JAVA heel f|jn KARAVANEN De Padvinders Jamboree. qoed en toch, u goedkoop panners waarschijnlijk den Ohineezen de De vierdaagsche afstandsmarschen. Binnenland Uit de Provincie baas: hun toestellen zijn sneller en bruik baarder. He Japansohe luchtmacht be- schilt over zoowat 1450 vliegtuigen, waar bij 300 vliegtuigen van de marine komen. Schitterend geslaagd. Percentage uitvallers gering, D'g „Vierdaagsche" behoort weer tot het verleden. O'nder groot enthousiasme werden de deelnemers gisteren te Nijmegen inge haald. Over kilometerslengte stonden de men- echen rijen dik langs den weg op het laatste deel van de route. Een schatting ia onmogelijk te maken, maar het konden er even goed 40.000 als 60.000 zijn en misschien nog veel meer, zegt de „Telegr." Vele duizenden vreemdelingen ook zijn voor dit evenement naar Nijmegen geko men. De straten en wegen naar het par cours waren herschapen in parkeerterrei nen met honderden wagens. Door eindeloos ze hagen van menschen, onondebroken applaus en uitbundige toejuichingen mar cheerde de vierdaagsche naar de Prins Hendrikkazerne. Een zee van bloemen. Bijna geen wandelaar was er, of hij droeg een bouquet en de meesten zelfs meer dan een. Overal stonden de mensoheu langs den weg met bloemen in de hand om er de tippelaars mee te huldigen Op het Molenveld werden de onder scheidingen uitgereikt. Wat daarbij buitengewoon trof, is de wijze, waarop de militaire detachementen zich afmeldden. De landmacht genoot de hooge eer, dat de commandant van het veldleger in eigen persoon de onderschei dingen overhandigde, de zeemacht ont ving ze uit handen van vice-admiraal Kruys. Maken we de balans van deze Vier daagsche op, dan blijkt het volgende: Op den eersten dag vertrokken 4293 wandelaars, van wie er dezen eersten dag 16 uitvielen. Den tweeden dag bedroeg bet aantal uitvallers 46, den derden dag 26, en den laatsten dag 17. Het totaal aantal uitvallers is zoodoende 105. Van 4293 wandelaars hebben er dus 4188 de marschen met goed succes volbracht. Het uitvallend percentage beloopt rond 2Va pet, wat zeker Keer gering te noemen is. Het gouden kruis voor de tien de maal deelnemen ontvingen (kapitein Kronis, S. M. I. van Rijswijk, sergeant Henneman, wachtmeester Van Royen, de heeren Bennink '(Burgerwacht Amster dam), Willemsen, Van Diepenbeek, Schip- perheyn, Gelink en mevr. Jansen de Waal De gouden kroon voor de elfde maal deelnemen ontvingen kapitein Ep- kema, sergeant Bray, De Jonge, Van der Meulen, Apeldoorn, Martin. Voor de twaalfde maal: Starmens, Vis, Bouwmeester, Korte. Dertiende maal: kapitein Roelofsen, ser geant Tichelaar, van der Kïey, De Haas, meVr. Van der Kley. Veertiende maal: de beer Max. Vijftiende maal: 'kapitein Schwing, ser geant van "t Zet, '0. W. I. Theunissen van Maanen, wachtmeester Brandwijk, Ver bergt, '1ste luitenant j'hr van Kinschot. Zestiende maal: Opperwachtmeester Göbel. Negentiende maal: ritmeester Jhr van der 'Goes, Dihkhuyizen en van der Kaay. DE MOEILIJKE POSITIE DER HUIS EIGENAREN. Het bestuur van. den Nederlandschen Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwondernemers beeft aan den Minis terraad een adres gtezonf waarin de aandacht wordt gevraagd Vwi de uiterst moeilijke positie, waarin talloos vele huiseigenaren verkeeren. D© overheidslasten en tarieven spe ciaal de gemeentelijke en de erfpachts canon zijn niet verlaagd, aldus het adres, en oefenen een funesten druk uit. De las ten wtlke moeten worden opgebracht in gevolge in veel gunstiger tijdsomstandig heden met hypothecaire crediteuren ge sloten overeenkomsten, zijn over het al gemeen evenmin verminderd. De onder houdskosten zijn zeer aanmerkelijk ge stegen. Het feit, dat er opnieuw gebouwd wordt en de reeds bestaande overproduc tie, oefenen een bijkans vernietigenden druk uit op de waarde der panden. D'e opbrengsten der exploitaties bewegen zioü verder nog in dalende lijn. D'aar de toestand voor de door den bond vertegenwoordigende groep burgers reeds gedurende langen tijd precair is en verscheidenen reeds als slachtoffer zijn ge vallen, verzoekt bet bestuur den minister raad maatregelen te treffen, welke er toe leiden, dat de noodzakelijke verlaging van lasten, drukkend op het gebouwd on roerend goed, op korten termijn wordt verkregen. NIEUWE RIJKSWEG HEERENVEEN- AFSLUITDIJK. Omlegging te Bolsward. Naar aanleiding van een te Bolsward georganiseerde actie om den nieuwen snelverkeersweg van Heerenveen naar den afsluitdijk door de bebouwde kom van de gemeente inplaats van daar bui ten getraceerd te krijgen, heeft de K. N. A. G. zich in een adres tot den minister van "Waterstaat gewend, waarbij zij op het gevaar voor de verkeersveiligheid en het noodeloos oponthoud voor het door gaande verkeer bij een zoodanige txacee- ri.n<_ heef1; gewezen. In antwoord op dit adres deelde de mi nister aan de K.N.A.C. mede, dat hij op 29 Juli het plan voor het gedeelte Har- kezijlSneek van den bovengenoemden weg beeft goedgekeurd, volgens hetwelk de nieuwe weg langs de Zuidzijde en de kom van de stad Bolsward zal worden ge voerd. DE TEELTBEPERKING VAN RUNDVEE. Ter voorloopige beantwoording van de op 29 Juni j.l. ingezonden vragen vau den heer B i o r e m a betreffende beëindi ging van de teeltbeperking van rundvee, heeft de minister van Economische Za ken medegedeeld, dat hij nog nadere ge gevens omtrent den huidigen omvang en hoedanigheid van den veestapel verwacht. Zoodra mogelijk zal een definitieve be antwoording volgen. INVOER DEENSCH RUNDVLEESCH. Op de vragen van den heer Weit- kamp betreffende den invoer van rund- vleesch uit Denemarken, heeft de minis ter van Economische Zaken voorloopig geantwoord, dat hij nog nadere gegevens over de positie der vleeschmarkt ver wacht. Zoodra mogelijk zal een definitieve be antwoording volgen. RECHTSPOSITIE VAN HANDEL EN INDUSTRIE. Vertegenwoordiging in crisislichamen van weinig belang. „Op welke wijze kan aan den handel in den autoritairen staat in den staat, zooals de landb'ouwcrisisdienst wordt ge noemd, een behoorlijke rechtspositie wor den gegeven, opdat zijn belangen niet nog méér worden geschaad dan strikt en strikt noodzakelijk is?'' Deze vraag stelde de heer Knibbe in de vergadering van den Bond van Var- kensih andelaren. Volgens spreker is door den handel te veel gewicht gehecht aan 'het vertegen woordigd zijn in een crisiscentrale. De handel zal daarin steeds een kleine minderheid vormen. Bovendien wordt de invloed van de crisiscentrales gewoonlijk sterk overschat In het dagelijksch bestuur wordt alles 'beslist en ook daar kan men weinig anders doen dan de voorstellen van voor zitter en secretaris, die in overleg met den Regeeringscommissaris zijn opgesteld te aanvaarden. De eene crisiscentrale kan en mag niet in strijd bandelen met bet algemeen belang of met het belang van een andere crisiscentrale. De centrale lei ding van den minister met zijn adviseurs en regeeringscommissarissen zal altijd be slissend zijn. Op die centrale leiding moet daarom invloed worden geoefend en wel, zooals voorgesteld door de Kamer van Koophandel voor Rijnland te Leiden, doordat 'bureaux, ingesteld door de ver- verschillende groepen van belanghebben den en door de regeering erkende bureaux op de crisishandelingen controle en t o e z ie 'h t oefenen. Het diep ingrijpen in de levensbelan gen van 'het bedrijfsleven van landbouw, handel en nijverheid; zou dezen min of meer ongewonen vorm van controle en toezicht door particuliere bureaux op de semi-overheidsinstanties volkomen moti- veeren. De erkende bureaux zouden als dan van de feiten goed op de hoogte kun nen komen en alleszins1 deskundige ad viezen uitbrengen. Als de ambtelijke instanties zélf voor koopman willen spelen, zal de lust daar toe hun spoedig vergaan, indien zij on der deskundige controle zijn gesteldl Spr. ziet in deze erkende bureaux dan ook voor 'het bedrijfsleven de beste reme die tegen overbodig ambtelijk ingrijpen en den besten waarborg voor een beperking van dien landbouwcrisisdienat tot het strikt noodzakelijke. Ook de landbouw zal in hooge mate door dergelijke erkende bureaux zijn gediend. CHR. NAT. WERKMANSBOND. De algemeene vergadering. De jaarlijksche algemeene vergadering van den Chr. Nat. "Werkmansbond zal naar wij vernemen D'insdag 5 en Woens dag 6 Oct. a.s. te Utrecht worden gehou den onder leiding van den heer P. J. Nar huison van Utrecht. Wij vernemen voorts, dat het Tweedo Kamerlid de heer J. Bakker te Menal- dum ontslag heeft genomen als lid van het hoofdbestuur. Wel blijft hij medewer ker aan „D'e Voorzorg", het weekblad van den bond. Het hoofdbestuur heeft de verdiensten van den heer Bakker willen erkenneu door hem te benoemen als adviseerend li'd van dit. college. Burgemeester». Bij Kon. besluit van 28 Juli is met in gang van 1 September tot burgemeester der gemeente Hoogezand benoemd: J. Tuin, lid van de Prov. Staten van Gro ningen. Bij Kon. besluit van 28 Juli is met in gang van 1 September benoemd tot bur gemeester der gemeente Opsterland: J. H. P o p p i n g a, met toekenning van ge lijktijdig eervol ontslag als burgemeester van de gemeente Idaarderadeel. De S.D.O.A blijft te Middelburg. In verband met geruchten dat het Mid- delburgsche „garnizoen", de S.D.O.A. naar elders (Amersfoort) zou worden overgeplaatst, heeft de M. Ct. een onder zoek ingesteld. Het blad deelt mede, dat er geen spra ke van is, dat de S.D.O.A. uit Middelburg zou verdwijnen. De geruchten vinden ver moedelijk hun oorsprong in het feit, dat te Amersfoort enkele leslokalen worden gebouwd voor de cursussen voor beroeps- onderofficieren-administrateur die al daar worden gehouden. Dit is echter van geenerlei invloed op de school te Middel burg. Een relletje. Te St. Maartensdijk had dezer dagen een executoriale verkoop plaats. Zooals bij dergelijke gelegenheden wel meer voorkomt, ontstond er oneenigheid, waarbij' de deurwaarder, 'belast met den verkoop van roerend goed, beleedigd werd, terwijl men tot handtastelijkheden overging. De politie maakte gebruik van den gummistok, waarbijl eenige rake klappen werden uitgedeeld. (Th. Grt.) Verplaatst met ingang van 1 Augus tus a.s. de adjunct-commies bij: den post-, telegraaf- en telefoondienst A. L. C. Haaze van Vlissingen naar het postkan toor te 's Gravenhage. Vlissingen. Gemeenteraad. De onregelmatigheden bij de Ar beidsbeurs. De gemeenteraad kwam Vrijdag in spoedeischende vergadering bijeen ter behandeling van twee voorstel len van B. en W. Het eerste betrof verschillende conver sies van geldleeningen: ten eerste een 4 leening 1900, groot oorspronkelijk f 73.500, per resto f 18000, waarvan de geldgeefster de rente wil verlagen tot 3 ten tweede de 4 leening van 1908 groot f 400.000, per resto f 186.000, waar voor een aanbod tegen 3% is ontvan gen; bij deze conversie stellen B. en W. tevens voor wijziging te brengen in het aflossingsplan en wel zoo, dat het zal worden tot en met 1947 f9000 per jaar en dan tot 1959 f 8000 per jaar; ten derde de 4 leening 1931 ad f 415.000, pro res to nog groot f317.000, waarvan de geld gever de rente tot 3% pet wil verminderen ten vierde de leening 1932 groot f364.000, pro resto groot f 323.500, waarvan de geld gever heeft bericht voor de eerstvolgende 10 jaar de rente van 4 op 3% te wil len brengen en dan weer terug op 4 ten vijfde de 4 leening 1937 ad f 167.000 pro resto groot f 154.000, waarvoor de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten te Den Haag een leening tegen 3% wil sluiten. Verder stelden B. en W. voor het res tant der leening ad f 185.000 pro resto groot f 160.000 geheel af te lossen en lee ningen van f 100.000 en f 60.000 aan te gaan. Ook stellen zij nog voor, dat de ge meente zich garant zal stellen voor een 3% leening, die de Woningbouwver- eeniging „Goed Wonen" tot een bedrag van f8170 met genoemde Bank zal aan gaan ter aflossing van een leening ren tende 4% Al deze voorstellen werden z.h.s. aan genomen. Het tweede voorstel hield in om in beroep te gaan bij den Centralen Raad van Beroep tegen de beslissing van het scheidsgerecht voor ambtenaren, waarbij bepaald werd, dat de heer W. de Wolf, ontslagen directeur der gemeentelijke ar beidsbeurs, gestraft moet worden met „verlaging in rang gedurende onbepaal- den tijd" en zulks niet lager dan een functie, die financiëel gelijk is aan de positie van een adjunct-commies. De heer de Ruiter (C.H.) wilde over gaan in geheime zitting, wat de heer van Oorschot (S.D.A.P.) niet kon goedkeuren. Als dit geschiedde zou de soc.-dem. frac tie de vergadering veriaten. De voorzitter zeide, dat het niet ge- wenscht is over de zaak, die nog aan hangig is, uitvoerig te spreken. Als men zich beperken wil, heeft spr. geen be zwaar tegen openbare bespreking. De heer de Ruiter zeide, dat vroeger verklaard is, dat men zich. bij de uit spraak van het scheidsgerecht zou neer leggen. Waarom wil men dan nu toch in hooger beroep gaan? Men schijnt den heer de W. geen enkele kans te willen laten om weer vooruit te komen. De heer Sorel (A.R.) begrijpt niet goed, waarom men deze persoonlijke zaak nu in het openbaar bespreekt. Hij meent ook dat is toegezegd, dat men zich bij de uit spraak van het scheidsgerecht zou neer leggen. De heer van Oorschot weet daar niets van, terwijl de voorzitter zeide, dat het de bedoeling is te bevorderen, dat de heer de W. elders een betrekking krijgt. De heer Andriessen (R.K.) acht het voorstel van B, en W. volkomen recht vaardig. De heer Woltering (A.R.) kan niet ge- looven, dat het de bedoeling van B. en W. is om de W. in geen geval meer in dienst te nemen. Weth. Rorije (S.D.A.P.) verdedigde het t voorstel van B. en W. uitvoerig, doch de heer Paap (V.B.) stelde zich op het stand punt van de meerderheid van rechts en ging met de meening van het scheids gerecht mede. Het voorstel werd tenslotte met 11 tegen 7 stemmen aangenomen. Tegen stemden de A.R. fractie, waarvan de heer Marijs tijdelijk de vergadering had verlaten, de C.-H., van wie de heer Cappon afwezig was en de heer Paap (V.B.) Goes. Het programma der orgelbespe ling op Dinsdag 3 Augustus 1937, des na middags van 23 uur in de Groote- of Maria Magdalenakerk alhier, door den heer Adr. Kousemaker, luidt: Programma: 1. Canzone. Job. Seb. Bach. 2. OrgelkoraaJ, Joh. Seb. Bach. „O Mensob, bewein dein Sünde gro&z". 3. Phantasie over Psalm 33 C. de Wolf. 4. In Memoriam Jan Zwart. a. „Neem Heer mijn handen beide". b. „Uren, dagen, maanden, jaren''. Jan Zwart. 5. Andantino Gésar Franck. 6. Toccata over Psalm 24 Gor Kee. De collecte voor de commissie van samenwerking bracht deze week f36.99 op. Krabbendijke. Gemeenteraad. Vrij dagmiddag vergaderde de voltallige raad. Hjet verzoek van den heer A. A. Elen- baas, burgemeester van 's H. Arendsker- ke om voor den tijd van 3 jaren in huur te miogen ontvangen plm. 30 M2 grond gelegen aan den Westweg te Krabben dijke, Werd z.h.st. ingewilligd. Verder was nog ingekomen een verzoek van dhr G. Maas te Krabbendijke, Oost- dijk G 2, om een vergoeding ingevolge het bepaalde in art. 13 der L.O.-wet 1920, als tegemoetkoming in de vervoerkosten van zijln beide zoons die de bijlzondere lagere school in de Wilhelminastraat bezoeken. Het voorstel van B. en W. om Maas voornoemd een tegemoetkoming uit de gemeentekas toe te staan van f 7,50 per kind en per jaar, werd z.h.st. aangeno men. De gemeenterekening over bet dienst jaar 1936 werd aangeboden. D'e inkomsten van den gewonen dienst droegen f 43.620,57 en de inkomsten f 84.210,37, aldus een batig saldo van f3676,77. Do uitgaven van den kapitaaldienst be droegen f43.620.57, en de inkomsten f 39.631,31, aldus een nadeelig saldo van f 3989,26. Zonder hoofdelijke stemming werd vastgesteld de verordening betreffende het beroep bedoeld in de artt. 13, 15, 17 en 18 van het reglement Autovervoer per sonen. Het voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de verordening op de begrafe nisrechten, waarby, in tegenstelling met de oude verordening, het tarief voor het gebruik van den lijkwagen voor vervoer van elders overleden inwoners dezer ge meente,; «enigszins is verlaagd en ge bracht bij: begraving in de le klasse op f 15, tweede klasse f 10, 3e 'klasse f 5 en vierde klasse op nihil, wordt z.h.st. aan genomen. Aan de orde wordt vervolgens gesteld het voorstel van B. en W. om het geschil met de gemeente Goes omtrent de houw- rekening van de vernieuwde gas-zinker in het Kanaal door Zuid-Beveland zoo noodig door arbitrage te doen beslissen. De voorzitter licht toe, dat in verband met de verbieeding van het Kanaal door Zuid-Beveland vernieuwing van den gas- zinker noodzakelijk was geworden. De gemeenten van Oosteinde moesten even wel in die kosten medebetalen. Met de nu door Goes ingezonden rekening van den gaszinker kunnen die diverse gemeenten niet accoord gaan. Het contract schrijft nu voor, dat bij een ontstaand geschil, dit door arbitrage beslist moet worden. Dhr Nagelkerke informeerde of voordien geen overleg is gepleegd. Hierop ant woordde de voorzitter, dat geconfereerd is met het gemeentebestuur van Goes, en met een commissie uit Ged. Staten. Ge tracht is het geschil langs minnelijken weg op te lossen, hetgeen evenwel niet is gelukt. Dhr Van Houdt vroeg, hoeveel de arbi- tragekosten zullen bedragen. De voorzit ter antwoordde, dat bet geschil wordt gevoerd op kosten van ongelijk. "Wanneer het geschil door de gemeenten in Oost einde verloren wordt, moet deze gemeente 2/9 van de arbitragekosten 'betalen. Tenslotte werd besloten het geschil te doen beslissen door scheidsmannen. D'e door B. en W. benoemde plaatsver- j vangend gemeente-secretaris, dhr J. D. de Kam, ambtenaar ter secretarie alhier, 5 werd als zoodanig beëedigd. j Bij de rondvraag informeerde dhr Van Velzen, of de werkloozen in deze gemeente niet aan de werkverschaffing in de Kree- krakpolder kunnen werken. Hierop ant woordde de voorzitter, dat de werkver schaffing en de steunregeling voor deze 1 gemeente zijn stopgezet. Dhr Van Velzen zeide, dat er in deze gemeente heel wat werkloozen zijn. De I voorzitter merkte evenwel op, dat zich den laatsten tijd maar een paar ter secre- tarie meldden, soms slechts i. Weth. Ha verhoek zeide, dat de fout bij de werkloozen zelf ligt. Wanneer dezen zich niet melden, weet men ter secretarie ook niet hoeveel werkloozen er zijn. De voorzitter zeide: wanneer de toe- j stand werkelijk ernstig wordt, zal deze onder oogen worden gezien. Daarna sluiting. Woensdag hield het bazaroomité I ten bate van het muziekgezelschap Con cordia" zijn eindvergadering. Dank zijl bet VANDAAG OPENING DOOR H. M. DE KONINGIN. Prins Gustaaf Adolf van Zweden onder de padvinders. Hedenmiddag om 2 uur wordt de We reld-Jamboree geopend door H. M. de Koningin. De plechtigheid heeft het volgende ver loop: Om half twee verzamelen zich 25.000 jongens op het terrein achter de arena gelegen voor het défilé, 3000 Nederland sche verkenners, die op „Woestduin" kampeeren, staan in V-formatie in de arena. Om twee uur arriveert H. M. de Ko ningin langs den oostelijken ingang bij het arenaterrein. Bij aankomst van H. M. de Koningin wordt onder het spelen van het Wilhelmus de Koninklijke Standaard gehesdhen. Nadat de voornaamste autoriteiten aan H. M. zijn voorgesteld zingen de jongens, opgesteld in de arena, het Nederlandsche Padvinderslied: „Hoort, zegt het voort". Onmiddellijk daarop, ongeveer half drie, begint het défilé. Voorop marcheert een deputatie van het Nederlandsche Padvin- dersgilde, bestaande uit 75 meisjes. Daar achter komen de deelnemende landen, in rijen van 12, de Nederlanders achteraan. Voor ieder contingent wordt de naam en de vlag van het defileerende land gedra gen. Na het défilé wordt de „rally" gehou den (een stormloop op de tribune), waar aan alle 28.000 jongens deelnemen. Na de rally, om ongeveer kwart voor vijf, spreekt H. M. de Koningin de jon gens toe. De Nederlandsche vlag wordt daarop ge'hesehen en alle jongens zingen bet Wilhelmus, waarmee de Jamboree is geopend. Hierop spreekt de Chief Scout de jon gens toe, waarna H. M. de Koningin on der bet spelen van het volkslied langs den westelijken ingang 'het terrein ver laat. Gistermiddag is Prins Gustaaf Adolf van Zweden per vliegtuig gearriveerd. Na zijn bezoek aan 't Zweedsche kamp en eenige andere kampementen in de buurt, verliet hij nog voor het avondeten weer het terrein te Vogelenzang om naar Den Haag te gaan, waar hij de gast was van H. M. de Koningin, die den Zweed- schen hoofdverkenner had uitgenoodigd voor het diner. De Prins arriveerde te half acht per auto op 'het Huis ten Bosch, waar H. M. op 't oogenblik verblijf houdt. Hij werd op het bordes ontvangen door den hofmaar schalk Mr F. F.'baron de Smeth, en be antwoordde den groet van den gerokten 'hofdignitaris met het verkennerssaluut, want de prins was gekleed in de khaki leidersuniform, en 'hield in de hand een korten wandelstok, waarvan de greep een bijl vormde. D'e prins wil padvinder zijn onder de padvinders van alle landen, alle lusten en lasten van het kampeeren meemaken op dezelfde wijze als zijn verkenners dat doen. Ook graaf Bernadotte is te Vogelenzang gearriveerd, waar bij door het 'hoofd kwartier van de Jamboree werd ontvan gen. Hij zal eveneens in bet Zweedsche kamp zijn intrek nemen. gunstige weer en goede organisatie waren de resultaten gunstig. Een netto-saldo, groot f 450 kon aan hel) bestuur van hel muziekgezelschap overhandigd worden. Qudelande. Gemeenteraad. Vrij dagmiddag hield de raad dezer gemeente een voltallige vergadering. Van de P.Z. E.M. is bericht ontvangen dat de gemeen te f 161 zal terug ontvangen als bijdrage in 'tyondergrondsche electrisch net. De steunregeling voor deze gemeente is stop gezet van Juli tot 30 October. De gemeen terekening 1936 werd aangeboden in ontvang op f 24.566,35, in uitgaaf op f 22.779,02, batig saldo f 1787,33. Overgelegd wordt de rekening burg. armbestuur 1936. ontvangen f6672,6513, uitg. f 3233,74V2, batig saldo f3408,91. Vastgesteld werd een nieuwe instructie gemeente-geneesheer. Bij' de rondvraag vraagt dhr Goetheer of de raad genoegen kan nemen met de bepaling van den Minister omtrent de stopzetting van de steunregeling, gezien de werkloosheid die er heerscht. De voor zitter deelt mee, dat slechts resp. deze week door 1 en 3 werkloozen is gestem peld en dus daaruit niet is af te leiden dat er vele werkloozen in de gemeente zijn. De werkloozen hebben van hun zijde te betoonen de voorgeschreven regelen te betrachten. Dan zal er zeker getracht worden hen aan werk te helpen. Aagfekerke. Sinds 1 Juli heeft alhier de tweede postbestelling een wijziging ondergaan. Vroeger kwam de post met de ti am van goed 5 uur mede, thans moet deze door den besteller te Domburg om 6 uur worden afgehaald. Voor de lezers van het dagblad „De Zeeuw" is deze wijziging voor zoover zij in de kom der gemeente wonen een goede vooruitgang daar zij nu nog denzelfden dag hun krant ontvangen. Door de bewoners van het "Westen (om geving tramstation) is een verzoek gericht tot den Directeur der Posterijen, om ook hier een tweede postbestelling te krijgen. Zij ontvangen hun krant nu later dan voorheen. Zierikzee. Donderdagmiddag werd hier op de algemeene begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den gemeente-bouwmeester F. Houdkamp.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2