De opleving in den kleinhandel. Uit de Provincie Kerknieuws echo zaken gericht, waarin opheffing wordt gevraagd van de omzetbelasting ten aanzien van machines en bedrijfs- hulpmiddelen, op welke producten, naar wordt betoogd, bedoelde belasting eigen lijk tegen het systeem van de wet in wordt geheven. De kamer bepleit tevens beëindiging van de beffing van de gewone invoer- echten op machines en machine-onder- deelen. NEDERLANDSCHE SCHEPEN TE SJANGHAI. Vervanging van de „Van Galen". Naar men verneemt, wordt overwogen binnenkort H. Ms. torpedobootjager „Van Galen" te Sjanghai te vervangen door een flottieljevaartuig van Ned.-IncLië. Hiervoor zal vermoedelijk H. Ms. „Flo- ïes" worden bestemd. WAAROM DE INVOER VAN DEENSCH RUNDVLEESCH WERD TOEGESTAAN. Poging om den uitvoer van Nederlandsche producten te verruimen. De Minister van Economische Zaken heeft ten vervolge op de beantwoording van vragen van den heer Weitkamp be treffende den invoer van rundvleesoh uit Denemarken nog medegedeeld, dat hot hem bekend is, dat het besluit der regeo- ring om voor 1937 een invoer van 3.0 millioen kg rundvleesch uit Denemarken toe te staan in landbouwkringen tot cri- tiek aanleiding heeft gegeven. De minister is ter nadere toelichting van het bedoelde besluit der regeering bereid mede te deelen, dat het toestaan van deze invoer zijn oorzaak vond in don wensch verruiming van de handelsbe trekkingen tusschen Denemarken en Ne derland te bevorderen, waardoor een aan zienlijken uitvoer van Nederlandsche pro ducten, met name ook van eierteeltpro- ducten, mogelijk werd. De regeering verwachtte daarbij, dat do Nederlandsche rundvleeschmarkt vol doende stabiel zou blijken om dezen in voer, welke tenslotte niet meer bedraagt dan 1 pet. van de totale vleeschconsump- tie in 1936, te verdragen, welke verwach ting blijkens het marktverloop gedurende den laatsten tijd niet ongegrond is ge weest. Gezien het geringe percentage, dat de onderhavige invoer van de totale vleesch- consumptie uitmaakt kan, naar de mee ning der regeering, in dezen niet van een maatregel gesproken worden, die 't land bouwbedrijf in ongunstigen zin zou kun nen beïnvloeden. Voorts geeft de minister alis zijn meening te kennen, dat, hoezeer hij zich er ook van bewust is, dat de in komsten in den landbouw in vele opzich ten nog onbevredigend zijn, hij een zoo- danigen maatregel onder bepaalde om standigheden gerechtvaardigd zou kunnen achten, n.l. indien daarmede belangen van andere deelen van het nationale bedrijfs leven in belangrijke mate zouden worden bevorderd, en zéker indien daartoe sier teeltproducten behooren, welke kunnen worden geacht een onderdeel van den landbouw uit te maken. De minister is eveneens van oordeel, dat niet getracht moet worden de bedrijfs resultaten van de slagers te verbeteren door maatregelen, welke de prijzen der koeien omlaag drukken. DE BRAND OP DE „KOTA AGOENG". Post gedeeltelijk vernield. Volgens bij bet hoofdbestuur der P. T. T. ontvangen inlichtingen heeft de vuur haard op de „Kota Agoeng" gewoed in de mailkamer. Een gedeelte van de brie ven- en pakketpost is verbrand. In welke mate de ipost door den brand is verloren gegaan, is nog niet bekend. HET KONINKLIJK BEZOEK. In verband met het steeds grooter wordende aantal deelnemende vereeni- gingen, worden alsnog gereserveerd de beide zijden der Stationsstraat, de Rot- terdamsche kaai van de nieuwe brug tot de Brakstraat, en op den terugweg, de toegang tot de Koepoort en het gedeelte daarvoor en er naast, het voetpad langs Schouwburg en de Gasfabriek tot de wo ning van den opzichter aldaar, bet ge deelte achter den tuin van het Gasthuis aan het Molenwater, het gedeelte van het Molenwater (voormalige Korte Hee- rengracfat) zijde Watertoren, het par- keerterreintje tegenover den Watertoren. Deze weggedeelten, benevens die, welke wij reeds eerder publiceerden, '(Vlissing- scbesingel zijde Melkfabriek, Blauwedijk zijde Kanaal, Kaden aan de waterzijde, Molenwater achter de 'boomen van Koe poortstraat tot Noordbolwerk) zijn dus alle gereserveerd voor de leden van de vereenigingen, die aan het défilé zullen deelnemen. Het publiek zal dus goed doen dóór niet te gaan staan. Er is overi gens langs den weg nog plaats genoeg om den Koninklijken Stoet te zien voor bijtrek ken. Toegang tot het Dam-terrein voor ge- noodigden en hen, die zich voorzien heb ben van kaarten, tot 2.15 uur namid dag. Na dat tijdstip wordt nie mand meer toegelaten. De aandacht wordt er nog op geves tigd, dat tijdens het défilé langs het Mo nument de afzetting op den Dam gehand haafd blijft, totdat de laatste ivereeniging zal zijn voorbijgetrokken! PoIItie-maatregelen. Db commissaris van politie verzoekt ons nog mede te deelen, dat 1. op de heenroute alle rijverkeer te 2 uur zal worden stopgezet. Naar de rich ting Vlissingen ga men na dat tijdstip tot ongeveer 3 uur langs den Ouden Vlis- singscheweg, van riohting Goes komen de. Voor richting Veere en Domburg zal zoo mogelijk het rijverkeer gaande wor den gehouden via Kanaalbrug, Loskade, Nieuwepoortstraat, Kinderdijk, Spijker- brug, Nieuwe brug, Rotterdamschekaai, Nederstraat. Van 3 tot 3.45 uur is het rijverkeer over de Kanaalbrug weer mo gelijk. Vanaf laatstgenoemd tijdstip wordt het rijverkeer weer stopgezet tot de Ko ninklijke Stoet het Station heeft bereikt. 2. Op de terugroute alle rijverkeer om 3.45 wordt stopgezet. 3. Het meeloopen of volgen van den Koninklijken Stoet is verboden. 4. Geen rijwielen en kinderwagens tus schen of voor het publiek langs de af zettingen worden toegelaten. 5. De bruggen, waarover de Sto^t zal gaan, geheel worden vrijgehouden, 6. Het klimmen in lantaarnpalen en boomen, zoomede het zich bevinden op tassen steen langs den weg, is verboden. 7. Het publiek wordt verzocht in de straten rechts te houden, niet midden o«p den rijweg of op hoeken van straten te blijven staan. 8. Het publiek wordt verzocht bij1 ver trek van trams, booten en bij het spoor wegstation niet op te dringen, doch in queue te gaan staan. VEREENIGING VOOR GEMEENTE BELANGEN. De politie ten plattelande. In de des middags voortgezette verga dering werden de discussies over do prae-adviezen inzake de politie ten plat telande voortgezet. Mr P. W. J. H. Cort van der Linden, burgemeester van Groningen, wees op het Rijkspolitiebesluit en bracht dank aan den heer Schreuder, dat hij door zijn prae-advies alle oogen geopend heeft voor het gevaar, dat dreigt. D!e burge meesters krijgen op deze wijze twee chefs, nl. de Commissaris der Koningin en aan de andere zijde den Procureur- generaal, die resp. weer de Minister van Binnsnlandsche Zaken en van Justitie als chef boven zich hebben. De Commissaris der Koningin kan nimmer bevelen van den procureur-generaal afwachten. Het gevaar wordt dan groot voor twee meenin gen. Dte handhaving van de binnenland- sc'he orde behoort te berusten onder bin- nenlandsche zaken. Men mag niet de vraag stellen of men een goeden of een slechten burgemeester heeft, want ook bij de rijkspolitie hangt alles van den persoon af. De politie-mannen doen toch ook aan politiek, anders zouden zij geen goede staatsburgers zijn. Juist voor het platteland acht spr. een staatspolitie het minste noodig. De heer G. ivan Andel, burgemeester van Zuidland, sloot zich aan bij' de be- toogen van de 'heeren Baumann en Gort v. d. Linden. Als er in groote gemeenten extra moeilijkheden zijn moet men toch ook een beroep doen op dien steun van de rijkspolitie en meermalen oo'k van de militaire macht. Nu men komt tot gene rale regelingen ten opzichte der gemeen te-veldwachters gaat het best. Vroeger was men te verdeeld. De eerste prae-adviseur, de heer T h. P. J. Eisen, burgemeester van Naald wijk, verzekerde dat men zeker niet blind is voor de fouten van het huidige stel sel, maar wat nu wordt nagestreefd brengt groote gevaren mede voor onze bestuursinstellingen. Alles moet blijven bij binnenlandsóhe zaken, want daar hoort het bij. De tendenz van het capi- tulantenstelsel is een zeer redelijke. Niet alle hoogere ambtenaren van de Rijks- veldwacht worden hulp-officier van jus titie, maar spr. erkent, dat er ter zake eenigszins aan de bevoegdheid van de burgemeesters geknabbeld wordt. Het is niet te zeggen, dat de gemeentepolitie in haar geheel heter is, maar oo'k niet om gekeerd. Er is een verkeerde kastegeest die weg moet. Spr. is het niét heelemaal of heelemaal niet met den heer Schreuder eens. Deze zegt niet aan politiek te doen, maar in zijn betogen tegen de burgemeesters drijft hij wel degelijk politiek. Vroeger werden burgemeesters benoemd in den geest der regeering, nu wordt veelal re kening gehouden met den geest der be volking. Neutraliteit bestaat ook volgens spr. niet, want ieder heeft toch zijn eigen gedachten. Spr. ontkent, dat de veilig heid op het platteland minder zou zijn dan in de steden. De tweede inleider, de beer W. H. Schreuder, commissaris ivan politie in Amsterdam, kreeg vervolgens 'het woord. Spr. zeide o.a., dat men bij1 een algemeene rijkspolitie bij het aanwijzen van standplaatsen toch zeker ook zal let ten op den aard der bevolking. Spr. is volkomen bekend met het bestaan der veldwachterscursussen. Hij erkent per soonlijk politiek niet neutraal te zijn, maar wel tegenover de bevolking. De 'heer van AndelWij ook. De heer Schreuder is van meening, dat de ontwikkeling ook bij de Rijksveldwac'ht beter wordt. Hij waarschuwt de debaters voor grepen uit de praktijk, want die zijn altijd gevaarlijk. Het komt aan op tact en op het optreden bij misdrijven. In het rijkspolitiebesiluit ziet spr. iets van tijdelijiken aard. Met opzet heeft spr. in zijn advies het buitenland buiten be schouwing gelaten. De politie in de groote steden doet de laatste jaren bijna alles zonder extra hulp en zeker zonder die van militairen. Spr. heeft met opzet de burgemeesters als administratieve amb tenaren geheel buiten beschouwing ge laten. Maar de burgemeesters moeten plooien en dit kan als hoofd van de po litie verkeerd zijn. Spr. zegt, dat bij de i politie het stelsel geldt, dat de eerste klap een daalder waard is. Men moet zoo noodig niets of niemand moeten ontzien. Daarom is spr. zoo voor staatspolitie. De burgemeester moet met de meening der ingezetenen ten volle rekening hou den. Geroep„Neen, neen!" De heer Schreuder zegt nog, dat hij' de kwestie-Mussert in Amsterdam te behan delen kreeg. Toen men dacht dat Mussert het eerst opgetreden was werd hij in de pers van bepaalde richting geprezen. Toen men de eigenlijke daders van het ruiten vernielen had, kwamen de lof tuitingen juist van den anderen kant. Spr. leest dan een brief voor ivan een veldwachter, die aangeeft hoe de eene burgemeester medewerkt en een andere juist tegen. Mr Cort van der Linden protesteerde met klem tegen deze revolutionnaire op ruiing tegen het gezag van de burge meesters. De heer Schreuder besloot met te ver zekeren, dat zijn doel niet was een oratio pro domo te houden. Dte voorzitter wees er op, dat er zeker iets verbeterd moet worden, doch dat men de burgemeesters niet mag uitschakelen. Het is reeds goed, dat er eenige verbete ring in de samenwerking komt bij' de ver schillende politieorganen. Men moet niet generaliseeren, ook niet ten opzichte van de staatspolitie. Ontvangst ten stad huize. Men begaf zich vervolgens naar het Stadhuis, waar in de raadzaal een offi- cieele ontvangst plaats had door het ge meentebestuur. De burgemeester sprak de gasten toe en liet zich waardeerend uit over wat de vereen, voor de gemeenten in Nederland in den loop der jaren is geweest. Tot de bestudeering van hoevele vra gen heeft haar initiatief den stoot gege ven. Ook de vergadering van heden is daarvan het bewijs. Nu reeds 53 jaar lang kennen we hare examens gemeente-administratie, 20 jaar lang het voorbereidend examen en dat voor gemeente-financiën en, sedert eenige jaren, 'het mede van harentwege afgeno men examen gemeente-accountant. Het is verheugend, dat in de laatste jaren het groote belang van de opleiding voor den administratieven dienst in het algemeen wordt ingezien. Het is deze Vereeniging geweest, die door de instelling van haar examens, in Nederland baanbrekend werk heeft ver richt. Nooit als in den loop der laatste 50 ja ren hadden de gemeenten aan construc tief werk, als van deze Vereeniging, zóó groote behoefte. Als dan ook ten onzent het gemeente lijk bestuursapparaat van. nu, zich over 'het algemeen uitnemend opgewassen toont tegen de zooveel meer gecompli ceerd geworden taak, die het zich ziet toevertrouwd, dan is dit mede aan deze V .een. te danken. Het doet Spr. genoegen, dat deze Vereen, na 1909 en 1929, dit jaar is teruggekeerd naar Zeeland. Moge de Vereeniging in Middelburg, in Zeeland, Stad en Land van rijke cul tuur, van veelzijdige schoonheid en van zoo bijzondere bekoring enkele aange name dagen doorbrengen. Namens de gemeente Middelburg biedt Spr. de hartelijke wenschen aan voor den voortduronden bloei der Vereeniging. De waarnemend voorzitter, mr van Oppen, bracht dank voor deze woorden en uitte zijn beste wenschen voor Middel burg. Des avonds had een gemeenschappelijk ke maaltijd plaats tijdens welke het stadhuis werd belicht. Heden maakten de congressisten een autorit door Walcheren. GERAAMTEN IN HET VROEGERE WELLE OP NOORD-BEVELAND GEVONDEN. Als men van Kortgene naar Golijns- plaat gaat, dan passeert men den West- weg (het z.g. wegje van Marcusse). Hier heeft vroeger, op het eind van het weg je, vlak onder den dijk, een kerkdorp ge legen. Dat dorp heette Welle. Hier waren deze week werklieden bezig om een sloot dieper uit te graven voor het leggen van een rioleering ten be hoeve van de afwatering van een stuk land. Men spitte in het circa 1.20 m diepe slootje een paar steken grond weg, en stootte nu eens hier, dan weer daar op een aantal doodshoofden. Soms vond men geheele geraamten, ook wel beenderen. Verder een groot aantal oude Zeeuwsche moppen. Men heeft 1012 schedels gevonden. Men heeft niet alles uitgegraven wat er zooal zichtbaar kwam. De buizen voor Je rioleering gingen op sommige plaatsen over de beenderen heen. Er waren schedels bij van oude en jon ge menschen en van kinderen. Ongetwijfeld heeft men hier te doen met de begraafplaats van het vroegere dorp Welle. Welle was een dorp, dat reeds in 1413 bekend was. Misschien nog wel vroeger. Vóór 1413 moesten de inwoners van Kort gene, voordat deze plaats met muren en grachten omringd werd, naar 'het dorp Welle ter kerke, daar er op Kortgene nog geen was. Eenige jaren geleden werden in de on middellijke nabijheid van Welle werk zaamheden verricht. Men stuitte toen op een fundament ter dikte van een meter. Zeer waarschijnlijk was dit een muur van de oude kerk van Welle. Daar nu de bewuste sloot, waarin men de geraamten vond, in de onmiddellijke nabijheid ligt van de plaats waar men het fundament vond, ligt het voor de hand, dat de begraafplaats van Welle gelegen heeft rond de kerk. Bij den grooten watervloed in 1522 is geheel Noord-Beveland overstroomd. De huizen, kerken, kapellen en hoeven ston den in een groote, uitgestrekte zee. Zes en zestig jaar lang heeft deze overstroo ming geduurd. Alles stortte in; geheele dorpen vergingen in den vloed. Ook Welle stortte ineen. De geraamten, welke thans in Welle gevonden zijn, dateeren dus in ieder ge val van vóór 1532. Onderscheiding. Bij Kon. besluit van 18 Augustus is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, A. E. Langenhorst, direc teur van de r.-k. landbouwwinterschool, lste secretaris van de landbouwtentoon stelling Hulst 1937, te Hulst. Prov. vergadering Meisjesvereenigingen. D'e algemeene vergadering van de Prov. Afd. Zeeland van den Bond van Meis jesvereen. op Geref. Grondslag in Ne derland zal Woensdag 15 Sept. a.s. te Terneuzen worden gehouden in de Geref. Kerk aldaar. In de morgenverga dering die om half elf aanvangt, zal als referente optreden Mej. J. SI egt met het onderwerp: „Luctor et Emergo" en in de middagvergadering de heeren Dte W. H. v. d. V e g t Geref. predikant te Goes, met het onderwerp: "Ons gebedsleven" en Da W. G. v. H o u t e, idem te Terneuzen die een opwekkend slotwoord spreken zal. De vlaggetjesverkoop voor den Ghr. arbeid in de Weermacht bracht te Kam perland, Koudekerke en Nieuwland f 11.50, f 15.31 en f 10.59 op. Middelburg. De winkelweek. De ze wordt wel begunstigd door mooi weer in de avonduren. Daardoor was het ook gisterenavond weer gezellig druk op straat. Te 9 uur was er weer een muzikale wandeling, ditmaal van Oefening na den Arbeid en 'het Pijperkorps Juliana. Toen men op de Markt terug was, gaf het mu ziekkorps en ook het pijperkorps ieder twee extra-nummers ten beste, wat wel zeer op prijs werd gesteld. De bekroningen. Intusschen waren bestuur en jury in hotel de Burg bijeen om den uitslag van den wedstrijd vast te stellen. Er konden hoogstens 30 punten worden behaald. Hadden twee winkels een gelijk aantal punten, dan werd er geloot. De uitslag was als volgt: A. Afdeeling Artistiek: le pr. Fa. G. F. Diesch, Markt 76 p.; 2e pr. Fa. C. J. M. Hackenberg (kleine winkel) 72 p.; 3e pr. Fa. J. B. Diesch, Burg 69 p.; 4e pr. L. Gabriëlse, Langeviele 68 p.; 5e pr. Fa. F. B. den Boer 66 p.; 6e pr. Fa. Sies-Wittendrop, Gravenstraat 62 p.; 7e pr. Mag. De Uiver, Korte Delft 60 p.; 8e pr. L. Helder, Lan- gedelft 53 p.; 9e pr. Mag. de Vlinder, Kortedelft 52 p.; 10e pr. J. Minderhoud, Burg 49 p.; lie pr. Fa. de Dreu, Lange- delft 41 ;p. B. Afdeeling origineel en reclame ma kend: le pr. Fa. Schulte en Thieme, Huis met de Roode Pilaren 75 p.; 2e pr. Gebr. Kunst, Langedelft 64 p.; 3e pr. P. J. M. Hackenberg (groote winkel) 61 p.; 4e pr. Gebr. Peek 60 ;p.; 5e pr. Fa. M. H. Boas- son en Zonen 59 p.; 6e pr. Vroom en Dreesman 57 p.; 7e pr. L. v. d. Hiele 57 p.; 8e pr. L. J. van 't Westende 56 p.; 9e pr. Gebr. Dtenevers 53 p.; 10e pr. G. J. Rijke, Langeviele 50 p.; lie pr. A. G. Versluij® 49 ip.; 12e pr. C. Verhage, Dam 48 p. De eerste zes prijswinaars van iedere afdeeling krijgen een medaille, de andere een eervolle vermelding. Zooals bekend kregen zij, die een eer sten of een tweeden prijswinner bij het woord raden goed hadden, een extraprijs van f 10 resp. f 5 in waardebons, te be steden bij: een der deelnemende winke liers. G. Alcots, Molenwater en S. van Rand- wijek, Loskade kregen ieder f 10, R. Hoogesteger, Noordweg en M. Sul, Lan geviele ieder f 5. Hedenmorgen zijn de medailles en de diploma's bij de geluk kige winnaars thuis bezorgd. Goes. Heden werd aan onzen stadgenoot J. P. de Dreu vanwege de Vereenigde Gasfabrikanten in Nederland uitgereikt hel diploma voor gasfitter. Kloetinge. Loop der bevolking over de maand Augustus. IngekomenWed. M. Meulenberg-Mol en gezin, van Ellewouts- dijk, Patijnweg B 83f; G. G. Meulenberg, van Rilland-Bath, Patijnweg B 83f; L. A. 'Gehuijs, van Goudswaard, Lewestraat A 48; M. Meulenberg, ivan Amsterdam, Patijnweg B 177. Vertrokken: A. J. Herdink, naar Sluis, Kade 44; J. Allemekinders en gezin, n. s-H. Arendskerke, Ankerveerschedijk F 119; A. de Jonge en gezin, naar Nisse A 46; Jan van Liere, naar Goes, J. A. Blanckstraat 8; Dina van Zweden, naar Goes, Heernisseweg 1Jacomina M. Weststrate, naar Voorburg, van Heuren- straat 20; M. D'. Vermaire 'en gezin, naar Goes, Leliestraat 64. lerseke. Vrijdagavond had alhier een protestvergadering der mosselkweekers plaats. De zaal was goed bezet. De heer E. Sterk, die ook deze verga dering presideerde, legde, evenals te Brui- nisse den nadruk op een drietal punten: I. vrije handel (weg met de combinaties); 2. controleurs, die onpartijdig zijn; 3. be taling voor mossels varen naar Philip pine. Door vrijen handel zal de omzet van mosselen aanmerkelijk worden vergroot. Dat is het groote doel, dat iederen mos- Het secretariaat van' den Centralen Bond van Ned. Verbruikscoöperaties schrijft: Onder de vele gegevens die den laat sten tijd gepubliceerd worden, om te il- lustreeren, dat ook in Nederland een eco nomische opleving plaats vindt, ontbreekt nog steeds een cijfer dat een beeld geeft van den invloed dien de kleinhandel van die opleving ondervindt. Het economisch bureau van den Cen tralen Bond van Ned. Verbruikscoöpera ties heeft in begin Augustus aan de bij dien bond aangesloten coöperaties ge vraagd om opgave van het bedrag der geldelijke omzetten in de periode 6 Juli tot 1 Augustus 1936 en 5 Juli tot 31 Juli 1937. Het bureau ontving antwoorden van 108 coöperaties en het bleek, dat huu omzet in de maand Juli 1937 7.1 pet. grooter was dan in de maand Juli 1936. De omzet van de brood- en banketbak kerij-afdeelingen steeg met 6.8 pet., die van de kruideniersafdeelingen met 5.1 pet., die van de overige afdeelingen met percentages, varieerende tusschen 6.3 en 22.6 pet. Wellicht mag uit deze cijfers de con clusie worden getrokken, dat ook de de tail'handel, zij het in bescheiden mate, in de opleving gaat deelen. selkweeker interesseert. Wat de contro leurs aangaat, bij de benoeming van deze ambtenaren is uitdrukkelijk van het standpunt uitgegaan, dat alleen men schen, die niet bij de mosselkweekerij of handel waren betrokken, benoembaar waren. Dit is gehandhaafd voor alle plaat sen, behalve voor Philippine. Daar zijn 2 controleurs benoemd, die zonen van kweekers-handelaren waren. Wel is de eene overgeplaatst naar Yerseke, maar de andere controleur Rammelo is in middels zelf kweeker geworden en door zijn lidmaatschap van Phimos tevens han delaar. Deze moet nu mosselen ontvan gen en in klasse onderbrengen, die hij zelf ontvangen moet. Wie kan daar nu genoegen meenemen? Wat het derde punt aangaat, de bevoorrechting van Philip pine is groot. Deels door zijn gunstige natuurlijke ligging, deels door de wer king van 't verdrag van 1839, waardoor vandaar mosselen, die in den Braakman hebben gestaan, België vrij kunnen wor den ingevoerd. Tholen en Yerseke moeten daarvoor betalen. Meerdere kweekers waren de meening toegedaan, dat een vergoeding van 0,15 per ton voor het brengen van mosselen naar Philippine gewettigd was. Besloten werd, dat èn voor vrijen handel èn voor de beide andere punten ter plaatse, waar zulks behoort, een lans zal worden ge broken. De heeren C. van den Bosch en D. J. Sinke werden uitgenoodigd deze stappen te doen. Heinkenszand. Donderdagavond verga derde de Bloemenvereeniging „Vergeet mij niet", onder leiding van haar voor zitter, den heer C. Nijsse Gz. Een be stuursvoorstel om een tentoonstelling te organiseeren, werd met alg. stemmen aan genomen. Deze tentoonstelling zal omvat ten: bloeiende zoowel als niet-hloeiende planten en bloemen uit kamer en tuin. De tentoonstelling zal worden gehouden op 10 en 11 September a.s. Driewegen, Loop der bevolking over de maand Augustus 1937. Ingekomen: Augustijn Bosman, van Bruinisse, Nieuwstraat A 243, naar no 71; Maria G. van Noort, van Goes, Wil- helminastraat 12 naar no. 36; Wilhel- mina H. van Noort, van Arnhem, Wag- nerlaan 55, naar no. 36. Vertrokken: Frederika G. A. van Nim- wegen, van no. 172 naar N.- en St Joos- land, Langeweg 117. Arnemuiden. Bij Kon. besluit van 13 Augustus is door H. M. de Koningin aan den heer M. Beekman al'hier, Lichtwach- ter 4e klasse bij de Rijkskustverlichting, de bronzen eere-medaille der Oranje- Nassau-orde toegekend, wegens 35-jari- gen getrouwen dienst als zoodanig ver richt. Vrijdagavond werd door „Arnes Ge noegen" alsnog een concert gegeven, in verband met den jaardag van H. M. de Koningin. Het .programma dat vlot af gewerkt werd, bestond hoofdzakelijk uit nationale liederen en gewijde muziek. Aan belangstelling ontbrak het ook thans niet. (Belangeloos bericht.) Oost Souburg. Alhier is opgericht een comité om gelden te verzamelen teneinde biji het afscfheid ivan den burgemeester namens de burgerij een blijvend souvenir aan te bieden. Hiervoor zal een collecte op Maandag a.s. worden gehouden. Kats. Dertig jaar wethouder. Gister was het 30 jaar geleden dat de heer E. G. Priester alhier benoemd werd tot wethouder. Hij' is 43 jaar Raadslid. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Winschoten (Evang.) H. J. F. Wesseldijk te Oud-Schoonebeek, J. D. Michon te Tweede Exloërmond en H. v. d. Loos te Lage Zwaluwe. Beroepen te Wijngaarden, 3. H. Circel, cand. te Amersfoort. i Beroepbaar. 'In de Ned. Herv. Kerk zijn beroepbaar gesteld de heeren C. J. Lambour, cand. te Katwijk aan Zee en C. van Heyst, cand. te Rijnsburg. In de Geref, Kerken is beroepbaar ge-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2