Land- en Tuinbouw Rechtszaken Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten en geraakte onder 'n paseeerende vracht auto. Het kind was op slag dood. De chauffeur had niets van het ongeluk ge merkt en reed door. De marechaussee en de gemeentepolitie stellen een onder zoek in. Relletjes in Hilversum. In de electriciteitswijk te Hilversum tus- schen spoorweg en gasfabrieken, gaat bet de laatste avonden zeer onrustig toe Opgeschoten bengels brengen de buurt in opschudding door het afsteken van voet zoekers, carbidbussen en lawaaimaken de projectielen, waarbij zij zich zoo on hebbelijk mogelijk gedragen. De bewoners schrikken door de hevige ontploffingen op en de kinderen worden in den slaap gestoord. Talrijke klachten kwamen dan ook bij de politie in. Donderdagavond waren agenten aanwezig om het kwaad te bestrijden. Niettemin nam dit steeds grootere afmetingen aan en het had er wel iets van, of de onruststokers een loopje namen met de ordebewaarders. Wanneer dezen zich op een punt bevon den, was het leventje weer gaande op een ander afgelegen punt, waar eerst de lantaarns werden uitgedraaid. De politie requireerde versterking en voerde talrijke charges uit, welke bemoeilijkt werden door een stroom van nieuwsgierigen. Een 16-jarige belhamel werd door één der agenten op heeterdaad betrapt op het oogenblik, dat hij een carbidbus tot ont- branding wilde brengen. De knaap ver zette zich krachtdadig tegen de arresta tie, waarbij hij den politie-ambtenaar trachtte met de bus op het hoofd te slaan onder luidkeelsche ophitsingen van de samengeschoolde menigte, Toen de agent assistentie kreeg, gelukte het den weer spannige naar het hoofdbureau te bren gen, waar bij in verzekerde bewaring is gesteld. E'erst toen de politie meermalen krachtdadig was opgetreden, keerde langzamerhand de rust terug. Het rijwiel van den inspecteur werd bij het relletje totaal vernield. Mislukte poging tot op lichting. In het dorp IJsselmuiden, bij Kampen, is dezer dagen een brutale poging tot oplichting gedaan. Aan de woning van drie broers op leeftijd, die tezamen wonen met een huis houdster, vervoegden zich twee personen, die belangstellend er naar informeerden, of de mannelijke bewoners ook aanwezig waren. Daarna deelden zij mede van de politie te zijn, en opdracht te hebben het geld te controleeren op eventueele vai- s'che biljetten, dat enkele dagen tevoren voor een niet onbelangrijke veeverkoop was ontvangen. De huishoudster ver trouwde dit verhaal niet aanstonds en zij bleef dan ook in de buurt. De eene broer was echter goedgeloovig genoeg om voor waarheid aan te nemen wat ver dichtsel was, en als 't dan moest zou hij het geld wel even gaan halen. Zijn bezoekers gaven hem de enveloppe waarin de biljetten gestoken moesten worden, mede. Toen echter greep de vrouw in. Wan neer 't geld dan toch gecontroleerd moest worden zou dit geschieden met medewe ten der plaatselijke politie, zoo zeide zij kordaat, en die zou ze dus even van het geval gaan verwittigen. Zij greep haar fiets en spoedde zich naar de politie. De heeren namen ijlings de vlucht naar de een eind verder gereed staande auto, waarin de chauffeur achtergebleven bleek te zijn, en kozen het hazepad. De vrouw had nog net de gelegenheid op te meiken, dat het een wagen, ge merkt met de letter G. was. Voor het overige heeft ze een vrij: nauwkeurig sig nalement op kunnen geven van de beide pseudo-politiemenschen. Door den bliksem ge troffen. Gistermiddag is tijdens een kort, maar hevig onweer, op een der bui tenwegen nabij Doesburg, de 32-jarige H. Trentelman, die was gaan visschen en in verband met de dreigende bui huis waarts keerde, door den bliksem getrof fen en gedood. De man was gehuwd. Ongeluk op jacht. Tijdens een jachtpartij onder de gemeente Roggel (L.) had een der jagers, die op een kop pel patrijzen dubbel schoot, het ongeluk den landbouwer B. te raken, die met een kruiwagen over den weg liep. De man kreeg een of meer hagelkorrels in het rechteroog. De getroffene, die erge pijln leed, werd naar Venlo overgebracht, waar hij in behandeling van een oogarts werd opge nomen. 'Proces tegen Neder landse he familie in Mos- k o u. In Moskou werd dezer dagen een proces tegen een Nederlandsohe fa milie ingeleid, die beschuldigd wordt van verzet tegen de openbare macht. Ver dachten zijn de architect E. Kreinen, zijn vrouw, dochter en zoon. Volgens de be schuldiging zou de hoofdschuldige werk zaam zijn geweest in de metaal-industrie Nu had hij voor een beter salaris een an dere betrekking aangenomen, waarom hij verplicht zou geweest zijn de woning, die het Volkscommissariaat van de metaal industrie hem ter beschikking had gesteld te verlaten; dit had hij geweigerd, waar op hij door een deurwaarder met Sovjet- Russische politiebeambten uit zijn huis werd gezet. Volgens de 'beschuldiging zon daarbij de gebeele familie, bewapend met stokken, groote sleutels en ander dingen de vertegenwoordigers van de openbare macht geslagen en mishandeld hébben. Slechts na veel moeite gelukte het de ge- 'heele familie in hechtenis te nemen, aldus het bericht. 'Daar de beschuldigden de Russische taal niet machtig zijn, verlang den zij, dat hun de beschuldiging in het Nederlandsch of Engelsch ter hand zon t worden gesteld. Om deze redenen is het proces drie dagen onderbroken. Men ver wacht, dat de Nederlanders uit Sovjet- Rusland zullen worden uitgewezen. Een mijn in het net. Gisteroch tend is aan de vischmarkt te Rotterdam aangekomen de schokker G.O. 12, schip per G. 't Mannetje uit Goedereede, die aan boord een groote mijn had, welke was opgevischt in de nabijheid van het lichtschip Maas. Een onderzoek wordt ingesteld of het projectiel, dat hoogst waarschijnlijk van Fransch maaksel is en uit Frankrijk afkomstig, al of niet gevaarlijk is. Vorige week heeft er ook reeds een mijn in het net van de G.O. 12 gezeten. De schipper vertelde, dat er in de na bijheid van het lichtschip „Maas" zeer vele mijnen aangetroffen worden. Vrachtauto na botsing in brand gevlogen. Man om het leven gekomen. Gisteravond is op den rijksweg te Oegstgeest een gesloten verhuisauto uit Rotterdam tegen een aan de rechterzijde van den weg stilstaande truck met opligger, afkomstig uit Klun- dert, opgereden. Onmiddellijk na de bot sing vloog de aanrijdende auto in brand. De chauffeur heeft ernstige brandwonden en een beenbreuk opgeloopen. De naast hem zittende man kon zich niet meer uit de cabine redden en kwam in de vlammen om. De aangereden auto bekwam alleen schade aan de achterzijde. De noodlot tige aanrijding vindt vermoedelijk zijn oorzaak in een tegenligger, die met ver blindende lichten reed, waardoor de be stuurder van de verhuisauto het kleine roode achterlicht van den opligger niet heeft opgemerkt i'Geen rommel op zolder. Juist in den tijd, waarin Berlijn haar 700- jarig jubileum viert, beeft de overheid „groote schoonmaak" verordineerd. De zaak is, dat voor bet einde van Augustus alle zolders ontruimd moeten zijn. De zol ders waren vroeger volgestapeld met oude meubelen, oud huisraad, kisten met ver geelde brieven, oude rommel enz. De machtige Göring beeft nu bevolen, dat alles leeggemaakt moet worden. Wan! rommelzolders veroorzaken brandgevaar. Vooral bij een bombardement uit de lucht De LuftsChutzbund treedt bier op als uitvoerende macht. Deze organisatie heeft voor iedere straat een opzichter en voor ieder buis een luchtwacht aangesteld. De luchtwacht is op het oogenblik een man van grooten invloed. Hij heeft bet recht ieders zolder te betreden. Eigenlijk hadden de zolders reeds op 1 October van het vorige jaar moeten, zijn ontruimd. Toen werd er uitstel verleend tot bet voorjaar. Men kon dam bet ont ruimen van den zolder met de voorjaars schoonmaak vereenigen. De lucbtwachten zijn toen te lankmoedig opgetreden. Thans worden de zolders desnoods met hulp der politie leeggehaald. Alleen onbrandbare voorwerpen mogen er desnoods nog op blijven. Deze maatregel veroorzaakt een groot aanbod op de rommelmarkt. Oude tafels en oude kasten zijn thans nagenoeg voor niets te krijgen. De magazijnen der twee de-bands-meubelzaken. zijn propvol. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cenl bi] vooruitbetaling. MAANDELIJKSCHE VERKEERS ONGEVALLEN-C IJFERS. De K.N.A.C. schrijft: Door bet Centraal Bureau voor de Sta tistiek worden thans, mede op verzoek van de K.N.A.G., op korten termijn cij fers gepubliceerd over de ernstige ver keersongevallen in de afgeloopen maand. Bij beschouwing hiervan vergete men niet, dat deze cijfers uiteraard niet zoo nauwkeurig kunnen zijn als die van de jaarstatistiek, waarin ook het aantal slachtoffers wordt geteld, dat geruimen tijld na het ongeval zelve nog aan de ge volgen daarvan is overleden. De gegevens over de laatste drie maan den luiden als volgt: Voorloopige gegevens ern stige verkeersongevallen. 1937 Gedood Ernstig gewond Mei 61 446 Juni 41 453 Juli 47 390 Bovenstaande cijfers wijzen wel op de noodzaak voor alle weggebruikers om met aandacht en voorzichtigheid aan bet verkeer deel te nemen. Uitsluitend melk van t.b.c.-vrij vee. Een der Friesche coöperatieve zuivel fabrieken., n.l. de fabriek te Marram, heeft bet belangrijke besluit genomen, om over enkele jaren uitsluitend melk van t.b.c.- vrij vee te verwerken. De leden, die dua thans nog reactiedieren in bun veestapel hebben, ikrijgen enkele jaren (tot 1940) tijd om deze op te ruimen, waarbij van fabriekswege een zekere geldelijke tege moetkoming wordt verleend, die echter in 19'4Ö komt te vervallen. Op deze wijze wordt bet doel, waarnaar gestreefd dient te worden, n.l. een geheel tuberculoae>-vrije veestapel, krachtig be vorderd. Helaas ia men in Zleeland nog zoo ver niet. PRIMUS- EN SECUNDUS-LEIDER. Onlangs heeft de N.S.B.-pers hare lezers vergast op een plaatje, waarop de man nen van het hoofdkwartier zijn afgebeeld. Men zou zoo iets voor kennisgeving kun nen aannemen, ware het niet, dat een j bijschrift den heer van Geelkerken aan duidt als „plaatsvervangend leider". Blijk baar is dit een promotie van bedoelden functionaris, want voorheen was hij al gemeen secretaris. De heer Mussert, „de man zonder wien ons volk geen toekomst heeft", is dus te vervangen! Nederland bezit niet meer een dictator, maar een directorium, samengesteld uit een primus- en een secundus - dictator. Aan het „leidersbeginsel" doet zulk een promotie intusschen geen goed. „Nederland Waakzaam". De moord te Opende. Dé Hooge Raad 'heeft het cassatie-be roep verworpen van P. M., die in booger beroep door bet gerechtshof te Leeuwar den is veroordeeld tot zes jaar gevange nisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis, wegens bet betrokken zijn bij den moord in den nacht van 25 op 25 Juli 1936, gepleegd onder Opende (Groningen) waarbij de daders zekeren Z., een ouden man, hebben gekneveld en gedood. ui ii - Nederl. Mij. voor Oesterteelt. Te Bergen op Zoom is de jaarlijksche vergadering gehouden van de N.V. Ne- derlandsche Maatschappij voor Oester teelt, v.h. de Meulemeester Co. De ver gadering werd gepresideerd door den heer C. A. van Woelderen. Nadat het jaarverslag was goedgekeurd besloot de vergadering om de winst, groot f642, op de nieuwe rekening over te brengen. Mededeeling werd gedaan, dat het ka pitaal der nieuwe N.V. thans bedraagt f50.000, waarvan geplaatst f23.000. Ter sprake werd gebracht de aanslag van den broedval. Uit de besprekingen bleek, dat de cultuur der oesters nog op dakpannen plaats heeft, een systeem, dat verouderd is. De vraag werd nu gesteld, of geen moderner wijze van bebroeding kon plaats hebben. De voorzitter deelde mee, dat onder deskundige leiding van Dr Havenga en Dr Gryns, proeven op ver schillende perceelen werden genomen, ten einde door nieuwe uitvindingen tot betere resultaten te kunnen komen. Voorts deelde de voorzitter nog mee, dat de oestercultuur in ons land van groote be- teekenis is; Nederland heeft in dat op zicht een naam op te houden en het spreekt van zelf, daf alle middelen in dezen benarden tijd te baat moeten worden genomen en dat voortdurende steun van de regeering noodzakelijk blijft. Alles zal worden gedaan, om den eenmaal zoo bloeienden tak van de vis- scherij, zoowel in het belang van ons land, de industrie welke deze beoefent en de gemeenten, waar deze alsnog wordt uitgeoefend, tot grooteren bloei te bren gen. DE ETALAGE EN DE ZONDAG. In Haarlem'is Kerkblad beantwoordt Da L. Hoorweg de vraag„Kan op rechtstreeksche of afgeleide gronden uit den Bijbel aangetoond worden, dat bet niet-sluiten van het etalageraam op Zon dag ongeoorloofd is „We behoeven, aldus Dis Hoorweg, daarbij geen moeite te doen om een „tekst" op1 te zoeken, waarin het etalee- ren op Zondag rechtstreeks of zijdelings verboden wordt. 'Om teksten gaat het in gevallen ais deze niet. Maar veel meer om een aanvoelen hoe het Sahbatha-gebod uit de Wet des HEEREN, in Nieuw-Testamentisch licht bezien, het best kan nageleefd worden in de onderhavige kwestie. Het is een kleine kunst om te „bere deneeren", dat we bij1 geopende etalage- ramen toch moeilijk van „Zondags-ar beid" spreken kunnen. De arbeid er aan is in de week verricht. Wij stellen onder ons niet den eisch, dat men 's Zondags de gordijnen behoort dicht te 'houden; welnu, als een ander zijn ramen aan de straatzijde niet be hoeft dicht te sluiten, omdat 'het gewone huiskamerramen zijn, waarom zou ik dan de mijne wél dicht moeten doen, nu het toevallig winkelramen zijn Men kan moeilijk van mij! vergen, dat ik 'a Zater dags mijn heele etaiage 'leeg haal. Wie er 's Zondags niet naar kijken wil, die loope voorbij; ik vraag 's Zondags geen attentie voor mijn zaak i Ik kan in dat open hebben van mijn etalage 's Zondags niet zooveel ver keerds zien I Ge ziet, als we aan het redeneeren slaan, och, dan zijn er genoeg „argumen ten", en „vondsten", om den eventueelen aanvaller „knockout" te slaan! En toch geloof ik niet, dat wij daar mee de zaak serieus onder oogen hebben genomen. Eir zit aan dat etaleeren op Zondag toch ook nog wel een andere kant! Een kant, dien wij naar mijn meening beter langs den weg van het fijn aanvoe len, dan van de redeneering zullen bena deren. Ik stel mij nu maar eens op het stand punt van den gewonen kerkganger. Op hem maakt de open etalage volop den indruk van „zaken doen". Natuurlijk, want etaleeren is nu een maal een zeer belangrijke factor in het zaken doen, Een zóó belangrijke factor dat bet geheele pand er op ingericht is. De groote glazen vlakken vragen met nadruk aandacht voor de zaak. Daarin staan publiek de producten uit gestald en geprijsd. Daarin worden op allerlei wijzen de waren aangeprezen. Het is dwaasheid te bewe ren, dat etaleeren niet een belangrijk deel van het zakendoen is. Maar een Christen-zakenman, die op Zondag zijn winkel sluit, geeft daarmede publiek te kennen, dat het voor hem van daag Zondag is. Dat bij dankbaar de zen dag uit s' HEEREN hand ontvangt om van zijn slaafschen arbeid te rusten. Dat bij dus vandaag voor zaken niet te spreken is. Dezen dag heeft bij speciaal gereseer- veerd voor den bijzonderen dienst des HEEREN, dien zijn God op den Zondag van hem vraagt. Hij laat den zesdaag- schen arbeid nu rusten! Maar de natuurlijke con sequentie daarvan is deze, dat hijdan nu ook geen aandacht voor zijn zaak wenscht te vragen. Hij wil nu de voorbijgangers niet tot stilstaan nopen om zich even bezig te houden met wat bij aan te bieden beeft. Hij zou het zelf waarschijnlijk geen goede „christelijke zede" achten, Wanneer de mede-broeders en zusters den Zondag gebruikten om de „winkels te gaan kijken". Op Zondag be hoort heel dat weeksche winkelbedrijf te worden opgeborgen, weggesloten achter de gordijnen! Dlan pas is de zaak werke lijk g e s 1 o t e n Helaas is bij de wereldsche zakenmen- sc'ben, ook wanneer zij op Zondag „ge sloten" zijn, deze Zondags-„beiliging" al meer verdwenen. De groote zaken etalee ren en illumineeren op Zondag in volle glorie. Maar wie den HEERE vreest, gevoelt, boe dat afleidt. Hoe dat hinderlijk in werkt op de Zondagsheiliging. Hoe dat voor een groot deel de „wijding" van den Zondag breekt. En daarom is dat, ik zou haast zeggen een soort „intuïtie" in cbristelijken kring altijd geweest, dat men 's Zondags ook zijn etalage aan het oog onttrok. En doet het inderdaad onaangenaam aan wanneer Christen-zakenmensohen van deze chris telijke zede" afwijken. Wie 's Zondags sluit, die sluit! Die heeft 's Zondags in alle opzichten zijn zaak dicht! Die is voor zaken niet te spreken en spreekt geen mensch met be trekking tot zijn zaak aan. Hij begeert mee te werken, om ook het stadsbeeld en bet beeld van zijn straat het stempel van „Zondagsstemming" op te drukken. Hij beijvert ziCh voor zijn deel mee te werken aan de Zondags-„rust", ook wat den aanblik van zijn zaak betreft. En verscherpt dit opvallend de tegenstelling met zijn „wereldsche" con currenten hij rekent zich dat tot een eere Zoo staat 'het onzes inziens met de etalagesluiting op Zondag. We hebben hier te doen met een goede christelijke zede Met een christelijke zede, die alleszins Schriftuurlijk genoemd kan worden. En welker naleving we met grooten aandrang hij' al onze zakenmensohen aanbevelen 1" MIDDELBURG. Bevallen: J. G. van Hoorn geb. Van Moolenbroek, d. Overleden: J. de Voogd, 39 j., geh. met A. Molhoek. Getrouwd: J. Wiegel, 24 j. en P. Boone, 21 j. Van 2326 Augustus. VLISSÏNGEN. Ondertrouwd: C. C. M. Tournoij, 27 j. en C. P. Begars, 24 j. Getrouwd: K. Meerman, 25 j. en H. G. Plas, 22 j.; J. Minnaar, 23 j. en C. da Ruijsscher, 24 j. Bevallen: J. But,, geb. Quispel, d.; W. Kooger, geb. Bosselaar, z.; G. van Ketel, geb. du Vijn, z.; T. Meijer, geb. Waltman (levenl.) Overleden: F. de Konink, 50 j., ongeh.; S. A. Maliepaard, 67 j., vrouw van F. Potters; C. van Hal, 58 j., vrouw van P. J. Vqrplanke; J. Minderhoud, 75 j., man van L. Gabriëlse. (V. C.) Van 1824 Augustus. SOUBURG. Ondertrouwd: J. Minder houd, 28 j. en C. A. van As, 24 j.; J. Joosse, 22 j. en P. Jacobs, 21 j. Getrouwd: W. N. Bouwman, 26 j. en P. W. Pies, 24 j.; C. A. Arnoijs, 24 j. en J. S. Goeman, 24 j. Bevallen: P. Adainse, geb. Schout, z.; C. Corbijn, geb. Clarisse, z. (Nbl.) Van 1926 Augustus. KRUININGEN. OndertrouwdArie Ghristiaan Krombeen, 24 'j. en Johanna Maria Jannetje de Leeuw van Weenen, 24 j. Geboren: Maatje, d. van Hermanus de Bat en Tbona Schrieir; Martina, d. van Willem Poleijl en Adriana Sinke. Ondertrouwd: Hendrik Dek, 22 j. en Elizabeth Nieuwen'huize, 22 j.; Marinus Hoogerheide, 24 j. en Jannetje Sinke, 22 j. te Krabbendijke. (I. C.) WeMELDINGE. Geboren: Maria Ger- ritha, d. v. B. Gok en P. van Voorn- veld; Tennis Jacobus, z. van B. van den Berg en M. van Stel. (I. G.) MIDDELBURG. Fruitveiling van 27 Aug. 1937. Pruimen: Washington 413; Reine Claude 34; Reine Oriel 414; Witte Wijnspruimen 1223; Jefferson 1419; Tonneboer 7; Bramen 1318; Muscaat 2930; Frankenthalers 2028, alles per kg.; Meloenen 620; Perziken 19, beide per stuk. Kleine veiling: Snijboonen 415; Roem van Holland 1015; Perfect 1015; Dubbele princ. 515; Spinazie 310; Postelein 39; Augurken 319; Sui'ker- hoonen 812; Waspeen 5; Zilveruien 15; Uien 45; Savoye kool 27; Roode kool 45; Rentegevers 1219, alles per kg. Peeën 58; Rapen 24; Kroten 13; Uien 36; Selderie 16 Rammenas 2, alles per bos; Bloemkool 415; Andijvie 0.61.5; Kropsla 12; Komkommers 1.52.5. GOEIS. Veiling van 27 Aug. Fruit: BI. druiven 1830, frambozen 36, Black Berry 2728, witte wijnpruimen 15, Rei ne Victoriapruimen 514, tomaten 16 gld. p. 100 kg.;meloenen 824 gld. p. 10 stuks. Groenten: Stoktrosprincessen 515, perfectboonen 9, dubb. princesseboonen 6'10, rentegevers 9, wagenaarsboonen 4, stoksnijboonen 414, pronkboonen 6 7, postelein 3—6, uien 4, augurken 2 15, sjalotten 5, groene savoye kool 3 4, roode kool 3—4, aardappels 1,20 3,80 gld. p. 100 kg., bloemkool 1,5014, komkommers 1,502, andijvie 1,80 2,80, kropsla 1.602,80 gld. p. 100 stuks, kroten 26, rammenas 3, selderie 0,30 I,60, peterselie 0,50 gld. p. 100 bos; bloe men: gladiolen 57 gld. p. 100 bos, cac tussen 232 gld. p. 100 pot. KAPELLE, 27 Aug. 1937. Groote vei ling: Zure Kroetappels f 1,10f 1,40, Dubb. Princ. z. dr. f 6,40—-f 7,40, beiden per 100 K.G. Breekpeen f 19,90 per 1000 KG. Kleine veiling: Appels: Zigeunerinnen 822, Transparente de Cronsels 414, Manks Codlin 313, Jacques Lebel 28, Codlin Keswick 2—7, Earlye Victoria 8— 9, The Queen 3—7, Duchesse d'Oldenburg 4—8, Guldelingen 2—6, Ganzebout 2—6, Nelsons Glorie 2—5, Lane's Prince Albert 85, Zoete Ribbeling 36, Zoete Herfst- appels 47, Bloemzoet 36, Zoete ap pels 27, Dominéappels 7, Lindenappels 36, Bismarck 27, Warnersking 36, Bordaanappels 14, Signe Tillish 412, Zomer Hollaart 35, Maisappels 510, Swedenappels 1417, Grofzuur 24, Paarskoppen 35, Constantijn de Groote 26, Tuinzoet 35 ct., alles per K.G. Peren: Clapps Favorite 313, Précose de Trévoux 9—10, Jutteperen 830, Tri umph de Viënne 826, Seigneur d'Es- peren 410, Marguerite Marillat 712, Louise Bonnze d'Avranche 2532, Souve nir de Congres 7—10, Dr Jules Guyot 2— 8, Dr Cornelis 46, Bonne Chrétien Wil liams 611, Williams Duchesse 2—9, Cal-, leboutsperen 2—6, Duifjesperen 2—6, Dubb. Bergamotten 47, Scharlakenpe ren 14, Calabasse de Carafon 45, Pre sident Roosevelt 4—5, Ronde Perzikperen 2—6, Wittebroodsperen 24, Vijgenperen 5, Belle d'Epin 3—5, Koninginneperen 4— 8, Maagdeperen 3—7, Spekperen 24, Dirkjesperen 14, N. Holl. Suikerij 35, Beurré d'Amanlis 414, id. de Mérode 2 9, id. Lebrun 311, id. Hardy 413, id. Durondeau de Tongres 47 ct., alles per KG. Pruimen Reine Victoria 315, Belle de Louvain 5>15, Jefferosnpruimen 12— 21, Dubbele Boerenwitte 719, Wijn pruimen 815, Roode Eierpruimen 5 II, Reine Claude Verte 1529, Reine Claude d'Alhan 16, Kwetsen 69, Mo- narcbpruimen 9>17, Cataionipruimen 610, September pruimen 915, Tonne- boers 36, Burbank 611, Abrikoos- pruimen 8—16, Perzikp ruimen 1012, alles per kg. Diversen: Frambozen 2999, Bramen 25—3'6, Moerbeien 29'-48, Blauwe Dlrui ven 2234, alles per kg. Groenten: Dubb. Princ. z. draad 4Q, Snijboonen 816, Trosprmc. z. dr. 12 15, Rentegevers 13, Tomaten 45, Augurken 115, alles per kg.; Roodekool 22.30, Savoyekool 4—4.50, Aardappe len 1.601.90, alles per 100 kg.; Bas- peen 4*5 per 100 bos; Komkommers 1.50 2, Bloemkool 411, Kropsla 0.60 0.80, Andijvie 1.10'1.60, Vijgen 2.60 4.60, Perziken 13, Meloenen 413, al les per 100 stuks. Stand van hedenmorgen 10 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 769. Licht op voor fietsen: Zondag 8 u. 36 min. Maandag 8 u. 03 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3