U bespaart tijd en geld Rechtszaken Adm. van „De Zeeuw" Goes Burgerlijke Stand. Het Vrouwenhoekje Voor de jeugd. viezen zoo bitter hard noodig heeft, niet graag in gevaar ziet brengen! Welken invloed het Russisch—Chi- neesch pact zal hebben op den Japansch- Chineeschen oorlog zelf, ligt nog in het duister. Het is nu al gebleken, dat China taaier tegenstand biedt dan waarschijn lijk Japan aanvankelijk heeft gedacht. MIDDELBURGSCHE BRIEVEN. Amioe, Het feest van „Handelsbelang" op Ko ninginnedag begonnen, is ons aller feest geworden. Augustus heeft op een echt „zonnige" wijze afscheid genomen en daarmee „Koninginnedag" tot een blij den feestdag gemaakt. En het was een goede greep van de „40-jarige jubilares- se" de winkelweek op dien dag te doen beginnen. De organisatie van zoo'n week ia geen kleinigheid. Het gaat er niet alleen om de winkeliers in tentoonstellings- en sierkunst te laten wedijveren, waardoor veel kijkers op de been komen; deze kij kers moeten koopers worden. Veel men- schen in de winkelstraten is mooi, maar veel menschen in de winkelzaken is mooi er. Het gaat om de belangen van den han- deldrijfvenden middenstand en daarmee om de belangen van de consumenten. De manier waarop „Handelsbelang" de menschen in de winkels kreeg, was leuk. Onverplicht tot koopen, zelfs nog met een behoorlijke kans op een mooie prijs, mocht men gratis meedingen. Het welbe grepen eigenbelang vorderde dan alleen maar, dat men zeer opmerkzaam de eta lage bezichtigde. Het ging er dus om, het winkelend pu- pliek met enorme interesse naar de eta lages te doen kijken. Men is waarschijnlijk uitgegaan van de gedachte, dat goede ge volgen voor de winkeliers dan niet zouden uitblijven. Dat er druk over gesproken is, staat vast. Eenige dagen hoorde je van niet anders aan tafel dan, welk woord van 7 letters of van 8 of 10 letters zou dat kunnen zijin; in die etalage is dat en dat te zien. D'aardoor kwam het herhaal delijk tot onderlinge opwekkingen om dezo en die etalage nog eens te gaan bekijken. En daarom schreef ik aan het 'begin, dat deze jubileumactie van „Handelsbelang" ons aller feest is geworden. Door den vlaggenfeesttooi, ingezet op den laatsten Augustus ter eere van onze Landsvorst in, daarna gehandhaafd van wege de feestelijke winkelweek, de nog drukke naseizoen-marktdag en met het vooruitzicht op de plechtigheid van a.s. Maandag, waarvoor een enorme belang stelling schijnt te bestaan en waarmee dan het einde van de winkelweek samen valt, is er een levendigheid, een monter heid opgewekt, die niet anders dan het doel van deze actie zal ten goede komen. Heel ouderwetsche zakenlui kunnen wel zeggen, dat al die poespas niets te be- teekenen heeft, en zoo'n actie maar een soort „injectie" voor den middenstand is, moderner zakenlui weten beter. De do- gelijksche sleurgang, zelfs van de veler hande dagelijksche kleine inkoopen kan of moet van tijd tot tijd eens worden on derbroken door wat feestelijke versiering en geringe attracties waardoor deze be zigheden in een andere sfeer worden ge bracht en een feestelijk karakter krijgen. Men kijkt elkaar anders aan, men koopt wat gemakkelijker, de koop er komt in kennis met voor hem nog nieuwe artike len, men komt in de stemming om wat te ondernemen, te probeeren, heel de win kelweek is eigenlijk een groote onderne mingsactie en zoo gaat het geld in ver sneld tempo rollen. We willen hopen, dat als de winkeliers hun middelenstaten gaan opmaken, deze dezelfde gunstige uitkomsten geven als do maandelijks gepubliceerde rijksmiddelen- staten te zien geven. Het verwondert mij, da,t_men ten on zent nog niet wat verder is gegaan en zooals ik kort geleden in Terneuzen zag, een feestelijke straatverkoop organiseer de, „braderij" genoemd. Onze stad, onze goede, ouderwetsche, onze historische stad, met zijn zeer groot vreemdelingenbezoek zou zich daar bij zonder voor leenen en het prachtig na- zomerweer van deze week had een onbe taalbare medewerker gebleken. Maar Handelsbelang is nog maar 40 jaar, dus in de kracht van het leven. Dat er nog vitaliteit in zit, is nu weer geble ken. Van deze plaats: proficiat en sterkte voor de naaste toekomst. De groeten van STENTOR. Wie iets wil verknopen adverteert. Dat is logisch. De doGdslae te Groede. Mr J. H. Rolandus Hagedoorn, raads man van den landbouwer F. J. G te Groede, die door 't gerechtshof te 's-Gra- venhage veroordeeld is tot 3 jaar gevan genisstraf, heeft van dit arrest cassatie aangeteekend. G. had tijdens een twist een schot ge lost op den landarbeider van de W., die daardoor vrijwel op slag is gedood. D'e Middelburgsche rechtbank had G. tot een gevangenisstraf van vijf jaar ver oordeeld en hoewel de procureur-generaal in hooger beroep ontslag van rechtsvervol ging wegens beroep op noodweer-exces had gevorderd, heeft het Hof dit beroep verworpen en het vonnis van de Middel burgsche Rechtbank bevestigd, behalve ten aanzien van de straf, welke tot drie jaar verminderd werd. De verduistering bij de Gerei Kerk te Assen, De Rechtbank te Assen deed uitspraak in de zaak tegen A. W. B., gewezen boek houder-diaken van de Geref. Kerk te As sen en penningmeester van de vereeniging tot instandhouding van het militair te huis. B. had in deze functies resp. f 1890 en f 456 verduisterd in het tijdvak Janu ari 1936 tot Maart 1937. De Rechtbank veroordeelde 'hem tot 8 maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezicht stelling van een reclasseeringsvereen. De eisch luidde 8 maanden gevangenisstraf. door uw advertentiën in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de MIDDELBURG. Bevallen: J. Mulder- Sierag, z. Overleden: IJ. de Graaf, 9 j., z. (Arne- muiden); M. J. Koster, 10 j., d. Ondertrouwd: W. Kingmans, 24 j. en P. Z. Jongepier, 20 j.; A. B. Spitters, 28 j. (M. G.) Van 30 Aug.2 Sept. 1937. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. Koe- lewijin 25 j. en M. P. de Bree 24 j.; T. Machielse 28 j. en T. G. Nagtegaal, 21 j.; G. A. Geelhoud, 22 j. en W. Minderhout 22 j. Getrouwd: A. Mabelus 24 j. en G. Wie- lemaker 23 j. Bevallen: S. Cracau, geb. Ephraïm, z,; A. Geij'sen geb. Knuij't d.; M. Schuit geb. Bliek (levenl. kind). Overleden: G. van Gelderen 70 j. wedn. van G. M. van den Exter; J. Theune 67 j., ongeh.; J. van Grol 82 j., wedn v. A. G. van Rijns. (V. G.) Van 16—31 Aug. 1937. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: E. J. Hoeksel, 25 j. en A. Pomper, 21 'j. Getrouwd: L. J. A. Hoogenboom, 25 j. en J. Bakker, 24 j. Bevallen: -J. van der Heijden, geb. Taal, z.; P. Oreel, geb. Flipse, d.; G. Mourik, geb. Verschool, z.; J. Sor'ber, geb. Wever ling, z.; N. Sinke, geb. Geljon, z. OverledenJ. Aarnoutse, 73 j., man van A. Barentsen. (V. G.) Van 2531 Aug. 1937. O.- EN W.-SOUBURG. Ondertrouwd: J. J. van Hercules, 24 j. en M. H. Mille- naar, 23 j. Bevallon: W. Baljeu, geb. Pouwer, z.; P. J. Duine, geb. Marijs, d. (Nbl Over de maand Augustus 1937. DRIEWEGEN. Geboren: 9. Maatje, Ma- chalina Maria, d. v. Abraham Koeman en Janna Nijisse. Huwelijken geen. Overleden geen. OVEZAND. Geboren: 4, Jan, zv. Adri- aan Bal en Cornelia Ars. Overleden: 7, Jan de Jonge, 85 j. wedr. van Maria Pover; 18, Laurentius Timmer man, 78 j., ongeh. Gehuwd: 13, Franciscus Martens, 35 j. jm. te Heinkenszand en Anthonia Pantus 31 j. jd.; Pieter Hoondert, 22 j. jm. en Cornelia Ars, 23 j. jd.; 20, Jacob Priem, 24 j. jm. en Jacomina de Jonge, 23 j. jd. BORSSELEN. Geboren: 3, Adriaan, zv. Willem Witte en Geertje Elisabeth van Sluis; 22, Jobina, d.v. Marinus Nijsten en Jozina Rijk. Getrouwd: 11, Pieter Moerdijk, 25 j. jm. te 's-Heer Arendskerke en Lena Veer- hoek, 18 j. jd.; 18, Jacob Walhout, 23 j. jm. en Klazina Slabbekoorn, 19 j. jd.; 23, Willem v. d. Dries, 24 j. jm. en Dina Hoondert, 21 j. jd. Ondertrouwd: 26, Albert Romijn, 25 j. jm. te 's-Heer Arendskerke en Johanna Boonman, 22 j. jd. KATTENDIJKE, Gehuwd: 12, Jan Jo hannes Kopmels, 29 j. en Jacomina van der Plasse, 37 j. te Goes; 12, Laurens Willeboer, 31 j. te Goes en Jannetje Ja- coba Meijer, 28 j. Geboren: 4, Gerard Jan, z. v. Pieter Brandt en Geertruida Labeur; 16, Piet, z. v. Aart van Kleunen en Anna Paauwe; 22, Klazina Maria, d. v. .Marinus Corne- isl Weezepoel en Maatje Quinten; 30, Ja cob Cornelis, z. v. Cornells Burger en Pieternella Felius. NISSE. Geboren: 2, Lena, d. v. H. Moer man en Pieternella Magdalena Fierloos'; 11, Geertruida Catharina, d. v. Pieter Bosman en Geertruida Paauwe; 17, Ja cobus Marinus Geerard, z. v. G. Eekhardt en Maatje Maat; 20, Margrietha Hubrina, d. v. L. Bosman en Krina Hubrina van Schaik. Overleden: 4, Pieter Bosman, 67 j,, man van Cornelia Smallegange. KAPEBLE. Geb.: Dina Tannetje d.v. J. v. Paaschen en A. Quakkelaar; Gerard Arnold z.v. A. J. v. Willegen en E'. G. Ger- stel; Marinus Hubr. z.v. L. G. Ribbens en J. G. Smallegange; Adriaan Jan. z.v. M. van Liere en A. Goeree; Adriaan Nicolaas z.v. J. Dommisse en E'. J. Verschuure; Overleden: Maatje Willemina Poort vliet 5 w. en Klazina Maria Poortvliet 5 w.; Janna Wilbelmina Blomme 73 j. eohtg. v. G. Glerum; Adriaan Jan van Liere 9 dagen. Huwelijksaangifte: Petrus Cornelis Schreui-o 24 j. en Johanna Spruit 20 j. Huwelijken: Jan Mieras 25 j. en Stof- felina Jacoba Glas 23 J.; Jacobus Bliek 26 j. en Gidiona Slabbekoorn, 21 j. 's-GRAVENPOLDER. Geboren: 13, Jo zina Anthonetta, d. v. Joannes Adrianus Clarijs en Cornelia Rijk; Christiaan, z. v. Cornelis Almekinders en Johanna Hoogesteger. Overleden: 18, Laurens Huige, wedn. v. Maria Zuidhof. Levenloos aangegeven: een kind van het mannelijk geslacht van Paulus Be- zuyen en Cornelia de Korne. HEINKENSZAND. Huw.-aangiften: 19, Petrus Cornelis Charles van Leeuwen, 26 j., te Wolphaartsdijk en Neeltje Jacoba de Regt, 31 jaar. Geboren: 23, Jacobus, z. .v. Marinus Traas en Maria Johanna Everaard. Overleden: 25, Jannetje de Leeuw, 81 j., wed. van Adriaan Verdonck. KRABBENDIJKE. Geh.: 19, G. P. de Jager en W. G. M. Bergs 24 j.; 26, M. Ja- cobusse 26 j. jm. en E. J. G. Dieleman. Geboren: 3, Anthonie Adriaan, z. v. J. J. Lagendijk en C. J. Zuidweg; 4, Ma rinus Andries, z. v. M. Staal en N. Goense; 17, Maatje Jacomina, d. v. J. Schouwe- naar en Jacomina van den Berge; 18, Dina, d. v. B. J. Berman en Maria Rijkse; 30, Maatje, d. v. P. Koster en A. Schrier. Overleden: 17, Anthonie van Harn, 75 j., echtgen. van Maria Sent; Maatje Marina Lobbezoo, 9 j., d. 's-H. ARENDSKERKE. Gehuwd: 5, Jan van Overloop, 25 j. jm. te Kapelle en Adriana Pieternella Sanderse, 25 j. jd.; Hendrik Cornelis Otte, 23 j. jm. te Heinkenszand en Maria Elizabeth Kloet, 23 j. jd.; 26, Jacobus Meijaard, 23 j. jm. >en Maatje Leijntje Weststrate, 24 j. jd. Geboren: 3, Leendert Adam, z. v. Jan Marinus Baaijens en Wilhelmina Sandee; 4, Pieter, z. v. Bastiaan Remijn en Cor nelia Maria van 't Westeinde; 5, Jacoba Maria; d. v. Jan Goedegebure en Katha- rina Goetheer; Foort, z. v. Johannis Louis de Roo en Catharina Maria Wil helmina van Iwaarden; 9, Johanna Ca tharina, d. v. Willem de Schipper en Jo hanna Jozina van den Berge; 10, Mari nus Abraham, z. v. Izak Kole en Corne lia Zuidijk; 22, Leendert Adriaan, z. v. Abraham Smit en Pieternella Smalle gange; 23, Dina Janna, d. v. Nicolaas Gillis Geschiere en Johanna Francina Koeijers; 25, Pieternella, d. v. Adriaan Moerdijk en Elisabeth Murre; 29, Jan, z. v. Johannis Proost en Elizabeth Luit- wieler. Overleden: 6, Willemina Remijnse, 63 j.; 9, Leuntje Weststrate, 93 j., wed. v. Jan Jansens; 15, Elisabeth Lavooij, 92 j., wed. van Abraham de Leeuw; 22, Herma- nus van den Dries, 81 j., wedn. v. Neel tje Leenman; 24, Marinus Murre, 58 j., echtgen. van Leuntje den Engelsman. ST. LAURENS. Getrouwd: M. Boo gaard, 23 j. en M. S. van de Walle, 25 j. Bevallen: J. de Visser geb. de Kok, z,; A. Hillebrand geb. Fransoo, d.; R. Marinissen geb. Geertse, z.; J. Kooel geb. Blok, z. Overleden: J. A. de Visser, 7 dagen (M. G.) DOMBURG. Geboren: Francois, zv. Jo hannes de Visser en Johanna Dekker. THOLEN. Geboren: 3, Jasper, zv. J. Lievisse-Adriaanse en J. A. Pijipelink; 9. Pieter Cornelis, zv. M. Bijl en .A. Nelisse; 17. Aaltje Elisabeth, dv. M. Laban en P. P. Schooff; 19, Adriana Cornelia, dv. P. J. v. Beers en J. de Graaf; 26, Teun. zv. Jobs-. Schot en M. Duine. Overleden, 26, J. K. v. Nieuwenhuyzen, 70 j., man van G. van Nieuwenhuyze. Slaap, de beste helper tegen vermoeidheid. Eenigen tijd geleden werd door een der groote tijdschriften een enquête gehou den: aan vooraanstaande vrouwen werd gevraagd, hoe zij haar jeugd en schoon heid wisten te bewaren. Een van baar antwoordde: „Ik blijf jong, omdat ik veel slaap" en gaf daarmee bet middel bij uit nemendheid aan om jong te blijven. Een verstandige levenswijze houdt in de eerste plaats in, dat men er voor zorgt voldoenden slaap te krijgen. Hoeveel dat is, hangt van bet individu af. Voor een volwassen mensck kan men aannemen, dat acht uur slaap gemiddeld voldoende is. Maar er zijn menschen, die meor of minder noodig hebben. Een vrouw die verscheidene nachten niet voldoende geslapen beeft, kan voor den spiegel nagaan, dat zij er minder friscli en ouder uitziet. Slaapt zij dan weer een nacht goed, dan is bet kwaad hersteld. Slaapt men echter te dikwijls onvoldoende, dan worden de nadeelige gevolgen blijvend. Het gezicht van iemand, die uitgerust is, maakt den indruk mooier en jonger te zijn, dan dat van iemand, die slaap te kort is gekomen, dat kunnen we aan ons zelf en Dij menschen uit onze naaste om geving nagaan. Dat hangt voor een deel ook weer samen met het herstel van de spieren door den slaap. Uitstellen van den slaap 's avonds kan ook de prestaties van bet geheugen tot 50 pet. reduceeren. Regelmaat en orde is bij den slaap zoo goed als bij andere lichaamsfuncties een eerste vereischte. Probeert men over de op gewonen tijd op komende vermoeidheid heen te komen dan verdwijnt de behoefte aan slaap dik wijls heelemaal en kost bet moeite om op een later uur in slaap te komen. Voldoende slaap houdt een mensch jong. Menschen, die erg veel slaap te kort zijn gekomen wankelen, alsof zij te veel gedronken hadden. Een rijstgerecht naar Deensch recept. Rijst als dessert is voor ons geen on bekende; met boter en suiker, krenten of rozijnen, of bessensap komt bet vrijwel in elk gezin regelmatig aan de beurt. Er zijn van rijst echter ook meer ingewik kelde nagerechten te maken, zooals in het hiervolgende recept wordt beschre ven. Deze ovenschotel is niet alleen sma kelijk, doch ook voedzaam, zoodat het als slot van een niet omvangrijken maal tijd een goede aanvulling vormt. De schotel, die zooals men ziet een variant vormt op de meestal met gries- meel bereide pudding met bitterkoekjes, beet, met een verwijzing naar bet land van herkomst Deense be rijst (berekend voor 4 personen); 1 ei, L. melk '(7V2 kopje), 100 gram (1 ons) rijst (1 klein kopje), 50 gram (V» ons) sui'ker (ruim 3 afge streken eetlepels), 100 gram (1 ons) bit terkoekjes, stukje vanille of dun schil letje van citroen, een weinig zout. Kook de goed gewasschen rijst op een zacht vuur gaar in de melk met de va nille of de citroenschil en een heel klein beetje zout (plm. lVa uur). Roer er dan de suiker en de eierdooier door, klop het eiwit flink stijf en vermeng ook dit met de rijst. Leg laag om laag in een met wat boter ingesmeerd vuurvast schoteltje de rijst en de bitterkoekjes. De bovenste laag moet rijst zijn. Laat het schoteltje in de oven lichtbruin wor den (matige bovenwarmie plm. 10 min.). Nog enkele recepten. Bananenpudding. Kook op de gewone manier vanillepudding van een halve liter melk, vier eetlepeltjes custard en 5 eetlepels suiker. 'Schil twee bananen" en snijd ze aan plakjes; week die circa 15 minuten in sap van een uitgeperste citroen en een eetlepel poedersuiker. Doe de helft van de puddingmassa in oen omgespoelden vorm, leg hierop de bananenschijfjes en daarop de rest van de pudding. Bedruip de pudding na bet storten met, bet citroensap. Chocoladedrank. Voor 1 flesch van dezen smakelijken chocoladedrank neemt men Va ons poederchocolade, V2 pond sui'ker Va stokje vanille en V2 1. water. De vanille op een klein vlammetje lang in het water laten trekken. In een pan netje de poederchocolade en de suiker met elkaar vermengen, dan aanmaken met wat water. De rest van het water en de vanille toevoegen, alles te zamen 20 min. zachtjes laten 'koken. Dan de va nille er uit nemen en den chocoladedrank in een goed schoongemaakte flesch doen. Ze verdunnen met, 2 maal zooveel koude melk. Dfeze drank kan niet langer dan 2 weken worden bewaard. Beste Nichtjes en Neefjes! Nu we weer September op den kalen der zien staan, is de tijd van spelen en vacantiegeneugten voorbij. Het lijkt nog maar zoo kort geleden, dat September zoo ver in het verschiet lag en nu behoort de zomer haast alweer tot het verleden. Als we buiten loopen dan ruiken, dan voelen we, dat de herfst weer in de lucht zit, het is zoo anders in de natuur dan in de zomersche dagen, die achter ons liggen. Maar ook deze tijd heeft zijn eigen bijzondere schoonheid. Nu de vacantie's overal ten einde zijn, gaan we ock met ons Babbelhoekje opnieuw beginnen. Ik ben al verlangend naar de briefjes en hoop, dat er geen getrouwen zullen ontbreken. Als er soms jongens of meisjes zijn, die dit lezen en eigenlijk ook wel zin zouden hebben om mee te doen, zou ik hen aanraden dit niet uit te stellen, maar meteen te beginnen met de raadsels op te lossen. Je hoeft er voor den eersten keer heusch geen langen brief bij te doen dat komt later vanzelf wel. En nu is er nog iets, waar ik natuur lijk niet over kan zwijgen, ik bedoel het aanstaande bezoek van onze Koningin aan Zeeland. Jongens wat was dat een verrassing toen we hoorden, dat de Koningin hier naar toe zou komen om de landbouw tentoonstelling in Hulst te openen en het gedenkteeken in Middelburg te onthullen. Ik had jullie gezichten wel eens wil len zien, toen je dat hoorde, vooral van hen, die de kans hebben Haar te zien, want ieder, die maar even in de gelegen heid is gaat natuurlijk naar Middelburg, Hulst of een andere plaats, waar hij Haar zijn hulde kan betuigen. De schoolkinderen, die Haar aan de stations mogen toezingen, treffen het maar weer en wat zullen ze hun best doen, want voor de Koningin te mogen zingen, dat overkomt niet iedereen. Ik hoop maar, dat het één groot Oranje festijn wordt, overal waar onze Lands vrouwe komt. Nu kunnen de Zeeuwen ook weer eens hun Oranjeliefde toonen, waar wij na tuurlijk allemaal aan meedoen, zoodat het één Oranjejubel wordt, overal waar Zij verschijnt. Jongens en meisjes, als van ouds ver wacht ik de briefjes met de oplossingen van de raadsels, vóór Donderdag. Jullie zorgt er maar voor, dat or dan oon flinke stapel ligt.. Hier volg<jn weer do prijsraadsols. 1. Voor de grooteron. Het geheel bestaat uit 50 letters. 28. 41. 3. 16. 50. 42. 7. Is het oen grooto dag voor 37. 10. 32. 47. 6. 18. 5. Iedere Zeeuw wil dan naar do 14. 38. 4. 23. 11. 19. 29. 43. Zij zullen haar een hartelijk 22. 45. 24. 40. 15. 1. bereiden. 25. 15. 34. 5. 33. 9. 50. 36. 30. toonen dan hun Oranjeliefde. De vereenigingen nemen hun 35. 31. 21. 17. 46. 9. 26. 30. mee. We zorgen met elkaar, dat het een echte oranje 8. 10. 13. 38. 15. 7. 17. 49. 12. wordt. De 5. 2. 1. is een bekende plaats in Middelburg. De wachtenden moeten don tijd maar met 44, 20. 34. 12. 26. 16. korten. Het zal voor 48. 27. 24. 39. 21. een feest dag zijn. 2. Voor do kleineren. Het geheel bestaat uit 21 letters. Een 1. 19. 7. is een lastig insect. Een 18. 10. 4. 5. is om iets vast te hinden. Een 17. 9. 5. 14. 16. 20. is eert trap. Een 18. 11. 19. 7. wordt meest over water gebouwd. Een kind dat angst heeft is 18. 2. 8. 21. 12. 3. 17. is een ander woord voor dwaas. 13. 15. 6. is een meisjesnaam. Allen hartelijk gegroet van TANTE DOLLIE! DE KLEINE KAPITEIN. XXXI. Zoo, nu moest hij eens even ophouden, bet ging goed boor, hij bekeek bet eens op een afstand en liet bet liebt er van alle kanten op vallen. Nou met zoo'n cadeautje kon bij best aankomen, 't zou de vraag nog zijn of de andere jongens zoo iets moois gaven. Wat zou Hans.... bo, daar ging1 het zaagje bijna te ver, je moost er toch zóó mee oppassen. Eindelijk was bet do middag van Wouts verjaardag. Dadelijk om vier uur bolde Piot naar buis, want hij moost zich eerst notjea op knappen vóór bij naar het feest ging. Hij was toc'h wel een beetje zenuwach tig, zoomaar in zoo'n groot buis te mo gen spelen en eten ook, en als bij er aan dacht bij die» deftige menschen aan ta fel te moeten zitten, zooiets was hem nog nooit overkomen. Hij speelde wel eens bij de jongens uit de buurt als ze jarig waren, maar dat waren heel gewone, net als bij zelf. Bij zulke deftige mpnscben was hij nog nooit geweest. Moeder bad al zoo vaak gezegd, dat hij vooral beleefd moest zijn en met twee woorden moest spreken als mijnbeer of mevrouw soms iets aan 'hem vroegen, dat bij dat vast wel niet zou vergeten. Hij moest netjes praten en vooral niet schreeuwen. Om bfj half vijf was Piet al heelemaal klaar, bet lijstje lag keurig ingepakt op tafel en moeder inspecteerde nog eens of bij er nu werkelijk wel netjes uitzag. Zijn schoenen glommen, zijn banden waren schoon, in bet baar een mooie schoiding, die bad bij wel drie over moeten doen voor ie recht was; je hoor, zóó kon bet, knikte moeder goedkeurend. Nu Piet, je weet bet, maande ze nog eens: beleefd zijn, met twee woorden spre ken en niet schreeuwen. Ja Moe. Piet wist bet. Klokslag half vijf ging hij de deur uit. In de straat, zoolang Moe hem zien kon, liep hij gewoon, maar zoodra bij den boek om was, bolde bij tot aan de straat waar Wout woonde; toen deed bij bet. weer kalmpjes aan. Hij keek goed naar de nummers, ja, hier was bet, statig ging Piet de breede stoep op' en trok aan de bel, een mooie hoor, het leek wel een gouwe. Als ze 't lijstje nu maar mooi vinden, werd Piet toch nog een beetje bang, toen hij in de gang stond, waar hij een ge beeldhouwde bank zag staan, 't Was maar zoo'n een klein stukje hout. Hij was de eerste en dat vond hij eigenlijk wel fijn. Nu waren de andere jongens er tenminste niet bij als Wout het pakje van hem uitpakte. Toen Piet Wout's moeder zag was bij toch heelemaal niet verlegen, hij vond het een aardige dame en wat vónd zo het lijstje mooi. Piet keek in spanning toe, toen Wout het uitpakte, wat zou hij er van zeggen? Nu, dat het naar zijn zin was, kon je nieteen wel aan zijn gezicht zien. Oh, wat fijn, kijk eens Moe dat treft toch ook wel. Wout had er niet eens dadelijk erg in, dat Piet het zelf gemaakt had, maar Mevrouw zag het direct. Daar heb je heel wat werk aan gehad Piet en het is werkelijk heel mooi ge worden, Wout) mag het wdl bijzonder waardeeren. Ja maar Moe, zei Wout een beetje on geduldig, ziet u dan niet, dat het precies bij de foto past. Wout haalde uit een vloeipapier een portret te voorschijn, waarop drie jongens stonden, kijk eens verduidelijkte hij aan Piet, dat zijn mijn vrienden, die foto hebben ze vanmorgen gestuurd, en nu past dat lijstje er prach tig bij. Wout was niet gerust voor de foto netjes in het lijstje zat en Piet vond, dat het toen nog veel mooier leek, en hij was wat blij, dat zijn cadeautje zoo goed van pas kwam.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6