flng op etten. De overdracht van de „Plet Hein". Kerknieuws Onderwijs Ingezonden Stukken. Telegrammen Briefwisseling. Burgerlijke Stand Gemengd Nieuws. 1 MKIIJI mingen. Nog geen 3 CGIlt per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 RIJS. EEN IDKOOPER. id. net de ver- tandigheden ioter op dit enz. De mi en heeft ge lt van boter ongeacht de velke in ver ing van de 3 heffing er KG. te ingang van sr KG. vast- t e r tien edkpoper stijging van nde andere rijsdaling te 'etten wordt d met 5 ets p margarine de prij s rikant af a e met 5 1 a a g d. ng op boter in een lage- iker tot uit- uwt, dat ook i vetten hun nstig bedrag r de verbrui- zal profitee- iet het geval vorden over- heffing, voor n verbruiker mgedaan te minister mengge- argarine rcentage, dat was in den laagd en be- ïeffingen be- w-crisisfonds tomsten van ze verminde- aan de tot /an de steun- ouders wordt s.g. zuivelpot s-uitvoerwet) aanwezig is. idt heden in zullen zeker iaar zijn, dat ikt met ver- ïde en knel- oet de Jeuk bedaren it de ziektekiemen, de huid zich kan n. Flacons d 73 ct, n 1. 2.50. TEGEN N GEN jsselkweekers. te B r u i - [kweekers toij- lespröken. De van Yerseke. voor de klei- r begint te eker gaat de n. De nieuwe Centrale ge inen mossel- laak van veel izoc'ht worden iet stelsel van nnen met te celen in Bel- represailles- zijde zijn uit- latiesteisel in Belgische re- e mosselen in ur geworden, rie van men- ken !kan mos van de mos- ei brengt de tril moet naar varen en ook nee hij tril. punt van de ingen tot het landel en op- istelsel. juichen dit is de zaak nu lere leden zijn r was dat de hen. De voor opkantoor als den handel wijzen. Bij de het een kan- 's en speciaal ra zou helpen, dat men nog r den hande prijsregeling, los van alle gaan er veel in mossels met k goedkoopere Overweldigende belangstelling. Zaterdagmiddag heeft aan boord van de „Piet Hein" op het IJsselmeer de overdracht plaats gehad van het natio naal huwelijksgeschenk aan het Prinse lijk Paar. Om 2 uur had het Prinselijk jacht lig plaats genomen aan de jachthaven te Muiden. Hier zijn Prins Bernhard en Prinses Juliana, evenals Prins Aschwin in zei- lerscostuum gekleed, met klein gevolg, onder een hartelijk gejuich en gejubel der burgerij van het stadje aan boord ge gaan. Onmiddellijk daarna heeft de „Piet Hein" de trossen losgegooid en zijn zege tocht, voor het eerst nu met zijn vorste lijke eigenaars aan boord begonnen. Zoodra de vorstelijke personen aan boord waren, werd de standaard van de Prinses ge'heschen. Dadelijk na het vertrek uit de haven van Mui den, werd een aanvang gemaakt met de bezichtiging van het jacht. De Prinses uitte haar opgetogenheid met de woorden: „Eigenlijk moesten wij hier maar altijd blijven wonen." Tijdens de vaart over het IJsselmeer 'had de overdracht plaats. Dit geschiedde onder het uitspreken van een rede door den heer Ernst Grone. Rede van Prins Bernhard. Hierop heeft Prins Bernhard het woord genomen en o.a. als volgt gesproken: „Mijnheer de voorzitter der technische commissie, Na het bezichtigen van dit zoo bijzon der fraaie schip, dat onze stoutste ver wachtingen overtreft, ontbreken mij de woorden om U onze groote erkentelijkheid te betuigen voor 'dit geschenk. Mijn vrouw' en ik zijn er van over tuigd, dat de „Piet Hein" meerdere malen ons huis zal zijn, niet alleen, wanneer wij voor bezigheden ver van Soestdijk ver wijderd zullen zijn, doch ook en dit zeer zeker in belangrijke mate wan neer wij rust zoeken in het mooie Neder landsche waterlandschap. Met U hoop ik, dat een ieder, die ons dit schip schonk, zal medewerken om ons die rust te geven." Hij' verzocht al degenen dank te bren gen, die dien dank verdienen. Voorts huldigde hij al degenen, die tot den bouw van het schip hebben bijge dragen. Hij huldigde in dit verband bijL zonder den heer Crone. „Uwe bezielende leiding, mijnheer Crone, is niemand ontgaan en het ver heugt mij dan ook u te mogen uitreiken het officierskruis van de huisorde van Oranje, dat Hare Majesteit de Koningin U als erkentelijkheid voor dit werk wel heeft willen verleenen." De plechtige overdracht werd nu met een dronk bezegeld. De vlootrevue. Te kwart voor vijf begon de vlootrevue waaraan honderden schepen deelnamen. Het Prinselijk Paar, het gevolg en alle opvarenden begaven zich op het sloepen- dek. Volendamsche botters openden de rij, vol van visschers en visschersivrouwen. Dan volgden afgeladen zolderschuiten, vol waaiende en juichende menschen. Stoomfluiten, scheepshoorns, scheepsbel- len, en vooral veel juichende menschen lieten zich 'hooren. Het was oorverdoo- vend. Er was een overstelpend enthou siasme, dat zich uitte in armgezwaai, hoerageroepen enz. Toen de „Piet Hein" do Oranjesluizen was genaderd noodigde de heer Crone Prins Bernhard uit met hem op het voor schip te komen, waar de heer Crone hem verzocht het eere-voorzitterschap ivan de Kon. Nederlandsche Zeil- en Roeiver- eeniging te aanvaarden, waaraan Z. K. H. gaarne voldeed. Op het Binnen IJ, waar officieel geen revue was, was het nauwelijks minder ■druk dan buiten de sluizen. Ook hier passagiersbooten en vele roeihooten, waarvan er een tengevolge van het groote enthousiasme der opvarenden het even wicht verloor en aan het Prinselijk Paar het niet onvermakelijk schouwspel ver schafte van een juffrouw, die te water schoot en als een natte visch door haar mede-opvarenden aan boord werd ge- heschen. Gevolgd door tientallen motor booten zette de „Piet Hein" koers naar de De Ruyterkade, waar het alweer zwart van de menschen stond. Op het achterschip, waar de opvaren den zich thans verzamelden, nam het Prinselijk Paar afscheid, doch niet zon der nog eens uitdrukkelijk aan den voor zitter der technische commissie en in hem aan het Nederlandsche volk te heb ben gezegd, hoezeer zij' met dit huwe lijksgeschenk zijn ingenomen. Daarna vertrok 'het Prinselijk Paar per auto naar Soestdijk. Spelevaren op Zondag. Zondagochtend om half elf is de „Piet Hein" weer aan de jachthaven te Mui den gemeerd. Te 10 over twaalf kwamen per auto Prinses Juliana en Prins Bern hard aan den steiger en begaven zich snel aan boord, waarna de „Piet Hein" onmiddellijk het anker lichtte. De komst van het schip 'had inmiddels de aandacht van velen getrokken, zoodat er van den wal hartelijk werd gejuicht. Gisteravond om kwart voor negen is de „Piet Hein" te Muiden teruggekeerd. De Prins en de Prinses vertrokken on middellijk naar 'Soestdijk. Zij werden hartelijk toegejuicht door de velen, die op de terugkomst van het schip hadden gewacht. Het volgend punt is om verandering in de bepalingen aan te brengen inzake de kwaliteit van de mosselen. Een kwan tum van 10 .pet. afwijkende mosselen heeft bijna iedereen en algemeen is men van meening, dat het 'beter ware, dat men deze bepaling in het geheel niet had of dat dit percentage verhoogd werd. Af keuren van mosselen ie thans aan de orde van den dag. Besloten wordt te trachten in deze zaak verandering te ver krijgen. A'ls derde punt wordt ter sprake ge bracht een algemeene actie op touw te zetten voor behoeftige 'kweekers. Zoowel in Ierseke als in Bruinisse, zegt spr., zijn er kweekers die zelfs geen cent heb ben om in het noodige levensonderhoud te voorzien, terwijl zij ook niet de mid delen bezitten om hun bedrijf gaande te houden. Spr. stelt voor hij den Minister aan te dringen om voor deze menschen een fonds te stichten en uitkeering te doen. Dit fonds zou gesticht kunnen worden uit het surplus der kantoorkosten of uit 'het kweekersfonds, of gedeeltelijk uit beide. Met hartelijke instemming werd dit voorstel door de vergadering begroet. Ten slotte stelt een der aanwezigen voor om verandering te brengen in het be stuur. Het is een ongehoorde toestand, dat het bestuur hoofdzakelijk bestaat uit belanghebbenden, die, zooals de practijk leert, steeds met alle besluiten, eigenbe lang op het oog 'hebben. De voorzitter zegt eveneens overtuigd te zijn van het geen gezegd is, maar er is een niet te onderschatten moeilijkheid en wel, wie men dan moet nemen. Met belangheb benden blijft men altijd zitten. Maar dit zou eenigszins ondervangen kunnen wor den door het bestuur uit te breiden en wel met kleine mosselkweekers. Boven dien zou men een 'gunstige wijziging krijgen als men niet alles in 'het bestuur maar klaar maakte. Het ware beter, voor belangrijke besluiten eerst ook eens de meerling van de betrokkenen te hooren. Besloten wordt ook deze zaak onder de aandacht van den Minister te brengen. Na afloop maakten 43 van de 52 ge organiseerde mosselkweekers gebruik om de genomen voorstellen met hun 'hand- teekening te bekrachtigen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Airnemuiden, H. S. J. Kalf, cand. te Amsterdam (W.); te Oosterbie- rum R. Bijlsma te E'exta. Geref. Kerken. Bedankt voor Schiebroek-Hillegersberg, E. T. v. d. Born te Helpman (Gr.). Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Groede, Mej. M. P. Stol, proponents te Haarlem, lereske. Zondagmorgen werd D's M. J. Mooy, overgekomen van Winschoten, als predikant der Vrije Evang. Gemeente al hier, bevestigd door den em.-pred. Ds Post van Apeldoorn, naar aanleiding van 2 Cor. 520a. Des avonds deed Ds Mooy zijn intrede met de woorden: Spreek Heere, want Uw knecht hoort, 1 Sam. 3 10b. Toespraken werden gehouden door oud. van Zweden namens de gemeente, den heer Duvekot van Goes, namens het Co mité van Vrije Evang. Gemeenten; Bur gemeester Gunning voor de burgerl. ge meente; Ds Werges van Wemeldinge, dhr Verboom van Bath en Ds v. d. Vis van Goes, als consulent. Toegezongen werd Psalm 134:3. Het gebouw was geheel gevuld tot de consistorie toe. Middelburg. Benoemd tof kweekelinge met acte aan de Geref. school Heeren gracht Mej. M. J. den Hollander te Mid delburg. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Koninklijk bezoek. Dankbaar heeft onze bevolking kennis genomen van de tijding, dat onze Konin gin op 6 Sept. in Zeeland komt. Op har telijke wijze zal straks weer uit alle rangen en standen blijken de groote lief de en aanhankelijkheid voor onze gelief de Koningin en ons Vorstenhuis. Oud en jong, arm en rijk, zal bij vernieuwing weer getuigen van groote dankbaarheid, in ons lieve Vaderland door zulk een Koningin bij de gratie Gods geregeerd te mogen worden. Na Haar bezoek aan Hulst zal te Mid delburg door Hare Majesteit de onthul ling plaats hebben van het Zeeuwsch gedenkteeken voor wijlen H. M. Koningin- Moeder. Met alle waardeering voor den velen arbeid van het Prov. Comité en de wijze, waarop de onthulling zal plaats hebben, zal toch menigeen teleurgesteld zijn over de beschikbaarstelling van ge reserveerde plaatsen k f2,50 per plaata Als men toch bedenkt, dat dit monu ment een dankbare hulde is van ge heel Zeeland ter nagedachtenis van onze Koningin-Moeder, dan is deze reser veering tegen zulk bedrag ontoelaatbaar en een teleurstelling voor een groot deel van onze bevolking wat niet in staat is dergelijke bedragen te voteeren. Waar het Prov. Comité slechts over een beperkt aantal gereserveerde plaat sen beschikt, zou dit een uitstekende ge legenheid zijn om b.v, aan ouden van dagen en invaliden deze plaatsen geheel gratis beschikbaar te stellon. Dankbaar zal onze Zeeuwsche bevol king het Provinciaal Comité zijn, indien het alsnog in dien geest de reserveering kan wijzigen. EEN ZEEUW. Zeeland, 28 Augustus 1937. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd: tot Ridder in de Orde van den Neder- landscben Leeuw: A. J. Lievegoed, chef van den Regee- ringspersdienst te 's-Gravenhage. Tot Officier in de Orde van Oranje- Nassau: N. Duurs erna, predikant bij de Geref. Kerk te Nieuw-Amsterdam. Tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau: H. Kwint, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Utrecht; J. W. P. Ie Roy, pred. bij de Ned. Herv. gemeente te Slo- terdijk; M. J. Beukenhorst, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te S1 ui s G. Renting, emeritus-predikant bij de Geref. Kerken, te Baarn; A. H. van Drooge, pre dikant bij de Doopsgezinde gemeente te Deventer. Tot Gommandeur in de Orde van Oran- je-Nassau: Mr P. Droogleever Fortuyn, burgemeester der gemeente Rotterdam. Tot Ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw: A. C. de Bruijn, lid van de Eerste Ka mer der Staten-Generaal, te Utrecht; M. J. M. Poll, lid van de Tweede Kamer te 's-Gravenhage; P. J. S. Serrarens, lid van de Tweede Kamer te Bilthoven; Mr F. G. G. J. M. Teulings, lid van de Tweede Ka mer te 's-Hertogenboscb; Dr I. H. J. Vos, lid van de Tweede Kamer te Amsterdam; Mejuffr. S. Groeneweg, oud-lid van de Tweede Kamer te Barendrecht; W. H. Vliegen, oud-lid van de Tweede Kamer te 's-Gravenhage; Mr D. G. W. Spitzen, ad ministrateur bij 'het Departement van Binnenlandscbe Zaken te 's-Gravenhage; S. J. H. Wesselink, directeur van den Postcbèque- en girodienst. Tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau: L. Onderdijk, lid van de Provinciale Staten van Zeeland, te Middelburg; J. Crucq, hoofdcommies ter provinciale grif fie van Zeeland, te Middelburg; F. H. van Vessem, burgemeester der gemeente Zuid- zande; J. I. van Ballegoyen de Jong, se cretaris der gemeente Goes; P. F. Winter- mans, secretaris der gemeente Zierikzee. Tot Ridder in de Orde van den Neder landsehen Leeuw: Dr G. A. van Poelje, directeur-generaal van bet Onderwijs bij bet Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, te 's-Gravenhage. Tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau: W. G. van de Hulst, hoofd eener Christe lijke school voor lager onderwijs te Utrecht; P. Luteyn, hoofd van de leer school, verbonden aan de Rijkskweek school voor onderwijzers en onderwijze ressen te Middelburg. Tot Ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw: Mr J. van der Poel, hoofdinspecteur der invoerrechten en accijnzen te Rotter dam. Tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau: M. G. van der Stel, directeur van het bijkantoor der Rotterdamsche Bankver- eeniging N. V. te Tholen. Tot Ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw: De kapitein ter zee R. H. Axntzenius directeur van het loodswezen, de beton ning, foebakening en verlichting te Vlis- singen. iisi bevorderd tot Officier in 'de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de ka pitein-luitenant ter zee K. W. F. M. Doorman. Tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau, met de zwaarden: de reserve-eerste-luitenant voor speci ale diensten J. C. Persant Snoep. Tot Gommandeur in de Orde van Oran je-Nassau: Prof. Ir G. J. van Swaay, te Delft, lid en voorzitter van den Electriciteitsraad; Mr H. van Menen, te Zeist, directeur van de Nederlandsche Spoorwegen. Tot Ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw: Dr Ir L. R. Wentholt, te 's-Gravenhage, hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat, hoofd van den Centralen Dienst voor de Wegen en Bruggen. Tot Officier in de Orde van Oranje- Nassau: Jhr J. L. Boreel, te Middelburg, in genieur van den Polder Walcheren. Tot Ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw: B. H. M. Lips, te Dordrecht, voorzitter van bet Verbond van Nederlandsche Werkgevers. Tot Officier in de Orde van Oranje- Nassau: Ir J. 'G. Tukker, te Beekbergen, gemeen te Apeldoorn, Rijkspluimveeteeltconsulent 'hoofd van den Rijksvoorlichtingsdienst voor Pluimveeteelt. Tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau: Mr L. Ai. J. Niemöller, secretaris van bet Centraal Bureau voor Tuinbouwvei lingen in Nederland, te 's-Gravenhage; E. J. Doens, te Heikant, gemeente St Jan steen, geestelijk adviseur van den kring Hulst van den Noord-Brabantschen Chr. Boerenbond; P. A. Neeteson, te Sas van Gent, voorzitter van de afdeeling groot bedrijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen. i Tot Ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw: Mr A.' de Graaf, wonende te Zeist, in specteur van den Centralen Bond voor Inwendige Zending en Christelijk Philan- thropiscbe Inrichtingen in Nederland. Tot Officier in de Orde van Oranje- Nassau: J. van Zutphen, te Hilversum, voorzit ter van het bestuur van „Zonnestraal", Nederlandsche Vereeniging tot het op richten van arbeidskolonies voor tubercu loselijders in Nederland; G. W. F. van Hoeven, referendaris bij bet Departement van Sociale Zaken en hoofdinspecteur voor de steunverleening, te 's-Gravenhage. Tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau: Ir J. van Poelgeest, directeur der N. V. Waterleidingmaatschappij „Zuid-Beve land", te G o e s; A. Stapelkamp, te Utrecht, voorzitter van het Christelijk Na tionaal Vakverbond in Nederland. Tot Officier in de Orde van Oranje- Nassau: Dr E. A. A. de Vreede, predikant bij de Evangelische gemeente te Batavia, lid van het bestuur der Protestantsche Kerk in Nederlandsch-Indië; Ds A. Merkelijn, missionair-predikant te Magelang; Dr K. P. Groot, directeur van het zendingshos pitaal „P'etronella" te Jogjakarta. Tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau: Mej. G. H. G. Gunning, particuliere se cretaresse voor Christelijk Jeugdwerk; K. Epple, leider der Bazelsche Zending op Borneo; G. J. Ellen, zendeling-leeraar te Tobelo. 'Is toegekend de eere-medaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau: In zilver, L. van der Vlucht, brigadier- majoor der Rijksveldwacht te Groede; in goud: H. van Dijke, oud-diaken-boek- houder van de Ned. Herv. gemeente te Zierikzee; D. Kuiper, bureel-ambtenaar le klasse te Vlissingen; den loodsschipper le klasse, ter standplaats Vlissingen, W. Rjjkeboer; in zilver: den loodsschipper 2e klasse te Terneuzen A. C. Korpel; A. de Korte, voorheen wiedbaas bij den Wilhel- minapolder, te Wilhelminadorp, gemeente Kattendijke; in brons aan: J. P. Blomme, landarbeider bij de familie Salomé, te Groede; A. Olree te Zierikzee, bietentar- reerder bij de'Coöperatieve Suikerfabriek en Raffinaderij „Dinteloord"; J. de Bokx, landbouwerskneeht bij den heer J. Huijs- sen te Terneuzen; T. de Jonge, veldarbei- der bij de familie van der Sluis, te Kerk- werve; in goud: J. L. Pieterse, bedrijft leider bij de firma Brasch en Rothenstein te Vlissingen; in zilver: Mej. G. Hooger- land, buishoudster bij den heer V. Geluk te Zierikzee; in brons: K. H. Kemeling, scheepsmaker bij de N. V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen; J. U. Auer, houtdraaier bij de N. V. ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen; N. Groenenberg, voorheen ko perslager bij de N. V. Koninklijke Maat schappij „De Schelde" te Vlissingen; B. M. Evers, voorheen machinebankwerker bij de N. V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen. 100 schippers van werk uitgesloten. ZWOLLE. Den laatsten tijd is er ern stige wrijving tusschen de schippers en de bevrachtingscommissie te Zwolle. Toen het overladen van basalt juist over de rijksgrens in Dbitschland niet meer mogelijk was, ook niet ten aanzien van de bepalingen ivan de wet op de even redige vrachtverdeeling, werden de spe ciale tarieven, vastgesteld voor het ver voer van basalt, veel lager. Terstond werd van schipperszijde ge protesteerd. Waar de schippers de verlaging wei gerden werden zij uitgesloten van de ver goeding ad f 5 van Maatschappelijk hulp betoon. Deze morgen moest weer een partij basalt worden vervoerd naar ongunstig gelegen plaatsen. De schippers weigerden unaniem het vervoer. Zij werden hoofd voor hoofd opgeroe pen voor de bevrachtingscommissie, die allen heeft aangezegd gedurende een maand van alle vervoer in Nederland te zijn uitgesloten. De verschillende bonden, waarbij' de schippers zijn aangesloten 'hebben de be vrachtingscommissie aansprakelijk ge steld voor de schade welke de schippers door dezen maatregel zullen lijden. Zendermast neergeploft. JAARSVELD. Alhier is vanmorgen een 80 m hooge zendermast, noodig voor den bouw van den nieuwen korten golfzender, door het afknappen van een houten hulp- mast, neergeploft en zoodanig verwron gen, dat hij niet meer te gebruiken zal zijn. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. AMERIKAANSCH SCHIP GEBOMBARDEERD. SJANGHAI. Het Amerikaansche schip President Hoover is door vier vliegtuigen gebombardeerd. Het schip is door enkele bommen getroffen, waarna het medische hulp beeft verzocht. Het Britsohe oorlogs schip Cumberland is onmiddellijk ter hulp gesneld. Men weet nog niet hoeveel slacht offers er zijn gevallen. Santander niet door de opstandelingen, doch door de Italianen veroverd. VALENCIA. Het ministerie voor lands verdediging heeft een nota gepubliceerd, waarin wordt, verklaard: Santander is in handen der opstandelingen. Het zijn geen opstandelingen geweest, die de stad Hebben veroverd, doch geregelde Italiaan- sche eenheden, geholpen door Marok- kaansohe huurlingen. Vannacht heerichte kalmte In Sjanghai. SJANGHAI. Vannacht heeft hier vol ledige kalmte geheersöht. Tweemaal heb ben Ghineesche vliegtuigen boven de stad gekruist, terwijl zij ook boven de Japan- sche oorlogsbodems hebben gevlogen. NANKING. De Ghineesche strijdkrach ten trekken in Z.W. richting terug met prijsgeving van de passen van Tsjoeyoe- kwam en Nahkau, om te voorkomen dat zij worden ingesloten door de Japanscbe troepen. Door tekort aan plaatsruimte moesten enkele Raadsverslagen tot morgen wach ten. GOES. Huw.-aangifte: Jozias Gornelis van de Winckel, 31 j. jm. te Terneuzen en Maria Rosalia Neve, 21 j. jd. Huw.-afkondiging: Jacob Droogers, 44 j. en Johanna Gatbarina Sjoer, 28 j. jd. te Veenendaal, laatst te Goes. Geboren: Marius Gornelis Gerard, z.v. Pieter Jan Adriaan Verwijs en Wilhel- mina Jacomina van Es te Yerseke. Overleden: Johannes Jan Moerland, 6 j. te Kloetinge. Van 2128 Aug. IERSEKE. Geboren: Margaretha Jo hanna d.v. Adriaan Jacobus de Jager en Suzanna Janna Marthina Maria Ver- schuure; Dignus Jacob z.v. Jan Kosten en Helena Pieternella Nijssen; Anna Martina d.v. Dirk Martinus van der Kemp en Abramina van Popering. Overleden: Jacob den Toonder 43 j. echtgen. van Maatje Nouse; Wilbelmina Pieternella Janssen 86 j. wed. v. Pieter van Dijk. I. G.) WTSSENKERKE. Getrouwd: 25 Aug., Adriaan Goulooze 24 j. jm. en Adriana Dingemanse 19 j. jd. Overleden: 22 Aug., Cornelia de Kok 74 j. eehtg. van Cornelis Koole. 24 Aug., Pieter Abrahamse 80 j. wedn. van Tona Tollenaar. (N. B.) COLIJNSPLAAT. Getrouwd: 19 Aug., Marinus de Regt 57 j. wedn. van Corne lia Janna de Vlieger en Wilbelmina de Jonge, 43 j. wed. van Jan Nicolaas Bolle- man. (N. B.) Auto te water gestort. Inzittende dame verdronken. Zaterdagavond is te Haarlem een twee persoonsauto in de D'elft gestort, waar bij de 27-jarige mevrouw N. T., die on der toezicht van baar man de auto be stuurde, verdronk. De Jjeer T. maakte met de auto een proefrit, aangezien hij- het wagentje wilde koopen. Dicht bij zijn woning nam zijn vrouw achter het stuur plaats. Bij den scherpen hoek reed de auto bet trottoir op en daarna schuin op het wa ter toe. Hier reed de wagen in de D'elft, waar hij over den kop sloeg. D'e heer T. wist de auto bet eerst te verlaten. Hij bevrijdde zijn vrouw en trachtte haar boven water te houden. De modder werd haar echter noodlottig. Me vrouw T. zakte steeds dieper weg en verdween tenslotte onder de oppervlakte van het water. Nadat de heer T. door omstanders op het droge was geholpen, vond men na tien minuten zijn echtge- noo'te. Zij was reeds bewusteloos door het vele water en de modder, welke zij had binnen gekregen. Ruim een uur heeft men getracht door kunstmatige ademhaling de levensgees ten op te wekken, doeb dit heeft niet mogen baten. De politie heeft den wagen in beslag genomen. Tegen den 25-jarigen beer J'. T. is proces-verbaal opgemaakt wegens dood door schuld. Doodelijk ongeluk bij mo torraces. Zondagmiddag is tijdens de motorraces te Alkmaar een der renners Zekere Passier verongelukt. Kort na in het ziekenhuis te zijn aan gekomen is bij aan zijn verwondingen bezweken. Aanrijding. Drie ernstig gewonden. Zondagmorgen heeft op den Wouwschen Straatweg, even buiten Bergen op Zoom, een ernstig auto-onge val plaats gehad. Een automobilist uit Breda, die even tevoren uit Bergen op Zoom was weggereden, kreeg een lekken achterband en na zijn auto aan den rechterkant te hebben geplaatst, ging hij met zijn zoon den wagen repareeren. Toen zij daarmee bezig waren, naderde van uit Bergen op Zoom een motor, bestuurd door een zekeren N. uit Roosendaal. N. heeft blijkbaar de auto te laat gezien, week op het allerlaatste moment rechts uit om zoodoende de auto langs den ver keerden kant te passeeren. Ongelukki ger wijze vloog de motorrijder tegen de beide heeren op, die de auto stonden te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3