Binnenland DE NIEUWE RINSO... EEN TOVERMIDDEL! ooaodte'Rinso SPECIAAL VOOR DE WASMACHINE BETTY'S LIEFDE. Uit de Provincie Kerkni Briefwis Gemengd Gemeenteraad van Middelburg. Den volgenden ochtend verstoomde de „Tasman" naar de Yangtse-rivier en ging ten anker nabij Woesoeng. De gezagvoer der bleef radiotelegrafisch in contact met Sjanghai. Des middags om 4 uur ving wederom een bombardement aan en de granaten sloegen op het laatst zoo dicht bij het schip in, dat besloten werd, een veiliger ankerplaats op te zoeken. Den volgenden dag gaf een der Brit- sche oorlogsschepen bericht om op te stoomen en ten anker te gaan op de Woesoeng-rivier. In de nabijheid lagen nog drie Engelsche oorlogsschepen met vluchtelingen voor de „Rajputana". Op deze plaats werden 202 vrouwen, kinderen en mannen aan boord van de „Tasman" overgenomen, waarna naar buiten werd gestoomd. Tijdens dit ver- stoomen werd er plotseling geschoten en vielen twintig granaten in de nabijheid van het schip, de laatsten op ongeveer 30 meter afstand! Sommige granaten flo ten over het schip heen. Onmiddellijk zond de gezagvoerder een telegram aan de Engelsche oorlogsschepen, luidend: „Worden beschoten, granaten vallen vlak bij, stop beschieting", waarop het bom bardement ophield. De „Tasman" ging verder op de Yangtse-rivier ten anker en zette den volgenden morgen de reis naar Hongkong voort. i PRINS BERNHARD TE ARNHEM. Inspectie van het korps rijdende artillerie. Omtrent de komst van Z.K.H. Prins Bernhard te Arnhem op Zaterdag 11 de zer kan worden meegedeeld, dat de Prins des morgens te 11 uur op de Kemper- heide bij Arnhem zal aankomen, waar het Korps Rijdende Artillerie ten westen van de Kogelvangers zal zijn opgesteld met een rijdende batterij en een motor batterij, onder bevel van den Comman dant luitenant-kolonel v. d. Berg van Sa- paroea. Na een inspectie van het Korps zal de Prins bijwonen de installatie van den tweeden luitenant A. C. Gelderman, ter wijl daarna het Korps voor Z.K.H. defi leert. Na afloop van het défilé begeeft de Prins zich naar de Willemskazerne te Arnhem, waar de officieren aan Z.K.H. zullen worden voorgesteld. 's Avonds zal de Prins deelnemen aan een diner dat wordt aangeboden door de officieren, reserve-officieren en oud-offi cieren van het Korps Rijdende Artillerie. DE NIEUWE KERK TE DELFT GERESTAUREERD. De Nieuwe Kerk aan de Markt te Delft, het fraaie kerkgebouw, in welks koor zich de koninklijke grafkelder bevindt, is thans geheel gerestaureerd en is heden, Woensdagmiddag, op plechtige wijze aan de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente te Delft overgedragen en in gebruik ge steld. Toen in September 1932 een stuk steen uit een van de hooge ramen van het schip viel, werden dwarsscnip en koor als hulpkerk ingericht en werd een krachtige actie ingeluid om de benoodig- de gelden voor de restauratie van het schip bijeen te brengen. Na onderling overleg werd besloten, dat 't rijk 57 pet., de provincie 23% pet., de gemeente Delft 5 pet. en de kerkelijke gemeente 14% pet. zou bijdragen. De kerkvoogdij vond grooten financieelen steun bij verschil lende instanties. Dank zij de financieele regeling kon op 23 Juni 1933 de restauratie worden her vat, en sedert dien datum regelmatig voortgang vinden. De begrooting, welke voor deze om vangrijke restauratie was gemaakt (voor het schip oorspronkelijk f 575,000, doch later f475,000) werd niet overschreden. Integendeel: de uitgaven bleven nog vrij aanzienlijk beneden het toegestane be drag. NEDERLAND EN DE MIDDELLAND- SCHE ZEE-CONFERENTIE. Onze Regeering heeft tot heden nog geen uitnoodiging ontvangen. Naar aanleiding van sommige berich ten en geruchten over een uitnoodiging tot deelneming aan de Middellandsche Zee-conferentie, die gericht zou zijn tot de Nederlandsche Regeering, hebben wij ons te bevoegder plaatse om inlichtingen gewend. Men deelde mede, dat de Ne derlandsche Regeering tot heden nog geen uitnoodiging voor deze conferentie ontvangen had. DE „KANTOENG" DRIJFT WEER. Wrak bovengekomen en naar Par gesleept. Naar Lloyds uit Fowey meldt, is hel wrak van de „Kantoeng", den grooteu tinbaggermolen, die op zijn reis naar In- dië is verongelukt, Maandagavond boven gekomen. Het wrak bleek nog aan een ka bel vast te zitten, doch deze werd door een duiker doorgesneden. Het wrak is door twee sleepbooten naar Par, een ha ven in Cornwall gesleept. NEDERLANDSCHE KOOPVAARDIJ EN DE ONVEILIGHEID TER ZEE. Waarschuwing van Minister van Dijk. De Minister van Defensie heeft aan de Ned. Reedersvereeniging de onderstaan de waarschuwing voor de koopvaardij toegezonden, met het verzoek deze ter kennis te brengen van de Nederlandsche scheepvaartmaatschappijen. Het Ministerie van Defensie maakt be kend, dat, in verband met de heerschen- de onveiligheid ter zee, Nederlandschen koopvaardijschepen wordt aanbevolen ter meerdere veiligheid van personen en eigendommen: a. te allen tijde overdag een goed zicht bare Nederlandsche vlag met voldoend frissche kleuren te voeren; b. den naam met toevoeging „Holland" in duidelijk zichtbare letters van min stens een meter hoogte aan te brengen op een huidgang ter hoogte van het mid den van het schip; c. een Nederlandsche vlag en een wit doek, waarop in zwarte letters van een Uw wasmachine Bespaart U ongetwijfeld heel wat tijd en moeite, vergeleken bij het wassen met de hand. Maar een werkelijk verbluffend resultaat bereikt U, wanneer Rinso Uw wasmachine komt helpen. U zult het zien: Rinso tovert hel vuilste wasgoed helderwit en werkt bovendien nog veel vlugger en veel zuiniger dan een gewoon zeeppoeder. Het tijdrovende voorweken is met de nieuwe Rinso overbodig, terwijl Rinso voortj niet behoeft te worden aangemaakt Rinso heeft een ongewoon hoog vetgehalte, waardoor in een oogwenk een overvloedig schuim te voorschijn wordt getoverd. En tenslotte kan dit zo wonderbaarlijk werkzame Rinso-sop nog meerdere malen achtereen worden gebruikt FEUILLETON. 42) o— „Kunt u er mij iets van vertellen, of doet u dat liever niet?" vroeg Betty ver langend. Het bleef even stil. dan antwoordde de zachte stem: „Door mijn ongemotiveerde jaloerschheid, mijn trotsche stijfkoppig heid en mijn vermeend, beleedigd eerge voel heb ik mezelf beroofd van de trouw ste liefde, die ooit een man aan een vrouw kan geven. Zelfs toen ik later miju dwaling ontdekte, wilde ik me niet ver nederen om mijn fout te erkennen en le venslang heb ik voor mijn schuld moeten boeten. Ik had al spoedig bitter berouw, maar tevergeefs hoopte ik, dat mijn lief ste tot mij terug zou keeren, aangezien ik zelf de vlam van zijn liefde in zijn hart had gedoofd. Sindsdien was zijn leven leeg en eenzaam, O, kind, versmaad nooit de kostbare schat van trouwe, oprechte mannenliefde, en weiger nooit in valscho eerzucht het levensgeluk, wanneer je dat geboden wordt door een liefhebbend, eer lijk hart." Betty zei eerst niets; dan fluisterde ze met gesmoorde stem: „Hoe kan ik dat gene weigeren, wat me niet eens wordt geboden? Alwyn houdt niet van me; ik heb me dat maar ingebeeld. Maar, tante Maggie, beloof me toch, dat u nooit, nooit iemand iets zult vertellen van mijn kost baar geheim, dat ik zoo ver mogelijk weg moet stoppen. U zou het zelfs ook niet geweten hebben, als u bet niet geraden had en diep zou ik me schamen, als nog it mand ter wereld er iets van ver moedde." Een liefdevolle glimlach verhelderde de moede trekken van de zieke, toen ze op merkte: „Maar mijn kind, daarvoor be hoef jij je heelemaal niet te schamen. Ik kan me heel goed begrijpen, dat het Al wyn was, die jou onschuldig, vertrou wend hartje stal. En het was ook iets heel natuurlijks, dat die mooie,kameraad schappelijke verhouding, die er in Bal- growie tusschen jullie ontstond, uitgroei de tot een dieper gevoel, 't zij bij. jou al leen of bij jullie beide. Maar je kunt me vertrouwen, lieveling, nooit zal ik iemand ju geheim verraden." Er volgden nu dagen vol angstige spanning, waarin het leven van den jon gen arts aan een zijden draad hing en Betty begreep nauwelijks, hoe ze in staat was om zulk een leed te dragen, zonder er onder te bezwijken. Jim Grey's toewijding, die aan ver eering grensde, was haar tot steun en troost en eiken morgen zag ze hunkerend meter hoogte „Holland", uitgespreid op t een voor- en een achterluik dan wel op het dek bij voor- en achterschip, te too- nen, overdag goed zichtbaar vanuit de lucht; d. een nachtverlichting te voeren zoo danig aangebracht, dat naam en land van herkomst ook des nachts vanaf de zee oppervlakte kunnen worden afgelezen. Het al of niet opvolgen van deze raad gevingen brengt uiteraard geen enkele verandering in de gedragslijn der regee ring ten aanzien van Nederlandsche sche pen, waarbij zich onverhoopt incidenten zouden voordoen, doch het is gewenscht, dat de onderscheidingsteekenen op sche pen, die rechtens de Nederlandsche vlag voeren, zooveel doenlijk op gelijke wijze worden aangebracht ten einde misver standen zoo goed mogelijk uit te sluiten. Als zeegebieden, waarin deze maatrege len wenschelijk zijn, worden voorloopig genoemd de Middellandsche Zee, het Zee gebied rondom het Iberisch schiereiland en dat, hetwelk de kust van China be- spoelt. In de heden gehouden vergadering heeft de voorzitter, burgemeester M. Fe r n h o u t, de volgende rede gehouden: Aan onze gemeente werd den 6den September 1937 het beheer en onderhoud toevertrouwd van het gedenkteeken, door inwoners van alle gemeenten in Zeeland eerbiedig en liefdevol gewijd aan de na gedachtenis van wijlen Hare Majesteit de Koningin-Moeder, tot de overneming waarvan de Raad zich den 12den April t.v. bereid had verklaard. Ik meen, dat het op onzen weg ligt, ook hier openlijk en dankbaar vast te stellen, dat het eenvoudige maar schoone kunstgewrocht, daarmede onder onze hoede gesteld, een sieraad is voor onze stad. Treffend geeft het de gelijkenis weer van de beminde Vorstin, in Wie men ten allen tijde eene ongemeen belang rijke figuur zal blijven zien, die, stil-weg, zoo invloedrijke en geëerde plaats innam in de laatstverstreken halve eeuw van onze Nederlandsche geschiedenis. Periode, even rijk aan de ervaring van ongekende ontwikkeling en voorspoed, als aan die van beklemmende zorg en van geestelijken en stoffelijken nood in alle welke Koningin Emma zoo har telijk en toegewijd heeft méégeleefd en, die ook naar Bhre diepe overtuiging, onder dat alles vól was van beschamen- den zegen. Bijzonder waardevol werd ons dit mo nument, nu de Koninklijke Dochter tot ons heeft willen komen, om te midden van Zeelands en Middelburgs bevolking, de nagedachtenis van de Koninklijke Moeder te eeren. Ook hier moge dank worden uitgespro ken, jegens de Vereeniging, die het ini tiatief nam, jegens de plaatselijke Comi- té's, die allerwege de voorbereiding be hartigden, jegens de gevers, arm en rijk, groot en klein, jegens het Comité, dat onder persoonlijke aanvoering van den hoogsten vertegenwoordiger van het Ge zag in onze Provincie, de uitvoering van het plan leidde, jegens den beeldhou wer, die in dit stuk zijn beste kunnen heeft weten neer te leggen en aan allen, die in den dienst der gemeente of daar buiten, in wélken vorm ook, er toe mede werkten, den 6den September te maken tot een dag van belangrijk provinciaal en plaatselijk gebeuren. Wij bevelen het monument op den Dam en zijne omgeving, voorts ook in de be scherming van het publiek aan en ver trouwen, dat de jeugd, ook zonder de opzettelijke beïnvloeding daartoe door ouders en andere opvoeders en leiders, in het ontzien van wat we nu voor ge heel Zeeland en als onder het oog en Vorstin en Volk te bewaren hebben, in het vóórste gelid zal staan I! DE AFZET DER ZEEUWSCHE MOSSELEN. Een kweeker uit Bruinisse mag te Dordrecht venten. Door het Centraal Verkoopkantoor voor mosselen te Bergen op Zoom is aan uit naar zijn komst, telkens in nieuwe afwachting, of hij misschien een straal van hoop zou meebrengen, die de duister nis om haar been zou kunnen doorboren. Eén weemoedige blijdschap vulde haar droeve hart, als ze bemerkte hoe zeer ook Jim aan Alwyn gehecht was; hoe ver eer end hij opzag tot den jongen arts, die hem steeds met raad en daad had bijge staan en aan wiens leven Jim zijn eigen idealen toetste. „Nooit kan ik dokter Keene dankbaar genoeg zijn voor alles, wat hij voor mij heeft gedaan", zei hij eens met gebroken stem tot Betty. „En als ik niet voor moeder en de kin deren moest zorgen zou ik graag mijn le ven willen geven om hem te redden". Een dankbare blik schoot uit Betty's bruine oogen, die niet meer konden stra len als vroeger en waarin alle vroolijke vonkjes schenen gedoofd. En Jim bewees ook metterdaad, hoe zeer hiji gebeebt was aan D'r Keene, want bereidwillig bood 'hij zich aan, om 's nachts bij den zwaar zieke te waken. Gretig aanvaardde men zijn voorstel, want ieder beschikbare verpleegster had de banden vol werk, zoodat Jim's hulp dankbaar werd geaccepteerd. 'tWas in één van die nachten, dat de koorts iets in hevigheid afnam, zoodat de zieke, plotseling volkomen bij bewust- een kweeker uit Bruinisse vergunning verleend, tot het venten met mosselen te Dordrecht. Dit feit zou op zichzelf niet vermeldenswaard zijn, indien verkoop van Zeeuwsohe mosselen naar afnemers hoven den Moerdijk enkele jaren geleden niet verboden was geworden, waarop toen ook verdeeling van het andere afzetge bied in rayons en aan verschillende com binaties is gevolgd. Zooals bekend, wordt thans heftig tegen het bestaan van dit combinatiestelsel geageerd en wordt we derinvoering van vrijen handel byna al gemeen bepleit. Moge het bovenvermelde een eerste stap beteekenen om weer tol vrijen handel te komen. (Midd. Ct.) Middelburg. De belangstelling bij het monument op den D1 a m. Het is gisteren den geheelen dag druk geweest met belangstellenden bij het Monument voor de Koningin-Moeder. Onbegrijpelijk dat de politieagent, die bij het monument dienst doet steeds moet waarschuwen, dat men niet op den gras rand mag loopen of - nog erger op het muurtje. Bijna ieder spreekt van een bijzonder mooi monument. Gisteren heeft de heer Etienne aan de achterzijde de berinnering aan de ont hulling ingebeiteld. Goes. Gistermorgen vroeg kwam, naar het „Dagbl. v. N.-Br." meldt, de chauf feur K. uit Heinkienszand met een vracht auto door Goes rijden; aan de auto was een aanhangwagen verbonden, heiaden met machine-onderdeelen. Men ook op den aanhangwagen was een „stuurman" was op weg naar het Jaarbeursterrein te Utrecht en gezien den verren afstand ging het full speed. Die vaart werd de cavalcade noodlottig, want bij het maken van een zwakke bocht in de Wilholminastraat, geraakte de aan hangwagen los, vloog door een heg en kwam op het Yeilingsterrein, tusschen de vaten met ingemaakte groenten tencht, waarvan er een paar sneuvelden. Won der boven wonder had de man op den bok geen letsel bekomen; nog verwon derlijker echter was, dat de chauffeur van de voorste auto totaal niets van zijn verlies bemerkte, hoewel de slag van de aanrijding de omwonenden uit hun slaap wekte en zijn collega zich met het halt roepen ook niet onbetuigd liet. Van alle banden vrij, schoot de auto door Kloetinge, Kapelle, Kruiningen, enz. tot te Krabbendijke de chauffeur be merkte, dat hij zijn vrachtje kwijt was. Hij; moest toen den moeilijken weg terug kiezen. Te 'Goes vond hij eindelijk het vermiste deel en tevens de aangerichte verwoes ting. De verbinding tusschen de twee ve hikels werd opnieuw tot stand gebracht en ivoort ging 'het weer. Rilland. In de gisteren gehouden ver - gadering van stemhebbende ingelanden van den calamiteuzen Zimmermanpolder is de rekening- over den dienst 1936'37 vastgesteld in ontvang op f 11869,331/2 en in uitgaaf op f 8698.40, sluitende al- zoo met een goed slot van f 3170,60%. De hegrooting voor den dienst 1937 '38 is in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 11.364,33V2, met een post onvoor ziene uitgaven ad f 2589,81 terwijl het dijkgeschot bepaald is op f 33 per H.A. evenals voor den dienst 1936'37. De heer J van Damme is tot dijkgraaf herbenoemd. INTERNATIONALE CHRISTELIJKE VAKBEWEGING. Rapport van den heer Serrarens. In tegenwoordigheid van 350 gedele geerden, afkomstig uit acht landen, is Maandag te Parijs het zevende interna tionale congres der Christelijke vakver- eenigingen geopend. De secretaris-generaal Serrarens (Ne derland) deelde in zijn rapport mede, dat het aantal lecfen der bij de christelijke 'vakbeweging aangesloten bonden in de afgeloopen drie jaar met 30 pet. is toe genomen. Niettemin is de christelijke vakbewe ging zwaar getroffen door de instelling van een „totaal" bewind in 'diverse lan den. Een dergelijk bewind sluit de vrij heid van vakvereeniging uit, waaraan de christelijke valkbeweging ten zeerste ge hecht blijft. de Tot vertegenwoordigers in den dij'k- raad der Waterkeering van den calami teuzen Zimmermanpolder zijn herbe noemd de heeren J. van Steveninck te Rilland en P. G. de Gelleke te Goes. lerseke. Oesterverzending Aug. 1937 Nederland 1706, België 7100, Engeland 34.900, samen 43.706. Vorig jaar Augus tus 4914. De 89-jarigê wed. P. Mieras had het ongeluk op de straat achter haar huisje dusdanig te vallen dat ze haar arm brak. D'r Ampt verleende heelkundige hulp. Tholen. Zondagnacht j.l. werd dooi den kommies-dienstgeleider v. d. Berg alhier aangehouden de landbouwer A. v. d. S., welke over den weg met zijn motor rijwiel reed zonder voorzien te zijn van een wegenbelastingkaart. Maandag hield dezelfde belastingambtenaar aan een ze keren J. Vr. uit Steenbergen welke in een zak op zijn rijwiel vervoerde 200 fraudu leus ingevoerde boekjes cigarettenpapier. Zoowel papier als rijwiel werd in beslag genomen. Tegen beide overtreders werd proces-verbaal opgemaakt. Bruinisse. Dinsdagavond vergaderde de Gemeenteraad. Alle leden waren te genwoordig. In de vorige raadsvergadering was be sproken om den diensttijd van den nacht wacht te verlengen. Het hoofd van politie heeft daartoe machtiging verzocht aan den Commissaris der Koningin. Door laatstgenoemde werd echter meegedeeld, dat verlenging aanvankelijk niet strikt noodzakelijk werd geacht, zulks in ver band met bet feit, dat door den districts commandant der rijksveldwacht werd ge adviseerd, dat bet niet noodig Is, daar ten allen tijde op bijstand van de zijde der rijksveldwacht kan worden gerekend. D'e Gewestelijke Landstormcommissie Zeeland kwam met het verzoek om een geldelijke bijdrage. Op voorstel van B. en W. werd besloten om dit verzoek tegelijk met de begroeting te behandelen. Van de K.N.A.G. was een schrijven in gekomen om de personeele belasting voor motorrijtuigen te verlagen. Op advies van B. en W. werd bier niet op ingegaan. B. en W. stellen voor om in de geld- leening voor de havenwerken enz. tegen 3% pet., in de vorige vergadering be sproken, geen verandering te brengen. Aldus besloten. De voorz. deelt vorder mede, dat da lijkkleeden zijn aangekocht en ook 100 M. Geen pijn behoeft U meer fe hinderen, als Ge er maar sieeds aan denkt dat er tegenwoordig "AKKERTJES" zijn. Zorg steeds een doosje in huis te hebben. Ze kosten slechts 52 cent per 12 stuks en kunnen vannacht nog van pas komen oij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuw pijn, Spierpijn, Vrouwenpijn, Rheumatische pijnen, zijn, de oogen opsloeg en verwonderd om zich heen staarde. D'e zwakke glimlach op het vermagerde gezicht bewees, dat hij Jim Grey herkende, die zich nu vol be zorgdheid over hem heen boog. „Zijn we alleen?" fluisteren de bleeke lippen. Jim knikte zwijgend, alsof hij bang was dat het geluid van zijn woorden den zieke zou hinderen en de zachte, vreemde stem die zoo heel veraf klonk, ging verder: „Als ik als ik de ziekte eens niet overwin wil jij dan aan juffrouw Bet ty wel een boodschap van mij' overbren gen?" „Ik wil voor u alles doen, wat in mijn vermogen is, dokter", antwoordde de jon gen ernstig. „Goed, neem hem dan, den brief hij ligt in mijn bureau en en de sleutels vind je onder mijn kussen." Met bevende haast opende Jim het schrijfbureau, greep den brief en gaf hem den zieke. Toen deze zich overtuigd had, dat het couvert het juiste adres droeg, ont ving Jim hem weer terug en koortsig hijgden de droge liggen: „Ik vertrouw je, Jim. Beschaam mijn vertrouwen niet". Met tranen in de eerlijke oogen, be loofde Jim plechtig, om aan zijn op dracht te voldoen en vele dagen lang droeg hij steeds den kostbaren brief bij zich. Hij durfde h>-m niet weg te leggen of te verbergen, uit vrees, dat dit geheim hem mocht ontsnappen en bij zoodoende zijn plechtige belofte niet zou kunnen in lossen. En terwijl de dogen zich bleven voort spoeden in donkerheid en rouw; terwijl elke dag het aantal zieken nog vermeer derde en het sterftecijfer deed toenemen; terwijl Betty's gebed voor het dierbare leven, dat nog steeds in doodsnood ver keerde, steeds vuriger en smeekender werd opgezonden; keerde plotseling Sir Claude Trevellyn terug uit het buiten land, om tot zijn ontzetting te ontdekken, welke de vreeselijke gevolgen waren van zijn rotsche eigenwijsheid en zijn opzet telijke verwaarloozing. Oprecht en diep was zijn berouw en oogenblikkelijk werden de noodige maat regelen genomen om zoo mogelijk de ramp te stuiten en in ieder geval voor de toekomst een dergelijk onheil te voorko men. Maar zijn pijnigend zelfverwijt, zijn pogingen om te herstellen, wat zoo lang rteds verzuimd werd, konden aan treu rende, liefhebbende harten hun beweende dooden niet teruggeven. brandslang, daar eenij baar geworden zijn. Dhr Boone merkte schelijk zou zijn met zeewater gevul leidingwater door te zullen hier rekening Ook vroeg hij om van bet ventverbod gem.-veldwachter hierop toe te zien. Daarna sluiting. opc Landbouwtentoonsl geslot Na een dag van zei Dinsdagavond de la ling, welke te Hulst v gehouden is, gesloten Deze tentoonstelling ten geslaagd, terwijl n zeer tevreden was. Ned. Herv Beroepen te Oosterï te Eexta. Te Winscho F. Wesseldijk te Scht op Langendijk, J. van nertsga. Chr. Geref Tweetal te 'Gouda, Beyerland en J. A. I 48e Centrale Diacona Gereformeerd Heden is te Zwolle onder leiding van dei kamp van Amersfoor Diaconale Conferentie in Nederland gehoude was. De conferentie were ter geopend met het d 68 14 en 17, het lezei 2537 en gebed. HI< openingsrede, waarin digden een hartelijk zonderheid de heeren A. J. L. v. Beeck Ca Den Haag en Mr R. 1 hem, die de conferent zullen dienen. Spr. b enkel woord aan de i deze conferentie valt van den secretaris, dei beek te Soestdijk. Al sombert de zorg staan en wordt men zware moeilijkheden j noeste werker geen ar den vinden, toch begi gloren en komt er wet tem Of deze opleving gen binnen afzienbare: is nog niet te zeg; waarschijnlijk. Er zal zorgentijd komen eer sie heen zijn. Spr. wee zorgentijd tweeërlei ka gen kunnen kleinmo geloofsvertrouwen do waardoor er gemakkei dat de diaconale taak anderen het werk doei ook opwekken tot ge wordt de gemeente de: haar roeping bewust door geloofsactiviteit zien de diakenen sche de heerlijkheid en v< van hun ambt. Spr. w de verklaring van soi het woord barmhartig hart bij de armen. N: plaats de beurs, maar men en een zich verp! stand, een inleven in wijd openstaan voor verhand wees spr. op den barmhartigen Sai Het diepst en het hartigheid als die wo: de liefde van Christus, ontferming bewogen heeft gegeven in volkt zoo onder de diaken heid gaat leven dan w in den arbeid betrok hart, de daad, het ge gave. Dan gaat het a het geloof groeien. Op voorstel van het vergadering den aftr den heer J. H. Donnt benoemen tot lid van advies. Hierna sprak Mr A C a 1 k o e n, adm. aafi derwijs en oud-voorzi rentie, een woord ter den 4 Juli overleden ferentie, wijlen den he V ervolgens werd ge; eenigde men zich in aan een gemeenschap] In de middagvergac Or G. M. den Har over: „Christus en c v an zijn rede geven w< Berichten over post Zaterdag behooren om da-gs, in ieder geval i te worden toegezonde dag worden ze niet m (Wordt vervolgd.) Aanranding, Gistermorgen omstree] Groene Kruisweg te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2