Moderne slavernij in Rusland. De spanning in het verre Oosten. Rechtszaken. Laatste Berichten Telegrammen Land- en Tuinbouw ALLËÏB DEZE VLUCHTHEUVELS den slager gezegd, dat hij niet van het oude vleesch, dat hij in voorraad had, mag verkoopen. De verkoop van nieuw vleesch kan echter gewoon doorgaan. (Vierhonderd duiven vergiftigd. Stefani meldt uit New York, dat de politie een oude vrouw zoekt die de duiven in het Centraal Park heeft gevoerd met vergiftigd meel. De duiven, die er van aten waren bijna op slag dood. Een chemische analyse van het meel bracht aan het licht, dat in de magen van de vogels strychine aanwezig was. Er zijn ongeveer 400 duiven door de giftmeng- ster gedood. Fietser door auto ge grepen. De 55-jarige wielrijder W. K. Sc'h. te Beek (L.) is op weg naar zijn woning te Beek, op den rijksweg, welke een voorrangsweg is, bij 'het kruispunt GeverikGeulle door een personenauto aangereden en tegen den grond gesmakt. Met een hersenschudding en een schedel- basisfractuur is het slachtoffer na'ar het ziekenhuis te Sittard vervoerd. Zijn toe stand is zorgwekkend. 'Kindje verdronken. Gis termiddag is het 2M-jarig dochtertje van de familie R. te Kielwindeweer in een onbewaakt oogenhlik in het Kieldiep ge raakt. Hoewel de kleine vrij spoedig op het droge werd gebracht, moest een te hulp geroepen geneesheer den dood con- stateeren. Oude man verongelukt. Woensdag tegen het middaguur is op den Graafschen weg te 's-Hertogenbosch de 84-jarige M. door een achteruit rijdenden wagen gegrepen. Een been van den on gelukkige werd geheel versplinterd. De man ia naar het ziekenhuis overgebracht waar hij eenigen tijd later is bezweken. Oneerlijk brievenbestel ler. Op het postkantoor te Hilversum is een brievenbesteller op heeterdaad be trapt door een. verdekt opgestelden re chercheur bij 'het ontvreemden van een postpakket, inhoudende een kistje siga ren. Men hoopt hiermede een reeks van postdiefstallen, welke op het postkantoor te Hilversum reeds geruimen tijd be merkt zijn, te hebben opgehelderd. i Brand op een korenveld Te Schaesborg (L.) zijn op het koren veld van den landbouwer T. ciroa 360 graanschoven een prooi der vlammen ge worden. De brand is ontstaan doordat een negenjarig ventje met lucifers aan het spelen was. Overval op een dokter. Dins dagavond omstreeks 8 uur werd er bij een dokter op het Oranjeplein te D'en Haag gebeld en daar hij alleen thuis was, deed de dokter zelf open. Er ston den twee mannen voor de deur, die, na dat zij binnen waren gelaten, den dokter aanvielen, mishandelden en hem van f 30 beroofden. De daders wisten daarna de vlucht te nemen. De dokter bekwam eenige niet ernstige verwondingen in hel gelaat. Ergerlijke baldadigheid. Den laatsten tijd komen bij de politie te Breda vrijwel dagelijks klachten binnen over baldadigheden van opgeschoten jon gens, Dinsdagavond heeft een aantal jon gens kans gezien de spoorwegrails bij den Slingerweg over een afstand vari eenige meters met keien te bedekken Toen dit gemerkt werd, naderde juist de trein, die om 7 uur 0.0 uit Lage Zwa luwe te Breda aankomt, zoodat men geen gelegenheid meer had de steenen te ver wijderen. De trein reed er dan ook over heen, hetgeen gepaard ging met zulk een geweldigen klap, dat de omwonenden uil hun huizen kwamen toesnellen. Zoo vele steenen waren op de rails gelegd, dat de machinist op de zware machine een ste vigen schok voelde. De politie stelt een onderzoek in. Oude munt gevonden. D'e 'heer E. de Vries heeft bij werkzaamhe den aan de wegverbetering Bergum Quatrebas (Friesl.) een oude munt ge vonden, iets grooter dan een gulden, wel ke dateert van het jaar 1174. i—Prakt ij k van 90,000 patiën ten. In een zitting van het Lagerhuis is onlangs medegedeeld, dat in Nigeria het groote E'ngelsche gebied in West Afrika slechts 224 medici werkzaam zijn, hetgeen wil zeggen, dat er slechts één arts is op circa 89500 bewoners. Er is wel geen medicus in Europa, die op een dusdanig groote praktijk zal kunnen bogenl 1 R°°r gieren aangevallen. Ben jongeman, die aan het zwemmen was in het meer Beychesir, bij Istanboel, is plotseling aangevallen door eenige tientallen gieren. De jonge man, tot zijn geluk een goed zwemmer, moest ge ruimen tijd onder water zwemmen om aan de aanvallen te ontkomen, maar tel kens als hij boven kwam om adem te schepen, stortten zij' zich op hem. Na een worsteling van drie uur bereikte hij een klein eilandje, waar hij zich in een Spot kon verschuilen. Hij werd tenslotte bevrijd door familieleden, die per boot kwamen aangesneld en de gieren met geweerschoten verjoegen. Een paard als autopas sagier. Gisteravond heeft zich bij Oss een merkwaardig ongeluk voorgedaan dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. De paardenhandelaar H. van Vlijmen te Oss had in het naburige Alphen een paard gekocht dat hij per vrachtauto, waarin hij! met zijn zoon had plaats ge nomen, huiswaarts liet vervoeren. Op den Oyenschenweg onder Oss werd het paard dat in den laadbak stond, plotseling schichtig. Het rukte zich los en trapte de cabine ln, sprong vervolgens over de cabine en motorkap op den weg, waar het met gebroken nek bleef liggen. De inzittenden sprongen uit de rijdende auto, waarbij! de heer v. V. in een mod dersloot en zijn zoontje op het doode paard terechtkwam. De chauffeur had nog de tegenwoordigheid van geest de auto juist voor het paard tot staan te brengen. Vader en zoon waren licht ge wond. De auto was zwaar gehavend. Messengevecht te Gro ningen. Gisteravond had in het Noor derplantsoen te Groningen een ernstige vechtpartij plaats tusschen den 24-jari- gen D. V., uit Amersfoort en den 25-jari- gen M. E. uit Groningen. Het mes werd getrokken en V. kreeg een steek in den bovenarm, terwijl E. ernstige wonden aan pols en handen opliep. Er bestond tusschen beiden een veete die in Amersfoort, waar ook E. vroeger woonde, was ontstaan. Gisteren kwam V. in Groningen voor familiebezoek, doch ging tevens naar de woning van E. om daar zijn wrok te luchten. Zij besloten toen de zaak in het plant soen uit te vechten. Dfe politie heeft het tweetal, nadat de politiedokter hen had verbonden, in ver zekerde bewaring gesteld. Te sterk geremd. Tusschen Spannum en Wommels is een ernstig on geluk gebeurd. Met groote snelheid reed daar een onderwijzer uit Holwerd met een auto over een brug, zonder te rem men. Toen hijl bij de helling neerreed, kon hij vermoedelijk de auto niet meer hou den. Hij! remde nu zeer krachtig, tenge volge waarvan een band sprong en de auto een twintigtal meters verder, na om de as te zijn gedraaid, tegen een boom botste, en totaal werd vernield. De be- Btuurder liep snijwonden op. Met de twee mede-inzittenden, een 30-jarige en een 54-jarige dame, was het erger ge steld. Per ziekenauto werden de ernstige gewonden dadelijk naar het Diaconessen- huis te Leeuwarden vervoerd. Verduistering van 3000 gulden. De politie te Hilversum 'heeft wegens verduistering in dienstbetrekking aangehouden den 28-jarigen G. P. S. al daar. Hij wordt er van verdacht, zich goe deren van zijn patroon te hebben toege- eigend tot een bedrag van ongeveer f 3000. S. was als loopknecht in dienst bij' de firma v. E., een meubelhandel op den Koninginneweg en vervoerde dagelijks groote hoeveelheden meubilair, tusschen het magazijn en de pakhuizen der firma en naar de klanten, die 'bestellingen had den gedaan. De patroon, die den man vol komen vertrouwde, heeft daarbij aanvan kelijk nooit eenige aanleiding gevonden, hem met eenige nauwlettendheid te con troleeren, zélfs al werden er herhaalde lijk artikelen vermist. Deze verdwijningen uit den voorraad gingen echter regelmatig door en namen in aantal en omvang toe. Ten slotte viel de verdenking onvermijdelijk op S. De heer v. E. deed aangifte bij de politie en deze nam de zaak in onderzoek. Bij1 een huiszoeking in de woning van verdachte werden verschillende van diefstal afkom stige voorwerpen terug gevonden. Het onderzoek is nog in vollen gang en er bestaat dus nog geen volledige zeker heid over de definitieve grootte der ver duisteringen, maar op grond van voor- loopige berekeningen is reeds komen vast. te staan, dat S. in den laatsten tijd zijn werkgever voor niet minder dan onge veer drie mille heeft benadeeld. DE WERKLOOZE ONDERWIJZERS. En de maatregelen om hen te helpen. Over de manier, waarop de Regeering iets voor de werklooze onderwijzers, ge naamd akte-houders, wil doen, is Ons Orgaan van de C'hr. georganiseerde belastingambtenaren slecht te spreken. „'t Ligt in de bedoeling om mannelijke aktehouders tusschen 21 en 35 jaar aller eerst in aanmerking te doen komen, en wel voor bepaalde, uiteraard meestal ad ministratieve betrekkingen in den over heidsdienst, wanneer bij vacatures daarin voorziening plaats zou moeten hebben uit particulier gegadigden. Al aanstonds stuit men op dit bezwaar, dat er voor dit soort betrekkingen naast de werklooze actehouders nog talloos ve len zijn die een diploma of iets derge lijks hebben, hiervoor speciaal zijln op geleid en eveneens werkloos zijn. Om nu de onderwijzers te helpen wor den deze mensohen, die speciaal voor dit soort betrekkingen zijn opgeleid, van de lijlst van sollicitanten verdrongen en moe ten ze plaats maken voor een groote groep van personen, die voor een geheel andere werkkring zijn opgeleid. We meenen ook, dat de maatregel van de regeering afkeuring verdient, waar nog bijl komt, dat men voor verschillende overheidsbetrekkingen blijkbaar niet erg kieskeuiig meer is in het zoeken naar de meest bruikbare personen. De capitulan- tenregeling was blijkbaar nog niet, vol doende; thans doet men er nog een schepje op." Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van het Motor- en Rijlwiel- reglement of van de Motor- en Rijlwiel- wet: A. H. Et. te Middelburg 2 maal f2 of 2 maal 1 w. t.sch.; J. R. te Heinkens- zand f 5 of 5 d. h.;. J. A. te Aardenburg f 1 of 1 d, h,; M. E. te Biggskerke f2 of 2 d. h.; P. B. te Middelburg f0.50 of 1 d. h.; T. J. O. te Rotterdam f 5 of 5 d. h.; H. L. te Ossendrecht, B. v. V. te Vlissin- gen ieder f2 of 2 d. h.; L. S. te Goes f5 of 5 d. h.; J. O. te Wemeldinge f 20 of 10 d. h.; G. B. te Lieven (Fr.) f 1 of 1 d. h.; A. J. L. te Middelburg f2 of l w. t.sch.; L. v. D. te 0: en W. Souburg f 2 of 2 d. h. Zich in kennelijken staat van dronken schap. op den openbaren weg bevinden: G. B. te Rotterdam f 10 of 10 d. h.; M. K. te Sbhore f 10 of 10 d. h.; M. J. W. te Rotterdam gedom. f 15 of 15 d. h. Dieren vervoeren op noodeloos kwel lende wijze: J. de V. te Ovezande: f 10 of 10 d. h. Loopen over eens anders grond waar van de toegang is verboden: A. T. te Vlis- singen: geen straf; M. H. te Middelburg f 0.50 of 1 d. h. Zonder waarschuwing als schipper van een vaartuig een sluis binnenvaren ten tij'de dat de doorvaart verboden was: H. V. te Groningen gedom. f5 en f 10 of 5 en 10 d. h. Als schipper niet in acht nemen de wettelijke voorschriften vastgesteld tot voorkoming van aanvaring of afdrijving: J. t. G. te Neuzen f 7,50 of 5 d. h. Als schipper gedurende den tijd dat het sein wordt vertoond aangevende dat de vaart door een draaibrug (beweegbare spoorwegbrug) niet is toegelaten zonder vergunning van den brugwachter de brug te dicht naderen: F. J. H. gedom. te Dordrecht f20 of 10 d. h.; J. G. J., ge dom. te Antwerpen: vrijspraak. Als vader van een kind waarvoor hij aansprakelijk is niet zorgen dat het kind de school waarop het is ingeschreven en geplaatst geregeld bezoekt: J. M. de L. te Hansweert f 5 of 5 d. h. Afleveren of doen afleveren van boter welke een te laag vetgehalte bezit: G. J. v. d. D. te 's Heerenhoek f 10 of 10 d. h.; J. G. te Hieinkenszand f 7,50 of 5 d. b. In de gemeente Krabbendijke aan den voet van den Scheldedijk kreukels rapen: A. A. te Hoogerheide f3 of 3 d. h. In de gemeente Middelburg op den openbaren weg een handkar onbeheerd laten staan: J. de K. te Middelburg f 0.50 of 1 d. h. In een gemeente zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders waren andere dan gedrukte stukken te koop aanbieden: P. R. to Kruiningen f 1 of 1 d. h,; Th. W. L, M. te 's Gravenhage f 1 of 1 d. h.; W. H. H. te Utrecht f 3 of 3 d. hecht. Plagen in de lucht. Krijgs- raad eiseht strenge straf. A. v. H., uit Hoorn, 23 jaar, reserve-sergeant- leerling-vlieger van de Luchtvaartafdee- ling te Soesterherg, vloog op 24 Juni 1.1. boven Aalsmeer. Bij het inhalen van een ander vliegtuig doo'k hij er scherp onder door en trok vlak voor den neus van die vliegmachine op. De andere vliegenier werd daardoor plotseling gedwongen zijn vliegtuig scherp op te trekken. Een ander had hetzelfde eens geleverd aan beklaagde en nu wilde hij ook eens zoo'n streek uithalen. De president van den Krijgsraad, Mr W. van Lanschot, wees zeer ernstig op het gevaar van zoo verregaande roeke loosheid. Ook de auditeur militair Mr van Rijckevorsel laakte de houding' van beklaagde en wilde er een strenge cor rectie voor eischen: f 100 boete en voorts een voorwaardelijke boete van f 10 met ontzegging van het vliegbewijs voor den tijd van zes maanden. Be verdediger Mr E. Sassen, Den Bosch, pleitte clementie en wees op de gevolgen voor beklaagde, die bij' ernsti- gen straf de kans om bij de K. L, M. te worden ingelijfd, wel zeer gering ziet worden. Vonnis van den Krijgsraad f 50 boete. Menschen als vee verhandeld. Ondanks alle Sovjet-propaganda, welke de wereld overstelpt met verhalen over het paradijselijk bestaan in den Russi- schen heilstaat, blijkt de werkelijkheid in het land van Stalin, waaromtrent nu en dan authentieke bericht/en tot de buiten wereld doordringen, heel wat minder rooskleurig dan zij wordt afgeschilderd. Aan de Maasbode ontleenen wiji het relaas over de onmenschelijke behande ling, die de Russische autoriteiten poli tieke gevangenen doen ondergaan en waaruit blijkt, dat in onze moderne twintigste eeuw menschen op groote schaal als vee verhandeld worden. 'Het 80 voet hooge standbeeld van Ja goda, dat korten tijd geleden nog den treurigen roem van deze figuur tentoon spreidde, is onlangs met dynamiet opge blazen. Jagoda, eens het hoofd van de wijd vertakte Ogpoe en de uitvinder van een middel, om politieke gevangenen als vee te verkoopen, is gevallen en men weet niet, of hij al vermoord is of nog in de communistische gevangenissen zucht. D'e schandalen rond zijn figuur hebben zelfs de Sovjet-rechtbank een oogenblik met verbazing geslagen. Jagoda had aan het oentraal uitvoerend comité een plan voorgelegd, om gevangenen te gebruiken voor openbare werken. Juist in dien tijd werd bet Baltische-Witte Zee-kanaal ge graven, zijn er electriscbe centrales ge bouwd in de wildernissen van Siberië en duizenden mijlen spoorweg aangelegd door dorre woestijnen en werd begonnen met bet graven van bet Moskou-Wolga- kanaal. De financieele organisatie was in ban den van Jagoda. De administratie van de concentratie-kampen verkocht de ge vangenen volgens contract. De prijs voor deze slaven varieerde van 200 tot 400 roebel voor een ingenieur of mecanicien, 50 tot 100 roebel voor een geschoold werkman en 10 tot 20 roebel voor een gewonen arbeider of boer. Volgens Jagoda's systeem behoefden de koopers hun gevangenen niet terug te bezorgen, als het werk beëindigd was en gaf de staat een subsidie, om de slaven te onderhouden. Deze subsidie werd ge geven volgens de officieele gevangenis- lijsten. Dat wil dus zeggen, dat, als er gevan genen tijdens de werkzaamheden gestor ven waren, deze uitkeering toch aan de koopers werd betaald, zoodat dit bedrag zuiver winst was. Het was dus zaak om zooveel mogelijk menschen bij het beëin digen van de werkzaamheden te laten omkomen. Het aantal menschen, dat aldus het slachtoffer is geworden van de hebzucht der Sovjet-potentaten, is niet te tellen. Sommige gevangenen, die naar Finland ontvlucht zijn, schatten het aantal man nen, vrouwen 'en kinderen, dat hij' de werkzaamheden aan het Witte-Zee- kanaal gestorven is op 200.000. Na de ontzaglijke „sterfte" onder de gevangenen, die werkzaam waren bij' den aanleg van den Baikal-Amoer-spoorweg (B. A. M.), die een complete technische mislukking werd, vond Jagoda de plan nen uit voor het Moskou-Wolga-kanaal, om de sovjet-hoofdstad tot een eerste haven te maken van de Kaspische Zee. Dit kanaal, dat onlangs voor een groot gedeelte plechtig in gebruik is genomen, heeft bijna geien beteekenis voor den han del, daar de 'hoofdstad voldoende spoor wegverbinding beeft met de Wolga-ge- bieden. Onder normale omstandigheden waren de kosten van dit werk te hoog en daarom gebruikte men maar „slaven", wier aantal op 55.000 geschat kan wor den. Het Moskou-Wolga-kanaal werd naar Jagoda genoemd. Aan den ingang bij Moskou staan reusachtige standbeelden van Lenin en Stalin, terwijl zich op de plaats, waar het kanaal samenkomt bij •de Wolga, een tachtig voet hoog beeld van Jagoda verhief. Nu do commissaris in ongenade is ge vallen, is zijn beeld met dynamiet ver nield. En aldus kwam een einde aan den roem van dezen slavenjager uit de twin tigste eeuw. Middelburg. Met de boot Breskens Vlisisiugen zijn heden 4400 passagiers en 197 auto's overgezet, tegen verleden jaar op denzelfden Donderdag resp. 3800 en 175. Vlissingen. Zoeklichtoefenin- g e n. Woensdagavond tegen 10 uur was het een heele drukte op den Boulevard in de omgeving van het standbeeld van de Ruyter. Mede uit huis gelokt door den heerlijken zomeravond, waardoor een ver blijf op den Boulevard te prefereeren was boven de bedomptheid van de huiskamer, was het publiek in grooten getale daar heen getrokken om te kijken naar de zoeklichtoefeningen, die aldaar werden gehouden door het detachement kust- artillerie Walcheren, in samenwerking met de genietroepen en de marine. Ruim 1 uur begon het zoeklicht, dat aldaar was opgesteld, te werken «n werd de Schelde afgezocht. Een drukke scheep vaart maakte een en ander des te aan trekkelijker, want telkens opnieuw werd een schip gevangen in de felle lichtbun dels en kon men van af den Boulevard alles op het schip onderscheiden. Doch om deze schepen was het niet te doen, het ging juist om de marineschepen, die zonder toplichten op de Schelde voeren. Na een tijdje met het licht gemanoeu vreerd te hebben, werd zoo'n schip ont dekt en niet meer losgelaten. Weldra werd assistentie verkregen van de andere zijde, n.l. van den Eilanddijk, waar even eens een zoeklicht stond opgesteld, en plots daverden de kanonschoten van de stukken, die stonden opgesteld op den Oranjedijk. Plotseling volgde een vroolijk inter mezzo. Daar er met los kruit geschotlen werd, veroorzaakte dit een rosse gloed. Vanaf den Boulevard geleek het precies alsof er in de omgeving van de haven een felle brand was uitgebroken. Dit werd onmiddellijk opgemerkt en in minimum van tijd was de Boulevard nagenoeg ge heel ontvolkt. Een brandweerman ver wijderde zich eveneens op een bolletje en rende naar het politiebureau, waardoor ook deze instantie in werking trad. Het bleek dan ook, dat de kruitdamp allen had bedot, waardoor de rust spoedig terugkeerde. Intusschen duurden de oefeningen voort, zeer ten spijt van de talrijke moe ders van kleine kinderen, die door dit kanongebulder in bun slaap werden ge stoord. Vooral in de naaste omgeving staan de huizen bij dit schieten te dreu nen op hun grondvesten. De bewoners daarvan moeten zich echter maar troos ten met de gedachte, dat het gelukkig geen ernst is. (D. v. Z.) Prins en Prinses Tsjitsjiboe. D'EN HAAG. De gezondheid van Prins en Prinses Tsjitsjiboe is thans van dien aard, dat het Japansche prinselijk paar heeft besloten Vrijdagavond te vertrek ken met ais reisdoel het Gründewald. Boter-noteering. DEN HAAG. De boternoteering Kopen hagen is vastgesteld op f 0,89. Aan bloedvergiftiging gestorven. IJMUIDEN. In het ziekenhuis te IJmui- den is gisteravond overleden de 28-jarige J. v. d. Plas te Katwijk aan Zee, die des middags met een politievaartuig aan wal was gebracht. Hij had, aan boord van de logger K. W. 42 op de Noordzee een bloedvergiftiging opgeloopen, doordat hij zich aan een staaldraad had gewond. Hij laat een weduwe met een kind achter. De „zuiveringsactie" der Japansche troepen. Hevige strijd om Nankau. Tegenstrijdige berichten. TOKIO. „Domei" meldt, dat de „zui veringsactie" van het Japansche garni zoen in Noord-China, te weten in het gebied van Peking en Tientsin in vollen gang is. TOKIO. Het Japansche garnizoen in Noord-Ghina deelt mee, dat het zijn troe pen is gelukt 'bij de gevechten rondom Nankau het station in te nemen. TOKIO. Het Japansche garnizoen te Tientsin heeft meegedeeld, dat Nankau vandaag tegen den middag zou worden ingenomen. De Minister van oorlog heeft Prins Konoye laten weten, dat nabij deze stad de vijandelijkheden met het centrale leger zijn geopend. De Minister-President en zijn minis ters hebben hierover een uur lang in het grootste geheim geconfereerd. SHANGHAI. Volgens de Chineesche bladen is de felle aanval van de Japan ners op Nankau gestuit op krachtiglen weerstand der Ghineesche troepen. Aan beide zijden zijn de verliezen groot. SHANGHAI. Het spoorwegverkeer tus schen Shanghai en Nanking is geheel gedesorganiseerd en belangrijke troepen- afdeelingen zouden op weg zijn naar Shanghai. De Chineezen leggen ijlings loopgra ven rondom Shanghai aan en richten prikkeldraadversperringen op. Toch verlaten steeds meer burgers do zóne waar het gevaar het grootst is. SHANGHAI. De eerste burgemeester •van Shanghai heeft den Japanschen be velhebber medegedeeld, dat hij zijn eisch tot terugtrekken der Chineesche gendar merie niet kan inwilligen. Intusschen rukken de strijdkrachten van beide 'kanten verder op. NANKING. Aan Asahi wordt gemeld, dat de Ghineesche regeering voornemens zou zijn aan het consulaire corps de in stelling van een centrale zóne voor het gebied van Shanghai voor te stellen. Tegelijkertijd zou Ghina mededeeling willen doen van zijn voornemen zich ge wapenderhand tegen de Japansche re presaille maatregelen te verzetten, zelfs in de bepaalde zóne's van Shanghai, die na de Ohineesch-Japansche wapenstil stand van 1932 voor de Ghineesche troe pen verboden terrein zijn. SHANGHAI. De spanning neemt hier van uur tot uur toe als gevolg van de ontscheping van Japansche versterkin gen, welke zijn aangevoerd met de gis teren aangekomen oorlogsschepen. De Japanners houden hun plannen geheim, doch volgens Reuter doen hard nekkige geruchten de ronde, die er op wijzen, dat transportschepen met troepen naar Shanghai onderweg zijn. DE NANKING-REGEERING OVERWEEGT DE ECONOMISCHE BETREKKINGEN MET JAPAN TE VERBREKEN. SJANGHAI. Volgens welingelichte krin gen in Ghina zou de Nanking-regeering overwegen alle economische betrekkingen met Japan te verbreken. Morgen zal een verklaring in dien zin worden gepubli ceerd. Chineesche bevolking! vlucht uit Sjangihal SJANGHAI. Op grond van geruchten over het openen van de vijandelijkheden door de Japanners, is gisteravond een pa niekachtige vlucht der Ghineesche bevol king uit de Noordelijke deelen der stad begonnen. Cholera-epfdemie te Hongkong. LONDEN. Uit Hongkong wordt ge meld, dat daar een cholera-epidemie is uitgebroken. Op 10 Augustus telde men 59 gevallen, waaronder dat van een. Europeesch kind. groen Alleen vluchtheuvels met groen lichtgevende verkeer»- zullen mog men links of rechts voorbijrijden! alle andere ^graea altijd ter rechterzijde. L1HKS OF RECHTS PASSE E RE N fftlA AKKERBOUWCENTRALE EN ARBITRAGE. Zonderlinge houding jegens bietenbouwer. Onlangs is melding gemaakt van een beslissing der Crisis-Arbitrage Commis sie, n.l, dat zij zich, als gevolg van een

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3