AKKERTJES De contingenten van over zee op „Het Leo", BETTY'S LIEFDE. Uit de Provincie. De verlaging van het briefport. Rijksbegrooting 1938. Kerknieuws Onderwijs 'n 'ireiverende Kiespijn... Gem Bruin en niet verbrand. FEUILLETON non-delivery risico niet te verzekeren was. Het departement was er evenzeer van op de hoogte, dat na deze misluk king de vroegere onderhandelingen met de Deensche werf zijn hervat. Nooit is van eenig bezwaar van de zijde der regeering gebleken, hetgeen trouwens geen oogenblik is verwacht, ge zien de vele orders voor nieuwen bouw in den laatsten tijd door verschillende groote Nederlandsche reederijen met medeweten, en zelfs ten deele met mede werking van de Nederlandsche regeering in het buitenland geplaatst. Tenslotte nog een verduidelijkende op merking ten aanzien van den bouw van het s.s. Nieuw Amsterdam. Het blijkt voortdurend, dat hierover 'bij het Neder landsche publiek een misverstand be staat. De steun van de regeering voor den bouw van dit schip is niet anders dan steun aan de betrokken Nederland sche werven. De H.A.L. heeft harerzijds om bouw in Nederland mogelijk te maken een drie vier ton hoogeren prijs aan vaard dan de aanbieding voor bouw van hetzelfde schip in Noord-Ierland, met financiering door de Nederlandsche re geering op denzelfden voet en tegen de zelfde rente als door de Engelsche ban kiers van die werf aangeboden. Zooals vanzelf spreekt geniet de Ne derlandsche industrie bij ons voorkeur, doch ons bedrijf is nu eenmaal niet van dien aard, dat wij ons kunnen veroor loven concurrentie geheel uit te schake len. KRIJGT EINDHOVEN EEN GARNIZOEN? Officieel In de stad niets bekend. Naar aanleiding van het bericht aan gaande de verschillende steden, die een garnizoen zouden krijgen, heeft het „Volksblad" zich in verbinding gesteld met verschillende plaatselijke autoritei ten, doch het resultaat was, dat in Eind hoven van een eventueel garnizoen niets bekend bleek te zijn. De verschillende stroomingen wijzen er wed op, dat de legerleiding een nieuwe garnizoenplaats voor het zuiden zoekt, doch officieel is dit niet. Eenige weken geleden werd bekend gemaakt, dat Til burg een garnizoen zou krijgen, doch ook dit bericht werd direct tegengesproken. Loonsverhooging in de wolindustrie. De arbeiders in de Wollenstoffenindus- trie te Tilburg hebben de aangeboden loonsverhooging van 5 pet. aanvaard. Aanvankelijk was een verhooging van 10 pet. gevraagd. De Koningin inspecteert de padvinders. Het is gister voor de padvinders uit Nederlands overzeesche gewesten een on vergetelijke dag geweest: een bezoek aan H. M. de Koningin op Het Loo. H. M. had den wensch te 'kennen ge geven de contingenten, die van verre kwamen naar het moederland, in haar omgeving te zien. In autobussen zouden zij op „Het Loo" aankomen en reeds te tien uur waren honderden kijkers in de omgeving van het 'Paleis verzameld. De komst der contingenten was ietwat ver traagd, doch te kwart na twaalf kwamen de autobussen de laan van „Het Loo" oprijden. Onder leiding van hopman Ranneft stelden zij zich op en marcheerden onder de tonen van een marsch van bet Am- bonneesch fluitorkest het voorplein van het paleis op. Eenige oogenblikken later verscheen de Koningin, die de contingenten in specteerde. De leiders werden afzonder lijk door H. M. begroet. Na afloop van de inspectie marcheer- dien de padvinders af, om een venfris- sching te gebruiken, waarna onder lei ding van Jhr van Kinschot de tuinen werden bezichtigd. Bij zonnebaden, zwemmen, sport, fiets-, wandel- en watertochten wordt zonne brand voorkomen met AMILDA-zonne- Lruincrême. Bronst en bruint tevens Uw huid prachtig'. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. 1 bos 50 en 25 ct. (Adv.) 21 o— Betty's stem ging over in een onder drukten snik en tranen doofden de dansende lichtjes in haar bruine oogen. Maar Pamela zei bijna ruw: „Wat ben je toch een dwaas en emo tioneel kind, Betty. Je denkt ook altijd direct het allerergste. Vader heeft een sterkeren bril noodig en zoolang hij dien nog niet heeft, kan hij moeilijk lezen, maar dat geeft ons toch geen reden om to denken, dat hij blind zal worden. Houd nu maar gauw op met schreien, anders zullen ze vanavond de sporen van tra nen nog op je gezicht ontdekken." Betty gehoorzaamde gedwee. De nuch tere logische woorden van haar zuster hadden haar werkelijk wat getroost en opgefleurd en ze trachtte daarmee de opkomende vrees en twijfel, die telkens weer haar hart pijnigden te bestrijden, Toen Betty dien avond gereed stond om naar het feest te gaan en ze zichzelf eens in den spiegel monsterde, ontwaak te in haar meisjeshart voor 't eerst een licht gevoel van ijdelheid en zelfbehagen. In de wapenzaal werd vervolgens de lunch gebruikt. 's Middags verzamelden de padvinders zich in de groote eetzaal, waar door de Indische jongens een spel werd opge voerd. Te drie uur betrad H. M. de groote eetzaal en zette zich aan het hoofdeinde van de zaal. Zij was vergezeld van Prin ses Juliana, die tegen lunchtijd op het Loo was aangekomen. Aan het beneden einde hadden de padvinders zich ge schaard. Het personeel van het paleis had gelegenheid aan de zij-uitgangen der zaal het spel te aanschouwen. De voorstelling begon echter niet met het spel zelf. Alvorens die een aanvang nam, traden drie padvinders naar voren, een van Oost-Indië, een van de West en een van Saba, die H. M. bloemen aan boden, o.a. een schitterende bloemen mand, uitgevoerd in rood, wit en blauw. H. M. was kennelijk zeer verheugd door deze bloemenhulde. Hierna gaven de padvinders van de West een zangnummer, waarna die van Saba eenige liedje zongen, welke vocale prestaties door de vorstinnen en de gas ten met applaus werden beloond. Toen nam het spel „D'e vijf geschenken aan den sultan" een aanvang. In cadans, zooals 'bij het Javaansche hof gebruikelijk is, komen de hovelingen binnen, waarachter de sultan volgt met zijn dienaren die pajong, schild en kris dragen. Plechtig, op de tonen van de gamelan schrijdt hij naar zijn zetel en zet zich neer. Den vorst, die heden feest viert, zal door verschillende afgezanten hulde worden gebracht. Een afgezant der Molukken overhan digt hem eer-bewijzen en vraagt verlof voor het vertoonen van een „divertisse ment" door zijn volgelingen. Dit is dan de woeste tjakaiele, de krijgsdans der Molukken. Zoowel H. M. als de Prinses volgden den fantastisehen dans met gespannen aandacht en een hartelijk applaus klonk toen deze ten einde was. De gezant van China volgt. Ook hij brengt zijn volgelingen mede, die het spel van „Draak en bal" brengen. Onder het slaan op bekkens laten zij den draak zich in allerlei bochten wringen om den bal te bemachtigen. Schrikwekkend is de muil van bet ondier Vuurspuwend en rood van bloed. De afgezant van Arabië brengt met zijn hovelingen hulde door het zingen van een Javaansch lied. Dan komt het glanspunt van het spel: de voorstelling van een episode uit de Javaansche sagen-leer, voorgesteld door de leden van de Mangkoenegore-groep in schitterende kleederdracht. Een prachtige dans welke met groote aandacht door Koningin, Prinses en haar gezelschap werd gevolgd. Een hartelijk klaterend applaus steeg op toen de dan sers hun taak op voorbeeldige wijze had den volbracht. Het spel is uit. Maar dan staat de sultan op; zijn vazallen en hovelingen scharen zich om hem heen de gamelan klinkt sonoor door de zaal en in stren gen Javaanschen dans nadert men de Landsvorstin om bij' Haar zetel gekomen Haar een prachtig album met foto's van de overzeesche gewesten te overhandigen. Hare Majesteit was kennelijk verrast en verheugd door deze hulde. Zeer voldaan over de prestaties van de padvinders der overzeesche gewesten verlieten de Vorstinnen te half vijf de zaal. De padvinders gebruikten hierna de thee ten paleize om Vervolgens nog een wandeling door de tuinen te maken en dan om zeven uur huiswaarts te keeren. Middelburg. Muzikale wande ling. Het muziekgezelschap „Cres cendo" 'houdt morgenavond zijn maan- delijksche muzikale wandeling en zal dan bij gunstig weder gaan langs Houttuinen, Langeviele, Lange Geere, Koestraat, Varkensmarkt, Hoogstraat, Nieuwe Ha ven, Ttirfkade, Houtkade, Londensche Kade, Nieuwstraat, Korte Delft, St. Pie terstraat, Spanjaardstraat, Singelstraat, Brakstraat, Breestraat, Molenstraat, Veer- sche Singel, Koepoortbrug, Molenwater, Heerengracht, Seisdam. De tocht begint te kwart voor acht. De eenvoudige sierlijkheid van haar wit japonnetje kleedde haar buitengewoon goed en verleende haar een zuivere en bevallige gratie.Het overvloedige ka stanjebruine haar, dat schitterde als van zonnevonken, was los en smaakvol opge maakt. Kleine, weerspannige krullen vie len over voorhoofd en slapen, als passen de omlijsting voor het lieve gezicht. Ze droeg weinig sieraden, maar de ouderwet- sche, kunstig gedreven zilveren ketting, dien ze gevonden had onder haar moe ders bijouterieën, verhoogde de blank heid van haar hals en de corsage van witte kerstrozen, die ze in den tuin versch geplukt had, maakte elk verder sieraad overbodig. Terwijl ze zoo in den spiegel de weer kaatsing van haar eigen beeld zag, deed een zacht rose haar wangen blozen als rijpe perziken. Zou ze zóó mooi zijn in de oogen van Alwyn Keene? Zou ze op zijn gezicht lezen de bewondering, waar naar ze heimelijk zoo verlangde? Zou nu het heerlijke mogelijk zijn, dat ze met hem praten kon zelfs zonder de lichte belemmering van tante Maggie's tegenwoordigheid? Pamela en haar nicht waren al klaar met. kleeden en toilet maken en onge duldig wachtten ze op het rijtuig, dat Het publiek toont zich erkentelijk voor de invoering van het stuiversport. In een interview dat de „Telegraaf" had met Ir Van Damme, directeur-gene raal van het P. T. T.-bedrijf, verklaarde deze, dat tallooze brieven door het bedrijf ontvangen, getuigen van de erkentelijk heid van het publiek met de voorgenomen verlaging van het 'briefport. Vele bedrijven aldus de beer Van Damme hebben ook thans nog met groote moeilijkheden te kampen; de vaste lasten moeten lager worden, het budget moet sluiten; nu zijn er eenige posten, waarbij handel en industrie afhankelijk zijn van een monopoliebedrijf. Aan bet geen zij voor de diensten van zulk een in stelling moeten betalen kunnen zij zelf niet tornen. Dus moet dit bedrijf er voor zorgen, dat de bedragen, welke het vraagt, niet hooger zijn dan onder de bestaande omstandigheden strikt noodig is. De post „briefport" zal op de onkos- tenrekening der meeste Nederlandsche be drijven wel niet tot de hoogste hebben be hoord, maar wij achtten de reduceering er van toch een zeer belangrijke bijdrage tot het algemeene streven naar kostenver laging. Sterker wellicht dan welk ander staats orgaan ook, is het P. T. T.-bedrijf ver bonden met handel, nijverheid en verkeer Legt het aan het particuliere initiatief te zware lasten op, dan moet het daarvan ten slotte zelf den weerslag ondervinden Bevordert het daarentegen 't economisch leven door lage tarieven, dan vloeien het ■bedrijf vanzelf in toenemende mate de krachten toe, die het voor zijn bloei noo dig heeft. Portoverlaging moge daarom aanvan kelijk een groot bedrag vergen, wij ver krijgen daardoor de grootst mogelijke kans op ruimen afzet, want we helpen de bestaansvoorwaarden van het economisch leven een beetje gunstiger maken. De invoering van het stuiverstarief is echter ook door het gewone publiek met groote instemming begroet. Ir Damme acht dit een feit van groote beteekenis, want, zoo zegt hij, een der prettige kanten van de portoverlaging is, da.t zij tegemoet komt aan behoeften, die bemiddelden en onbemiddelden in ongeveer dezelfde mate hebben. Het monopolie wordt aldus toegepast op een wijze, die met alle belangen rekening houdt en zooveel mogelijk wenschen be vredigt. Dat tariefsverlaging ook voor P. T. T. zelf nuttig is, hebben de vorige reducties al aangetoond. Hoe meer nut bet publiek van onze diensten heeft, hoe nuttiger dit is voor het bedrijf. De „post" komt daar door steviger te wortelen in de publieke belangstelling. De animo om te corres- pondeeren wordt grooter, naarmate men weet: „een brief is goedkoop, ik kan dus wel wat meer schrijven". Zoo stijgt de omzet. Van tarieftechnisch standpunt was de verlaging onvermijdelijk, na de verminde ring van bet locale porto. Daarop is trou wens bijzonder gunstig gereageerd. Dit maakte een aanpassing noodzakelijk. De porto voor briefkaarten is, zoo geeft Ir Damme toe, iets aan den hoogen kant gebleven. We durfden het niet aan, hier in verder te gaan. Bovendien geven de meeste menschen de voorkeur aan een brief boven een briefkaart. Een brief heeft iets vertrouwelijks, hij heeft een persoon lijk karakter; een briefkaart mist die eigenschappen. De post wil het brieven schrijven aanmoedigen en zoo voordeelig mogelijk maken, doch 't porto voor brief kaarten. waaraan de post evenveel werk heeft als aan brieven kan thans niet lager worden gesteld. Verdere verlagingen op andere postale gebieden? Neen, die mogen we het pu bliek op het oogenblik niet belooven, zegt Ir Damme. Misschien gebeurt er, als de automatiseering van de telefoon in Neder land nog verder is voortgeschreden, iets op het gebied der telefoontarieven, maar in de allernaaste toekomst zal er in dit opzicht niet veel veranderen. De meeste tarieven zoo besluit Ir Damme zijn thans op een peil gebracht dat onder de huidige omstandigheden be vredigend kan worden genoemd, terwijl zij ook met elkaar in harmonie zijn. Met spanning wacht P. T. T. thans hoe brie venschrijvend Nederland zal reageeren op het goediooper briefport. Druk bezoek van jachten. Er worden dezen zomer telkens een groot aantal jachten aan de Loskade en Mais- baai waargenomen. Gisterenavond telden wij er niet minder dan 14, waaronder bijzondere groote. Het is wel een bewijs, dat ook de wa tertoeristen Middelburg beschouwen als een welkome pleisterplaats. Het doet ook zeker de hoop koesteren, dat ons Prinselijk echtpaar ter zijner tijil zijn jacht ook door de Zeeuwsche wate ren zal doen kruisen. Zij zullen in Zee land alom zeer welkome gasten zijn. Muziek op Ter Hoog e. Wat nog wel nimmer gebeurd zal zijn, staat de bewoners van 't Zand en omgeving hedenavond te wachten. Het Chr. Mu ziekgezelschap „Oefening na den arbeid" zal om 8 uur een concert geven op hel daarvoor door mr dr R. W. Graaf van Lynden beschikbaar gesteld terrein van het Slot Ter Hooge. Ieder is er welkom, kinderen echter alleen onder geleide en de 'hondjes moeten thuis worden gelaten Vlissingen. Bond van Buurt- vereenigingen „Oranje en Vlissingen". Gisteravond vergaderde in „De Oude Vriendschap" het centraal bestuur van bovengenoemden Bond met de besturen van de buurtcomité's, onder voorzitterschap van den beer F. G. Lem mers. De voorzitter deelde mede, dat 22 buurtvereenigingen tegenwoordig zijn en stelde aan de orde de behandeling van het programma op 31 Augustus a.s. Voor het houden van muziek op dezen dag is door de verschillende buurtver eenigingen tot heden f 95 toegezegd. Meerdere buurtvereenigingen hadden hierover nog geen beslissing kunnen ne men. Voor bet in dienst stellen den geheelen dag van één muziekkorps is f 200 noodig. Gezien de financieele bezwaren wordt besloten alleen des morgens een kinder optocht te houden met begeleiding van muziek. Dan zullen de kosten worden gehalveerd. hen naar de plaats van bestemming zou brengen. Betty voegde zich bij hen en met onverholen bewondering namen ze de lieve verschijning op, die voor hen stond, als de verpersoonlijking van meis jesbekoorlijkheid en frissche jeugd. Eugenia benijdde haar met lichten wre vel de schoonheid, die ze zoo uit de hand der natuur had ontvangen en die geen kunstmiddelen noodig had om te ver bergen, wat verloren jeugd en voorbij gegane jaren hadden geschaad en Pa mela besefte plotseling, dat dit kind in haar geleende veeren dezen avond een ernstige mededingster zou zijn bij het veroveren van mannenharten en mannen- gunst. Eindelijk hoorden ze het wielengeratel van het naderende rijtuig. Betty vloog nog even weg om tante Margaret te groe ten. Die lieve, oude oogen mochten zich toch ook wel even overtuigen van haar ongewone bekoorlijkheid. Toen ze echter de deur van de ziekenkamer geopend had en met één blik overzag, wat zich daarbinnen afspeelde, drong het met pijn lijke zekerheid tot haar door, dat op het laatste moment het zoo vurig begeerde pretje aan haar vingers ontsnapte. Hanna's wit ontsteld gezicht duidde naar de van pijn verwrongen trekken Getracht zal worden voor den fakkel optocht des avonds de medewerking der beide muziekgezelschappen te verkrijgen, door de helft der op dien avond te geven concerten te doen vervallen. De buurtvereenigingen zijn volkomen vrij des middags kinderspelen te organi- seeren. Des avonds zal van 89 uur concert gegeven worden. Na breedvoerige discussie wordt beslo ten dat het vuurwerk in de stad zal wor den afgestoken. Goes. In de op 10 Aug. j.l. gehouden ver gadering van stembevoegde ingelanden van den Zuid-Kraaiertpolder zijn op den staat van aanbeveling ter benoeming van een gezworene, wegens het benoemen van den heer C. A. van Nieuwenhuijzen tot dijkgraaf, geplaatst de heeren Jacob van 't Westeinde, Jacobus van 't West einde en A. 'G. van der Meulen, allen wonende te 's-'Heer Arendske-rke. Schore. D'e in verband met den aanleg van den nieuwen Rijksweg Kruiningen Kapelle omgelegden Vlaaksche zandweg onder de gemeente Schore, vormende de verbinding tusschen het noord westelijk deel en het overige deel van laatstgenoemde gemeente, is in ge bruik genomen. Dit is het eerste gedeelte nieuwe weg, dat in zekeren zin als een onderdeel is aan te merken van den nieu wen Rijksweg, dat klaar is gekomen. Het oude gedeelte van genoemden weg is thans afgesloten en wordt vergraven. De nieuwe weg kruist den Rijksweg en de oude spoorlijn en looipt door een der via ducten van den nieuw aan te leggen spoorweg ter plaatse. Krabbendijke. Toegelaten tot het tweede studiejaar der Kon. Mil. Academie (Mil. Administratie) de heer B. Meeuwsen, alhier. 's Heerenhoek. Van den Rijksinspec teur van de Werkverschaffing is bericht ontvangen, dat de uit deze gemeente ge plaatsten bij de Centrale werkverschaf fing in Zeeuwsch-Vlaanderen, ook op den Zaterdag kunnen geplaatst worden. der geliefde zieke en Betty's tegenwoor digheid van geest keerde terug en drong haar tot handelen. Onmiddellijk zond ze Hanna naar Dr Bray met het dringend verzoek, direct te komen. Met bevende handen en loodzwaar hart probeerde ze de zieke zooveel mogelijk verlichting te schenken en haar die hulp te geven, waarvan door de ervaring haar de nood zakelijkheid geleerd was. Haar moeite bleef niet zonder resultaat; ze zag het leven weer terugkomen op de bleeke wangen en in de verstarde lippen, ter wijl een dankbare herkenningsblik uit de met pijn gevulde oogen haar ruim schoots loonde. Ze was zich nauwelijks bewust, dat ze haar avondjaponnetje nog aan had, dat ze zoo vol vreugde had wil len laten zien en ze lag in hulpelooze smart nog geknield naast het ziekbed, toen zacht de deur geopend werd en Al wyn Keene binnenkwam. Onweerstaanbaar werd zijn blik ge boeid door het gebogen witte figuurtje en toen Betty opstond om, zooals ze dacht Dr Bray te begroeten, verraste haar de teedere hulde, die haar geliefde zwijgend bracht aan haar reine bekoorlijkheid. Al wyn stond als bedwelmd aan den grond vastgenageld, want Betty's verschijning, omstraald door het zachte schijnsel van Officieel tekort geraamd op f115 millioen Naar de „Tijd" verneemt, zal het te kort op de Rijksbegrooting 1938 onge veer f 115 millioen bedragen, tenzij nog tijdig de middelen worden gevonden, waarmede dit officieel verwachte tekort zou kunnen worden gedekt. Ned. Herv. Kerk. Broepen te Waverein, L. Brasser, cand. te Huizen. Te St.-Pancras (toez.) P. J. Krop te Ferwerd. Te Zuid-Beijerland (toez.) A. de Leeuw te Willige Langerak. Bedankt voor Holwierde (toez.) W. de Jong te Ideegahuizen. Geref. Kerken. Beroepen te Capelle a. d. IJssel W. Schouten te Westbroek. Aangenomen naar West-IJsselmonde, H. J. Spier, cand. en hulppr. te Mont- foort. Ds G. W. Bastiaanse, pre dikant bij de Ned. Herv. Gem. te 'tWoud bij Delft, herdacht de vorige week onder groote belangstelling zijn 25-jarige ambts bediening. Zondagavond hield de jubila ris een gedachtenisrede, met als tekst 1 Tim. 112, waarin in herinnering werd gebracht zijn ambtelijk werk te Doeve ren, V r ouwepolder en 'tWoud. Na afloop der predicatie werd o.a het woord gevoerd door den heer Chr. Hon- dius te Middelburg. Geslaagd voor het examen handen arbeid (akte R) de heer G. J. Clement te 't Zand. Geslaagd voor de hoofdakte mej. A. N. Kos, 's-H. Abtskerke en de heeren R. Kramer, Breezand en H. C. J. Weber, Vlissingen. Geslaagd voor Engelscb l.o. de heeren S. A. Doolaard, Ierseke, W. A. Jan sen, Middelburg, P. J. W. v. d. Dries, Kwadendamme en A. de Kan, Vlissingen. Geslaagd voor Duitsch l.o. de heer J. Lampert te Vrouwenpolder. zoo'n tergende pijn, die U bijna razend, maar ten slotte murw maakt die U doel grijpen naar alles, waarvan Ge maar hoopt, dal hel U van die kwelling zal afhelpen. Zoo'n razende kiespijn... die bedaart onmiddellijk mei 'n "AKKERTJE". Het lijkt een wonder, maar zooals olie ge stort op de golven, de ziedende zee doet bedaren, evenzoo verwonderlijk is de uit werking van één of twee "AKKERTJES". Zorg ze altijd in huis te hebben. Ze ko men elk oogenblik van pas, misschien vannacht nog, als Ge geplaagd wordt door i Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijnen, Rheu' matische pijnen, Vrouwenpijn, nerveust Slapeloosheid. Bovendien helpen ze t af van 'n gevatte kou, Griep, influenza. Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS de lamp, leek zijn overspannen fantasie bijna een bovenaardsch visioen. Dan schudde hij de betoovering van zich af, wijl de plicht hem riep. Hij be dwong zijn ontroering en 't was weer de rustige, nauwgezette medicus, die zich onderzoekend boog over het ziekbed. Plotseling wist Betty, dat het nu niet zoo heel erg meer was, dat ze thuis moest blijven van het feest van Sir Claude Tre- vellijn, waarvan alle vroolijkheid onbe- teekenend en alle pracht glansloos was geworden. Ze wilde niets anders dan helpen in deze ziekenkamer en de aan wijzingen, die Alwyn Keene haar gaf, opvolgen. „Wat gelukkig voor haar, dat jij nog thuis was, toen deze aanval kwam", merk te Alwijn op, toen eindelijk een weldadige slaap de moede oogen had gesloten. „Maar was het niet een erg groote te leurstelling, dat je nu niet mee kon gaan?" Zijn oogen konden zich niet verzadi gen met het aantrekkelijke beeld voor hem en zijn blik dronk gretig in de zui vere reinheid van het lieve gezichtje, dat nu door inspanning vermoeid was. (Wordt vervolgd.) Geslaagd vc mes H. M. B E. Contant, Souburg, i gen. DE ONDER Gisteren ziji Nederl. Ond. de Unie van Unnik van de Scholen door landsche Zake: van het salar: centrale, dat in de Gentral aan de orde te salariskorting to nemen. De conferen Damme, direct voorzitter van georganiseerd Door overreden, den wegwerker Amersfoort nen, het zwa dertig a vijf er ingesteld onde steld, dat de 1 nachtsneltrein is nog niet gek tificeeren, daar pieren of andei M u g g op U r k. Dr geeringswege a verschillende n bezocht in vei naar de mugge heeft indertijd daarvoor was voorspelde een grooter, dan di zou zijn gewees Deze voorsipt bewoners der I. gekomen. Wel vooral op wari gezoem der mi de lucht, maar rige jaren niet meening, dat df als het vorige De spinnen het eiland Urk mer is het hi< spinnenplaag ir heeft voorgeda zijn slaapkamei niet tot de uitzc men zich ter r of 50-tal spinne den beroofd. V( woning, dan mt dat men eerst webben, die er geweven door waardoor de be- last ondervindei De afsluiting naar verwacht komst vele vooi een dergelijke p voorzien nadeel schouwd. Ghimp. ken. Vijf chimi geleden voor nemingen in eei opgenomen, be en zwerven in Hoewel versche: georganiseerd, i lukt de dieren t slechts is neerg '28 j a a toch.... oi mandant van c (Engeland), die heeft in het bes die al 12 jaar is gezakt voor z: bet besturen va dus vertelt de trof twee 'ander de brandweer, leerling was i echter wèl f Stanford, kreeg van het wezen de bood: meer ervaring zich nu 't hoof_ „waar en hoe? chauffeur op heeft hij voortd of brandspuiten; eerst leeren vl: gevraagd.. Het zier, dat hij meer had ondei Het gevolg feurs is, dat ley voortaan letter L „leerling- gesla zoi d hoofd mi vlie zi va: de uit voorziei ■c'hauffe X De 70. Apeldoor 70.000ste ren: Dirk velarbeider Jhr Dr C. G. den vader, het gemee... hem namens gewenscht en geschenken, jonggeborene hadden boekte Apeldoon De gemiddelde in de laatste zielen per .OC *n. inwoni Hoogs we dadi gemeentehu hei n die en gesteld. 1' jaar.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2