DE ZEEUW TWEEDE BLAD Voor den Zondag Uit de Provincie Wat er deze week voorviel BETTY'S LIEFDE. StopW hoest tocW. Geef voor dien blaff enden hoest dadelijk Akker's Abdijsiroop. Per flacon 90 cent en f. 1.50 VAN ZATERDAG 28 AUG. 1837, Nr 278. HET ROEPEN DER WIJSHEID. Maar die naar Mij hoort zal zeker wonen. Spreuken 1:33 Hier spreekt de opperste Wijsheid, God zelf in Christus Jezus. Zij roept over luid daar buiten; Zij verheft hare stem op de straten. Het is als zien wij den Heiland van zondaren daar staan, als Hij noodigend uitroept: komt allen tot Mij, gij die ver moeid en belast zijt en Ik zal U rust geven. Op dat roepen van de opperste Wijs heid wordt op tweeërlei wijze gereageerd. Er zijn er die weigeren. Die niet wil len hooren. Die het aanbod der genade afslaan, ja er mee spotten, er om lachen. Over hen gaat het vreeselijke vonnis: Ik zal ook in ulieder verderf lachen; Ik zal spotten wanneer uwe vreeze komt. Dan zullen zij roepen, maar Hij zal niet antwoorden. De tijd der genade is voorbij. Maar er zijn ook, dank zij Gods ge nade en ontferming, anderen. Er zijn er ook wier harten door den Heere worden geopend, dat zij acht geven op het roe pen der opperste Wijsheid. Die zich in hun zonden en ellenden tot God om Zijn vertroosting wenden. D&t hooien brengt heerlijke winst. Die naar Mij hoort, zal zeker wonen. Het leven is vol onzekerheid. Het brengt strijd en moeite; het geeft zorgen en bezwaren en gevaren en het is kort gelijk het jonge gras dat door de Ooster zon verbrand wordt en verdort. Alles onzekerheid. Voor het heden en voor de toekomst. Maar wie luistert naar de blijde bood schap der verlossing van de opperste Wijsheid, die zal zeker wonen. Want hij leeft niet meer ziöhzelf en staat niet voor eigen rekening, maar hij is in leven en sterven het eigendom van zijn getrouwen Zaligmaker Jezus Chris tus. De opperste Wijsheid roept: Ik ben de Weg, de Waarheid en het Leven. Die tot Mij komt wordt niet afgewezen. Zoo gij Zijn stem dan heden hoort, Gelooft Zijn heil- en troostrijk woord, Verhard u niet, maar laat u leidenl THUIS BLIJVEN. Er is een tijd geweest, aldus het „Chr. Sociaal Dagblad", dat de menschen hun genoegen en ontspanning voornamelijk zochten en vonden in den huiselijken kring. Ouden van dagen kunnen nog met vreugd te gast gaan aan de herinnering aan die gezellige avonden als vader voor las en allen met belangstelling luister den; of als ieder lid van het gezin af zonderlijk zich verpoosde met eigen lief hebberij of studie; of als de tijd omvloog met gezelligen kout of vroolijk spel, ziet dat waren voor hen uren van saambin ding en rijk genot, wier zegen zij heb ben meegedragen gansch hun verdere leven door. Tegenwoordig althans in de steden is dat zoo hebben we de besteding van onze vrije uren in den huiselijken kring zoo ongeveer verleerd. Wij hebben thans onze vergaderingen: Vader heeft ze, en moeder ook; de zoons hebben ze en de dochters evenzeer, niet zoo maar eentje per week, maar soms 'nheele rij, die van Maandag tot Zaterdag meeloopt. En voor de jongeren komen daar dan nog de lessen bij. „Hè, zijn we vanavond eens allemaal thuis?" vroeg een der leden van een gezin onlangs. Hij glimlachte en de anderen deden 't mee: „ja wat vreemd, wat zonderling, niemand behoefde de deur uit". Hebban we er bij gewon nen of bij verloren dat we tegenwoordig zoo weinig meer thuis zijn? We meenen, dat we er bij verloren hebben, heel veel zelfs. Want van het gezinsleven gaat zulk een opvoedende kracht uit. Men leert er elkan der verdragen en waardeeren; het ia de veilige haven, waarin de rust gevonden wordt, die na den arbeid zoo onmisbaar iis. In t gezin worden banden gelegd, die niet maar zijn te verbreken. Gaan we dat gezinsleven verliezen, dan verdwijnt de eenheid, dan worden we hoe langer zoo meer losse individuën, ieder met hun eigen liefhebberij, die elkaar niet meer begrijpen of verstaan en die een veilige haven missen. Gezwegen nog van de gevaren, die in de groote stad vooral, met name de jonge menschen, buitenshuis bedreigen. In dit drukke, jachtige leven, kan juist de rust, die het gezinsleven ademt, zoo veel goeds doen. Als we den geheelen dag voort moeten, is zulk een rust zoo onontbeerlijk en kun nen nieuwe prikkels, die men, in welken vorm dan ook, buitenshuis zoekt, zooveel kracht en levensmoed ondergraven. O, we kunnen 't nu vooral niet missen, dat goe de, dat van God gewilde, gezinsleven. Dat ouders en opvoeders hier hun roe ping verstaan! Laten we zelf beginnen met alleen de deux uit te loopen als 't werkelijk nood zakelijk is en 'tzóó te maken, dat de kin deren er geen behoefte meer aan hebben om zich uit den huiselijken kring te ver wijderen. Omdat ze er hartelijkheid vinden en in tieme rust. Bovenal ook, omdat zij 't aanvoelen dat Jezus Christus ook in de huiskamer is de onzichtbare Gast. DE ORDER VAN DE H. A. L. Zooals bekend heeft de order van de Holland-Amerika-Lijn voor den bouw van twee schepen aan een Deensche werf aanleiding gegeven tot heel wat ontstem ming. Ook na de beantwoording van des betreffende vragen van het Kamerlid v. de Tempel door den minister van Eco nomische Zaken en daaropvolgende toe lichting van de H.A.L., is nog geen be vrediging geschonken aan de publieke opinie. De „Nederlander" heeft dit onder streept in een artikel, waarin het blad met name doet uitkomen, dat de H.AJL. geen offertes heeft gevraagd aan Neder- landsche werven en bijgevolg ook geen overleg heeft gepleegd met de Regeering voor de overbrugging van een eventueel prijsverschil tusschen de Deensche en een Nederlandsche aanbieding. De scheep vaartmaatschappij heeft maar aangeno men, dat de Nederlandsche werven duur der moesten zijn en dat de Nederland sche regeering geen subsidie voor den bouw zou verleenen, doch zich terzake geen zekerheid verschaft. Bovendien was er van de zijde van Denemarken geen sprake van normale concurrentie, daar de Deensche regeering indirect steun ver leent aan de Deensche werf. Dit had de H.A.L. te eerder contact met onze regeering moeten doen zoeken, welke barer zijds wel wat meer initiatief had mogen toonen om in te grijpen, daar zij toch van de onderhandelingen van de H.AL. af wist. HET POSTKANTOOR OP DE JAMBOREE. Hoe druk het er was. In bet laatst verschenen nummer van „P. T. T.-nieuws" lezen we de volgende bijzonderheden over het P. T. T.-kantoor op de Jamboree: Manden en zakken vol correspondentie uit de 'kampbrievenbussen werden om de twee uur op de sorteertafels van het Jam boreekantoor uitgestort; ontelbare bun dels „Jamboree-Vogelenzang", met post auto's uit Haarlem aangebracht, werden eerst op nationaliteit en daarna op sub kamp gesorteerd. Van 's morgens acht Middelburg. De Koninginnedag. Dinsdag de eerste dag van de winkelweek valt samen met den Koninginnedag en het ie te begrijpen, dat daarom Uit het VolkVoor het Volk samenwerking zocht met Handelsbelang. Voor de kinderspelen bleek geen belangstelling genoeg te be staan, dit deel van het programma ver valt dus. Reeds oan 8 uur des morgens is er een reveille, waaraan alle kinderen kunnen deelnemen. Vertrek oom 8 uur van den Langevielesingel. Hieraan nemen deel: „Oefening na den Arbeid" en de Padvindersband. Des middags zal het Tambours en Pijperscorps „Juliana" een tooht door de stad maken. Des avonds van kwart over 8 tot kwart over 9 heeft het Marktconcert van het Middelburgsch Muziekkorps plaats in samenwerking met Vreemdelingenverkeer en Marktcominissie. De dag wordt besloten met den tradi- tioneelen fakkeloptocht door het Middel burgsch Muziekkorps met medewerking van de signaalafdeeling van „Achilles", Deze tocht gaat van de Markt langs Gortstraat, Var'kensmarkt, Hoogstraat, Nieuwe Haven, Turfkade, Houtkade, Londensche Kade, Rouaansche Kade, Nieuwe Brug, Dam N. Z., Giststraat, St. Pieterstraat, Balans, Wagenaarstraat, Hofplein, Noordstraat, Markt, Burg, Balans, Abdij, Koorkerkhof, Reigerstraat, Langedelft, Markt. Souburg. De Oranjevereeniging besloot op 31 Augustus een kinderfeest op de weide van den heer Jacobs to houden; alle kinderen van 6 tot 14 jaar kunnen hieraan deelnemen. Veere. B. en W. hebben benoemd tot ambtenaar ter secretarie den 'heer F. Kloeke, te Mlaastricht, vroeger te Mid delburg. (M. G.) Het volgend feestprogramma is voor Koninginnedag vastgesteld Van 10 tot 11 uur zwemwedstrijd in de voorhaven voor dames en heeren bo ven 14 jaar, nl. 50 meter voor dames en 100 meter voor de oudere heeren; om 2 uur zingen door de schoolkinde ren van beide scholen voor het stadhuis op de Markt; om 3 uur aanvang der kinderspelen, die zullen bestaan in ringrijden per fiets en 'hindernisfietsen, hardloopen en aller lei kleinere spelen voor de kinderen be neden 10 jaar; na afloop vindt de prijs uitreiking plaats; om 7 'uur optocht met vlaggen en mu ziek; van 8 tot 9.30 uur muziek, op de Kade op het verbreed® gedeelte voor de brug en tot slot het feestelijk ontsteken der teertonnen, waarna het feest met het zingen van het Wilhelmus zal worden beëindigd. Koudekerke. Koninginnedag. Ter gelegenheid van de jaardag van H. M. de Koningin zal op het dorp Dinsdag avond het volgende programma worden uitgevoerd7.15 optocht en zang der schoolkinderen; 8 uur eerste openbaar optreden van het Koudekerksohe Kinder koor; 8.30 uur Concert van de Chr. Gem. Zangvereeniging „Soli Dèo Gloria" en te 9.15 uur concert door het muziekgezel schap „Voorwaarts". Genoemde drie ver- eenigingen staan onder leiding van den heer S. Sanders. Sint Laurens. Donderdagavond werden door den gemeenteveldwachter alhier een tweetal jongens op heeterdaad betrapt, die zich in den boomgaard van den land bouwer S. schuldig maakten aan het stelen van fruit. St. Pbilipsland. In de gehouden raads vergadering werd de gemeenterekening van inkomsten en uitgaven over 1936 voorloopig vastgesteld, voor den gewonen dienst met een batig slot van f 12.551.91. Aan den heer C. van Bendegom werd op zijn verzoek met ingang van 1 October a.s. eervol ontslag verleend als gemeente ontvanger. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. De vacantles beginnen op een eind te loopen. Ook de Ministers keeren weer naar hun home terug, om zich te prae- pareeren voor de taak, die hun wacht. Die taak zal voor sommige Excellenties niet gemakkelijk zijn. Wij denken aan Minister de Wilde. Zoo moeilijk het voor den bewindsman van Financiën was, om de slagen op te vangen, toen het met 'b Rijks middelen aldoor bergafwaarts ging, zoo moeilijk zal bet nu zijn aan allerlei verlangens te voldoen, nu het weer wat beter gaat Sommige bladen kwamen al met wenschen aan, waarvan reeds nu wel gezegd kan worden, dat ze met het mogelijke geen rekening houden. Vetrouwd mag worden, dat onze regeering al het mogelijke zal doen om daar, waar het 't meest noodig is (wij denken aan de groote gezinnen en aan sommige zwaar belaste bedrijven) ver lichting van druk te brengen. Minister Steenberghe heeft reeds nu maatregelen tot hulp aan het klein-land- bouwbedrijf aangekondigd. Een sympa thieke daad! De Zeeuwen werden deze week wel zeer verblijd door het bericht, dat H. M. de Koningin op 6 September een bezoek aan Hulst en Middelburg hoopt te bren gen. Het Zeeuwsche volk zal ook nu on getwijfeld op hartelijke wijize aan zijn warme liefde voor onze Vorstin uiting geven. Hoe geheel anders dan in landen, waar men op commando moet feest vie ren en zijn gehoorzaamheid aan het staatshoofd moét toonenl De buitenlandsche gebeurtenissen staan ook nu weer geheel in het teeken van oorlog In Spanje maakten Franco's troepen zich meester van de havenstad Santan der. Dat deze stad nog zoo spoedig viel, kwam omdat onder de bevolking en waar schijnlijk ook onder de verdedigers, een opstand was uitgebroken. Dat in Italië zoo'n gejuich opging over den val van Santander, zegt heel veel. Er zal echter in Spanje nog veel moeten ge beuren, voor Franco werkelijk triomfator is. Achter Santander ligt nog een flink gebied tot Oviedo, Asturie, met de be ruchte dinamite-ros. Dan is er nog de strijd om Madrid welke de uiterste krachtsinspanning zal vergen en waar de regeeringstroepen tot nu toe elk offensief van de opstandelingen hebben weten te breken; en het overige gebied van Spanje we denken bovenal aan Catalonië dat nog in handen van de regeering is. Wel beteekent de verovering van San tander een groote moreele overwinning zoowel voor Franco als voor Italië, dat hem semi-officieel krachtig blijkt te steu nen. Wat bet verre Oosten betreft, daar is officieel geen oorlog verklaard. En toch wordt er hevig gevochten, zoodat er dui zenden zijn gevallen. Toch is een groot deel van Sjanghai door branden geteis terd en worden tal van andere vernielin gen gepleegd. Toch wordt de Eng'elsche gezant, die zich per auto naar Sjanghai begeeft, vanuit de lucht door Japanners beschoten en ernstig gewond. Toch wordt kalmweg door Japan be slaten, dat de Ghineesche kust zal wor den geblokkeerd en wordt meteen de hoop uitgesproken, dat 't buitenland zoo vrien delijk zal zijn niet aan China te leveren. Nog eens: dat alles zónder oorlogsverkla ring! Wat een opvattingen, wat een aan matiging en brutaliteit van dezen indrin ger. Geen wonder, dat de toestand gespan nen is, dat de Times een gepeperd artikel schrijft, dat er te Londen druk geconfe reerd wordt en dat ook Amerika ongerust is. Alleen Duitschland steekt zijn sympa thie met Japan niet onder stoelen of ban ken. Rusland houdt zich merkwaardig stil, shhijnt officieel niets te doen. Maar of het in 't geheim Qhina niet opzet tegen Japan is de.vraag. Ook hier zullen wel buitenlandsche invloeden werken. Precies als in Spanje, waar het conflict al lang de wereld uit zou zijn als andere landen er zich maar niet mee hadden bemoeid. FEUILLETON. 34) o— Hoewel ze verschillende jaren ouder was dan Betty, die ze ook nog heelemaal als kind beschouwde, en ze meestal ook werkelijk een nuchteren en meer prac- tischen kijk had op het leven, leefde ze nu toch als in een roes door het ver lokkende uitzicht van haar reis. Hoofd en hart waren gevuld met lou ter fantasieën over een mogelijk geluk, dat ginds haar wachtte, terwijl haar be zige handen den inhoud van de koffers sorteerden, kozen en keurden. De kans bestond nu toch ook voor haar om het voorwerp te worden van mannenveree- ring en mannenhule en wie zou zeggen, welke veroveringen binnen haar bereik zouden liggen of welk nieuw, ongekend geluk haar leven nu zou verrijken! Ze had nu haar levenskans gegrepen en ze wilde dan ook niet nalaten om daarvan zoo goed mogelijk gebruik te maken. Naderende voetstappen deden haar haastig wegvluchten van den spiegel, waarin ze het beeld weerkaatst zag, dat zooveel zoete verwachting wekte. Druk was ze weer aan het pakken, toen Betty binnentrad, wier heele verschijning ver telde van een heftige ontroering waar onder ze leed. Het witte gezichtje, waar in groot en angstig de verschrikte oogen stonden, verkilde Pamela's blijde, maar zelfzuchtige' gedachten. Wanhopig liet Betty zich in een stoel neervallen en als een kreunen ontwrong het zich aan haar lippen: „Moet je heusch gaan morgen, Pamela?" Het arme ding, zooals ze daar ineen gedoken zat als een opgejaagd, verschrikt vogeltje, had plotseling allen hoop vollen moed voor de toekomst verloren en als een schreiend kind bedelde ze om troost en liefde. „Wat zeg je? Wat heb je toch?" vroeg Pamela, terwijl angstige schrik onwille keurig haar stem verscherpte. „Tante Margaret is veel minder gewor den en Dr Bray denkt, dat het met haar wel niet lang meer zal duren", fluis terden de bleeke lippen moeilijk. „Ach, onzin. Jij ziet alles ook direct zoo donker", protesteerde haar zuster hef tig. „Deze aanval zal wel niets heviger of ernstiger zijn dan al die andere kee ren. Natuurlijk moet ik morgen gaan. Ik kan nu niet meer thuis blijven." Betty zuchtte en schudde droevig haar hoofd. „Ze is werkelijk héél, héél ziek. Wil je zelf niet eens even bij haar gaan kijken?" „Nee, liever niet", klonk afkeerig het antwoord. „Ze ziet er zoo akelig uit, als ze zoo'n aanval heeft en ik kan haar tot 's avonds 20 uur, of zooveel later als noodig was, waren, twee hulpkrachten on afgebroken bezig de tienduizenden stuks oorrespondentie te voorzien van den epe- cialen stempelafdruk „Bloemendaal-Vo- gelenzang Wereld-Jamboree". Statistieken van de vorige Wereld- Jamboree hebben aangetoond, dat er da gelijks wel 80.000 stukken verwerkt zou den moeten worden, doch dit aantal werd hier gedurende de eerste dagen reeds aan merkelijk overschreden. Op den openings dag bedroeg het ruim 42.000 en op den volgenden dag zelfs 63.000, waarvan 55.000 verzonden en 8000 ontvangen. De bestelling in het kamp geschiedde drie maal per dag, n.l. om 7, 12 en 17 uur. De post werd aan de sub-kampen (met 'het voortrekkerskamp mede tien in getal) afgegeven en daar door de pad vinders gedistribueerd. Elk sub-kamp had een eigen (post-) brievenbus, terwijl menig contingent de correspondentie vooraf verzamelde in een groepebus. Ook had elk sub-kamp een speciale telefoontent, welke aansluitingen des nachts waren doorverbonden met het hoofdkwartier. Bovendien bevonden zich in de persafdeeling en op verschillende punten van het terrein telefooncellen met automatische incasseer-inrichtingen en niet te vergeten eenige postzegelautoma ten. Werd aanvankelijk gedacht, dat hier van weinig gebruik zou worden gemaakt, omdat ze geen Jamboree-zegels verschaf ten, de practijk was anders. Op één dag werden alleen uit de IK cents automaat naast het P. T. T.-kan toor 8000 zegels verkoühtl Nieuw» centen gevraagd! Er was een besteller die dan geheelen dag bijna niets anders deed dan automa ten vullen i en wat het geld betreft ledigen. Hij werd steeds gevolgd door troepjes Amerikanen, die dol waren op nieuwe centenl Vóór de loketten van het ruime, lichte P. T. T.-gebouwtje was het heel den dag door één kluwen van padvindes, die in alle talen of met gebaren en aanwijzin gen postzegels, geïllustreerde briefkaarten enz. verlangden en er hun verdere post zaken afdeden. Velen kochten van alle be staande zegels één of meer exemplaren en maakten van hun brieven ware staalkaar ten. Het spreekt vanzelf, dat de loket- ambtenaren (zij spraken behalve Fransdh, Duitsch en Engelsch ook Esperanto) bier de handen meer dan vol hadden. Onafge broken schoof de stroom van koopers voort en op de spitsuren, zoo tegen, twee- en en na afloop der voorstellingen in de arena en theater, was de drukte hier in derdaad overweldigend. Maarde ambtenaren hielden het! Hel behoefl geen kinkhoest te zijn, maar een kinderhoest moei niet verwaarloosd worden. Waarom Uw kind noodeloos te laten lijden. Waarom zoudi Ge niet juist nog op tijd het beste en meest krachtige middel geven. Dal middel is toch Akker's Abdij siroop, die reeds zoovelen geholpen heeft I Heeft Üw kindje het benauwd Slaapt het 's nachts niet door hoesten, kuchen of piepen op het borstje? Abdijsiroop zal Uw kind helpen, die slijm losmaken, de hoest rijp maken en stoppen. En morgen ziet Ge niet meer de traantjes in de oogen door dal afmattend hoesten. De afmatting van de ademhalingsorganen is weggenomen, de ademhaling zal weer ruim en diep zijn. toch ook niet helpen. Maar maak jezelf toch niet zoo overstuur. Je weet immers, hoe dikwijls ze na de zwaarste aanvallen er weer bovenop gekomen is en morgen is ze waarschijnlijk heelemaal de oude weer." „Maar elke aanval verzwakt haar meer en éénmaal zal de laatste komen. Het is toch een vreeselijke verantwoordelijkheid voor mij als onervaren meisje en ik voel bijna „We hadden deze verantwoordelijkheid ook heelemaal niet op ons behoeven te nemen", viel Pamela haar koel in de rede. „Dat heb ik altijd al gezegd, maar vader en jij wisten het beter. Als je naar mij geluisterd had, zou al deze zorg en angst voorkomen zijn." „Hot geeft ons nu niets, als we die oude geschiedenis weer gaan ophalen", zei Betty moe. „Het spijt me, dat ik bij je gekomen ben. 'tls ook niet prettig als je opgehouden wordt, terwijl je nog zoo veel te doen hebt." Pamela voelde toch medelijden met dat zielige figuurtje, dat weggedoken zat in haar stoel en vriendelijker dan te voren zei ze: „Deze gelegenheid krijg ik nooit terug en daarom kan ik ze niet opgeven. Je begrijpt niet Betty, hoezéér ik er op gesteld ben, anders zou je me die on mogelijke vraag niet hebben gedaan." „Misschien niet", antwoordde het meis je, terwijl ze weer opstond en opgewon den heen en weer liep. „Neem me niet kwalijk, Pam, het was heelemaal niet mijn bedoeling om jou genoegen te bederven, maar ik meende, dat het noodig was, dat jij iets van tante's toestand afwist, dan komt het doodsbe richt voor jou niet te onverwacht. Zal ik dan die tijding zenden of er mee wachten, tot je terugkomt?" „Betty, zeg toch niet zulke akelige din gen", riep Pamela nu toch ongerust wor dend, uit. „Het is niets voor jou om het leven van zoo'n droeven kant te bekijken. Al leen de gedachte aan dood en rouw doet me al rillen en denk dan eens aan al die mooie japonnen, die ik genaaid heb uit die, die ik van Eugenia gekregen heb. Ik heb me er zooveel van voorgesteld om ze op feestjes en partijen te dragen en dan Ik heb nooit van zwart ge houden, omdat me dat leelijk en oud maakt en zou ik dan juist nu „Best. Als dan het ergste gebeurd is, zal ik er jou niet over schrijven", besloot Betty kalm. „Maar er zal niets gebeuren", prote steerde Pamela opgewonden. „Hoe komt het toch, dat je vanavond zoo overdre ven angstig bent? Ga nu rustig naar bed en als je dan morgen wakker wordt, ziet alles er weer Hoopvoller en rooskleuriger uit Je bent oververmoeid en je zult eens zien, hoe je van een nacht slapen zult opknappen." „Dat kan ik onmogelijk", zei Betty heesch. „Hanna zal vannacht bij haar waken, maar ik wil zoo gauw mogelijk bij haar zijn, als ze me roept of me noo dig heeft. Hoe laat ga je ook morgen vroeg? Ik weet niet meer, of het om vijf of om zes uur is." „Zés uur", antwoordde Pamela beslist. „Wat zal ik dankbaar zijn, als we eerst goed en wel in den trein zitten. Zoo op wekkend is hier de omgeving werkelijk niet en de geestverschijning, waar jij op 'toogenblik veel van hebt, maakt me heusch kapot en zenuwachtig. Wees toch verstandig en ga naar bed. Je maakt je zelf ziek en overspannen en morgen ben je nergens toe in staat." Aan een plotselinge opwelling gehoor gevend, stond ze op en drukte een vluch tige kus op Betty's wit gezichtje. Deze liefkoozing was zoo iets ongewoons en kwam zoo onverwacht, dat Betty direct heelemaal verteederd was en terwijl ze de armen sloeg om haar zusters hals, fluisterde ze innig: „Goeie reis, lieve Pam. Ik hoop, dat de vervulling van al je mooie droomen boven je verwachting zal gaan. Ik zal het erg eenzaam en stil hebben zonder jou, maar ik zal probee- ren om de huishouding zoo goed moge lijk waar te nemen, hoewel ik dat na tuurlijk niet zoo goed zal kunnen als jij". (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5