Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws (De voorzitter antwoordde, dat B. en W ten deze diligent zijn, maar de materie is veelomvattend. [Dhr Dieleman wat gegriefd dat voor dit werk nog arbeiders van den overkant (met vrije overtocht) worden gezonden. Er zijn in Z.-Vlaanderen werkloozen genoeg. Korfbal. Hansweert. Zaterdagmiddag speelde het Zeeuwsche A-twaalftal een korfbal- wedstrijd tegen Deetos II uit Dordrecht. De Zeeuwen verloren met 32. lerseke. Alhier speelde Zaterdag het Zeeuwsche B-twaalftal een korfbalwed strijd tegen Deetas III uit Dordrecht en deze strijd wonnen de Zeeuwen met 32. Voetbal. Goes. Zaterdagavond speelde de Goes- Veteranen een voetbalwedstrijd tegen het Den Boer-Middelb. Grt. Elftal te Middel burg. Goes won met 43, ruststand 21. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hekelingen, A. Donker, cand. te Alphen a. d. Rijn. Geref. Kerken. Aangenomen naar Aalten, P. Kuyper Jr. te Monnikendam. Ghr. Geref. Kerken. Aangenomen naar Midwolda, J. M. Visser, cand. te Sneek. Naar Urk, E. du Marehie van Voorthuysen, cand. te Apeldoorn. Bedankt voor Dokkum en Zwaagwest- einde, J. M. Visser, cand. te Sneek. Voor Alphen a. d. Rijn, Barendrecht, Ede, Klundert, Maarssen, Meerkerk, Nieuw- poort, Nieuw-Vennep, Oosterbeek, Veen- wouden, Vianen, Vlaardingen, Werken dam, Wormerveer en Zeist door E. du Marehie van Voorthuysen, cand. te Apel doorn. -Nóg een Geref. Week blad. Met 1 October a.s. zal bij den uitgever J. H. Kok N. V. te Kampen een nieuw kerkelijk weekblad verschijnen on der 'hoofdredactie van Prof. Dr V. Hepp. De naam van het blad zal zijn: „Credo" (Ik geloof). Met nadruk wordt er op gewezen, dat het blad geen polemiek zal zoeken. Welis waar zal het er zich ook niet geheel van onthouden, maar, waar noodig is, de po lemiek oefenen overeenkomstig het besluit van de jongste Generale Synode. Algem. Synode der Ned. Herv. Kerk. In de slotzitting van de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk kwam allereerst aan de orde het verslag van den archi- varus Dr Lasonder. Het werd met een woord van warmen dank aan Dr Lasonder door de Synode goedgekeurd. Ds P. Bokma van Schiedam bracht als vice-president verslag uit over de ver richtingen van den secretaris Ds D. den Breems. Vervolgens kwam aan de orde het ver slag van den arbeid der geestelijke ver zorging der Herv. Nederlanders in het buitenland. Het verslag geeft een over zicht van het werk in Duisburg-Ruhrort, Emmerik, Kleef, Gronau, Schöninhsdorf, Foihndorf en Hesepertwist, alle in Duitschland, waar meerdere predikanten van Ned. grensgemeenten geestelijken ar beid verrichten. Het werk onder de verstrooiden in Frankrijk werd ook nu wederom waar genomen door Dö L. J. S. Hulsber- geu te Hoedekenkerke, die daar vier Zondagen preekte. Thans zijn er 22.000 Herv. Nederlanders in Frankrijk, waarom de vraag rijst of met behulp van de Fransche kerken niet een predi kant voor dit werk kan worden aange steld. Het verslag werd goedgekeurd. De secretaris Ds D. den Breems, bracht hierna verslag uit van de exploitatie van het Ned. Herv. Weekblad. Het blad wierp een hate van f 400 af voor de algemeens weduwen- en weezenbeurs. Waar de agenda nu was afgewerkt sprak de president een slotwoord, waarin hij de leden dankte voor hun medewer king en de ihoogleeraren voor hun ad viezen. De vergadering betuigde de pro fessoren Dr Th. L. Haitjema te Gronin gen en Dr M. J. A. de Vrijer te Utrecht haar bijzonderen dank voor hun arbeid tijdens de vacature ontstaan aan de Groninger universiteit door het over lijden van Prof. Dr A. v. Veldhuizen. De voorzitter richtte een speciaal woord van afscheid tot Dö F. Tammens te Oostwold '(Wh.), die een kwart eeuw deel heeft uitgemaakt van de Synode en 'die nu wijl hij met emeritaat gaat niet weer in haar vergaderingen, zal terug- keeren. Nadat de vice-voorzitter, Ds P. Bokma, de president den dank der vergadering had betuigd voor zijn uitnemende leiding, werden de zittingen der Synode met de gebruikelijke plichtplegingen gesloten. De Generale Synode der Chr. Ger. Kerk. Dinsdag 31 Aug. a.s. zal te Hilversum de gewone driejaarlijksche Generale Sy node der Ghr. Geref. Kerk aanvangen. Aan den vooravond vindt een (bidstond plaats, waarin de voorzitter van de vorige Synode pleegt voor te gaan. Aangezien deze i wijlen Ds A. H. Hilbers te Gro ningen inmiddels overleden is, zal in diens plaats voorgaan Ds R. E. Sluiter van 's-Gravendeel, assessor van de vorige Synode. De Synode zal als volgt zijn samenge steld: Primi-afgevaardigden van de Particu liere Synode van het Noorden: de predi kanten Ds K. Bokhorst te Murmerwoude; Ds L. de Bruijne te Zwolle; Ds J. Hovius te Nieuwe Pekela; D's W. Kremer te Leeu warden; Ds K. G. Y. Smeden te Enschede en Ds K. Zuidersma te Hoogeveen en de ouderlingen: E. v. Deventer te Assen; B. de Haan te Kornhorn; N. Kalkhuis te Ui- rum; M. H. de Koningh te Emmer Com- pascuum; G. Kremer te Zwolle en T. Post- ma te Zwaagwesteinde. Primi-afgevaardigden van de Part. Sy node van 'het Midden: de predikanten Ds P. J. de Bruin te Veenendaal; Ds W. Bijle- veld te Haarlem-G; Ds M. Holtrop te Hil versum; Dö J. Jongeleen te Apeldoorn; Ds G. Salomons te Amsterdam-W. en Ds J. L. de Vries te Derenter en de ouderlin gen: B. J. Boorrigter te Deventer; A. ten Broeke te IJmuiden; Th. v. Dolderen te Driebergen; J. v. d. Meer te Aalsmeer; J. Rebel te Den Helder en G. Rijksen te Zeist. Primi-afgevaardigden van de Part. Sy node van het Zuiden: de predikanten Da P. de Groot te Gorinchem; Ds W. F. La- man te Middelharnis; Ds L. H. v. d. Mei den te 's-Gravenhage-C.; Ds S. v. d. Mo len te RotterdamjG.; Ds J. E. Riekel te Delft en Ds R. E. Sluiter te 's-Gravendee'. en de ouderlingen: J. v. Dongen te Dor drecht; A. J. de Geus te Dordrecht; A. K. de Groot te Sliedrecht; B. Neder lof te Rotterdam; J. J. Rhijnsburger te Den Haag-West en J. O. Vermeer te Noorde loos. Als adviseerende leden zullen zitting nemen de hoogleeraren van de Theol. School te Apeldoorn de heeren Prof. P. J. M. de Bruin, Prof. J. J. v. d. Schuit en Prof. J. W. Geels, alsmede de leger- en vlootpredik&nt in algemeenen dienst, Ds H. Janssen te 's-Gravenhage, die even eens tot de Ghr. Geref. Kerk behoort. Ook zal Ds M. Geleijnse, missionair predikant te Memasa, het zendingsveld van de Ghr. Geref. Kerk, die met verlof in ons vader land is, uiteraard voor Zendingszaken de Synode als adviseerend lid dienen. Geslaagd voor de hoofdakte de heeren A. A. van Damme te V1 i s s i n - gen en P. D'eurloo te S o h o r e. Geslaagd voor examen handen arbeid de dames P. M. Flipse te S t. - Laurens en M. den Hollander te Middelburg. iVereen. van Chr. Onder- w ij z e r s. De Vereen, van Chr. Onder- wijlzers en Onderwijzeressen in Nederland en de Overzeesche Gewesten heeft in de provincie Zeeland drie afdeelingen met totaal 321 leden, n.l. in het Land van Axel met 52, het eiland Walcheren met 168 en Zuid-Beveland met 101 leden. ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Eén doode, twee gewonden. Op den rijksstraatweg 's-Hertogenbosch Grave is gistermiddag een verkeers-on- geluk geschied, waarbij een persoon werd gedood en twee anderen zwaar werden ge wond. Omstreeks vier uur reed de chauffeur S. van de firma R. uit Den Bosch met een luxe auto op den rijksstraatweg, toen hiji de grens der gemeenten Nuland en Rosmalen de wielrijder A. v. d. B. en diens verloofde, Mej. A. H. via den rijks weg het fietspad wilden bereiken. De auto mobilist, die met vrij groote snelheid reed trachtte nog een aanrijding te voorkomen, maar dat gelukte niet. Beide fietsers wer den ook door de auto gegrepen en van hun rijwielen geslingerd. De automobilist raakte de m'acht over zijn stuur kwijt en botste tegen een boom om vervolgens in een droge sloot terecht te komen. Hel bleek, dat de 20-jarige v. d. B. er het ergst aan toe was. Hij is spoedig overle den. Mej. H. had behalve ernstige inwen dige kneuzingen een beenfractuur en de chauffeur had eveneens inwendig letsel en een gebroken been opgeloopen. Beiden zijn naar het ziekenhuis in Ben Bosch ge bracht. De toestand van Mej. H. is zeer ernstig. Dood langs den weg gevonden. Zondagmorgen werd door inwoners van Ossendrecht op den grooten verkeersweg van Bergen op Zoom naar Putte een tot dusver onbekend manspersoon gevonden, die slachtoffer was geworden van een aanrijding. De man lag op den weg met een verbrijzeld hoofd. Daar men niet wist wie de aanrijding veroorzaakt had, werd een oproep per radio gedaan. Ais gevolg daarvan meldde zich de heer M. Janvier uit Bergen op Zoom op het politiebureau aldaar, die mededeelde de aanrijding te hebben ver oorzaakt. Onmiddellijk is de heer Jan vier naar Ossendrecht vervoerd waar hij door de marechaussee op de plaats van het ongeval aan een verhoor is onderwor pen. Autobus geslipt. Zondagmiddag is te Heerde een auto bus van den dienst ApeldoornZwolle ge slipt en tegen een boom gehotst. Onmid dellijk schoten voorbijgangers toe. De ge volgen bleken ernstiger te zijn dan men verwachtte. De chauffeur lag bewusteloos over het stuur gebogen, terwijl vijf passa^ giers uit verschillende verwondingen he vig bloedden. Enkele dokters uit den omtrek waren dadelijk ter plaatse van het ongeval. De heer R. Teilegen uit Zwolle had een 'been breuk opgeloopen en enkele verwondingen aan de hand, terwijl zijn vrouw, Mevr. Tellegen-Kolfsohoten, den slagader van de slaap werd doorgesneden, waardoor zij veel bloed verloor. Haar toestand is ern stig. Beiden zijn naar een ziekeninrich- ting te Zwolle vervoerd. De heer Z. Vom- berg uit Zwolle bekwam verschillende verwondingen. Zijn moeder, de 83-jarige Mevr. G. Vomherg, kreeg verwondingen in het gelaat. Ook zij zijn naar het zieken huis te Zwolle overgebracht. De heer F. Peitersen uit Apeldoorn liep wonden aan 'beide handen op. De chauffeur, die kort n'a het gebeurde tot het bewustzijn terug keerde, klaagde over inwendige pijnen. Hij werd naar zijn woning te Vaassen ver voerd. De autobus werd totaal vernield. Drie auto's in botsing Zondag had te Apeldoorn op den Amers- foortscheweg onder Nieuw-Milligen een ernstige aanrijding plaats tusschen drie auto's, waarbij elf personen betrokken waren, van wie drie naar een ziekenhuis overgebracht moesten worden. Bij het uitgaan der kerk aangereden. Zondagmorgen omstieeks negen uur heeft op den weg RoermondEindhoven onder de gemeente Baexem bij den uit gang van de R.-K. kerk een ernstig ver keersongeluk plaats gehad waarbij, de 60-jarige mevr. Cramers, die op een rij wiel was gezeten een zware hersenschud ding, de 11-jarige E. Amendt uit Roer mond een gecompliceerde beenbreuk en mej. Vogels eenige schaafwonden oplie pen en over den weg werden geslingerd. Ronselaars aan het werk. "Wederom drie Zaandammers spoorloos verdwenen. Ook te Haarlem eenige gevallen. Dezer dagen maakten wij er melding van, dat twee Zaandammer jongens door samenwerking van de Rotterdamsche en Zaandamsohe politie, nog bijtijds in Rot terdam waren aangehouden, toen zij op weg waren om via Parij'S naar Spanje uit te wijken en aldaar in krijgsdienst te tre den. De bewuste jongens zijn toen naar Zaandam terug gevoerd en na door de politie-autoriteiten te zijn verhoord en hun paspoorten eveneens te hebben inge leverd, wederom op vrije voeten gesteld Blijkbaar was den jongens het verlan gen naar Spanje toch te sterk om hen er van te weerhouden, want dezer dagen is de vader van een der jongens aan de po litie komen meedeelen, dat zijn zoon in den nacht het ouderlijk huis toch had ver laten en opnieuw zijn kans Had gewaagd om Spanje te bereiken. Waarbij is gebleken, dat hij in gezel schap is gegaan met twee anderen van wie een ook verleden week in Rotterdam werd aangehouden. De politie te Zaandam zet haar onder zoek voort in de richting van den vermoe- delijken ronselaar die hierbij een rol ge speeld heeft, maar het valt haar niet ge makkelijk dezen te vinden, die zich hui ten schot houdt. Het onderzoek heeft nog geleid tot een huizoeking in de z.g. Mar xistische school aan den Zuiddijk, waar een brief werd gevonden van een com- munistischen kameraad, die schreef, dat hij het in Spanje best maakte. Deze kame raad was een uitgeweken Duitscher. Ver dere aanwijzingen gaf de brief echter niet. Ook twee Haarlemsche jongens, D. D. en J. R., zijn naar het Zuiden gelokt met de voorspiegeling daar werk te zullen vinden, maar in werkelijkheid om daar aan het front te vechten. Reeds zeven weken geleden verdween D. D., 19 jaar oud. Thans zit hij in een gevangenis in Spanje en poogt vergeefs zijn vrijheid te herkrijgen. Op 25 Juni was hij plotse ling verdwenen. D. heeft een langen brief gedateerd 28 Juli, geschreven in de ge vangenis te Barcelona. Hij vertelde, dat bij de Spaansche grens de moeilijkheden waren begonnen. Anderhalven dag moes ten de jongens op een zolder slapen en toen het donker was werden zij snel over de grens gebracht. Men had gezegd, dat zij twee uur moesten loopen, maar in werkelijkheid waren het er veertien. Teen zij de Pyreneeën gepasseerd wa ren werden zij op vrachtwagens gezet. In een kazerne werden zij nogmaals vier dagen gevangen gehouden en daarna per trein naar een streek ten Zuidwesten van Valencia vervoerd. Daar werden de jon gens ten slotto aangesteld als chauffeur en reeds meenden zij eindelijk rust en werk te hebben gevonden toen R. bevel kieeg naar het front te gaan. Hij wei gerde dit en de jongens zochten een uit weg en bei aamden een vlucht. Dit gelukte aanvankelijk en per trein gingen zij naar Barcelona, maar daar liep het mis. Bei den werden gevangen genomen en opge sloten. Tegen twee verdachten, inwoners van Haarlem, is proces-verbaal opgemaakt. Brutale inbraak In een juwelierszaak. Voor een waarde van f4 0.000 gestolen. Zaterdagochtend ontdekte men, dat in gebroken was in de juwelierszaak van de firma J. van Willigen in de Spuistraat in Den Haag. Een partij sieraden en juweelen, ter Waarde van ongeveer f 40.000 is gestolen. Een nader onderzoek bracht aan 'het licht, dat de inbrekers op zeer brutale wij ze te werk waren gegaan. Profiteerende van de verbouwingen, uitgevoerd aan het naastgelegen perceel in het stille achter straatje, waren zij op de stellages geklom men en hadden een raam van het achter huis omhoog weten te schuiven. Met be hulp van een ladder, die zij in het aan grenzend bouwwerk voor het grijpen had den, was het heel gemakkelijk om naar binnen te klimmen. De dieven richtten hun schreden on middellijk naar den winkel, die aan de eene zijde grenst aan de Spuistraat en aan de andere zijde uitkomt aan de Pas sage. Zij toonden uitsluitend hun belang stelling voor de diamant- en brillant-vi- trines. Deze bevonden zich in de toonbank en in de etalage aan de zijde van de Spuistraat. Hieruit blijkt wel, dat de individuen verstand hebben gehad van juweelen. De vitrine in de etalage werd geheel over hoop gehaald. De dieven zijn in groote haast te werk gegaan, hetgeen moge blijken uit het feit, dat ze verschillende kostbare sieraden ter waarde van tusschen de f 600 en f 1000 hebben laten liggen of laten vallen. De heer Van Willigen, die niets van de inbraak heeft gemerkt, is tegen diefstal verzekerd. Wielrijder gedood door een slippende auto. Zaterdag ochtend kwam een geneesheer uit 's-Gra venhage met zijn auto door Terheyden, toen het voertuig plotseling op het door den regen glad geworden wegdek slipte. De auto schoot naar links en raakte op het rijwielpad, waar een wielrijder reed uit Terheyden. De wielrijder liep wonden op en moest naar het ziekenhuis te Breda worden vervoerd. Hij is gisteravond be zweken. E n g e 18 c h jacht b ij het lichtschip Noord-Hinder ge zonken. De opvarenden gered. Zondagmiddag omstreeks 3 uur werd per radio medegedeeld, dat een onbekend Engelsch jacht op» circa een mijl ten zuiden van het lichtschip „Noord-Hin der" in zinkenden toestand verkeerde. Door de „NoordJHinder" werden atten tiesignalen gegeven aan een naderende stoomboot, opdat deze eventueele hulp zou kunnen verleenen. Voorts bevonden zich in de nabijheid van het zinkende jacht, het Duitsche s.s. „Oldenburg" en een 'boot van de „Zeeland". Er was een sterke westenwind, de zee was onstuimig en er viel veel regen. De „Oldenburg" kreeg verbinding met het jacht en slaagde er in alle opvaren den te redden. De opvarenden hebben Zondagmiddag benauwde oogenblikken meegemaakt. Op »de Noordzee, ter hoogte van het lichtschip Noord-Hinder is hun jacht lek geslagen, waardoor het in zinkenden toe stand geraakte. Aan boord van het lichtschip Noord- Hinder liet kapitein van der E'nde een sloep strijken. Eenige leden der beman ning boden zich aan om de reddings poging te wagen. De zwemvesten werden aangedaan en terwijl de sloep met een lijn aan het lichtschip bleef verbonden, trachtten de wakkere mannen verbinding te krijgen met het in nood verkeerende jacht. Door de hooge zeeën werd de sloep echter telkens opnieuw teruggeslagen, zoodat tenslotte, na tallooze vergeefsche pogingen, het reddingswerk moest wor den gestaakt. De kapitein van de Noordhinder be sloot daarop noodseinen te hijschen, wel ke werden opgemerkt door den uitkijk van het Duitsche stoomschip „Olden burg", dat onmiddellijk van koers ver anderde en bijstand verleende. Het ge lukte verbinding te krijgen met het jacht en de opvarenden van boord te nemien. Het jacht werd op sleeptouw genomen, doch moest korten tijd later worden ge kapt, daar het begon te zinken. Het ver dween dra in de golven. De „Oldenburg" zette daarop haar reis voort. Ook te Vollenhove een spiniienplaag. Ook te Vollenhove heerscht op het oogenblik een ware spin- nenplaag. Bij honderden zitten de beesten tegen de muren. Voor en achter de rui ten van vrijwel alle woningen en in alle mogelijke hoeken bij gevels of schuttin gen ontwaart men een onsmakelijk war net van weben, waarin zich ontelbare Zuiderzeemuggen hebben laten vangen. Er is haast geen beginnen aan schoon maken van ramen en gevels, want den volgenden dag heeft een zoo mogelijk nog grooter aantal hier weer bezit van genomen. Het is opmerkelijk, dat de insecten etende vogels slechts hoogst zelden zich voeden met deze spinnen. Lysol gedronken. In het r.k. oudeliedengesticht te Mill wilde de 76- jarigè verpleegde J. H. bessensap uit een flesch drinken, doch nam per abuis een flesch waarin zich lysol bevond. Onmid- delljijik werd geneeskundige hulp 'inge roepen, wat evenwel niet meer mocht baten. De oude man is eenige uren later aan de gevolgen overleden. Venter zwaar gewond. Za terdagmiddag reed een auto, bestuurd door iemand uit Niehove (Gr.) met vier passagiers in de richting Leeuwarden. Te Hardegarijp gekomen naderde een vracht auto. Terzijde van den weg stond een tweewielig karretje, waarbij een oude venter en een vrouw stonden te praten. De Groninger week naar links uit, schoot daarna weer over den weg naar rechts en nam in zijn vaart venter en kar mee; zij geraakten tien meter verder in een sloot. Daarna kwam de auto tegen een km.-paaltje tot stilstand. De bestuurder van een vrachtauto, die het ongeluk bemerkte, stopte, waardoor een achter hem rijdende auto op den vrachtwagen liep. De oude venter werd met zware in wendige kneuzingen uit het water ge haald, en naar het Diaconessenhuis te Leeuwarden vervoerd. Zijn toestand is zorgelijk, Spoorrail gebroken. Trein verkeer vertraagd. Zaterdagmid dag Is een rail gebroken van de spoor lijn AmsterdamHaarlem tusschen de Amsterdamsche gasfabriek en Sloterdijk. Hierdoor is het verkeer van Amsterdam in de richting Haarlem eenigszins ge stagneerd. Het verkeer vond doorgang over enkel spoor. De dienst van Weg en Werken is ter stond met de herstelwerkzaamheden aangevangen, zoodat in den loop van den middag het euvel kon worden ver holpen. Vliegende honden. De vlieg tuigen van de K.L.M. hebben meer dan eens belangrijke zendingen aan kostbare honden enz. vervoerd, maar elf tegelijk in hetzelfde vliegtuig is nog niet voor gekomen in de geschiedenis onzer burger luchtvaart. Op het passagekantoor van de K.L.M. aan den Hofweg in de Residentie be vonden zich Zaterdagmorgen om 7 uur een keur van hazewindhonden, elf in getal met acht begeleiders. De honden werden gewogen, zij leverden een totaal gewicht op van 276 kg., men kan zich dus voorstellen hoe groot deze dieren waren, gezien de tengere lichaamsbouw van hazewinden. Het geheele gezelschap begaf zich vervolgens in een autobus van de K.L.M. naar Schiphol, waar het zich aan boord van een Fokker F 22 inscheep te, bestemd voor Twente. Vandaag vlie gen de honden met hun begeleiders terug naar Amsterdam. i Schip met steenen op het IJsselmeer gezonken. In de na bijheid van de haven van Kuinre is het met steenen geladen schip „Onderne ming" van schipper J. Kuiper van Wil- dervank onder water geloopen en gezon ken. De schipper, zijn vrouw en de knecht konden gelukkig overstappen op de motorsleepboot „Hemma", die hen naar Lemmer heeft gebracht. Tijd om iets uit het schip te redden heeft men echter niet meer gehad. Alles was ver zekerd. N ederlanderaohap door schijn'huwelijOB. De politie te Sit tard heeft aangehouden een ongeveer 85- jarige Duitsche vrouw, genaamd S., die door middel van het sluiten van een schijnhuwelijk met den Nederlander B. uit Sittard, getracht heeft het Neder landerschap te verkrijgen. De vrouw, afkomstig uit Boc'hum, hield verblijf te Sittard en stond daar ingeschreven in de registers van den burgerlijken stand al® ondertrouwd. Dit was op last van den ambtenaar van den burgerlijken stand bekend gemaakt in dagbladen, in Nederland en Duitschland verschijnend. Het huwelijk zou Vrijdag a.s. te Sittard worden voltrokken. Door het ijverig naspeuren der politie kwam aan het licht, dat de vrouw voorheen reeds meermalen over de Nederlandsche grens was gezet als ongewenschte vreem delinge, die een gevaar opleverde voor haar omgeving. Zij keerde echter steeds weer in Nederland terug. Thans trachte zij door het sluiten van een schijnhuwe lijk het Nederlanderschap te verkrijgen. De politie heeft dit huwelijk kunnen beletten. De vrouw is overgegeven, aan den grenscommissaris van politie te Heerlen en via dezen over de grens gezet. i Noodlanding van een Fransch sportvliegtuig. Zon dagmiddag omstreeks kwart voor vier is te Gorinchem op een weiland een Fransch sportvliegtuig, dat des middags te Schiphol met als bemanning alleen de bestuurder, was opgestegen en op weg was naar Antwerpen, gedaald. De bestuurder was door de laaghan gende wolken en slagregen de richting totaal kwijt geraakt en na eenige keeren over Gorinchem gecirkeld te hebben en het terrein te hebben verkend, besloot hij te dalen. De landing geschiedde zonder eenige hapering. Nadat de luchtreiziger was duidelijk gemaakt op welke wijze hij het best de richting naar Antwerpen kon vinden, be sloot deze weer op te stijgen. Evenals de daling geschiedde ook de start zonder eenige hapering. Een zwaan de dief. Een zon derlinge ontdekking deed dezer dagen een veehouder te Bodegraven. Eenige ochtenden achtereen miste de man een jonge big uit een pas gewor pen nest. Tot driemaal toe herhaalde zich deze diefstal, tot de veehouder er genoeg van kreeg en een oogje in het zeil ging houden. Het resultaat van deze speciale bewaking was, dat reeds den volgenden ochtend de dief op heeterdaad kon worden betrapt, maar de eigenaar van de biggen keek toch vreemd op, toen de roover... een zwaan bleek te zijn. Malversaties bij de werk verschaffing te Heenvliet. Dezer dagen is te Heenvliet de uitvoer der bij de werkverschaffing in den polder Heenvliet, van de Ned. Beide-Mij, ge naamd B. en wonende te Rotterdam, ge arresteerd, verdacht van verduistering van valschheid in geschrifte. Verdachte, die reeds vele jaren in dienst was bij de Ned. Heide-Mij, pleegde de malversaties, door op de loonstaten de namen van de tewerkgestelde arbeiders, die de werkverschaffing verlieten, door dat zij werk in het vrije bedrijf vonden, door te schrijven en frauduleus uren en verricht werk voor dezen te noteeren. Het arbeidsloon werd door verdachte ont vangen, waarvoor hij valsche handteeke- ningen op de loonstaten plaatste. Ook leverde verdachte vatoche formu lieren in, welke wekelijks door de te-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3