WPIGLEY AKKERTJES BETTY'S LIEFDE. AKKER.CACHETS Uit de Provincie JZUIVERT DEN MONDl Prinses Juliana en Prins Bernhard op het podium hadden plaats genomen sprak de heer G. de Vries Lentsch Jr als volgt: ,D'e groote eer valt mij te beurt, u allen welkom te heeten op de Amsterdamsche scheepswerf. Nu de dag van de plechtige te water lating van het prinselijk jacht „Piet Hein" ia aangebroken, wil ik mij in het bijzonder richten tot U, Koninklijke Hoogheden, de toekomstige eigenaars van dit jacht. Het is mij een groote voldoening, dat ook U aan onze uitnoodiging gevolg hebt willen geven en dat Uwe Koninklijke Hoogheid, de Prinses, zich hebt voorge nomen den doop en de te water lating van de „Piet Hein" persoonlijk te verrichten. Hoewel Uwe Koninklijke Hoogheid op vele wijzen Uwe hooge belangstelling hebt getoond, hebt U nog niet zooals Uwe Prin selijke gemaal, een persoonlijk bezoek aan het schip gebracht. U ziet de „Piet Hein" dus thans voor het eerst. Ik hoop van harte, dat de vluch tige indruk, die U van het schip krijgt, een goede zal zijn. Koninklijke Hoogheid, thans verzoek ik U eerbiedig, dit bijltje als geschenk van mij te willen aanvaarden ter herinnering aan dit oogeniblik, en hiermee de doop en te water lating van de „Piet Hein" te willen verrichten". Hierna ging de Prinses onmiddellijk over tot de tewaterlating. Met een kleine bijl sloeg H.K.H. de laatste beletselen weg, de champagneflesch zwaaide om laag en sloeg tegen den scheepsromp stuk. Nog een oogenblik bleef het jacht stil liggen, maar dan begon het zich te bewegen en vlot gleed het omstreeks vijf minuten over drie in steeds snellere vaart het Y in. Luid juichte het publiek, op de werf begon een sirene te loeien, an dere schepen in het Y namen 'het signaal onmiddellijk over en zoo plantte zich de welkomstgroet, waarmee de schepen het nieuwe koninklijke jacht in zijn element begroetten, snel over de geheele wijde watervlakte voort. Buiten kwam de „Piet Hein" snel tot stilstand, waarop het jacht langzaam naar den wal verhaald werd. Vervolgens sprak de heer mr L. J. A. Trip als volgt: Koninklijke Hoogheden, Nu uwe Koninklijke Hoogheid het als onderdeel van het nationaal huwelijks geschenk nagenoeg gereed gekomen jacht met den bij uitstek Nederlandschen en geëerden naam „Piet Hein" heeft wil len doopen, en den jeugdigen „Piet Hein" aan zijn element heeft toever trouwd, stel ik het op hoogen prijs als voorzitter van het uitvoerend comité voor het nationaal huwelijksgeschenk een kort woord te mogen spreken. Toen ik op 29 December 1936 de eer en het voorrecht had namens het Neder- landsche Volk het huwelijksgeschenk aan te bieden, moest ik mij noodgedwongen beperken tot de eerbiedige overhandiging van een oorkonde met de omschrijving van het geschenk en de bijbehoorendo teekeningen. Deze teekeningen gaven wel een indruk van hetgeen beoogd werd, doch tusschen het papier en de werke lijkheid lag nog een lange weg. Dat deze weg, die tot ons leedwezen nog eenigst- zins langer bleek dan wij hadden ge- J «I» Wordt U gekweld door ver schietende pij nen, soms in hoofd of aangezicht, dan weer in Uw ledematen? "AKKERTJES" hel- pen U daar vanaf, want die werken verrassend bij zenuw- Nederiandsch pijnen, rheumatische pijnen, Product spierpijnen, vrouwenpij nen, hoofdpijnen, kies- en tandpijn enGe proeft er niets vanl Per 12 stuks slechts 52 cent Volgens recept van Apotheker Dumont F E U I L L ETO N 25) —oi En nu betreurde Alwyn Keene het bijna dat zijn werk hem in Sunnymead geroe pen had. Hij wist, dat elke verdere ont moeting met Betty hem een marteling zou zijn, omdat hij in het vervolg achter beleefde gereserveerdheid zou moeten verbergen den storm, die in zijn hart woedde. Hoewel hij als medicus geleerd had, zich altijd te beheerschen, voelde hij nu dat deze inspanning zijn krachten te boven zou gaan, omdat hij zwak was als ieder ander ,mensch. Hoe zou hij, jaar in jaar uit .geduldig kunnen volhouden, steeds binnen het bereik te z\jn van haar lieve tegenwoordigheid, zonder ooit te mogen spreken van zijn verterende lief de voor haar, die als een vuur brandde in zijn ziel, kloppend in eiken polsslag van zijn aderen I En zou zijn schijnbare koelheid haar geen pijn doen? Zou ze hem nu gaan beschouwen als een grillig, onwaardig karakter, waarop men niet vertrouwen kan? Moe en uitgeput door zijn martelende gedachten wierp hij zich eindelijk geheel gekleed op den divan. De barmhartige slaap weigerde echter zich over hem te ontfermen en nieuwe pijnigende veron- hoopt, tot een goed einde werd gebracht, i daarvan mag ons oomité slechts een klein deel van de eer voor zich opeischon. Dit deel bestaat hoofdzakelijk hierin, dat wij geslaagd zijn in de keuze van voortreffe lijke medewerkers, die het werk inder daad hebben verricht. Namens alle deelnemers aan het hu welijksgeschenk, ik mag dus wel zeg gen namens het geheele Nederlandsche Volk, wil ik de hoop en tevens de over tuiging uitspreken, dat de „Piet Hein in alle opzichten aan de verwachtingen zal beantwoorden. Dat Uwe Koninklijke Hoogheden beslo ten hebben de zoozeer geliefde nationale watersport te beoefenen en ook in dit opzicht de eenheid van het Huis van Oranje en het Nederlandsche volk tot uitdrukking te brengen, stemt tot groote vreugde en voldoening. Het is de oprecht gekoesterde en innige wensch van het gansche Nederlandsche Volk, dat deze sport aan Uwe Koninklij ke Hoogheden algeheele voldoening moge schenken en dat het prinselijk jacht, de „Piet Hein", dus ons vaste vertrouwen niet zal beschamen en tot volle tevreden heid van Uwe Koninklijke Hoogheden zijn taak zal vervullen. Na deze toespraak werd de champagne rondgediend en liet het prinselijk echt paar zich de leden van het Nationale Comité, van de technische commissie, alsmede de personen, die een bijzonder aandeel gehad hebben in den bouw van het jacht, voorstellen. De Prins en de Prinses onderhielden zich met ieder hun ner afzonderlijk. Verder begaven zij zich nog naar het uiteinde der helling om een blik te werpen op het jacht, zooals het daar in het water lag. De Prinses heeft bij de tewaterlating van de „Piet Hein" tot den heer De Vries Lentsch gezegd, dat zij het een prachtig schip vond. „Ik ben er erg blij mee en ik ben verlangend het van bin nen te zien", zeide Hare Koninklijke Hoogheid. De Prins heeft zijn ingenomenheid met het vaartuig eveneens betuigd. Hij liet de twee werkbazen, onder wier toezicht het schip is gebouwd, bij zich komen en bedankte hen voor dit belangrijk stuk werk. Hij overhandigde beiden een en veloppe met inhoud, die mede bestemd is voor het werkvolk, dat aan den bouw van het jacht heeft gearbeid. Te ruim half vier namen de Prinses en de Prins afscheid om den terugweg naar Soestdijk te aanvaarden. Terwijl zij de werf verlieten, zongen de honderden toeschouwers der tewater- leiding het lied van Piet Hein. Vandalisme op het eiland Tholen. In 'de telefoonkahelbergplaats van den heer A. 'G. te Sint Annaland werd des nachts ingebroken, waarbij' verscheidene kabels zwaar beschadigd werden en het telefoonverkeer werd gestremd. Denzelf den nacht werden een partij' gereedschap pen vernield van de wer'ken aan de zee wering en meerdere werktuigen verbor gen. Onmiddellijk werd door de politie een uitgebreid onderzoek ingesteld, waarbij het mocht gelukken als daders aan te houden den 18-jarigen J. Q. en 'den 21- jarigen J. H., beiden uit de gemeente Stavenisse. De vandalen hebben een proces-verhaal gekregen. Scheldevlucht uitgesteld. De vierde Scheldevlucht, die Zaterdag van af het vliegveld Vlissingen zou plaats hebben, met alls tusschenlanding het vliegveld Haamstede, is in verband met de slechte weersomstandigheden uitge steld tot Zaterdag 21 Augustus a.s. Kanaal door Zuid-Beveland. Voor het kanaal door Zuid-Beveland waaraan zeer belangrijke verruimings- werken in verband met de drukke scheep vaart zijn uitgevoerd, zijn nieuwe voor schriften met betrekking tot de afmetin gen der op het kanaal toegelaten vaartui gen Vastgesteld. D!e grootste afmetingen der schepen mo gen zijn: lengte 100 m, breedte 15.75 m, derstellingen deden hem kreunen als in verscheurend verdriet. De mogelijkheid drong zich aan hem op, dat er een ander zou komen om de onvergelijkelijke bloem van haar schoonheid voor zich te pluk ken en zou zij dan niet gaarne gehoor geven aan de woorden van liefde en toe wijding, waarnaar ook haar meisjeshart toch verlangen moest en die hij haar zoo wreed onthouden had? Tot aan den morgen toe worstelde hij zoo met zichzelf prijsgegeven aan de diepste wanhoop. Moe en ellendig stond hij op en hij wilde niet naar de pastorie gaan, vóór hij zich geestelijk eenigszins hersteld zou hebben en zijn ziel haar evenwicht zou hebben teruggevonden. Aangezien Dr Bray bij een ernstigen pa tiënt was weggeroepen, kon hij zich moei lijk aan de dagelijksche visite onttrek ken, want waar de plicht hem riep, moest hij onverbiddellijk gehoorzamen. Zorg vuldig koos hij dat uur, waarvan hij wist, dat dan Betty gewoonlijk weg was. Hij wilde een ontmoeting met haar vermij den, want ze zou oogenblikkenlijk de el lende in zijn oogen lezen en hij zou het niet hebben kunnen verdragen, dat haar medelijden hem trachtte te troosten. De scherpe opmerkingsgave van tante Margaret hoorde maar al te duidelijk den mismoedigen klank in zijn stem en haar bezorgden blik zag de vermoeide lijnen om zijn oogen en zijn mond. Toen hij weer weg wilde gaan, vroeg ze met bij een diepgang van 0.20 m. Van vlotten mag de breedte niet meer zijn dan 7.50 m, bij een diepgang van 1 m. Vaartuigen, die breeder zijn dan 11 m moeten steeds de Oostelijke doorvaart van de Sohorebrug passeeren. Meer dan tien vaartuigen mogen niet door een stoomvaartuig worden gesleept, met bevoegdheid aan den hoofdingenieur directeur van den Rijkswaterstaat om dit aantal te beperken. Met de sluizen te Hansweert (Wester- schelde) en te Wemeldinge (Oostersehel- de) mag niet worden geschut, zoolang het buitenwater hooger staat dan 2.50 m bo ven N. A. P., of lager dan 2.50 m beneden N. A. P., of bij grooter verval bij keering met de vloeddeuren 2.75 m en bij keering met de ebdeuren 3 m. Voor stoomvaartuigen met een diep gang van meer dan 2 m tot 2.75 m mag de snelheid niet grooter zijn dan 150 m per minuut. Oude gevels van pleister ontdaan. Het stadhuis te Veere is kort geleden keurig gerestaureerd. Voor 'n monument zijn de aangrenzende perceelen echter een voorname factor, en deze nu lieten te wenschen, daar het stadhuis aan de lin kerzijde werd geflankeerd door twee ge pleisterde gevels. Eenigen tijd geleden is een van deze gevels van da. cementloag ontdaan en thans is ook aan den twee den gevel, die onmiddellijk aan het stad huis grenst, de oude kleurige baksteen we der te voorschijn gebracht, hetgeen een groote verbetering is, ondanks het feit, dat hij verscheidene verbouwingen ver schillende steensoorten blijken te zijn ge bezigd! Dit gebouw was voorheen eigendom van de gemeente en diende als voorbereidings school. Het is door het gemeentebestuur verkocht aan een particulier, onder voor waarde, dat het binnen zes jaar geheel in zijn oorspronkelijken toestand zal worden gerestaureerd. Later is deze bepaling ver zacht, doch op goede gronden mag wor den aangenomen, dat de nieuwe eigenaar den gevel in zijn ouden luister zal her stellen. (N. R. G.) Mosseleninvoer In België. Vanaf gisteren is het Koninklijk be sluit van '27 October 1936, betreffende den invoer van mosselen in België af geschaft en wordt de invoer van mos selen afhankelijk gemaakt van invoer vergunningen. DE DUBBELE MOORD TE VLISSINGEN. Het is begrijpelijk, dat er onder onze lezers groote belangstelling bestaat naar de daders van den moord op het echtpaar Lauwereins te Vlissingen in den nacht van 3 op 4 Maart 1937. Ons is echter me degedeeld, dat publiciteit hierover voors hands ongewenscht wordt geacht, en mis lukking van het ophelderen van deze zaak tengevolge zou kunnen hebben. Ons is tevens de verzekering gedaan, dat, zoodra de stand van 'het onderzoek dit toelaat, de noodige inlichtingen aan de pers zullen worden verstrekt. Middelburg. De ringrijderij van Vreemdelingenverkeer. Naai wij vernemen zijn voor de op 26 Augus tus te houden jaarlijksche ringrijderij in de Abdij te Middelburg uitgaande van Vreemdelingenverkeer 40 deelnemers in geschreven tegen verleden jaar 42. Men schrijft ons: Het schijnt ons niet onaardig toe in herinnering te bren gen, dat 't dezer dagen 335 jaar geleden is, dat alhier overleed een der Atjehsche vorsten: Sultan Abdoel Hamid (Aug. 1602). Het was 'tjaar der stichting van de Oost-Indische Compagnie, aan welke stichting was voorafgegaan de uitgave van „patenten" (open brieven) aan de vorsten in „Verren Lande", door onzen stadhouder „Maurits, Prins van Oranje, Graaf van Nassau, Catzenellebogen, Vi- anden en Dietz, Markies van Vlissingen en Veere, Gouverneur van het Hertog dom Gelderland en de Graafschappen Holland, Zeeland, Zutphen en de Heer lijkheid West-Friesland, Utrecht en Over ijssel, Admiraal en Kapitein-Generaal voor de geheele zee der Nederlanden". Deze patenten werden o.a. plechtig over, handigd aan Atjehsche vorsten en an- teere moederlijke zorg: „Mijn jongen, wat scheelt er aan vandaag? Mag een oude vrouw niet probeeren te helpen?" Een kleur van ergernis donkerde zijn wangen, dat het hem niet gelukt was zijn verdriet te verbergen en met een onver schillig gebaar wilde hij de zieke gerust stellen. Maar zacht drukte ze zijn hand tegen haar gerimpelde wang en glimlachend zei ze: „Je kunt gerust zijn, hoor. Niemand zal er iets van bemerken. Alleen het oog der liefde ziet zoo scherp, dat het lezen kan tot in de ziel en dat ze opmerkt wat een ander niet speurt. Je weet toch, dat ik je al gekend heb vanaf je prilste jeugd en zou ik het dan nog niet kunnen zien, dat je hart vol is van droefheid en ellende?" „U hebt gelijk", zei hij bitter. „Ik voel me ook ellendig en zie het leven vol donkerheid, maar ik wil niet van mijn pijn nog meedeelen aan u, die toch al zooveel lijden hebt te dragen. Ik zal de zwaarte van mijn geheim wel alleen torsen." „Ben je zeker, dat je dat alleen kunt?" vroeg ze angstig. „Zal een ander hart daardoor ook niet bedroefd en verlaten zich gevoelen?" „Dat hoop ik niet", zuchtte hij, „want dat zou de ellende nog veel grooter ma ken. Wilt u voor me bidden, tante Mar garet, en voor me vragen om sterkte en kracht, opdat ik eens zonder veel levena- dere grooten van Sumatra's noordkust. Gevolg hiervan was, dat vele dezer laat- sten zich lieten overhalen om op naar Holland terugkeerende schepen den tocht hierheen te maken ter nadere kennis making. Een dergelijk gezelschap peper koningen werd in evengenoemd jaar ont vangen door Prins Maurits, terwijl hij voor Grave lag, welke stad door hem belegerd werd. Daarna werden ook an dere steden van ons land door deze hee- ren bezocht, natuurlijk Amsterdam het eerst. Doch ook Middelburg kreeg een beurt. En het is dan ook bij die gelegen heid geweest, dat de 70-jarige Abdoel Hamid alhier overleed en begraven werd. Of zijn graf nog onder ons gevonden wordt, is schrijver dezes niet bekend. Goes. De collecte voor de Commissie van Samenwerking voor bijzondere noo- den bracht vorige week f 33.60 op. De Kon. Handboog Socië teit „J a c o b a van B e ij e r e n" al hier, welke jarenlang haar schietoefenin gen en concoursen 'hield op de steng op de Schengeweide, heeft deze wegens ge vaar voor de omgeving laten sloopen en een nieuwe steng, doch geheel van ijzer en beton, laten bouwen op het gemeente lijk sportterrein alhier, welke plaats door medewerking van het bestuur van de voetbalvereeniging „Goes" verkregen was. Zaterdag 21 Augustus a.s., des namid dags 2 uur zal de officieele ingebruik neming plaats hebben' door den burge meester van Goes, die het eerste schot zal lossen, en waarbij verschillende hee- ren, welke reeds meer blijk hebben gege ven met de vereeniging te sympathisee- den, tegenwoordig zullen zijn, waarna het groote jaarlijksche concours zal aanvan gen. Wolfaartsdijk. A a n r ij d i n g. Zon dagavond omstreeks 7 uur had in een bocht van den provincialen weg in den Heerenpoider alhier een aanrijding plaats tusschen een motorrijder en een dame met een kind achter op de fiets. Moeder en kind, alsmede een ander kind van het echtpaar, dat bij de man op de fiets zat en ook de motorrijder werden over den weg geslingerd. Aanvankelijk liet een en ander zich nog al gunstig aanzien, doch later klaagde de vrouw over hevige pijnen in een 'harer heenen. Ook de motorrijder bleek erger te zijn terecht gekomen dan men eerst daoht. Later zijn beiden per auto naar een geneesheer gebracht. De beide kinderen bleven vrijwel ongedeerd. Het echtpaar met de beide kinderen was afkomstig uit Noord-Beveland en de mo torrijder, de heer F. Lindenberg uit 'a-Hert ogenbosch. Heinkenszand. Zaterdag werd de ronde van Heinkenszand, gehouden onder de be palingen der N. W. U. Do prijzen werden gewonnen door de amateurs of beginne lingen: Augs van Tichelt te Zundert, A. v. d. Heijden te Wouw, J. B. Doorns te Neuzen; Doure te Ter Holen; en door de nieuwelingen: F. v. d. Zande te Halsteren, G. Buuren te Bergen op Zoom, J. Slabbe- koora te Dubbeldam, P. J. Maas te Roo sendaal, J. Traas te Rilland, G. v. Gestel te Roosendaal, A. Kloosterman te Kapelle Biezelinge; P. M. Pauwe te Baarland, J. Maas t9 Roosendaal. De lengte der ronde bedroeg 82 km. Baarland. Het op Zaterdagavond door de Goessche pijpers alhier gegeven con cert was in ieder opzicht een succes. De muziek was mooi. Er was veel publiek op de been ook uit omliggende gemeen ten en de speldjesverkoop beliep naar wij vernamen circa 300 stuks. 's Heer Arendskerke. Een goed idee. Dóór het bestuur der Oranjever- eeniging is een circulaire verzonden aan alle werkgevers op het dorp 's Heer Arendskerke en omgeving met verzoek om hun personeel ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Aug. a.s. des namiddags vrijaf te ge ven, opdat ook zij in de gelegenheid zul len zijn den verjaardag op eenigszins feestelijke wijze te vieren. Hansweert. Schip gekapseisd Het zeilschip „Nieuwe Zorg", schipper Versteeg, met een lading vlas van Co- lijnsplaat naar Axelsas is tijdens een he- strijd en vol berustende overgave zal kunnen zeggen: Ik beveel gerust mijn wegen, Al wat mij 't harte deert, Der trouwe hoed' en zegen Van Hem, die 'tal regeert. HOOFDSTUK XII. „Mijn schepen, die dobberen op de levenszee." Toen de winter aanstalten maakte tot vertrek en de zachte lenteadem de ver stijfde natuur langzaam deed ontwaken, scheen het alsof ook tante Margaret iets ontving van het nieuwe leven, waarmee de aarde zich tooide. Dag aan dag lag ze op den divan naast het raam en met gretige oogen sloeg ze gade het altijd terugkeerende wonder in de natuur, de herleving tot vreugde en schoonheid. Met bijna kinderlijke opgetogenheid zag ze hoe de knoppen aan boomen en strui ken begonnen te zwellen, hoe een teer groen waas zich spreidde over velden en heggen en dankbaar begroette ze de eer ste kleine crocusjes, die vroolijk de kop jes ophieven om in te drinken de zachte lentezonneschijn. De zieke aan het open raam stemde mee in in het danklied aan den Schepper, dat uitgejubeld werd uit kleine vogelkeeltjes en ze lokte haar ge vederde vriendjes, om ze uit haar hand te voeren. vige windvlaag in het schaar van Go- lijnsplaat gekapseisd. De bemanning kon het schip tijdig verlaten qn is te Golijne- plaat aan den wal gegaan. De sleepboot Zeehond" is van Wemeldinge uitgeva ren en juist toen deze bij het schip aan kwam liet de deklast los waardoor het schip weer overeind kwam. De „Zee hond" h^eft het schip toen vastgemaakt en te 'wemeldinge binnengesleept. De „Zeehond" zal bet schip naar zijn bestem ming sleepen. Kapelle. De heer A. van Wingen heeft bij het Koningsschieten vanwege de Handboogsociëteit „Willem Teil" het grootste aantal kleppen geschoten. Hij is dus voor 1937 Koningschutter (Koning). lerseke. De eerste o.estérs. Maan dagmiddag zijn de eerste oesters voor dit seizoen verzonden. De zending bestond uit 2750 stuks en was bestemd voor België. Kruiningen. Ernstig auto-onge- 1 u k. Zondagavond is even over de Thool- sche brug een auto van den weg afge reden. Ze sloeg over den kop en kwam in de sloot terecht. In de auto waren gezeten dhr v. Boven met zijn echtge- noote en zoon, allen van Kruiningen. De bestuurder P. was blijkbaar het stuur kwijt geraakt. Dhr v. B. brak een been en de vrouw kreeg een geblesseerden arm, terwijl de zoon en bestuurder eveneens hoofdwonden en schrammen bekwamen, v. B. en diens zoon zijn in het ziekenhuis te Bergen op Zoom opgenomen, terwijl de vrouw en bestuurder na verbonden te zijn huiswaarts konden keeren. De auto was deerlijk gehavend. Bruinlsse. Onweer. Tijdens een he vig onweer, dat zich Vrijdagavond hoven deze gemeente ontlastte, sloeg de blik sem in bij dhr P. M., echter zonder brand te veroorzaken. Het onweer ging gepaard met een stortregen, zoodat de rioleering het water niet spoedig genoeg kon ver werken. Het gevolg was, dat verschillen de straten blank stonden, terwijl het water ook eenige woningen is binnen gedrongen. Colijnsplaat. Onweer. Vrijdagavond ontlastte zich boven deze gemeente een buitengewoon zware regenbui, die aan een wolkbreuk deed denken. De riolen en putten konden het vele water niet verwerken, zoodat op vele plaatsen alles blank stond. Bij vele laagstaande wonin gen stroomde het water naar binnen. Axel. Gemeenteraad. Zater dag kw'am de Raad bijeen. 'Het subsidie aan de Bijz. Bewaarscho len ontmoet bij Ged. Staten bezwaren. De subsidie is door den Raad per leerling op f 12,50 bepaald. Ged. Staten en de meer derheid van B. en W. wilden het op f 10 stellen. Dhrn Hamelink, De Ruijter e.a. hadden ernstige grieven tegen de houding van Ged. Staten. Ook weth. Oggel, die opmerk te, dat tegen den bouw van een nieuw stadhuis door dit College geen bezwaar werd gemaakt. Met 10 tegen 3 st. werd op voorstel van dhr De Ruijter besloten voet bij stuk te houden en het bedrag van f 12,50 te hand haven. Tégen stemden dhrn 't Gilde, De Jonge en weth, Van Bendegem. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werden de kosten per leerling op de Op. school bepaald over 1935 op f 10,88. Bij de rondvraag bepleitte dhr v. d. Bilt verlaging der gasprijzen door eco nomischer beheer. Dhr 't Gilde kwam andermaal terug op de onbillijkheden die bestaan t.o.v. de loo- nen in de Rijkswerkverscbaffing in bet waterschap Hulster- en Axeler- Ambacht. De arbeiders uit Vlissingen verdienen voor gelijksoortig werk f 17, die uit Sou burg f 16, die uit Sas van Gent f 1415, terwijl de Axelaars gemiddeld beneden de f9 blijven. PER PAKJE 5 CT. f 1 DE VOLMAAKTE KAUWGOM f HR-22 Betty lachte dikwijls om haar kinder lijke vreugde nu de lente haar intocht hield, maar verontschuldigend klonk het: ,,'t Is waar, lieve kind, dat ik zoo erg veel houd van de lente, omdat ze voor mij zoo'n duidelijk symbool is van een nóg heerlijker wedergeboorte. Ik hoor zoo dikwijls van jonge menschen de be wering, dat de herfst met zijn betoove ring van kleurenspel en tintschakeering van scheidende zomerpracht, het mooi ste jaargetijde is. Maar als je eerst oud geworden bent, dan begroet je met blijd schap het jaargetijde van de hoop, van zang en vroolijkheid, omdat je daarin ziet een beeld der wedergeboorte, een af schaduwing van het eeuwige leven en een belofte voor de zalige heerlijkheid, die daarboven ons wacht Je kent toch ook de woorden: ,,'k Voel in mijn hart geen angst en geen verschrikking meer, Als ik denk, dat eens ik aan de doods rivier zal staan, En overvaar naar 't Hemelsch land, waar Jezus, onze Heer Me wacht, met allen, die me reeds zijn voorgegaan. Ik minde wel deez' aard, die lief en leed me bracht, Maar blij ga ik door den dood naar 't heil dat ginds me wacht." CWordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2