BETTY'S LIEFDE. Driemaal-weeksche dienst Amsterdam-Batavia treedt 1 October in werking. Uit de Provincie FEUILLETON. Kerknieuws Prins Axel van Denemarken In ons land. Met de 'Zweedsche lijnmachine van de A. B. Aero Transport arriveerde gisteren vroeg in den middag op het vliegveld Schiphol Z. K. H. prins Axel van Dene marken. De prins zal eenige dagen in ons land verblijven. Z. K. H. gebruikte de lunch op Schip hol, waarna hij per auto naar Amster dam vertrok. Vandaag zal hij een bezoek brengen aan de landbouwhoogeschool te Wageningen. NEDERLANDSCH JACHT GESTRAND OP DE SCHELDE. Later vlot Gekomen. Maandagavond te omstreeks half tien werd aan het Nederlandsche Loodswezen te Vlissingen gerapporteerd, dat op de z.g. Spijkerplaat tusschen boei 5 en 6 in de Schelde een Ned. jacht was gestrand. Daar de Spijkerplaat een der gevaar lijkste zandbanken in de Schelde is en het jacht daar bij hoog water was op ge varen, was gevaar voor de bemanning niet denkbeeldig, waarom dan ook beslo ten werd met de te Vlissingen gestation- neerde reddingsboot Maria Carolina Blankenheim naar de plaats van de stran ding te varen. Na ruim een uur varen werd de plaats van de stranding bereikt, doch daar was reeds de te Vlissingen gestationneerde Belgische sleepboot „Goliath", die op het bericht der stranding onmiddellijk was uitgevaren om hulp te bieden. Het jacht, dat bleek te zijn de „Corry", thuis'behoorend te Amsterdam, had deize aangeboden hulp voorloopig geweigerd. Ddar er geen onmiddellijk gevaar bestond, keerde de reddingsboot weer naar Vlissingen terug. De opvarenden moeten zeer zeker niet op de hoogte zijn geweest met het vaar water op de Schelde, daar de plaats van de stranding geheel buiten de vaarroute ligt, welke duidelijk is afgebakend. Daar bij was het helder weer en een kalme zee. Nader wordt gemeld, dat het jachtje vanmorgen om 11 uur is vlot gebracht. Het vaartuigje heeft geen schade opge kropen. Aan boord bevonden zich drie heeren en drie dames. De Corry heeft de reis naar Amsterdam voortgezet. Teleurgestelde schatgravers. Twee inwoners van Vlissingen hebben Maandag eenige uren in groote spanning verkeerd. Deze heeren zijn n.l. eenigen tijd geleden eigenaars geworden van den groüd en 'het puin van bet op 5 Mei j.l. afgebrande pand Nieuwstraat 43, een pand dat dateerde uit de 17de eeuw. Terwijl men bezig was met het oprui men van bet puin, kwam een groote blau we steen te voorschijn, met het opschrift: „Entry into the vault of John Gregorie Elisabeth Offerhaus, Lord Lady of Brigdamme". De steen had de volgende afmetingen: 115 x 185 cm bij een dikte van 10 cm. Men dacht vanzelfsprekend aan een gewelf, waarom men den steen met ver eende krachten 'heeft verwijderd, waarbij bleek, dat deze rustte op 2 zware balken. Voorloopig zag men niets dan aarde, dus begon men met goeden moed te graven. Het bleek al spoedig, dat er hier inder daad een put was, met gemetselde wan den. Na ruim een meter diep te hebben gegraven, bleek bot echter.... een oude beerput te zijn. Het vermoeden bestaat, dat deze steen indertijd is overgebracht van een oud kerkhof en een goede afdek king voor deze beerput is gebleven. OD. v. Zeel.) Auto's op eikaar gereden. Dame zwaar gewand. Zondagavond zijn op bet kruispunt van den hoofdverkeersweg uit Zeeland en den weg Bergen op Zoom-Antwerpen een Bel gische en een Zeeuwsche personenauto op elkaar gereden. De Belgische auto, die uit Zeeland kwam, remde, doch de Zeeuw sche auto, bestuurd door den heer K. uit Oud-Vosmeer, kon een aanrijding niet meer voorkomen en botste op den stil- staanden auto. Van de beide inzittenden van den Bel gischen wagen dhr en Mevr. Hordges uit Brussel i werd de dame ernstig aan bet hoofd gewond. Zij is bij omwonenden 26) o— Iets van de blijde zonneschijn om haar heen daalde ook in Betty's hart, toen ze met vlugge voeten haar dagelijksche wan deling deed. Elke zachte koelte, die haar voorhoofd streelde en voorzichtig de brui ne krullen kuste, ademde lentevermoe dens en met volle teugen genoot ze van de ontwakende natuur en de jonge zon. Het bloed joeg haar sneller door de ade ren en haar polsen klopten van nieuwe vreugde en zoete hoop. Vooral nu de toe stand van tante Margaret zich zoo had verbeterd, was met den winter ook voor haar geweken een donkere en zware tijd van spanning en ze begroette de lente met een onuitsprekelijk gevoel van ver lichting, Het kwlnkeleeren en zachte lok ken der zingende vogels vond blijden weerklank in haar verlangend hart. De winter was ook zoo lang en moei lijk geweest en 'haar dappere jonge ziel had zooveel zorgen en lasten moeten dragen. Steeds hartelijker begonnen haar va der en zij te verlangen naar het vertrek van Eugenia, want haar verblijf in de ondergebracht. Dhr Hordges bleef onge deerd. De drie inzittenden van den Zeeuw- schen wagen werden door glasscherven gewond, Electrlsche tram St Kruls-Hulst? Het Hbld van Antwerpen bericht, dat er stappen zouden worden gedaan om een electrische tramlijn aan te leggen van de markt te St Niklaas, naar St Pauwels, Kemseke, Drieschouwen, Stekene, Trom- pe, de Paal, Kapellebrug en Hulst. Te Hulst is omtrent deze plannen niets bekend. De toestand in de oestercultuur. Men schrijft ons uit Ierseke: Dit seizoen zijn ongeveer 4 millioen pannen uitgelegd. Op de Ierseische en Bergsche Bank liggen ongeveer 200.000 stuks, die minder goed zijn aangeslagen. Langs den Breedschen dijk in de oester putten liggen er ongeveer 350.000, terwijl de rest vanaf de Lindeboom onder We- meldinge tot voorbij 't Goesohe Sas langs den dijk liggen. De laatste pannen bevat ten van 2 tot 300 oestertjes per pan, waarvan vele nog heel klein zijn en voor het bloote oog moeilijk te zien. Het vroegste broed is voor 90 pet. af gestorven of ziet er zoo uit, dat blijven leven is uitgesloten. Op sommige percee- len zitten ongeveer 1500 slipper-limpeds op een pan. Het is gelukkig, dat die ook veelal afsterven, daar anders voor een oester geen plaats overbleef. De oestertjes van voorgaande twee of drie jaren, die op de pannen zijn geval len, gedijen reusachtig, zoowel op de per- ceelen als op de zeven waarop ze worden gekweekt. En het zal dan ook niet te veel gezegd zijn, dat door de reuzengroei veel oesterbroed van de pannen van 1935 reeds einde 1937 voor de consumptie geschikt zal zijn. Als de oestercultuur nog te redden is zal het alleen zijn door de pannen. De groei der oesters is voor de grootste matig, voor de middensoort goed en voor de kleinste, speciaal de panoest8rs, prach tig te noemen. De groei der door de Regeering ver strekte Fransche oesters is verschillend te noemen. Op de eene plaats gaat het goed, op de andere veel minder. Het sterf tepercentage ia over het algemeen mi niem. De verwachting voor den export is op timistisch, men vreest bij een goede kwa liteit visch noch Fransche, noch Engel- sohe concurrentie. De werkloosheid in onze omgeving. De stand der werkloosheid in het dis trict der Arbeidsbeurs te Middelburg per 31 Juli was als volgt: Middelburg 723, Vlissingen 529, Aagte- kerke Arnemuiden 140, Baarland 19, Biggekerke 3, Borssele Colijnsplaat 10, Domburg 28, Driewegen Ellewoutsdijk Goes 212, 's-Gravenpolder 4, Grijps- kerke 's-H. Abtskerke 3, 's-H. Arends- kerke 's-Heerenhoek 14, Heinkenszand 2, Hoedekenskerke 6, Ierseke 108, Ka- pelle Kats Kattendijke 1, Kloetinge 4, Kortgene 4, Koudekerke 18, Krabben- dijke 2, Kruiningen 13, Meliskerke Nieuwland 3, Nisse Oostkapelle 12, Oudelande 14, Ovezande Rilland-Bath Ritthem 2, Schore Serooskerke 8, St.-Laurens 6, Souburg 161, Veere 3, Vrou wenpolder 2, Waarde Wemeldinge 5, Westkapelle 133, Wissenkerke 11, Wol- phaartsdijk 21, Zoutelande Totaal stonden per 31 Juli 2224 per sonen als werkzoekenden ingeschreven. Vacantietochten. Vorige week hadden de bekende Mazon vacantie tochten plaats naar Antwerpen. Vanaf de Maszon Centrale Vlissingsohe straat te Middelburg vertrokken op de diverse da gen totaal 21 groote autobussen met circa 800 Mazon klanten, kinderen en ouderen, naar Antwerpen. In Antwerpen werden de dierentuin, de beide tunnels en later ook nog een speeltuin bezocht. Alle toch ten werden begunstigd door mooi weer en ofschoon de aanwezige Roode Kruis da mes 'hier en daar hulp verleenden, mochten de tochten toch zonder ongeluk ken verkropen. Alle deelnemers(sters) wa ren enthousiast over de keurige organi satie en het prettige verloop der tochten. Acht honderd personen is een prettige, onvergetelijke dag bezorgd. Middelburg. Muziekop de Markt Morgenavond geeft het Middelburgsch pastorie met zijn nasleep van extra werk en drukte door gasten en bezoeken had de vroegere rust en vrede absoluut ver bannen en zuchtend kon Betty soms daarnaar terugverlangen. Pamela merkte van dat alles niets. Steeds meer geraakte ze onder de betoo- vering van de luxe en de bezittingen van haar nicht en zóózeer ging ze op in de pretjes en de genoegens, die ze met Euge nia mocht deelen, dat ze daardoor soms in eigen plichten tekort schoot. Met medelijdende bezorgdheid had Bet ty opgemerkt, hoezeer haar vader leed onder het langzaam zwakker worden van zijn oogen. Hij probeerde dit zooveel mogelijk voor haar te verhelen, maar haar scherpe blik bespeurde wel de angst, die zich verschool achter een vernis van ge forceerde opgewektheid. Reeds lang was er een sterkere bril aangeschaft; doch het gewenschte resul taat was daardoor echter niet bereikt en nu had hij wel beloofd eens een specialist te gaan raadplegen, maar tot uitvoering van dat plan was het nog niet gekomen. Dat was echter niet de eenige zorg, die als schaduw lag over Betty's ziel. Er was nog iets, waarover ze met niemand kon spreken, zelfs niet met tante Margaret en dat was het vreeselijke, dat sinds den bewusten, heerlijken avond in vaders stu- Muziekkorps de tweede Woensdagavond uitvoering op de Markt, beginnende te 9 uur. De Oranjevereeniging. In een circulaire, door het bestuur der Oranjevereeniging gericht tot verschil lende vereenigingen, wordt opgewekt deel te nemen aan een fakkeloptocht, die de Oranjevereeniging hoopt te houden op den avond van den dag, waarop naar ieder hoopt, de blijde verwachting bij het Prinselijk paar zal zijn verwezenlijkt. De Vacantieschool. Nadat de tochten van de M. V. S. zes maal door goed weer begunstigd waren, moest men hedenmorgen besluiten de vlaggetjes op den toren te laten plaatsen als bewijs, dat de tocht heden niet doorging. Het bestuur hoopt, dat dit nu morgen wel het geval zal kunnen zijn. Goes. De collecte voor de commissie voor samenwerking bracht gisteren f 31.41 op. Kloetinge. Woensdagavond a.s. half negen hoopt het muziekgezelschap „Ex celsior" bij; gunstig weer een concert te geven in de tent op het Marktveld. Het programma luidt als volgt 1. Animato, marsch, G. J. N. Cori; 2. Theoludo, ouverture, Langlouis; 3. Ten- dress Souvenirs, valse de Concert, G. M. Ghamphell; 4. Concordia, fantaisie, Theo Banken; 5. Sportief, marsch, Topy. Pau ze. 6. Le Friant, marsch, Rosseaux; 7. La Merveilleuse, ouverture, H. Charles; 8. Les Travaileurs, polka, bugel en piston, G. van Uffelen, (solistenJan den Toonder en A. Mabelis); 9. Mari- tana, fantasie sur l'Opera, M. J. H. Kes- sels; 10. Finale. Kruiningen. Donderdag overleed al hier de heer C. J. Vroegop, oud-secre taris en ontvanger der gemeente Waarde alsmede ontvanger-griffier van het wa terschap Waaide, ontvanger van het B. A., en telefoon- en postkantoorhouder. Na den pensioensgerechtigden leeftijd woonde dhr Vroegop te Kruiningen. Hij bereikte den leeftijd van 77 jaren. Maan dag 'had de begrafenis plaats. Dis Plagge- mars herdacht den overledene als een ijverig werker in vele functies. Een der zonen dankte voor de laatste eer aan den overledene bewezen. Onder de belangstel lenden waren ook eenige 'vrienden van Waarde. Hansweert. Toerboot gezonken Zondagnamiddag is tengevolge van het stormachtige weer in het Schaar van de Noord de Belgische toerboot „Prins Karei", bemand met Belgische zeepad vinders, vol water geslagen en gezonken. De inzittenden konden gered worden. Borssele. Een jacht kwam aan- d r ij v e n. Gisterenmiddag dreef aan de Noordnol een jacht aan. Met witte letters stond op het jacht geschreven Caiman R N V. Hoogstwaarschijnlijk is het af komstig van de kust van België. Of het bemand was geweest kon niet worden nagegaan. De boot is opgeborgen. i Maandagnamiddag maakten de ouden van dagen een rondrit door Wal cheren. Zeer veel is er genoten. Met mu ziek voorop trok men 's avonds het dorp weer binnen. Op het dorpsplein werden nog enkele rondedansen gemaakt. Ook volgden nog eenige toespraken. Domburg!. Maandagavond is alhier van wege de directie van de Zeebad-inrichting de jaarlijksche lampion-optocht gehouden Ditmaal was het tamboer- en pijpersoorps „Aohilles" uit Middelburg overgekomen, dat den stoet opende. Verschillende ver- kleede groepen reden in den stoet mede. Jammer dat de regen later op den avond zorgde voor een minder aangenaam slot. De jaarlijksche tennismatch Dom burgBadgasten is dit jaar geëindigd met een overwinning voor „Domburg". Hierdoor zullen de Badgasten, die reeds tweemaal den wisselbeker gewonnen had den, weer van voren af aan moeten be ginnen en! drie maal achtereen dezen moeten winnen. Tenzij de tennisclub Dom burg het geluk mocht smaken nog twee jaar achtereen te winnen. Alhier is aan komen loopen een jon ge hond, die terug te bekomen is bij den gemeente-veldwachter. (Belangeloos) Koudekerke. Loop der bevolking. Gevestigd: Mevr. A. G. de Wit geb. deerkamer, Alwyn Keene zijn houding tegenover haar zéér had gewijzigd en haar steeds met opvallende koelheid en gereserveerdheid behandelde. Hij scheen haar zelfs zooveel mogelijk te ontwijken en de vroegere, mooie intimiteit tusschen hen had plaats gemaakt voor een con- ventioneele vormelijkheid, waardoor tel kens een pijnlijk gevoel van onvoldaan heid over haar kwam. Vele slapelooze uren en doorwaakte nachten had het meisje er al aan besteed om de oplossing van dit bittere mysterie te vinden. Tevergeefs ging ze bij zich zelf na of ze in woorden of daden eenige aan leiding gegeven had, waardoor ze de koel heid verdiende van hem, aan wien ze zoo in vertrouwen haar hart had gegeven. Wanhopig gaf ze het op dit raadsel te ontwarren en ze verborg haar kwellende smart, voor hem achter een uiterlijk van meisjesbescheidenheid en meisjeseerge voel, waardoor ze nog steeds begeerlijker scheen in de oogen van Alwyn. Toen ze nu op dezen stralenden voor jaarsdag voorbij kwam aan-„Grey's Cot tage", vloog plotseling één van Jim's blonde zusjes op haar toe, met een bos verschgeplukte lente-eerstelingen in bei haar handjes. „Wilt u ze hebben?" vroeg ze met een smeekenden blik in de blauwe oogen. Dorgelo, D 117, uit Almelo; T. A. van de i Vijver, A 145, uit Rotterdam; W. Adriaan- se met gezin, D 275, uit Middelburg. Vertrokken: Mej. P. Fleurbaaij, E 188, naar Ginneken; mej. de wed. J. W. A. Malgo geb. Moens, B 305, naar Vlissin gen; mej. T. de Voogd, D 164 naar Wie- ringerwerf; mej. J. Provoost, E 28, naar Middelburg. (V. G.) Arnemuiden. Alhier werd gisteren ge vonden een bus toffee's, welke ter secre tarie werd gedeponeerd. Inlichtingen omtrent het gevondene al daar. (Belangeloos). Wissenkerke. Maandagmiddag reed de groentekoopman K. met kar en paard over den Dorpsdijk. Op den kop van den oprit brak bet paardentuig met gevolg, dat de kar met groente en fruit in de zeer diepe dijksloot terecht kwam. Hulp vaardige banden hielpen de kar uit de sloot, zoodat het ongeval met materieele sohade afliep. De schooljeugd was vrij spoedig ter plaatse om de weggedreven appelen op te vissohen, die blijkbaar nog zeer geschikt bleken te zijn voor de con sumptie. Colijnsplaat. Het ongeval met de tjalk Nieuwe Zorg. Hier omtrent meldt onze correspondent nog na der, in aansluiting met 'hetgeen ons uit Hansweert werd bericht: Zaterdagmorgen voer schipper A. Ver steeg met zijn tjalk Nieuwe Zorg van Sommelsdijk met een lading vlas de haven uit. Na een kwartier varens zag men het schip slagzij maken en het grootste ge deelte der bovenlast afschuiven. Direct werd de „Zeehond" van Van der Taks bergings-mij ter assistentie geroepen, die zooveel mogelijk het over boord gegane tuig beeft opgevischt. Des middags heeft schipper Verburg van bier een klein ge deelte van de lading geborgen, wat des avonds op de inmiddels naar de haven gekomen tjalk is overgeladen. Duivensport. Uitslag wedvlucht vanaf Arlon op Zaterdag j.l. 'door „De Roode Doffer" te Goes. Afstand 245 km. Los 11 uur met Z.-W. wind, zwaar bewolkt. Aankomst le duif 5.36.57 uur, laatste 6.21.04 uur. le, 4e en 5e 'Gebr. Bakker; 2e en 3e Gebr. Knuilst. Dit was de laatste vlucht met jonge duiven, waarbij de Gebr. Bakker het kam pioenschap behaalden. Ierseke. Wedvlucht van Mons, 114 K.M. Postduivenver. „Stormvogels". 1810— 12 J. van Stee; 211 P. Dronkers; 39 M. Pekaar, 4^-56 D. van Oeveren; 7 W. van Haver; 13 I. van Boven; 14—15 Jac. Poelman. Wedvlucht van Arlon 238 K.M. Post duivenver. „Noordster". Los 13 uur. le duif 17.18.49; laatste 17.43.35. 1. P. v. Oosten, 2. C. J. van Es; 3. A. Zoeteweij; 47 W. E. van Kogelenberg; 5. M. Lamper; 6910; C. de Koeyer; 8. Jan Zoeteweij 11; M. Minnaard; 12. J. Bom; 13. C. Pekaar. Tholen. Wedvlucht van Arlon door „De Trouwe Duif". Afstand 234 K.M. 1—10—13 J. Berrevoets; 2—9—11—12 A. Wagemalier; 37 J, Vermey; 46 Chr. de Korte; 5. D. Jansen; 8. Fr. Nijs. Aankomst le duif 4.52.36, laatste 5.31.17. Gelost 1 uur. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Hekelingen, A. Donker, cand. te Alphen a. d. Rijn. Bedankt voor Retranchement, Pingjum en Zurich, A. D'onker, cand. te Alphen a. d. Rijn. Voor Roden, G. van Hoegee te Gieterveen. Voor Wartena, Dr M. A. Beek te Anloo. Geref. Kerken. Tweetal te Hoogersmilde, A. Bos, cand. te Groningen en T. Lopers, cand. te Ruinerwold. Bedankt voor Stadskanaal, R. J. v. d. Meulen te IJmuiden. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor 'Groningen, L. H. v. d. Meiden te Den Haag. Geref. Gemeenten. Tweetal te Dirksland: W. G. Lamain te Rotterdam-Zuid en H. Ligtenberg te Lisse. „Graag, lieveling, wat zijn ze mooi! Zijn die heusch allemaal voor mij?" „Ja, juffrouw Betty, alstublieft. Ik kon er nu niet meer vinden, maar Jim zei, dat er binnenkort een overvloed van bloemen wezen zal." „En hoe gaat het met Jim en hoe met moeder?" informeerde Betty, terwijl ze liefkoozend de zachte krullen van het kind streelde. „Moeder is nu best en toch zoo blij, dat Jim weer opgeslagen is in loon", klonk trotsch en blij het antwoord. „Gisteren is de landheer weer bij ons geweest en toen heb ik een spliksplinternieuwe shilling gekregen voor mijn spaarpot. Ik houd veel van hem, ook omdat hij zoo goed is voor Jim." Betty glimlachte en een plotselinge vreugde verwarmde haar hart. Wat was ze toch blij, dat ze het indertijd gewaagd had om voor Jim in de bres te springen en hem zoodoende een nieuwe kans tot slagen had kunnen verschaffen. Ook een eenvoudig, maar liefdevol dienend leven kon met dankbare bevrediging het hart vullen en het was toch veel heerlijker te geven dan te ontvangen. Vlugger dan te voren beklom ze nu het steile, slingerende pad, dat leidde naar den top van den „Beacon", één der heuvelruggen, aan wiens voet het klein Naar wij vernemen, zal de driemaal- wekelijksche dienst van de K.L.M. Am sterdamBatavia v.v. met ingang van 1 October a.s. in werking treden. Het eerste vliegtuig zal dezen dienst in de richting AmsterdamBatavia op 2 October aanvangen. In de richting Ba taviaAmsterdam zal het eerste vlieg tuig 9 October vertrekken. De vertrekdagen zijn bepaald op Dins dag, Donderdag en Zaterdag en wel in beide richtingen. De sluiting voor de mail valt dus op Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond laatste lichting. Bedankt voor Yerseke en Terneuzen M. Heikoop te Utrecht. Wissekerke. Ongeluk Ds Louwer- se. U's Louwerse, Ned. Herv. pred. al hier, heeft bij een motorongeluk zijn lin kerbeen gebroken en verschillende ver wondingen opgeloopen. Hij ligt in het ziekenhuis te Wesel (D.). De doktoren achten zijn toestand bevredigend. De hulp van den Ring Goes is ingeroepen om te voorzien in de beurten. Ds H. P. Stegenga jubi leert. Zondag vierde ds H. P. Stegenga, Ned. Herv. predikant te Nederhorst den Berg, zijn veertigjarig ambtsjubileum. De jubilaris werd 30 Aug. 1871 te Kou4um (Fr.) geboren. In 1897 werd hij candidaat in Zeeland en 15 Aug. van dat jaar aanvaardde hij zijn ambt te Hau- lerwijk (Fr.). In 1902 vertrok hij naar Middelburg, welke standplaats in 1906 met Wolf aartsdijk verwisseld werd. In 1919 vertrok de jubilaris naar Langweer, waar hij in 1925 op zijn verzoek eervol ontslag verleend werd wegens benoe ming tot predikant-voorganger der Ned. Herv. Evangelisatie te Assen, welke functie hij vijf jaren bekleedde. In 1930 trad hij opnieuw in de Ned. Herv. Kerk op in actieven dienst en verbond zich 19 Oct. 1930 aan zijn tegenwoordige ge meente. Toegekende subsidies. De Synode der Ned. Herv. Kerk kende de volgende subsidies toe: Uit het Fonds Noodl. Kerken en Per sonen: Haamstede f 1500 voor herstelling kerkgebouw; Brouwershaven f 1000 voor restauratie van consistoriekamer; Re tranchement f 400 voor herstelling pas torie. Uit het Fonds Geestelijke Behoeften: Terneuzen f 100 voor lokaalhuur. Van Alkmaar begint de victorie niet. „Land en Volk", het Friesche Ghr. His torische orgaan, schrijft: „Dezer dagen was er eenige discussie omtrent de taak der overheid bij het her stel of onderhoud van oude kerkgebou wen. Zulks naar aanleiding van het feit, dat de Almaarder Hervormde Kerk dreig de te bezwijken onder den last der eeuwen en de Overheid hier voornemens is verre weg het grootste aandeel in de kosten tot herstel te dragen. Terecht heeft Zijn Exc Slotemaker de Bruine, al kwam dit niet genoegzaam duidelijk uit in de verhou- dingscijfers, de plicht der kerk op den voorgrond gesteld. Alle overheidshulp zij hier subsidiair. Geenszins kunnen wij dan ook spreken, dat in dit geval van Alkmaar de victorie begint. Neen, dan Sneek, enkele jaren terug. Ook daar werd het ons welbekende Gods gebouw bedreigd door ernstige gevaren van den tand des tijds. Maar wij meenen ons te herinneren, dat binnen enkele weken de gemeente zelve f 50.000 bijeen gebracht had, waardoor de restauratie afdoende kon geschieden. Neen, ditmaal van Alkmaar geen victo rie! Waar 'liefde woont, komt het offer op het altaar. En zoo heeft dan ook deze Sneeker ker kelijke gemeente in stilte en eenvoud haar offer gaarne gebracht op het kerkelijke altaar en geniet zij eiken Zondag van dit blijvend monument der eeuwen, door de liefde van zoovele geslachten in heerlijke traditie en vrome werkelijkheid in stand gehouden. Waaraan kan ik beter geven dan aan Gods huis?" Sunnymead zich nestelde. Daar boven was haar geliefkoosd plekje, vanwaar ze zoo'n heerlijk uitzicht had over de schoon heid van het glooiende landschap rondom. Reeds als kind was dit haar lie velingswandeling geweest en nu voelde ze meer dan ooit behoefte aan de stille eenzaamheid, die boven haar wachte. Bijna buiten adem van het klimmen, be reikte ze den top en ze liet zich op den grond vallen om geleund tegen een ru wen, grooten rotsblok, even uit te bla zen en uit te rusten. Met oogen vol ver rukking zag ze neer op het wonder- schoone panorama, dat zich aan haar blik ontrolde. Zachte tinten van groen en wit en geel had de lente gepenseeld over wei den en bosschen en golvende hellingen en als een zilveren lint slingerde zich de rivier tusschen al die schoonheid door. Niet ieder zou zich hebben kunnen ont trekken aan den druk, die absolute een zaamheid soms neerlegt op de menschen- ziel, maar Betty hield van dit afgelegen plekje, juist omdat ze daar buiten het bereik was van alle drukte en gewoel, dat in het dagelijksch leven haar ge vangen hield. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2