Kerknieuws Gemengd Nieuws. Boer, let op je eieren. Laatste Berichten Rechtszaken. Burgerlijke Stand tik Finantiëele Berichten Telegrammen :.z. D. H. ROODHUYZEN Co. nv. diept zijn, vordt aan- e van dhr een betere van het het thans tt het niet dient hem dhr Janse ode raads- idienen tot inlichtin- n de o. 1. tijd is hier p, in leven i. Bijna 40 ast der ge- kotter, ge- 3, door een oodsen van eloopen. Lp nog niet iche motor site, waar om de slik- livenvereen. i km. Oude /emeldinge; Billand; 5, 8, J. v. d. Oosten. O km. Jon- 0 uur. 1.39.13 uur. ewey; 3, 9, ne; 5, Joh. J. v. Oeve- 17, 19, G. .ogelenherg; lastricht. 1, 5, M. Min- i.08.39 uur. ath Wavre 52 km. Schot; 3, 7, 21, M. van A. Voets; omers; 5, 6, eerste duif q de Unitas rijd tegen enaren ma nnen. itbalvereeni- igcompetitie n Zaterdag- ierooskerke" ftallen zijn (Aanv.) kapelle L Bimmel Oostkapelle M. Everaers Oostkapelle otjans xuiden l. Deutekom R.C.V. irwiel urg is (Aanv.) C.V. inius ,iwerk op de topje nestel- i den ouden ihtige bloed- met haar te- L? a heelemaal maar ze is 3 en dapper- ïdanks haar Jou tante en verlangt e, die ze nog ik haar niet ,alde t was Pamela ze merken, die zich maar direct dat hebben." juist niet zuchtend, veel te zoo lief- itleggen, aen ik lij heel eder rdat iet, iveel r rs. >or eemt rt geren, wij ge- waren ze in leef- en dóchter Margaret haar lief, ze ook in. Onmo- nu ze dt vervolgd.) Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Alkmaar, J. H. Klein Wassink te Gulemborg. Geref. Kerken. Tweetal te Ottoland, W. J. Meister, cand. te Overveen en A. J. Radder, cand te Dedemsvaart. Beroepen te Stadskanaal, R. J. van der Meulen te IJmuiden. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Doesburg, H. Visser, cand. te 's Gravendeel en J. M. Visser, cand. te Sneek. Beroepen te Midwolde, J. M. Visser, cand. te Sneek. Ned. Geref. Gemeenten. Beroepen te Rotterdam, G. J. van Vliet, te Vlaardingen. D s P. Joelants f. TeMeche- 1 e n in België overleed ds P. Joelants, voorheen zeer bekend als reizend Evan gelist in België in dienst van de Silo- vereeniging. In 1903 verkreeg hij de er kenning als predikant. Dó laatste jaren diende hij de gemeenten te Mechelen en te Leuven terwijl ook de zorg voor de ge vangenen te Leuven hem was toever trouwd. Afscheid. Zondagavond nam Ds M. J. Mooy, beroepen te Ierseke, afscheid van de Vrije EVang. Gemeente te Win schoten, met een predikatie over Open baring 22:21: De genade onzes Heeren Jezus Christus zij met u allen. Voor 'het praktijk-diploma boekhou den slaagde te Middelburg voor de ver- eeniging „Mercurius" en, te Goes voor de vereen, van Leeraren in de Handels wetenschappen Mej. J. P. Verburg te Goes. Geslaagd voor voorbereidend examen gemeente-administratie: de heeren P. J. Koene, Middelburg en J. de Meulmeester, Arnemuiden. Geslaagd te Rotterdam voor de hoofdakte de dames H. L. de Belle en R. L. v. Eek te St.-Jansteen. Geslaagd voor examen boekhouden M.O. K XII, de heer J. Ferdinandusse te Goes. Voor het tweede gedeelte van het doctoraat in de geneeskunde slaagde aan de hoogeschool te Leuven de heer J. Ca- merman te Goes. Schore, De heer J. van Nieuwenhuize, hoofd der openbare lagere school te Schore komt als no. 2' voor op de voor dracht voor hoofd der o.l. school te IJssel- monde. De Ruyterschool te Vllsslngen. Bevorderd tot de 2e klasse: A. J. van As (voorw.), M. Blok, E. Bodenstaff, G. Borghstijln, J. P. L. N. van Hoorn, D. Kotvis, H. Nijikamp, A. Oosters, G. W. A. Snel, J. A. Verbrugge, J. W. Zacha- riasse. Niet bevorderd 3 leerlingen. Twee Nederlanders in Bel gië gewond. Te Soignies in de pro vincie Henegouwen, is de auto van de heeren W. en M. uit Den Haag, ten ge volge van een defect aan het stuur, in botsing gekomen met een Belgischen wagen. De Nederlandsche auto reed tegen een boom en kwam in een sloot terecht. De twee inzittenden werden vrij zwaar, maar niet levensgevaarlijk gewond. Motorongeluk. Twee ge wonden. Gistermiddag is te Alphen de 30-jarige winkelier D. uit Rotterdam, die met zijn vriend per motor uit Ter Aar, waar zij aan het visschen waren geweest, naar zijn woonplaats terugkeer de, geslipt. Zoowel D. als zijn duopassa gier, de 26-jarige sigarenwinkelier v. E., eveneens uit Rotterdam, werden over den weg geslingerd, waarbij eerstgenoemde verschillende verwondingen opliep. De heer E. bleek er ernstiger aan toe. Hij had een hersenschudding, verwondingen aan hoofd en armen en bleek bovendien een sleutelbeen te hebben gebroken. Bei den zijn naar het ziekenhuis te Rotter dam gebracht. Auto tegen een boom. Drie gewonden. Gisteravond is op den Rijksweg Tilburg—Breda onder Huiten een ernstig auto-ongeluk voorgevallen. Een bedrijfsauto, bestuurd door den 40- jarigen A. uit 's-Hertogenbosch, slipte en sloeg met kracht tegen een boom, schoof door de vaart door en kantelde tegen een tweeden boom. De bestuurder liep een schedelbasis- fractuur op en kreeg een zware hersen schudding. De ongeveer dertigjarige van L., eveneens uit 's-Hertogenbosch, die naast hem was gezeten, kreeg een lichte hersenschudding, terwijl de 14-jarige van D., uit 's-Hertogenbosch, een onbeduiden de wonde opliep. De drie slachtoffers zijn naar het zie kenhuis vervoerd. De toestand van A. is hoogst zorgwekkend. Ongepaste „grappen". Op 10 Juli j.l. werd een bewoner van de Thomas van Wijkenstraat te Utrecht, een zakenman, voor de eerste maal de dupe van een reeks ongepaste „grappen", die voor hem onaangenaam waren, maar die bovendien voor anderen een schadepost beteekenen. Dien dag namelijk kwam een taxi voorrijden, waarvan de chauffeur te kennen gaf telefonisch te zijn besteld. De zakenman wist echter van niets en de taxichauffeur vertrok, aannemend, dat er een vergissing in het spel was. De situatie werd vreemder toen enkele mi nuten later een banketbakkersknecht aan belde met „de bestelde taartjes". Nauwe lijks was deze weer met zijn gebakjes vertrokken of met groote haast kwam een auto met een geneesheer voorrijden, die met zijn instrumententasch de stoep opholde met de vraag, waar het slacht offer was en nog had hij niet verteld, dat hij telefonisch ontboden was, of een der auto's van den gemeentelijken ge neeskundigen dienst stopte voor het huis. Niet alleen de zakenman, maar begrijpe lijkerwijze ook de ontboden menschen waren zeer ontstemd over dezen overlast die hen bezorgd werd. Dien avond herhaalde zich hetzelfde „spelletje" nog eenige malen. Enkele da gen lang gebeurde er niets en de familie hoopte al, dat zij van alle verdere ellen de verschoond zou blijven, toen Dinsdag j.l. plotseling weer iemand belde, die eenige gebraden kippen kwam brengen, die al evenmin besteld bleken en dien zelfden dag kwam er zelfs een keurmees ter om waren te keuren, die heelemaal niet aanwezig bleken te zijn. De zakenman weet niet wie hij van deze „grappen" moet verdenken. De po litie stelt een onderzoek in, maar de dader zal zeer moeilijk op te sporen zijn. Ronselaars aangehouden. De recherche te Amsterdam heeft Zater dag de hand gelegd op een communis- tischen bewoner van de overzijde van het IJ, tegen wien reeds geruimen tijd ernstige verdenkingen bestonden, dat hij zich schuldig maakte aan ronselaars praktijken en die, nadat was komen vast te staan, dat hij een eveneens in Amster dam-Noord wonenden werklooze had trachten te bewegen naar Spanje te gaan, om daar naar hij duidelijk liet uit komen tegen een behoorlijke betaling dienst te nemen bij de regeeringstroepen, in verzekerde bewaring is gesteld. Gisteren is, in verband met de arresta tie van Zaterdag, opnieuw een aanhou ding geschied. Man door trein aangereden en gedood. Gisteren is op de spoor baan bij Wildervank het deerlijk ver minkte lijk gevonden van den 42-jarigen haringkoopman Timmer, afkomstig uit Winschoten. Bij onderzoek is gebleken, dat de man Zondagavond door den laatsten trein is aangereden en op slag gedood. Het slachtoffer laat een vrouw met negen kinderen achter. Doodgevallen. Toen de 20-ja- rige landbouwerszoon J. te Reek, koren op een wagen wilde laden, gleed hij uit en kwam te vallen. De jongeman kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij den nek brak. Hij is onmiddellijk naar het zie kenhuis overgebracht, waar hij spoedig na aankomst is overleden. Inbreker geknipt. Geruimen tijd werd Hoorn en omgeving onveilig gemaakt door een groot aantal inbraken, soms op klaarlichten dag, zonder dat het mocht gelukken de(n) dader(s) op te sporen. Zoo werd tijdens de landbouw- toonstelling te Opmeer midden op den dag ingebroken ten huize van den heer J. Hartog, secretaris dier gemeente en dezer dagen werden bij een landbouwer te Zwaag tal van gouden en zilveren voorwerpen, alsmede baar geld buitgemaakt. Het is thans gelukt de hand te leggen op den dader, zekeren W. Bij het ver hoor, dat hem werd afgenomen, bekende hij buiten de genoemde, ook nog andere inbraken in den loop van dit jaar te Hoorn te hebben gepleegd. Motorvrachtboot op de Nieuwe Maas gezonken. De achfl opvarenden gered. Gister avond is op de Nieuwe Maas te Rotter dam de motorvrachtboot Alpine V, welke op weg was naar Bazel, bij het opdraaien van de rivier, omgeslagen en langzaam gezonken. Een toegeschoten bootje heeft de acht opvarenden, waaronder een vrouw en drie kinderen, aan boord kun nen nemen. Een deel van de lading, welke naar verluidt, een waarde ver tegenwoordigt van een halve ton, werd drijvend op het water gevonden. Alles was verzekerd. Het schip meet 444 ton, en had als lading een deklast van 440 ton stukgoed, bestaande uit pakken cellulose, tabak en chemicaliën, bestemd voor Italië. Personen, die het schip zagen vertrek ken, zagen, dat de boot naar stuurboord overhelde. Toen de boot eenmaal op stroom was gekomen, draaide de schipper haar tegen den stroom in, en bij dit opdraaien is het gezonken. iJeugdige inbrekers. We derom zajin te Amersfoort twee jongens van 12 en 16 jaar aangehouden. Reeds enkele weken geleden werd door de Amersfoortsohe politie een zestal jon gens aangehouden, die ervan verdacht werden zich schuldig te hebben gemaakt aan tal van inbraken in Amersfoort ge pleegd. Herhaalde malen Ikreeg de politie be richt over inbraken in scholen en kerken, zelfs gebeurde het, dat een bedrag van ruim zestig gulden werd buitgemaakt. Ook collectezakken in diverse kerken moesten het ontgelden. Thans gelukte het weder een tweetal jongens aan te houden; zij hebben evenwel nog geen volledige be kentenis afgelegd. Wel bestaan er zeer ernstige aanwijzingen tegen hen. De overige jongens hebben alle bekend. Ze moeten versch en schoon zijn. D'e boeren en kippenhouders zuilen goed doen wat secuurder te gaan letten op de eieren, die ze ter markt brengeD. Immers volgens den heer D. van Ree te Amerongen, voorzitter van de vereeniging van eierhandelaren „Baineveld e.o."komt 95 pet. der boeren, die eieren aan de binnenlandsche markten brengen in aan merking om bekeurd te worden ingevolge de bepalingen van het eierenbesulit 1931, welke inhouden dat de aan de markt ge- biachte eieren aan bepaalde eischen van verschheid en schoonheid van schaal moeten voldoen. De kippenhouderij in haar geheel on dervindt van de nalatigheid in deze aan zienlijke schade. Op de markt te Barne- veld levert deze slordigheid volgens den heer Van Ree per marktdag f 1000 schade op, of f 1 per boer per week. Bovendien heeft dit tot gevolg, dat op de Engelsche markt de Deensohe eieren de voorkeur hebben boven de Nederlandsche, ook al om de zindelijkheid der afgeleverde pro ducten. De keuringsdiensten van waren hebben nu besloten scherper tegen dit kwaad te zullen optreden. Echtpaar te Arnhem ge wond. Gistermiddag is het echtpaar De G. uit Weesp, dat per tandem naar Arn hem reed, op den Amsterdamsehen weg bij Arnhem in volle vaart tegen een steo- nen muur gereden. In bewusteloozen toe stand zijn beide slachtoffers opgenomen en per ziekenauto naar het ziekenhuis vervoerd. Een nader onderzoek wees uit, dat beiden een hersenschudding hebben opgeloopen. Vooral de toestand van den heer De G. is zorgwekkend. (Tel Geluk bij een ongeluk. Een bewoner.van de buurtschap Steenen kamer bij Deventer heeft bijzonder geboft. Onlangs verbrandde, na blikseminslag, srijn huis. Bij het graafwerk ten behoeve van het nieuwe huis ter plaatse vond men eenige bloempotten met geld, gouden tien tjes, rijksdaalders en guldens, te zamen ten bedrage van eenige honderden gul dens. DE PERKPOLDERKWESTIE. Buitenlandsche Zaken maakt bezwaar. Naar het „D. v. Zeel." vernam is de stagnatie in de uitvoering van het Perk- polderplan ontstaan doordat het depar tement van Buitenlandsche Zaken bezwa ren maakt. Vroeger is de meening gelan ceerd, dat de moeilijkheden van Defensie kwamen; dit is evenwel onjuist. COÖPERATIES EN DE KAMER VAN KOOPHANDEL. Vergadering te Goes. Naar wij vernemen, heeft de Zeeuw- sche 'Go-operatieve Propagandacoxnmissie tegen Woensdagmiddag kwart over twee een vergadering belegd in de „Prins van Oranje" te Goes, waartoe zij alle land bouwcoöperaties, verbruikscoöperaties, boerenleenbanken, co-operatieve ko-lenbon- den en verder allo organisaties, die als coöperatieve vereeniging in het 'handels register staan ingeschreven bij -de Kamers van Koophandel te Middelburg en te Ter- neuzen beeft uitgenoodigd. Het -doel blijkt te zijn een bespreking te -hebben over een circulaire van den Natio- nalen Coöperatieven Raad in Nederland, waarbij er op wordt gewezen, dat de Ka mers van Koophandel in de toekomst meer wettelijke bevoegdheden zullen krij gen en -dat bet daarom van groot belang ia, -dat de Ned. Co-op. beweging eveneens in de K. v. K. vertegenwoordigd zal zijn. Er wordt in de Kqjaers aldus de cir culaire vaak op een wijze over de Coöperatie gesproken, die nimmer door baar kan worden onderschreven. Juist om het feit, dat de Coöperatieve gedachte rust op de gemeenschapsgedachte moet men er toe komen, dat de Coöperatie in de Ka mers van Koophandel haar vertegenwoor digers heeft. Volgens het schrijven van de Propagan da Oommissie heeft de directie der Z. L. M. zich ten volle bereid verklaard haar medewerking te verleenen. Middelburg. De vacantie- school naar buiten. Heden morgen vertrokken reeds om even over 8 uur de kinderen, die aan de tochten der Middelburgsohe vacantieschool zullen deelnemen er zijn er totaal 315 aange geven, wat een 20 meer is dan in 1936 naar de Markt. Voor de eerste keer was bet verzamelen op de Markt en ook de bestuursleden, de leidsters en leiders, de leden van de transpo'rtoolonne van het R. Kruis kwamen daar ook heen evenals een deel van de jongens van de signaal- -afdeeling van Achilles. Met trommels en muziek ging het te ruim half negen van de Markt naar de Loskade. Hier stond de traim gereed, die de kleinen voor de eerste maal in dit jaar naar Koudekerke vervoerde, waarna te voet of per bus duin en strand werd bereikt. Bij de volgende tochten komen de kin deren direct naar de Loskade. 's Gravenpolder. Gisterenmiddag had hier een auto-ongeluk plaats, dat goed is afgeloopen. Een auto komende van Hoe- dekenskerke en op weg naar Nieuwdorp ïeed op een bocht van den weg zoo tegen een paar boomen, dat de auto omsloeg. Een paar inzittenden hadden zich be zeerd. Dr Koole verleende hulp. De auto sal wel gesloopt moeten worden. Politierechter te Middelburg, Zitting van Dinsdag 27 Juli 1937. De volgende personen waren gedag vaard: M. van B., 40 jaar, arbeider te Arne muiden, wegens vervalsching van de ge- zinsinkoms'tenkaarten door daarin geza menlijk f 44.66 te weinig te verant woorden, waardoor aan hem teveel steun is uitbetaald. Eisch: 1 maand geV. straf voorw. proeftijd 3 jaar plus 20 b. of 10 d. b. Uitspraak idem. C. G. S., 24 jaar, te Ierseke, wegens mishandeling van H. J. Zuidweg. Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d.b. G. P., 49 jaar, schipper, te Ierseke, we gens mishandeling van M. G. Dagevos te Kapelle. Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d.b. R. T., 32 jaar, koopman, te Vlissingen, wegens bet niet voldoen aan de vordering van de politie om mót een door hem be reden rijwiel stil te houden. Eisch en uit spraak f 15 b. of 10 d.b. E. B., 28 jaar, -zonder beroep, te Vlis singen, wegens bet niet voldoen aan de ■vordering van de politie om het politie bureau te verlaten en wegens beleediging van een agent van politie. Eisch 14 d. geV. straf. Uitspraak 1 mud gev. straf met proeftijd van 3 jaar en f 20 b. of 10 d.h. A. J. K., 29 jaar, koopman, te Middel burg, wegens een paard opzettelijk pijn of letsel aandoen. Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d.h. A. de B., 46 jaar, landbouwer, te Zie rikzee, wegens opzettelijk een duif dood schieten. Eisch f 10 b. of 5 d.b. Uitspraak idem en toewijzing civiele vordering ad 15 gul-den. JD. v. d. B., 20 jaar, slooper. te Ter neu zen, wegens mishandeling van Izaak de Leijzer, Eisch en uitspraak f5 b. of 2 d A. J. G., 42 jaar, timmerman, te Sou burg, wegens beleediging van den Rijks veldwachter van Renen, toen deze hem wegens dronkenschap opbracht. Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d.h. W. A. H., 20 jaar, arbeider, te 's Hee ren hoek, wegens poging tot oplichting van den Concoursbond Zuid-Beveland, door bij een wedvlucht van duiven de ringen te verwisselen. Eisch en uitspraak f 25 b. of 20 d.b. P. V., 19 jaar, slagersknecht te Middel burg, wegens diefstal van een rijwiel, toe- behoorende aan>L. Botting. Eisch: 4 mnd gev. straf; uitspraak: 3 mnd. gev. straf. S. V., 45 jaar, koopman te Rotterdam, wegens oplichting van S. P. van Westen te Haamstede, voor een 'bedrag van f 1,80 betaald voor 2 kleedjes, waarvan ve-rd. zeide, dat bet echt Brusselsch kantklos- werk was en dat bij en zijn familie een kantklosinrichting in België hadden. Eisch en uitspraak: f25 of 20 d. h. Kr. S., 51 jaar, werkman te Zierikzee, wegens mishandeling van J. W. van den Hoek. Eisoh: f 10 of 10 d.; uitspraak: f 10 of 5 dagen. J. N. V., 'huisvr. van J, S., 37 jaar, zonder beroep te St Maartensdijk, wegens beleediging van Pa. de Kok te Zierikzee. Eisch en uitspraak: f 10 of 5 d. Pa. de K., 44 jaar, zonder beroep te Zierikzee, wegens beleediging van Ja. Vroegop. Eisch en uitspraak: f 10 of 5 d. GOES. Overleden: Adriaan de Leeuw, 74 jaar, echtg. van Janna Noels te Ka pelle. MIDDELBURG. Bevallen: J. Louwerse- Karman, z.; J. F. Volkers-de Kam, z.; M. Krijger-Van Düffelen, z. Overleden: J. W. Straatman, 79 j., ongeh. z. Getrouwd: Tb. Snijders, 21 j. en M. Abrahams e, 21 j. (M. G.) Van 2228 Juli. VLISSINGEN. Ondertrouwd: G. Schroe- vers 25 j. en R. E. A. Perwez 21 j.; T. Brouwer 27 j. en N. A. Pekaar 19 j.; A. W L. van Megen 28 j. en M. E. Ballieul, 26 j. Getrouwd: G. J. de Moor 26 j. en M. M. M. de Clercq 20 j.; H. Blaauw 43 j. en M. Blankenburg 38 j.; G. A. Weltjens, 41 j. en L. Löh 36 j. Bevallen: N. Roelse geb. Van der Meule, z.; L. H. Krijger geb. Goethart, z.; A. J. Gillissen geb. Mallie. d. Overleden: M. Berwald, 70 j., wed. van P. A. Ribbens; T. van den Broeke, 71 j., vrouw van J. Roelse. (V. C.) Van 1724 Juli. OOSTKAPELLE. Ondertrouwd: L. Won- dergem, 24 j. en M. den Hollander, 23 j. jd. (M. C.) Van 1824 Juli. VROUWENPOLDER.. Bevallen: M. N. Spruijt geb. Versluis, d. (M. C.) Van 1724 Juli. IERSEKE. Ondertrouwd: Marinus Wil lem van Noorden, 25 j. jm. en Maria Quist, 19 j. jd. te St. Annaland. Huwel.-afkondiging: Adriaan Jozias Sandee, 27 j. jm. en Maria Cornelia Ver burg, 21 j. jd. te Kortgene. Geboren: Johanna, d. v. Gornelis Mari nus Zuijdwegt en Magelina Hollestelle. Overleden: Gornelis Marinus Laban, 48 j., echtg. van Neeltje van Boven. (I. G.) Van 1522 Juli. KR U DN lNGEN. Geboren: Christiaan Johannes-, z. v. Marinus Maas en Jannetje Benou; Maria Hendrika, d. v. Hendrik Jan Openeer en Anna Klazina Koeman. Ondertrouwd: Christiaan van der Wei de, 27 jr te Krimpen a. d. IJssel ein Ja cobs Maria Schrier, 27 jr; Pleter Louis de Munck, 29 jr, en Adriana Neeltje Pot ter, 23 jr. (Ier. C.) WEMELD-INGE. Overleden: Jan An- thonise, 84 jr, echtgen, van Tannetje de Puijit. (Iers. G.) GOLIJNSPLAAT. Ondertrouwd: 15 Juli, Pieter de -Smit, 31 j. jm. te 's-Gravenhage en Levina Tazelaar, 31 j. jd. 'Gehuwd: 8 Juli, Jan de Lange, 27 j. jm en Geertruida de Regt, 23 j. jd.; 15 Juli, Marinus Gornelis Versluis, 21 j. jm. te Medemihlik en Wilhelmina de Regt, 20 j. jd. Overleden: 17 Juli, Gornelis Versluis, 1 mnd, zv. Leijn Versluis en Anna Jacoba Jasperse. (N. B.) MAKELAARS SUIKER - RUBBER KOFFIE - CACAO per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. SUIKER. RUBBER. KOFFIE. CACAO. KATOEN. ALLE GRANEN ENZ. TER BEURZE VAN LONDEN. LIVERPOOL NEW YORK. CHICAGO. WINNIPEG. ENZ. DAM 2a talafoon Na 30012-31012 AMSTERDAM-C B*urs Nil 2. Ttltf. 30012 Tcltgrtmadraii CARLOS-AMSTERDAM AgentL. SANDEE Nieuwdorp Tel. 24 BEURSBERICHTEN, Slotkoersen van de Amsterdamsohe Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 527 527)4-8 Ned. Ind. Hdb. I66V2 168 Philips 345)4 345 Unilever 162 165 A. K. U. 72)4 72' Amsterd. Rubber 285V2 286 Koninkl. Petroleum 418)4 419)4 Dóli Mij. 331/2 328)4 Ned. Scheepv. Unie 140)4 141H 4 pet. Nederland 1007/s 100"/» 4 pet. Nederl. Indië lOOVs iOOVs 3 pet. Nederland '37 9 6s/s 06"/19 U. S. Steel 86)4 86 Anaconda 421/» 42*/» U. S. Leather 7)4-. 79/s Bethlehem Steel 69)4 683/e Adj. Chic. Milwaukee 57/s 5"/i9 Cities Service 213/ib 2)4 Intern. Nickel 47)4 47 Shell Union 219/ia 213/8 Kennecott Copper 44 44)4 Radio Corp. 7)4 7)4 Car Foundry 38V2 38 Tidewater 15)4 10V2 Midcont. Petrol 22 X 23 Gen. Motors 42V2 42)4 American Enka 473/s 47)4 Republic Steel 298/s 29Vi9 De handel op de beurs bleef weer 'heel kalm en de openingskoersen vielen wat lager, maar later verbeterde de stemming een weinig. Kon. Olie op 418 pet geopend liep op tot 420 pet.; Amsterd. Rubber werd 286 na 284; ook voor Unielever was meer vraag op 165 pet. Philipslampen waren weinig veranderd. De Scheepvaart afdeeling was goed prijshoudend, maar weinig veranderd. In rubbers ging zoo goed als niets om, de koersen waren hier eerder wat lager. De Amerikanen vielen bij de opening tegen, later konden ook hier de koersen wat aantrekken, vooral koper- en staalwaarden. -Op de beleggings afdeling gaat de laatste dagen weinig om. Wisselkoersen. Amsterdam, 27 Juli, 2.30 u. Berlijn 72.85—•72.95. Londen 9.01Ve9.02)4. Parijs 6.786.81. Brussel 30.4930.52. New-York 1.81—1.8lVs. De nieuwe tinbagigermalen. HOEK VAN HOLLAND. Vanmiddag is de tinbaggermolen D'oejoeng voor zijn sleepreis van 4 maanden naar Ned.-Indië vertrokken. Hevige gevechten verwacht. TOKIO1. Het Kabinet heeft een verga dering gehouden waarin werd besloten in verband met de incidenten bij Lang- fang thans besliste maatregelen te nemen tegen de vijandelijke houding van de Ghi- neesche troepen in N.-Ghina. In politieke kringen verwacht men van uur tot uur -het uitbreken van hevige gevechten. De toestand In Peking wanhopig. TIENTSIN. Ghineesche ambtenaren bier ter stede achten de toestand in Pe king wanhopig, ofschoon de autoriteiten nog niet weten welke houding door Pe king aangenomen is ten aanzien van het Japansche ultimatum. Buitenlanders In Spanje overleden. MADRID. Gisteravond is een vrouwe- lijke persfotograaf aan het front voor Brunete ernstig gewond, terwijl een spe ciaal dagblad-correspondent Allan een gebroken voet bekwam. Beiden werden door een tank der regeeringstroepen aan gereden. De dame is later overleden. Een lid van de Britsche medische mis sie in Spanje is aan het front voor Bru nete gedood. De Japansche ultimata verworpen-. SHANGHAI. Officieel wordt uit Nan king gemeld, dat generaal Soena Tse Joean de Japansche ultimata heeft ver worpen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3