Laatste Berichten De Koningin komt Maandag 6 September naar Zeeland. Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. in een niet druk bezochte ledenvergade- 1 ring bijeen. De secretaris, dhr L. Willeboer, gaf een verslfig over de gehouden excursie Limburg. Met 64 personen werd deelge nomen aan deze reis. Voor de te volgen cursussen in bijen teelt, fruitteelt, ziekte- en bemestingsleer gaven zich nu reeds verscheidene leden op. Ook werd de aandacht gevestigd op een cursus boekhouden voor den Tuin bouw. D'e secretaris gaf nog een verslag over de excursies uit de omgeving (aardbeien- proefvelden van dhr M. Eversdijk, boom gaarden van Z egers-Nieuwen huize en van Zeeland's proeftuinen). Besloten werd om Zaterdag a.s. een be zoek te brengen aan de kassen, druiven, perzik- en pruimenkassen. Borssele. 'Gemeenteraad. Geld teveel in kas. "Woensdagmid dag vergaderde de gemeenteraad. Van het bestuur der vereeniging voor L. O. op 'Geref. Grondslag was een verzoek ingekomen om subsidie voor een te hou den cursus rijpere jeugd. De voorzitter deelde mede, dat voor den cursus aan deze school en voor dien op de open bare school reeds voor ieder f25 was uitgetrokken, zoodat hij voorstelde dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten, Dhr Dekker zou het wenschelijk vin den, dat enkele ingekomen stukken wer den voorgelezen. De voorzitter antwoord de dat alle stukken voor de leden van den raad ter inzage liggen. De gemeenterekening over 1936 werd vastgesteld. D'e gewone dienst sluit met een voordeelig saldo van f 305.37. (In komsten f52072, uitgaven f 51707.) Daarna kwamen ter sprake plannen voor werkverschaffing. Verbeteringen zullen aangebracht worden op de be graafplaats. Hiervoor zijn B. en W. in overleg getreden met de Heidemaat schappij. Uitgetrokken hiervoor is f 1300 voor loonen en f300 voor bijkomende kosten. Verder is er nog een plan tot verbetering van het plein achter de Ned. Herv. kerk. Voor loonen is hier uitge trokken f 200 voor bijkomende kosten f40. Dhr Bruinooge vroeg hoe het staat met de opruiming van hoornen aldaar. De voorzitter deelde mede, dat binnenkort heeren van het Staatsboschbeheer de ge meente zullen bezoeken. Ter sprake zal dan gebracht worden opruiming van boomen. De loonen worden gevonden uit den gewonen dienst, de verdere kosten uit den kapitaaldienst. Met de uitvoering dezer plannen wordt pas 't volgend voorjaar begonnen. Dhr Dekker vroeg of de gemeente- opzichter ook van deze plannen afweet. D'e voorzitter antwoordde, dat in dezen met niemand beter kan geconfereerd wor den, dan met de Heidemaatschappij. Dhr v. Overbeeke vroeg nog inlichtin gen aangaande de beplanting. De voor zitter deelde mede, dat nog niet vast staat bij wie zal worden gekocht, maar getracht zal worden op de goedkoopste en beste wijze hierin te voorzien. Dhr Dekker vroeg naar het te veel in de gemeentekas zijnde bedrag van ruim f182. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. de herkomst daarvan ook niet kun nen vinden. Ged. Staten meenen dat het bedrag ten goede komt aan de gemeente. Verder werd medegedeeld, dat bij' het gemeentehuis1 een septic-tank zal aange bracht worden. De kosten hiervoor ziullen bedragen circa f 300. Een verzoekschrift met 33 handteekeningen onderteekend om de oude regeling te herstellen voor be talen van oververbruik van water, werd ingewilligd '(vorige raadsvergadering was besloten om het halve jaar af te reke nen). Nu zal het weer om 'het jaar ge schieden. Dhr v. 'Overbeeke bracht een klacht over den stank van een der sloo- ten, die uitmondt aan den Noordsingel. D'e voorzitter zegde onderzoek toe. Daarna sluiting. Veere. Bij het gemeentebestuur is inge komen een aanvraag van J. G. E. baron van Lynden te 's Gravenhage, om ver gunning tot volledig herstel van den ge vel van het naast het stadhuis gelegen pand, dat van ouds De Zwaan heet. Met de restauratie zal zoo spoedig mo gelijk worden aangevangen. Dinsdagmiddag bracht een Ar- nemuidsche vissc'her alhier een door hem in het Veersche gat opgevischte grooten tand aan vermoedelijk afkomstig van een mammouth. De vondst werd alhier aan wal ge bracht en vond direct een kooper. Westkapelle. Gemeenteraad. Woensdag vergaderde de Raad voltallig. Ingekomen is een verzoek van de ijsco- venters alhier, n.l. van A. Roelse, M. J. Willemse en J. N. Faasse, om in de politieverordening een bepaling op te nemen, waarbij het aan ijscoventers, bui ten de gemeente woonachtig, verboden is in deze gemeente ijsco te venten, of aan dezen geldelijke vergoeding te vra gen. Besloten werd dit verzoek aan te houden. Voorgelezen werd een schrijven van den Ned. Slagershond, waarin medege deeld werd, dat in de Slagerspatroons- vereeniging Walcheren is geklaagd, dat in de noodslachtplaats in deze gemeen te meermalen vleesch verkocht wordt door niet in het slagersbedrijf werkzame personen, zoodat de slagers in deze ge meente zeer veel hinder en concurrentie van dezen verkoop ondervinden. Ge vraagd werd nu in de verordening een bepaling op te nemen, waarbij verboden wordt met vleesch en. vleeschwaren te venten, vleesch of vleeschwaren uit te stallen of te koop te stellen door parti culieren. Na eenige bespreking werd be sloten het verzoek af te wijzen. Goedgekeurd werd de begrooting van het Burg. Armbestuur 1937 met in ont vang en uitgaaf van f2444,69. Aangeboden werd daarop de gemeente- rekening 1936. De ontvangsten van den gewonen dienst bedragen f79.736,22 en de uitgaven f78.661,99; alzoo sluitende met een batig slot van f 1074,23. De kapitaaldienst geeft aan ontvang sten f8853,16 en aan uitgaven f8791,80; alzoo een batig saldo van f62,86. Aangeboden werd daarop de rekening van het Burg. Armbestuur 1936. De ont vangsten bedroegen f 2418,53% en de uit gaven f2332,89, goed slot f 85,64%, Aangeboden werd ook de begrooting van het B.A. 1938, sluitende met in ont vang en uitgaaf f 2272,77%. Rondvraag. Op verzoek van den heer J. Lous zal de politie er op letten, dat het houtgewas aan de wegen ge snoeid wordt. De heer L. Minderhoud vestigde nog- eens de aandacht op het aanplakbord aan de consistoriekamer en op de mol- lengangen in den Noordweg. Kcrtgene. Dinsdag vergaderde de Oranjevereeniging. De voorzitter, dhr A. A. Schuit deelde mede, dat voor het op 31 Augustus a.s. te houden feest op de lijsten was ingeteekend voor f 335, terwijl van de gemeente f 50 is ontvangen en ook de buurtvereenigingen heel wat in kas hebben. Wat de kinderspelen betreft werd door het hoofd der school, dhr J.- Eversdijk, die met de leiding daarvan is belast, medegedeeld welke spelletjes' de kinderen zullen doen. Bovendien zullen alle kinde ren worden getracteerd. Met de leiding der volksspelen, die 's middags na den optocht zullen plaats hebben, is dhr L. D. van Damme be iast. Er bleek zeer veel animo voor te zijn. De gymnastiekvereeniging, het 'kinder en het meisjeskoor en het muziekgezel schap van Kamperland zullen 's avonds een uitvoering geven. Om 9 uur zullen de prijzen worden uit gereikt, waarna een fakkeloptocht zal volgen, waaraan ook een 100-tal kinde ren met lampions zullen deelnemen. Daarna werden commissies benoemd voor het keuren der étalages, versierin gen, optocht, enz. en voor de volksspelen. Bij de rondvraag dankte weth. Salomé het bestuur der Oranjevereeniging voor de vele werkzaamheden, die het reeds had verricht. Hoek. Vre emde vondst. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld naar de herkomst van 2 doode varkens van plm. 30 a 35 kg., welke dood in de kreek dreven. Bij het opvisschen kon men vaststel len, dat de dieren geenerlei merk droe gen en dat ze hoogstens enkele dagen in het water gelegen hadden. Op last van de politie zijn de cadavers daarop be graven. (T. G.) Op Maandag a.s., des namiddags 4 uur, zal de Raad bijeen komen. Punten van behandeling zijn: Vaststelling van het kohier der hon denbelasting voor het dienstjaar 1937. Voorstel tot afstand van grond aan het Rozenplein aan den heer P. Baarends. Voorstel tot wijziging der verordening op de Straatpolitie. Voorstel tot het aangaan van een geld- leening, groot f 160.422,31 ter conversie. Verzoek van de Stichting voor Materi aal-onderzoek te 's-Gravenhage om ver lenging van het voor de „corrosie-com- missie" verleend subsidie. (B. en W. stel len inwilliging hiervan voor.) Afstand van grond aan het Rozenplein. Bij den aanleg van het Rozenplein is de noodzakelijkheid gebleken om te bevorderen, dat de zijgevel van het woonhuis Oostsingel no. 96, eigen dom van dhr P. Baarends, alsmede de afscheiding van dat perceel aan de zijde van het plein belangrijk worden verbe terd. Om de wijziging van den zijgevel mogelijk te maken en om in alle opzich ten een mooi geheel te verkrijgen moet Baarends de beschikking hebben over een strookje gemeentegrond naast en achter genoemde woning. B. en W.'stellen voor onder zekere voorwaarden gratis af te staan een stukje grond, groot ongeveer 50 m2. Verordening op d.e Straat politie. Door den Inspecteur van Po litie werd de aandacht van B. en W. ge vestigd op de aanwezigheid op enkele straathoeken van hoogopgaande hagen of ander plantsoen, waardoor het uitzicht wordt belemmerd, tengevolge waarvan de ze beplantingen gevaar opleveren voor het verkeer. Nadat een opgaaf was samengesteld van de punten, waar dergelijke beplantin gen aanwezig zijn, hebben B. en W. bij schrijven van 2 Augustus 1937 aan alle belanghebbenden een verzoek gericht om door inkorting dier beplantingen te willen medewerken tot opheffing, althans ver mindering van het bestaande gevaar voor aanrijding nabij die punten. Gezien het groote belang, hetwelk bij de zaak is bétrokken, verkeerden zij in de meening, dat ieder der belanghebbenden in dezen gaarne zijn medewerking zou willen verleenen. Door meerderen werd ook aan het ver zoek voldaan, waarvoor B. en Wi. zeer erkentelijk zijn. Evenwel doet zich ook het geval voor, dat men de gevraagde mede werking weigert, zich daarbij beroepend op het niet bestaan eener wet of bij veror dening vastgestelde verplichting. Gezien het groote belang, dat hier aan de orde is, n.l. het zooveel mogelijk voor komen van verkeersongevallen, geven B. en W. den Raad in overweging, om de Verordening op de Straatpolitie aan te vullen met een bepaling, krachtens welke in gevallen als bovenbedoeld opsnoeiing of inkorting kan worden geëischt. G e 1 d 1 e e n i n g. B. en W. stellen voor te besluiten tot aflossing op 1 De cember 1937 van het nog resteerende ge deelte van de 4 pet. obligatieleening, oor spronkelijk groot f 1.228.000 en tot het aangaan van een nieuwe geldleening tot een bedrag van f 160.422,31 met betaling aan den bemiddelaar van Vs pet. provisie. De voorwaarden zijn: een rentevoet van 3.5 pet. gedurende de eerste 15 jaren van den looptijd, en daarna 4 pet., onder be paling voorts, dat bij versterkte aflossing gedurende de eerste vijf jaren van den looptijd een vergoeding wordt betaald van 1 pet. van het extra af te lossen bedrag en dat de geldgeefster het recht zal 'heb ben om op 1 December 1972 het restant van de leening geheel of ten deele op te eischen mits zij van haar voornemen daartoe minstens drie maanden tevoren schriftelijk kennis geeft aan deze gemeen te. Naar wij uit goede bron vernemen ligt het in het voornemen van H. M. de Kou ningin op Maandag 6 September a.s. des morgens een bezoek te brengen aan de Landbouw- en Middenstandstentoonstel ling te Hulst en in den middag van dien dag te Middelburg het monument ter na gedachtenis van H. M. de Koningin-Moe der te onthullen. Denzelfden middag ver trekt H. M. weder uit Zeeland. Vreemdelingenverkeer. Met de boot Breskens'Vlissingen zijn 'hedenmorgen 3600 passagiers (vorig jaar 3500) en 186 auto's (v. j. 164) overgezet. Middelburg. De verleden week uitge stelde uitvoering van „Oefening na den Arbeid" zal thans morgenavond bij gun stig weder op het Molenwater plaats hebben. Wielrijders opgepast. We derom staat een rijwiel op het politie bureau, dat onbeheerd werd aangetrof fen. Wij waarschuwen daarom nog eens tegen het zoo maar neerzetten van de fietsen. De heer J. Voorhans alhier is be noemd tot tijdelijk hulpcommies bij de invoerrechten en accijnzen ter stand plaats St.-Geertruid. De 25ste ringrijderij van Vreemdelingenverkeer. Door dat een paar der aanvankelijk zich aan gemeld hebbende personen verhinderd waren, kwamen vanmorgen 36 ringlijders aan in de Abdij en kon de strijd op de twee banen begonnen worden met ieder 18 rijders. Gedurende de morgenuren was het nog vrij rustig, al kwamen toch reeds ver schillende vreemdelingen het folklorisch feest gadeslaan. Tegen half twaalf wer den de paarden op hun „toilet" gekeurd door een damesjury. Medevoerende de reeds in eigendom zijnde wisselbekers, reden te één uur de rijders in optocht naar de Markt en door de Noordstraat en Wagenaarstraat terug naar de Abdij, waar toen de strijd werd voortgezet. Intusschen was het in de stad weer druk met vreemdelingen, die per extra- trein, bussen, toeringcars, auto's, waar onder uit verschillende landen tot uit Turkije toe, of per rijwiel naar onze stad waren gekomen. Koudekerke. De gemeente-veldwachter op 't Zand heeft vannacht een persoon aangehouden die bij zich had twee. pak jes roomboter, twee pakjes margarine, twee fl. eau de cologne en IV2 stukje zeep, waarschijnlijk van diefstal afkom stig. Belanghebbenden gelieven zich tot den Burgemeester te wenden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Neerlangbroek (toez.), te Herkingen en Renswoude, H. 'S. J. Kalf, cand. te Amsterdam. Te Baflo, M. L. Onnes te P'eins-Zweins. Te Raalte, J. G. J. Dijkstra te Opperdoes. Aangenomen naar Nieuw Beijerland, G. M. Langeveld, cand. te Maassluis. Naar Assen, N. R. Hefting te Eelde. Evang. Gemeenten. Beroepen te Wormerveer, P. Dl v. d. Togt te Haarlem. Uit'keering en. Uit het fonds tot verbetering van de schraalste predi- kantstractementen der Ned. Herv. Kerk is o.m. uitgekeerd aan de gemeente Me- liskerke f354, aan die van Sirjansland f 600, aan die van Dreischor f 200, aan die van Ouwerkerk f 100, aan die van Kattendijke f400, aan 'die van Hoofd plaat f 400, aan die van Waterlandkerkje f700, aan die van Retranchement f200, aan die van Sas van Gent 'f 210, en aan die van Zuidzande f 209. Uit de Generale Kas is aan de ge meente van Hansweert voor de kerkelijke administratie een bedrag van f 187.50 uitgekeerd. Geslaagd voor het Notarieel examen (deel 1) dhr P. A. de Graag, 's-Heer Abts- kerke. Olifanten op de vlucht. Groote consternatie in Rotterdam. De vlucht van twee olifanten, tijdens het transport van het station Delftsohe Poort naar het circusterrein aan de Ro- chussenstraat, heeft gisteravond in het westelijk stadsdeel van Rotterdam de noodige opschudding verwekt. Een vijftal was uit Den Haag aan het D. P.-station gearriveerd, waar eenige le den van het personeel onder leiding van den heer 'Hagenbeek aanwezig waren om de kolossen naar het circus te leiden. Op het terrein aangekomen werden de dieren zeer zenuwachtig. Rondom het em placement waren n.l. vele honderden kin deren aan het spelen, die, toen zij de oli fanten zagen aankomen, zich allen rond om de hekken van de afrastering opstel den. Verscheidene kinderen staken voet zoekers af. Aan de Oostzijde van het circus-terrein had men een ingang gemaakt om de die ren in de gelegenheid te stellen het ter rein te betreden. Voor den ingang geko men, werden de olifanten schichtig. Twee olifanten liepen door den ingang het ter rein op, waar zij het plotseling op een loopen zetten. De anderen liepen langs het hekwerk in de richting van den West zeedijk. Op eenige honderden meters af stand van den ingang trapten zij de om heining in elkaar om dan eveneens het terrein op te draven. Daar ontstond groo te verwarring onder het personeel en ook onder een groot aantal kinderen, die kans gezien hadden door gaten en openingen het terrein te betreden. Met veel moeite slaagden de bewakers er in drie der vluchtelingen te grijpen. Eén der bewakers werd onder den voet geloopen. De man is naar het ziekenhuis gebracht, waar bleek dat hiji een beenfrac tuur had opgeloopen. De twee andere vluchtelingen liepen de groote circustent binnen. Na eenige vernielingen in de tent te hebben aangericht, draafde het twee tal naar buiten in de Rocbussenstraat, vanwaar zij bun grooten tocht pas goed aanvingen. Vanzelfsprekend ontstond er onder het publiek een groote verwarring. Men vluchtte ia panischen schrik uiteen. Inmiddels had men de politie gewaar schuwd. In een draf ging het door ver scheidene straten van het westelijk stads deel, achtervolgd door het circuspersoneel dat met groote witte brooden de olifanten trachtte te lokken. Eerst op den Heem raadsingel gekomen gelukte het den be wakers de dieren te grijpen en aan een boom vast te binden. Men heeft toen zware kettingen aan de pooten van de dieren bevestigd, zoodat zij zich slechts met groote moeite konden voortbewegen. Nadat men de olifanten bad gekalmeerd, lieten zij. zich gewillig door de, door de politie afgezette straten naar bet circus- terrein begeleiden. Nog lang klonk echt- ter bet onrustig getrompetter in de stal len. Groote brand te Sevenum. Gisteravond omstreeks half negen is brand uitgebroken in de fabriek van de Goop. 'Handelsvereniging en Landbouw- bank, gelegen nabij het station Horst-Se- venum. Twee gebouwen, welke van onder tot boven met veldvruchten, meel, hooi en stroo waren gevuld, stonden spoedig in lichte laaie. De brandweer van Sevenum bestreed het vuur met alle kracht, doch kon de beide gebouwen niet meer redden. Het derde gebouw was door een brand vrije muur van de andere gescheiden. Het bevatte een kostbare machine-installatie voor het persen van veekoeken en stroo. Ota dit pand veilig te stellen, werd assis tentie verzocht van de Venlosche brand weer, welke om kwart voor tien op het terrein van den brand verscheen. Toen was het pleit gauw beslecht. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Twee jonge mannen verdwenen. Ronselaars in de Betuwe? Sedert Maandagmorgen worden twee jongemannen vermist, een uit het Betuw- sche dorp Tricht en een uit Rotterdam. Vermoed wordt, dat beiden naar Spanje 'zijn geronseld; er wordt dan ook een uit gebreid onderzoek ingesteld om de ver blijfplaats van de verdwenen jongeman nen op te sporen en wie hen bewogen zou hebben naar Spanje te gaan. Van den Trichtschen jongeman, die bij zijn ouders woont, staat vast, dat hij Zon dagavond nog in Tiel op een dansavond is geweest. Daar bij vroeger in Tiel ge woond 'beeft, ontmoette hij daar verschil lende oude kennissen en eenige van hen heeft hij verteld van zijn voornemen cm naar Spanje te trekken. Hij heeft dien avond zelfs getracht zijn vroegeren buur jongen mee te krijgen, maar deze voelde daar niets voor. Maandagmorgen heeft hij thuis verteld dat bij in een andere plaats vast werk had gekregen en is toen met een geleende fiets vertrokken. Men vermoedt, dat hij per rijwiel naar Eindhoven is gegaan en vandaar naar Spanje is vertrokken. De ouderlooze Rotterdammer is naar men meent Zondagavond met den Trichtschen jongeman in Tiel geweest en daarom neemt men aan, dat ook hij sioh naar Spanje heeft begeven. De vermiste aangeteeken- d e brief. Inzake de vermissing van den aangeteekenden brief met f 17.625 blijkt, dat deze afgegeven is aan het post agentschap Hemonystraat te Zutfen. De zending is op het hoofdpostkantoor aan gekomen en daar vandaan met den trein naar Amsterdam verzonden. De politie te Amsterdam meent, dat het stuk wel de administratie aldaar heeft bereikt. Het betreft hier een regelmatige geld zending van de Ned. Spoorwegen aan een bank te Amsterdam. De afzender is, gelijk bij kassiers ge bruikelijk is, verzekerd tegen vermissing van geldsommen in zulke gevallen, zoo dat hij geen schade lijdt. Jongen onder de tram. Droe vig eind van een uitstapje. Gis termiddag is een tienjarige jongen uit het Noordhollandsche plaatsje Hem, na bij Hoorn, op het Rokin bij den Dam onder een motorwagen van lijn 11 ge raakt en in ernstigen toestand opgeno men. Hij had een schedelbasisfractuur en een gebroken dijbeen opgeloopen en is in hoogst zorgwekkenden toestand naar het Binnengasthuis vervoerd. De jongen had met zijn ouders een dagje in Amsterdam doorgebracht. Het drietal was op weg naar het Centraal Station en kwam met de tram van het Muntplein. Bij den Dam is de familie uitgestapt om, alvorens naar den trein te gaan, nog iets te gebruiken. De knaap wilde achter de stilstaande tram de rails oversteken en lette daarbij niet op de van den anderen kant komende tram met het gevolg, dat hij gegrepen werd. Van den bok gevallen en gedood. Tegen half drie is gistermid dag te Den Haag een jongetje van onge veer twaalf jaar door onbekende oorzaak van den bok van een met een paard bespannen wagen gevallen. Hij kreeg de beide linkerwielen over zijn hoofd. Het ventje was op slag dood. Inbraak te Groningen. Naar eerst thans bekend wordt, is Zondag avond tijdens kerktijd ingebroken in de woning van den concierge van de Rijks Hoogere Burgerschool aan do Kruisstraat te Groningen. Een onbevoegde heeft kans gezien uit een bureau een bedrag van f 150 te ontvreemden. Verschillende an dere vertrekken werden doorzocht, doch daar werd niets vermist. Vermoedelijke dader van mishandeling bij Santpoort gearresteerd. Gisteravond is te Zwolle aangehouden de voortvluchtige verpleegde uit het provinciaal ziekenhuis te Santpoort, C. H. Feitsma, de vermoe delijke dader van de aanranding van een zesjarig knaapje in het bosch O. Neethof te Santpoort. Donderdag zai F. naar IJmuiden worden overgebracht. Twee auto's in volle vaart op elkaar ingestormd. Bij een hevige autobotsing in Nieuw Vennep, gemeente Hoofddorp, zijn gister middag vijf personen min of meer ern stig gewond; een van ben moest per ziekenauto naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam worden vervoerd, waai hij ter verpleging is opgenomen. Het uitzicht ter plaatse is vrijwel ge heel belemmerd, zoodat de bestuurder van den personenauto, de heer V., uit Den Haag, die uit de richting Hillegom met vrij groote snelheid naderde, te laat bemerkte, dat van den kant van Hoofd dorp een vrachtauto met bloemen, af komstig uit Rijnsburg, naderde. Vermoe delijk zijn 'beide bestuurders dermate verrast en geschrokken, dat zij' vergaten te remmen .en met volle kracht op el kaar instormden. De gevolgen waren ernstig, hoewel het een wonder mag worden genoemd, dat de vier inzittenden van den personenauto en de twee van den vrachtauto nog allen in leven zijn. De vrachtauto kantelde en bleef hangen op den kant van den tocht, een van de breede sloten, die de Haar lemmermeer doorkruisen. De chauffeur van dezen auto had een gekneusde hand, doch zijn mede-inzijttende had geen let sel bekomen. De personenauto, die feite lijk voorrang had en den anderen beeft geramd, maakte een beelen slag om en was aan de voorzijde totaal ingedrukt, zoodat de inzittenden er niet zoo goed af kwamen. De bestuurder had hevig 'bloe dende wonden aan hoofd en beenen, ter wijl de inzittende heer en dame lichter werden gewond. De persoon, die naast den bestuurder was gezeten, word door de voorruit gedrukt en kreeg ernstig let sel aan gelaat en een hersenschudding. Door een varken gebeten. Gistermorgen is de veeverloskundige L. van E. te Oss tijdens werkzaamheden in een stal door een varken aangevallen. Het beest beet van E. zoodanig in het been, dat een geneesheer onmiddellijke overbrenging naar het ziekenhuis nood zakelijk achtte. Dolle hond in ziekenhuis. 24 zieken gebeten. Een buitenge woon voorval heeft zich in het gemeente ziekenhuis te Stefanesti voorgedaan. Een dolle hond drong daar binnen en beet 24 patiënten, die tengevolge hiervan zich in zeer ernstigen toestand bevinden. Biggienmerkenw Het aantal aangebrachte biggenmer- ken bedroeg in de week van 14 Aug.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3