Onderwijs precies op dien datum een bijeenkomst met leden en genoodigden te organisee- ren. Dat dit op hoogen prijs gesteld werd bewees wel de geheel gevulde Schutters hof zaal. De voorzitter, dhr Stofkoper, hield een herdenkingsrede. Eerst verwelkomde Spr. tal van autoriteiten en afgevaardigden. Spr. wees er op, dat het juist 40 jaar geleden is, dat men kwam tot de oprich ting der vereeniging „De Reëele Handel", welke naam op 18 Maart 1EÖ8 gewijzigd is in „Handelsbelang". Spr. liet de namen der oprichters de revue passeeren en hij heette den eenigen nog in leven zijndon oprichter, dhr G. F. Diesoh van harte welkom. De oprichting had plaats in de Bak kerskamer van het Schuttershof. De ver gadering stond onder voorzitterschap van dhr G. F. Diesch. Evenals in 1932 bij het 35-jarig bestaan gaf spr. daarna een kort overzicht van de werkzaamheden der vereeniging, o.a. op het gebied van cursussen, die uitgroeiden tot de Handelsavondschool; op het gebied van het cadeaustelsel; de vorming van bel watersnoodsfonds in 1906; het aanstellen van een rechtskundig adviseur; op het go- bied der winkelsluiting; bestrijding vau oneerlijke concurrentie; de stichting van de thans nog bestaande spaarkas, en ock het werken tijdens den oorlogstijd. Door de tijden heen bleef de vereeniging bloeien in dienst van den handelsstand. Spr. brengt dank aan allen, die in oen of meer officieele of semi-officieele lioha- men zorgen, dat ook de stem van den Middelburgsehen Middenstand wordt ge hoord. Ook brengt Spr. dank voor het geen de Kamer van Koophandel en Fa brieken steeds voor de Middenstandsbe- langen doet. Spr. twijfelt niet of de vol gende week zullen tijdens winkelweek en etalagewedstrijd leden en niet-loden hun beste beentje voorzetten. Spr. wekt op in die week de vlaggen uit te steken. Moge de winkelweek en etalagewedstrijd, dio op den bij uitstek nationalen datum van 31 Augustus aanvangen, welke dag door uit het Volk, Voor het Volk in samenwerking met Handelsbelang tot een feestdag wor den gemaakt, een groot succes worden. De tijden voor den Handeldrijvenden en industrieelen Middenstand zijn lang niet gunstig en daarom mag men niet stilzit ten. Spr. doelt vooral op de steeds ster ker wordende neiging van particuliere zijde tot het betreden van het gebied, dat steeds en door de eeuwen heen het gebied des handelaars was. Spr. noemt o.a. het Rijksinkoopbureau en de Handelskamer. Groote instellingen op agrarisch gebied, die met millioenen uit 's Rijks kas worden gesteund, ontzien zich niet op te treden als leveranciers van huishoudelijke arti kelen, landbouw- en andere werktuigen, machinerieën, enz. Doch ook andere dan bestaande coöperaties van volksgroepen vinden het oirbaar, tot groote schade van den bona-fide handel, gegadigden rond zich te verzamelen teneinde gezamenlijk te gaan inkoopen of in een ander artikel te gaan beunhazen. Handelsbelang heeft ook haar ledental zien verminderen en daarmee ook haar inkomsten. Dit nu moet veranderen. Ver sterking is wenschelijk. Ten slotte zegt Spr., dat, als er de vaste wil is tot samenwerking, Handelsbelang op dezelfde wijze nog jaren haar plicht zal kunnen vervullen. De muziek liet nu twee coupletten van het Wilhelmus1 hooren, die staande wer den meegezongen. Namens de leden voerde 'het woord dhr J. A. Julianus, die gelukwensohen aan bood aan het bestuur en dat hartelijk dankte voor alles wat het in de afgeloopen jaren voor de leden heeft gedaan. In het bijzonder bracht Spr. den voorzitter dank, en schetste hem als de stuwkracht van alles, die belangloos zijn tijd, zijn energie geeft, waarvan de geheele handeldrijven den middenstand profiteert. Namens de leden bood spr. het bestuur een fraai bloemstuk aan. Ook richtte spr. zich tot Mevr. Stof koper en bracht haar dank, omdat zij het is, die het mogelijk maakt, dat de voor zitter zich aan de vereeniging geeft. Spr. bood haar een bouquet roode rozen aan. Hiermede was het meer officieel deel van den avond afgeloopen en waren het dhrn Tholen en Van Lier, die naast het orkest, den avond vulden. Zeeuwsche Grondverbete- rings-Maatschappij. B. en W. stellen den Raad voor met een bedrag van f100 deel te nemen in het kapitaal der stichting Zeeuwsche Grondverbete- rings-Maatschappij, tot de oprichting waarvan de Z.L.M. het initiatief heeft genomen. Conversie geldleening. In 1922 sloot de gemeente bij het Algemeen Mijnwerkersfonds van de steenkolen mijnen in Limburg een geldleening van f358.000 tegen 5% 'sjaars, o.m. met de bezwarende bepaling, dat versterkte- of geheele aflossing niet zou mogen ge schieden vóór 1 Januari 1938. Op dien datum zal die leening nog f 143.200 groot zijn, aflosbaar in 10 gelijke jaartermijnen van f14.320. Thans zijn B. en W. er in geslaagd voor gemelde leening een con versie O-aanbod te verkrijgen tegen 3 (benevens provisie) pari, op on- derhandsche schuldbekentenis. B. en W. stellen voor dit h.i. gunstige aanbod te aanvaarden. Goes. De colleote voor de commissie van samenwerking bracht deze week f 34,69 op. Hoedekenskerke. Gemeenteraad In de Maandagmiddag gehouden voltal lige raadsvergadering werd medegedeeld dat door Ged. Staten is goedgekeurd de heffing van 4 pet. op het gebouwd door het waterschap Hoedekenskerke voor den dienst 1937.'38, zoodat het protest van den Gemeenteraad daartegen is afgewe zen. Overgelegd wordt de gemeenterekening 1930 in ontvangst op f47.943,63, in uit gaaf op f47.269,02, alzoo met een batig saldo van f 674,61. De voorzitter merkt op, dat er op dezen diensi^nog is te be talen plm. f350, zoodat bet goed slot met dat bedrag moet worden verminderd. Goedgekeurd wordt de begrooting van het Burg. Armbestuur 1938 in ontvang en uitgaaf op f 0144,52, waaronder is be grepen een bijdrage uit de gemeentekas van f 1700. Wordt besloten van dit be drag te geven naar gelang de behoefte daaraan blijkt. Na uitvoerige toelichting van den voor zitter wordt vastgesteld een verordening inzake het beroep op den Raad betreffen de huurauto's. Eindelijk wordt besloten tot bet aan vragen van goedkeuring aan het Mini sterie inzake een tweetal werkcbjecten voor werkverschaffing in den vorm van egaliseeren van gronden. Hieraan is plm. f 4000 werkloon. Een en ander zal in Fe bruari a.s. beginnen. Naar aanleiding van een opmerking van dhr Beulens, die gaarne het werkloon van f 0,20 het uurloon waarop de bere kening der Heide-Mij. rust zou bren gen op f 0,22 en meent te weten, dat in 'n der gemeenten op Z.-Beveland f0,22 uur loon in werkverschaffing wordt gegeven, wordt besloten aldaar te informeer en. Bij de rondvraag informeert dhr Hoek van Dijke of er nu geen kans bestaat de lantaarns aan de haven ook electrisc'h verlicht te krijgen, nu de P. Z. E. M. de kustlichten electrificeeren zal. De voorzitter antwoordt, dat dit voor- ioopig nog op de kosten zal afstuiten. Men zal zien wat er in 1938 op dit gebied kan gebeuren. Hierna sluiting. 's Heer Arendskerke. Nu de melkprijs hier is verhoogd gaan er stemmen op uit de burgerij om een vereeniging op te richten, die zelf de distributie van melk ter hand zal nemen. lerseke. Zaterdagavond kwam de we-rk- mansvereeniging „E. M. M." in jaarver gadering bijeen onder voorzitterschap van den 'heer M. Scheele Sr. Uit de verslagen van den secretaris en penningmeester bleek, dat het ledental was gedaald van 518 op 504. Aan con tributie werd in het afgeloopen jaar ont vangen f2730 en a,an ziekengeld uitge keerd f 3070, hetgeen f 788 meer is dan in het vorige kalenderjaar, zulks in ver band met de in den afgeloopen winter geheerscht hebbende griep-epidemie. De balans werd ongeveer f 1000 hooger vast gesteld dan vorig jaar met een eindcijfer van f 9198. De aftredende bestuursleden, de heeren M. Mieras, penningmeester en J. Sandee en C. Kooman, commissaris sen, werden herkozen. Tot bode werd herkozen de heer M. Pekaar, terwijl er 2 van onwaarde waren, zoodat de heer M. Pekaar is herkozen. Tot controleur werd herbenoemd de beer W. Harthoorn, Tholen. Schandelijk. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. zijn door eeni- ge onverlaten op de kruisingen van den verkeersweg tusschen Tholen en Poort vliet rijen steenen dwars over den weg gelegd, natuurlijk met het doel, passan ten per rijwiel of motor een duikeling te laten maken. Gelukkig is een en ander tijdig opgemerkt door een motorrijder uit Stavenisse, welke verklaarde, dat de stee nen zoodanig lagen, dat het verkeer levensgevaarlijk was. indien het niet bij tijds door hem was opgemerkt. Veere. Dr H. W. van Loon heeft aan den burgemeester een som gelds doen toekomen, teneinde de schoolkinderen in staat te stellen op feestelijke wijze den jaardag van onze Koningin te vieren. i Zaterdagmiddag is tusschen Zand dijk en Veere de 71-jarige C. Kasse Dz., die daar wandelde en hoewel de chauffeur een signaal gaf onverwacht den weg opliep, door een taxi, bestuurd door den chauffeur F. G., aangereden en en kele meters over den weg gesleurd. Na door Dr Taytelbaum voorloopig te zijn behandeld, is K naar het Gasthuis te Middelburg overgebracht. Daar bleek dat zijn beide beenen gebroken waren en dat hij eenige wonden aan het hoofd had op- geloopen. Het staat wel vast, dat de chauffeur geen schuld heeft en dat de wagen in orde was. Bruinisse. Gemeenteraad. De Gemeenteraad behandelde een schrijven van de waterleiding-Mij „Sohouwen-Dui- veland", inhoudende het verzoek om de wijzigingen der rente-percentage, overeen gekomen met de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam voor de loopende geldleenin- gen goed te keuren. Met ingang van 1 September 1937 wordt dan de rente ge bracht op 3"A pet. (De rente is nu 43/a en 4% pet.) Dhr Van Vessem vroeg of de tarieven van het water kunnen worden verlaagd. De voorzitter beantwoordde deze vraag bevestigend. Mettertijd zullen deze worden gewijzigd. Het voorstel wordt met alg. st. aangenomen. Ook wordt besloten om van de geldleening een belangrijk bedrag af te lossen. B. en Wstellen den Raad! voor een geldleening aan te gaan groot f 54000 te gen ten hoogste 3SA pot. rente. De kosten van het havenwerk met alle bijwerk zullen bedragen f 34000. Ook wordt voorgesteld de nog loopende leeningen af te lossen, die 4 pet. of meer rente vragen, tot een totaal bedrag van £23.300. De gemeente is reeds geld aan geboden tegen 8% pet. Met alg. at. aldus besloten. Bij de rondvraag vestigt dhr Van Ves sem de aandacht van B. en W, op de wo ning van het hoofd der 0. L. school, die er verveloos uitziet. Verder merkt hij op, dat het loon van den gemeentewerker in lossen dienst, dat slechts f2 bedraagt, wel voor verhooging vatbaar is. B. en W. hebben bovengenoemde zaken reeds onder de oogen gezien. Hierna sluiting. Domburg. Gemeenteraad. Maan dagmiddag vergaderde de gemeenteraad. Afwezig de heeren B. J. Westenburger en C. Geldof. De gemeenterekening 1936 werd door B. en W. overgelegd. De gemeente-be- grooting 1938 werd eveneens aangeboden. Het kohier der Baatbelasting no. 2 voor 1937 werd vastgesteld tot een bedrag van f337,52. Aan den heer W. Gravendeel werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gemeentebode en als ambtenaar belast met het innen van rechten op gebruik van gemeentegrond, met ingang van 1 Juli j.l., zulks wegens vertrek uit de ge meente. In zijn plaats werd m.a.s. geko zen de heer H. G. Schelling. Verschillende pachters van gemeente- landerijen hadden een verzoek ingediend om ook evenals vorige jaren over het pachtjaar 1936/37 korting te mogen ont vangen. De voorzitter wees er op, dat bij de nu gehouden verpachting bepaald is, dat onder geen beding eenige korting zal worden toegestaan. Waar 1936/37 het laatste pachtjaar is der vorige verpach ting, stelden B. en W. voor, evenals vorig jaar, een verlaging van pacht toe te staan van 26 voor pachten boven f90 per gemet, van 15 voor pachten van f70 tot f90 en van 10 voor pachten van f60 tot f70. De heer P. J. Elout wees er op, dat verondersteld mag worden, dat de ge boden pachtsommen op de laatste ver pachting, in overeenstemming zijn met de huidige te verwachten uitkomsten. Nu was gebleken, dat de geboden pach ten ongeveer gelijk waren aan de pach ten, die nog over 1936/37 moeten worden betaald, nadat de thans voorgestelde kor ting daarop was toegepast. Het voorstel van B. en W. werd z.h.s. aangenomen. Na langdurige onderhandelingen met verschillende personen en instellingen waren B. en W. er in geslaagd een voor stel te doen tot het aangaan van een leening en tegelijkertijd tot converteeren van andere leeningen. Zij hadden de N.V. Nationale Mij voor Kasgeldleenin- gen bereid gevonden de nieuwe leening van f 6300 en de thans bij de Levensver zekering-Mij „Arnhem" loopende 4y2 leening over te nemen tegen een rente van 3i/2 Zij stelden daarom voor met deze N.V. aan te gaan; een leening van f6300, af te lossen in 20 jaar; een geld leening van f14.875, af te lossen in 17 jaar, en een leening van f20.812,50, af te lossen in 37 jaar tegen genoemde rente. Alle leeningen pari. Verder stel den zij voor de 4 leening per resto groot f6650, aangegaan met een inwoner der gemeente, met ingang van 1 Septem ber te converteeren in een leening van 3% en de 4y2 leening per resto groot f 3750, eveneens aangegaan met een ingezetene, met ingang van 1 Jan. te converteeren in een leening van even eens 3% Ten slotte stelden zij voor op 1 December a.s. de leeningen voor noemd, aangegaan met de Levensverze keringsmij „Arnhem" af te lossen. Het voordeel voor de gemeente zal na aan neming het eerste jaar zijn f414,61, welk bedrag volgende jaren door aflossing van kapitaal telkens iets minder wordt. Daar tegenover staat, dat thans aan „Arnhem" een boete moet worden betaald van 1 of f356,87 voon vervroegde aflossing. De heer J. de Visser Szn verzoekt om bij eventueele stijging van den rente standaard aan de inwoners, die geld ver strekten, ook wederom renteverhooging toe te staan. Alle voorstellen van B. en W. werden z.h.st. aangenomen. De heer W. Brand sprak een woord van hartelijken dank tot den secretaris voor het vele werk aan deze conversie- voorstellen besteed en voor de taaie vol harding door hem betoond bij de ge voerde onderhandelingen. De reeds eer der aangenomen conversie-voorstellen meegerekend, heeft hij een voordeel voor de gemeente kunnen behalen van f923,62 interest per jaar. De overige leden onder streepten deze woorden met applaus. De heer J. de Pagter vroeg of ook pogingen waren aangewend tot conver teering van de leening met het Alg. Mijnwerkersfonds. Geantwoord werd, dat dit fonds zich houdt aan de leenings- voorwaarden, welke conversie nog niet mogelijk maken. Bij de rondvraag vroeg de heer J. de Visser hoeverre de werkzaamheden ge vorderd waren inzake de opmetingen voor den nieuwen ligger. Hem werd door Weth. Brand geantwoord, dat de opme tingen bijna gereed gekomen zfjn. Verder verzocht hij er aandacht aan te besteden dat de hangende lantaarn bij het post kantoor overgroeid is door de boomen aldaar en dat vele zinkputten der rio- leering vol zand zitten. Weth. Elout wees er op, dat allo zinkputten eerst kort ge leden waren nagezien, Koudekerks. Gemeenteraad. Gis teren vergaderde de gemeenteraad vol tallig. Ingekomen stukken. Adres van P. Kasse, houdende verzoek om de vergoe ding, toegekend voor ihet ophalen van vuil, in de buurtschap' Lammerenburg met een bedrag van f 80 per jaar te ver- t hoogen. Dhr Sanderse zou de verhooging ook voor het laatste kwartaal van dit jaar willen doen geschieden. De voorzitter merkt op, dat 'betaling in 't begin Januari plaats heeft en dus de behandeling bij de a.s. begrooting kan geschieden. Aldus besloten. De door Ged. Staten goedgekeurde ge meenschappelijke regeling voor 'het streekplan. Bericht dat den Burgemeester verlof is verleend van 1 tot en met 11 Augus tus 1937. Adres van de bewoners van den Ouden Vlissingschen weg om wijziging in de classificatie te brengen wat betreft de aanslag in de personeele belasting. De voorzitter deelt mede dat B. en W. bereid zijn om dit in ernstige overweging te nemen, doch dat zulks voor dit loopende belastingjaar niet meer kan. Voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op 'het door A. van Hoeve ingediend bezwaarschrift, tegen het be sluit waarbij hem een bouwvergunning is geweigerd. Op verzoek van dhr San derse zal dat in besloten vergadering worden behandeld. Wijziging van art. 36 der algemeene politieverordening voor deze gemeente. B. en W. stellen voor te lezen: „Hon den, die in strijd met art. 35 of met hei bevel van de artt. 33 en 34 op de open bare wegen worden aangetroffen, zullen op last van B. en W. zoo noodig worden gedood." Vaststelling eener verordening betref fende het beroep bedoeld in de art. 13, 15, 17 en 18 reglement autovervoer per sonen. Zonder discussie aangenomen. Voorloopige vaststelling van de ge meenterekening voor 1936. Gewone dienst ontvangsten f 112.246.52, uitgaven f 112.048.42, batig saldo f 398.10. Kapitaaldienst: ontvangsten f 6.182.54, uitgaven f6097.58, batig saldo f85.16. De voorzitter deelt mede, dat in den loop van 't voorjaar met financiee'le medewerking der bewoners een trottoir is aangelegd aan den Langevielesingel. Goedgekeurd wordt de begroeting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1938 (ge- ïaamd subsidie bedrag van de gemeente f5500). De gemeente-begroeting voor 1938 wordt aangeboden. Rondvraag. Dhr Ver'hage vraagt of de keien, die aan den Kriekenweg liggen, bedoeld zijn voor verharding. Dhr Sanderse vraagt naar wat hij noemt het knoeiwerk betreffende het aanleggen van een bandje langs den openbaren weg, bedoeld als trottoirband voor het huis van Dr Terweduwen. Heb ben B. en W. nog geen maatregelen kun nen nemen om paal en perk te stellen, om met vuil slooten te dempen? Op 't Zand wordt door de jeugd ernstig het natuurschoon beschadigd aan de wegen. Verder 'vraagt spr. naar het uitbreidings plan, dat 'bij B. en W. moet ingekomen zijn. Spr. weet dat B. en W. actief zijn om zoo mogelijk een nieuwe weg naai de duinen te krijgen. Door de crisis is dit plan uitgesteld moeten worden, doch nu er verbetering is gekomen, kan met vertrouwen ook dit werk ernstig worden bestudeerd. De voorzitter antwoordt: De keien aan de Kriekenweg liggen daar om te ver harden. D'e trottoir-aanleg vindt ook bij B. en W. geen bewondering. D'e eigenaar is: dhr De Kroo. De bewoner zou het ernstig betreuren, dat door wegneming van het hek zijn vrijheid belemmerd zou worden. Het heeft opnieuw een onder werp van bespreking uitgemaakt. Do eigenaar zou die grond willen afstaan op voorwaarde, dat 'hij: daarin een pntje voor afvoer van water zou mogen aanleggen. De bestrating Lage weg komt metter tijd wel in orde. Het dempen van slooten met straat- vuil zal moeilijk ondervangen kunnen worden, daar men verwachten moet dat Ged. Staten hieraan niet zuilen mede werken. Wat de zaak V.V.V. betreft ligt het niet op den weg van B. en W. om zich daarmede te bemoeien. Het heeft de aan dacht van B. en W. reeds gehad en, zij hebben zich tot de Domeinen gewend om die deelen in eigen beheer te krijgen, wat vermoedelijk wel voor elkaar zal komen. Wat de weg naar de duinen betreft, deze is wel in ernstige overweging, doch B. en W. kunnen daarover nog niets definitiefs zeggen. Dhr Sanderse verzoekt B. en W. als nog pogingen aan te wenden om inzake het trottoir tot een goede oplossing te komen. Dhr Moens laakt het, dat het persoon lijk belang hier den doorslag schijnt te geven. Dhr De Kroo deelt mede, dat hij hier over alle recht heeft overgedragen aan den huurder. Daarna geheime zitting over de ge weigerde bouwvergunning. Na heropening zegt dhr Lorier met B. en W. niet te kunnen medegaan, n.l. dat er een precedent met deze toestemming zou geschapen worden. Dhr Sanderse blijft achter B. en W. staan, doch is overtuigd dat het hier een 'grensgeval betreft. Het geven van vergunning in dit geval grijpt niet in op toekomstige gevallen. Hij zal mitsdien voor het verzoek stemmen. Dhr De Kroo zal ook stemmen voor het verzoek van Van Hoeve. Spr. meent dat geen aanstoot door dien bouw wordt gegeven. Ook de heeren Jasperse, De Rijke en D'e Lange verklaren mede voor te zullen stemmen. Dhr Langeraad schaart zich aan de zijde van B. en W. De voorzitter merkt op: Men kan van opvatting over art. 82 verschillen. B. en W. zijn van oordeel dat de omgeving daar aan den Vlissingschen weg zich niet leent voor stallen. Wij moeten aan onze buurt schappen met name die welke grenzen aan de groote stadsgemeenten bijzondere zorg besteden. Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen met 7 tegen 4 stemmen. Hierna sluiting. jjj Bergen op Zoom. Gisteravond gaf op de Groote Markt alhier, het Chr. Har moniegezelschap „Hosanna" van Goes 'n concert onder leiding van onzen stadge noot dhr G. G. Govaarta. 'Het programma werd op zeer verdienstelijke wijze af gewerkt. Uitgevoerd werden werken van Schubert w.o. „Die Unvollendete", „Ti- bère" en „Sinte-Ballet" van Popy, de ouverture „Martha" van v. Flotow. Het talrijk publiek dat was opgekomen om met dit korps kennis te maken toonde door gul applaus na de nummers1, dat 'hetgeen door „Hosanna" werd geboden op prijs werd gesteld. De goede naam van deze Muziekvereeniging is ook door dit concert weer bevestigd. Postduivenvluchten. lerseke. Door het centrum lerseke (P. V. „De Noordster) werd met 143 duiven deel genomen aan het nationale con cours van Parkestone, afstand 200 K.M., uitgeschreven door de „Snelvliegers", af- deeling van den Ned. Bond van Zater dagvliegers te Maassluis. De onderlinge prijzen werden als volgt behaald le E. Everse; 2e Jan Zoeteweij; 3e M'. Ie Glercq, Kruiningen; 4e en 26e J. Na- gelkerke, Rilland; 5e, 7e en 13e J. Bruinzeel, Schore; 6e en 30e A. de Klerk, Hansweert; 8e 'en 27e I. van Boven; 9e 17e en 18e A. Boone Gz.; 10e en lie L. Nieuwenhuize, Schore; 12e en 22e C. J de Waal; 14e J. van de Vrede, Krahben- dijke; 15e D. van Boven; 16e M. Lam- per; 19e Gebr. Blauwkamer, Waarde; 20e en 32e 'P. Theenaert, Hansweert; 21e A. Verbage, Kruiningen; 23e G. de Koeijer; 24e A. Zoeteweij; 25e D. van Stee; 28e Joh. van Kruiningen; 29e en 31e W. M. van Haver; 33e G. J. van Es; 34e en 36e C. Pekaar; 36e G. Dorrepaal, Schore. De duiven werden gelost om 11 uur. Aankomst eerste duif 14.14.50 uur, laatste 14.56.32 uur. Tholen. Uitslag wedvlucht van Noyen door „De Luchtpost" Tholen. Afstand 241 K.M. B. W. Schot 112 en wisselbeker voor jonge duiven; 28—10 M. Schot; 3 L. Soomers; 467 A. Voets; 5 A. Rijn berg; 9 M. v. Noort; 11 P. van Beers. Gelost 10.15 uur. Aankomst le duif 3.13.33. Laatste 5.44.2. Wedvlucht van Parkeston door „De Trouwe Duif". Afstand 211 K.M. C. Ba zen 15; C. v. Luijk 2; J. Vermey 3; C. Baay Pz. 48; L. M. de Heer 67. Deelname 23 duiven. Gelost 11 uur. Aan komst le duif 2.45.46. Laatste 3.59.35. VRIJE UNIVERSITEIT. Aanbieding kapitaal „V. U.-plan 1937." Men meldt ons: Naar wij vernamen hebben Directeu ren der Vereeniging voor Hooger Onder wijs op Gereformeerden grondslag beslo ten een ledenvergadering uit te schrijven in verband met de aanbieding van het door spaarbusjes van het Vrouwencomi té sedert 1932 gespaarde bedrag. In verband met het feit, dat de natio nale Kuyperherdenking plaats vindt op 2'J October en de openbare zitting van den Senaat der Vrije Universiteit voor de Kuyperherdenking in den namiddag van 28 October, zai deze ledenvergade ring ook op 28 October in Amsterdam worden gehouden. Deze samenkomst staat onder leiding van Directeuren (Voorzitter Dr H. Colijn). Met het oog op de groote belangstel ling, die verwacht wordt en de beschik bare ruimte, is het zeer gewenscht zich spoedig voor het bijwonen dezer ver gadering aan te melden. Men kan dit doen rechtstreeks aan het Bureau der Vrije Universiteit, Keizersgracht 166, of bij de plaatselijke Hoofden van het V.U.- plan. Het verval der openbare school. In „'Het Gezin" geeft de heer Van Meegeren, voorzitter van den Ned. R.K. Bond voor groote gezinnen, gedocu menteerde beschouwingen over het bevol- kings verloop aan de Amsterdacmsche scholen, dat in deze officieele cijfers wordt geteekend Jaar Openbaar Bijzonder Totaal 1931 64133 40587 104720 1932 02501 40785 103286 1933 59969 40882 100851 1934 57600 41970 98570 1935 55148 42901 97050 In weerwil van een bevolkingsvermeer dering met 25.000 inwoners ging bet aantal schoolgaande 'kinderen in Amster dam in 5 jaar tijds met 7.670 terug. De openbare school ging in die 5 jaren met 8985 kinderen achteruit, terwijl de bijzondere school met 2314 leerlingen toenam. Gemiddeld met 1600 leerlingen per jaar daalt de Amsterdamsche openbare school, terwijl de bijzondere met 470 stijgt. Geslaagd voor Fransch l.o. de 'heer J. Rijckborst te S c h o o n d ij k e. Voor bet examen van de Eerste Ned. M0devakschool'vereen. slaagde voor leera- res-coupeuse Mej. Ml Nieuwenhuyzen te Poortvliet.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2