AKKERTJES Uit de Provincie. BETTY'S LIEFDE. FEUILLETON. Zoeklichtjes. ontevreden met het door het bestuur in een bepaalde aangelegenheid gevoerde be leid, hebben het kantoor van de federatie in de Grommelinstraat „bezet", na de aanwezige bestuursleden te hebben weg gejaagd. Wij doen preciea wat rij ons geleerd hebben, zeggen zij. Het meeningsverschil liep vooral over het aangesloten zijn van kinderen van leden bij een jeugdorganisatie, die geen deel uitmaakt van het Syndicalistische vakverbond. Van den eenen kant wilde men, dat deze kinderen uit de neutrale naar de orthodox-syndicalistische jeugdvereni ging over zouden gaan, van den anderen kant (de leden in de oppositie), wilde men dit nu net precies niet. Vandaar ruzie in de organisatie, die al weken lang gaande is geweest, en tot zeven royementen heeft geleid, waarmede de moeilijkheden pas goed begonnen zijn. De oppositie wensch- te over de royementen een ledenvergade ring, maar kreeg hierin van het bestuur niet haar zin, en heeft nu als ultima-ratio de bezetting van het kantoor der federatie toegepast. De voorzitter, die een gedeelte van het benedenhuis, waarin het kantoor geves tigd is, bewoont, mocht van de bezetters wel in zijn woning blijven, maar werd ge noodzaakt het kantoorvertrek te verlaten; hij werd zelfs min of meer hardhandig verwijderd, toen hij poogde er weer bezit van te nemen. Nader wordt gemeld, dat de zaak gis teravond, althans voorloopig, is bijgelegd, zoodat aan de bezetting van het kantoor alweer een einde gekomen is en de voor zitter het weer in bezit kon nemen. Keuringsveearts oneervol ontslagen. De gemeenteraad van Naarden heeft na geheime beraadslagingen oneervol ontslag verleend aan den keuringsvee arts, den heer H. ter B. In het besluit wordt medegedeeld, dat de keuringsveearts zich heeft schuldig gemaakt aan ontoelaatbare uitlatingen ten opzichte van het college van B. en W. en den gemeente-secretaris en dat die uitlatingen voor een hoofdambtenaar daarom ontoelaatbaar zijn, omdat zij in hooge mate beleedigend en in absoluten zin ondermijnend voor het gezag zijn. Zijn eigenschappen van karakter en geest maken het onmogelijk, dat hij als hoofd ambtenaar met de overheid kan samen werken. Uit de N. S. B. Naar „De Maasbode" verneemt, heeft de heer B. van Tol voor het lidmaatschap der N.S.B. bedankt. Be heer Van Tol maakte deel uit van den Raad van ka tholieken van de N.S.B. Centrale commissie voor de filmkeuring. In de plaats van dr W. J. Goslinga, die wegens vertrek naar elders als zoo danig had bedankt, is tot lid van boven genoemde commissie benoemd ds A. G. Barkey Wolf, te 's Gravenhage. De heer Van Marie bedankt voor benoeming als Eerste Kamerlid. Naar de „Stand." verneemt zal de heer H. W. van Marlo zijn benoeming tot lid der Eerste Kamer niet aannemen. Opvol ger* op de A.R. lijst is de heer S. Sietsma, oud-burgemeester van Oost-Dongeradeel. VERSLAG VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN OVER 1936. Aan het verslag over 1936 van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden te Middelburg, ontleenen wij nog bet volgende Ook in 1936 werd de sedert 1932 aan gevangen contingenteering van den in voer van verschillende goederen weder niet onbelangrijk uitgebreid. Na de de preciatie van den gulden werden slechts enkele contingenteeringen beëindigd. Ook voor de nieuwe contingenteeringen werd in het algemeen van de tusschenkomst der Kamers van Koophandel gebruik ge maakt. Deze tusschenkomst verschaft aan de belanghebbenden veel gemak. In 1936 werden in totaal afgegeven 660 waarde- vergunningen, tot een totaal bedrag van f 148.971 en 564 vergunningen naar de 32) o— „Maar mijn goeie man, begrijpt u dan zelf niet de onzinnigheid van uw vraag?" merkte Trevellyn ongeduldig op. „Als ik geweten had, dat er besmettingsgevaar was verbonden aan een bezoek aan Dora Martin, dan zou ik toch zeker niet de onvergeefelijke dwaasheid begaan heb ben, om me daaraan bloot te stellen, veel minder zou ik juffrouw Norman er aan gewaagd hebben. Ik ben wel geen lafaard en dikwijls heb ik ook al tegenover hee- tere vuren gestaan, veel vaker dan u waarschijnlijk, maar lk ben er toch heusch niet zoo buitengewoon op gesteld om me koelbloedig een besmettelijke ziek te op den hals te halen. Wilt u me mis schien isoleeren en een tijdlang in obser vatie houden?" „U zult waarschijnlijk wel niet zóó zeer gedisponeerd zijn voor een infectie als juffrouw Norman", zei Alwyn koel. „Bo vendien heeft zij het kind geliefkoosd en aangeraakt en juist daarom ben ik zoo bang voor haar." „We zullen hopen, dat het goed gaat", antwoordde Trevellyn snel. „Maar, Dr hoeveelheid. Aan consentgeld werd ont vangen f 1441.15. Verscheidene malen werd ook in 1938 weder gebruik gemaakt van de bemid deling der Kamer om handelsadressen in het buitenland te verkrijgen, terwijl ook herhaaldelijk aan buitenlanders adressen van handelaren in een bepaalde branche werden verstrekt. Dit is mogelijk door het tot stand komen van een bedrijfsre- gister, als aanvulling van de inschrijvin gen in het Handelsregister. In 1936 werden 725 certificaten van oorsprong, visa en andere verklaringen afgegeven of handteekeningen gelegali seerd tegen 164 in 1935. Op 31 December 1935 bedroeg het aantal ingeschreven zaken 2663, geduren de 1936 werden ingeschreven 103 zaken en opgeheven 92, blijft op 31 December 1936 2674 zaken. Er hadden 407 wijzi gingen in de inschrijvingen plaats tegen 478 in 1935. Tot het grootbedrijf belmo ren 113 zaken. Het aantal ingevolge de wet tot rege ling van de Uitverkoopen en Opruimin gen in behandeling genomen aanvragen bedroeg 21. Van deze aanvragen werden 2 voor een opruiming geweigerd hene vens 1 voor eene uitverkoop. Alle beslis singen werden, in die gevallen dat hoo- ger beroep werd aangeteekend door den Minister gehandhaafd. Er zijn in 1936 totaal 2312 mondelinge en 435 schriftelijke inlichtingen verschaft tegen 2566 en 439 in 1935. Het aantal faillissementen binnen het gebied der Kamer bedroeg in 1936 36, tegen 24 in 1935. Een wachtlokaal. Aan de halte Abeele der electrische tram is in een lang gevoelde behoefte voorzien door het bouwen van een wacht lokaal. Doordat in den laatsten tijd 'die buurt aanmerkelijk is uitgebreid, houdt de tram er bijna geregeld stil. Het is dus geen weelde, als de wachtende passagiers bij' regen een beschutte plaats hebben. Angstige momenten voor sfrand- bezoekers. De bezoekers van het strand te Ren esse hebben dezer dagen angstige oogenblik- ken beleefd. Uit zee, kwam recht op de plaats, waar de strandbezoekers zich be vonden, zeer laag vliegend, een vlieg tuig gevlogen. Het vloog zóó laag, dat do aanwezigen niets beter wisten te doen, dan op het strand te gaan liggen om zoo het veege lijf te bergen. Gelukkig hadden enkelen de tegenwoordigheid van geest, om goed de kenteekenen, letters enz., in zich op te nemen en daarvan later mede- deeling te doen aan den burgemeester van Renesse. Richard Tauber in Zeeland". Met de provinciale boot arriveerde Maandagmiddag de beroemde zanger Ri chard Tauber in Vlissingen. Alvorens Tauber, die op doorreis was van België naar Den Haag, zijn reis voortzette, heeft hij in hotel „Zeeland" de lunch gebruikt. De directie van het hotel heeft van deze gelegenheid gebruik gemaakt om hem een boek met foto's van Walcheren aan te bieden. Middelburg. Gaarne vestigen wij de aandacht van de ingezetenen van Mid delburg en de marktbezoekers op den bloempjesdag, die hier morgen voor het t.b.c.-fonds der Gbr. Vakbeweging „Draagt elkanders lasten" wordt gehou den. Velen zullen zeker voor dit sympa thieke doel een bloempje willen koopen. Vlissingen. Een divisie van vier mij nt nvegers zal Maandag a.s. de reis naar Indië aanvaarden. Het vertrek is bepaald uit Vlissingen om ongeveer 2 uur. De parade op 31 Augustus door de troepen van de marine en het 2e reg. kustartillerie zal worden gehouden des morgens 11 uur op de Boulevard Elvert- sen. Goes. Van P. S. te Kattendijike is Zaterdag een fiets, die in de School straat was gestald, gestolen. Kloetinge. Op Vrijdag 3 en Zaterdag 4 September a.s. wordt alhier een bloemen tentoonstelling gehouden. Hansweert. Benoemd tot electricien bij de electrische spoorwegen te Eindhoven de heer A. Krombeen alhier, thans werk zaam bij de Rijks Electrische Centrale alhier. Keene, ik zou wel eens willen weten, welk recht u hebt om zóó tegen deze jonge dame op te treden, als u dat van middag deed? Ik veronderstel, dat ze uw bemoeizucht als een persoonlijke beleedi- ging heeft opgevat." „Welk recht?" herhaalde hij bitter, „welk recht?" O, spotte er geen bijtende ironie uit die vraag, wijl heel zijn hart er naar snakte om juist dat recht op haar werkelijk te bezitten. Met bovenmenschelijke kracht gelukte het hem de hartstochtelijke woorden, die hem op de lippen brandden, terug te dringen en ernstig antwoordde hij: „Mijn werk verleent me het recht om ieder, zoowel mannen, vrouwen als kinderen, zooveel mogelijk te bescher men tegen infectiegevaar. Juffrouw Nor man zal dat zeker ook zoo begrijpen en opvatten, al schijnt u die meening met mij niet te deelen. Van harte hoop ik, dat uw roekeloosheid voor haar geen ernstige gevolgen zal dragen." „Als haar iets overkomt, dan zal dat grootendeels uw eigen schuld zijn", stoof nu Claude Trevellyn op, terwijl de on verschilligheid in zijn staal-blauwe oogen geweken was voor driftige verontwaardi ging. „Wat was dat ook voor een groote dwaasheid om dat arme kind zoo'n plot selinge schrik op het lijf te jagen. Nu ze lerseke. Van zout in zoet. De Ierseksche Moer is de laatste weken een terrein van vele werkzaamheden gewor den. Een drietal eigenaren is bezig om hun landerijen meer productief te maken en daartoe de weiden van betere kwaliteit water voor het weidevee te voorzien. Tot op heden moest in den zomer alle drink water dagelijks worden aangevoerd. Men is nu bezig groote bassins aan te leggen van 3050 m in doorsnee, deze op de noodige diepte te brengen en ze dan met stroo en zand plm. 50 cm op te vullen. Dit zand moet uit Noord-Brabant per vracht auto worden aangevoerd, wat heel wat on kosten meebrengt. Een ander eigenaar brengt een verbetering aan door bet ge- beele bassin te voorzien van een gewa pend beton bekleeding, waardoor de wa terwelling uit den grond (die zout water geeft) geheel wordt verhinderd. Door de bewoners van de Emma- straat is aan den Raad der gemeente een adres gezonden, waarin adressanten aan dringen op verlaging der huur. Het adres is door alle huurders der gemeentewonin gen geteekend. Reeds staan van de gemeentewoningen in een blok van 9 stuks er 4 ledig. i Dhr Joh. Rheijnhout had gisteren op den Dam het ongeluk van het dak van zijn huis te vallen. Dr Ampt verleende heelkundige hulp. Oostkapelle. Rijwieldiefstal. Bij de politie alhier was aangifte gedaan dat een tijdelijk onbeheerd gestaan heb bend rijwiel in de duinen, eigendom van een inwoner van Koudekerke, was ont vreemd. Het mocht de politie gelukken het rijwiel, dat intusschen was omgeruild te N.- en St Joosland op te sporen, even als den dader, een zekere V., alhier, wel ke in het arrestantenlokaal werd opge sloten. Dinsdagavond maakte het muziek gezelschap „Crescendo" weder een mu zikale wandeling door een deel der ge meente, voornamelijk ten genoege der badgasten. Een en ander bracht met het mooie weer veel volk op de been. Domburg. De ouden van dagen hebben Dinsdag hun jaarlijkschen uitgaansdag gehad, 's Middags om één uur vertrokken zij, 27 in getal, in een aantal auto's naar Zuid-Beveland. Een bezoek werd gebracht aan lerseke en Wemeldinge. Onderweg werden zij onthaald op het vele, dat door de Domburgsche winkeliers gratis ter be schikking was gesteld. De burgemeester en Mevr. Van Voort- buysen hadden de goede gedachte, aan de mannen sigaren en de vrouwen een zakje snoep mee te geven. Bij de terugkomst verzamelden de deel nemers zich met de commissie in de zaal van hotel „Wilhelmina", alwaar dhr M. Reynhoudt Sr, lid der commissie, de auto mobilisten dankte voor bun belanglooze medewerking. Begunstigd door mooi, stil zomer weer had Dinsdagavond de lampion-op tocht plaats, georganiseerd door de com missie tot regeling van zomer vermaken. Voorafgegaan door het fanfarecorps „Apollo" volgde een zeer lange stoet met lhmpiondragers en -draagsters, zoowel groot als klein, jong en oud. Verschillen de versierde wagens reden mede, alsmede eenige groepen. Deze laatste verwierven allen een prijs. De voorzitter der commissie, dhr P. J. Eïout, reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit. Ook speelde „Apollo" nog enkele num mers. Het was een welgeslaagde avond. Met een potpourri van vaderlandsche liederen werd besloten. Serooskerke (W.). Gemeenteraad. Maandagmiddag vergaderde de Raad voltallig. Naar aanleiding van een voor stel door B. en W. tot 'het vaststellen van een verordening betreffende het beroep, bedoeld in de art. 13, 15, 17 en 18 van het Reglement Autovervoer personen, vraagt de voorzitter of de Raad uitspraak wenscht te doen, om slechts aan twee personen, thans autoverhuurders, toe stemming tot personenvervoer toe te staan. Uit de verdere bespreking blijkt, dat volgens de Wet aan B. en W. de bevoegdheid is verleend al of niet meer dere vergunningen te geven, terwijl bij niet-inwilliging van een 'verzoek door B. en W. beroep bij den Raad open staat. Een voorstel van den heer 'Goedbloed om slechts twee personen vergunning te weet aan welk gevaar ze was blootgesteld kan ze van louter angst wel ziek worden en de koorts krijgen. De ervaring heeft me geleerd gedurende mijn verblijf in het buitenland, dat juist de vrees voor de ziekte zooveel onheil kan stichten, want dikwijls heb ik zelf een cholera- epidemie meegemaakt. Angst kan de ge zondheid van een mensch ondermijnen en u weet toch ook zelf hoe groot de invloed is van de geestesgesteldheid op den lichamelijken toestand. Daarom be grijp ik het werkelijk niet, dat u, als arts de domheid kon begaan om op zulk een critiek moment haar zoo'n schrik aan te jagen, terwijl het al zoo'n gevoe lig kind is". Keene's gezicht was wit vertrokken van boosheid, maar hij beheerschte zich en rustig protesteerde hij: „Ik moest haar de waarheid wel onder 'toog brengen, omdat het noodzakelijk was, dat ze en kele voorzorgsmaatregelen nam. En juf frouw Norman is ook geen overdreven, hysterisch meisje, zooals u Bchijnt te ver onderstellen. Ze is veel te verstandig en te moedig om zich een ziekte in te beel den, als ze werkelijk gezond is." „Ik geloof, dat we deze nuttelooze be- cussie nu wel als geëindigd kunnen be schouwen", zei Sir Claude, terwijl hij de rookwolken van zijn sigaar in de lucht verleenen wordt met 4 tegen 8 stemmen aangenomen. Z. h, st, worden B. en W. gemachtigd tot openbare verpachting van het perceel tuingrond bij. het slachthuis en van het perceel weiland aan den Zoekweg II. Na gunstig rapport van de commissie van onderzoeik wordt de gemeente-reke ning vastgesteld. Een voorstel van B. en W. tot het 'vast stellen van een gemeenschappelijke rege ling voor hulpverleening bij brand met de gemeente Oostkapelle, op verzoek van deze gemeente, wordt z.h.st. goedgekeurd. De voorzitter biedt nu de gemeentebe- grooting over 1938 aan met een eind cijfer voor den gewonen dienst van f 34924.56 en den kapitaaldienst van f223. 'Hierna stelt de voorzitter aan de orde een missive van het Dag. Bestuur van den Polder „Walcheren", waarin dit 'be stuur mededeelt bereid te zijn tot het dempen van een gedeelte van de Seroos- kerksche Sprink, in het Smidswegje, ais de gemeente in deze kosten f 200 bij draagt, vervolgens zelf voor de aanvul ling van het te dempen gedeelte zorgt en ook voor haar rekening neemt de werken welke voor den afvoer van weg- en huis- houdwater noodig zullen zijn. De voorzitter deelt mede, dat de bij komende kosten voor afvoer van 'het laatstgenoemde zijn begroot, op het zui delijke eindpunt der te leggen buizen, op zullen zijn, want bij' de in de missive ge punt f54. De heer Goedbloed spreekt er zijn blijd schap over uit, dat het Polderbestuur thans bereid is medewerking tot dem ping te verleenen. Naar zijn gevoelen zijn de genoemde kosten niet te hoog om dit voorstel te aanvaarden. Hij bepleit voorts voor aanvulling, den inhoud 'der asch- bak'ken te gebruiken. Wet'h. Wondergem zegt, niet voor dem ping met vuil uit de aschbakken te zijn, waaruit een te langen duur van afwer king zou ontstaan. Voorts meent hij, -dat de kosten voor de gemeente niet gering zullen zijn, want bij de in de missive ge noemde kosten komt nog ten laste der gemeente, aankoop aanvullingsgrond, ■het vervoer daarvan en bij afwerking de bestrating. De heer P. Melis en Wet'h. Allaart zijn ook van gevoelen, dat demping uit de aschbakken veel te lang zou duren, ter wijl zij alle te maken kosten niet gering achten. De heer Jobse zegt, dat dank kan ge bracht worden aan het Bestuur van den Polder „Walcheren" voor zijn medewer king. Hij ziet geen bezwaar in vulling uit de aschbakken. Ook de kosten vindt hij niet te hoog. Dhr A. Melis zegt, dat alle te maken kosten niet gering zullen zijn. Nadat dhr 'Goedbloed nogmaals uit voering 'heeft bepleit, stelt hij voor dit werk uit te voeren. In stemming gebracht wordt dit voorstel met 5 tegen 2 stem men verworpen. '(Vóór de heeren Goed bloed en Jobse.) De voorzitter deelt mede, dat hij verlof heeft aangevraagd van 4 tot en met 21 September a.s. Hierna sluiting. Zoutelande. Gemeenteraad. Dinsdagmiddag vergaderde de gemeente raad voltallig. Dhr A. Maljaars werd als raadslid in de plaats van dhr D. Kleine- pier, geïnstalleerd. Een verzoek van dhr J. Meyers en an deren, inzake afwatering van de Noord- straat, werd aangehouden. B. en W. 'heb- Als het goo drukkend Is, zoo heet dat Ge U slap en ellendig voelt, dat Ge hoofdpijn hebt gekregen van de schelle zon neem dan een "AKKERTJE", dan is 't direct over. Koker met 12 syaka £2 at. Zakdoosje, S stuks 20 ct. blies. Traag stond hij uit zijn stoel op en naast zijn forsche, lange gestalte leek Alwyn Keene klein en tenger en zeer zeker zou deze het onderspit moeten delven, als ze tegen elkaar hun lichaamskracht eens hadden willen meten. Maar onver schrokken vestigden zich de grijze oogen op het nu weer cynische gezicht van den landheer en ernstig klonk het: „Ik wil u nog even waarschuwen, Sir Claude, dat, heel veel van de huizen uwer onderge schikten zeer onhygiënisch zijn ingericht en dat er toestanden heerschen, waaruit de noodlottigste gevolgen kunnen ont staan. Je kunt ook een typhus-epidemie beter voorkomen dan bedwingen." Claude Trevellyn lachte onaangenaam. Hij wist, hoeveel waarheid er school in de woorden van Dr Keene, maar zijn trots belette hem, dat nu te erkennen. „Aha, gaat u het nu maar eens zoo probeeren om mij schrik aan te jagen? Maar dat zal u niet gelukken. Ik ben heusch wel in staat om zelf mijn land goed te beheeren en voor mijn personeel te zorgen en ik duld dan ook geen vrij postige inmenging van anderen. Mag ik u een aangename nachtrust wenschen, Dr Keene, en u den goeden raad geven, zich in 't vervolg niet weer zooveel te bemoeien met een andermans zaken?" Zoo vroeg mogelijk begaf Alwyn Keene Wat zijn de kenmerken van een goed Nederlander? Op deze vraag zullen wel uiteenloopen- de antwoorden worden gegeven en onge twijfeld zou een aardig lijstje zijn samen te stellen van eigenschappen, die een trouw Nederlander naar aommiger mee ning behooren te sieren. De politieautoriteiten te Rbeden in Gelderland hebben echter een eisch ge steld, waarom men zou kunnen lachen, omdat hij zoo bespottelijk is, maar waar over men zioh ergeren en verbazen moet, omdat het hier geldt het ambtelijk oordeel van officieele personen. Deze dienaren van Hermandad rappor teeren over een buitenlander, ex-bestuurs lid van een N. S. B.-afdeeling, die wel graag genaturaliseerd wil worden, dat hij „rustig van aard en bang is, zoodat hij zich wel als een g o e d Ne derlander zal gedragen". Rustig van aard en 'bang. Wat een com binatie! En zóó iemand zal wel een goed Nederlander worden! Dit ambtelijk rapport is wel zóó be leedigend voor echte, flinke, trouwe en dappere Nederlanders en zulk een aan fluiting van onze geheele historie, dat men er het beste met een zekere min achting het zwijgen aan kan toedoen. OPMERKER. hen deze zaak nog in studie en zullen later met voorstellen komen. Op voorstel van B. en W. werden ver ordeningen vastgesteld voor het heffen en invorderen van een Zwaanwegbelas- ting en een Noordervroonbelasting. Besloten werd om de klokkenist G. Za- chariasse, wegens het opheffen der be trekking, met ingang van 1 November a.s. te ontslaan en hem aan te stellen als klok luider en vlaguitsteker tegen een vergoe ding van f 5 per jaar. Dhr Zachariasse zal een wachtgeld worden toegekend. De rekening van het Burg. Armbestuur over 1936 werd met een batig slot van f 2379,86 goedgekeurd. Dfe rekening der gemeente over 1936 werd voorloopig vastgesteld, vermeldende voor den gewonen dienst aan ontvangsten f 28.836,24 en aan uitgaven f 24.446,13 en alzoo een batig slot van f 4390,11 en voor den kapitaaldienst aan ontv. f 6933,55 en aan uitgaven f 7882,58 en alzoo een na- deelig slot van f 94-9,03. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten de woning der gemeente te verhuren aan dhr A. A. de Steur voor 7 jaar en voor den prijs van f3,50 per week. Besloten werd op voorstel van B. en W het slachthuis met winkel te verhuren aan dhr P. Simonse voor één jaar voor den prijs van f 182. De ontwerpbegroting voor 1938 werd aan den Raad aangeboden, vermeldende aan ontvangsten en uitgaven elk f23.232, en aan onvoorzien f 829. Bij de rondvraag gaf dhr De Wolf te kennen, dat 'hij het wenschelijk achtte, dat door het gemeentebestuur een plaats werd aangewezen voor het begraven van cadavers, aangezien pas weer is gebleken, dat het overal begraven van cadavers de mogelijkheid van het winnen van goed drinkwater beperkt. Tholen, In de Maandagavond j.l. ge houden vergadering van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente alhier, is in de vacature wijlen C. 1-aban met alge- meene stemmen benoemd tot organiste, mej. N. Westdorp uit Bruinisse Poortvliet. Alhier werd een vergade ring gehouden van melkslijters in deze gemeente, opgeroepen door den voorzit ter van de Landbouwvereeniging, dhr E. Noom, ten einde te trachten een organi satie van verkoopers van consumptie- melk op te richten. Dhr Noom had hier voor een schrijven ontvangen van dhr Zwagerman, Rijkszuivelconsulent. Door de 15 aanwezigen werd besloten tot orga nisatie over te gaan. Zierikzee. Wethoudersbenoe- m i n g. In de gisteren gehouden verga dering van den gemeenteraad werden bij de verkiezing van wethouder op den beer Cats-hock zes en op den beer du Groo vijf stemmen uitgebracht, zoodat de heer Gatshoek (S.D.A.P.) gekozen werd. zich den volgenden dag naar de pastorie om zich persoonlijk te overtuigen van Betty's gezondheidstoestand. Zijn gezicht vertoonde duidelijk de sporen van een doorwaakten nacht, waarin hij tevergeefs geworsteld had met kwellende onzeker heid en pijnigend zelfverwijt. Met vreug de had hij den dagenden morgen begroet en moe en ellendig was hij zijn wach tenden arbeid begonnen. Toen hij ech ter het hek van den zon-overgoten pas- torietuin opendeed, wachtte hem een zoo liefelijk vredig beeld, dat zijn angstige ziel verademde alsof ze opveerde van on der te zwaren last en zijn droeve oogen herwonnen iets van den ouden glans, nu ze bleven rusten op het bekoorlijke schil derij voor hem. De oude, grijze predikant zat op zijn lievelingsplekje en genoot be- hagelijk van de zachte zonnekoestering. Bij hem stond 'n slanke meisjesgestalte die in het stralende zonnelicht de verpersoon lijking scheen van schoonheid en bekoor lijkheid. Ze droeg een matblauw voile ja ponnetje, gegarneerd met een witte kraag en manchetten en in haar ceintuur prijk te een bosje vroege lentebloemen, waar op de dauw nog schitterde in blanke parels. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2