De Onderwijs Gemengd Nieuws Telegrammen Finantiëele Berichten Rechtszaken D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS OPBRENGST ƒ43.717.162 (EEN TWAALFDE DER RAMING IS f31 143.750) TEGEN ƒ28.146.986 IN JULI 1936. Juli 1937 Juli 1936 8.347.401 1.777.820 8.169.666 5.767.132 247.564 145.007 191.633 165.388 586.173 534.757 46.140 46.413 2.578.824 2.305.054 683.046 684.280 4.263.920 4.330.613 3.113.984 2.702.057 Div.- en tant. bel. Rechten o. d. inv. Statistiekrecht Accijns op zout ld. op geslacht ld. op wijn Id. o. h. gedistill. Id. op bier Id. op suiker Id. op tabak Bel. op gouden en zilv. werken Omzetbelasting Couponbelasting Rechten en boe ten van zegel Rechten en boe ten van reg. Rechten en boe ten van succes sie, van over gang bij over lijden en van schenkingen Opbr. der loods gelden 43.024 4.907.884 783.807 37.999 4.036.236 638.701 3.489.944 1.403.780 1.431.085 801.203 4.759.851 2.727.405 73.207 43.129 Totalen ƒ43.717.162 28.146.986 De opbrengst over de eerste zeven maanden van 1937 was 252.832.561, tegen ƒ204.127.492 in 1936. Zeven twaalfde van de raming 1937 is ƒ218.006.250. i Geslaagd voor Fransch l.o. de heer J. van Liere te Oudelande. Geslaagd voor Tuinbouwkunde l.o. de heer M. A. Slotboom te 's Gravenpol der. Hoogleeraarsbenoeming. Bij1 K.B. van 13 Augustuls is, met ingang van den datum der ambtsaanvaarding, benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Groningsche universiteit, om on derwijs' te geven in de variabiliteit en erfelijkheidsleerDr M. J. Sirias, plant kundige aan .het instituut voor verede ling van landbouwgewassen aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen. Groote brand te Amersfoort. Vannacht om kwart voor een is in een der loodsen van de wagenwerkplaats der Nederlandsche Spoorwegen te Amers foort een groote brand uitgebroken. De geheele Amerisfoortsche brandweer be streed de vlammenzee. Tegen half 'drie had de brandweer het vuur onder de knie. De nachtwaker had om 'half twaalf nog zijn ronde gedaan en toen niets bemerkt. Een uur later werd zijn aandacht getrokken door een brand lucht. Hij1 begaf zich onmiddellijk naar de loods, waar hij in het midden vlam men zag opstijgen. Hij stelde de politie van den brand op de hoogte, 'die op haar beurt de brandweer alarmeerde. De po litie heeft dadelijk met materiaal van de spoorwegen, een aanvang gemaakt met de blussching. Het vuur breidde zich even wel snel uit, zoodat zij vrijwel machte loos was. Later kwam de Amersfoortsche brandweer met al het beschikbare mate riaal de taak van de politie overnemen. De brandweer bestreed het vuur met tien stralen, doch kon niet verhinderen, dat de bijna 70 meter lange en 30 meter breede loods, geheel uitbrandde. Vijf wa gons, die zich voor reparatie in de loods bevonden, werden door 't vuur verteerd. De oorzaak van d!en brand is waar schijnlijk een vonk, welke na laschwerk- zaamheden, welke Maandag in een der verbrande wagons werden verricht, is blijven smeulen. De vleeschvergiiftiging rond Harenkarspel In de gisteren gehouden vergadering van gemeenten, betrokken bij den vleesehkeuring&dienst, met de gemeente Oudkarspel als centrum, is besloten, vol gens art. 22 van het ambtenarenregle ment den directeur, hoofd van den dienst, den heer U. "W., uit Schagen, een schrif telijke borisping te geven, wegens ge pleegd ernstig plichtsverzuim, met de be paling, dat bij herhaling, onmiddellijk ontslag zal volgen. Tevens is besloten de noodslaehtplaats van J. v. D. tot nader order te sluiten. Botsing autobus en vracht auto. Gisteravond wilde te Zevenberg- schen Hoek de bestuurder van een Bel gische autobus «van de onderneming „Mascotte" uit Antwerpen, komende van de biug over het Hollandsch Diep, den voorrangsweg, waarop hij reed, ver laten, en rechtsaf den Geldersohen Dijk opgaan, toen tegelijkertijd op dezen dijk uit de richting Zevenbergen een vracht auto uit Bergen op Zoom, geladen met groenten, naderde. Een botsing was on vermijdelijk en met een luiden slag vlo gen de wagens tegen elkaar. De vracht auto werd geheel vernield, de chauffeur uit Bergen op Zoom sloeg door de voor ruit en moest in levensgevaarlijken toe stand naar het ziekenhuis te Breda wor den vervoerd. De naast hem zittende gi oenteman brak een arm. Van de twin tig inzittenden in de autobus liepen de meesten lichte verwondingen op. i Kindje in een teil kokend water gevallen. Een 21/»-jarig zoontje van C. te Achthuizen, gemeente O'oltgensplaat, had het ongeluk in een teil met kokend water te vallen. Met ern stige brandwonden over het heele lichaam werd het kind overgebracht naar het zie kenhuis teDirksland, waar het Maan dagmiddag aan de bekomen brandwon den is overleden. i Jongen aangereden en ern stig gewond. Te Alphen aan den Rijn is gisteravond de veertienjarige van B. bij het plotseling oversteken van den weg aangereden door een auto, bestuurd door den heer M. uit Spijkenisse. Met ernstige hoofd- en beenwonden en een zware hersenschudding werd de jon gen opgenomen en nadat hem medische hulp was verleend, in ernstigen toestand naar de ouderlijke woning vervoerd. Noodlottige val. Gistermiddag waren werklieden bezig nieuwe balken te leggen op het schip van de Ned. Herv. Kerk te Beilen, welke gerestaureerd wordt. De timmerman Domdorff had daarbij zoozeer de aandacht op zijn werk gericht, dat hij tot grooten schrik van zijn kameraden naast den steiger stapte en van een hoogte van tien meter omlaag stortte. Hij kwam terecht op een van de zware veldkeien, die in vroegere tijden als fundeering voor de kerk zijn gebruikt. De ongelukkige is in ernstigen toestand naar bet ziekenhuis te Assen vervoerd. De brand te Batavia. Nader wordt vernomen, dat ten gevolge van den brand, welke te Batavia in de buurt van Tanah Tinggi heeft gewoed, 1653 perso nen dakloos zijn geworden. De schade bedraagt ruim f 27.000. Brand op een motorjacht Alle opvarenden liepen brand wonden op. Zondagochtend is op een motorjacht, waarop zich een gezelschap Amsterdammers bevond, terwijl te Die- men benzine geladen werd, een hevige explosie ontstaan, waardoor alle opva renden ernstige brandwonden opliepen. Bij het pompstation van de garage Oos tenrijk werd benzine geladen, maar door de een of andere oorzaak is een hoeveel heid van ongeveer 15 L. benzine te veel toegevoegd, waardoor het gevaarlijke vocht zich over het jacht verspreidde. Toen het in de nabijheid van den motor kwam, had de explosie plaats. De vlam men sloegen eensklaps uit en de zich aan boord bevindende drie dames en vier heeren liepen een oogenblik ernstig ge vaar. Een der dames, die aan beide beenen brandwonden had is in haar angst te gen den betonmuur van den wal opge kropen, waardoor zij, behalve de brand wonden, nog andere verwondingen op liep. Andere leden van het gezelschap liepen brandwonden aan armen en voe ten op. Een der heeren moest zijn hand geheel laten verbinden, daar alle vingers door de vlammen verschroeid waren. Van anderen verbrandden gedeeltelijk het hoofdhaar en de wenkbrauwen. De reeds bejaarde heer E. A. Archer, die vlak tegenover het pompstation woont, is onmiddellijk na het uitbreken van den brand aan boord van het jacht, naar de autogarage gesneld en heeft een bluschapparaat gegrepen, waarmede hij wist te bewerken, dat het vuur zich niet verder uitbreidde en tenslotte bedwongen kon worden. Het jacht was tegen brandschade ver zekerd. Postdiefstal te Hilver sum. Te Hilversum is de recherche na veel speuren er in geslaagd in het post kantoor een der bestellers op heeterdaad te betrappen op het toeëigenen van een pakket. Reeds geruimen tijd werden brie ven en te verzenden goederen vermist, Een onderzoek der klachten had geen re sultaat. Wel viel het vermoeden op en kelen onder het personeel, maar het overtuigend bewijs kon niet geleverd worden. Dte directeur gaf van de vermis singen kennis aan de politie en ver strekte de beschikbare gegevens. Ten slotte is nu de besteller V. tijdens den nachtdienst gesnapt, toen hij een kistje sigaren in zijn tasch wegmoffelde. De man, 47 jaar oud met 20 dienstjaren, heeft bekend, meermalen diefstal te 'heb ben gepleegd en is ter beschikking ge steld van den Officier van Justitie. Dienstbode wegens dief stal aangehouden. Zaterdag is door de recherche te Eindhoven aange houden de 22-jarige Duitsche dienstbode mejuffrouw E. B., wegens het plegen van diefstallen in haar betrekking bij Ir Tromp. Mevrouw Tromp miste reeds lan ge tijd goederen uit haar woning Vrij dagmiddag zocht zij weer tevergeefs naar een japon. Het dienstmeisje zou met va- cantie gaan en, om voordien nog de zaak onderzocht te hebben, stelde mevrouw T. de politie van deze vermissing, alsmede van de vorige, in kennis. De politie stelde een uitgebreid onder zoek in en ofschoon het meisje verklaar de niets met de diefstallen te maken te hebben, werd toch huiszoeking verricht bij haar zuster in de Rubenstraat. Daar werd een halve verhuiswagen goederen ontdekt van de meest uitloopenden aard: serviezen, beddegoed, kleeding, huisraad enz., die het eigendom van ir Tromp bleken te zijn. Het meisje werd direct aan een verhoor onderworpen. Zij ver klaarde al deze dingen van de bij een auto-ongeluk om het leven gekomen eer ste echtgenoote van ir Tromp te hebben gekregen. Dit was zeer aannemelijk, daar het meisje met de eerste mevrouw Tromp op zeer goeden voet stond. Maar in de drie maanden, waarin ir Tromp opnieuw getrouwd was, werden wederom verschillende voorwerpen ont vreemd, waaronder een porceleinen beeld je ter waarde van ongeveer f 600. Ten slotte heeft het meisje na een streng ver hoor bekend. Wat de gestolen artikelen in totaal waard zijn, kon nog niet wor den vastgesteld; vast staat, dat de waarde ver boven de f1000 is. Dronken links van den weg. Een waarschijnlijk beschonken automobilist, 'die in onbesuisde vaart aan de linkerzijde van den weg Heerlen- Schaestberg reed, is in aanrijding geko men met een hem tegemoet komenden veldwachter G. van Schaesberg. De veld wachter, die per fiets huiswaarts keerde, werd op het trottoir geslingerd en liep vrij ernstige verwondingen op. Na verbonden te zijn kon hij naar zijn woning worden overgebracht. De automobilist trok zich van het heele geval niets aan en reed in volle vaart door. De politie tracht den dader op te sporen. Voor f 7000 aan effecten gestolen. Gisternacht hebben inbre kers zich toegang verschaft tot een wo ning aan den Goudschen Singel te Rot terdam en in het huis alles overhoop gehaald. Uit de woonkamer heeft men een geldkistje, waarin voor f7000 aan effecten was geborgen, ontvreemd. Van de daders heeft men tot nu toe geen enkel spoor gevonden. Oude diefstal opgehel derd. Eenige maanden geleden, het was 8 Juni, werd op klaar lichten dag in gebroken bij de familie Van W. Even vóór 12 uur was mevrouw Van W. uit huis gegaan om haar dochtertje van school te halen en van deze gelegenheid hadden ongewenschte gasten gebruik ge maakt om het huis te doorzoeken. De buit bestond uit eenige effecten. Aanvankelijk gelukte het de politie niet, een spoor van de daders te vinden. Eenigen tijd geleden echter werd een der gestolen effecten bij een Amsterdam- sche bankinstelling verzilverd. Te laat v/as men tot de ontdekking gekomen, dat men hier te maken had met een gestolen effect, echter kon de politie een nauw keurig signalement worden verstrekt van den man, die het ter verzilvering had aangeboden. Verleden Vrijdag werden bij een bank instelling wederom eenige der gestolen effecten aangeboden. Nu waren de bank bedienden op hun qui vive. Zij hielden den man aan de praat en waarschuwden de politie, die hem arresteerde. In zijn zakken vond men nog het requ van het vroeger verzilverde effect. De man, de 38-jarige D. ontkent de effecten gestolen te hebben en beweert, dat hij de papieren ter verzilvering aan bood in opdracht van een onbekenden vriend. Botsing op een spoorweg o v e r g a n g. Op den spoorwegovergang onder Eist op den drukken rijksstraat weg ArnhemNijmegen, had een ern stige verkeersstagnatie plaats, doordat een particuliere auto met een woon wagen in botsing kwam. Beide voertui gen werden beschadigd, terwijl het paard werd gewond. Met het vrijmaken van den overweg was een half uur gemoeid. Honderden auto's en andere voertuigen en talrijke fietsers moesten aan beide zijden wach ten en ondervonden zoodoende belangrijk oponthoud. Au to tegen een boom ge reden. Twee dames gewond. Maandag reed op den weg tusschen Hil- varenbeek en Esbeek een luxe auto uit Tilburg tegen een boom. De wagen werd bestuurd door de leer- lingchauffeuse mej .N. uit Tilburg, ter wijl naast haar was gezeten een dochter van den garagehouder. Door de erge hob beligheid van den betrokken weg verloor mej. N. vermoedelijk de macht over haar stuur met bovengenoemd gevolg. De leerling-ohauffeuse zelf bekwam slechts een bloedende wonde aan haar lip, mej. Uytewilligen echter, die met het hoofd door de voorruit sloeg, kreeg een groote bloedende wonde aan het hoofd, en een snijwonde in het gelaat Treinbotsing. AMSTERDAM. Vanmorgen heeft op het Centraal Station te Amsterdam een botsing plaats gehad tusschen een leege electrische personentrein, welke niet tij dig genoeg remde, met een andere leege personentrein. Beide treinen werden ern stig beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Kindje verdronken. STEENBERGEN. Gisteravond is het bijna 2-jarig dochtertje van den heer J. Obela onder een roeibootje in de beek naast de ouderlijke woning gevonden. H:et kindje moet spelende in de beek zijn gevallen. Telefoonverbindingen verbroken. BAGDAD. Naar wordt gemeld, zijn de telefoonverbindingen tusschen Irak, Pa lestina en Syrië verbroken, klaarblijkelijk door de censuur van Irak. Het schijnt dat in het leger oneenigheid bestaat. De evacuatie van Nederlanders. BATAVIA. De directeur van de K. P. M. heeft een telegram van den gezag voerder van de „Tasman" ontvangen, waarin wordt meegedeeld, dat de Tasman 130 vrouwen en kinderen aan boord krijgt De Tasman zou hedenochtend naar Woe- soeng vertrekken. Japansche ambassade naar Japan vertrokken. SJANGHAI. Uit Nanking wordt gemeld dat het geheele personeel der Japansche ambassade uit deze stad naar Japan is vertrokken. Kruitfabriek in de lucht gevlogen. TOKIO. Domei meldt, dat in den afge- loopen nacht te Uji bij Kioto een kruit fabriek in de lucht is gevlogen. Tot nu toe zijn 22 gewonden geborgen. 800 hui zen zijn verwoest. Japansche aanval mislukt. SJANGHAI. Medegedeeld wordt dat een nieuwe Japansche aanval op Hang- kau is mislukt. DE BOMMEN OP DE „MONGOIA". Wat de Nederlandsche waarnemer Bruin vertelt. Zooals elders in 'dit nummer reeds is gemeld, is 'gisteravond te 11 uur op het vliegveld Waalhaven aangekomen de Ne derlandsche waarnemer der Non-Inter- ventie-Gommissie, gezagvoerder Bruin, die bij een vliegerbomaanval op het Ita- liaansche s.s. „Mongoia" mede gewond werd. Zeer prettige herinneringen, aldus de heer Bruin tot een verslaggever van de Maasbode, heb ik aan de Hollandsche kolonie in Algiers. Allen bezochten mij spontaan en overlaadden mij1 met hun hartelijkheid. Ik kan niet zeggen, hoe blij dk ben weer in Holland te zijn en een degelijke Hollandsche doktersbehan deling te krijgen. Ik ben zeer correct behandeld door de Non-Interventie. Zoodra ik te kennen gaf, dat het daar in Algiers niet meer uit te houdien was, stelde men mij in de gelegenheid om zoo naar Holland terug te keeren. Maar iedereen, die in het duurste, maar meest regellooze en 's nachts van alle personeel verstoken ziekenhuis in Algiers verkeert, is m.i. 'diep te beklagen. Toen een der drie mijn arm onder steunende kussens verschoven was, belde ik voor de nachtzuster, 32 minuten, en toen ik niemand zag opdagen een on gediplomeerde verpleegster heeft de wacht over 3 étages (pl.m. 30 zieken) ben ik onder hevig lijden opgestaan eD hob op de gang geroepen om assistentie Twee nachten lekte de gasgraan in de badkamer van mijn kamer, welk lek niei werd verholpen. Zoo zou ik tientallen gevallen kunnen opgeven. Iemand, die niet ziek is, moet daar ziek worden. De kapitein van de „Mongoia", die des avonds om 11 uur geopereerd was, over leed des morgens om zeven uur, zonder dokter. Een hulpverpleegster gaf hem in jecties als de pijn onverdraaglijk was. De eerste machinist heeft den kapitein lijgestaan, maar toen had hij al tien uur bloed verloren. suiker - rubber - koffie - cacao per contract Amsterdamsche Liquldatlekas N.V. SUIKER, RUBBER. KOFFIE, CACAO. KATOEN. ALLE GRANEN ENZ. TER BEURZE VAN LONDEN, LIVERPOOL. NEW YORK. CHICAGO. WINNIPEG. ENZ. DAM 2a telefoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C Beur* NU 2, Telef. 30012 Telegramadres CARLOS-AMSTERDAM AgentL. SANDEE Nleuwdorp Tel. 24 BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. voiige koers heden H. V. A. 563V2 552 Ned. Ind. Handelsbk. 17134 17034 Philips S79'V« 37534 Unilever 16834 16534 A. K. U. 77Vs 7634 Amsterd. Rubber 28934 294 Kon. Olie 428V2 425 Deli Mij. 343 34334 S'cheepv. Unie 15234 15334 4 pet. Nederland 10034 10034 3 pet. Nederland 97 9616/i» U. S. Steel 881/" 86Vs Anaconda 44 34 43u/i« U. S. Leather 8 734 Beth. Steel 733/i« 7234 Adj. Gh. Milwaukee 6Vs 57/s Gitiea Service 29/u 234 Intern. Nickel 4834 47Vs Shell Union 195/i6 191/" Kennecott 46'/a 458/io Radio 87/s 8V2 Gar Foundry 38 3734 Tidewater löVis 16 Midcont. Oil 2334 2334 General Motors 45 45 Am. Enka 47Va 4634 Am. Water Works 15 1434 Republic Steel 2934 2834 Continental Oil 34 3334 De beurs was gedrukt tengevolge van de berichten uit China. De Japansche zaakgelastigde en het personeel der am bassade hebben Nanking verlaten, zoodat de oorlog nu wel verderen voortgang zal hebben. De beujs was over de geheele li nie lager en hoewel er geen dringend aanbod bestond en de omzetten beperkt bleven, liepen de koersen nog iets terug. Alleen voor Scheepvaartaandeelen was de stemming niet ongunstig, zoodat de koer sen zelfs nog iets hooger waren dan gis teren. Later kwam ook 'hier eenig aanbod los. Amerikanen was ook algemeen lager en de arbitrage was weinig geneigd iets op te nemen. De Nederlandsche beleggingsobligaties waren maar weinig veranderd, maar voor de Fransche obligaties bestond aanbod. Geld op prolongatie was iets meer ge vraagd op 34 pot. Wisselkoersen, Amstedam, 17 Aug., 2.30 u. Berlijn 72.90—73.00. Londen 9.039.04. Parijs 6.806.81. Brussel 30.52'—30.55. New-York 1.8134—1.8134. Seen, een echte bruut is meneer Janssen (met twee „essen.") niet. Maar hij „staaf op x'n recht. Verleden week moest meneer Janssen op de fiets dat drukken Rijksweg kruisen. Hij kwam van rechts, stak x'n hand poot rich uit, en reed door. Natuurlijk vond-Ut) want Mj had immers recht van voorrang! Zijn toestand is na weer reddSJh Politierechter te Middelburg. Zitting van 17 Augustus 1937. D'e volgende personen waren gedag vaard S. B„ huisvr. van P. D., 42 'jaar, te Baarland, wegens beleediging van S. Rie- mens aldaar. Eisch en uitspraak f5 b. of 3 d. h. J. L., 21 jaar, te Yerseke, wegens mis handeling van Joost de Waal. Eisch f25 b. of 15 d. h., uitspraak f 15 b. of 10 d. h. F. C. B., 45 jaar, te Kloetinge, wegens vernieling van een ligusterhaag, door naast die haag een geul te 'graven en daarin een hoeveelheid kali te doen. Eisch en uitspraak f 50 b. of 30 d. h. L. U., 29 jaar, koopman, te Vlissingen, wegens mishandeling van Hermanus Klupper, aldaar. Eisch f 15 'b. of 9 d. h., uitspraak f 10 b. of 6 d. h. A. D., 41 jaar, bakker te Kruiningen, wegens beleediging van G. van Sluis, door hem een briefkaart te zenden met beleedigenden inhoud. Eisch en uitspraak ontslag van rechtsvervolging. J. J. S., 19 jaar, arbeidster te Zierik- zee, wegens oplichting van W. Joppe al daar, voor een hedrag van f 4.75 aan winkelwaren. Eisch en uitspraak: 3 mud. gev. straf. W. G. P., 31 jaar, bakker te Zierikzee, wegens mishandeling van L. Niemants- verdriet aldaar. Eisch en uitspraak fö b. of 3 d. h. W. de J., 23 jaar, 'gezagvoerder op de sleepboot „Alida Adriana" te Dordrecht, wegens het koopen van een staaldraad, die door misdrijf was verkregen van G. D. te Hansweert. Eisch en uitspraak: f 50 b. of 30 d. h. J. van L., 28 jaar, voerman te Honte- nisse, wegens mishandeling van A. Ph. M. 'Gammaert. Eisch en uitspraak f20 b. of 12 d. 'h. J. D., huisvrouw van Fr. B., 50 jaar, te Oostburg, wegens beleediging van A. G. Janssen. Eisch en uitspraak f 10 b. of 6 d. h. J. M. >B., 35 jaar, werkman te IJzen- dijke, wegens mishandeling van C. Mqr- nout. Eisch f 15 b. of 9 d. h., uitspraak f 10 b. of 6 d. h. J. V., 47 jaar, landbouwer, te Zuid- zande, wegens beleediging van A. M. de Guerquière, huisvrouw van I. Hoevenaar. Eisch: ontslag van rechtsvervolging; uit spraak: niet-ontvankelijk verklaard van de vervolging. B. W. M. van O., 33 jaar, fabrieksar beider te Sas van Gent, wegens mishan deling van A. J. Genetello. Eisch en uit spraak f 10 b. of 6 d. b. C. D., 25 (jaar, werkman, te Ter Neu zen, wegens verduistering van een staal draad van 50 meter, toebehoorende aan A. Vrij te Sliedrecht. Eisch en uitspraak 3 mnd. gev. straf voorw. proeftijd 3 jaar plus f 20 b. of 10 d. h. Het ergerlijke coupeeren van honden. Voor den politierechter te Rotterdam stond gisteren terecht de 44-jarige 'hon denkoopman P M.. Simon wegens erger lijke dierenmishandeling. „Deze man aldus de Officier van Justitie Mr Wilbrenninck maakt er zijn beroep van om terwille van een mo degril een dier, zooals het door de na tuur is geschapen, te mismaken en hij heeft dat op een zóó domme en afgrijse lijke manier gedaan, dat ik er eigenlijk geen woorden voor kan vinden. Hij heeft een jongen bouvier een riem om den hals gedaan en aan zijn dijbeen vastgebonden; hij heeft 'het dier den bek dichtgebonden en daarna heeft hij met een schaar den hond op ruwe wijze de ooren afgeknipt, zonder ook maar het geringste verdoo- vingsmiddel te gebruiken. Toen hij er be grijpelijkerwijze niet in slaagde de ver wekte bloeding met doeken te stelpen, heeft hij de marteling van het dier nog verhoogd door de wenden met teer te be-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3