BETTY'S LIEFDE. Gemengd Nieuws Uit de Provincie Kerknieuws Onderwijs geld, Inwisseling tegen een zelfde aantal zegels, briefomslagen, postbladen of brief kaarten en 1 cent per ingewisseld exem plaar (per dubbele briefkaart 2 cent) kan desgewenscht mede geschieden. Voor de bij het publiek voorhanden ar beidslijsten met aangehechte briefkaart van 5 cent wordt tot en met_31 Augustus a.s. bij inwisseling 10 cent terug betaald. Na dien datum hebben de briefkaarten met zegelafdruk van 5 cent, welke deel uitmaken of uitgemaakt hebben, nog slechts een waarde van 4 cent. WEDERINSTELLING VAN DEN CRISISRAAD, Onder presidium van Minister Steenberghe. De Minister van Economische Zaken heeft besloten tot wederinstelling van den Crisisraad, waarin onder zijn presidium zitting hebben de secretaris-generaal van het Departement van Economische Za ken, Mr Dr A. A. van Rhijn, de directeur- generaal van Handel en Nijverheid, Dr H. M. Hirschfeld, de directeur-generaal van den Landbouw, Ir A. L. H. Roebroek, de Regeeringscommissaris voor den Akker bouw en de Veehouderij, Ir S. L. Louwes en de Regeeringscommissaris voor Han del en Nijverheid, Dr W. L. Groeneveld Meyer. Deze raad, welke eenmaal per week vergadert, heeft ten doel het bespreken van de belangrijke aanhangige economi sche vraagstukken en in het bijzonder het coördineeren van de belangen van land bouw eenerzijds en handel en industrie anderzijds. Gelijk bekend heeft deze Raad ook on der het eerste ministerschap van Mr Steenberghe bestaan. De gunstige erva ringen, destijds opgedaan, hebben den Minister doen besluiten den Crisisraad weder in te stellen. RECORDPRODUCTIE DER MIJNEN. Het totaal aantal arbeiders der geza menlijke steenkolenmijnen in Limburg be droeg op 1 Augustus ondergronds 20.200 en bovengronds 11.049, totaal 31.249. Dit totaalcijfer bedroeg op 1 Juli 31.043 en op 1 Augustus vorig jaar 28.805. De totale netto-productie der gezamen- lijko steenkolenmijnen in Limburggedu rende de maand Juli j.l. was 1,245.898.094 ton. Dit is een recordmaand welke nog nooit te voren werd behaald. De hoogste productie tot nu toe was van Maart j.l. met 1.227.720.619 ton. De productie over Juli 1936 bedroeg 1.119.751.342 ton. Geen ambtswoning voor den burgemeester. De gemeenteraad van Schiebroek had op 19 Januari besloten een perceel aan te koop en, teneinde dit te bestemmen voor ambtswoning voor den burgemeester. Ged. Staten van Zuid-IIolland onthiel den aan het besluit hun goedkeuring, uit overweging dat de verhouding tusschen draagkracht en schuldenlast van de ge meente Schiebroek dermate, ongunstig is, dat een strenge beperking bij het doen van kapitaaluitgaven noodzakelijk moet worden geacht. Verder werd overwogen, dat het gemeentebestuur er niet in is ge slaagd voor het jaar 1937 een reëel slui tende begrooting samen te stellen, in ver band waarmede ook zooveel mogelijk uit breiding van de uitgaven voor den gewo nen dienst dient te worden voorkomen. Het gemeentebestuur kwam van deze beslissing in beroep, doch de Kroon heeft zich bij het oordeel van Ged, Staten aan gesloten, uit overweging, dat de ongun stige verhouding tusschen schuldenlast en draagkracht een voorzichtig beleid vordert, waarbij iedere niet strikt nood zakelijke verzwaring van het budget dient te worden vermeden. Ten slotte overwoog de Kroon, dat, al moge het verkrijgen van de beschikking over een ambtswoning voor den burge meester op zichzelf wenschelijk kunnen worden geacht, de noodzakelijkheid daar van niet is aangetoond. Prins Axel van Denemarken. Gistermorgen is prins Axel van Dene marken, die een kort bezoek aan ons land heeft gebracht, met een toestel van de A. B. Aero Transport, van Schiphol naar Kopenhagen teruggekeerd. FEUILLETON. 28) O1 En zou het dan mogelijk zijn, dat dit eenvoudige, haast speelsche kind eenige aantrekkelijkheid bezat voor een gezel- schapsmensch als Claude Trevellyn? „Ik ben gekomen om uw hulp in te roepen voor een ziek kind", zei hij tot Betty, terwijl hij haar galant haar kopje thee overhandigde. „Mijn auto staat voor het huis, dus als u met me mee wilt gaan, dan verliezen we zoo weinig mo gelijk tijd." „Sinds wanneer is het jou gewoonte ge worden om je tijd te besteden aan zie kenbezoeken?" merkte Eugenia spottend op. „Hoeft Betty jou al geïnfecteerd met haar voorliefde voor morsige hutten en vuile kinderen?" HIJ gaf geen antwoord en Betty vroeg haastig: „Wolk kind is het en is het erg ziek?" ,,'t Is een kleine beschermelinge van u, namelijk Dora Martin. Toevallig kwam ik daar vanmorgen en toen ver telde me haar moeder, dat het kind al een paar dagen om u gevraagd had en zoodoende heb ik haar beloofd u te gaan halen. Of bent u misschien te moe om HET TREINVERKEER GOED TOT ZEER GOED. Naar het „Vad." ter oore komt, is men bij de Nederlandsche Spoorwegen tevre den over de bezetting der goedkoope trei nen. Niettegenstaande het groote aantal vacantiereizigers, dat dezen zomer de vacantie in het buitenland doorbracht en de Jamboree, die een ongekend groot aantal bezoekers heeft getrokken en ten slotte niettegenstaande het feit, dat het aantal goedkoope treinen aanzienlijk is uitgebreid, is de bezetting goed tot zeer goed te noemen. Dit jaar zullen op Dinsdag 21 Septem ber (Prinsjesdag) eenige goedkoope trei nen 3e klasse loopen, O.a. van Vlissingen, Middelburg, Goes, Kapelle-B., Krabbendijke, Bergen op Zoom en Roosendaal naar Rotterdam, Den Haag, Haarlem en Amsterdam. De luchtvaartmiddag op Zaterdag 21 Augustus te Haamstede. Door de weersomstandigheden gedwon gen, moest j.l. Zaterdag de luchtvaart- propagandamiddagop 'het vliegveld te Haamstede, ter gelegenheid van de vierde Scheldevlucht, op het laatste oogenblik worden uitgesteld. Deze wordt thans ge houden op Zaterdag a.s. Gerekend wordt, dat een 13-tal vliegtuigen zullen deelne men aan de Scheldevlucht. Aan den kamp om de „Zilveren Scheldemeeuw" wordt deelgenomen door amateurvliegers, ter wijl aan de kamp om de door enkele inge zetenen van Schouwen-Duiveland be schikbaar gestelde „Zilveren Scheldebe- ker" door beroepsvliegers mag worden deelgenomen. Het te vliegen traject uit Vlissingen is ongeveer 110 km lang, waarin zich een tussc'henlanding te Haamstede bevindt van ten hoogste 40 minuten. Aan de deel nemers wordt hier een thé aangeboden, door de afd. Schouwen-Duiveland van de Zeeuwsche Vereeniging van Luchtvaart. De start heeft vanuit Vlissingen plaats om 2.30 uur n.m. Onder de deelnemende toestellen behoort ook de heer Slot met zijn op de werf „De Schelde" geconstru eerde „Scheldemusch". Als verdere attractie rekent men op de medewerking van La Cierva's Auto-Giro, het Molenwiektoestel, terwijl later op den middag een zweeftoestel, door een motor vliegtuig tot boven het vliegveld getrok ken, zal landen. Met programma zal verder aangevuld worden met rondvluchten door de K. L. M. en een wedstrijd in het schatten van de hoogte van een vliegtuig. Als prijzen zijn beschikbaar gesteld 4 rondvluchten. Het kustlicht Westerschouwen. Op 7 September a.s. zal. het honderd jaar geleden zijn, dat de eerste steen ge legd werd voor het tegenwoordige kust licht Westerschouwen. Zeeuwsche- en Z.-Hollandsche eilanden. Bij beschikking van den minister van Waterstaat is het lid van de commissie voor het onderzoek der verbetering in het verkeer tusschen de Zeeuwsche eilan den, Zuid-Holland en Noord-Brabant, de heer H. van Boeijen, minister van Bin- nenlandsche Zaken, te Voorburg, op zijn verzoek van zijn lidmaatschap ontheven, onder dankbetuiging voor de als zooda nig bewezen diensten. Do landarbeidersloonen op het eiland Tholen. Op 5 Augustus j.l. beeft de hier be noemde arbiter, Prof. Gerbrandy, werk-, gevers en arbeiders in de gelegenheid ge steld hem mondeling inlichtingen te ge ven en reeds op 5 Augustus is de uit spraak gevallen. Het bestaande contract is aan de on willige werkgevers weer opgelegd. Bedrijfsraad voor het Landbouwbedrijf in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze bedrijfsraad vergaderde onder voorzitterschap van dhr J. Salman. D'eze wijdde bij den aanvang van de vergade ring eenige woorden aan de nagedachte nis van den eersten voorzitter, wijlen dhr F. van Campen. Eén belangrijik punt op de agenda was de bespreking van het vakonderwijs. Uit direct met me mee te gaan? Met de auto bent u er in vijf minuten. Betty aarzelde. Duidelijk las ze de af keuring, die geschreven stond op Pame la's gezicht en bovendien wilde ze ook liever niet samen met Claude Trevellyn staan bij het bed van het zieke kind. „Ik kan immers straks ook wel gaan", overlegde ze kalm. „U kunt er op reke nen, dat ik het niet zal vergeten." „Maar u bent moe en dan is autorijden verkieselijker boven wandelen", pleitte hij. „Of vertrouwt u mijn chauffeur niet goed? Als dat het geval is, zal ik zelf wel achter het stuurrad gaan zitten." „Toe Betty, ga maar direct mee", drong nu ook haar vader overredend aan. „In zulke gevallen is het beter om niet uit te stellen." Toen durfde ze niet langer weigeren en weldra suisde de mooie auto in vlugge vaart langs huizen en boomen. Claude Trevellyn stuurde den wagen met rustige bekwame zekerheid, maar zoo nu en dan wierp hij een steelschen blik op het ernstige meisjesgezichtje naast hem of trok hij zorgvuldig de warme plaid dich ter over Betty's voeten heen. Juist op een oogenblik, dat hij zich zoo vooroverboog om haar even flink in te Btoppen, passeerden ze een rijtuig en ter nauwernood herkende Betty nog het ern- stige, maar knappe gezicht van Alwyn de mededeelingen, die daaromtrent door verschillende leden gedaan werden, kon worden opgemaakt, dat de gelegenheid om goed vakonderwijs te ontvangen, vol doende mag worden geacht. Een andere kwestie is echter, dat er niet altijd vol doende van wordt geprofiteerd. Het gaat er dus om de jonge menschen, in het bij zonder ook de jonge landarbeiders, aan te moedigen, om zich goed van hun vak op de hoogte te stellen, niet alleen prac- tisch, maar ook theoretisch. Een paar punten van de agenda, o.a. betreffende kindertoeslag en werkverrui ming, moesten tot een volgende vergade ring worden uitgesteld. Vreemdelingenverkeer. Met de Prov. booten Breskens-Vlissin- gen werden hedenmorgen overgezet 3700 passagiers* (vorig jaar 3800) en 195 auto's (vorig jaar 190). Ontslag. Gedep. Staten van Zeeland 'hebben aan den beer J. Crucq op zijn daartoe gedaan verzoek, met in gang van 1 November eervol ontslag ver leend, als hoofd-commies ter Prov. Grif fie, onder dankbetuiging voor de door hem bewezen diensten. Middelburg. Postzegelautoma ten. De P.T.T. zorgt, dat ook deze ge meente van haar moderne instellingen kan profiteeren. Wij hebben nu een paar jaar één telefooncel op de openbare stra ten en wachten op de andere, waarvoor reeds grond van de gemeente is toege zegd. Thans heeft de dienst de stad ver rijkt met postzegelautomaten. Aan het station zijn er twee geplaatst, één waar uit men voor een dubbeltje twee post zegels van 5 cent bekomt, dus voor het met 1 September ingaande briefport en de tweede, die twee postzegels van 1% cent levert als men drie centen in de gleuf heeft gedaan. De bediening is een voudig. Als men geofferd heeft draait men aan een handel tot een belletje over gaat en de postzegels komen voor den dag. Hapert er iets, dan drukt men op een knopje en het geld komt weer terug. Ook bij het postkantoor komen zulke nuttige inrichtingen. Drukte op de Markt. Het tweede Woensdagconcert met stadhuis belichting had gisteren honderden naar de Markt doen gaan. Er is volop van een en ander genoten. Flink applaus na ieder nummer, toonde wel aan, hoe de muziek van het Middelburgsch Muziekkorps steeds op hoogen prijs wordt gesteld. Gces. Sluit het portierl De koopman Jacobs kreeg Woensdagmorgen toen de auto,bus_yan de fa. de Jager hem op den Ouden Kloetingschen weg pas seerde, een klap van het openstaande por tier, waardoor hij een wonde bekwam aan zijn pols en zijn koffer met koopwaar van de fiets in de wegsloot werd geslin gerd. J. is door Dr Wouda verbonden. De inhoud van den koffer was nogal 'bescha digd. De politie maakte proces-verbaal op. Kaitendijke. Gemeenteraad. Hedenmorgen vergaderde de Baad dezer gemeente. Koninklijke goedkeuring be smettelijke ziekteverordening werd mede gedeeld, De begrooting voor 1938 werd aangeboden. De Raad besloot de rekening der gemeente 1936 voorloopig vast te stel len in ontvang op f 33.917,04, uitgaaf op f31.157,60, goed slot f2759,44; kapitaal- dienst in ontvang en uitgaaf op f 3870,80. D'e rekening 1936 van bet Burg. Armbe stuur en de begrooting van dat armbe stuur over 1938 werden goedgekeurd met een subsidie van de gemeente van f 600. Do begrooting van de gemeente voor 1938 werd in ontvang en uitgaaf vastge steld op f 33.579,56. Een 'heffingsverordening schoolgeld la ger onderwijs werd eveneens vastgesteld. lerseke. De heer D. Kasse, huisbewaar der van Vrederust alhier is in gelijke be trekking benoemd aan bet Geref. Rust- buis te Leeuwarden. Kapelle. Gevonden een paar gummi laarzen en een regenjas. Inlichtingen bij de politie alhier. (Belangeloos bericht.) H answeert. Veerboot defect. De veerboot „Koningin Wilhelmina" welke de dienst onderhield tusschen Hansweert en Walsoorden heeft Dinsdagavond een van zijn schroeven verloren. De passa giers werden om acht uur overgezet met Keene. Daar ze in zijn oogen geen herkenning of groet opgemerkt had, trachtte ze zich zelf te overtuigen, dat hij haar natuurlijk niet had gezien, omdat hij onmogelijk kon vermoeden, dat zij naast Claude Tre vellyn in de auto zou zitten. Toch bleef haar deze vlugge ontmoeting als een on bewuste kwelling bij en ze was blij, toen ze het doel van hun tocht bereikt hadden. „Ik zou graag willen, dat u maar niet op me wachtte", overreedde ze, toen ze zag, dat hij ook uitstapte en zijn chauf feur beval met de auto te blijven wachten. „En toch wil ik wachten", antwoordde hij licht bevelend, alsof hij een kind voor zich had. „Nu ik aan mijn belofte vol daan heb, wil ik ook getuige zijn van de vreugde, die ik daardoor bereid heb." Met een verhoogden blos op de wan gen ging Betty binnen in het eenvoudige huisje en vol medelijden boog ze zich over het bedje van het zieke kind. Het patientje was een allerliefst uit ziend klein meisje, met een paar groote, donkere, onnatuurlijk schitterende oogen. Het zijige zwarte haar, dat in klamme strengen om haar voorhoofd plakte, stak vreemd af tegen het witte, vermagerde gezichtje. Toen het kind haar bezoekster herken de vloog er als een zonnestraal, een blije glimlacht over haar gezicht en moeilijk het postbootje „Zeemeeuw". De „Prins Willem I" is van Vlissingen gekomen om den dienst waar te nemen. De „Koningin Wilhelmina" is later naar Vlissingen vertrokken om aldaar gerepareerd te worden. Aafltekerke. Verplichte arbi trage opgelegd. Als gevolg van het. weigeren der landbouwers alhier om een collectieve loonregeling af te sluiten ge lijk aan die in de omliggende dorpen, en het weigeren om hierover vrijwillige ar bitrage te aanvaarden, heeft de Minister thans verplichte arbitrage opgelegd. Als arbiter is benoemd Mr G. A. Prin sen, burgemeester van Roosendaal. Oostkapelie. Ter aarde bestel ling wijlen Dr W. Chr. Mezger, Woensdagmiddag is op de begraafplaats alhier aan den schoot der aarde toever trouwd het stoffelijk overschot van wij len Dr W. Chr. Mezger, in leven genees heer te Parijs, van waar het lijk per lijkauto naar Walcheren was overge bracht. Aan de geopende groeve, rond welke zich ook vele vrienden en kennissen uit de omgeving van Oostkapelie en Domburg hadden geschaard, heeft het eerst het woord gevoerd een zwager van den over ledene, den heer Hoyte Lucardie uit Rotterdam, die schetste wat de vrouw en kinderen in den overledene, die 62 jaar is geworden, verliezen. Burgemeester L. J. van Voorthuysen van Domburg sprak als vriend van de familie Mezger, die zooveel voor Domburg heeft gedaan. Ds F. Don, Herv. predikant te Oostkapelie, sprak over een deel van 2 Cor. 5, waarna hij in gebed voorging. De oudste zoon, de heer Dr J. G. Mezger, dankte voor de laatste eer. Tal van kransen en bloemen dekken thans het familiegraf der familie Mezger- Lucardie, gelegen naast dat der familie MezgerBorsius, waarin sedert 1909 o.a. Dr J. G. Mezger, die wel de groote man voor Domburg is geweest, rust. Koudekerks. De Gemeenteraad verga dert a.s. Maandag te half vier. Aan de ordo komen: Voorstel van B. en W. om het verzoek om verhooging voor vergoeding voor het ophalen van vuil door dhr P. Kasse, te behandelen bij de volgende begrooting; idem om afwijzend te beschikken op het door A. van Hoeve ingediende be zwaarschrift, tegen het besluit, waarbij hem een bouwvergunning werd gewei gerd; idem tot wijziging van Art. 36 der Al- gemeene Politieverordening^ idem tot vaststelling eener verordening betreffende het beroep, bedoeld in Artt. 13, 15, 17 en 18 Reglement Autovervoer personen; idem tot voorloopige vaststelling van de gemeenterekening 1936. Gewone dienst ontv. f 112.44-6,52, uitg. f 112.048,42, ba tig saldo f 398,10. Kapitaaldienst: ontv. f 6.182,54, uitg. f 6097,38, batig saldo f85,16; idem tot goedkeuring van de begrooting Burg. Armbestuur voor 1938. (Geraamd subsidie van de gemeente f 5500.) Aanbieding begrooting voor 1938. Ned. Herv. Kerk. Viertal te Wehe: J. Oosterhuis te Gas- selte, J. Meijer Drees, cand. te Zutfen, M. L. Onnes te Peins en Zweins en J. R. Stratingh te Warfhuizen. Beroepen te Assen (Ned. Herv. Evang.): H. v. d. Loos Jr te Lage-Zwaluwe. Te Noordlaren F. R. A. Henkels te Uitwijk (N.-Br.) Geref. Kerken. Aangenomen naar Munnekerzijl: H. v. d. Weij, cand. te Coevorden. Evang. Gemeenten. Drietal te Wormerveer: H. Harkema te Heerde, J. van Bentum te Winschoten en P. D. v. d. Togt te Haarlem. Emeritaat. Ds Huizinga, Ned. Herv. pred. te Niezijl, heeft tegen 1 Octo ber eervol emeritaat aangevraagd. Ds Huizinga werd in 1864 geboren en can- didaat in 1894. Hij diende de gemeenten van Eext, Oldeholtwolde, Onderdendam, Den Andel, Eenigenbrug, Hippolytushoef, trachtte ze te zeggen: „Wat ben ik blijl Ik wist wel dat u komen zou." Betty's glimlach werd opgevangen door de reeds zwakker wordende oogen van het stervende kind en neerknielend naast het bedje kuste ze de, door koorts ver droogde lipjes. Zacht vroeg ze: „Zal ik voor je zingen?" „Nee,, nog niet," hijgde de kleine lijde- res, „eerst moet u vertellen van die mooie geschiedenis die u ons eens op school „Welke geschiedenis, lieveling?", vroeg Betty, terwijl medelijden haar stem bijna verstikte. „Van Jezus en van het lammetje, dat verdwaalde maar dat ook werd teruggevonden". „Het spijt me wel, dat we u moesten lastig vallen, juffrouw Norman", zei nu de moeder op verontschuldigenden toon. „Ik heb deze geschiedenis uit het Nieu we Testament ook al voorgelezen aan Dora, maar ze beweert maar, dat u het heel anders vertelt. Wat ben ik u dank baar, dat u gekomen bent". Betty was al gaan zitten in een oude, wankelen stoel dicht naast het bed en terwijl het moede kopje van het kind tegen haar aanleunde en de heete hand jes rustten in den koelen greep van haar eigen handen, begon ze te vertellen met Marum, Waterlandkerkje en sinds 9 Oct. 1932 Niezijl. Kerkbouw. D'e Geref. Kerk te Fpe zal overgaan tot het oprichten van een nieuw kerkgebouw. Geslaagd voor Fransch l.o. de heer E. P. van Sluijs te Middelburg. Geslaagd voor Engelsch l.o. de heer A. G. de Bokx te Ovezande. lerseke. Voor het examen van de ver eeniging vanmodevakscholen in Neder land voor leerares is geslaagd te Amster dam mej. P. Zuijdweg te lerseke. Tholen. De heer S. de Korte, alhier, is te Oud-Vossemeer benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de O.L. school. Chr. Onderwijs aan Schipperskinderen. Voor enkele maanden is te Wemeldinge opgericht een Vereeniging tot Stichting en Instandhouding van een School voor Christelijk Onderwijs aan Schipperskin deren, met verkort driejarig leerplan ('het z.g.n. Continu-Onderwijs). Het bestuur der vereeniging, waarin samenwerken Ned. Hervormden, Gerefor meerden, Vrij Evangelischen en leden der Gereformeerde Gemeente, bestaat uit de heeren: Ds A. de Bruijn, Ned. Herv. pre dikant, voorzitter; J. Wabeke ^zn, ouder ling Ned. Herv Kerk, vice voorzitter; Ds M. P. van Dijk, Geref. predikant, secreta ris; P. Gijsouw, diaken der Geref. Gem., 2de secretaris; Ds P. Werges, predikant der Vrije Evangelische Kerk, penning meester; J. Hoogerheide, ouderling Geref. Kerk, 2de penningmeester; A. Hovestadt, lid Geref. Gem.; 'G. de Schipper, lid Vrije Evang. Gemeente en A. Veerhoek, lid Ned. Herv. Kerk, leden. Bij Kon. Besluit van 30 Juli 1.1., no. 17, is aan deze vereeniging toestemming ver leend tot opening van een school. Het minimum-aantal leerlingen is gesteld op dertig. Daar er tot op 'heden reeds 36 leerlin gen voor de te openen school zijn opgege ven, laat het zich aanzien, dat bij de ope ning van de school vermoedelijk 1 Jan. 1938 dit aantal de 40 zal zijn gepas seerd. De benoeming van het onderwijzend personeel zal vermoedelijk eind Septem ber plaats hebben. De aan de Christelijke Lagere School te Wemeldinge verbonden schippersklas voor varende schipperskinderen (het z.g. Ligplaats-onderwijs) blijft ook na de ope ning van de nieuwe school intact, zoodat in deze gemeente, ook voor wat het on derwijs aan de schipperskinderen betreft, wel zorg wordt besteed. Tramtrein bij Noord-Barge ontspoord. Groote materieele schade. Gisteravond is bij de brug over het Oranjekanaal te Noord-Barge een tram trein van de Eerste Drentsche Stoom- trammaatsc'happij ontspoord. De trein bestond uit elf wagons van tien ton en was geladen met hoogovenslakken, be stemd voor den nieuwen weg Zweelo- Klazinaveen. De tweede wagon liep voor den ter plaatse liggenden wissel uit de ïails en de derde wagon ontspoorde even eens. Doordat de koppelingen van de ont sporende wagons braken, bleven de loco motief en de andere wagons in het spoor. De trambaan werd over een afstand van meer dan honderd meter totaal vernield en het vei keer was dientengevolge geheel geblokkeerd. Een pleziertram uit Hoogeveen, die gis termiddag een vijftigtal bezoekers naar het dierenpark te Emmen had gebracht, kon door de vernieling van de lijn niet terugkeeren. Met autobussen van de T'ramwegmaatschappij werden de passa giers naar Hoogeveen teruggebracht. Persoonlijke ongelukken hebben zich bij de ontsporing niet vooi gedaan. De materieele schade is echter vrij groot. De onbewaakte overweg Op den onbewaakten overweg tusschen Geleen en Spaubeek is gisteren een onge luk geschied, waarbij wonder boven won- zachte, bedwingende stem, waarvan kin deren zoo houden. Ze vergat totaal de aanwezigheid van die beide andere men schen in de kleine kamer: de moeder van het kind en de vroolijke, cynische man van de wereld, die stil zat te luisteren en aan wien geen enkel woord ontsnapte. Ze vergat alles om zich heen, behalve den dringenden nood van het kind en met groote teerheid, schilderde ze in levendige kleuren het mooie, oude ver haal van den Goeden Herder, zoekende het lam, dat verdwaald was in den een zamen en dorren woestijn. Ze vertelde van Zijn groote vreugde, toen Hij het eindelijk had gevonden en van de tee- dere zorg en de wonderlijke liefde, waar mee Hij het in Zijn armen droeg naar de veilige schaapskooi en onder het ver teilen beefde in haar stem de schoon heid van het verhaal. Een bovenaardsche glans lag op het stervende gezichtje van het kind, terwijl ze ingespannen trachtte te luisteren om geen enkel dier zoete woorden te missen, en toen Betty verteld had, hoe de Goede Herder Zijn afgedwaald schaap veilig had thuis gebracht, toen fluisterden de bleeke lipjes moeilijk: „Jezus heeft gevonden Zijn kleine lam (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2