AKKERTJES Gritiek op het voorontwerp Personeel- fondsenwet. Binnenland e«v BETTY'S LIEFDE. Uit de Provincie ROLLUIKEN en AKKER.CACHETS FEUILLETON Voor Rolluik-Onderdeelen Fa. BRAND-0EKKER Lange Vorststraat 60 - GOES. INTREKKING VAN DE KALVERTEELTREGELING GEVRAAGD De Nationale Bond van Landbouw en Maatschappij en de Vereeniging van Actie tegen de bestaande Kalverteeltregeling hebben den Minister van Economische Zaken gevraagd de kalverteeltregeling in te trekken. Ter toelichting van dit verzoek voeren adressanten o.m. als bezwaren aan, dat de bestaande regeling uitbreiding van de melkproductie en veroudering van den rundveestapel veroorzaakt. Voorts achten zij het verkeerd, dat volgens een regeling per bedrijf wordt gewerkt; bovendien merken zij op, dat stamboek- en t.b.c.- vrije bedrijven worden bevoorrecht. Als andere bedenkingen tegen den huidigen toestand wordt betoogd, dat deze in de toekomst gevaar voor de exportmogelijk heden op kan leveren en dat de vleesch- positie wordt benadeeld. BEREIDING VAN ALCOHOL UIT SUIKERBIETEN. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken is ontbonden de des tijds door hem ingestelde commissie, wel ke tot taak had, hem te rapporteeren over de vraag, of de bereiding van alcohol uit in Nederland geteelde suikerbieten onder de huidige omstandigheden jeconomisch is verantwoord. CONTROLE OP DE ZIEKENHUIS- VERPLEGING. Aan de gemeentebesturen is medege deeld, dat de minister van sociale zaken een commissie heeft ingesteld met de opdracht, van advies te dienen over de vraag, of toezicht gewenscht is op de noodzakelijkheid van opneming in zie kenhuizen en op den duur der verpleging van patiënten in ziekenhuizen, alsmede over de vraag, op welke wijze een der gelijk toezicht zoo noodig zou kunnen worden geregeld. Met het oog op de werkzaamheden der commissie acht de minister van binnen- landsche zaken, van wien bedoelde mede- deeling is uitgegaan, het wenschelijk, dat gemeenten, waarin tot dusver geen con trole bestond, of gemeenten, welke ter zake reeds een regeling hebben getrof fen, geen maatregelen in het leven roe pen of wijziging brengen in de bestaande regeling, zonder dienaangaande overleg te hebben gepleegd met de genoemde commissie. In verband hiermede worden de ge meentebesturen uitgenoodigd eventueel, alvorens een definitieve beslissing te ne men, overleg met de bedoelde commissie te plegen omtrent dergelijke regelingen. Arbeid in broodbakkerijerc. De minister van Sociale Zaken heeft toegestaan, dat in verband met de viering van den verjaardag van H. M. de Konin gin in de broodbakkerijen in alle gemeenten des rijks door hoofden of bestuurders van bedrijven en door bakkersgezellen op Dinsdag 81 Augustus om 3 uur des voormiddags met den bakkesrarbeid n,'nbeetjekou Nederlandsch Product m gevat, heelemaal zoo onprettig doordat Ge het eigenlijk veel te druk hebt gehad en te wei nig geslapen. Neem vanavond een of twee "AKKERTJES" en ga vroeg naar bed. Morgen ochtend staat Ge als een an der mensch op, vol energie en roemt dit kostelijke middel. Per 12 stuks slechts 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumorrt 29) o— En zoo was het, want op datzelfde mo ment was de Goede Herder gekomen om ook dat schaapje van Zijn kudde in Zijn armen te dragen naar de Hemelsche schaapskool. Toen Betty weer weg ging uit het huis je, waar ze zoo juist getuige was geweest van het binnentreden van den onver- biddelijken dood, schreide haar hart van medelijden met de diepbedroefde moeder en met oogen vol tranen dacht ze aan dat ontroerende en toch zoo heerlijke sterfbed van de" kleine Dora. Bijna werktuigelijk liet ze het toe, dat Sir Claude Trevellyn haar in zijn auto hielp en haar opnieuw zorgvuldig in zijn plaid wikkelde. Ze merkte niets van de teere beschermende hulp, die sprak uit elk van zijn bewegingen, want haar ge dachten konden zich nog niet losrukken van dat kleine bed, waarop Dora Martin haar Iaatsten slaap sliep. Maar er was nog iemand anders, die onwillig getuige was en met verbeten woede toezag, hoe Trevellyn zorgde voor Betty, alsof hij daartoe volkomen gerech tigd was en de storm, die reeds in zijn wordt aangevangen. Bovendien mag op dien dag reeds te 1 uur des voor middags met arbeid, bestaande in het ge reedmaken van deeg en ovens, worden aangevangen. Voor beursvacaniie op 30 Augustus. Op de Effectenbeurs werd gisteren door de leden van de Ver. voor den Ef fectenhandel gestemd over bet voorstel om Maandag 30 Augustus als vacantie- dag te beschouwen en de Effectenbeurs op dien dag dus gesloten te houden. Dit voorstel werd met 212 stemmen vóór en 27 stemmen tegen aangenomen, zoodat de Effectenbeurs behoudens de toestemming van den Minister van Fi nanciën, op 30 Augustus a.s. gesloten zal zijn. Chr. Nat. Vakverbond. Blijkens den kwartaalstaat van het C.N.V. bedroeg het ledental op 1 April 1937 109.318 en op 1 Juli 109.689. EEN NIEUW ONTWERP VAN DEN HOOGEN RAAD VAN ARBEID. De Hooge Raad van Arbeid heeft thans aan den minister van Sociale Zaken ad vies uitgebracht over het door dezen Mi nister bij den Raad aanhangig gemaakte voorontwerp Personeelfondsenwet. In dit advies erkent de Raad de ver diensten van het voorontwerp in zooverre, dat het een zeer goede basis gebleken is ter bespreking van het vraagstuk der ondernemingsfondsen. Ook de Raad is van oordeel, dat bevorderd dient te worden dat gebeurtenissen, als zich met de pensioenen van den Ko- ninklijken Holl. Lloyd hebben voorgedaan, in de toekomst voorkomen worden. De Raad ziet ook in belegging in polissen van levens verzekering een uitnemend middel om dat doel te bereiken. Slechts vreest hij, dat al te optimistisch is de in de toe lichting geuite verwachting, dat de werk gevers zich door een voorschrift van die strekking niet zullen laten weerhouden van het toekennen van pensioen. Een groote meerderheid van den Raad is veeleer v an oordeel, dat bij invoering van de rege ling van het voorontwerp, een groot aantal der bestaande pensioenvoorzieningen ge doemd zal zijn te verdwijnen. De meerderheid dezer voorzieningen toch wordt bekostigd, hetzij uit de loo- pende middelen, hetzij uit een reserve- post, die jaarlijks aangevuld wordt, ter wijl, indien een rechtspersoonlijkheid be zittend fonds gevormd is, het vermogen daarvan in vele gevallen bestaat in een aanspraak op de onderneming, in den vorm van een aandeel, obligatie of ge wone schuldbekentenis. Indien al deze voorzieningen plotseling zouden moeten worden vervangen door belegging in po lissen, waartoe dus de contante waarde van de eventueele aanspraken der betrok ken arbeiders zou dienen te worden li quide gemaakt, dan zou dit voor vele harer het einde beteekenen. Ook nieu we initiatieven van werkgevers tot het stichten van pensioenfondsen zullen hier door belemmerd, zoo niet onmogelijk ge maakt worden. Eenige leden meenen zelfs dat in het geheel geen nieuwe voorschrif ten inzake de belegging van pensioen fondsen behooren gegeven te worden. Met wat het K.B. van 31 Maart 1908 Staats blad no. 94 op dit punt voorschrijft, zou huns inziens volstaan kunnen worden. Ook de overgangsbepaling van het voorontwerp achten zeer vele leden te weinig soepel. Naar hun meening moet het streven er op gericht zijn, om met behoud van de grondgedachten van het voorontwerp een regeling uit te wer ken, welke ook voor die werkgevers aan nemelijk is, die thans reeds pensioen fondsen aan hun onderneming verbon den hebben. Op grond van het bovenstaande heeft de Raad den minister een nieuw ont werp aangeboden. hart woedde, nam in hevigheid toe. Ver wonderd zoekend keken Betty's oogen rond, toen ze haar naam hoorde roepen en door een mist van tranen heen blik te ze in een paar grijze oogen, die nu flikkerden van een verontwaardiging, die ze tevergeefs probeerde te verklaren. „Hoe kom je er bij om je zóó in ge vaar te begeven?" vroeg hij bijna ruw. „Wist je dan niet, dat er een kwaadaar dige, besmettelijke ziekte heerschte in dat huis?" „Nee", stotterde ze met trillende lip pen. „Ga direct naar huis en neem nauw keurig alle voorzorgsmaatregelen, die ik je zal zeggen", zei hij nu zachter. „Ver geet er geen een, want anders zouden de gevolgen te ernstig kunnen zijn." Hij gaf haar nu haastig verschillende aanwijzingen en vroeg haar toen, ter wijl hij angstig vorschend keek in het betraande gezichtje: „Zul je me beloven, nauwkeurig alles te doen, wat ik je gezegd heb?" Flauw glimlachend knikte ze toestem mend. Ze was niet zoozeer bezorgd voor haar eigen gezondheid als we om de angst en het verdriet, dat ze daardoor anderen zou veroorzaken. „Heb je het kind aangeraakt?" vroeg hij streng, hoewel hij niets liever gedaan zou hebben dan de sidderende meisjes gestalte tegen zich aan te drukken en vast in zijn sterke armen te omsluiten. DE RIJKSWEG BERGEN OP ZOOM—GOES. Aan het ontbrekende deel Krui- ningen-KIcetin&e wordt thans druk gewerkt. In den nieuwen rijksweg, welke is ge projecteerd van Oost naar "West door Zuid-Beveland, ontbreekt nog bet gedeelte van Kruiningen naar K 1 o e- tinge. Thans is men echter druk doende met het in orde brengen van dit gedeelte. Van af de kom van Kruiningen in de richting van het kanal door Zuia-Beveland is de wegbaan reeds in orde gebracht en het wachten is daar alleen op het aanbren gen van het wegdek, waarmede binnen kort een aanvang zal worden gemaakt. Ook is men reeds ver gevorderd met het aanbrengen van den oprit van de aange legde wegbaan naar de nieuwe brug over het kanaal nabij Vlake. Toch zal er nog wel eenigen tijd verloopen voordat hiervan gebruik zal worden gemaakt. Ontzettende hoeveelheden zand zijn voor dezen oprit aangevoerd door de doorloopend rijdende zandtreinen. Gedurende eenigen tijd is ook een begin gemaakt met den aanvoer van zand aan de westzijde van de brug in de richting Kapelle en de wegbaan tus- schen Vlake en Biezelinge is een heel eind gereed. Voornamelijk in den z.g. Smok- kelhoek onder de gemeente Schore komen ingrijpende veranderingen tot stand. De dijk daar ter plaatse tusschen den beken den Willem Annapolder en de Breede Watering is vergraven omdat de nieuwe weg daar om de kom van Biezelinge heen buigt in de richting Kloetinge juist op de plaats waar de oude dijk 'heeft gelegen. Toch is een nieuwe dijk gelegd, meer den Willem Annapolder in, met het gevolg, dat een klein deel (boomgaard) van dien polder is afgesneden. D'e nieuwe weg loopt door het kleine poldertje de Haven van Biezelinge en tus schen Biezelinge en 'het gehucht Eversdijk door. Wie de vroegere toestand heeft ge kend en ziet de groote veranderingen, die constateert met verwondering, dat in kor ten tijd zeer veel kan veranderen. De Smokkelhoek gold voor een mooi stukje natuurschoon, maar ook de nieuwe weg zal voor den gebruiker veel schoons bren gen. Ook dit gedeelte weg is echter nog lang niet voor het gebruik gereed; voort durend wordt nog zand aangevoerd voor aanvulling van de rijbanen, terwijl pas later de verbinding wordt aangebracht. Ook tusschen Biezelinge en Kloetinge is men druk bezig met de werkzaamhe den. Daar moet namelijk de spoorlijn Vlis- singen-Roosendaal worden gepasseerd, be nevens een breede waterleiding, dienende voor den afvoer van het polderbinnenwa- ter naar 'bet stoomgemaal te Kattendijke. Uit een en ander blijkt wel, dat 'hier heel wat te doen is, mede in verband met de omstandigheid, dat ook de afvoer van het polderbinnenwater door den aanleg van den weg op meer dan één plaats om een nadere voorziening vraagt, terwijl ook de verlegging van gas en waterleiding buizen noodig is geweest. Nabij en langs het dorp Kloetinge is de wegbaan ook voor een groot deel klaar en kan binnen kort met het aanbrengen van de verhar- ding een aanvang gemaakt worden. Beslag gelegd op een Engelsch schip. Op het Engelsche stoomschip Dynamo, van de Ellerman Wilson Line Ltd. te Hull komende van Antwerpen en bestemd voor Londen, is in verband met een aanvaring, welke een der schepen van deze lijn heeft gehad, beslag gelegd ter reede van V1 i s- s i n g e n. Het schip is in de haven van Y 1 i s s i n g e n binnen gebracht. De Scheldemusch omgeblazen. De Scheldemusch, die Slot bij de Schd- de heeft gebouwd, is gistermorgen op Schiphol omgeblazen door de Fokker F 22 Roerdomp, toen de vlieger daarvan de motoren liet draaien om te vertrek ken. Staartvlak, schroef en vleugel zijn nog al beschadigd. De K.L.M. zal het reparee- ïen, want het was bij de maatschappij in dienst om het neuswiel te bestudeeren. „Ja", zei ze zacht. „Ik wist niet, dat ze een besmettelijke ziekte had." „En heb je haar ook gekust?" vroeg hij nog dringender. Stilzwijgend knikkend bevestigde ze zijn angstig vermoeden en een onder drukte kreet van wanhoop wrong zich uit zijn keel. Zonder iets meer te zeggen keerde hij zich om, om weg te gaan. Niets vermoed de Betty van den storm in zijn binnen ste, hoe zijn hart schreeuwde naar het recht om haar door zijn groote liefde te beschermen tegen alle pijn en leed. „Als u klaar bent met juffrouw Nor man te verschrikken door uw afschuwe lijke veronderstellingen, zult u me mis schien wel willen toestaan, dat ik haar naar huis breng", klonk nu koel en cy nisch Sir Claude's stem. „Laat uw chauffeur juffrouw Norman maar naar huis brengen. Ik zou graag eerst een paar woorden met u willen wisselen, zei de jonge arts bevelend. „Op een anderen keer ben ik tot uw dienst. Nu moet ik allereerst zorgen voor deze dame", was het afwijzende ant woord. En kalm ging hij naast Betty achter het stuurrad zitten en even later was de groote auto uit het gezicht verdwenen. Als vastgenageld bleef Alwyn Keene op dezelfde plek staan. Dan ging hij met langzame bewegingen weg, naar huis. Grootere bitterheid daalde in zijn hart Een deel van Zuid-Beveland in het donker. Tengevolge van doorslag in den hoog spanningskabel bij Schore werd gister avond te 11 uur een deel van Zuid-Beve land in het donker gezet. Voor Goes, Kloetinge en Kapelle-Biezelinge was de storing na een half uur opgeheven, maar voor het Oosteind van Zuid-Beveland duurde het wel een paar uur eer weer stroom geleverd werd. Vanmorgen echter hadden, naar wij vernemen, verscheidene aangeslotenen te Goes, waaronder ook zakenmenschen, voor wie dit een lastig inconvenient was, eenigen tijd geen stroom. Zeilschepen In Ter Neuzen. Ondanks het feit, dat de oude zeilsche pen, die vroeger de wereldzeeën door kruisten, steeds meer en meer tot het ver leden gaan behooren, duiken ze af en toe nog op, tot bewondering van de landrot ten en tot vreugde van den ouden zeeman, die aan deze schepen, ondanks de vele ontberingen die men zich aan boord ge troosten moet, gebec'ht is. Een dergelijke sensatie beleefde Ter Neuzen, toen daar Woensdagmorgen de Duitsche vijfmast-topzeilschoener „Carl Vinnen" arriveerde. De „Gaxl Vinnen" was j.l. Vrijdag van Riga vertrokken met een lading hout, bestemd voor Gent. Reeds uit de verte zag men het trotsche zeilschip naderen. 'De hoogopgaande masten tee kenden zich scherp af tegen den blau wen 'hemel; sleepbooten voeren uit, maak ten verbindingen met het schip en eenige oogenblikken daarna werd het de haven binnen gesleept. Ter zelfder tijd verliet de Portugeesche schoener „Vencedo Secundo" de haven, hetgeen de sfeer van romantiek, die deze schepen omgeeft, nog verhoogde. Nabij de sluis hadden zich vele kijk- lustigen opgesteld. De hoogopgaande mas ten met een viertal ra's aan de eerste en derde, de zware ankers op de voorplecht, het forsche staan en loopen van het want, de klapperende zeilen op het voor- en achterschip, dit alles liet niet na op de verbeelding der toeschouwers te werken. Geëscorteerd door een tweetal sleepboo ten verliet de „Carl Vinnen" de sluis, juist op het oogenbiik, dat de op de reede ten anker liggende Engelsche barge, een zeil schip, dat nog slechts zelden voorkomt, aanstalten maakte om de reis naar zee voort te zetten. Voor hen, die de zeilschepen liefhebben viel er veel te genieten. Jachtje in nood. Woensdagavond werden op den vuur toren Westerschouwen seinen opgevan gen van een in nood verkeerend jachtje, dat op den Banjard was gestrand. Té on geveer acht uur vertrok de motor-red dingsboot „Prinses Juliana" van Burg- sluis, die het scheepje omstreeks midder nacht behouden heeft binnengesleept. Het" jachtje had een anker verloren en bleek te zijn de „Watergeus", behoorende aan de Kon. Marine Jachtclub te Vlissingen, met aan boord vier opvarenden, n.l. de heeren J. W. van Royen, F. en J. Laman Trip en een matroos. Kist uit de veertiende eeuw opgevischt. Eenige dagen geleden is door een vis- scher te Vlissingen tijdens het vis- schen op de Schelde een buitengewoon interessante vondst gedaan. In zijn net ten vond hij n.l. een kist, die blijkens de samenstelling en uitvoering wel enkele eeuwen oud moest zijn. De archivaris der gemeente heeft thans de kist en inhoud nagegaan en is tot de conclusie gekomen, dat een en ander uit de veertiende eeuw is. De kist met inhoud is aangekocht door het Stedelijk Museum. Uit een vijftigtal muntjes, die zich o.m. in de kist bevon den, kan nauwkeurig worden opgemaakt, en nieuwe vreeselijke vermoedens pijnig den hem. HOOFDSTUK XIV. Alison's brief. Tot haar onuitsprekelijke verlichting gelukte het Betty, toen ze thuis kwam, om ongemerkt naar haar kamer te ont snappen, want Pamela en Eugenia had den het veel te druk om zich te kleeden voor een concert, dat in de buurt gegeven werd. Haar zenuwen waren uiterst gespannen door hetgeen ze in het kleine huisje van Dora's ouders had meegemaakt en nog meer misschien door de opwinding van haar gesprek met Alwyn Keene. Wat was hij streng opgetreden tegen haar, alsof zij een ondeugend kind was, dat straf verdiende; hoe zakelijk had hij haar van medisch advies gediend en hoe vreemd, onbeleefd had hij zich gedragen tegenover den landheer. Het was alles zoo raadselachtig en de plotselinge verandering, die er In hem had plaats gegrepen was zoo onbegrijpe lijk. Maar was het tóch geen bezorgdheid voor haar geweest, die hem maatregelen had doen nemen om het gevaar van haar te weren? Waarom zou hij haar anders zoo plechtig hebben doen beloven, dat ze nauwkeurig al zijn voorschriften zou op volgen? dat deze uit het jaar 1410 zijn. De jong ste muntjes zijn van graaf Willem VI, den vader van Jacoba van Beieren, de oudste van Eduard I, deii tijdgenoot van graaf Floris V. Toch zijn de muntjes niet het belangrijkste van de vondst; merk waardig is vooral een doosje met munt- gewichtjes en miniatuurweegschaaltjes, dateerende uit de veertiende eeuw, wat uiterst zeldzaam voorkomt. De kist en koffer heeft naar de meening van den conservator toebehoord aan een Engelsch koopman. Middelburg. Subsidieering b e - waarschoolonderwijs. Bij de behandeling van de gemeentebegrooting 1937 in de Raadsvergadering van 18 December 1936 is een motie van mevrouw Weijl met algemeene stemmen aangeno men inzake de subsidiëering van het bewaarschoolonderwijs. B. en W. hebben zich naar aanleiding en onder overleg ging van die motie ter zake verstaan met Ged. Staten. Op 12 Februari had een be spreking plaats met een Commissie uit dat College. Op 6 Augustus ontvingen B. en W. de mededeeling, dat de Rijks commissie van Overleg inzake gemeente- begrootingen mede op grond van een ad vies van het Departement van O., K. en W., geen bezwaar zou maken tegen een verhooging van het subsidie voor 1937 tot f 15 per leerling, tot een maximum van f 1500 per school, onder mededeeling tevens, dat voor 1938 moet worden vol staan met f10 per leerling en een maxi mum van f 1000 per school. Op grond hiervan stellen B. en W. voor het subsidie voor 1937 alsnog te be palen op f 15 per leerling met een maxi mum van f 1500 per school. Weer een drukke Donder dag. Er waren gisteren weer enkele dui zenden vreemdelingen binnen onze bol werken, en het cosmopolitische karakter strekte zich zelfs uit tot Engelsch-Indië, waarvan een echtpaar, de vrouwelijke helft in nationale kleedij, door Middel- burgsch straten flaneerde. Er waren momenten, dat de verkeers agent op den hoek LangedelftBurg Markt groote moeite had om het gewir war van snelverkeer door de honderden menschen heen te voeren. Het aantal op de Groenmarkt parkee- rende personen auto's was bijzonder groot. Mooi staan ze daar niet voor kerk en Statenzaal, doch de vraag, waar moet men er dan mee naar toe, is bijna on oplosbaar. Vlissingen. Veelwerk in 't zicht Behalve bet maken van nieuwe bellingen op bet z.g. Eiland voor rekening van de Kon. Mijl De Schelde, waarmee men bezig is, zal hier ook een geheel nieuw groot droogdok worden gebouwd. De uitgegra ven grond zal, naar bet D. v. Z. meldt, vermoedelijk door de gemeente worden overgenomen, om daarmede de laag ge legen gronden aan de verlengde Paul Krugerstraat waardoor een nieuwe groote verkeersweg zal ontstaan, op te hoogen. Hierdoor zullen vermoedelijk de bekende brugwachterswoningen aan den Nieuwen Middelburgschen weg bij de Keersluis moeten verdwijnen. Den bewo ners van eenige perceelen daar achter gelegen, is reeds de huur opgezegd. Deze panden zullen ook afgebroken worden. In de e.v. raadsvergadering zullen hierover plannen worden ingediend. Ook moet de P.T.T. het voornemen heb ben, onmiddellijk na het badseizoen nieu we kabels te leggen in een groot deel van de stad; terwijl ook de PZEM. zulks voornemens is te doen Tenslotte kan nog gemeld worden, dat spoedig met den bouw van 51 woningen welke door de woningbouwvereen. zijn aanbesteed, zal worden begonnen. Het werk is aan den laagsten inschrijver ge gund. Hansweert. D'e ijscoventer K. had gis ternamiddag zoo'n haast om bij zijn klanten te komen, dat 'hij zijn kar met ijsco in het kanaal reed vlak voor de sluis. Met vereende krachten werd de kar, die aanzienlijk beschadigd was, weer op het droge gebracht. Het Duitsche sleepschip Rosenhügel is op de Oosterschelde aan den grond gevaren. Het achter hem komende schip kwam daardoor met hem in aanvaring. Of zou het zijn plicht als dokter ge weest zijn, die hem zoo had doen han delen? Waarschijnlijk was het niets dan een gewone menschlievende daad en zou hij ook tegenover ieder ander zijn op getreden met denzelfden ernst en den zelfden aandrang. Ze wendde vermoeid heid en hoofdpijn voor, om zoodoende aan haar vader en tante Margaret het feit te verklaren, dat ze in de stilte van haar kamer bleef. Nadat ze nauwkeurig de ontvangen instructies had opgevolgd, sloeg ze losjes een witte peignoir om en verdiepte zich in Alison's brief. Ze ge noot altijd zeer, als ze de geschreven ge dachten la3 van het dappere meisje, dat zoo geduldig haar kruis droeg en de hartelijke vriendschapsbetuigingen, die Alison in eiken brief haar deed toekomen, verwarmden haar hart en versterkten den band, die deze twee vriendinnen verbon den hield. Met een zucht van voldoening om de zeldzame rust, die ze nu kon ge nieten, vouwde ze de dicht beschreven velletjes open en las; „Grey Farm, Balgrowie." „Lieve Betty, Wat zou ik toch graag willen, dat je nu hier naast me zat, zoodat we eens ouderwetsch met elkaar konden praten. Dat is toch veel heerlijker en geeft toch veel meer bevrediging, dan al je gedach ten in een brief te moeten neerschrijven. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2