4 the ien. Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Italiaansch fruit op onze markten. Finantiëele Berichten gstelling allers. rft gisteren rdaagsche. s en Waal, int is. te Nijme- met zijn n adjudant illijik in snel waar de liet défilé en vertrok !n, begeleid Weiier en ji kapitein 5 te rijden, ih gebruikt u aan den langen tijd (rijk, presi- krn'hem en sekerke, or- i Koningin, e 76-jarige grijs ring- kop, kwam seling voer emoedigend rmeerde of Koninklijke de wandel- zoo ver- reageerden ligheid van jongen zag den Prins Z. K. H. waakte toen den Z.K.H. ïsl" en een beseffend 'oudig, als nd tusschen het voorbij mig binnen t ter zee le yachting bij ander over ien. En die an den staf evrouw van frisch bin- 1 vriendelij- vele men- vorm te be- aan de vor- ben, aan de ntane gene- svoon zeiden ivinciaal, 'die n boterham bleven. Toen publiek het aren 25 uit- totaal met allen en met zijn gestart sruggekeerd, ;ijn afgeloo- den, vooral gemeen, niet ïg door ver een succes van Koop- is gisteren gadering ge- igister inge- ligingen, ter iheid en mo- van Koop- in de coöpe- varen verto on, want zoo ilkkige jaren huis mooh- van vertel- r u moet nu j lange, ver- ,n wat dich- Ikunt u nog i, vóór onze et zich ver kamer wilde achte stem, >n trilde, die sus, vóór je oo héél lang ras, die me nzaam." om en vol an dat ver- ogen vulden een prop in welde op in ziel troost het veilige It vervolgd.) genwoordigers van idlenbonden, boeren leenbanken, verbruiks- en landbouwcoö peraties. Voorzitter was de 'heer Van Oorschot, uit Vlissingen, terwijl de heer Charbo, di recteur van den Nat. Coöp. Raad de zaak toelichtte. Een commissie zal worden benoemd, die de voor- en nadeelen van zulk een deelname aan de verkiezingen voor de Kamers van Koophandel onder het oog zal zien, om dan daarover later advies uit te brengen. Aangedrongen werd om ook in Z. Vlaanderen dergelijk© vergaderingen te beleggen. Dit zal worden overwogen. Dr A. J. HOORWEG OVERLEDEN. Met groote droefenis zal heden de mare zijn vernomen, dat dokter Hoorweg, een in geheel Zeeland zoo bekende figuur, gisteren zoo kort nadat bij welverdiende rust was gaan nemen, in zijn nieuwe woonplaats Heemstede, toen bij aan tafel zat, door een hartverlamming werd ge troffen. De overledene, Arie Jan Hoorweg, werd 6 November 1868 te Utrecht gebo ren en bereikte dus den leeftijd van bijna 69 jaar. Nadat hij op 8 Februari 1895 tot arts bevorderd was, vestigde de overle dene zich dat zelfde jaar als huisarts te Middelburg, waar hij' tot 1904 werkzaam bleef. Mede door droeve familieomstan digheden besloot bij Zeelands hoofdstad te verlaten en vestigde hij! zich te Hein- kenszand, waar hij tot 1922 de practijlk heeft uitgeoefend. Intusschen had dokter Hoorweg zich reeds doen kennen als een vooraanstaand persoon in de (bestrijding der tuberculose en toen in 1913 de Provinciale Vereeni- ging tot bestrijding der T.B.G. tot stand was gekomen, was het niet te verwonde ren, dat bij daarin een vooraanstaande plaats zou bekleeden. Hij! werd secretaris dier vereeniging. Eerst in 1922 zou hij zich geheel aan wat zijn levenstaak is geworden, kunnen geven. Toen werd hij benoemd tot dis- tricts-consultatiearts en kiwam bijl te Mid delburg terug om tot voor enkele weken deze functie te vervullen. Hoe hij gedurende 15 jaar in geheel Zeeland de lijdende menschheid beeft ge diend, mag in breede kringen als bekend worden verondersteld. Tot voor enkele maanden, toen hij on gesteld werd, trok bijl bijna dagelijks naar de verschillende deelen van de zoo moei lijk te bereizen provincie om op de ver schillende consultatiebureaux de vele patiënten te ontvangen en hen te onder zoeken, ben raad te geven, om na een vermoeiende dagtaak noig tijd te vinden om des avonds de huisartsen te schrijven over hun patiënten. Alle patiënten voelden boo bijt met hen medeleefde, hoe diep hij met hun lot was begaan. Toen ziekte hem aan huis bond, riep hij telkens zijln helpsters en helpers bijl zich om ben te vragen of er wel aan alles ge dacht was. Dat de overledene algemeen bemind was, bleek ook toen men plannen maakte om hem bijl zijn afscheid van Zeeland en van zijn werk te huldigen. Deze huldi ging is helaas niet meer kunnen gesohie- !den|, omdat aanvankelijk zijn gezond heidstoestand de emotie daaraan ver bonden, niet toeliet. Intusschen hadden reeds ongeveer 1000 personen uit de ge- heele provincie hun medewerking daar aan toegezegd en was men bezig om bet album gereed te maken, dat met een stof felijk blijk van belangstelling zou worden aangeboden. Dat heeft niet meer mogen plaats hebben. De huldigingscommissie zal ziah nader beraden boe nu te bandelen. Dat niet alleen in medische en parti culiere kringen bet werk van den overle dene hoog werd gewaardeerd, moge blij ken uit zijn benoeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Middelburg. De stadhuisbelich- t i n g. Er was gisteren weer een vrij groote belangstelling van vreemdelingen voor de belichting van bet stadhuis. Wij kunnen niet nalaten nog weer eens de groote wenschelijkheid uit te spreken, dat de tram tijdens de belichting in de Langeviele wisselt en dat zoo ©enigszins mogelijk bet parkeeren van auto's aan de zijde van het stadhuis wordt voorkomen. Goest Bevolking. Ingekomen: Iz. de Munck en vrouw, fruitkweeker, van Kloetinge, 'sH. H.kin derendijk 10EI; M. J. de Dreu geb. Pro voost, zonder beroep, van Kattendijke, Zuidvlietstraat 31; G. Ramondt geb. van Os, zónder beroep, van Driebergen, Mid- delburgschestr. 38; J. van Zweeden, zon der beroep, van Klundert, Magdalenastr 6; Wed. M. L. van Nieuwenhuijzen, zon der beroep, van Steenbergen, Wilhel- minastraat 2; J. D. de Dood geb. v. d Velde en kinderen, zonder beroep, van 's Gravenpolder, M. Sm.buurt 11; Joh Fckhardt, verpleegster, van 's Gravenpol der, Oostwal 31; A. A. Tieleman, dienst bode. van Axel, Wilhelminastraat 98; M. A. Janse, dienstbode, van Oudelande, Westwal 38; J. A. de Muijnck, dienstbode van Borssele, Middelburgschestraat 51. Vertrokken: A. D'. Verlinden, dienstbode, van Stationsweg 20 naar Hulst; G. Nieu- wenhuijse, leerl. verpleegster, van Heer- nisseweg 29 naar Bergen op Zoom; Job Ippel, leerl. verpleegster, van Oude Visoh- markt 12 naar Noordwijk; J. van Zwee den, chauffeur, van Magdalenastraat 6 naar Woensdrecht; A, J. du Marchie van Voorthuysen, ambt. t. secretarie van 's H H.kinderenslr. 39 naar Baarn; G. J. den Hamer, dienstbode, van Oostsingel 84 naar Den Haag; M, J. Bal, dienstbode, van 'sH, H.kinderenstr. 24 naar Hoede- kenskerke; G. Noordhoek, bouwk. opz, van Voorstad 7 naar Qostburg; W.. Th, M, Erijhoff, fotograaf, van Papegaai straat 15 naar Maastricht; M. J. Rouw en vrouw, monteur, van Middelb.str. 3 naar St. Laurens; K. G. de Jonge, huis houdster, van Zuidvlietstraat 37 naar Arendserke; A.A. Heijnsdijk, mach. bank werker, van Schipperswegeling 14 naar Vlissingen; J. Rooze, spoeler, van Schip perswegeling 3 naar Vleuten. 's Heerenhoek. Brand op zolder H. B'. en huisvrienden ontdekten, toen zij 's avonds buiten waren gezeten, rookwol ken, welke een weg zochten door het dak van de woning van eerstgenoemde. Spoedig kon het vuur, in een kapokbed ontstaan, worden gedoofd. Waarschijnlijk had een kind met lucifers gespeeld. Wolphaartsdijk. Woensdag had op alle scholen, ook op de kleuterschool, door den burgemeester de traktatie plaats van de leerlingen. Er heerschte een prettige stemming. De burgemeester en zijn echt- genoote woonden de traktatie bij. Waarde. Gemeenteraad. Woens dagmiddag vergaderde de raad. Afwezig met kennisgeving dhr M. Waterman Mz. Gted. Staten hebben tot op beden nog geen besluit genomen inzake het in de vorige vergadering genomen besluit aan gaande de wegverbetering naar de haven. Het geldt hier hoofdzakelijk de onderlaag van dezen weg. Verschillende leden voer den hierover het woord. De leening aan te gaan tot verbetering van den Kerkweg ad f3000 is door Ged. Staten goedge keurd. Aan den burgemeester is verlof gegeven van 223 Aug. Daarna werd de gemeenterekening '36 aangeboden. Inkomsten f 32.977,69, uit gaven f 30.551,96, saldo f2325,73. Kapi- taaldienst inkomsten f457,11,, uitgaven f 455,38, saldo f 2,73. Rekening Burg. Armbestuur 1936. In komsten f 3566,66, uitgaven f 2757,72. Saldo f 808,94, waarin verwerkt is de som ad f 180 van de vergrooting van de be graafplaats. D'aarna kwam aan de orde de wijziging dn de verordening ex art. 62 der woning wet. Dhr Dees wees nog op art. 82 en vroeg of in zoo'n geval geen ontheffing kan worden verleend, hetwelik bleek Diet te kunnen. De voorz. stelde voor Art. 62 te lezen zooals bet er staat, maar daar aan toe te voegen dat voor schuren en bijgebouwen ontheffing kan worden verleend, mits het werk uitsluitend met roode platen wordt uitgevoerd. Aldus aangenomen. D'aarna kwam in bespreking het ge schil met de gemeente Goes inzake de bouwrekening van den nieuwen gaszin- ker door het kanaal. De voorzitter merkte op, dat dit voor deze gemeente de som van f 673,17 betreft. Breedvoerig werd hierover gediscussieerd. Besloten werd met aig. st. te doen be slissen door arbitrage. Domburg. Het eerste feest voor de bad gasten is schitterend geslaagd. De belang stelling was zeer groot. Niet minder dan 160 badgasten-kinderen hadden zich la ten inschrijiven voor een der 'kinderspe len: Ringloopen, pot-knuppelen, ringrij- den op de fiets en zakloopen. Hierdoor hadden de leden van 'het comité handen vol werk en hierdoor ook kwam het dat het programma niet precies op tijld kon worden uitgevoerd. Een talrijk publiek was aanwezig dat zich best amuseerde. De voorzitter van het comité, dhr P. J. Elout reikte vanaf de muziektent de prij zen uit, bestaande in een geldbon, in te wisselen bijl de Domburgsche winkeliers. .Het wenk, dat de commissie heeft ver richt, werd door allen ten zeerste gewaar deerd. Vrouwenpolder. Aanrijding. Woensdagmorgen had op den Binnendijk een aanrijding tusschen uit de richting Veere komende wielrijdster en een uit diezelfde richting passeerende auto plaats, met het gevolg, dat een uit België afkom stige wielrijdster dermate aan een der beenen werd verwond, dat, nadat door Db M. Taytelbaum de eerste hulp was verleend, overbrenging naar bet Gasthuis te Middelburg noodzakelijk bleek. Do pas seerende auto reed volgens ooggetuigen zeer kalm. Omtrent de oorzaak van het ongeluk tast men in 't duister. Dó Rijks- en gemeentepolitie heeft het geval in on derzoek. Colijnsplaat. Dezer dagen is alhier een plaatselijk Herv. Zendingscommissie ge ïnstitueerd. Voorzitter is ds M. Bons, secretaris dhr Adr. Janse. Doel van de commissie is in de gemeente meerdere be langstelling voor den arbeid der Zending te wekken en mede te helpen steunen de actie van de Classicale Zendingscommis sie, die de verzorging van het Zendings terrein Bato e.o. op Nieuw-Guinea voor haar rekening nam. Wissenkerke. Dó gemeenterekening dienst 1936 werd 'heden aangeboden met een batig slot op den gewonen dienst ad f 8409,05 en een nadeelig slot op den kapitaaldienst ad f 13.041,16. St Maartensdijk. Begunstigd door goed weer maakten Dinsdagmiddag j.l. de ouden van dagen uit deze gemeente, in 'totaal truim 60, een autotocht in een twintigtal auto's, daartoe welwillend door de eigenaars ter beschikking ge steld. De tocht ging allereerst door den NLW. 'hoek van N.-Brabant naar den Moerdijk. Hier werd over de brug gere den, om de Oudjes een indruk te geven van dit machtige technische werk. Bij Willsmsdorp werd gedraaid. Via Terheij- den werd naar Breda gereden. Hier wer den ververschingen gebruikt. Over den grooten verkeersweg werd daarna huistoe gereden. Dit wus de eerste tocht met ouden van dagen die op het eiland Tholen gehou den is. Voetbal. Goes. A.s. Zaterdagavond wordt alhier op het gemeentelijk sportterrein aan den Polderschen weg een vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeld tusschen de „Goes"-veteranen en Den Boer Middelb. Courant elftal. Het Goessohe elftal is als volgt samen gesteld: doel: Kerkhove. a.: (Schrijver, Karman; m.: Geene, van Hooven, den Herder; v.: Thiery, Krijger, Koster (aan voerder), 'Zweedijk, Reijerse. Voor bovengenoemden wedstrijd is door den beer P. Koster een berinneringsme- dai'lle beschikbaar gesteld. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Noorddijlk, G. J. Gerrits, cand. te Vlagtwedde. Aangenomen naar Wezep, B. van Gin- kel te Renswoude. Cihr. Gerei Kerk. Beroepen te Meerkerk, E. du Marchie van Voorthuyzen, cand. te Apeldoorn; te Dedemsvaart-Lutten, W. Ruiter, cand. te Putten; te Nooideloos, J. G. Maris, cand. te Zwolle. Voor het Mulo-examen zijn geslaagd: G. Ceulemans, B. Hoogesteger, A. Fou- draine, K. Bos, D. Boel, J. van Kalmt- hout en M. Rijk uit Goes en G. van den Borg'ht uit Hansweert. Geslaagd voor praktijkdiploma boek houden Mercurius, de heer S. Blokpoel te Goes. Geslaagd voor de hoofdakte te Rot terdam de heer W. Marinissen te St. Lau rens. Geslaagd voor examen boekhouden M.O. K XII de heer F. J. A. Santus te Koudekerke. Tot onderwijzer aan de openbare school te Groede is met ingang van 1 September a.s. benoemd, de heer A. P. van Roo, kweekeling te Groede. Benoemd te D'irksland aan de School met den Bijbel tot kweekeling met acte: Mej. T. W. Hage, kweekeling met acte aan de Cbr. school te St. Annaland. - Blindedarmoperatie aan boord. Met bet in de Amster- damsche haven aangekomen Amerikaan- opleidingschip voor de koopvaardij „Em pire States", is meegekomen een zeven tienjarige Zweedsche koksjongen, Wil liam Johansson uit Kungalv, die in volle zee met succes een blindedarmoperatie heeft ondergaan. Op 15 Juli kreeg de „Empire States", zich bevindende midden op den Atlanti sch en O'ceaan, een draadloos telegram van den kapitein van het Zweedsche mo torschip „,Alex Johnsson", waarin om medische assistentie voor een patiënt werd gevraagd. De „Empire States" heeft ■zich toen onmiddellijk naar het Zweed sche schip gespoed en den jongen aan boord genomen. Ook de dokter van de „Alex Johnsson" ging op den Amerikaan over om bij de operatie, waartoe oogen- blikkelijk werd overgegaan en die door den scheepsdokter van de „Empire Sta tes" verricht werd, assistentie te verlee- nen. De jongen is thans vrijwel genezen. Groote diefstal te Rot terdam. 80.000 aan effec ten verdwenen. Dezer dagen hebben dieven in een woning aan den Beukelsdijik te R'dam wat men noemt 'n grooten slag geslagen. Aanvankelijk verkeerde men in het onzekere hoe groot de buit was, maar de politie beeft thans uitgemaakt dat deze niet minder dan f 80.000 aan effecten en andere papieren van waarde bedraagt. Dinsdagmorgen hadden buren ontdekt, dat ongewenschte gasten zich toegang hadden verschaft tot de woning van den houthandelaar v. d. V. Men meende aan vankelijk, dat de diefstal zich had beperkt tot de medeneming van een aantal klee- dingstukken. Maar deze veronderstelling is wel heel anders uitgekomen, want de politie heeft thans aan het licht gebracht, dat er papieren, tot een totale waarde van om en bijl de f 80.000 zijn ontvreemd. De familie is uit. 'Onbewaakte overwegen. Op den onbewaakten overweg te Valkens- waard moest gisteren de gemeente-arbei der v. P. met een vrachtauto dezen spoor wegovergang passeeren, waarbij hij er klaarblijkelijk geen erg in bad, dat een trein in aantocht was. Midden op de rails gekomen werd bij door den locomotief in de flank gegrepen, waardoor de auto to taal werd vernield en langs de spoorbaan werd geworpen. De bestuurder werd er afgeslingerd en werd, nadat de trein tot stilstand was gebracht, ernstig gewond langs de rails gevonden. De man is naar het ziekenhuis te Eindhoven vervoerd. Zijn toestand is bedenkelijk. 'In het hol van den leeuw. Sedert gernimen tijld werden in het paleis van justitie te Arnhem kleine diefstallen 'gepleegd, die vooral voor het personeel van griffie en parket zeer on aangenaam waren, daar zij aanvanke lijk in de meening verkeerden, dat tel kens hun kas niet klopte. Toen de tekorten echter voort bleven gaan, begreep men, dat vermoedelijk een dief aan het werk was en wel iemand, die van de omstandigheden volkomen op de hoogte moest zijn. Htaewel men nauwkeurig toezicht hield, en verschillende malen een val uitzette, gelukte het niet, den dader te pakken te krijgen, omdat juist, wanneer de val was uitgezet; er geen tekorten waren. Men bleef echter waakzaam en tenslotte kreeg men verdenking tegen een werkvrouw, die dezer dagen, toen men weer een val had uitgezet, gesnapt werd. De vrouw is naar het huis van bewa ring overgebracht. 'De onbewaakte over weg. Toen gistermiddag (bij een onbe waakten overweg bij Winterswijk eenige kinderen aan bet bramen plukken wa ren, liep, terwijl er een trein naderde, een drie-jarig jongetje de spoorbaan op. De kleine kwam er veilig over, maar het on geveer 12-jarige dochtertje van den beer v. L., dat bet kind wilde naloopen, werd door den locomotief gegrepen en met een slag neergeworpen. Hevig bloedend aan het hoofd is het meisje in hoogst zorg- wekkenden toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Overleden door een spel de p r i k. Te Alphen a. d. Rijn is de 39- jarige mej. L. tengevolge van een spelde- prik overleden. Eenigen tijd nadat zij zich in een vinger had geprikt, voelde de vrouw zich onwel worden. Zij bleek in zoo'n ernstige graad bloedvergiftiging te hebben opgeloop'en, dat medische hulp niet meer mocht baten. Na een paar uren is zij reeds overleden. Mishandeling te Breda. Gisternacht omstreeks 4 uur werd de Scheldestiaat te Breda in rep en roer ge zet door het geroep: moord, moord!, ter wijl een man hevig bloedend de straat op liep. Deze bleek te zijin zekere daai wo nende 55-jarige de K., die door zijn vrouw en zoon ernstig mishandeld was. De K. leidt de laatste jaren een zwervend leven. Hij keert op zeer onregelmatige tij den in de echtelijke woning terug. Dit was ook gisternacht weer het geval. Toen de man op zijn bellen niet open werd ge daan, verschafte hij zich door het op schuiven van een raam toegang tot het huis, waar hij' door zijn vrouw en zijn zoon werd opgewacht. De zoon ging den man met een voor vork van een fiets te lijf en bracht hem daarmede eenige hevige slagen op het hoofd toe, waardoor de man een wonde aan het achterhoofd kreeg. Toen de ge wonde de K. daarop op zijln zoon afvloog, wilde de vrouw hem met een mes te lijf waarop de K. de straat op vluchtte. De K. wend 'door den gemeentelijken genees kundigen dienst verbonden en ter obser vatie in een ziekenhuis opgenomen. De vrouw en de zoon zijn door de politie gearresteerd en opgesloten. V e r v als c h i n g v a n s p a a r- zegels. Drie verdachten. In het eind van Juni kwam de directeur van het betaalzegelbedrijf De Voorzorg te Amster dam, aan het politiebureau een brief too- nen welken hij ontvangen had van een drukkerij uit Antwerpen. Deze berichtte hem hierin, dat de door hem bestelde ze gels gereed waren. Men verzocht hem ze te Antwerpen in ontvangst te nemen en te betalen. Hij bad echter in het ge heel geen zegels te Antwerpen besteld. Daar er vermoedens van zwendel bij de politie rezen, is hierop een rechercheur naar Antwerpen gereisd om bij de be wuste diukkerij een onderzoek in te stel len. Hierbij bleek, dat deze drukkerij' van een Nederlander, die er persoonlijk ge weest was, een order ontvangen had voor het leveren van 10.000 spaarzegels van een gulden en 50 spaarboekjes zooals die bij het spaarzegelbedrijf De Voorzorg in gebruik zijn; de opdrachtgever had mo dellen achtergelaten. Van de 10.000 be stelde zegels waren er inmiddels reeds 9000 die gereed waren, door den op drachtgever afgehaald. D'e rechercheur nam de resteerende 1000 zegels en de spaarboekjes in beslag. Blijkbaar hebben de vervalschers het nog niet aangedurfd, deze valsche zegels uit te geven, daar in een der Amsterdam- sche Maden reeds een bericht over de zaak gestaan had met vermelding dat de politie er achter zat. Dezer dagen kreeg de politie nu de mededeeling, dat op een stempelbureau voor werkloozen eenigen tijd geleden werkloozen gesproken hadden over hel namaken van spaarzegels van De Voor zorg en het verkoopen ervan. Bij het onderzoek onder de werkloo zen kwam de politie ter oore, dat een hunner onlangs met iemand, die „schar relt in alles", per auto naar Antwerpen was geweest. Zij wist dezen man op te sporen en zoodoende kreeg zij ook dezen „scharrelaar" in handen, een 41-jarigen koopman in ongeregelde goederen, wiens uiterlijk volkomen bleek overeen te stem-, men met het signalement. Dinsdagavond is hij bij familie te Heerlen aangehouden en op transport gesteld naar Amster dam. Eveneens zijn twee werkloozen gearres teerd. De hoofdverdachte ontkent, evenals de beide andere verdachten, van de zaak iets af te weten. Doch het tegen hen verzamelde bewijs materiaal was zoo bezwarend, dat zij vandaag ter beschikking van de justitie gesteld zullen worden. De valsche zegels zijn intusschen nog zoek. 'Oneerlijke kerkvoogd. 1 De politie te Echten heeft Dinsdag aan- Voor ö»*èt van eigen producten wordt het ergste gevreesd. In verband met de a.s. onderhandelin gen over een nieuw handelsverdrag met Italië is door den Bond „Westland" aan den Minister van Economische Zaken een adres gezonden, waarin adressant ver klaart, dat 'hij met bezorgdheid gadeslaat het steeds toenemen van den import van Italaansche perziken en pruimen, waar door aan ons eigen product een moorden de concurrentie wordt aangedaan. 'Dit blijkt ook uit de etalages der fruit winkels en vooral uit de fruit-uitstallin- gen op de markten, die veelal overvloedig met buitenlandsoh fruit gevuld zijn. De bond wijst er op, dat tot voor enkele jaren de import van deze vruchten al zeer on- beteekenend is geweest, doch dat tenge volge van de toepassing van een betere verpakking en vooral door een veel ver beterde en goedkoop ere ver vo er-gelegen heid de mogelijkheid is ontstaan om ook in ons land een steeds grooter kwantum van deze ltaliaansche producten te impor teeren, waardoor adr. voor de toekomst van den afzet van ons eigen fruit het ergste vreest. Tengevolge van de geringe exportmoge lijkheid van de eigen producten zijn vele kweekers er toe overgegaan om hun kas sen en warenhuizen gedeeltelijk aan te planten met perziken, zoodat binnen en kele jaren in eigen land een veel grooter oogst van deze produoten te wachten is, dan tot op heden 'het geval is. Dringend verzoekt de bond „Westland", dat bij bet afsluiten van een nieuw han delsverdrag met Italië met deze omstan digheden rekening zal worden gehouden en daarbij voorkomen zal worden, dat in de toekomst onze markten overstroomd worden met een buitenlandsch product, dat voor een zoodanig lagen prijs gele verd wordt, dat een rendabele productie in eigen land er door onmogelijk wordt gemaaikt. gehouden den kerkvoogd R. H. aldaar. De man liet een lijst circuleeren ten behoeve van het salaris van den godsdienstonder wijzer. Hij ging in de lijlst knoeien en eigende zich zelf een gedeelte van het geld toe. Bootje gekanteld. Een der twee inzittenden ver dronken. Gistermiddag voer in de Zijl onder de gemeente Warmond een motor boot. Door den golfslag, welike deze ver oorzaakte, schepte een bootje, waarin twee Leidenaars, vader en zoon, gezeten waren, die zich onledig hielden met vis- schen, water, waardoor het bootje kan telde en beiden te water geraakten. De zoon is gered, doch de vader, de 50- jarige v. d. H., is verdronken. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. voxige koers heden A. K. U. 711/» 71% H. V. A. 530 529% Ind. Hand. Bnk. 168 168 Philips 343 344%-5 Unilever 167% 167% Amsterd. Rubber 288% 286 Kon. Olie 420% 420% D'eli Mij. 330% 331 Scheepv. Unie 141% 141% 4 pet. Nederland 100 100% 4 pet. Ned. Indië 100% 100% 3 pet. Nederland '37 96% 96% U. S, Steel 857/s 85% Anaconda 41% 418/i. Leather 7% 7% Beth. Steel 67% 67% Adj. Chic. Milwaukee 5% 5% Cities Service 211/ie 2'/u Intern. Nickel 47% 47% Shell 21 %e 20ta/ia Kennecott 44% 43% Radio 7 7 Gar Foundry 38 38 Tidewater 15"/i« 15T/« Midcont. Oil 23% 22% Gen. Motors 42% 40 Am. Enka 46% 46% Waterworks 15% 15% Rep. Steel 285/i0 281/io De beurs viel hier nog al mede. In ver band met de lage slotkoersen van New York waren ook hier de ochtendprijzen algemeen lager, maar de openingskoersen van hedenmiddag waren reeds beter, hoe wel zij 'later terug liepen. Philipslampen waren weer vast; men meent, dat het ver slag, dat de volgende maand verschijnt, zeer gunstig zal zijln, terwijl een slotdivi- dend van 10 pet. verwacht wordt. Unile ver was goed prijshoudend, Kon. Olie iets lager, H.V.A. ongeveer op de prijls van gisteren. De Scheepvaart-afdeeling was weinig veranderd maar prijshoudend; Ja- panlijiien op een prijls van 111 pet. ruim een punt beter. De Rubberhoek trekt nog niet veel belangstelling, maar de koersen waren niettemin iets 'hooger. De Ameri kanen waren fraction eel lager, evenwel zonder veel zaken. Het bericht dat de Am. Elnka een dollar dividend gedecla reerd heeft leidde niet tot meerdere vraag vOor dit fonds. De beleggingsmarkt was onveranderd. Wisselkoersen. Amsterdam, 29 Juli, 2.30 u. Berlijn 72.95—73.05. Londen 9.02'9.03. Parijs 6.786.81. Brussel 30.50u-30.55. New-York 1.811.82.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3