De controle op verlichting rijwielen en motorrijwielen. van BETTY'S LIEFDE. Uit de Provincie. Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws in, n en I. Niet alleen militairen «tonden naar de verrichtingen van het vliegtuig te kijken, er was ook een troep Engelsche padvin ders nabij het vliegveld, die een dagje uit waren en op Soesterberg zouden worden onthaald. Verder was er veel publiek, dat eensdeels naar het vliegen, anderdeels naar de padvinders kwam kijken. Voor de oogen van al deze menschen is het ongeluk gebeurd. Hulp was spoedig aan wezig, doch mocht niet meer baten. Toen het ongeluk gebeurde was het vliegtuig reeds eenigen tijd in de lucht. De bestuurder had met succes eenige stunts uitgevoerd, en was weer tot een hoogte van 2000 M. gestegen, om van daar uit een steile duikvlucht te maken. Toen Baumann het vliegtuig weer recht trok, zag het publiek, dat er enkele on derdeelen van het vliegtuig afvlogen. Ver ondersteld werd evenwel, dat de bestuur der er nog in zou slagen het vliegtuig veilig neer te zetten, omdat hij nog eeni ge oogenblikken op een hoogte vein 150 M. recht door vloog. Tot groote ontsteltenis der duizenden zag men kort daarop het vliegtuig in een vrille raken en eifglijden. Het geraakte op den grond in brand en qfschoon do hulpdienst spoedig met schuimbluschtoe- stellen aanwezig was, kon men de vlam men niet meer dooven. Korten tijd later was er van het vliegtuig niet meer dan een rookende puinhoop over. Vermoedelijk hebben noch de bestuur der noch de werktuigkundige iets be merkt van het feit, dat het vliegtuig na de duikvlucht eenige stukken verloor. Beiden zouden op slag zijn gedood. D'e bestuurder was door den schok uit het vliegtuig geslingerd. De werktuig kundige zat nog op zijn plaats. Zij moe ten reeds zijn overleden toen het vuur uitbrak en alles in vlammen hulde. Op enkele honderden meters van het hekwerk, waarachter het publiek da ver richtingen van het nieuwe vliegtuig volg de, is het terechtgekomen. Het spreekt vanzelf dat ieder zeer onder den indruk was en ook de Engelsche padvinders, die zich voorgesteld hadden een prettigen dag te zullen hebben, waren zeer ge schokt. Zij zijn dadelijk daarna naar huis gegaan. Het vliegen is voor den verderen dag afgelast en de loodsen werden gesloten. De resten van het verongelukte vliegtuig zijn in beslag genomen voor een nader onderzoek naar de oorzaak. Aan den heer A. Wisse te Goes, voorheen te Anna Jacobapolder, gemeente St Philipsland, is bij Kon. Besluit op zijn verzoek eervol ontslag verleend als dijk graaf van het waterschap Rumoirt. Middelburg, De Middelburgse he Padvinders weer thuis. Gistermiddag kwamen met den trein van 5,21 alhier aan de ongeveer 20 padvin ders, die Donderdag 29 Juli naar Voge lenzang waren vertrokken om deel te ne men aan de Jamboree. Op het perron werden zij verwelkomd door ouders en verdere familieleden, maar ook stonden er leden van de sig- naalafdeeling van Achilles. Na verwelkoming en het brengen van de bagage naar de vrachtauto van de Z.H.B., die daarop stond te wachten, slo ten de padvinders zich aan achter de sig- naalafd. en ging het, gadegeslagen door vt/len, op trommel- en hoornmuziek langs Stationsstraat, Kade, Nieuwstraat en Dangedelft, een keer de Markt om en daarna naar de melksalon de Nieuwe Landbouw, waar de padvinders en de jongens van de signaalafdeeling een ver- frissching kregen en waar mevrouw Bal Mink namens de ouders der padvin ders den hopman dank bracht voor de goede zorgen aan de jongens besteed en mejuffrouw Verheijiden hem een kist si garen als blijk van waardeering overhan digde. De heer Feenstra bracht dank voor de op hoogen prijs gestelde wijze van ver welkoming en gaf de verzekering, dat men heerlijke dagen heeft doorge bracht. Spr. stelde een krachtig hoera in, waarbij de padvinders zich gaarne aan sloten. Concert op de Markten stad huis belichting. E'en zeer groot aantal vreemdelingen en stadgenoo- FEUILLETON. 22) o— Een verlangen worstelde in hem, om haar tot zich te trekken en tegen zich aan te drukken; om aanspraak te maken op het recht, haar te beschermen door zfjn groote, alles beheerschende liefde. „Ik ben blij, dat ik nog niet weg was", zei ze zacht, terwijl ze even verlegen haar oogen neersloeg. „En ik vind het ook heelemaal niet erg, maar het spijt me, dat jij nu ook verhinderd bent. Én is het je nu al te laat?" Een zeldzame glimlach verhelderde zijn bewegelijk gezicht. „Ik heb besloten om niet te gaan", zei hij kort. „Maar ik schrijf nu ook aan Jou „rust" voor, want de inspanning was te veel voor Jou. Onze lieve patiënt zal waarschijnlijk geen hulp noodig hebben vóór morgenvroeg en Hanna kan immers wel zoo lang op haar letten. Wil je mij, als dokter, gehoorzaam zijn?" Een wonderlijk gevoel van blijdschap doorstroomde haar, toen ze de teere be ten waren gisteravond tegen 9 uur naar de Markt gekomen, om te genieten van het concert, dat het Middelburgsch Mu ziekkorps onder leiding van den heer Joh. Caro als eerste van een serie van vier, daar -gaf en dat begunstigd werd door prachtig zomerweer. Vooral ook voor de vreemdelingen werd het verblijven op de Markt nog aangena mer, toen om half tien de stadhuisbelich ting ontstoken werd. Er was voor belich ting en muziek groote belangstelling en dankbaar applaus beloonde de uitvoering van grootendeels zeer populaire num mers. De muziekuitvoering op Ter Hooge. De velen, die gister avond gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid om het concert van „Oefe ning na den Arbeid" hij te wonen, zullen niet alleen dankbaar zijn geweest voor de goede muziek, die onder leiding van den heer J. C. F. van Kamer, ten gehoore werd gebracht, maar nog meer in het bij zonder voor het toelaten van zulk een groote schare tot een deel van den tuin van Ter Hooge. Op het gazon, dat men ook van af den straatweg kan zien, had de muziek plaats genomen, terwijl dit gazon en de paden in de naaste omgeving ook voor de bezoekers open stonden. Daardoor kon men reeds 'n indruk krijgen van de heerlijke natuur, die hier te genieten valt. Nog meer was dit het geval met enkele bezoe'kers, die van mr dr R. W. Graaf van Lynden toe stemming kregen verder een kijkje te ne men, bij1 de mooie waterpartijen en de ten deele open plekken, waar het voor kort ook bosch was geweest. De muziek kwam in deze prachtige en rustige omgeving bij zonder goed tot zijn recht en het is te hopen, dat niemand aanleiding zal heb ben gegeven tot een eventueel besluit om voor een herhaling in de toekomst geen toestemming te verleenen. 'Etalagewedstrijd en win kelweek. Ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan der middenstandsvereeni- ging Handelsbelang, zal van 31 Augustus tot 4 September een winkelweek worden gehouden met een daaraan verbonden etalagewedstrijd. D'en eersten dag, Konin ginnedag, zorgt Uit het Volk - Voor het Volk voor muziek op de Markt en muzi kale wandeling en de andere dagen zal Handelsbelang zelve voor muziek en an dere attracties zorgen. Goes. Bevolking. Ingekomen: W. Vonk, los werkman, en vrouw, van Schie dam, naar 's-H. Hendrikskinderendijk 28; Adr. Jacobs, onderwijzer, en gezin, van Wolmaransstad (Z.-Afr.) naar Wil- helminastraat 98; Wa. v. d. Weele, zon der beroep, van Vlissingen naar Schelde- straat 52; Ma. G. Koning, zonder-beroep, van Amsterdam naar 's-H. Hendrikskin- derenstraat 72; Ja. Rooze-Kaaijsteker, zonder beroep, van den Helder naar Scheldestraat 53; Chr. van Haaren, adj. commies der Registratie, en gezin, van Maastricht naar Leliestraat 57; C. Koole, los werkman, van 'a-H. Arendskerke naar Stoofstraat 16; M. J. Bal, dienst bode, van Hoedekenskerke naar 's-Heer Hendrikskinderendijk 66; A. C. Smalle- gange, chauffeur, van Hoedekenskerke naar Piet Heinstraat 3. Vertrokken M. Jobse, dienstbode, van Rommerswalestraat 3 naar Heemstede; D. P. Zoutewelle, scheepsbouwer, en vrouw, van St. Jacobstraat 22 naar 0. en W. Souburg; D. J. v. d. Kreeke, dienstbode, van Zusterstraat 15 naar Den Haag; H. L. Nieuwkamer, zonder beroep, van Westwal 22 naar Amsterdam; F. A. de Goninck, winkelier, en 'vrouw, van 's-H. Hendrikskinderenstraat 47 naar Middelburg; G. Bruël-Zwartepoorte, zon der beroep, van St. Jacobstraat 28 naar Eindhoven; J. D'elzenne, dienstbode, van Leliestraat 47 naar Kapelle; A. v. d. Schelde, zonder beroep, ten vrouw, van Blaaubeenstraat 1 naar St. Laurens; K. O. V. Bruël, Rijksklerk, en vrouw, van Tulpstraat 76 naar Eindhoven; L. J. Ketelaar, 'dienstbode, van Ravelijn 6 naar Amsterdam; M. G. van Noort, zonder beroep, 'van Wilhelminastraat 12 naar Driewegen; W. A. Lievense, bakker, van Lange Vorststraat 39a naar Terneuzen; M. v. d. Have, zonder beroep, van Opril Groote Markt 11 naar Yerseke; W. Pronk, stuurman groote vaart, en gezin, van Ad. v. Westerwijkbuurt 25 naar Schiedam; Dl Kesselaar, koopman, en gezin, van 's-Heer 'Hendrikskinderendijk 66 naar Rotterdam. zorgdheid opmerkte, die er in zijn woor den trilde. Ze had hem levenslange ge hoorzaamheid willen beloven en toch zei ze zacht: „Straks zal ik gaan rusten, maar ik moet nog eerst even naar beneden om vader gerust te stellen. Hij is zoo alleen en ook zoo bezorgd om tante Margaret. Wil je ook niet even naar hem toegaan en hem verzekeren, dat voor vannacht het gevaar is geweken?" „Jawel, als ik dat mag", stemde hij gretig toe, blij dat er een voorwendsel was, waardoor hij nog langer kon genie ten van haar nabijheid. „Je zult vader vinden in zijn studeer kamer", zei ze met een dankbaren glim lach. „Je wilt mij dan zeker wel even verontschuldigen, als ik een paar minu ten weg blijf om me te verkleeden?" „Is dat noodig?" vroeg Alwyn lioht on willig. „Hoe lang zal dat duren?" Ze bloosde verlegen om zijn vermetele vraag en snelde naar boven. Tien minu ten later verscheen Betty in een eenvou dige crème japonnetje, dat al dikwijls gewasschen was, maar toch een zekere fleur behouden had. Ze vond de beide heeren in een druk gesprek gewikkeld en haar vader trok De keuringseischen voor rij wielachterlichten. De minister van waterstaat heeft voor rijwiel-achterlichten met reflector thans de keuringseischen vastgesteld. Van deze eischen noemen wij de vol gende: Achterlichten moeten zoo zijn samenge steld, dat een goede werking verzekerd is en blijft en mogen ten aanzien van de con structie of de uitvoering geen ernstige aanwijsbare gebreken vertoonen. Het glas of ander licht doorlatend ge deelte moet vast zijn verbonden met: den spiegel, indien een dergelijk onder deel aanwezig is; bet huis van het achterlicht, indien er geen spiegel aanwezig is. Achterlichten moeten zoodanig zijn in gericht, dat zij op het witte gedeelte van het achterspatbord en niet hooger dan 0.60 m boven 'het wegdek gemakkelijk dus danig kunnen worden bevestigd, dat de optische as van het achterlicht horizon taal en evenwijdig aan het vlak van het achterwiel is. Zij' moeten druip- en wa terdicht zijn. De kleur van het Iichtdoorlatende ge deelte van dè achterlichten moet rood zijn. De minister van waterstaat zal tot we deropzegging die soorten van achterlich ten goedkeuren, ten aanzien waarvan een verklaring van de N. V. tot keuring van electrotechnische materialen te Arnhem, inhoudende, dat de soort aan de genoem de eischen voldoet, wordt overgelegd. Keuringseischen van koplan taarns en gloeilampen voor motorrijtuigen. De minister van waterstaat heeft voor koplantaarns van motorrijtuigen de volgende keuringseischen vastgesteld. Op een hoofdonderdeel van de lantaarns moeten zijn aangebrachteen in Neder land ingeschreven fabrieks- en handels merk, en een aanduiding van het type, indien meer dan een type van hetzelfde fabrieks- of handelsmerk wordt voorzien. D'e lantaarns moeten zoodanig zijn in gericht, dat in een schakeling van de op de nominale spanning 'brandende bijbe- De Dinsdagscbe orgelbespeling in de Ned. Herv. Kerk mag zich, dank zij mede het toenemiende bezoek van vreem delingen, in steeds grootere belangstelling verheugen. J.l. Dinsdag, toen de heer Frans Hasselaar van Amsterdam het orgel bespeelde, werden eenige honderden bezoekers geteld. Het vreemdelingenbezoek was dien dag ook ongewoon groot. Het aantal Bel gische toeristen, dat hier een kijkje kwam nemen wordt op plm. 600 geschat. Kattendifke. Op de laatst gehouden Nationale Trekpaardententoonstelling te 's-Hertogenbosch behaalde onze dorps smid dhr A. L. v. d. Berg een bekroning in den wedstrijd Hoefbeslag; hij' ontving de herinneringsmedaille van het stam boek 'voor het Nederlandsche Trekpaard. lerseke. Als een bewijs dat de slipper- limped (oftewel watermuiltjes genaamd) nog veel zaad geeft en voortteelt, kan die nen, dat op 'n oesterpan, door den oester- kweeker W. M. van H., uitgelegd onder Kattendijke, aan één zijde niet minder dan 890 jonge slipper limpeds werden ge teld. De schelpen op de Ierseksche Bank zijn gewoon gespikkeld, zóó erg. Men kan niet van millioenen, maar van milliarden spreken. En dat van een schelpdier dat enkele jaren geleden nog sporadisch voor kwam. Tegen den schippersknecht S. D., die in staat van dronkenschap burengerucht maakte, is door de politie proces-verbaal opgemaakt. N.- en St Joosland. Dinsdag 9 Aug. j.l. hield de Polder N.- en St Joosland een buitengewone vergadering van stembe voegde ingelanden. Van de 21 ingelanden waren er 13 tegenwoordig of vertegen woordigd, uitbrengende 18 stemmen. Het doel der vergadering was 'bespreking van het resultaat van een deskundig onder zoek naar de kosten van een afdoende verbetering van den waterafvoer aan de noord westzijde van den polder. Volgens opgemaakte begrooting zouden de kosten daarvooT bedragen f 4300. Na bespreking van bet voor en tegen der verbetering haar naar zich toe, terwijl hij hartelijk zei: „Wat spijt het me voor jou, lieve kind, dat jij nu niet kon gaan. En waarom mocht ik mijn kleine meisje niet even aanschouwen in al haar pracht en schoon heid?" HOOFDSTUK XI. Wit en goud. De uren van dien onvergetelijken avond haastten zich naar het verleden en Betty gedacht ze later als een zoete sprookjes- droom. Het gelukte den predikant voor een oogenblik, om al zijn kwellende zorgen te vergeten en de wolk week van zijn voorhoofd toen hij met den jongen man tegenover hem oude herinneringen op diepte en vertelde van begane domheden en gewaagde kwajongensstreken uit zijn eigen jeugd. Betty had haar geliefkoosd plaatsje in genomen op de armleuning van haar vaders stoel. Haar arm was om zijn hals geslagen en de glinsterende weelde van haar goud-bruin haar vormde een eigen aardig contrast met het eerwaardige grij ze hoofd van haar vader. Onder de zoete betoovering van het oogenblik was ook hoorende gloeilamp een niet verblindende doch voldoende wegverlichting wordt ver kregen. Het meten van de sterkte van de ver lichting, welke geen verblinding mag ver oorzaken, geschiedt op een vlak van 450 cm breedte en 90 cm hoogte, verticaal ge plaatst op den grond. Het vlak moet door twee horizontale lijnen zijn verdeeld in drie vakken, welke van boven naar beneden zijn gemerkt met De hoogte van het vak Hl moet 22.5 cm, die van vak H 45 cm en die van vak I 22.5 cm bedragen. Vak I moet door verticale lijnen met een onderlingen af stand van 22.5 cm zijn verdeeld in vier kanten. De te meten lantaarn wordt ge plaatst op een afstand van 25 cm recht vóór het vlak. De hoogte van het midden van de lantaarn moet 90 cm boven den grond bedragen, waarbij de as van het optisch systeem horizontaal moet liggen. Indien de sterkte der verlichting op elke willekeurige plaats in vak II ten hoogste 0.7 lux bedraagt, wordt geacht, dat de lantaarn geen verblinding zal ver oorzaken. De gemiddelde sterkte der verlichting moet hierbij in elk der vierkanten van vak I ten minste 2 lux bedragen. Op de gloeilampen moeten zijn aangebracht een in Nederland ingeschre ven fabrieks- of handelsmerk, de nomi nale spanning in volt, en een aanduiding van het type, indien meer dan één type van hetzelfde fabrieks- of handelsmerk wordt voorzien. De minister van waterstaat zal tol we deropzegging die soorten van koplan taarns en gloeilampen, ten aanzien waar van een verklaring van de N. V. tot keu ring van electrotechnische materialen te Arnhem inhoudende, dat de soort aan de eischen voldoet, wordt overgelegd, goed keuren. De gloeilampen, behoorende tot een door den minister goedgekeurde soort, moeten voorzien zijn van een merk, bestaande uit het woord r ij k s k e u r, alsmede een door den minister van waterstaat op te geven velgnummer. werd op voorstel van het bestuur met 13 stemmen voor besloten het werk aldus uit te voeren. Ter dekking van de kosten werd beslo ten een geldleening aan te gaan van voor noemd bedrag. Tholen. Wedvlucht van Li'bramont door „D'e Trouwe Duif" alhier. Afstand 200 km. In concours 57 duiven. Gelost 10.50 uur. F. Nijs 1, 9; C. v. Luyk 2; J. Barre voets 3, 18; L. M. de Heer 4, 14; Ghr. de Korte 5; A. Wagemaker 6, 7; J. Knuist 8, 11, 19; D. Jansen 10, 16; J. Vermey 12, 15; L. Laban 13; C. Hazen 17. Aankomst le duif 1.17.41, laaste 2.2.29. Door B. en W. alhier is, evenals aan de ouden van dagen te St Maartens dijk, aan die uit Poortvliet, die op 19' de zer een autotocht maken, vrijdom van bruggeld verleend. Axel. De jaarlijksche landdag van de Jongelings^ en Meisjesvereenigingen op 'G. G. wordt ditmaal gehouden op Zater dag 21 Augustus des namiddags 2 uur op de weide van dhr Jac. de Ze9uw, Vaartwijk. Ds F. G. Meyster van Rotterdam zal spreken over „De opgroeiende generatie". Ds C. Bouma van 's-Gravenhage over „Ja en amen". Ds F. A. den Boeft van Rot terdam over „Gedoopt, en daarom...." Ned. Herv. Kerk. Drietal te Grijpskerke, H. Bartlema, cand. te Voorburg, J. van Leusden, cand. te Steenwijk en H. van Loon, cand. te Renswoude. Aangenomen naar Sneek, A. Kentie te Haamstede. Bedankt voor Doornspijk, D. J. van de Graaf te Schoonhoven. Voor Groot-Am- mers, W. Rijnsburger te Oud-Beijerland. Geref. Kerken. Tweetal te Jutrijp-Hommerts, J. L. van Apeldoorn, cand. te Zeist en J. S. Grei- danus, cand. te Tzum. van haar alle zorg en angst afgevallen en zij voelde zich gelukkig als een on wetend kind. Onschuldige vroolijkheid vonkte in haar oogen en een glimlach van volmaakte tevredenheid speelde om haar lippen. Ze kon dan ook onmogelijk het verzoek weigeren, dat haar van twee kanten zoo dringend werd gedaan en ze zong voor hen de zachte, teere melo dieën, waarvan ze beide zooveel hielden. En toen Alwyn Keene's prachtige stem de hare bijviel en ze in volmaakte har monie samen zongen, als in den gouden tijd te Balgrowie, toen doorstroomde haar opnieuw dat gevoel van groote verruk king, dat haar bijna tot pijn werd. Eindelijk werd ze naar bed gezonden door de twee, die haar zoo liefhadden, omdat ze na den inspannenden dag de rust dubbel noodig had. Betty gehoor zaamde aarzelend, want bijna noode kon ze scheiden van de oogenblikken, die ze altijd had willen vasthouden. Ze vond, tot haar groote verlichting de zieke sla pende, vredig als een kind en de trouwe Hanna was nog bij haar. Deze had zich van de divan een bed geïmproviseerd en het lichtste geruisch deed haar ont waken. Toen Betty de stilte van haar eigen Bedankt voor Stad a. h. Haringvliet, J. Hindriks te Dussen. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Sneek, J. C. Maris, cand. te Zwolle. Bedankt voor Papendrecht, Harlingon, Noordeloos en Boskoop, J. G. Maris, cand. te Zwolle. Ds H. P. Stegenga, Ned. Herv. pred. te Nederhorst den Berg hoopt a.s. Zondag te herdenken dat hij 40 jaar ge leden te Haulerwijk in het ambt werd be vestigd. Daarna diende hij de gemeenten te Middelburg (19021906), Wol- faartsdijk (19061919), Assen als pred. evangelist en sinds 1930 zijn tegen woordige gemeente. N.- en St Joosland. Door iemand die onbekend wenscht te blijven is aan de Ned. Herv. gemeente alhier een legaat geschonken van f 500. Geslaagd vor de hoofdacte de heer D. A. Kareis te Waterlandkerkje. DE VLEESCHVERGIFTIGING ONDER HARENKARSPEL. Omtrent de vergiftigingsverschijnselen die zich op zoo groote schaal in de buurt schappen Kal'verdijk en Kerkebuurt voor deden, wordt nog nader gemeld 'Het door de politie ingestelde onder zoek wijst wel in de richting, dat het gebruik van vleeseh de oorzaak van ds epidemie is. D'e gemeenteveldwachter, die ook aan de ziekte lijdt, heeft op een der kermis dagen bij den kastelein een broodje met vleescb gegeten. D'e collega van den ge meenteveldwachter at een broodjo met kaas en is nog zoo gezond als een visch. Gedurende het wee'k-end was het vleeschverbruik veel grooter, dan anders het geval is. Er was namelijk kermis op den Kal'verdijk. Op het land tegenover de herberg, waar vrijwel iedereen ziek ligt, staat nog het geraamte van een draai molen. Tijdens de kermis is het de ge woonte, „het er eens van te nemen". Men vraagt dan vrienden en bekenden te gast en eet.... vleeseh. Daardoor ontstaat er in deze dagen een vrij sterke vraag. De kwestie is of daarin op ongeoorloofde wijze is voorzien. Inmiddels is den slager v. D. ver boden zijn vleescb'voorraad van de hand te doen. Wat den toestand van de patiënten aangaat, zij zijn allen buiten levensge vaar, hoewel zij zich uiterst ziek en slap voelen. Allen zijn erg geschrokken, toen zij ziek werden en van hun buren hoorden, dat dezen ook niet lekker waren. Alge meen gaf men het vleeseh de schuld. Jammer genoeg heef', men het bij alle maal onmiddellijk begraven of in de sloot geworpen. Slechts hier en daar kor de politie nog vleeschresten in beslag nemen. Toen het eerste verschijnsel zich Zon dagmorgen voordeed heeft Dr Groenhart den burgemeester gewaarschuwd, waar op de veearts te Schagen, met de politie een zeer uitgebreid onderzoek heeft inge steld bij slager D. Er werd daar echter niets aangetroffen, dat op een fraudu leuze slachting wees, terwijl de aanwezige voorraad goedgekeurd was. Dat men in de eerste plaats bij den slager een onderzoek heeft ingesteld, vloeit voort uit het feit, dat daar een noodslachtplaats is gevestigd en alle pa- tienten bij' hem vleeseh haddien gekocht. Er is komen vast te staan, dat alle zie ken óf vleescb óf worst bij den slager gekocht, hebben genuttigd. Echter heeft men niet kunnen uitmaken door welke soort vleeseh de vergiftiging is veroor zaakt. In het naburige Warmenhuizen heeft men bij iemand een bout aangetroffen, waarvan men een nader onderzoek noo dig achtte. Dit vleescb was betrokken van slager van D. en droeg het goedkeu- ringsstempel. Maar toen men den keur meester uit Alkmaar had ontboden en hem een onderzoek van het vleeseh op droeg, gaf hij onmiddellijk bevel bet te begraven. De slagerij is niet gesloten. Wel is kamertje om zich voelde, wist ze zich te opgewonden om direct den slaap te kunnen vatten. Ze sloeg een warme peig noir om en ging op den rand van haar bed zitten om den avond van het begin tot het eind weer langs haar heen te laten gaan. Wat was ze blij, dat ze deze rustige uren van samenzijn niet had ge mist. Ze hadden zich nu zoo vrij en ka meraadschappelijk met elkaar kunnen onderhouden en niet graag had ze dezen avond in de studeerkamer willen ruilen voor het frivole gedoe en de leege ge sprekken in de salons van Sir Claude Trevellyn. Ze meende nu wel zeker te zijn, dat zij hem niet onverschillig was, want an ders zou hij toch niet de opwinding van het feest' ginds hebben willen opgeven. En dat deed hij niet alleen om zoodoen de een eenzamen ouden man wat op te vroolijken. Nee, hij hield van haar, hij hield j^an haar. Die veelzeggende blik in zijn oogen was te duidelijk en te oprecht. Het was niet erg, dat hij nog te arm was om in de eerste jaren op haar aanspraak te kunnen maken. Het hinderde niet, dat zij voorloopig in huis nog niet gemist kon worden. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2