Gemengd Nieuws Rechtszaken Land- en Tuinbouw Het Vrouwenhoekje Voor do jeugd. Smokkelarij van sigaret tenpapier. Een echtpaar te Rotterdam gearresteerd. Amb- tenaren van de belastingen kregen dezer dagen een telefoontje uit Brabant, dat twee menschen per rijwiel op weg wa ren naar Rotterdam, die vermoedelijk ieder een pak smokkelwaar met zich voerden. Aangezien den laatsten tijd het welig bloeiende bedrijf van smokkelen van sigarettenpapier veel door avontuur lijke Rotterdammers voor eigen rekening wordt uitgevoerd, was men hier op zijn hoede. Inderdaad zagen de ambtenaren twee personen, een man en een vrouw, per fiets uit het Zuiden komend, twee pak ken vervoeren. Met assistentie van de politie is het tweetal nabij de Koningin- nebrug te Rotterdam aangehouden. Het bleken te zijn de 35-jarige J. J. A. en zijn ochtgenoote. De pakken, die zij vervoer den, bevatten in totaal 3000 boekjes ge smokkeld sigarettenpapier. Het sigarettenpapier en de rijwielen zijn in beslag genomen; tegen A. en zijn echtgenoote is proces-verbaal opge maakt. De spreker, die graag z'n koekje had. Onder de vele sprekers, die Donderdagmiddag hun beste wen- schen uitten bij de officieele opening van het nieuwe gebouw der veilingsvereeni- ging „Woutersweg" te 's Giavenzanda was er één, die blijkbaar op de koekjes, die nu eenmaal bij een feestelijke gele genheid behooren, was gesteld. De spreker had moeten toezien, dat de bedienende juffrouw al bedenkelijk dicht zijn ledige plaats aan het tafeltje was genaderd, en zijn rede was nog niet ten einde. Hij sprak door, maar hield de juf frouw met de koekjes in de gaten. Toen ze zijn plaats bereikt had, werd het hem te machtig, het koekje wensch- te hij in ieder geval. Dus onderbrak hij zijn speech en ver zocht aan zijn buurman aan het tafeltje: „Noem jij even een koekje voor me". Toen werd de rede vervolgd (Stand.) Twee van zes. Zondagavondstilte in de Kerkstraat in Den Bosch, aldus meldt de „Prov. N.-Br. en 's-Hert. Crt" Het portiek van het postkantoor rust uit van de beweeglijkheid der weeksche dagen. Wat licht van een lantaarn schampt op de hermetisch-gesloten deur. Langs het portiek schuifelen af en toe wat menschen, die wat wandelen in den herfstigen avond. Dan nadert met luiden tred een bui tenman met zondoorbrand gezicht, waar in een pijpje walmt. Hij stapt op de postzegelautomaat toe, inspecteert het kastje van boven tot on der, legt zijn hand hier en daar op wat nikkel en dan heeft hij het door. Het zwengeltje verdwijnt in zijn knoestige hand en met vinnig gebaar draait hij het eenige malen rond. Dan buigt hij zich en door de gleuf, waarin de post zegels omlaag plegen te zijgen, althans wanneer aan de geldelijke eischen is voldaan, roept hij kortaf, maar gebiedend: „Twee van zés!" Het bakje blijft leeg. Weer zwengelt hij thans nog vinniger en direct daarop brult hij boosaardig: „Ik zeg: twee van zésl" Nog steeds blijft het bakje leeg. Daarop volgt een mep tegen de auto maat, waarvan een Dempsey niet terug zou hebben en weer roept hij: „Twéé van zés!" Een jonge man is inmiddels achter den boer verschenen, en behulpzaam als een goed Bosschenaar pleegt te zijn, vraagt hij den teleurgestelde of hij hem mis schien kan helpen. „Dè's goed", zegt de boer, „want ze luisteren nie daarbinnen." „Hoe zoo?" „Wel, ik schreeuw m'n eigen gek en ze geven niks!" „Maar je moet ook niet schreeuwen! Lees maar wat er staat"... „Lezen? Mensch, dè ken ik nie, Ik ben nie zoo geleerd!" „Geef mij maar het geld", zegt de jon ge man, en in een oogwenk heeft hij „de twee van zes" in het bakje getooverd. ,,'tls kazuweell", zegt de dankbare boer, „ik doch bij m'n eigen..." Maar de jonge man is al verdwenen. Een merkwa ardig geva 1 van sohijlndood. „Die Dmschau" wijst op het gevaar van te korte toepas sing der kunstmatige ademhaling aan de hand van een frappant voorbeeld van schijlndood. Een man kwam in aanraking met een hoogspanningsdraad en geraakte daar door in die diepe bewusteloosheid, die wij schijndood noemjen. Nadat drie kwar tier kunstmatige ademhaling was toege past gelijk hijl later vernam hoor de de getroffene zijn naam roepen, maar kon zich niet bewegen noch eenig levens- teeken van zich geven. Hijl zag slechts een flauwe lichtschijn. Tot zijin ontzetting hoorde hij zijln bei de helpers zeggen, dat hij dood was en bemerkte hijl dat zijl hun pogingen om de levensgeesten weer op te wekken, staak ten. Gelukkig zagen zij echter na korten tijld dat de bewustelooze blauw in het gezicht werd en begrepen dat er nog alle aanlei ding was hun werk voort te zetten. Eeni ge minuten later keerde het bewustzijn in snel tempo terug. In het algemeen verdient het aanbeve ling de kunstmatige ademhaling voort te zetten totdat er zekere kenteekenen van den dood optreden. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Overtreding van de „Motor- en Rij- wielwet" en/of van 'het „Motor- en Rij wielreglement" J. A. P. te 's-Hertogen- bosch, f 5 b. of 5 d. h.; G. T. W. te Mid delburg f7.50 b. of 3 d. 'h.; W. J. te Grijpskerke f2 b. of 1 week tuchtschool; J. K. te Middelburg f3 b. of 1 week tuchtschool; R. v. R. te Middelburg f 1 b. of 1 d. h.; A. M. te Vlissingen f5 b. of 5 d. h.; W. S. te 's-Gravenhage fl b. of 1 d. h.; K. J. J. te Wolfaartsdijk f3 b. of 3 d. 'h.; A. J. H. te Kloetinge f 3 b. of 3 d. hC. W. A. S. te Koude kerke f3 b. of 3 d. h.; J. H. E. W. te Vlissingen f3 b. of 3 d. h.; A. M. J. te 's-Gravenhage f 1 b. of 1 d. h.; H. H. te Arnhem f 5 b. of 5 d. h.; M. G. v. H. te 's-H. Arendskerke f5 b. of 5 d. h.; M. S. te Vlissingen f 2 b. of 2 d. h.; G. K. te 's-H. Arendskerke f 5 b. of 5 d. 'h.L. V. te Koudekerke f 5 b. of 5 d. h.; M. v. B. te Rotterdam geen straf; C. M. te 's-Hee- renlhoek f5 b. of 5 d. h.; M. v. M. te Emipel f0.50 b. of 1 d. h.; J. V. te D'eur- ne (B.) fö b. of 5 d. h.; D. V. te Mid delburg f3 b. of 3 d. !h.; M. v. d. W. te Wissenikerke f3 b. of 3d. h.; J. C. te Koudekerke f2 b. of 2 d. h.; J. P. de M. te Kloetinge f3 b. of 3 d. 'h.G. G. A. H. te Middelburg f3 b. of 3 d. h. Strooperij: G. M. R. en M. C. R. beiden wonende te Goes, ieder f 5 b. of 5 d. h. Zonder verlof van het bevoegd gezag een openbaren landweg versperren: H. v. M., gedomicilieerd te Breda f 5 b. of 5 d. h.; G. H., gedomicilieerd te Middel- harnis fö b. of 5 d. 'h.; H. T., gedomici lieerd te Middelburg f5 b. of 5 d. h.; L. R., gedomicilieerd.te Zierikzee, f6 b. of 5 d. h. Eenig voorschrift ter voorkoming van gevaar voor begunstiging van misdrijven met betrekking tot het verkeer op water gebieden overtreden: J. B'. te Wemeldinge f 6 b. of 3 d. h.; N. D. R. te Hansweert f3 b. of 3 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: L. V. te Goes f 10 b. of 10 d. h. Loepen over eens anders grond waar van de toegang op blijkbare wijze is ver boden: A. de L. te Middelburg f0.60 b. of 1 d. 'h.; H. J. B. te Vlissingen f 1 b. of 1 d. h.; W. F. v. d. H. te Leiden f2 b. of 2 d. h. Zonder toestemming over een spoor weg loopen en bdnnenvisscherij uitoefe nen zonder een daarvoor geldige akte en visschen in een water, waarvan een an der de rechthebbende is: G. de V. te Middelburg f 3 b., f 1 b. en f 1 b. of resp. 3 d. h., 1 d. h. en 1 d. h., met last tot teruggave van de inbeslag genomen aal- korf. Gonsumptie-ijs in voorraad hebben hetwelk niet aan de gestelde eischen vol doet: F. G. te Serooskerke f 10 b. of 10 d. h. Te Rilland-Bath den naam Gods vloe kende in bet openbaar gebruiken: J. W. B. te Middelburg f 3 b. of 3 d. h. Te Goes loopen in het gras van een plantsoen: W. T. de P. en J. J. te Goes ibder f3 b. of 1 week tuchtschool. Te Vlissingen wateren buiten de daar voor bestemde urinoirs: A. v. B. te Vlis singen f 5 b. of 5 d. h. Een motorrijtuig zonder toezicht op den openbaren weg laten staan te Dom burg: A. G. J. M. te Middelburg: Ontslag van alle rechtsvervolging. Te Schore zonder vergunning van B. en W. materialen langs de straten neer leggen: H. v. M., gedomicilieerd te Breda f 2 b. of 2 d. h.; G. H., gedomicilieerd te Middelharnis f2 b. of 2 d. h.; H. F., ge domicilieerd te Middelburg, f2 b. of 2 d. h. Het voorhanden hebben van maten niet voorzien van de vereischte sterupel- merken: J. S. te Aagtekerke f0.50 b. of 1 d. h., met verbeurdverklaring van de ij beslaggenomen inhoudsmaat. Belangrijke regeeringssteun voor de pluimveehouders. Als men jaar in jaar uit in bepaalde periodes van het jaar ziet welk een enorme schade er geleden wordt bij pluimveehouders, schade, die bij eenige kennis van wat er met het vak samen hangt, vermeden had kunnen worden, dan vraagt men zich wel eens af: Hoe komt dat toch? Over het algemeen zijn toch de pluimveehouders menschen, die aan hun dieren ook wat verdienen wil len en dat men dan zoo in den blinde rondtast, waar toch al zooveel jaren lang van alle kanten, door de pluimveecon sulenten in woord en geschrift, door an deren eveneens voorlichting gegeven wordt, dan begrijpt men van de on kunde der menschen eigenlijk niets. Zoo krijg ik vaak brieven van menschen, die massa's dieren dood hebben en dan toe vallig door een kennis vernemen, dat zij de doodsoorzaak gratis kunnen laten vaststellen aan de Rijksseruminrichting te Rotterdam. Neem gevallen als pullo- rum, coccididosis, diphtherie, verlam ming, allemaal ziekten waar iedere pluim veehouder op verdacht moet wezen en hoevelen weten er iets van? De fout schuilt hierin, dat vrijwel ieder denkt kippen te kunnen houden als bijvak of als hoofdbedrijf, zonder veel vakkennis en dat de meesten geen boek weten te houden en niet gauw genoeg kunnen controleeren of ze aan de kippen verdie nen of verliezen. Vooral de ziekten zijn i vaak een der ergsto schadeposten en wie b.v. onder zijn jonge honnen in het na jaar, als de dure wintereleren gelegd moeten worden, diphtherie krijgt, die kan zijn winst voor dat jaar wel afschrijven. Hoevelen zijn er echter, die toch onbe zorgd, zonder hun dieren te laten in enten, den herfst ingaan en dan als de sterfte komt en ze geen eieren rapen, pas als er verscheidene kippen dood zijn, er over gaan denken wat er aan de hand zou kunnen zijn. Aan de Rijksseruminrichting bestaat nu reeds gedurende 30 jaar de gelegen heid gestorven pluimvee gratis te laten onderzoeken en het is een lands belang, dat dit gebeurt en algemeen bekend is, omdat men daardoor gevaar lijke besmettelijke ziekten direct kan onderkennen en bestrijden. Wij hebben tegenwoordig gelukkig geen hoenderpest meer in ons land, maar vroeger is het voorgekomen, dat zij enkele malen met Italiaansche hoenders geïmporteerd werd en zich dan door onkunde der menschen hier en daar nestelde en enorme schade veroorzaakte. Werd nu zoo'n geval di rect onderkend, dan was het met de ziekte gauw gedaan. Voor cholera geldt hetzelfde, zoodra de ziekte maar onder kend is, kan zij ook bestreden worden. Uit het jaarverslag over 1936 van de Rijksseruminrichting blijkt, dat er in dat jaar 74 gevallen van tuberculose gecon stateerd werden, dat wil dus zeggen, dat de eigenaar dat wist Nu is tuberculose een echte slepende ziekte, die veel schade veroorzaakt en het is dus wel van groot belang, dat zij zoo spoedig mogelijk onder kend wordt. Bij kuikens kwam dat ook sterk uit Zoo werd 913 maal pullorum geconsta teerd en 50 maal coccidiosis. Door dit onderzoek werden dan direct maatrege len genomen en kon de schade beperkt blijven. In het verslag staan verschillende in teressante gegevens vermeld. Zoo zien we een geval, waarbij na een diphtherie- enting door een dierenarts, werd gecon stateerd, dat er sterfte optrad en bij vier der opgezonden kippen Ifleinsche ziekte. De eigenaar had eerst bij de en ting aan den dierenarts niets gezegd van de ziekte, maar later, toen na de enting de kippen dood gingen, wou hij de enting de schuld geven en schadevergoeding vragen. Wel een slimme zet om op zoo'n manier de enting de schuld te willen geven en de daaruit te trekken leer is, dat men uiterst voorzichtig moet zijn bij het enten van kippen en vooral geen koppels enten, waarin andere ziekten heerschen. Door het nauwe contact tij dens de enting en de behandeling bij de enting, kunnen smetstoffen gemakkelijk verspreid worden. Door slechte hygiënische omstandig heden, ziekten als coccidiosis, darmont steking enz. kan het-weerstandsvermogen der dieren ernstig lijden en in zulke koppels wil zelfs de beste enting nog wel eens falen. Ook is het al gebeurd, dat ondanks de enting in het najaar volgens den eigenaar toch diphtherie uitbrak. Bij na der onderzoek bleek men te doen te heb ben met een ziekte veroorzaakt door een gebrek aan vitamine A in het voer, een ziekte, die wel wat ofi diphtherie gelijkt. Dr B. J. G. TEi HENNEPE. (Nadruk verboden.) Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonnó's worden gezonden aan Dr Te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Rommelige huiskamers. Wie in een huis met tuin woont, be hoeft 's zomers met gunstig weer, niet veel „rommel" van de kinderen in huis te hebben. Wanneer in dien tuin dan maar een hoekje is afgeschoten, waar de kleintjes niets kunnen bederven aan bloe men of planten en ze zich niet al te vuil maken. Een „zandbak", zooals men die ook aantreft bij' voorbereidende scholen, is zeker het verkieselijkst. Doch voor wie „boven" of „klein" woont, en ook 's winters of bijl ongunstig weer, blijft het een probleem, waar de kinderen [prettig en vrij spelen kunnen, zonder moeder telkens moedeloos en zelfs „wanhopig" te maken, door den rommel, dien ze teweegbrengen en die zeker bij hun spelletjes schijnt te hooren. Beschikt men over een ruime woning, dan is van een ongebruikte kamer, van een hoekje op zolder, desnoods een alcoof of „overloop" best een prettig speelhokje te mak9n, waar de kleintjes al hun bezit tingen: bouwdoozen, prenteboeken, spoor- treintjes en poppengerei om zich heen hebben. Doch als ieder kamertje, elk ver trek hoog noodig is, om te „huizen" en te slapen, dan zal moeder, hoe ordelijk en keurig zijl ook is, toch af en toe, wat „rommel" om zich heen moeten dulden. Natuurlijk went men er zijn jongens en meisjes reeds vroeg aan, dat ze tevreden moeten zijn met een hoek van 't vertrek, om hun schatten uit te stallen, maar a 1 s het toch heelemaal geen weer is, om in den tuin te gaan, en, als ze dan beloven, straks alles weer netjes en grondig op te ruimen, mogen ze d a n spoortreintje spe len met de stoelen of winkeltje in de vensterbank, of de poppen laten slapen ojpl den divan? "Welke moeder zou zoo hardvoohtig zjjn, om zulk een verzoek te weigeren? Laat de kleinen stipt de hand houden aan 't zelf opruimen, dat is goed voor bet- de partijen en nuttig voor later. Gelukkig de moeders en gelukkig het kind, wanneer dit laatste moeders huis kamer en moeders onmiddellijke nabij heid heeft leeren beschouwen als de pret tigste en veiligste plekjes voor zijn arbeid en spel. „Hartige hapjes" uit Amerika door Martine Wittop Koning. Het is mij gebleken, dat de beschrij vingen, die ik zoo nu en dan heb gegeven van buitenlandsche gerechten, in den smaak vallen; en ik heb mij daarom voorgenomen om van tijd tot tijd mijn „uitstapjes over de grenzen" te herha len. Vandaag steken we zelfs den Oceaan over, om te luisteren naar wat een Ame- likaansche kok ons vertelt van zijin sma kelijke „hartige hapjes". De kaas, die er een voorname rol in speelt, is hij: ons te kust en te keur voorhanden! Mexicaansohe boterham metjes (8 personen). 1 theekopje ge raspte kaas, i fijngehakt uitje, 1 fijnge snipperde „groene peper", 1 afgestreken eetlepel boter, 4 afgestreken eetlepels dikke tomatenpuirée, 2 eieren, 2 afgestre ken theelepels zout, snuifje tpeper, 16 stukjes toast. Fruit de ui in de boter lichtbruin, voeg er de „groene peper", de tomatenpurée, het zout en de peper bij' en laat alles met elkaar zachtjes gaar smoren in de ge dekte pan (ongeveer 20 minuten). Zorg intusschen voor het roosteren van de stukjes brood (in tweeën gedeelde snee tjes casinobrood b.v.) Roer door het gesmoorde groente mengsel de geklopte eieren en de ge raspte kaas, laat alles onder voortdurend roeren nog even door en door heet wor den en bedek er dan de stukjes toast mee. Dien de broodjes vooral warm op. Sandwichvulsel (ongeveer 4 personen). 2 kleine theekopjes dikke to matenpurée, Yi pond belegen geraspte kaas, 1 ei, wat peper en gemalen foelie, klein snuifje gemalen kruidnagelen, on geveer 1 theelepel zout. Breng de tomatenpurée aan de kook, roer er de geraspte kaas door en laat die smelten; voeg er dan het geklopte ei bij en blijf roeren, tot het mengsel flink ge bonden is; maak het op smaak af met de kruiden en bet zout. Laat het mengsel koud worden en spreid het dan uit tusschen gesmeerde sneetjes brood (bij voorkeur volkoren brood). Open Sandwiches (ongeveer 4 personen). 6 sneetjes casinobrood, 3 eieren, 2 kleine theekopjes geraspte bele gen kaas, theelepeltje peper, 1 thee lepel Worcestersaus, Yi theelepel zout, 6 dunne plakjes ontbijtspek. Snijd het casinobrood in sneetjes van schraal 1 c.m. dikte. Klop de eieren, roer er de kaas, de peper, de Worcestersaus en het zout door en verdeel het mengsel over de sneetjes brood, die er dus d i k mee belegd wor den. Dek elk sneetje af met een dun plakje spek, schik de broodjes op een bakblik en zet ze 1015 minuten in een heeten oven, tot de ham bros is geworden en het kaasmengsel goed doorwarmd is. Breng de broodjes over op een ver warmd schaaltje, waarover eerst een ser vetje is gespreid; dien ze zoo warm mo gelijk voor. Voedende bestanddeelen. Van de praetische overzichtskaart der „Voedende bestanddeelen van elke 100 gram voedingsmiddelen, bijeenverzameld door Martine Wittop Koning", een welkome gids voor de huisvrouw is bij; H. A. Bottenburg te Amsterdam een nieuwe herziene en vermeerderde uit gave verschenen. Praetische wenken. Gebreide wollen onderkleeren, die uit den aard der zaak menigmaal gewas- schen moeten worden, krimpen niet meer, wanneer men de knotten wol in warm water legt en daarna ophangt om te dro gen. Vooraf bindt men op enkele plaatsen de wol luchtig bijl elkaar om te voorko men dat ze in de war komt. Markiezen, die niet waterdicht meer zijh, bestrijkt men met waterglas. Eksteroogen kan men binnen enkele dagen verwijderen, indien men er een verband om doet van geschilde en fijn gemaakte uien. De randen, die door het transpiree- ren in heerenhoeden ontstaan kan men voorkomen, door in een nieuwen hoed on der den leeren rand dadelijk eenige ran den papier van dezelfde breedte te schui ven. i Vilthoeden reinigt men met geest van salmiak, die voor de helft met water is verdund. Teervlekken wrijve men met een ver- schen eierdooier. Dan naspoelen met wat lauw water. DE KLEINE KAPITEIN. XXX. En nu naderde al hard Wout'a ver jaardag, over twee weken was het al. Wout had er al meer dan eens over ge dacht, dat het wel een 'heel andere dag zou zijn dan de andere jaren. Op een middag uit school had hij er met Moe over zitten praten. Moe was er over begonnen. En Wout, moeten er ook vrienden op je verjaardag komen? had ze gevraagd. Vrienden? een beotje verwonderd had Wout het gezegd; he ja, dat zou best leuk zijn, maar wie? Je kunt toch wel wat jongens uit je klas vragen, raadde Moeder hem aan, zo vinden het vast wel prettig. Wout voelde er wel wat voor, heele maal alleen te zijn op je verjaardag, dat was ook zoo leuk niet. Maar welke jon gens hij dan moest vragen, dat wist hij zoo ineens niet. Er zijn toch wel jongens waar je het meest mee om gaat, Piet bijvoorbeeld en dan de Dikke, lachte ze, die wil ik ook wel graag eens zien. De Dikke, schrok Wout, dat zult u toch niet tegen hem zeggen, hij heet Hans hoor. Wel nee, het was maar een grapje, ik zal er heusch goed aan denken. Plet was do eerste aan wien Wout ver telde, dat hij gauw jarig was en dat er jongens mochten komen. Mag ik ook? reusachtig jo, ik ga dadc lijk vragen of 'tmag, als ik thuis kom. En Wout vertelde alvast aan zijn Moe der, dat Piet graag wou. Wie de andere jongens zouden zijn, daar zou hij het dan nog wel eens met Piet over hebben. Mag het Moe? Piet zat met twee elle bogen onder zijn hoofd aan tafel, tegen over zijn Moeder. Hij had zoo juist aan haar gevraagd of hij naar Wout's ver jaardag mocht. Ja, 'tmag wel, Möo keek een beetje bedonkelijk, maar 1b je Zondagsche pak wel netjes genoeg, het zijn zulke deftigo menschen. O, maar Wout heelemaal niet, hij kijkt nooit naar mijn kleeren en hij heeft mij nog wel het eerst gevraagd van allemaal, dan kim je toch geen nee zeggen, alleen omdat je pakkie niet zoo mooi meer is, en ik moet toch ook helpen de andero jongens uit te zoeken, voegde hij er een beetje gewichtig aan toe, dat zou vast wel indruk op Moe maken. En dan nog een cadeautje, ging Moo verder, je kunt bij zulke menschen niet met iets van een dubbeltje aankomen en ik kan heusch niet een paar kwartjes missen, je weet, dat we zuinig moeten zijn, nu Vader weer zonder werk is ge komen. Wat worden hier voor ernstige beraad slagingen gehouden? Vader kwam bin nen en keek onderzoekend van den een naar den auder. Piet moet op verjaardagvisite bij Wout, lichtte Moeder hem in, maar nu vind ik, dat zijn Zondagsche pakje eigenlijk niet netjes genoeg meer is, het is te krap en kaal ook. Kom, zei Vader, daar kijken jongens niet naar, hoor. Dat weet ik nog zoo net niet, maar Wout's moeder in ieder geval wel. Vrouw, als 'tmaar heel is en schoon, je kijkt het nog maar eens goed na, on die Mevrouw zal ook wel begrijpen, dat het tegenwoordig niet overal even ge makkelijk gaat om nieuwe kleeren te koopen. En 'tis toch nog best een mooi pakje, viel Piet Vader bij, blij, dat die hem zoo goed hielp. Het was nog een paar dagen voot Wout's verjaardag toen Piet zoo hard zat te werken in de kamer, waar een grooto krant op tafel lag voor de rommel die 'hij meiakte. Eén cadeautje voor Wout's verjaardag werd het, vader had het plannetje be dacht. Vader had voorgesteld, dat Piet best een lijstje Ikon maken van houtsnijwerk, als hij er een beetje zijn best op deed zou het 'heusc'h wel mooi worden en het kostte dan ook niets. Piet vond 'het een fijn plannetje, maar dom daar zelf niet aan gedacht te heb ben. Op zolder had hij nog een paar mooie plankjes gevonden en een daarvan kon best voor het lijstje gebruikt worden. Hij was er echt mee in zijn schik, want hij wist wei dat hij toch geen geld had gekregen om zoo maar een cadeautje to koopen. De andere jongens had hij al hooren vragen wat Wout graag hebben wou, nou hij had maar niks gezegd, mis schien dacht Wout ook wel dat hij van hem niets kreeg. Eigenlijk verwonderde Piet er zich wel een beetje over dat Wout hem ook gevraagd had en 'hij 'had wel gemerkt, dat Hans het niet zoo erg leuk vond. Maar dat kon 'hem niets schelen. Hé, het was toch een secuur werkje, want je moest precies op de lijntjes blijven. Vader had ze er voor hem opge- teekend. In de hoeken kwam een, soort roos en daar tusschen in werden gewone blaadjes uitgesneden. Piet zou er maar niets in doen, want Wout zou zelf wel een ansicht hebben die hij: mooi vond. a (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6