Een Hobenzollern over bet huidige regiem in Duitschland. Gemengd Nieuws De verlaagde posttarieven. Leestafel Het Vrouwenhoekje Voor de jeugd. xxvn. 9e pr. 118 p.; S. Meulgpolder 10e pr, 118 punten, Vrije baan, poppen: B, Quist le pr. 50 p.; P, v, Liere 2e pr. 45 p.; J. de Bue 3e pr. 45 p.; B, NieuwenihuizQ 4e pr. 45 p.; Job. Krijger 5e pr. 45 p. Eere baan: P, Karelse le pr. 44 p.; J. Rottier 2e pr. 44 p. Personeele baan: B. Nieuwenbuize le pr. 59 p.; J. v. Salbtoen 2e pr. 59 p.; A. Nieuwenbuize 3e pr. 58 p.; A. v. d. Ende 4e pr. 58 p.; P. Karelse 5e pr. 57 p.; Jac. de Bue 6e pr. 57 p.; B. Quist 7e pr. 57 p.; S. Meulpolder 8e pr. 57 p.; J. Rottier 9e pr. 57 p.; J. v. d. Ende 10e pr. 57 p.; J. v. Overbeeke 11 pr. 56 p.; J. Walhout Jansz. 12e pr. 56 p.; P. v. Liere 13e pr. 56 p.; Job. Krijger 14e pr. 55 p.; J. de Smit 15e pr. 55 p.; J. Koole 16e pr. 55 p.; Bas Nieuwenbuize 17e pr. 44 p. Schore. Loop der bevolking over de maand Juli. Ingekomen: 6, Jan de Jonge, grond werker, van Wemeldinge; 23, Jacobus P. van Oevelen en gezin, landarbeider, van Woensdrecbt; 19, Kaatje Eversdijk, zon der beroep, van Groningen. Vertrokken: 12, Chr. Kole en gezin, sergeant N.O.I. leger, naar Nijmegen; 12, Gilles Fraanje, beambte P.T.T., naar Zie- rikzee; 12, Marinus G. Franje, los werk man, naar Wemeldinge. „Lawaai en opzien is nog geen eer en aanzien De Duitsche oorrespondent van „De Rotterdammer" vestigt de aandacht op een artikel vanvan Hohenzollern, Prins van Pruisen (de voormalige kroon prins?) in de Zwitsersohe „National Zei- tung". Aan bedoeld artikel zijn de volgende passages ontleend: „Een dwaalleer omtrent den Staat, wel ke de geboden eener gezonde moraliteit wil uitschakelen, werkt niet alleen ver warrend op de gedaohtenwereld, maar vergrijpt zich aan bet leven zelf". „Ontketende natuurmachten, overstroo ming, brand en pestilentie zijn niet zóó noodlottig voor een land als de zedelijke ontketening zijner machthebbers. Wee bet volk, welks vrijheid aan willekeur, welks veiligheid aan onberekenbaarheid en welks leven aan onbarmhartigheid over geleverd is. Ware staatkunde ziet er anders uit; zij kan slechts op rechtvaardigheid en goed heid gebaseerd zijn. Geen drift is zóó verderfelijk en on- menschelijik als matelooze eerzucht en niets is zóó noodlottig voor de rust der wereld. Wie daardoor getroffen wordt, die is er érger aan toe dan een waan zinnige". En verder: „Lawaai en opzien wekken is nog iets anders dan eer en aanzien op de wereld te bezitten". Genoemde correspondent merkt hierbij op: „Nu, aan lawaai en opzienbarende ge beurtenissen ontbreekt het zelfs in den zoogenaamden komkommertijd niet. De actie tegen de katholieke en de protestant- sche Kerk duurt onverzwakt voort en hel prooes-Niemöller zal de wereld weer eens laten zien, tot welke juridische excessen het komt, wanneer een staat zich de weel de van een „Weltanschauung" veroor looft, welke in flagranten strijd ia met de leer der Christelijke Kerken. Niet minder sensationeel werkt de ar restatie van mevrouw Dr Liiders, een vooraanstaande vrouw uit Duitsch-natio- nalen kring, die in den vroegeren Rijks dag met voorbeeldigen ijver de belangen der vrouw behartigde. Redenen voor deze arrestatie worden natuurlijk niet gegeven. Maar dat verhoogt slechts de verbazing en verontwaardiging over dit nieuwste staaltje van dictatoriaal bewind, want men herinnert zich te Berlijn deze vrouw nog maar al te goed als een voorbeeld van patriotisme. Pas anderhalf jaar ge leden verscheen te Berlijn een boek van haar: „Das unbekannte Heer, Frauen kampfen für Deutschland 1914/1918" en niemand minder dan de tegenwoordig door Hitier zoo gewaardeerde Rijksminis ter van Oorlog, Generaal-veldmaarschalk Von Blomberg, heeft dit werk met een waardeerende inleiding voorzien Terzelfder tijd hoort men fluisterend vertellen dat Himmler's Geheime Staats politie weer eens een actie begonnen is tegen de vroegere „Sozialistische Gewerk- schaften", die van reorganisatieplannen beschuldigd worden. Onder de gearres teerden bevinden zich drie vroegere par tijleiders: Heirieh Schlimme, Scharfsch- wert en Thielmann. In het geheel moeten er vijftig verdachten gearresteerd zijn. En zoo zouden er nog heel wat geval len genoemd kunnen worden, waaruit blijkt, dat de persoonlijke vrijheid er tij dens het nationaal-socialistisch bewind niet bepaald op vooruit is gegaanl" Berucht rijlwieldief in de val. Een beruchte Rotterdamsche rijtwieldief, de 23-jarige zwerver N. v. D„ had gistermorgen de brutaliteit zich met een Sohiedamschen opkooper, die hij voor de derde maal een gestolen fiets te koop had aangeboden, aan het hoofdbu reau van politie te Schiedam te vervoe gen in verband met het feit, dat de op kooper dit als voorwaarde had gesteld, alvorens tot den koop van het rijwiel over te gaan. Reeds eerder had de opkooper van Van D. een rijwiel gekocht voor den luttelen prijs van vijf gulden. Hij' zag hierin aan vankelijk niets bijzonders, doch toen Van D. eenige dagen later wederom met een rijwiel verscheen, vertrouwde hij het zaakje niet en wenschte de fiets niet te koopen. Niettemin verscheen Van D, op nieuw met een rijwiel. De opkooper ver klaarde toen, dat hij het rijwiel wel wilde koopen, indien Van D. zich wilde legi- timeeren bij de politie. Deze had hierte gen geen bezwaar en aldus arriveerde het tweetal bij' de Schiedamsche recherche. Van D. kon echter niet verklaren van wien hij de rijwielen, die hij achtereen volgens te koop had aangeboden, had ge kocht. De recherche vond hierin aanlei ding den man voorloopig vast te houden. Eenige uren later reeds bereikte het hoofdbureau van politie de mededeeling van de Rotterdamsche politie, dat Van D. een beruchte Rotterdamsche rij^viel- dief was. De man heeft daarop bekend de rijwielen te Rotterdam te hebben ge stolen. De barbier mag grap jes verkoopen. Voor den rechter in den Britsoh-Indischen staat Sirmoor had zich een barbier te verantwoorden, van wien een klant 200 roepijen schadever goeding had geëischt wegens een dusda- nigen jaap in zijn gezicht, dat hij er, naar zijn zeggen, voor immer door geschonden was. De barbier verweerde zich met te zeg gen, dat er van zijn kant geen sprake was geweest van zorgeloosheid of nalatigheid, maar dat hij, volgens het gebruik van zijn vak, den klant een verhaal had verteld, zoo grappig, dat de man was gaan schud den van den lach. Vandaar de snede. De rechter wees den eisch van de hand met de motiveering dat het van oudsher barbiers-gewoonte is grapjes te verkoo pen om den klant den tijd te korten. Als er hier iemand te laken viel, was het de klant zelf, die zijn lachen had dienen te bedwingen. 'De droogte in Canada. Be centrale Ganadeesche regeering heeft thans haar plannen voltooid om 250.000 stuks vee over te brengen van de verdor de streken in Alberta en Saskatchewan naar elders. Het grootste deel van het vee gaat naar Manitoba, waar tusschen de bossohen van het natuurreservaat uit stekende weidegronden beschikbaar zijn. De overige gaan naar boeren elders om gemest te worden voor den slacht. Intusschen beginnen hier en daar in de droge streken de weiden weer te kleuren onder den invloed van plaatselijke regens, doch de regenval is niet voldoende om nog iets van den graanoogst te mogen verwachten. De regeering zet dan ook haar steun voort en ontwerpt maatrege len om de positie van de boeren zoo te maken, dat zij later in dergelijke jaren van droogte meer weerstand zullen bezit ten. Oude handgranaat ont ploft. Gistermiddag is in het dorpje Wimfsi nabij Reval (Estland) een oude handgranaat ontploft, die visschersjon- gens in een leege bron hadden gevonden. Twee der knapen werden op slag gedood, en twee zwaar gewond. Een der zwaarge wonden is inmiddels in het ziekenhuis overleden. Verscheidene personen, die toegesneld waren om hulp te bieden, moesten met een hyperietvergiftiging naar het zieken huis vervoerd worden. Waarschijnlijk is de handgranaat tij dens de revolutie der bolsjewisten in de bron geworpen. In dezelfde streek hadden de bolsjewisten destijds verscheidene ker ken opgeblazen. Autobus in brand ge vlogen. Gisteravond omstreeks half ze ven is op den weg DordrechtBreda een Fransche autobus in brand ge-vlogen, waarschijnlijk door het warm loopen van den motor. De Chauffeur, die 'het ongeluk bijtijds zag aankomen, liet den wagen in allerijl ontruimen. Onmiddellijk daarna sloeg het voertuig in brand. Hoog sloegen de vlam men op, toen de benzinetank met een lui den knal uiteensprong. De wagen brand de geheel uit. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De passagiers waren op de terug reis van de Jamboree naar Parijs. Ze zijn per A.T.O.-bus naar Breda vervoerd, vanwaar ze naar Parijs zijn vertrokken. 'Gevaarlijke hond. Te Pos- terholt was het 4-jarig zoontje van den landbouwer H. R. aan 't spelen met den huishond. Het dier werd plotseling woe dend en beet het kind in het gelaat. De geheele lyakerwang werd verscheurd. Na het leggen van een noodverband werd het jongetje naar den geneesheer te St. Odiliënberg overgebracht. Fietser door vracht auto gedood. Vrijdagmorgen had op den Rijksweg van Deventer naar Holten een doodelijk ongeluk plaats. De arbeider J. Huis in 'Veld uit Colm- schate, die daar fietste, verloor op een moment de macht over zijn stuur en bot ste tegen een hem tegemoetkomende vrachtauto op. De ongelukkige, gehuwd en vader van één kind, was nagenoeg on middellijk dood. Onbemande kano op zee gevonden. Op 5 dezer heeft de kapi tein van een Nederlandsch motorschip bij Zeebrugge een onbemande kano drijvende gevonden. Het bootje was over de geheele lengte gescheurd en ook aan de aohter- Inwisseling frankeerzegels en briefkaarten. In verband met de invoering van hot stuiversport worden bij het publiek voor handen arbeidslijsten met aangehechte briefkaarten van 5 cent tot en met SI Augustus a.s. tegen vergoeding van tien cent per lijst terug genomen. De op de kantoren nog voorradige arbeidslijsten met aangehechte briefkaart van vijf cent zullen van 1 September af eveneens tegen den nieuwen prijs van 9 cent worden ver kocht: de aan die lijsten gehechte brief kaarten worden bij eventueele inwisseling tegen 4 cent terug genomen. Nog- bij het publiek voorhanden post zegels van 6 en 21 cent, briefomslagen en postbladen met een zegelafdruk van zes cent en briefkaarten (enkele en dubb.) met een zegelafdruk van 5 cent kunnen, mits gaaf en ongeschonden, ook op de poststa tions en postagentschappen, alsmede bij de met zegelverkoop belaste bestellers tot en met 31 October a.s. worden ingeruild tegen hetzij hetzelfde aantal zegels enz. van het nieuwe tarief, waarbij dan per stuk 1 ct wordt terug betaald hetzij tegen een met het waardeverschil overeenko mend grooter aantal zegels. zijde zwaar beschadigd, zoodat men ver moedt, dat het is aangevaren en dat de inzittenden verdronken zijn. Het scheepje dat te Vlissingen aan wal is gebracht, is geheel open, rood geschilderd, met blau wen rand, uit één stuk eikenhout ver vaardigd, 4 M. lang en 60 c.M. breed en draagt den naam The little Ship. De ka pitein van het motorschip heeft de buurt nog afgezocht, maar niemand gevonden. De commissaris van politie te Vlissin gen verzoekt bekend te worden gemaakt met de herkomst van deze kano, die in Nederland, België of Engeland kan thuis behoor en. -Ongeoorloofde belang stelling. Het trok de aandacht van de Kamper politie, dat er van een jacht op den IJssel foto's werden genomen in de richting van de op de De la Sablonière- kade-gelegen kazemat. Daar het verboden is verdedigingswerken te fotografe-eren, werd de militaire politie van het geval op de hoogte gesteld, die het jacht, ter hoog te van den val van de brug, sommeerde aan te leggen. Fototoestel en film werden in beslag genomen en de betrokken foto graaf werd aangehouden. Het bleek een verslaggever van een Duitsch blad te zijn. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Zeeland door de eeuwen heen. Uitgave G. W. den Boer, Middelburg. In de 14de aflevering van dit belang rijke werk, wo-rdt een uiterst gewichtige periode uit de Zeeuwsche geschiedenis, die van den taohtigjaiigen oorlog, behan deld. Men kan er o.a. uitvoerig lezen over het langdurige en moeilijke beleg van Middelburg, den strijd op Zuid-Beveland en de verovering van Zierikzee. Bij dezen tekst zijn gevoegd een aantal illustraties over deze periode, waaronder, het spreekt bijna vanzelf, weer heel zeld zame zijn, als die, welke een voorstelling geeft van den strijd voor de Vlaamsche kust tijdens het beleg van Oostende en van den slag op het Slaak in 1631. Voorts treft men er een prachtig gezicht in de haven van Middelburg en een aardig prentje van de Abdij aan. Vrouwen-crisis-zorg. Het is nu ruim een jaar geleden, dat de commissie Vrouwen-Crisis-Zorg van 4e Centrale voor Werkloozenzorg met de eerste toebereidselen begon voor de op lichting van een internaat vooropleiding tot huishoudelijke beroepen. Nu is de derde drie-maandelijksche cursus al af- geloopen. Den avond vóór het vertrek heeft steeds de sluiting der cursussen plaats, en telkens is het dan weer een verrassing, die zaal vol meisjes te zien in haar fleurig-geruite jurken: klaar voor een betrekking! En vol spanning over wat haar nu verder te wachten zal staan. Het is- daarmede vlot gegaan, dank zij- de goede samenwerking van de arbeidsbeur zen. Op enkelen na zijn ze reeds of wor den ze in een gezin geplaatst. Is een groep vertrokken, dan zit korten tijd daarna de volgende alweer aan den eersten maaltijd. En dan ineens merkt men, hoe zelfs drie korte maanden een groote opvoedende waarde kunnen heb ben. Wat een verschil in houding, in be weging, in manieren, van een groep die komt en een groep die weggaat! Maar hoeveel de meisjes ook geleerd hebben van huishoudelijk werk èn maatschappe lijke vorming, het kan niet ontkend wor den, dat ze allen toch nog heel onwen nig staan tegenover het werk, dat haar in een betrekking wordt toevertrouwd. D'an kunnen ze eigenlijk nog niets zelf standig, en zijn zij- vooral de eerste maan den nog voor een groot deel aangewezen op de hulp en den raad en het geduld van haar werkgeefsters. Wie dan door zet, wint. Op 20 September gaan de deuren weer open voor de deelneemsters aan de vier de groep. Nog een ander plan slaat op het pro gram! Met subsidie van het Département van Sooiale Zaken Bal in de Eomervaoan- tie in het Internaat eon werkkamp ge houden worden, Eon „kamp" duB, maar waar óók gewerkt zal worden! Vrouwgn- Ciisis-Zorg organiseert dit kamp met het doel, meisjes, die nog geen overzicht heb ben van wat huishoudelijk werk eigenlijk is, wat het van een mensch vraagt, en welke mogelijkheden het iemand bieden kan, hiervan op de hoogte te brengen, om meerdere bekendheid te geven ook aan de mogelijkheid tot opleiding door spoed cursussen en ten slotte, om uit de deel neemsters een selectie te kunnen vormen voor de spoedcursussen. Het werkkamp zal gehouden worden van 27 Augustus10 September in het internaat aan den Zijlweg te Haarlem. 35 meisjes tusschen 17 en 25 jaar zullen er aan kunnen deelnemen. Die deelname is kosteloos, maar de reiskosten zullen zoo mogelijk zelf gedragen moeten worden. Warme dagen. We kunnen van een „zomerdienst" spre ken in de voeding zoowel als in de klee ding. En die zomerdienst brengt dan mee, dat we ons sterk beperken in het gebruik van zware, vette spijzen en dat we voor al ook het misschien anders graag ge bruikte vleesch op den achtergrond hou den. Eén of meer vleeschlooze dagen per week behooren dus in dien „zomerdienst" thuis. Gewoonlijk zal niemand uit het ge zin dèArop aanmerking maken, maar. één ding is er, dat men toch nooit graag mist, en dat is de anders bij het vleesch behoorende jus. Hoe zullen we de gekookte aardappe len aantrekkelijk maken zonder die toe voeging? Een klontje boter of een sauskom met gesmolten boter passen bij de aard appelen uitstekend, maar ze gaan be trekkelijk gauw vervelen. Gelukkig bestaat er nog een hulpmiddel, n.l. de practische Maggi's justabletjes, die ons in staat stellen om in een oogen- blik een jus te bereiden met denzelfden pittigen smaak, dien we van echte vleeschjus gewend zijn. Jus van Maggi's Justablet- t e n Va a 1 ons vet of boter (ook wel van beide de helft), 1 Maggi's justablet, 4 d.L. (4 kleine theekopjes) water. Laat in een braadpan de boter of het vet heet worden (de boter tot ze licht bruin is, het vet tot het dampt). Wrijf in tusschen het Maggi's justablet fijn en meng het met het lauwe water langza merhand tot een glad, dun vloeibaar papje; giet dit roerende in het heete vet, leg een deksel op de pan en laat op een zacht vuur de jus nog een minuut of vijf „doorpruttelen". Met de op deze wijze klaargemaakte jus laten zich in dezen tijd van het jaar ook bizonder smakelijke groentegerechten be reiden. Slakropjes in jus gestoofd (4 personen). 8 a 12 kroppen sla (afhan kelijk van de grootte), 1 Maggi's justa blet, Vs ons boter, 4 kleine theekopjes water, wat 'zout. Maak de kroppen schoon en wasch ze zorgvuldig, zoodat ze van binnen geheel zandvrij zijn; kook ze in ruim kokend wa ter met zout gaar (ongeveer uur) en laat ze op een vergiet uitlekken. Schik ze vervolgens in een diepen vuurvasten schotel en giet er de jus op, die volgens het eerste recept is bereid. Zet den scho tel in den oven en laat de sla nog een half uurtje stoven, nu en dan de bovenste kropjes bedruipende met de jus. Dóe, bij' gebrek aan een oven, de uitge lekte kroppen in een stoofpan, giet er de jus over, dek do pan dicht en laat op een zacht vuur de kropjes V» uur stoven. Leg ze daarna over in een schotel en giet er de jus op. Een lekker zomergerecht. Aardappelsla met groente 10 a 12 groote gekookte aardappelen (koud), 6 gesnipperde of geraspte wor- tbltjes (rauw of gekookt), 1 preitje, 2 ste vige tomaten (of een komkommer), 2 eet lepels slaolie, 2 eetlepels azijn of citroen sap, 2 theelepels Aroma. Wat zout en misschien wat peper. Snijd de koude aardappelen in plakjes. Klop de olie met den azijn, de Aroma, het zout en het gesnipperde preitje door elkaar, giet dit sausje over de aardappe len en laat alles een paar uur zoo staan, af en toe de aardappelen om en om scheppende, zoodat ze alle met het sausje doortrokken worden. Roer ten slotte ook de gesnipperde of geraspte worteltjes en de in plakjes ge sneden tomaat of komkommer door de aardappelen, naar verkiezing ook nog een paar hardgekookte eieren, die dan vóór het dooreenmengen met een vork worde a fijngewreven. Deze aardappelsla kan gerust op een wandel-, fiets- of autotocht worden mee genomen als men buiten gaat picniccen. Ze wordt dan verpakt in een papieren banketbakkersdoosje, dat eerst gevoerd is met een velletje boterhampapier en waar over het eveneens met vetvrij papier ge voerd dekseltje wordt gezet. Leg desver- kiezend als onder- en bovenlaag je eenige frissche groene kropslabladen, waartus- schen de sla dan komt te liggen. 1 1 in 1 ui DE KLEINE KAPITEIN. Piet had niet omgekeken toen hij met de andere jongens wegholde, maar toch zag hij nog telkens Wout voor zich, die nu alleen was achtergebleven. Nou ja, hij hoefde toch ook niet bij die vreemde jongen te blijven, en trouwens, Wout ging met de tram mee, dus konden ze toch niet samen gaan. Hij werd kwaad op zich zelf dat hij tóch telkens aan Wout moest denken, hij had toch immers niets met die jongen te maken? Een uurtje later kwam Piet thuis. Nog warm van het spelen klauterde hij de trappen op. In de achterkamer was zijn moeder be zig de boterhammen klaar te maken; op ieder 'bordje een stapeltje, do zusjes drie, klein broertje twee en op zijn eigen bord je kwamen vijf boterhammen. Gaan we al eten Moe? Hè, Piet had honger gekregen en nu de boterhammen daar zoo aanlokkelijk waren uitgestald, zou hij er meteen wel in willen happen. Welnee, jongen, vader is toch ook nog niet thuis? Ga nog maar even met broer tje spelen; je bent laat vandaag. Een beetje, verkleinde Piet. Maar we hebben zoo fijn gespeeld, gevoetbald en wij hebben het gewonnen. Piet had nog plezier als 'hij aan de spannende strijd dacht. Maar moe keek met bezorgdheid naar zijn kleeren, die zoo veel te lijden hadden van die wilde spelletjes die de jóngens deden; maar gelukkig viel het deze keer nogal mee, alleen zijn schoenen zagen er erg uit, ze waren grijs van het stof. Poets eerst je schoenen een 'beetje op, Piet, ze zijn zoo stoffig. Piet was al in de keuken en haalde ruts-ruts een doek er over; zoo, die zagen er weer netjes uit. Broertje, die op het balkonnetje al zoo lang in den door vader zelf gemaakten zandbak zoet was geweest, drentelde ach ter hem aan. Paatje jijden, Piet? Kom maar hier hoor. Piet stond al op handen en voeten en na een paar vergeefsche pogingen kwam broertje toch boven op den rug van het steigerende paard. Toen vader een kwartiertje later thuis kwam hoorde hij al onder aan de trap 't gelach van zijn oudste en jongste zoon. Pappie ook paad jijden? Elven tilde vader broertje hoog op. Pappie komt zóó hoor; maar bij ging toch eerst naar binnen om een lekker kopje thee te drinken. Kom hier broer, riep het paard, daar gaat ie 'hoor. Broertje was alweer 'bij1 het paard, maar toen vader even later in de keuken verdwenen was en nog niet kwam, werd hij' ongeduldig. Pappie ook paad jijden! Vader, die juist met een 'zeepgezicht en zeephanden bij de kraan stond, dreigde: pas op hoor, als je hier komt; maar Broertje, voorzichtig om het hoekje van de deur, toch wel een beetje bang een witte schuimklodder op zijn neus te krij1- gen, liet zich niet afschrikken en was niet tevreden voor Pappie beloofd had ook een ritje op het paard te maken. Het werd een heerlijk wild spelletje, dat, tot Piet's plezier, toch niet al te lang duurde, want zijn maag rammelde geducht. Wat gingen de boterhammen er in: en daartusschendoor was zooveel te vertel len, Mientje en Rietje gunden elkaar het woord haast niet. Er is ook een nieuwe jongen op school, een op krukken! Dat nieuwtje had Mien lekker van haar zusje afsnoept. Zit ie bij jou in de klas Piet? Ja. Nou, dat had je dan ook wel eens eer der kunnen vertellen, dat wist je van middag toch zeker ook wel. Ja, dat was waar, maar toen had hij er niet aan gedacht, en nu had hij er eigenlijk niet veel zin in om over Wout te praten, want dan zag hij Wout weer staan, alleen op het plein. Hij loopt niet eens op krukken, klonk het toen, met een vollen mond. Wel waar. Niet waar, hij loopt met één kruk. Hè wat flauw, da's toch zeker hetzelfde. Niks hoor. Naast wie zit ie? Naast mij. Ooh! Daar begrepen de zusjes niets van, dat Piet zooiets belangrijks niet eerder had verteld. Ging ie ook mee voetballen? Hoe kan dat nu? Rietje begreep niet hoe Mien zoo iets doms kon vragen. Natuurlijk niet, gromde Piet. He wat zanikten ze toch, die meisjes waren ook altijd zoo nieuwsgierig, maar toen ver telde hij toch nog maar dat Wout met de tram meeging. Ook saai voor zoo'n jongen, praatte Mien verder, hij kan natuurlijk nergens aan meedoen. Maar Vader dacht er andera over. Dat zal best meevallen, zulke jongens zijn gewoonlijk handig genoeg, maar da anderen moeten er wel eens rekening mee houden als ze spelen. Zie je wel, Piet had wel gedacht dat Vader er zoo over zou praten, maar hij kon toch niet aan de jongens vragen morgen of ze nu eens een ander spelletje zouden doen waar Wout ook wat aan had.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6