Land- en Tuinbouw groeting voor het eerste jaar bedraagt Rechtszaken Laatste Berichten Telegrammen Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Burgerlijke Stand Marktberichten Politieberichten. De jongeman vertoonde zich na ont vangst van het geld (in Juni j.l.) niet meer in de buurt van het meisje, dat arg waan ging koesteren en de zaak aangaf bij de politie. Daarna bleek dat de Suri namer de helft van het geld had gebruikt om schulden te betalen en dat hij de rest had verspeeld. Verdronken. Een 14-jarig meisje uit Drumpt, dat te Kesteren bij den ge meente-veldwachter Keij gelogeerd was, ging met de kinderen van den veldwach ter baden in een tusschen Opheusden en Kesteren gelegen kolk, die in het mid den zeer diep is. Plotseling verloor het meisje grond onder de voeten en ver dween in de diepte. De zoon van den veldwachter probeerde het kind nog te redden, maar vergeefs. Na eenigen tijd werd het meisje levenloos opgehaald. Verdronken. Gisteravond om half 12 is een 73-jarige man wiens adres nog niet bekend is van een der steigers van de Dte Ruyterkade te Amsterdam ge vallen en onmiddellijk in de diepte ver dwenen. Het lijk werd na een half uur dreggen opgehaald. Ernstige aanrijding te De Bilt. Gisteravond stond te De Bilt een vrouw op den Utrechtschen weg te wach ten op een uit Zeist naderenden tram trein. Voordat deze tram stopte, pas seerden nog en'kele automobilisten en de vrouw heeft daar vermoedelijk niet vol doende op gelet, met het gevolg, dat zij tegen de laatste auto van de file liep. Zij werd tegen den grond geworpen en kreeg een schedelbasisfractuur en een ernstige hersenschudding. In zorgwek- kenden toestand is zij naar het Zieken huis te Utrecht overgebracht. Men vreest voor haar leven. Beschonken man aange reden. Gisteravond omstreeks kwart over zeven is te Oegstgeest een 42-jarige varensgezel uit Leiden, die in beschonken toestand verkeerde, aangereden door een personenauto, bestuurd door den luit. ter zee tweede klasse E. H. Vorster uit Den Helder. Deze had nog getracht de aan rijding, door naar links uit te halen, te voorkomen, doch dit gelukte niet. De man werd door den zijkant van de auto ge grepen en tegen den grond gesmakt. In bewusteloozen toestand met ernstige ver wondingen en inwendige kneuzingen is het slachtoffer, nadat door een dokter de eerste hulp was verleend, naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden ver voerd. Een der portieren van de auto werd gehavend, terwijl een ruit werd ver brijzeld. Door de glasscherven kreeg een der inzittenden eenige onheteekenende snij wonden. Door een auto gegrepen. Te Katwijk is de 20-jarige wielrenner V. uit Den Haag, toen hij een vrachtwagen wilde passeeren, door een uit de tegen overgestelde richting komende auto ge grepen. Levensgevaarlijk gewond werd de jongeman opgenomen en naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. OFFICIEELE OPENING VAN HET LANDBOUWPROEFBEDRIJF ZEELAND. Wie in dit voorjaar van Goes naar Katsc'he veer reisde, heeft in den Wilhel minapolder aan den weg naar het veer een boerderijtje zien verrijzen dat er keu rig uitziet en waaromheen allerlei kleine proef veldjes zijn aangelegd. Het geheel omgeven door gaaswerk, om het wild, dat hier nogal talrijk is, te weren. Dat 'bedrijf het eerste Zeeuwsohe landbouwproef- bedrijf is gistermiddag officieel ge opend. Daartoe vereenigden zich in de steenen schuur tal van genoodigden. De heer W. Kakebeeke, voorzit ter van het bestuur van den Keurings dienst Zeeland, verwelkomde de aanwe- gen, speciaal Ir Huizinga, inspecteur van den landbouw, als vertegenwoordiger van den directeur-generaal van den lend- bouw, wien hij tevens dankte voor de bij den bouw en de inrichting ondervon den medewerking. Om dezelfde reden is hij ook Ir DSroogendijk,rijkslandJbouw- consu'lent te Goes, die echter door ziekte verhinderd is aanwezig te 'zijn, dankbaar. Verder sprak Spr. er zijn blijdschap over uit, dat het K. I. Z., de verschillende land bouworganisaties (N. G. B., Qhr. Boeren bond in West Z.-Vlaanderen, L. T. B., Ghr. Boeren- en Tuindersbond en Z. L. M.) hier vertegenwoordigd zijn en dat ook de vice-voorzitter van de N. A. K. (de heer Janssen) hier tegenwoordig is. Het was niet gemakkelijk één keurings dienst te vormen. Iedere organisatie had haar eigen keuringsdienst, die goed werk te. Maar ieder deed dit op eigen wijze. Er was geen voldoende en uniforme garantie op den uitvoer van goedgekeurd zaaizaad en pootgoed. Deze omstandigheid maakte het noodzakelijk, dat samenwerking tot stand kwam in den vorm van de N. A. K. (voor Zeeland de Keuringsdienst Zee land), welke tot gunstige resultaten leid de. Spr. is de directie van den Wilhel minapolder (voorheen de heer Hanken, thans de heer Minderhoud) zeer dank baar voor den kraohtigen steun steeds on dervonden voor 'het verhuren van den be- noodigden cultuurgrond en het bouwter rein. Verder dankt Spr. den bouwkundige, den heer Van Maris, Ir Ovinge, Ir Dorst en Ir Versteeg voor hun krachtige mede werking. Het stemt Spr. tot blijdschap, dat de heer J. Schipper leider van het bedrijf is geworden. De voorjaarswerk- zaamlheden zijn goed geslaagd. De be aan ontvangsten en uitgaven 15200. De regeering geeft f 1500 en het E, I. Z, 250 gld. subsidie. Ook deelt Spr. mede, dat reeds 800 bezoekers op 'het bedrijf zijn ge weest. Hierna verzocht Spr. den heer Huizin ga het bedrijf te openen. De heer D. S. H u i z i n g a, vertegen woordiger van den directeur-generaal van den landbouw, voerde daarna het woord. Dit bedrijf is bedoeld als een nieuwe in richting tot verdere ontwikkeling van bet landbouwbedijf in Zeeland. Dit bedrijf acht Spr. van groote beteekenis. De boer moet grondstoffen inkoopen, voortbren gen en zijn producten verkoopen. Het tweede gedeelte van deze taak bestaat voor een groot deel in de verzorging van plant en dier. Dat is heel moeilijk. We weten er wel wat van, maar feitelijk toch heel weinig. Het landbouwbedrijf is vooral de laat ste 50 jaar sterk vooruitgegaan. Daarin maakt Nederland een goed figuur. Maar we moeten oppassen niet op onze lauwe ren te gaan rusten, want het buitenland doet alles om ons voorbij te streven. De Engelsohe regeering besloot dezer dagen de boeren tegemoet te komen in den aan koop van süakkenmeel en kalk. De Zeeuwsohe landbouw staat in Ne derland aan de spits. De proefvelden en de keuringsdienst hebben daarin een groote rol vervuld. Spr. herinnert aan den arbeid van Ir I. G. J. Kakebeeke en Ir Stevens. Voorlichtingsdienst én keu ringsdienst hebben elkaar op een geluk kige wijze gevonden. Beide hadden be hoefte aan centralisatie, want heide eischen veel zorg. En daaraan kan in het practisohe bedrijfsleven niet altijd worden voldaan. Zoo is men gekomen tot de stich ting van proefboerderijen, waar ouderen en vooral jongeren veel kunnen leeren en waar ook meerjarige proefvelden kunnen worden aangelegd. In ons land zijn reeds meerdere proef boerderijen, maar slechts één op zwaren kleigrond, n.l. te N.-Beerta. Daaraan is nu uitbreiding gegeven (Klundert en Wil helminapolder). Spr. brengt hulde aan den Keurings dienst Zeeland (afdeeling van de N. A. K.), omdat deze het initiatief tot stichting van dit bedrijf heeft genomen, waarover Spr. zich van harte verblijdt. Spr. hoopt, dat dit bedrijf voor den landbouw in Zee land van groote beteekenis zal worden en juicht het toe, dat de heer Schipper met de leiding van dit bedrijf is belast. Ook dankt Spr. de directie van den Wilhelminapolder (de oud-directeur de heer Hanken en de tegenwoordige direc teur de heer Minderhoud) voor den steun steeds aan den landbouw verleend. Na mens den directeur-generaal verklaarde Spr. het bedrijf voor geopend. 'De heer Ir R. W. J a n s s e n, vice- voorzitter van N. A. K., wees op de moei lijkheden, die de N. A. K. ondervindt. Maar als we zien de resultaten door onze samenwerking bereikt, dan moeten we de moeilijkheden vooral niet overschatten en dan zullen we rustig voortgaan op den weg, die nu vijf jaar is bewandeld. Veer tien dagen geleden is het nieuwe kantoor van de N. A. K. te Wageningen geopend en nu wordt vandaag dit bedrijf geopend. Tot zijn leedwezen was de heer Siebenga verhinderd. Namens de N. A. K. brengt Spr. hulde aan het bestuur voor dit be drijf. De proefvelden zijn keurig aange legd en onderhouden. Het keuringswezen heeft volgens Spr. nog een groote toe komst. De samenwerking in de N. A. K. is een succes geweest en is verbazend meegevallen. We komen ieder jaar ver der en er is vraag naar onze producten. Ook in de slechte jaren ging het goed met den uitvoer van pootgoed. Er is op dit gebied voor ons in het buitenland nog veel te bereiken. En op bet gebied van tuin- 'bouwzaden is zoo mogelijk wellicht nog meer te doen. Zeeland, Brabant en Limburg liggen voor den afzet van pootgoed gunstig. Spr. weet, dat Zeeland al het mogelijke doet, om de moeilijkheden voor Zeeland, wat betreft de winning van pootgoed, te boven te komen. D'aar is dit bedrijf ook een be wijs van. Spr. is verblijd en tegelijk ja- loerseh op dit bedrijf. Hij hoopt van har te, dat het de vruchten zal afwerpen, die men er van verwacht. De heer Hanken getuigde van zijn groote waardeering voor het proefveld- wezen. Daaroin heeft Spr. als directeur van den Wilhelminapolder steeds alle medeweiking verleend als proeven werden genomen. Theorie en practijk hebben sa men den landbouw omhoog gebracht. Spr. hoopt, dat ook dit bedrijf, dat zoowel op zwaren als op lichten kleigrond ligt, den landbouw ten goede zal komen en felici teert zijn opvolger er mee. De heer Ovinge ziet in dit bedrijf een belang voor geheel Zeeland en is ver heugd over de tot stand gekomen samen werking. Het verblijdt Spr., dat de bezoe kers, die hier geweest zijn, er enthousi ast over waien. Ook de heer Minderhoud gaf uiting aan zijn sympathie met dit bedrijf. Het gebouw werkt niet storend in de om geving en de samenwerking met den lei der, de heer Schipper, is uitstekend. Spr. hoopt, dat de samenwerking tusschen het bedrijf en den W. P. lange jaren moge bestaan. Dhr Dorst was dankbaar voor dezen dag. Friesland heeft in dezen Zeeland als voorbeeld gediend. Het bedrijf is 8 H. A. groot, maar 'het blijkt al te klein te zijn. We hebben in Zeeland nog een tekort aan selecteurs. Daartoe kan het bedrijf mee werken. De heer J. Schipper (leider van het bedrijf), dankte voor de tot hem ge richte waardeereude woorden en deelde mede, dat dit bedrijf reeds enkele malen is bezocht door Fransche boeren. Nadat thee was aangeboden, sprak de heer Kakebeeke een kort slotwoord. STAND DER GEWASSEN OP 19 JULI 1937. Zaaiperiode te vochtig geweest Het onderstaande overzicht betreffen de den stand der gewassen op 19 Juli 1937 is, onder medewt/rking der Rijks- landbouwoonsulenten, samengesteld naar gegevens, verstrekt dor de corresponden ten der Directie van den Landbouw. Behoudens een paar uitzonderingen is de stand der gewassen sedert bet laatst gepubliceerde oogsibericht vooruitgegaan, zonder dat deze evenwel normaal kan ge noemd worden. Het blijkt thans wel dui delijk, dat de zaaiperiode voor het meerendeel der gewas sen te vochtig is geweest. Door de langdurige regens in den win ter en in het voorjaar is de structuur van den bodem dooreengenomen ongunstig geworden, wat vanzelfsprekend op den stand van de meeste gewassen van groe ten invloed is geweest. De stand der t a r w e is ongeveer ge lijk gebleven. Dooreen genomen is deze wat hol. Legering treedt weinig op. Voet- ziekten worden wel aangetroffen, doch deze plaag is veel minder dan in het vo rige jaar. De stand kan goed_tot vrij goed worden genoemd. De stand der h a v e r is goed en naar alle waarschijnlijkheid zal het gewas een normalen oogst geven. Bij de zwarte ha ver komt plaatselijk legering voor. Indeveldboonen troedt geduren de de laatste week zoowel in het Noorden als Zuid-Westen des lands vrij veel luis- aantasting op, die op veel plaatsen scha de aanricht. De stand was tot dusver goed tot vrij goed te noemen. De stand der e r w t e n is sedert mid den Juni nog verder achteruit gegaan. Vele pereeelen vertoonen een slecht ge was. De stand van het v la s was eveneens iets vooruit gegaan. In het Noorden des lands heeft het gewas zich beter ontwik keld dan in het Zuid-Westen. In deze streken was het gewas zwaar, in verban! waarmede met het vroeg heeft getrokken. ©e stand van het koolzaad kon kort vóór het oogsten goed tot vrij goed worden genoemd. Bij het dorschen blijken de opbrengsten evenwel niet mee te val len. De stand der k a r w ij, welk gewas ook reeds is geoogst, ging gedurende de laat ste weken van de groeiperiode achteruit. Het gewas begon plaatselijk doode plan ten en stengeldeelen te vertoonen en de reeds gedorechte velden vallen in op brengst tegen. Mosterdzaad vertoont een goe den stand, evenals het suikerbie ten z a a d. Ook de consumptie-aar d - appelen hebben zich hersteld, zoo- dat de stand thans nagenoeg goed is te noemen. Ziekten, vooral virusziekten, schijnen nogal voor te komen. De op brengst van vroeg gerooide pereeelen valt dooreengenomen tegen. De suikerbieten vertoonen op de goed ontwaterde pereeelen een zeer goeden stand. Waar het aan goede ont watering hapert, is het gewas maar ma tig. In Zeeland komt in de suikerbieten in vrij sterke mate luisaantasting voor. Dooreen genomen kan de stand goed tot vrij goed worden genoemd. De stand der u i e n is vrij goed. Vele pereeelen zijn eenigszins dun en de made van de uienvlieg veroorzaakt o.a. in Zee land vrij veel schade. De stand der voederbieten is goed. De stand van het grasland is door de droogte 'belangrijk achteruit gegaan, zoodat deze van goed tot zeer goed in Juni, thans tot vrij goed is gedaald. De opbrengsten van gras hooi en klaver hooi zijn zeer ruim geweest. GEEN BEPERKING VAN DEN UIT ZAAI VAN KOOLZAAD. Naar gemeld wordt, ligt het niet in de bedoeling den uitzaai van koolzaad (het gewone winlterkoolzaad), te oogsten in 1938, te beperken. De telers behoeven van den uitzaai geen opgaaf te doen en zijn dus geheel vrij in het bepalen van de te bezaaien oppervlakte. Zooals reeds vroeger is gepubliceerd, zullen zoo noodig maatregelen worden getroffen, waardoor een richtprijls van f 14.50 per 10O K.G. bereikt wordt. Indien tot het nemen van dergelijke maatregelen zou worden besloten, zal in het voorjaar van 1938 de gelegenheid worden opengesteld, om een aanvraag in te dienen tot opneming van het te velde staande koolzaad in de steunregeling. De moordzaak te Goes. Wij meldden gisteren abusief, dat J. G. M. te Nieuwdorp1 wegens den doodslag te Goes, op N. Mieras was veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf met aftrek van voor-arrest, welk vonnis in hoogste in stantie was bevestigd. Dit moet vier jaar zijn. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de „Motor- en Rijwiel- wet" of van het „Motor- en Rijwielreg lement": F. K. te Brakel, drie dagen hechtenis en ontzegging van de bevoegd heid motorrijtuigen te besturen voor den tijd van één jaar; J. C. L. te Goes fl b. s. 1 d. h.; P, V. te 's-Heerenhoek fS b. s. S d. h.; H. J. te Ritthem, teruggave aan ouders; D, L. te Middelburg f3 b. en f5 b, s. 3 d. h. en 5 d. h., met toe wijzing der civiele vordering van getuige P. de K. tot een bedrag van f5; J. J. v. P. te Vlissingen f3 b. s. 3 d. h.; C. J. L. te Goes fl b. s. 1 d. h.; C. de W. te Mid delburg f 5 b. s. 5 d. h.; J. M. L. te 's-Gra- venhage f 10 b. s. 10 d. h., met toewijzing der civiele vordering van P. M. de K. tot een bedrag van f 5; A. V. te Heinkens- zand f5 b. s. 5 d. h.; S. I. de K. te Rot terdam f 1 b. s. 1 d. h.; M. I. O. te Mid delburg f 1 b. s. 1 d. h.; C. S. te Goes f5 b. s. 5 d. h.; A. C. M. D. te 's-Heer Arendskerke f5 b. s. 5 d. h.; J. L. H. te Wissenkerke f5 b. s. 5 d. h.; C. H. te Rotterdam f 1 b. s. 1 d. h.; C. J. B. te Vlissingen f2 b. s. 2 d. h.; A. C. te Vlis singen f2 b. s. 2 d, h.; P. B. te Vlissin gen f3 b. s. 3 d. h.; P. Z. te Wissen kerke f0,50 b. s. 1 d. h.; C. B. te O.- en W.-Souburg f0,50 b. s. 1 d. h. Straatschenderij: M. M. te Rilland- Bath f 2 b. s. 1 w. t. s., met last tot terug gave van het in beslaggenomen knipmes. Dronkenschap op den openbaren weg: H. F. R. te Vlissingen f 10 b. s. 10 d. h. Idem bij eerste herhaling: J. de L. te Vlissingen f 15 b. s. 15 d. h. Overtreding Arbeidswet: A. J. te Mid delburg 5 m. f3 b. s. 1 d. h. voor iedere boete; C. F. M. H. te Vlissingen f2 b. s. 2 d. h.; J. J. W. te Vlissingen f3 b. s. 3 d. h.; P. V. te Yerseke f 5 b. s. 5 d. h. Een vuurwapen voorhanden en (of) af leveren: P. de V. te Nieuwdorp, 2 maal f 5 b. s. 5 d.h. voor iedere boete; J. V., te Nieuwdorp, f 5 h. s. 5 d.h., met verbeurd verklaring van de in beslaggenomen buks. Zonder voorzien te zijn van een ver gunning van den rechthebbende visschen in de Oosterschelde: G. M. B., te Tholen, f 7.50 b. s. 5 d.h. Eieren van wild zoeken, vervoeren en afleveren: P. P. te Vrouwepolder, f 25 b. s. 15 d.h. Als hoofd van het bedrijf zonder het vereischte verlof zwak-alcoholische dran ken in het klein verkoopen: J. B. te O. en W. Souburg, f 6 b. s. 3 d.h. met verbeurd verklaring van de 16 in beslaggenomen fleschjes bier. In een woonwagen nachtverblijf hou den zonder dat op waarneembare wij'ze de vergunning daartoe in dien wagen was opgehangen: H. K., te Goes, f3 b. of 3 d.h. Overtreding ventverbod: M. G. H. te Dordrecht, f 2 b. s. 2 d.h.; J. V. te Goes, f 3 b. of 3 d.h.; J. D. te Leiden, f 2' b. s. 2 d.h.; L B. te Amsterdam, f2 b. s. 2 d.h.; J. G. W. H. de V., te Haarlem, f2 b. of 2 d.h. Opheffing O. L. School 's Heerenhoek goedgekeurd. Naar wij vernemen is de opheffing der O.L. School te 's Heerenhoek door Ged. Staten goedgekeurd. Voor het Pro- testantsch deel der bevolking geen aange naam bericht! De strijd In Spanje. MADRID. Gisteren hebben drie recht- sche vliegtuigen Tortosa hevig gebombar deerd. Er zijn 8 of 9 dooden en 30 ge wonden van wie de meesten vrouwen en kinderen. MADRID. Volgens uit Valencia ont vangen berichten hebben de rechtsc'he troepen gepoogd een overval te plegen op de regeeringstroepen te Sata bij den heuvel Tarna. De aanval werd afgesla gen. De aanvallers hebben ernstige ver liezen geleden door het machinegeweer- vuur der regeeringstroepen. Grijpskerke. Door notaris Blaupot ten Gate werd Vrijdagmiddag alhier publiek verkocht: Hofsteedje met boomgaard, A 4, alhier, groot 12.78 a of 18 r aan P. Houterman te Veere voor f2750; 1.17.40 ha of 2 g 297V2 r bouwland, aldaar, bij den Dorps weg, aan A. Volkers Az., aldaar, voor f 3190; 76.40 a of 1 g 215 r weiland te St Laurens, aan den Grijpskerksehen straat weg, aan A. de Lange te Aagtekerke, voor f 1758; 47.60 a of 1 g 64 r weiland, aldaar aan J. Looise Jz. alhier, voor f 1242; 42.30 a of 1 g 23 r weiland, aldaar, aan den weg van GrijpskerkeAiaar St Laurens, MIDDELBURG. Overleden: W. de Bie, 70 j., geh. met M. Louwerse. (M. G.) Van 14—20 Juli. O.- EN W.-SOUGURG. Getrouwd: M. de Ridder 27 j. en A. H. Wiskerke, 25 j. Bevallen: M. P. Meijers geb. Lijnse, z. ((Nbl.) KORTGENE, Geboren: 20 Juli, Izaak, zv. Izaak Boot en Tannetje Pieternella de Lange. Gehuwd: 15 Juli, Jan Hendrik Swen- ne, 26 j. jm. te Kruiningen en JohanDa EVerharda Tona Maris, 27 j. jd. (N. B.) MIDDELBURG, 23 Juli. Groentenveiling. Ihinboonen 39, Snijboonen 422, L'ub- bele Princessen 713, Roem van Holland 1015, Spitskool 4, Postelein 26, Per fect 1115, Suikerboonen 48, Dóppers 415, Waspeun 9, Zilveruien 8—11, Roodekool 2.53, Savoyekool 2.55 ct, alles per kg.; Peen 4—10, Rapen 1.5 3.5, Kroten 1.53,.Uien 2.56, Selderie 1—4, Rabarber 13, Rammenas 1.5 ct., alles per bos; Bloemkool 218, Andijvie 0.62, Kropsla 12.5, Komkommers 1.53 ct., alles per stuk. Bloemen: Gladiool 611, Anjers 2, La thyrus 1 ct., alles per bos; Glochinea's 12, Begonia 6 ct., beide per pot. MIDDELBURG. Veiling van 24 Juli. Roode 'bessen 1223; Witte bessen 16; Kruisbessen 516; Frambozen 4464; Tomaten 411; Oranjepruimen 2226; Early Laxton 3337; Frahkenthalers 5359; Blac Alicante 50; Zure Morellen 2530; Spuitjes 17; Suikerij 12; Madeleinen 414; Madeleinenval 19, alles per kg. Meloenen 1231; Perziken 18 per stuik. KAPELLE. Veiling van 23 Juli 1937. Groote veiling. Roode Bessen 1414.60, Dubb. Pr. Boonen z. d. 7.307.70, Zure Kroet 3.30, Gele Eigenheimers 2.89, alles per kg. Kleine veiling. Klerken 3240, Eier- krieken 2833, Krieken 31, Zure Morel len 1324, Frambozen 28—75, Bramen 4853, Logambessen 20, Roode Bessen 1215, Zwarte Bessen 2230, Witte Bessen 16, Kruisbessen 613, Procose Prolefic 26, Oranjepruimen 1623, Occu- lanen 1520, Engelsche Krozen 1722, Eldensche Blauwe 1823, Wijnpruimen 1315, Earley Laxton 1941. Merbela- nen 1517, Princepruimen 1618, Tol- lenaarspruimen 16—21, Volpruimen 8 16, Madeleinen 617, Earley Victoria 5 «11, Perzikappels 412, Mr Gladstone 4 8, Zoete Pietjes 89, Valappels 26, Oomskinderen 521, Spuiperen 48, Zomerlouwtjes 6— 9, Précose de Trevoux 15, Blanke Suikerij 46, N.H. Suikerpeer 59, Blauwe D'ruiven 4650, Dubb. Pr. Boonen z. dr. 67, Gele Boontjes 4, Snij boonen 821, Doperwten 46, Augurken 511, Sjalotten 4, alles per kg.; Savoye kool 3.20, Roodekool 3.10, beiden per 100 kg.; Tomaten 13 per kg.; Aardappelen 1303.60 per 100 kg.; Komkommers 1.5 3 per stuk; Bospeen 36, Kroten 25 beiden per bos; Kropsla 0.601.20, Andij vie 0.601.10, beiden per 100 stuks; Per- zikan 15 5 per stuk; Kaswashington 2.60—6.40 per 100 stuks. KRABBENDIJKE. Veiling van 23 Juli 1937. Frambozen f24, Kruisbessen f 3 tot f 4, Eigenheimers f 2.78 tot f 2.97, Poters f 1.99 tot f 2.09, alles per 100 kg. THOLEN. Roomboter f0.82 per pond, Boereboter f 0.77 per pond, Eieren per 100 stuks f 4. Veiling van 23 Juli. Eerstelingen f2.53 f2.63; Witte eigenheimers 3.053.19; Blauwe eigenheimers 3.073.26; Poters 2.332.40; Bonken 2.68; Paarsputten 3.59; Poters 2.02, alles per 100 kg. Aan voer 62.500 kg. Bloemkool per stuk 5 10 ct., «St. Jacobspeer 79 ct. per kg. ST MAARTENSDIJK, 23 Juli 1937. Aardappel veiling: Gele eigenheimers f 3- 3,02; blauwe id. f3; gele en blauwe drie lingen f 2,14-2,26; dito bonken f 2,34-2,46; overaardappelen f 1 per 100 kg. Pruimen 22, appels 10, per kg. Totale aanvoer 40.000 kg. ST ANNALAND, 23 Juli 1937. Aard appelveiling: Gele eigenheimers f 2,95- 3,23; blauwe dito f 2,98-3,07; gele en hl. drielingen f 2,19-2,77, dito bonken f 2-2,52 wijnpeen f 4 per 100 kg. Totale aanvoer 178.500 kg. STAVENISSE, 23 Juli 1937. Aardap pelveiling. Gele eigenheimers 12,90-2,92; blauwe id. f 2,75-2,90; gele en blauwe drielingen f 2,02-2,25, dito bonken f 1,98- 2.03 per 100 kg. Waarschuwing, De Commissaris van Politie te A p e 1 - doorn maakt bekend, dat zonder bij hem. Commissaris van Politie, inlichtin gen te hebben ingewonnen, het aanknoo- pen van handelsbetrekkingen met G. G. van Zanten, 22 jaar, handelaar in planten, hoornen en bloembollen, wonende te Apeldoorn, Koning Lodewijklaan 112, moet worden ontraden. In verband met de te E d e wederom veel voorkomende onregelmatigheden bij de levering van kippen, raadt de Com missaris van Politie te Ede nogmaals een ieder aan ten politiebureele aldaar inlich tingen in te winnen omtrent de soliditeit van de verkoopers, vóór en aleer men zdjin bestellingen doet, ten einde teleurstelling te voorkomen. Stand van hedenmorgen 10 u.: Licht op voor fietsen: Zondag 9 u. 33 min. Maandag 9 u. 32 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3