Van vruchtbare velden tot uitgedroogd land. Melkvers Het vermoeidheidsverschijnsel listen. Gemengd Nieuws Onderwijs. Het Vrouwenhoekje Voor de jeugd. Bi In Mldden-Amerlka ontstaat een woestijn, versmacht het vee eu vluchten de boeren. MAANDAG f I I Ergens in Oklahoma -warrelt droog zand op in den wind. Het wordt weg gevoerd, honderden kilometers ver. Langzaam maar zeker ontstaan er wol ken van zand. De wind zwiept het op en de zandstorm begint te razen. Wie hem ziet aankomen, probeert een veilige wijk plaats te vinden, meestal tevergeefs. De zon verduistert, als donderwolken, maar zwaarder, zwarter nog, rolt een dichte massa zand aan op steden en dorpen, op gehuchten en eenzame boerderijen. De hemel krijgt een zwarte kleur, afge wisseld door koperen tinten. Als de zand storm woedt kan men nauwelijks tien meter voor zich uitzien. Het zand dringt overal binnen. Bij de menschen vult het oogen, ooren en neus, het zet zich vast in keel en longen. En het is er de oor zaak van pijnlijke ziekten De zandstorm ontstaat daar, waar eens zich eindeloos de groene prairie uit strekte en duizenden buffels graasden, die voedsel leverden aan de zwervende Indianen. Eindeloos en groen was de prairie tot aan 't einde der vorige eeuw. Toen zwierven er de cowboys met groote kud den rond. De Staten Oklahoma, Arkansas en Texas waren de grootste leveranciers van de exportslachterijen van Chicago. Reeds echter was de geschiedenis bezig een vonnis te voltrekken, een vonnis over de fouten der menschen. Overal ter we reld herinnerden woestijnen er aan, dat reusachtige gewesten voor de mensohheid verloren gingen. En meestal door eigen schuld. Mesopotamië was eens een ko renschuur. Een groot deel der Afrikaan- sche Sahara werd eens de voorraad schuur van het Romeinsche Rijk ge noemd. Nu zijn de Italianen in Tripoli- tanië bezig het verloren gegane land te herwinnen. In de Vereenigde Staten voltrok zich de snelste wording van een natie, waar van de geschiedenis aanteekening heeft gehouden. In honderd jaren tijd ont stond er een imperium, dat in den waan van eigen grootschheid zich aan het hoofd der wereld meende te mogen stel len. De millioenen immigranten uit alle lan den der aarde wierpen zich op het door de natuur gewrochte rijke land. Er wer den fortuinen gemaakt met het hout der bossohen, met het vee der prairies. En met het graan. Amerika werd de voor raadschuur van Europa Amerika pleegde echter roofbouw. Zijn omgekapte bosschen trokken geen regen meer aan. Opi het 'land groeiden de lage gewassen niet meer, wier wortels den lossen grond bijeen hielden. Het werd stuk geploegd en begon te verstuiven. En buiten haar oevers tredende rivieren en warrelende winden voerden de laag vruchtbare aarde weg. In het Midden-Westen, waar de 'droog te 's menschen grootste vijand is gewor den, is thans Texas aan de beurt. Volgens schatting zijn in Texas reeds 50 millioen acres vruchtbaar land voor goed verloren en zijn er nog 150 mil lioen grootendeels voor bebouwing on geschikt. Terwijl in de Staten van de Middle- West het omkappen der bosschen de hoofdoorzaak der groote droogte werd, was het in Texas het omploegen der prairies tot bouwland, dat de zandstor men veroorzaakte. De menschen gingen daar ploegen en gaven den bodem een bestemming, waar toe hij nog niet geschikt was. En de droogte en de zandstormen van Middle- West konden een nieuw domein verove ren: de woestijn. De vruchtbare aarde wordt nu naar alle windstreken gevoerd, samen met het zand der woestijnen. In totaal honderdduizend mannen, vrouwen en kinderen bevinden zich sinds maanden op een groeten trek. Ze gaan niet als voorheen de pioniers in witge- huifde wagens, maar in oude Fordjes en Chevrolets. Hun wacht evenwel geen nieuw, vruchtbaar land. De regeering besteedt nu millioenen aan maatregelen, die moeten beletten, dat de zandstormen haJlf Texas bedekken en onbewoonbaar maken. Moeizame ar beid moet hier een in enkele decennia aangerichte schade herstellen. Met een doelmatige beplanting kan er aan de woestijn paal en perk worden gesteld, alhoewel het jaren en jaren zal duren vooraleer er eenig succes kan worden geboekt. Een Texaansch schilder, Alexandre Hogue, heeft met zijn schilderijen van treurige Texaansche landschappen in de groote steden veel opzien gebaard. Toen Hogue nog een jongen was, wer den in Texas de cowboys steeds meer door de boeren "verdreven. Een oude cowboy voorspelde toen het lot van het land, dat voor den graanbouw niet ge schikt was. En Hogue zag de voorspel ling in vervulling gaan. Waar eertijds groote kudden graasden en later golven de korenvelden zich uitstrekten, waart nu de zandstorm en vormt de wind heu velrijen van zand en stof. De menschen trekken er weg, met de wanhoop in het hart. Van 1921 Juli is te Parijs de Union des automobileclubs médicaux bijeen ge weest onder patronage van den minis ter van buitenlandsche zaken en open bare gezondheid. Op dit congres heeft onze landgenoot, Dr G. A. Prins, voorzitter van de Ne- derlandsche vereeniging van artsen-auto mobilisten te Utrecht, een rede gehouden waarin hij het vermoeidheidsverschijnsel als oorzaak van automobiel-ongelukken speciaal van medische zijde in het licht stelde. Spreker wees er op, dat vermoeidheid een veel minder belangrijke rol speelt dan b.v. alcoholgebruik en dat hier zoo veel subjectieve verschijnselen een rol spelen, dat een algemeene regel niet te rigoreus mag worden getrokken. Rij ervaring, leeftijd, algemeene gezond heidstoestand, een voorafgaand tekort aan slaap of rust, het uur van den maal tijd, de aard van het voertuig, weersom standigheden, de toestand van den weg, zijn alle factoren, waardoor in het eene geval het vermoeidheidsverschijnsel veel eerder optreedt dan in het andere. Volgens spr. is in het algemeen een medisch en klinisch onderzoek noch een psychotechnisch onderzoek in staat, de vermoeidheidsdiagnose te stellen. Zijn conclusie was, dat na een strikt onafge broken rit van 4 tot 5 uur een rusttijd van een half uur in het algemeen ge- wenscht is. De onlangs tot stand gekomen Rijtij- denwet in Nederland onderwierp spr. aan ernstige critiek. Het is bekend, dat noch over dit wetsontwerp, noch over het thans in de maalk zijnde rijtijdenbesluit in het bijzonder de Nederlandsche me dische wereld is geraadpleegd. Het congres kwam tot de conclusie, dat voor den particulieren automobilist wettelijke voorschriften ongewensCht moeten worden geacht. De betreffende, met algemeene stemmen aangenomen re solutie stemde voor de dringende nood zakelijkheid, den maximalen arbeidsduur van beroepschauffeurs wettelijk te rege len en den automobilisten in het alge meen de noodzakelijkheid bij' te brengen zulks door systematische voorlichting van het rijdende publiek, zich een rust pauze te gunnen, wanneer men vier tot ■vijf uren onafgebroken heeft gereden. D'e grootste pechvogel van de wereld. Naar uit New-York ge meld wordt, heeft de landbouwer James Geelen, die op het oogenblik in het hos pitaal te Ayshire verpleegd wordt, van een der grootste Amerikaansche omroep- maatschappijen een zeer groot honora rium toegezegd gekregen, indien hij na zijn genezing bereid zou zijn, om de ge schiedenis van al zijn ongelukken voor de microfoon te verhalen. D'e boer mag zeker wel als de groot ste ongeluksvogel van heel de wereld be schouwd worden, want in de laatste 35 jaar heeft hij niet minder dan 200 onge lukken meegemaakt. Hij' is op het oogen blik 61 jaar oud en werd onlangs onder ste boven gereden door een auto, toen hij op een drukken verkeersweg liep. Tenein de herstel te vindon van de verwondin gen, die hij daarbij heeft opgeloopen, wordt hij thans in het ziekenhuis ver pleegd. Sedert 1931 werd hij' twaalf mg,al door een auto aangereden, verschillende malen door rijtuigen, trein en tram. Zijn linkervoet is geamputeerd, toen hij zich zelf ongelukkigerwijze een slag met een bijl toebracht bij het rooien van een boom. Een anderen keer is hij van een hooischelf gevallen en heeft daarbij beide armen gebroken. Tenslotte is James Geleen nog het slachtoffer geworden van een vergissing bij den Bloedtransfusiedienst. Tengevolge van de doofheid van een verpleegster heeft men bij James bloed afgetapt en bij een volkomen gezonden man overge bracht, terwijl juist de omgekeerde opera tie had moeten plaats hebben. Boerderij' met heerenhuis afgebrand. Gisternacht is de kapitale boerderij met heerenhuis, bewoond door de families Smelt en Wissink te En schedé, totaal afgebrand. D'e bewoners hadden zich reeds ter ruste begeven, alleen mevr. Smelt was nog beneden. Toen z.ij' de deur van de bad kamer opende sloegen haar de vlammen te gemoet. Zij maakte terstond alarm en alle bewoners konden zich zij het slechts met het allernoodigste gekleed in vei ligheid stellen. D'e heer Smelt heeft met zeer groot9 moeite zijn schoonmoeder, die slecht ter been is, uit het brandende perceel kuu- nen redden. D'e geheele behuizing ging in de vlam men op. D'e brandweer was door gebrek aan bluschwater zeer gehandicapt. Hel verbrande was slechts laag verzekerd. Slachtoffer van een stier. De landbouwer Vos uit Zelhem werd be gin dezer week door een stier in de weide aangevallen en zoodanig gewond, dat hij in het ziekenhuis te D'oetinchem is over leden, NIEUW LEERPLAN WISKUNDE. Overstappen van het M.U.L.O. naar de H.B.S. niet mogelijk. Aan een artikel van den heer Bolke- stein in het Alg. H' db 1. ontleenen wij: Met ingang van 1 September 1937 is aan de vijfjarige H.B.S.-B een nieuw leerplan voor wiskunde voorgeschreven. Meer dan tien jaar is het geleden, dat een commissie van vier onderwijs-deskun- digen aan de inspecteurs van het middel baar onderwijs een nieuw wiskunde-leer- plan voor de H.B.S. 5-j. c. (B) aanbood. Het ontwerp was in bijzonderheden uit gewerkt en van een uitvoerige toelichting voorzien. Naar twee der leden werd het meestal genoemd het leerplan Beth-D'ijk- sterhuis. D'e hoofdzaak van dit leerplan wordt het best gekenschetst door de be ginselverklaring der ontwerpers: „De commissie wenscht voor alles de vormen de waarde, die van beoefening der wis kunde kan uitgaan, in het oog te houden, en eerst in de tweede plaats op het prac- tische nut, dat de kennis van sommige gebieden der wiskunde voor een deel ha- rer leden later kan hebben; zij acht daar om het aanbrengen van fundamenteels theoretische inzichten belangrijker dan het ontwikkelen van technische vaardig heid." D'e jongste herziening der Middelbaar- Onderwijswet, waardoor, naast de H.B.S. (B), de H.B.S. (A) een wettelijke basis beeft gekregen, maakte het mogelijk het leerplan Beth-D'ijksterhuis voor de H.B.S. 5-j. c. (B) in te voeren. Men weet hoe in ons land, waar het onderwijs in zijn organisatie niet naar vaste beginselen is ontworpen en verdeeld, allerlei schooltypen zich ontwikkeld heb ben, die gedeeltelijk eikaars terrein be strijken, gedeeltelijk trachten elkaar te imiteeren. Dit laatste was vooral het ge val met de (M.)U.L.O.-school ten opzichte der H.B.S. Hoe zeer de (M.)U.L.O.-school een belangrijke functie kan verrichten, wanneer zij. op het haar, door haar aard, toegewezen terrein blijft, toch trachtte zij steeds de H.B.S., de lagere klassen daar van vooral, na te volgen; zelfs gaf zij soms voor, die te overtreffen. Een (M.)U. L. O.-voorbereiding voor de vierde klasse der H.B.S. werd verdedigd, of aangepre zen; en zoo niet overal voor de vierde, dan toch zeker voor de derde klasse. Toe lating van (M.)U.L.O.-kinderen zonder examen tot de genoemde H.B.S.-klassen achtte men normaal, zoo niet verkieslijk. Het gymnasium bleef van dit aanzoek verschoond; (M.)U.L.O.-Latijn en (M.)U.L. O.-Grieksch werd noj£ niet uitgevonden. Het nieuwe wiskunde-leerplan der H. B. S. zal voortaan dezen overgang dicht sluiten. Reeds het programma voor de rekenkunde in de eerste klasse wil de leerlingen brengen tot de kennis van ver schillende fundamenteele begrippen, met name van het getalbegrip. In elk opzicht wordt in de lagere klassen een soort van wiskunde-onderwijs gegeven, dat eerst tot zijn recht komt door zijn bekroning in het onderwijs der hoogere klassen; dat eeist daardoor waarde krijgt. Er volgt uit, dat zulk onderwijs één ge heel vormt, geheel één, dat zijn eigen ka rakter krijgt. Het nieuwe leerplan voor wiskunde zal twee schooltypen H.B.S. en (M.)U.L.O.- schoo-l scherp van elkaar gescheiden hou den. Tot beider voordeel. Iets nieuws op het gebied van verfrisschende dranken door Martine Wittop Koning. D'e warmte maakt dorstig. Voor de huisvrouw, die aan huisge- nooten of gasten graag eens iets anders wil voorzetten dan de limonade, de kwast of het glas bessensap, dat „je overal krijgt", volgen hier een vijftal nieuwe ideeën. Behalve dat de hier genoemde dranken den dorst lesschen, vullen ze door hun bepaald zéér voedende bestanddeelen ook de krachten aan, die bij' sport en spel werden ingeboet, zoodat er voor deze zo merweken 1 zoo sterk getypeerd door hun gelegenheid voor veel beweging in de buitenlucht moeilijk iets beters kan worden aanbevolen dan deze verschillen de soorten „vruchtenmelk". Sinaasappelmei k. Per glassap van Vs sinaasappel, 3 theelepetljes lichte basterdsuiker, 2' dL. melk. Roer in een tumbler het sinaasappelsap met de suiker door elkaar; giet er, steeds roerende, de koude melk bij-. Voeg desverkiezende aan de suiker een ietsje kaneel toe. Melklimonade. Per glas: 2 eet lepels limonadestroop, 2 theelepeltjes lichte basterdsuiker 2 dL. melk. Roer in den tumbler de limonadestroop met de suiker door elkaar; giet er onder voortdurend roeren de melk bij, MouöB6erende melklimona- d e (ongeveer 0 glazen), 1 blikje geoon- d nseerde melk, eenige lepelt! limonade stroop, uitgeperst vruchtensap of vruch- tenpurée (de hoeveelheid afhankelijk van den smaak), spuitwater. Klop de gecondenseerde melk goed door elkaar met de limonadestroop, het vruchtensap of de vruchtenpurée (b.v. ge- Zvefde versche aardbeien, bessen of fram bozen of ook wel gezeefd moes van ge droogde abrikozen). Vul de glazen voor één vierde met het geklopte mengsel en schenk ze dan verder bij met spuitwater. Bananendrank. Per glas: 1 ba naan, 2 dL. karnemelk, 3 theelepeltjes ning of 2 theelepeltjes lichte basterdsui ker 1 theelepeltje citroensap. Wrijf de banaan fijn en klop ze schui mig; roer er het citroensap en de honig of de suiker door. Giet het mengsel in een tumbler en schenk er onder voortdu rend roeren de koude karnemelk bij. Eenvoudige citroenmelk (5 glazen). 1 L. melk, zeer dun afgesneden schil van een goed gewasschen citroen, 1 vtlle eetlepel basterdsuiker 1 afgestre ken eetlepel maizena. Laat op een zeer zacht vuur in een ge sloten pan de citroenschil in de melk af trekken (ongeveer Yt uur). Breng de melk a8n de kook, bind ze met de aangemeng de maizena en roer er de suiker door (eenigszins naar smaak), Neem er de ci troenschil uit, laat den drank door en door koud worden en schenk ze in de glazen. Toevoeging van suiker is in enkele pecepten niet bepaald noodig voor den smaak: de basterdsuiker blijkt echter een onmisbaar hulpmiddel te zijn om het schiften van de melk tengevolge van het zuur uit de vruchten tegen te gaan. Vliegenvlekken. Met het warme zomerweer komen elk jaar de vliegen onze huizen binnen en ze ergeren ons, niet alleen door hun onaan gename aanwezigheid, maar vooral ook door de sporen, die ze achterlaten op allerlei voorwerpen. Op onze gepolijste meubelen vallen die vlekjes erg op. Évenzoo op de vergulde lijsten van spiegels, op de spiegels zelf en op schilderijen. Maar met een wollen lapje, gedrenkt in petroleum, doet men wonderen, ten minste wat de meubelen betreft. Van verguldsel verwijdert men het vliegenvuil met behulp van een door gesneden ui, die met wat zout bestrooid is. Als men daarmee wrijft en na korten tijd daarna afveegt met een sponsje, in koud water gedoopt en daarna uitgedrukt kan men -de behandelde plekken rustig la ten opdrogen. Zitten er vliegenvlekken op voorwerpen van gevernist metaal of brons, dan kan men ze verwijderen -door er met een pen seel met wat stijf geklopt eiwit of wat slaolie over te strijken. Vliegenvuil in zijden stoffen (lampe- kappen, kleedjes, kussenovertrekken en dergelijke) kan men verwijderen door de zijde te dompelen in koud water met ©en scheutje ammonia, waarna men in schoon koud water naspoelt. Vlekken van vliegenvuil in stoffen, die bestand zijn tegen zeepsop, kunnen wor den weggewasschen. Is het vuil terecht gekomen in gekleurde zijde, dan moet men het te wasischen stuk eerst 5 minuten wee ken in koud water met zout (voor zijde nooit azijn gebruiken bij 'tweeken). D'an wascht men de zijde in een lauw of koud sop van zachte zeep (er zijn hiervoor ver schillende goede soorten in den handel), spoelt eenige malen na in koud water, strijkt de zij aan den verkeerden kant droog en strijkt ze daarna aan den rech ten kant. Bij Iampekappen, waaraan de zijde vastzit op het geraamte, maakt men gebruik van een zachte spons, gedoopt in bovengenoemde vloeistoffen. (Hbld.) DE KLEINE KAPITEIN. XV. Wout bungelde met z'n beenen tegen de houten bank. Waar bleef vader nu? Als hij' niet op schoot, 'kwamen ze vast te laat. Hij' zat alleen in de vestibule. Vader zou hem naar school brengen, de-zen eersten morgen, en op het laatste nippertje bedacht deze, dax hij iets ver geten had, dat hij eerst van boven moest halen. Wout had er wel een hekel aan dat va-der hem moest brengen, maar hijl be greep toch ook wel, dat het niet anders kon. De school was nogal ver weg, en daar om zou Wout met de tram gaan; van huis naar de tram en van de tram naar school waren het maar kleine eindjes. Wout vond het wat fijn met de tram naar schooll Dat zou 'hijl vast aan de jon gens schrijven, alleen, als het nu maar niet zoo'n erge hooge was, dat was zoo lastig met het instappen. Hé, waar bleef vader nu toch. Die tram wachtte natuurlijk niet, en de volgende kwam pas over tien minuten; Als hij te laat kwam op school, dat zou heelemaal vervelend zijn. Eindelijk, daar sloeg boven een deur, en even later stond vader al voor hem. Wout greep z'n stok, en stond op, maar hij' zag niet hoe er een verdrietige trek o-p vaders gezicht kwam, toen hij achter Wout de deur uitliep. Even zuchtte hij; 't was voor Wout toch wel moeilijk hier, waar hij' niemand ken de, en zoo'n vreemde schoolals het nu maar een beetje ging met de andere jongens. Maar kom, niets laten merken, en vroo- Hjk klonk zijn stem toen hij' zei; „Eens even kijken, of i'k nu wel geld geifoeg bij me heb, want je krijgt natuurlijk meteen een abonnement. Toen ze de stoep afgingen, gluurde Wout nog even naar het huis van de bu ren, zou Wiet al naar school zij-n? Maar hij' ontdekte niets. Ze hadden niet veel later moeten zijn, want nog maar even bij de halte, daar kwam de tram al aan. Wout vond het wat leuk om zoo 's mor gens vroeg al door de drukke straten te rijden. Op de trottoirs was het een geloop van belang en daarnaast een lange file van fietsers, waartusschen heel wat school jongens. En telkens dacht Wout: zou dat er een uit mijn 'klas zijn, of die? of die? Heel wat gauwer dan hij verwachtte, moesten ze alweer uitstappen. De school stond in een stille zijstraat, maar het was er nu druk van de kinde ren. Naast vader stapte Wout tusschen hen door. Ze holden allemaal door elkaar, en ineens zag Wout, dat h ij' met een stok liep. Tik, tik, hoorde hij' het duidelijk op de straat, tusschen het gejoel en ge schreeuw door. Eén groepje meisjes, die druk met elkaar stonden te praten, hielden in eens hun mond en keken allemaal tegelijk naar hem, met zulke gezichten of ze wilden zeggen: och wat zielig. Nijdig keek Wout een anderen kant op. Zie je wel, daar had je het al, en meteen hoorde hij- een stem: „kijk es, die loopt met een stok!" Wout werd vuurrood, en had een ge voel, of alle kinderen op het plein naar hèm keken, toen hij naast vader de bree- de deuren binnenging. In de stille gang voelde hij zich weer veiliger, en toen hij, nadat vader was ver trokken met 't Hoofd naar z'n klas stap te, dacht hij' er al niet meer aan wat er buiten gebeurd was. Hij had nog maar net een plaatsje ge kregen, toen de stroom binnenkwam. Wat een vreemde gezichten allemaal, gek, dat hijl er nu niet een van kende. Jammer, dat Wiet hier niet op school ging, dan was er tenminste één bekende bij geweest. Vol belangstelling keek Wout het meest naar de jongens; dat leek hem een akeligo, die wel leuk, die ook wel. Wie zou er naast hem zitten? Het was een lange, magere jongen, met een blouse waarvan de mouwen veel te kort waren, -hij had een bleek gezicht, maar toen hij „Hallo" -zei tegen Wout, vond hij 'hem direct leuk. O zag, een nieuwe leegling! Wout schoot in een lach; met een ruk ging z'n hoofd naar achter, waar hij een dikke jongen zag zitten en, wat Wout ook dadelijk zag, een fijn polshorloge en z'n haar, dat glom van de pomade, lag in een prachtige golf langs zijn voorhoofd. Hè jij je aagdgij-kskunde geleegd, hoor de Wout hem toen zeggen. Nou, die pgaat pgachtig, vond Wout. D'e jongen naast hem deed het niet zoo mooi, en hij was juist 'bezig van alles over de klas te vertellen, toen -ze moesten beginnen. Het viel Wout best mee, -de eerste mor gen op school en hij merkte wel, dat ze hier nog niet zoo ver waren als bij hun op school. De sommen die besproken werden had hij al gehad, dus moeilijk waren ze niet voor hem. Hij was druk bezig er een in 't klad uit te rekenen toen Piet naast hem, hem aan stootte. Wat een fijn potlood zeg, laat eens kijken! Hierzoo, Wout schoof het potlood naar hem toe; heb ik van, m'n grootmoeder gehad. 't Was van zilver in -den vorm van een mannetje, dat op één stelt stond, dat was de punt waar het potlood in zat. Draaide je aan z'n hoedje, dan kwam het potlood er verder uit en haalde je z'n hoedje er af, dan kwam er een stukje gom te voorschijn, waarachter nog reser vepotloodjes bewaard konden worden. Fijn hoor, zei Piet, toen hij' het heele maal uit elkaar had mogen halen. Hij zuchtte er van; zoo'n fijn potlood, nou dat zou 'hij ook wel willen hebben. Hij had er eens een van een dubbeltje gehad, ook een vulpotlood, maar dat was dadelijk kapot geweest. Daar kreeg Wout een por in zijn rug. Laat mij ook eens kijken, klonk fluiste rend de stem van de Dikke, zooals Wout hem maar noemde, maar nog voor Wout antwoord had kunnen geven, had de Dik ke zich al over de 'bank gebogen en het van Piet afgepakt. Jongens, wat is -dat daar? Doorwerken! klonk van voren een strenge stem. Wout zat al recht en durfde niet meer om te kijken. Vervelend, als die Dikke het nu maar niet kapot maakte. Hiegzoo! Weer een stomp van achter; aagdig hoog! Even keek Wout Piet aan; vond die het nu niet gek, dat die jongen zoo praatte, maar hij merkte er schijnbaar niets van. T'oen rekende hij weer door en onder wijl zwierven zijn gedachten ver weg. Moesten -de jongens de Dikke eens hoo- ren, wat zouden ze lachen! Hij zou vast niet mee durven in de boot of achter kippen jagen. Wat zouden de jongens nu doen, het was zoo lekker zonnig buiten, ze hadden een heele week vacantia, ze varen vast wel met de bootWout zette nog maar streepjes en.was weer even de kleine kapitein. 11 Uitg.: N.V. U Emergo" ter ex Bureaux 1 Postchèqi Bijkantoor R J. J. FAN Directeur-H Het optrede: 's Gravenhage daartoe gema voor de bijvoe-i len, heeft vreemding ge^ Ook de Go: Sociale Aange de Vereen, ve meentebestuun aandacht 'gesc Deze Gommi haar uitgebrae z waren: le. Het lijkt allerlei manier voor acties ei school als zoo-c niets te make geen reden at school ook niet paganda van a delen, of prodi met de crisis, ten worden ge en de on-derw tend op econon 2e. De aang elk kind zonde schaffen, heeft pagandistische ter niet de kvc voeding hierbij Wanneer teg maatregelen dient dat te ge gronden en uit gen. Men zal d gegevens, verz zich moeten be gevaar oplever Maar men zs nen, dat de Ov doet ten goede deze hulp alle) Er is nu, na gen hebben g< tot het algeme Voor bepaal wenscht zijn, zeker niet in omvang, om dj te stellen. Voor gezond algemeen niet beter gesitueerc zou melkverstr meente deze ze D'e commissie king het uiteen over de waard het algemeen volkomen eenst zij, dat het nil overheid kan 1: tige maatregele sen. 3e. De wijze aanbevolen, is vaar. Men kar meenende prop voeren, den we; manente ach De bezwarei kring te -dikwi het noodig is, uiteen te zettei den geboden, voeding bestaa eele bijvoeding schieden via school. Voor zoover 'bureau bedoelt echt Nederlan. aandacht te vei— bezwaar worde Maar het gE boekje, als het ren voor per: En terecht - de Vereeniging met deze proi stellen met dei De zuivelpro; misbruikt om ons volk ingan m 1 DE TOEST/ OOSTEN De toestand nen. Hoewel accoord, de L. zijn Zaterdag divisies van he gekomen. De een inbreuk geprotesteerd, ^e 37ste divisie Wang Ping 01 De Chineeze: pansche verste aankomen. Var in 37, O]

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6