere producten en dan in het bijzonder van meer ^ersche groenten; aldus is dan ook geschiéd. Op verzoek van de Duitschers werd er van de 200.000 mk. 60.000 mk. vastgelegd voor den export van uien, waaraan de Duitschers op dat oogenblik groote be hoefte hadden. Het restant of 140.000 mk. werd aan het betalingscontingent voor versche groenten toegevoegd. Dit is blijk baar een teleurstelling geweest voor ex porteurs van appelen e.d., die reeds van het oorspronkelijke groote betalingscon tingent voor dit product hadden verno men en er op gespeculeerd hadden. Dit heeft een hunner een brochure in de pen gegeven, in welke de voorstelling werd gewekt, alsof er bij de wijziging van het betalingscontingent het een of ander niet in orde zou geweest zijn. Langzamerhand is dit praatje verder doorgedrongen. Onlangs hebben wij reeds gelezen, dat er 140.000 gulden op den post appelen zoek was' en dat men bezig was deze op te sporen. Uit het bovenstaande moge gebleken zijn, dat er voor deze geruchten niet de minste reden bestaat. ONVERKOOPBARE GROENTEN IN AUGUSTUS EN STIJGENDE VEILINGOMZET. De algemeene opleving begint zich langzamerhand ook af te spiegelen in de resultaten van het tuinbouwbedrijf. De omzetten van de gr oenten veilingen in Kennemerland bewegen zich weer in stij gende lijn. Gedurende de maand Augus tus heeft de omzet aan de Beverwijksche veilingen f 176.701,81 bedragen tegen f 165.198,15 in de maand Augustus 1936. De Vereenigde Veilingen besomden f 95.896,34 (in Augustus 1936 f 83.608,93) en de B.E.T.-veiling f 80.805,47 tegen f 81.589,22 in Augustus 1936. Het merkwaardige hierbij is, dat de hoeveelheid groenten, die onverkocht bleef, omdat zijl den minimumprijs niet kon opbrengen, grooter is dan in de maand Augustus van het vorige jaar. Een groot deel van deze overproductie vond zijn weg naar de gezinnen van werkloozen, terwijl flinke hoeveelheden als veevoeder werden geplaatst. Middelburg. Gevonden voor werp verkocht. Gistermorgen liep een inwoonster van Arnemuiden op de Markt alhier met een kind. Dit kind vond een gouden broche. De vrouw nam het de kleine af en ging er direct mee naar een goudsmid om het gevondene aldaar in te ruilen voor een zilveren en daarbij geld toe te krij'gen. De goudsmid kon geen vermoeden hebben, dat de vrouw niet eerlijk aan de broche was gekomen. In- tusschen had een andere vrouw gezien wat gebeurde en zij had de politie van een en ander op de hoogte gesteld. Deze heeft de daderes opgespoord en proces verbaal opgemaakt en de gouden broche in beslag genomen. De Winkelweek. Van de zoo goed geslaagde winkelweek van Handels belang is nog een uitslag niet vermeld en wel die van het raden van het aantal knotten katoen bijl de firma M. H. Boas- son Zonen. Er lagen 504 knotten in de etalage; het dichtst bij is geraden 503 en wel door W. Sturm, wonende Seisweg alhier. Dame op klaarlichten dag beroofd. GRONINGEN. Gistermiddag is bijl het hulppostkantoor in de Steentilstraat al hier de echtgenoote van een dokter, mevr. R. Brandsma, wonende te Groningen, be roofd. Zij begaf zich naar het hulppost kantoor om geld te wisselen en had haar tasch met f 135 aan het stuur hangen. Terwijl zij zich bukte om haar rijwiel opi slot te zetten, hoorde zij plotseling een gil en toen zij opkeek om te zien wat er te doen was, greep een man haar tasch en ging er op een andere fiets van door. Het is tot nu toe niet gelukt den dief op te sporen. Motorrijder verongelukt. HEERLEN. Vannacht is in de bocht van den Rijksweg te Klimmen de motor rijder J. K. uit Heerlen door onbekende oorzaak tegen het trottoir gereden en over den kop geslagen. Hij; overleed spoe dig. Een duo-rijder, eveneens uit Heer len, werd licht gewond. Britsch schip aangehouden. LONDEN. Uit Hongkong wordt ge meld, dat het Britsche stoomschip „Tais- han" vanochtend om 3.40 u. bij Macao aan de grens der Britsche territoriale wateren door een Japanschen torpedoja ger werd aangehouden. Het oorlogsschip lostte een waarschuwingsschot ten teeken dat de „Taishan" moest stoppen, waarna Japansche officieren en eenige matrozen zich aan boord begaven van de „Tais han". Na de scheepspapieren te hebben nagezien gaf de officier toestemming dat de „Taishan" haar reis zou voortzetten. HEVIGE GEVECHTEN BIJ SJANGHAI SJANGHAI. De Japanners hebben he denmorgen het offensief hervat en de Chineesche stellingen beschoten. Den ge- heelen nacht hebben de gevechten, waarbij meerendeels van machinegeweren ge bruik' werd gemaakt, voortgeduurd. De Japanners melden dat het offensief op bevredigende wijze voortgang vindt. CHINEESCHE TREIN GEBOMBAR DEERD. Groot aantal dooden en gewonden. SJANGHAI. Volgens een bericht uit Chineesche bron is een uit Sjanghai ko mende trein met vluchtelingen door Ja pansche vliegtuigen bij het station Soeng Kiang gebombardeerd. Het aantal doo den zou 298 en bet aantal gewonden plm. 400 bedragen. Sept. 9 Krabbendijke, Huis, Erf en Inboedel, v. Dij'ke. 10 Biezelinge, Afbraak, de Kok. 14 Goes, Woon- en Winkelhuis, Hoe renhuis en Woonhuis en Elrf, Jon kers. 15 's H. Abtskerke, Bouwland, Hame- lynck 15 Goes, Afbraak, de Wilde. 16 Middelburg, Huizen en Erf, Batten. 17 Kruiningen, Bouwterrein, Schuur en Tuin, v. D'ijke. 23 Kapello, Hofstede, Kram. PRINS BERNHARD TE DEVENTER. DEVENTER. Vanmorgen kwam Prins Bernhard te Deventer voor het bijwonen van oefeningen door het vierde half-regi ment huzaren, te houden onder de ge meente Diepenveen. De Prins volgde deze oefeningen te voet en te paard. Hij ge bruikte de lunch bijl den garnizoens-com- mandant. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. H. V. A. 508/9 511V2 Ned. Ind. Handelsbik. 165 162 Philips 370 371 Unilever 163V2 161% A. K. U. 71% 69 Amsterd. Rubber 276 277 Kon. Olie 400 400 B'eli Mij. 317 313 Scheepv. Unie 146 146 4 pet. Nederland 101 101 3 pet. Nederland 95% 96 S. Steel 747/s 72V2 Anaconda 383/io 37% U. S. Leather 7 6V2 Beth. Steel 647/s 63 Adj. Gh. Milwaukee öVia 4% Cities Service 2Vs 2 Intern. Nickel 42% 41V2 Shell Union 17% Kennecott 403/l8 40Va Radio 8V2 7% Car Foundry 30% 27 Tidewater 143/s 14 Midcont. Oil 20V2 19 General Motors 40 38% Am. Enka 43 4lV2 Am. Water Works 13 ll7/s Republic Steel 2413/i0 23V2 Continental Oil 30% 29% De beurs viel erg mede; de zeer zwakke stemming van New-York werd overdre ven geacht en niet overgenomen, zoodat de Amerilkaansche afdeeling boven pari teit was. De totale hoofdfondsen waren onge veer op de slotkoersen van gisteren. Kon. Olie ongeveer 400 pet., H. V. A. 512 pet., Philipslampen 371 pet., Amsterdam Rub ber 277 pet. Ook de Scheepvaartaandeelen waren nauwelijks veranderd. De Rubberaandeelen waren voor som mige soorten lenkele procenten lager, evenals 'de Tabaksaandeelen, maar veel ging hier niet om. Voor Amerikanen bestond tamelijk veel vraag tegen oploopende koersen. Over het algemeen werd de politieke toe stand hier niet pessimistisch beoordeeld, terwijl ook het feit, dat de producten- markten goed prijshoudend waren tot de betere stemming bijdroeg. Wisselkoersan. Amsterdam, 8 Sept., 2.S0 u Berlijn 72.73—72.76. Londen 8.988.98Vi, Parijs 6.75%—6.75%. Brussel 30.6130.64. New-York 1.81%—1.811/». 3 PCT. NEDERLANDSCH-INDISCHE LEEN ING 1937A. Zooals in onze advertentiekolommen reeds is bekend gemaakt, zal worden overgegaan tot de uitgifte van een 3 pCt Nederlandsch-Indische leening ten be drage van f912.050.000, tegen een koers van uitgifte van 96% pCt. De leening, welke is vrijgesteld van couponbelasting, heeft een looptijd van ten hoogste 37 jaren. Te beginnen met het jaar 1938 wordt elk jaar op 1 Octo ber een aantal schuldbewijzen tot een be drag van ten minste f24.650.000, bij lo ting aangewezen, a pari afgelost. Geheele of gedeeltelijke conversie dan wel versterkte aflossing kan te allen tijde plaats hebben. Van het bedrag ad f912.050.000, is leeds f340.846.900 geplaatst. De inschrijving kan geschieden tot op Vrijdag, 17 September 1937, van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 uur bij de in de advertentie vermelde Bank instellingen, benevens bij het Agentschap van het Ministerie van Financiën te Am sterdam, met rechj, van voorkeur voor houders van niet-uitgelote, per 18 Octo ber 1937 aflosbaar gestelde schuldbewij zen der Nederlandsch-Indische Conver sieleeningen 1934 en 1934A, zoomede van de Nederlandsch-Indische leening 1934 (3de uitgifte). De betaling zal moeten geschieden op Maandag 18 October 1937, tegen in ont- vangstneming van recepissen. 3Ui pet. Nederlandsch-Indische Spoorweg-Mij. Naar men verneemt, werd op boven genoemde emissie zoodanig ingeschre ven, dat bij de toewijzing op de vrije in schrijvingen een belangrijke reductie moet worden toegepast. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 9 Sept.: Meest matige Noord-Westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, koeler. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 766. Licht op voor fietsen: Donderdag 8 u. 12 min. P*P—w— MIDDELBURG. Veiling van 7 Sept. Groentenveiling. Rentegevers 917, snij- boonen 416, Roem van Holland 814, perfect 1114, postelein 310, augur ken 113, suikerboonen 68, dubb. princessen 612, zilveruien 18, uien 2,5 3,5, savoye kool 35, roode kool 35 ct. alles per k.g. Peen 4—7, rapen 14, kroten 23, uien 34, selderie 13, rammenas 1,52 ct., alles per bos; bloemkool 318, andijivie 0,61,5, krop sla 0.6>1,5, komkommers 1,53 ct., al les per stuk. Aardappelveiling: Blauwe eigenheimers 4475, Zeeuwsche blauwe 7583, po ters 39, Bevelanders 57 ct. alles per 25kg. Fruitveiling: Frankenthalers 1932, bramen 13i14, tomaten 16, Reine Vic toria 624, Reine Claude 35 ct. alles per kg; meloen 526, perziken 510 st., beide per stuk. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Dinsdag 7 Sopt, 1937. Groote veiling. Zure Kroetappels 1.80, Dubb. Princesseboonon 8.50 per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Cox Oranje Pippin extra 37—38, id. A 31, id. B 20, Manks Codlin extra 1417, id. A 1317, id. B 12—15, id. C 8—12, Transp. de Gronsel extra 12—19, id. A 11—19, id. B 815, id. C 11, Jacq. Lebel extra 89, id. A 8—9, id. B 7—9, id. C 5—7.40, Le- moenappels extra 14, id. A 1315, id. B 1112, id. G 9, Signe Tillish extra 15 17, id. A 1316, id. B 9'14, Charles Ross extra 16, id. A 16, id. B 10, Zigeu nerinnen extra 22, id. A 21, id. B 20, Giahams Jubilé extra 13, id. A 15, id. B 12, id. G 10, Hondsmuil 27, War- nersking 38, Pres. van Lunteren 3 9, Peperappels 46, Lord Grosvenor 4 5, Gr. Herzog Fr. van Baden 25, Bis marck 47, Dtibb. Bellefleur 49, Gron. Kroon 10, Notarisappels 511, Codlin Keswick 25, Reinette d'Automne 47, Kool appels 46, Princesse Noble 14, Appels van Zeijl 47, Zomer Courtpen- du 311, The Queen 5BaumansRei- netten 4—7, Ganzebout 46, Gulderling 26, Bramley Seedling 6—7, Lands berger Reinetten 56, Ganzerodes 45, Glasiapels 25, Oranje Reinetten 48, James Greeve 7, Hugenappels 3—6, Lord Suffield 4—6, Lady Henniker 47, Pa-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3