Uit de Provincie Onderwijs Gemengd Nieuws Stand en beweging der criminaliteit in 1935. Rechtszaken PRINS BERNHARD TE DEVENTER. Aan schoolkinderen beloofd een koek voor de Prinses mede te nemen. Zooals wij gisteren reeds meldden heeft Prins Bernhard een bezoek ge bracht aan het vierde half regiment hu zaren te Deventer. Na afloop der oefeningen die vlot van stapel liepen, vertrok de Prins per auto van het terrein, toegejuicht door duizen den. Langs den Brinkgreverweg en de andere straten naar het Ghr. Militaire Tehuis, dat nu het doel van het bezoek van den Prins was, stond het zwart van menschen; bij de Middelbare Kol. Land bouwschool waren een tweehonderd leer lingen opgesteld. De kinderen van de Brinkpoortschool boden Prins Bernhard een groeten De venter koek aan met linten in Deventer kleuren. De Prins was met dit souvenir zeer ingenomen en zeide tot de kinderen: „Dat neem ik gaarne mee voor de Prin ses". Een hoera van de kinderen volgde daarop. Na het bezoek aan het Ghr. Militaire Tehuis, was de beurt aan het R.K. Mili taire Tehuis aan de Papenstraat, dat feestelijk versierd was. De Prins infor meerde belangstellend naar den arbeid van de militaire tehuizen en wat hier mede in verband staat. Vandaar werd naar de kazerne gereden, waar Prins Bernhard in de officierenwachtkamer ontvangen werd, waar de officieren aan hem werden voorgesteld. Ook werden de onderofficiers- en soldatencantines, als mede de keuken bezocht. Na deze bezoe ken is Z.K.H. per auto naar Het Loo vertrokken. Woensdag a.s, zal Prins Bernhard wederom de oefeningen bijwo nen. Verbetering, verkeer met Zeeland. Bij beschikking van den minister van Waterstaat is tot lid van de commissie voor het onderzoek der verbetering van het verkeer tusschen de Zeeuwsche eilan den, Zuid-Holland en Noord-Brabant be noemd de heer P. de Bruin, lid van Ged. Staten van de provincie Zuid-Holland, te Schiedam. Baarland. Zaterdagmiddag vergaderde de Raad. Voorz. de burgemeester. Afwe zig met kennisgeving de heer de Rijik. Het nieuw gekozen raadslid de heer J. de Winter werd geïnstalleerd. Een ver zoek van de Centrale Esperanto Commis sie om een leslokaal en van de K.N.A.G. om verlaging van belasting op de motor rijtuigen werd voor kennisgeving aange nomen. Voorts deelde de voorz. mede, naar aanleiding van in de vorige vergadering gemaakte opmerkingen over het teeren van den Nieuwen weg, verder dan was overeengekomendat hiervoor bij Raadsbesluit van 6 Maart 1936 (goedge keurd door G. S. d.d. 12 Maart 1937) een bedrag was toegestaan ad f 302,26; de toelichting vermeldde, dat deze uitgave betrof het teeren van den Nieuwen weg, die zeer bebouwd en zeer stoffig is, en dat de kosten uit de begrooting van 1936 bestreden konden worden. De gemeenterekening 1936 is door de heeren de Mol en Zeevaart nagezien en in orde bevonden. De heer de Mol vroeg, waarvoor de post secretarie-abonnement ad f 60 wordt gebruikt. De voorz. ant woordt, dat hieruit worden bestreden alle kleine uitgaven, als b.v. telefoonge sprekken, auto, wanneer de burgemees ter voor gemeentezaken naar Middelburg moet, enz. Verder merkt de heer de Mol op, dat onder uitgaven geen post voor kwam, betreffende levering en vervoer van de split, verbruikt aan den Nieuwen weg. Uit de discussie, die zich hierover ontspint, blijkt dat het teeren van een gedeelte van den Nieuwen weg als proefneming bedoeld door B. en W. eigenmachtig belangrijk is uitgebreid, waardoor het door den Raad toegestane bedrag met f 58,76 is overschreden, dat ten laste van de rekening 1937 zal ko men. B. en W. namen dit besluit op ad vies van den opzichter de Rijk. Dé voorz. merkt op, dat het onder houd der wegen bijl B. en W. berust. Weth. de Vriend verdedigt de houding van B. en W. Weth. SteketeeHoog vliet was niet aanwezig toen dit besluit genomen werd. Zij betreurt het, dat de Raad hierin niet Werd gekend, en hoopt dat in 't vervolg de raadsleden zooveel mogelijk op de hoogte zullen worden ge houden. De voorz. zegt dit toe. De reke ning over 1936 wordt daarna voorloopig vastgesteld op f 26.935,84 in ontvang, f26.733,93 in uitgaaf, goed slot f201,91. De rekening van het Burg. Armbestuur over 1936, vastgesteld in ontvang op f3798,07V2, in uitgaaf op f 3042,8834, goed slot f 755,19, stellen B. en W. voor goed te keuren, zij behouden zich even wel het recht voor hierop nader terug te komen, zulks met het oog op de door de gemeente verleende subsidie ad f 1400. Aldus besloten. O'ver het punt: Opheffing van het één richtingsverkeer door den Zuidhoek wordt zeer lang gedelibereerd. De slot som is, dat allen het er over eens zijn, dat het op den hoek gevaarlijk is. Weth. de Vriend acht het de taak der uitvoe rende macht te verbieden wat gevaarlijk is, daar de Overheid verantwoordelijk is voor eventueele ongelukken. De heer Traas zegt, dat wanneer iemand met zijn auto een kind overrijdt, de Raad daar voor niet verantwoordelijk is; hiji acht den hoek bij; Hoeve even gevaarlijk.-»Weth. SteketeeHoogvliet zegt, dat als de Overheid moest verbieden al wat gevaar lijk is, alle auto's moeten worden ver boden. De menschen dienen ieder op zichzelf en op hun kinderen te passen, dit is niet de taak van den Raad. Den heer de Mol, bewoner van den Zuid hoek, lijkt het gevaar heel wat minder groot, dan het wordt voorgesteld. Hij geeft het invoeren van maximumsnel heid in de kom in overweging, dan wordt het gevaar op alle hoeken gelijkelijk be streden. Het voorstel van den burgemeester om 't één-richtingsverkeer in den Zuidhoek te handhaven, wordt verworpen; tegen Weth. SteketeeHoogvliet, en de heeren de Mol, Traas en Zeevaart. Het voorstel van Weth. SteketeeHoogvliet om het één-richtingsverkeer op te heffen wordt aangenomen; tegen de heeren de Vriend en de Winter. Hlet verzoek van den heer G. de Mol om verhooging van zijn jaarwedde als secretaris-ontvanger van het burg. arm bestuur wordt eveneens in den breede be sproken. De voorz. bevreemdt de houding van het B. A., dat vóór de benoeming van een nieuwen secr.-ontv. voorstelde het salaris van f 100 op f 80 te brengen, en thans het verzoek om f 125 onder steunt; bovendien acht hij den betrok kene nog te kort in functie om thans reeds voor verhooging in aanmerking te komen. Weth. de Vriend wil de verhoo ging toestaan; in omliggende gemeenten is het salaris veel hooger dan hier; ook de vorige secr.-ontv. dhr Leys had per soonlijk aan spr. verklaard, dat de be looning de helft te weinig was. De heer Traas deelt de meening van den voorz. en herinnert er aan dat de heer de Mol uit een groot aantal gegadigden gekozen werd, waarvan zonder twijfel meer dan één bereid zou zijn, indien de heer de Mol zijn functie neerlegde, deze over te nemen voor f 80 's jaars. Weth. Steketee-Hoogvliet zegt dat voor deze betrekking sommigen zich geschikt achten, die dit werk niet zouden hebben gekund. De heer de Mol kan zeer mooi schrijven en goed rekenen, hij; bezit ech ter geen kantoorroutine en kan het dus niet vlug. De gemeente betaalt: een amb tenaar echter niet voor hetgeen hij niet kan; voor dit werk is een belooning van f 100 zeker voldoende. Zijl verwacht dat de heer de Mol dit zelve zal inzien, zoo dra hij door meer routine vlugger zal werken. Het voorstel van weth. de Vriend, om de verhooging toe te staan, als zijnde van de verste strekking, éérst in stemming gebracht, moet worden aangehouden tot de volgende vergadering, daar de stem men staken; tegen weth. SteketeeHoog vliet en de heeren de Mol en de Winter, i De gemeentebegrooting over 1938 wordt aangeboden in ontvang en uitgaaf op f 26.689,94 met een post voor onvoorziene uitgaven van f 233,15. Bij het voorstel van B. en W. om het verzoek van de Gew. Landstormcommis sie Zeeland om subsidie af te wijzen, stemden de heeren Traas, de Mol en de Winter tegen, zoodat ook dit tot een vol gende vergadering moet worden aange houden. Dhr Traas had gepleit voor het toekennen van een subsidie ad f 5. Bijl de rondvraag informeerde dhr de Mol of hier mag worden gelost met den bak, waarop de voorz,. bevestigend ant woordde. Oudelande. Zaterdagavond hield de af- deeling van den Vrijwilligen Landstorm haar jaarlijksche schietwedstrijd. Ie pr. M. Schippers; 2e pr. G. Hart- hoorn; 3e pr. J. Mol; 4e pr. J. Schip pers; 5e pr. G. Schouwenaar; 6e pr. M. Kloosterman; 7e pr. G. Douw; 8e pr. P. Potter; 9e pr. C. Korstanje; 10e pr. J. v. 't Veer Mlz.; lie pr. L. Meiaard; 12e pr. Johs v. 't Veer Az.; 13e pr. J. de Vrieze. Vrouwepolder. Zaterdagavond had mej. S. V. alhier, toen ze van Middelburg huiswaarts keerde, het ongeluk zoodanig te vallen, dat ze naar huis gebracht moest worden met inwendige kneuzingen aan de knie. Medische hulp is ingeroepen. Voetbal. Zaterdagavond speelde de ivoetbal- vereeniging „Wemeldinge IF' een vriend schappelijke wedstrijd tegen „W.I.K. I". „Wemeldinge" wist dezen wedstrijd te winnen met 52. Postduivenberichten. Tholen. Wedvlucht van Vilvoorde door „De Luchtpost". Afstand 68 !km. Ie, 4e, êe ien lie P. iv. Beers; 2e A. Rijnberg; 3e en 8e en overduif M. v. Noort; 5e en 10e B. W. Schot; 7e en 9e M.. Schot. 'Gelost 9 uur. Aankomst le duif 10.2.40 uur, laatste 10.10.2 u. Wedvlucht van Waver door „De trouwe duif". Afstand 54 km. In con cours 38 duiven: le en 3e C. Hazen; 2e 4e, 5e en 12e A. Wagemaker; 6e en 13e J. Verhiey; 7e, 9e en 11e Fr. Nijs; 8e Chr. de Korte; 10e D. Jansen. Gelost 12.30 uur. Aankomst le duif 1.19.10 u., laatste 1.33.29 u. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. E en zilveren jubileum. Op 1 Sept. was het 25 jaar geleden, dat de heer K. Dekker, directeur der Rijks kweekschool te Middelburg aan die school verbonden werd. Zaterdag a.s. zal dit jubileum worden herdacht op initia tief van een comité, dat zich vormde uit het personeel van kweek- en normaal school, oud-leerlingen en leerlingen. Met ingang van 1 Sept. 1012 werd hij benoemd tot leeraar aan de Rijkskweek school alhier. Op 1 Jan, 1928 werd hij door de be noeming van den heer A. Zuiderveld tot directeur van de Rijkskweekschool te Den Haag, waarnemend directeur, waarna zijn benoeming tot directeur volgde met ingang van 1 Sept. 1928. P. 1 e F e b e r f. Op 67-jarigen leef tijd is te Axel overleden de heer P. le Feber, oud-hoofd der Chr. Lagere Land bouwschool aldaar. Op reeds gevorderden leeftijd had hij na onverpoosden dagelijkschen hand arbeid het door zelfstudie tot de onder wijzersakte gebracht. Hij werd benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Axel. Al spoedig orga niseerde hij ook landbouw-wintercursus- sen om daardoor de landbouwerszoons meer kennis bij te brengen. Het was te begrijpen, dat hiji werd benoemd tot hoofd van de Chr. Lagere Landbouw school, toen deze werd opgericht. In deze functie heeft hiji zeer veel kunnen doen voor den landbouw in het land van Axel. Een groote kring van oud-leerlingen is hem hartelijk dankbaar voor het gegeven onderwijs. Ook in het plaatselijk verenigingsle ven was hij een vooraanstaand figuur. Pr o fD r H. F. N i e r s t r a s z. f Gisteravond is Prof. Dr H. F. Nierstrasz, hoogleeraar aan de Utrechtsche Universi teit, in Zwitserland, waar hij met va cantia vertoefde, na een korte ongesteld heid overleden. Prof. Nierstrasz was sinds 1910 hoog leeraar in de zoölogie, de vergelijkende anatomie 'en de dierengeografie. EEN STAP IN DE GOEDE RICHTING. Maar de margarineconsument in het nadeel. De „Nederlandsohe "Werkgever" ver heugt zich over de verlaagde landbouw crisisheffingen, ten gunste waarvan het Verbond van Ned. Werkgevers op 30 Juli bij den minister van Economische Zaken requestreerde: Hét verheugt ons, dat ons request weerklank bij Zijne Excellentie heeft ge vonden. Immers, de crisisheffing op rundvleesch is sedert het verzenden van ons adres gehalveerd en thans op 5 pet. gebracht. Daarbiji werd van regeerings- zijde terstond verklaard, dat, mocht de gunstige ontwikkeling van den financiee- len toestand van het landbouwcrisisfonds voortduren, algeheele afschaffing dezer crisisheffing ernstig in overweging zou worden genomen. Bovendien is met ingang van 29 Au gustus j.l. de crisisheffing op boter ver laagd met 10 ct. en de crisisheffing op margarine, spijsvetten en spijsoliën met 5 ct. Bij een beoordeeling van de prijs verlaging voor margarine moet men ech ter bedenken, dat terzelfder tijld het z.g. menggebod, op grond waarvan 10 pet. boter in de margarine moest worden ge mengd, opgeheven is. Men krijgt dus nu zuivere margarine, terwijl er vroeger nog 10 pet. boter in zat. Als men dit in aanmerking neemt, is de verlaging van den boterprijls met 10 cent nog véél groo- ter dan die van de margarine. Bij1 het instellen van de crisisheffing op boter en margarine in 1932 werd door de Regeering de groothandelsprijs voor boter gesteld op f 1.60 per kg. en de kleinhandelsprijs voor goedkoope marga^ rine op f 1.04 per kg. Thans bedragen deze prijzen respectievelijk f 1.35 en f 1.03. Het beter gesitueerde boteretende pu bliek betaalt dus ten opzichte van 1932 25 ct. per kg. minder, maar de minder draagkrachtige margarine-consument slechts 1 ct. per kg. minder. Waar de landbouwcrisisheffing vooral van het minst draagkrachtige deel onzer bevol king de grootste offers vergt, achten wij deze politiek te eenen male onjuist. Hoewel wij dus1 net streven van Minis ter Steenberghe om in verband met dc kosten van levensonderhoud de land bouwcrisisheffingen te verlagen juist achten en mitsdien van harte toejuichen, willen wij niet nalaten op deze onvolko menheid de aandacht te vestigen. Voorts hopen wij, dat deze bewindsman ook aan de andere onvervulde wenschen onzer zijds met eenzelfde doortastendheid zal tegemoetkomen. Berucht rijwieldief ge arresteerd. De gemeentepolitie te Assen heeft een goeden slag geslagen door de arrestatie van een 18-jarigen jongeman wonende aldaar. In den laatsten tijd hadden herhaalde lijk rijwieldiefstallen plaats, waarbij het der politie niet mocht gelukken den da der te betrappen. In den nacht van Vrij dag op Zaterdag heeft de politie, nadat zijl voldoende aanwijzingen meende te hebben tegen den verdachte, dezen ge arresteerd. Aanvankelijk ontkende verdachte alle schuld, doch tijdens het verhoor moest hiji toegeven niet minder dan een dozijn fietsen te hebben ontvreemd, ongerekend een aantal belastingplaatjes. Gebleken is, dat de gestolen fietsen uit verschillende plaatsen afkomstig waren, o.a. uit Zutphen, Groningen en Assen. De levensmiddelen van de Jamboree. Het onderzoek, dat de Bloemendaalsche politie heeft inge steld naar de herkomst van de Jamboree- levensmiddelen, welke bij verscheidene bewoners van Vogelenzang en de Zilk in beslag genomen zijn, is thans geëindigd. Er is niet gebleken, dat de artikelen van diefstal afkomstig waren. Zij zullen eoh- ter aan de Jamboree-leiding of aan do desbetreffende leveranciers teruggegeven worden. Er zal geen strafvervolging worden in gesteld. i Doodelijke val. Gistermid dag is te Amsterdam de 41-jarige schil der R., van een 28 meter hooge kraan, waarop hiji aan het werk was, gevallen en op straat terecht gekomen. De man was op slag dood. Motorfietsrijder van wissen dood gered. Gistermiddag is door het kordaat optreden van een vrouw te Nieuwerburg (Z.-H.), die in verband met de zandafgraving ter plaatse, belast is met het toezicht hij den onbewaakten spoorwegovergang aan den Wpyweg, een motorfietsrijder van een wissen dood gered-. De vrouw gaf met een roode vlag een teeken te stoppen, aangezien er een trein in aantocht was, doch de bestuurder van het motorrijwiel sloeg hierop geen acht en reed door. De vrouw had toen de tegenwoordigheid van geest den man van zijn motorfiets te trekken. Dit gebeurde juist op het oogen- blik dat de fiets door den trein werd ge grepen. De man bleef ongedeerd. De mo torfiets is geheel vernield. Fraude te Rotterdam hij Gemeenteveren. De politie te Rot terdam heeft een controleur bij de ge meenteveren gearresteerd, die gedurende de laatste jaren onregelmatigheden beeft gepleegd. De man was werkzaam op het Wagen veer, dat een verbinding onderhoudt tus schen de Parkkade en Charlois. Hij' had tot taak de kaartjes, welke de voerlieden bij den bureaulist koopien in ontvangst te nemen, ze te vernietigen en de snippers in een bus te stoppen. Het is aan het licht gekomen, dat de controleur gedurende de laatste jaren de kaartjes in plaats van in de bus te stop pen dagelijks in een vrij groot aantal in zijn zak heeft gestopt. Hij kende een aan nemer, die verscheidene vrachtauto's be zat, welke regelmatig met de veerpont werden overgezet. Met honderden tege lijk heeft hij de gestolen kaartjes aan den aannemer verkocht tegen een veel lageren prijs dan die op de kaartjes ver meld stond. Zoodoende was -de aanne mersfirma in de gelegenheid de auto's tegen een zeer voordeelig tarief van de veerpont gebruik te laten maken. Uit het onderzoek is voorts nog ge bleken dat de controleur ook aan ver scheidene andere automobilisten, die hij persoonlijk kende, kaartjes heeft ver kocht tegen een veel lagerien prijs. Tot nu toe heeft de politie behalve den controleur en den aannemer ook nog een ivrouw in bewaring gesteld, die de veer- kaartjes op verzoek van den controleur op groote schaal aan den man heeft ge bracht. Het drietal zal naar het Huis van Bewaring worden overgebracht. Het bedrag, waarvoor de controleur de ge meente Rotterdam op deze wijze in den loop der jaren heeft benadeeld, schijnt vrij groot te zijn. (Hdbl.) Aanrijding met doode- lijken afloop. Zondagmiddag werd te Zeist een elfjarige jongen, fietsende voor de ouderlijke woning, door een auto omvergereden. Naar het ziekenhuis ver voerd is de jongen daar overleden. Arbeider onder kipkar geraakt. Nabij' de haven van de staatsmijnen te Sittard, aan de Maas te Stein, is gistermiddag bij een arbeids ongeval een arbeider gedood, teiwijl een tweede arbeider ernstig gewond werd. Een smalspoorlocomotief, welke een trein kipkarretjes trok, ontspoorde en kwam in het water van de haven te recht. De kip-karretjes werden uit de rails getrokken en sloegen om. Een ar beider kwam onder een der karretjes terecht en werd op slag gedood, terwijl een in de nabijheid staande arbeider, die eveneens onder een der karretjes te recht kwam, ernstige verwondingen op liep en naar het ziekenhuis te Sittard moest worden gebracht. Stijging veroordeelingen en veroordeelden in 1935 minder groot dan in 1933 en 1934 De onlangs hij de Algemeene Lands- drukkeriji verschenen crimineele statistiek over 1935, samengesteld door het Cen traal Bureau voor de Statistiek, bevestigt en preciseert de reeds aan de hand van de driemaandelijksche indexcijfers gecon stateerde verschijnselen aangaande stand en beweging der criminaliteit. Het aantal onherroepelijke veroordeelingen wegens rechtban'kzaken nam toe van 31.072 in 1934 tot 33.367 in 1935, het aantal onh. veroordeelde individuën van 27.611 tot 29.339, resp. dus een vermeer dering van 2295 (7,4 pet.) en 1728 (6,3 pet.). Na aftrek van alle belastingovertre dingen zijn de cijfers der veroordeelingen en veroordeelden over 1934 resp. 19.690 en 18.789, voor 1935 resp. 20.940 en 19.679. Ter zake van de overige delicten verminderde het aantal veroordeelingen dus met 980 (4,9 pet.), het aantal veroor deelden met 890 (4,7 pet). De stijging in 1935 was minder groot dan die in de ja ren 1933 en 1934; voor laatstgenoemde jaren waren de overeenkomstige percen tages 9,4, 9,4- en 6,4, 6,2. Onder invloed van de ongunstige eco nomische omstandigheden -deed zich we derom een belangrijke stijging voor t.ft.v. do economische delicten, Een sterke toe neming viel te oonstateeren voor eenvou- digen en gekwalifioeorden diefstal en valschheid in geschrifte, tn tegenstelling tot het ongunstige beeld, dat de cijfers der economische delicten geven, is de be weging der cijfers van een andere groep van strafbare feiten, de zoogenaamde agressieve delicten, gunstig te noemen. Het aantal veroordeelingen wegens een voudige en gequalificeerde mishandeling daalde de laatste jaren gestaag. Vele interessante bijzonderheden wor den medegedeeld omtrent de strafopleg ging. Per 100 opgelegde hoofdstraffen be droeg het aantal gevangenisstraffen 28,2, het aantal gevallen van geldboete 65.3. Het percentage, dat het aantal voonvaar- delijfce veroordeelingen vormde van het totaal aantal gevallen, waarin v.v. kon worden uitgesproken, bedroeg 8,6 tegen 8,8 in 1934. Bij de kantonrechterscriminaliteit is de beweging de cijfers eveneens in stijgen de lijn. Het totaal aantal schuldigverkla ringen en gevallen van voorkoming der vervolging bedroeg in 1935 480.053 tegen 444.582 in 1934. Voor het eerst was in 1935 het aantal gevallen van voorkoming der vervolging hooger dan het aantal ge vallen van schuldigverklaring. DE KWESTIE MET DE „THQRPEHALL". Opnieuw uitstel. Op de rol van het Haagsche Gerechts hof kwam gisteren weder voor de kwestie van het Britsche stoomschip „Thorpehall" dat, zooals men weet, met een kostbare lading uit Spanje de haven van Vlissin- gen was hinnengeloopen, waar namens eenige banken en particulieren uit Bilbao en Salamanca beslag werd gelegd op een gedeelte der lading. In kort geding is daarna, aangezien de kapitein van het schip na de inbeslag neming de beslagen goederen niot in be waring wenschte te geven, door do eischers sequestratie (in bewaring geven) der goederen gevraagd. Nadat mr Dieleman uit Middelburg zich als tussehonkomendo partij namens de Spaans-che en Da-skischo regeeringen, welke beweerden eigenaressen der in be slag genomen goederen te zijn, tegen de gevraagde sequestratie had verzet, werd de ingestelde eisch echter door den pre sident van de Middelhurgsche Rechtbank toegewezen. Als gevolg van deze uitspraak zijn de in beslag genomen goederen vervolgens in bewaring gegeven bij de Nederland- sche Handel-Maatschappij. Mr Dieleman is daarna in hooger be roep gekomen bij het Haagsche Ge rechtshof, voor welk college door de ge daagde partij gisteren voor antwoord werd geconcludeerd, waarop aan de ap- pèlleerende partijen opnieuw een uitstel werd toegestaan tot 20 September. Twee zoons, die hun vader doodden. Gisterochtend had den zich voor de rechtbank te Maastricht twee gebroeders uit Kerkrade te verant woorden wegens doodslag, gepleegd op hun vader. De man, die een dronkaard was, kwam in den avond van 4 Juli thuis en maakte ruzie over een stoel in de huiskamer. Op het gerucht van de woor denwisseling tusschen den vader aan den eenen kant en de moeder en een zoon aan den anderen kant, kwam de andere zoon naar beneden; hiji verzocht zijn vader stil te zijn. De vader richtte zich toen tegen dezen zoon. Er ontstond een vechtpartij, waarbij' de zoons hun va der met den stoel tegen den grond sloe gen. Toen hij' daar lag, zijn zij doorge gaan met slaan, totdat de stoel vernield was. De man was toen dood. Uit de verklaringen van de vrouw van den verslagene en van een drietal getui gen a décharge bleek, dat de man reeds jaren lang zijn gezin tot een hel gemaakt had. In zijn requisitoir wilde de officier van justitie daar wel rekening mee hou den. Hiji eischte toch een zware straf, omdat de zoons na den eersten slag had den kunnen ophouden. Tegen elk der ver dachten vroeg hij een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden wegens zware mishandeling, den dood ten ge volge hebbende. Uitspraak 20 September. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 8 Sept.- Matige tot zwakke Westelijke tot Zuid- Westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, iets warmer, weinig of geen regen. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: Woensdag 8 u. 14 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6