BETTY'S LIEFDE. 1! FEUILLETON Uit de Provincie. Naar gemeld wordt, zal op het eiland Rozenburg, in den Scheurpolder, een vaste verblijfplaats worden ingericht voor deze dienstweigeraars. In den Scheurpolder, dat is de punt van het eiland Rozenburg, gelegen tus- schen den Nieuwen Waterweg en de Noordzee, wordt een steenen schuur voor dit doel ingericht. Er is plaats voor pl.m. 250 personen. Het werk van de dienstweigeraars zal bestaan in het versterken van de duin strook langs de zee en dijkaanleg langs de Oude Maas. Ieder jaar loepen honderden H.A. wei landen in den Scheurpolder onder, om dat er geen voldoende bescherming is. De Scheurpolder zelf heeft een opper vlakte van 1000 a 1100 H.A. en is voor het in cultuur brengen zeer geschikt. Een andere werkgelegenheid vormen de voorbereidende werkzaamheden tot het plaatsen van kanonnen op De Beer. Er zullen drie stellingen, elk van drie stukken geschut worden geplaatst. MOEILIJKHEDEN BIJ WERK VERSCHAFFINGEN. Het standpunt van Minister Romme. Er bestaan sedert eenigen tijd moei lijkheden te Deventer ten aanzien van de werkverschaffing. Een aantal werkeloozen wenscht den arbeid bij de Rijkswerkverschaffing bij het Twenthe- Rijnkanaal niet te verrichten. Aanvankelijk was een deel van de hi er- bedoelde arbeiders, die het werk hadden neergelegd, van tewerkstelling uitgeslo ten en werd aan hen wekelijks een be drag uitgekeerd overeenkomende met on geveer 70 pet. van hetgeen de betrokke nen zouden ontvangen hebben, zoo zij in de steunregeling waren opgenomen. In verband met de voortdurende wei gering .van de betrokken arbeiders om te gaan werken, heeft de minister van So ciale Zaken op 14 Augustus aan het ge meentebestuur van Deventer geseind, dat waar Maatschappelijk Hulpbetoon bereid was gevonden voortaan geen steun meer te verleenen aan de hier bedoelde arbei ders, voor allen, die individueel schrifte lijk verklaarden op de bestaande arbeids voorwaarden den arbeid bij de werkver schaffing te willen hervatten, deze op 23 Augustus weer werd opengesteld. Aangezien op 23 Augustus geen der betrokken arbeiders', op één enkele uit zondering na, de hierboven aangegeven schriftelijke verklaring had geteekend en den arbeid niet had hervat, heeft het College van B. en W. van Deventer een nadere bespreking met den minister van Sociale Zaken omtrent de gerezen moei lijkheden gevoerd. De minister heeft aan B. en W. verklaard, dat herhaalde onder zoekingen hem de overtuiging hebben ge geven, dat de arbeidsvoorwaarden, ook bij de Rijkswerkverschaffing, redelijk zijn bepaald en alleszins behoorlijk wor den toegepast. De minister was dan ook niet bereid, op eenigerlei wijze de be staande arbeidsvoorwaarden te wijzigen en achtte verder geen termen aanwezig eeniige concessie te doen. De mogelijkheid om na bet teekenen van de schriftelijke verklaring weer bij deze rijkswerkverschaffing aan den ar beid te gaan, blijft evenwel open, zoodat, waar er dus voor de werkeloozen gele genheid tot werken bestaat^ zij, onder geen beding van de overheid steun in welken vorm ook zullen ontvangen. Vanwege de overheid (gemeentebestuur, de inspectie, het Departement van So ciale 'Zaken en de 'Minister) zullen over aangelegenheden de werkeloozenzorg be treffende, uitsluitend met 'de bona-fide erkende vakvereenigingen besprekingen mogen worden gevoerd. Met werkeloozen- comité's, deputaties uit stakers en derge lijke zal geen enkele bespreking worden gevoerd. Ook te Eindhoven waren er eenige moeilijkbeden ontstaan. Het betreft hier het aanleggen van het derde gedeelte van het Eindhovensche kanaal. Ondanks het feit, dat den arbeiders was medegedeeld, dat de mogelijkheid van eenige wijzigingen niet was uitgeslo ten, hebben zijl gisterochtend tegen het uitdrukkelijk advies van de vafcvereeni- 33) o1 Juist richtte ze zich op om de takken van een weerbarstige klimroos, die zich te veel vrijheid hadden veroorloofd, weer vast te hechten aan het latwerk van het prieël en zooals ze daar stond, hoog op gericht in het gouden zonlicht, scheen het alsof een gulden krans getooverd was om haar lief gezicht. Na al de angst, die Alwyn om haar had uitgestaan, werd het. hem bijna te veel, nu hij haar zóó voor zich zag. De droeve uren van den nacht hadden met sombere lijnen haar beeld ultgeteekend en in zijn overspannen fantasie had hij haar zwaar ziek en in den brandenden greep van de koorts gedacht. En nu stond ze daar, gezond en flink en stralend als het zonlicht zelf. Toen Betty Alwyn's nadering bemerkte, verdofte een plotselinge teruggetrokken heid haar onbewust optimisme en bijna verlegen zei ze: „Ik ben bang, dat tante Margaret nog niet klaar is met ontbij ten. Zóó vroeg zal ze jou wel niet ver wachten." Een lichte blos vloog over zijn gezicht. Hij durfde haar de ware reden van zijn vroege komst niet onthullen en rustig antwoordde hij: „Dat hindert niets, ik gingen in, den arbeid bij de werkver schaffing neergelegd. Werden vroeger in een dergelijk geval de z.g. stakers voorloopig van verdere plaatsing bij de werkverschaffing uitge sloten, waarna aan hen in den regel gel delijke hulp werd verleend, die ongeveer overeenkwam met 70 pet. van het steun bedrag, thans heeft de minister van So ciale Zaken aan B. en W. van Eindho ven geseind, dat de werkverschaffing bij het Eindhovensche kanaal voer de be trokken arbeiders blijft opengesteld, dat zij te allen tijde op de bestaande voor waarden weer kunnen beginnen, maar dat nu ook aan ben, zoo zij niet aan het werk gaan, in geen enkelen vorm ondersteuning zou worden verleend. Bezoek van den Minister van SGciale Zaken aan de werkkampen op de Veiuwe. De Minister van Sociale Zaken, Prof. Mr C. P. M. Romme, is voornemens mor gen met den beer Meyer de Vries, hoofd inspecteur voor de werkverschaffing, de verschillende kampen voor jonge werk- loozen, welke op de Veiuwe gevestigd zijn, te bezoeken en tevens de werkzaamheden bij den bouw van het museum op de Hooge Veiuwe in oogenschouw te nemen. Burgemeesters. Benoemd tot burgemeester van Broek op Langendijk, de heer H. Schelhaas, thans secretaris van die gemeente. Nationale Chr. Geheeionthouders- vereeniging. Minister prof. dr J. R. Slotemaker d9 Bruine heeft gisteren te Apeldoorn do tweedaagsche 58ste algemeene vergade ring van de nationale Ghr. Geheelonthou dersvereeniging geopend. Er waren afgevaardigden van 124 af- deelingen aanwezig. De heeren ds P. M. de Jong, G. J. Toe bes en mr W. F. F. baron van Verschuer werden als leden van het hoofdbestuur herkozen, ds W. J. Kooiman als lid van de commissie van redactie. Uit het jaarverslag van den secreta ris, ds D. van Krevelen, bleek, dat het ledental der vereeniging in 1936 met 258 geslonken is en thans 10.597 bedraagt. Adres inzake de omzetbelasting. De Nederlandsche Bond van Prot. Ghr. Werkgevers in de Voedingsbedrijven, de Bond van Christelijke Bakkerspatroons in Nederland, de Nederlandsche Christe lijke Banketbakkersbond en de Neder landsche Centrale' Bond van Christelijke Arbeiders in de Voedingsbedrijven heb ben zich met adressen gewend tot de Mi nisters van Economische Zaken en Fi nanciën waarin wordt aangedrongen op opheffing, c.q. geleidelijke afschaffing der omzetbelasting op bakkers- en ban ketbakkersproducten, alsmede verdere verlaging der monopolieheffing'en op tarwe. GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. Een nieuwe brandweerkazerne. In de Woensdagmiddag gehouden raadsvergadering te Vlissing'en was de heer de Ruijter afwezig. Benoemd werd tot onbezoldigd ambte naar van den burgerlijken stand de heer W. Anker Sr; tot definitief Ieeraar aan de Avondschool voor N.O. de heer N. Keersemaker, thans tijdelijk Ieeraar en tot Ieeraar aan de Handelsavondschool de heer G. van de Kreke. De raad vereenigde zich zonder dis cussie of h.s. met de voorstellen tot na dere vaststelling van ingang van de ge wijzigde salarisregeling van het hoofd van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst, met dat tot wijziging der verordeningen op de heffing en invordering van het schoolgeld voor de avondschool voor N.O.; dat tot wijziging van de met de N.V. Waterleidingmaatschappij Midden- Zeeland gesloten overeenkomst; dat tot verhooging van de leges der bouwvergun ningen; dat tot vaststellen van een staat der geschatte waarde van de gronden in het grondbedrijf en het vaststellen van het percentage der boekwaarde der gron den voor het reservefonds; die tot ver koop van grond en dat tot vaststellen van een verordening betreffende het be roep, bedoeld bij bet „Reglement Auto vervoer Personen". kan best even wachten, 't Lijkt me nu zelf ook wel toe, dat ik werkelijk van morgen vroeger ben dan gewoonlijk." „Maar ik zal wel even gaan zien of tante klaar is, want daarvoor is je tijd toch te kostbaar om die maar nutteloos te laten voorbijgaan", merkte Betty op en weg snelde ze reeds om haar voor nemen ten uitvoer te brengen. Met een vage pijn in zijn hart staarde Alwyn het verdwijnende figuurtje na. Ontweek ze hem al zóózeer, dat ze direct een uitvlucht zocht om niet langer met hem alleen te zijn? Zoo graag had hij uit haar eigen mond willen hooren, dat ze geen nadeelige gevolgen had onder vonden van het gevaarvolle bezoek van gisteren. Terwijl hij even met den predikant in den tuin heen en weer wandelde, lette hij scherp op, of Betty niet zou terug- keeren om hem te roepen, dan kon hij misschien nog even een paar woorden met haar wisselen. Werkelijk meende hij in de verte het blauw van haar japonne tje te ontdekken, maar toen hij dichter bij kwam bleek het, dat ook Pamela voor dezen dag dezelfde kleur had gekozen. Tot zijn groote teleurstelling ontving tante Margaret hem alleen en moest hij in haar kamer de aanwezigheid van het trouwe verpleegstertje missen. Vermoeid en neerslachtig door te groo te lichamelijke inspanning, maar meer nog door het kwellende zieleleed, keer- Bij het voorstel tot deelname met f100 in de op te richten stichting „Zeeuwsche Grondverbeteringsmaatschappij", bepleit te de heer Post het ook daarin inschake len van de vakbeweging, zooals dit ook in andere provincies is geschied. Ook vroeg hij te bepleiten, dat de inspecteur van de Rijkswerkverschaffing niet tevens directeur van deze stichting zal worden. De heer Andriessen vroeg de aandacht van B. en W. voor het zoeken naar ge schikte werkverschaffingsobjecten. De heer Marijs gaat ditmaal met de S.D.A.P.-fractie mede. De voorzitter zeide, dat de kwestie van het opnemen der vakorganisaties ook reeds in B. en W. is besproken. Het beste is, dat de vakorganisaties opname vragen. Van de zijde der gemeente zal dit worden gesteund. De tweede door den heer Post aange roerde kwestie zal ook onder de aan dacht worden gebracht in de stichtings vergadering. De kwestie der werkver schaffingsobjecten heeft de volledige be langstelling van B. en W. Het voorstel wérd z.h.s. aangenomen. Het voorstel tot het intrekken van het raadsbesluit om het batig saldo van het Waterleidingbedrijf over 1936 ad f23.256 ten bate van het bedrijf te doen komen, gaf aanleiding tot besprekingen. De heer van Oorschot achtte .toevoe gen aan de reserve zeer gewenscht en een eisch van juiste bedrijfspolitiek. Vroe ger vonden Ged. Staten dit toch ook goed en nu keuren zij een desbetreffend besluit niet goed. De S.D.A.P. zal haar stem niet aan het voorstel geven. De heer Sorel wees er op, dat men toch vroeger ook handelde als nu van bovenaf wordt verlangd. De heer Andriessen kan zich niet met het voorstel vereenigen. De heer Woltering wijst er den heer van Oorschot op, dat het niet zoo zeer Ged. Staten zijn doch Den Haag, dat het besluit niet goed keurde. De heer Paap zeide, dat zeker vroeger een handelwijze als nu was vastgesteld, werd goedgekeurd, maar nu zegt het Rijk, zoolang jullie nog potjes maakt, kun je van mij toch geen steun ver langen. De heer Rorije zeide met gemengde gevoelens het voorstel te verdedigen, want het geluid van den heer van Oorschot klinkt ook voor B. en W. sympathiek, maar het Rijk schrijft voor zooals nu is voorgesteld en men is nu eenmaal af hankelijk. De voorzitter onderschreef dit. Bij de replieken sloot de heer Marijs zich aan bij de tegenstanders. Het voorstel werd aangenomen met 10 tegen 8 stemmen. Tegen de S.D.A.P., be halve weth. Rorije en de heeren Andries sen en Marijs. Het eveneens aangenomen voorstel tot het verbeteren van den West-Souburg- schen weg en het overdragen van het beheer en onderhoud van dien weg aan de provincie, gaf den heer Castel aan leiding om op spoed bij deze uitvoering aan te dringen. De raad vereenigde zich ook met het voorstel tot het opspuiten van het ter rein tusschen den Koningsweg en den Singel, nadat de heer Paap gevraagd had of de perskaden wel bestand zouden zijn tegen den drang van den grond. De voor zitter zegde toe, dat dit alsnog zal wor den nagegaan. Bij het voorstel om machtiging te ver leenen voor het t.z.t. afbreken van de woningen West-Souburgschen weg nrs 7, 9, 11 en 13, heeft mevrouw v. d. Vlist de belangen bepleit van de bewoners, opdat deze voor hetzelfde geld een ander onderdak krijgen. De voorzitter zeide dit toe, al moet wellicht steun worden verleend. Een pas op het laatste moment aan de orde gesteld voorstel was, dat tot het bouwen van een Centrale Brand weerkazerne. B, en W. herinneren er aan, dat tijde lijk een garage aan den Singelweg is gehuurd voor f 25 per maand als een centrale opbergplaats voor het brand weermateriaal. Intusschen hadden B. en W. nagegaan op welke wijze de bouw van een centrale kon worden gefinancierd en zich met het Werkfonds in verbinding gesteld. Deze de Alwyn Keene dien middag terug van het bezoek aan een verren patiënt. Zijn weg voerde hem langs de pastorie en opnieuw kwam in hem op het verlangen om zich te overtuigen, hoe of het met Betty zou zijn. Toevallig speelde zich iets af, waar van hij onwillig getuige moest zijn, iets wat nu juist niet erg geschikt was om hem op te beuren of nieuwen moed te hergeven. Hij zag hoe Sir Claude Trevel- lyn met de vrijmoedigheid van geregeld bezoeker, het hek opende en op het huis toetrad. Betty stond op het grasveld en ergernis brandde in Alwyn's ziel, toen hij zag, hoe Claude Trevellyn haar be leefd een mand met de zeldzaamste kas bloemen overhandigde. Verlegen blozend aanvaardde Betty dit kostbare verzoe ningsoffer, dat dienen moest als veront schuldiging voor het roekeloos verzoek, dat hij gisteren haar gedaan had. Be wondering en verrukking straalden uit haar oogen, toen ze teer-voorzichtig de kleurige Florakinderen met haar vingers liefkoosde en met doffe wanhoop in het hart vervolgde Alwyn zijn weg. Een bit tere jalouzie verteerde hem om een dank baren glimlach, die niet voor hem was geweest en om een paar stralende brui ne kijkers, waarin een ander de zoete verrukking mocht lezen, die hèm alleen toekwam. Ook gedurende de volgende dagen leefde Alwyn Keene steeds in een draaikolk van vreeza en hoop. Te goed pogingen mochten met succes worden bekroond. Thans is een voorschot van f 54.600 toegestaan. De ontworpen kazerne zal komen aan de van Dishoeckstraat en zal voorzien zijn van een ruime garage, met slangenwasscherij, met slangentoren, vergaderlokaal, kantoor, waschlokaal, werk- en bergplaatsen en van een open plaats. Op de eerste en tweede verdieping is een woonhuis geprojecteerd. De inrich ting zal worden voorzien van een centrale verwarmingsinstallatie. De aflossingstermijn van het voorschot is bepaald op 50 jaar en de aflossing zal geschieden bij wijze van annuïteiten van 4.656 B. en W. stelden voor daartoe te besluiten. De heer Woltering had wel enkele be zwaren tegen behandeling na zulk een korten tijd van voorbereiding, doch de voorzitter meende, dat een maand wach ten in deze niet raadzaam was. Het voorstel werd daarop z.h.s. aan genomen. Te 2.50 werd de vergadering reeds door den voorzitter gesloten. DE DIJKVAL VAN DEN WILLEM ANNA-POLDER. De kistdam wordt opgeruimd. Toen eind 1936 de bekende dijkval van den Willem Annapolder op Zuid-Beve land ontstond, is kort na den val als eer ste noodmaatregel een kistdam aange bracht aan de landzijde van den gedeelte lijk weggevallen dijk. Mocht destijds 'bet restant van den zee dijk zijn weggevallen, dan zou de moge lijkheid groot zijn geweest, dat het zeep water althans voorloopig door deze be kisting werd tegengehouden. De .kistdam heeft gelukkig geen dienst moeten doen, aangezien de dijkval beperk! bleef tot het wegvallen van het halve dijk- lichaam. Intusschen bleef de bekisting staan in afwachting van het tijdstip, dat het gevaar voor invloeien van den polder volkomen als geweken 'kon worden be schouwd. Thans is het hout van de be kisting verkocht en een dezer dagen zal met de afbraak een aanvang worden ge maakt. De werkzaamheden aan het herstel van den dijk schieten zeer goed op, zoodat binnen kort deze ernstige dijkval, welke echter niet vlug zal worden vergeten, tot het verleden zal behooren. Diefstallen ie Axel. Bij een drietal personen, wonende aan den Kanaaldijk onder do gemeente Axel, hebben ongewenschte bezoekers zich toe gang verschaft tot de bergplaatsen en ko nijnenhokken en daaruit een 4-tal rijwie len en talrijke konijnen ontvreemd. Reeds meermalen zijn in de buurt kleine dief stallen gepleegd, zonder dat de politie er in geslaagd is de daders op te sporen. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat men hier met ongewenschte nachtelijke bezoekers van over de Belgische grens te doen heeft, die na hun strooptochten weer de wijk naar België nemen. Negende Zeeuwsche Klompenbeurs te Clinge geopend. Deze beurs is gisteren te Clinge geo pend. Burgemeester Vienings riep in de raadszaal allereerst den Commissaris der Koningin een hartelijk welkom toe. Op het plein der lagere school had de opening plaats. De Commissaris der Koningin hield een redevoering, waarin Z. Exc. uitvoe rig den gang van zaken in het klompen- makersbedrijf naging. Daarop opende Z. Exc. de Klompenbeurs. Nadat enkele andere redevoeringen ge houden waren, werd de Beurs bezichtigd. Daana zaten de genoodigden aan aan een koffietafel in de raadszaal. Hier voerde ook burgemeester Mr Van Dusseldorp het woord als vertegenwoor diger van de klompenmakers uit het land van Goes. Middelburg. Bescherm het plantsoen. Het is wel zeer erg, dat waar nu men eens getracht heeft een plantsoen zonder afheining van paaltjes enz. aan te leggen, er een groot deel van wist hij als medicus, dat nóg het gevaar voor Betty niet was geweken en hij had haar wel voortdurend met zijn opletten de zorg willen omringen. Slechts nu en dan gelukte het hem echter haar even te zien en weinige waren de sterren, die lichtten in den donkeren nacht, die op hem was neer gedaald. HOOFDSTUK XVI. Aan den vooravond van het vertrek. Het was de avond vóór den dag, waar op Eugenia en Pamela naar Parijs zou den vertrekken en met groote voldoening in haar hart, dat nu werkelijk een lang gekoesterde wensch zou worden vervuld, was Pamela bezig met de laatste toebe reidselen voor haar reis. Toch had het pakken van haar koffers haar geen onverdeeld genot verschaft. Juist in de drukte der laatste dagen voel de ze soms in haar hart een licht zelf- verwijt; vage vermoedens, die ze zoo graag wilde verbannen, kwelden haar en wierpen een schaduw op de genoegens, waarvan ze zich zooveel had voorgesteld. Ze kon het zichzelf niet ontkennen, dat haar vader's voetstappen wankeler wer den en zijn optreden onzekerder door de toenemende duisterheid, die zich neerleg de op zijn oogen. Ook wist ze, dat het het publiek is, dat het gazon als speel- of wandelplaats beschouwt. Wij doelen op het plantsoen aan den Dam rond het monument voor de Koningin-Moeder. De politie zal streng op een en ander letten, maar ook het publiek kan in deze krachtig medehelpen. Go®s. De heer L. Goeman alhier behaal de op de tentoonstelling Hengelo's bloei te Hengelo in de klasse melkbrood en krentebrood een kampioensprijs. Wolfaartsdijk. Woensdag schrokken in den Bijsterweg de paarden, gespannen voor een volgeladen wagen met vlas, van in de weide langs den weg loopend rund vee. Beide paarden sprongen in de sloot. De wagen kantelde. Hoewel een en an der zich nog al ernstig liet aanzien liep alles met materieele schade af. De voer man, een zoon van den landbouwer J. Smallegange alhier, kwam met den schrik vrij. 'sH.-Arendskerke. Belastingver laging. De Raad zal Maandag a.s. des v.m. 9.30 uur vergaderen. Aan de orde komenVoorstel van B. en W. tot ver betering van het Vereenigingsgebouw te 's-H. Arendskerke. Vaststelling verorde ning heffing opcenten personeel e belas ting dienstjaar 1938, van 145 te ver lagen op 1'25. Aanbieding gemeentebe- grooting 1938. Hansweert. De Russische zeeboot Dnep- stroy, op weg van Antwerpen naar zee, heeft gisternacht boven de haven van Hansweert een anker met ketting verlo ren. De boot is op zijn tweede anker voor anker gegaan. Er zijn an'kervisschers van Antwerpen gekomen om het verlorene te vissc'hen, hetgeen hun ook gelukt is. Ze hebben het anker gistermiddag aan boord van de boot afgeleverd, waarna deze naar zee is vertrokken. Wemeldinge. Het bestuur der Goop. Boerenleenbank, alhier, heeft aan den kassier, dhr Adr. Dominious, op diens verzoek met ingang van 1 Sept. a.s. op de meest eervolle wijze ontslag uit zijn functie verleend. Dhr Dominicus heeft gedurende 30 ja ren zijn functie op de meest accurate wij ze behartigd. Dhr Dominicus heeft zijn ontslag gevraagd in verband met zijn hoo gen leeftijd (hij is in Januari 1.1. 81 jaar geworden). Het bestuur heeft thans als kassier benoemd dhr J. Slaakweg, alhier, voorheen hulpkassier aan dezelfde bank. Schcre. Brand in een motor schip. Woensdagmiddag brak brand uit in het motorschip Les cinq frères van schipper L. B. Fluit uit Middelharnis, ge laden met vlas van Brouwershaven voor Terneuzen. Bij het vertrek uit Wemeldin- ge was niets verontrustends opgemerkt, doch even voor de spoorbrug over het ka naal door Zuid-Beveland bij Vlake sloe gen vlammen uit het achterschip. Hoewel de brand zich eerst ernstig liet aanzien, is het den schipper toch gelukt dien te blusschen, door het voortdurend werpen van water in de vlammen, zulks met be hulp van de langs het kanaal wonende familie A. de Kunder. De reeds te hulp geroepen brandweer behoefde dan ook geen dienst te doen. Een deel der lading is verbrand, terwijl aan 'het achterschip nogal schade is ontstaan. In den voor avond is de reis naar Terneuzen voort gezet. Het schip was niet verzekerd, de lading wel. De brand is vermoedelijk ont staan door het te warm worden van de uitlaatpijp van den motor nabij de lading. lerseke. Menigeen vraagt zich met verwondering af hoe het toch komt, dat de gelden die in de maand April 1936 bijeengezameld zijn om ter nagedachte nis van den overleden gemeentegenees heer Dr Klinkenberg een gedenknaald of ander monument te stichten nog niet voor dit doel zijn besteed. Naar wij ver nemen is dit bedrag f 230) veilig be waard. Waarom evenwel zoolang moet worden gewacht is niet bekend. i Door de gemeente is bij de firma Molenschot te Breda aangekocht een nieuwe weegbrug van 20 ton weegvermo gen. De brug zal in de volgende maand worden gemonteerd en zal voor de nieuwe bietencampagne gereed zijn. Kapelle. De vereeniging van oud-leer lingen van de Tuinbouwcursussen kwam levenslampje van tante Margaret steeds flauwer schijnsel afwierp, zonder dat er hoop op bestond, dat het ooit weer hel der zou branden. En zou dan de last van verantwoordelijkheid, die er nu reeds drukte op Betty's teere schouders, gedu rende haar lange afwezigheid, niet te zwaar worden? Weliswaar klaagde Betty nooit; nooit had ze het van haar gehoord dat de gedachte aan den tijd van Pame la's verblijf in Parijs, haar met zorg en angst vervulde. Maar toch was het haar opgevallen, dat de vroolijke lach van het meisje niet zoo onbezorgd meer opklonk als vroeger en meermalen zag ze in de bruine oogen een vreemde, ongekende pijn. Vanavond echter week van haar elke verontrustende gedachte en ze genoot op nieuw van het verrukkende vooruitzicht, dat ze nu werkelijk Pai ijs zou zien met al haar lokkende heerlijkheid. Vluchtig wierp ze een critischen blik in den spie gel en een tevreden lachje speelde om haar lippen, toen ze tot de conclusie kwam, dat ze er veel jonger uitzag dan vóór Eugenia's komst. Een nieuwer en meer flatteus kapsel, gecombineerd met enkele toiletgeheimen, die Eugenia haar ontdekt had, hadden dit resultaat be reikt, terwijl bovendien haar gezicht niet meer werd ontsierd door den ontevreden trek, die vroeger zoo'n onsympathieken indruk maakte, (Wordt vervolgd.) dh g< r< zie ree ga de dl in een niet druk ring hijeen. De secretaris, verslag over de Limburg. Met 64 nomen aan deze Voor de te volg teelt, fruitteelt, gaven zich nu op. Ook werd de een cursus boekhe bouw. De secretaris de excursies uit proefvelden van gaarden van Zeger Zeoland's proeftuii Besloten werd zoek te brengen perzik- en pruimei Borssele. Gem teveel in dag vergaderde het bestuur der O. op Geref. Gron" ingekomen om sub den cursus rijper* deelde mede, dat deze school en vc bare school reeds uitgetrokken, zood verzoek voor kenni Aldus besloten. Dhr Dekker zot den, dat enkele in den voorgelezen, de dat alle stukk den raad ter inza De gemeentoreki vastgesteld. De ge een voordeelig sal komsten f 52072, x Daarna kwame voor werkversoh zullen aangebrach graafplaats. Hierv overleg getreden schappij. Uitgetrok voor loonen en f kosten. Verder is verbetering van h< Herv. kerk. Voor trokken f 200 vo f 40. Dhr Bruinooj met de opruiming De voorzitter deeld heeren van het St meente zullen bez dan gebracht w hoornen. De loonei den gewonen diei uit deu kapitaaldii Met de uitvoerin pas 't volgend voo: Dhr Dekker vr opzichter ook van D'e voorzitter anti met niemand beter den, dan met de Dhr v. Overbed gen aangaande d( zitter deelde medi staat hij wie zal getracht zal word en Leste wijze hiei Dhr Dekker vro de gemeentekas zi f182. De voorzitter d W. de herkomst nen vinden. Ged. bedrag ten goede Verder werd mei gemeentehuis een bracht worden. De bedragen circa f3 met 33 handteeken de oude regeling talen van overver! ingewilligd (vorige besloten om het i nen). Nu zal het schieden. Dhr v. klacht over den s' ten, die uitmondt De voorzitter zegd D'aarna sluiting Veere. Bij het gi komen een aanvrs van Lynden te gunning tot volled vel van het naas pand, dat van ouc Met de restaura gelijk worden aang Dinsdagmid nemuidsche vissch in het Veersche g tand aan vermoed mammouth. De vondst wer bracht en vond d Westkapelle. G Woensdag vergad- Ingekomen is eer) venters alhier, Willemse en politieverordening nemen, waarbij h< ten de gemeente is in deze aan dezen gen. Besloten houden. Voorgelezen den Ned. S deeld werd, vereeniging in de nood te meermalen door niet in personen, zoodat meente zeer van dezen vraagd werd bepaling op te wordt met vit, venten, vleesch gemee geldeli we w« Slagers dat Walc noodslachtj "en v het s lodat veel verk nu vleesc ne Be c

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2