\iCOFFIE «hYSEKDYK GEEL MERK KNELT UW TROUWRING? DIE MEN BUU HEEL LEKKER VINDT Uit de Provincie Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs Gemengd Nieuws. naar Antwerpen, kreeg op de Wester- flchelde machineschade. De sleepboot Marya heeft de boot opgepikt en naar Antwerpen gesleept. Rubriek paarden: goed slot f784,88. In W. van Zaandam besloten op 01 Augustus a.s. alle scholen vrijaf te geven. WOL UIT ONDERMELK. Een fabriek te Alkmaar? In Alkmaar, net centrum der-Noord- Hollandfeche melkproduotie, bestaat le vendige belangstelling voor de nieuwe in dustrie, welke uit ondermelk wol bereidt. D'^ze belangstelling heeft thans een daad werkelijken vorm aangenomen, doordat de Alkmaarsche Vereeniging van Handel- drijvenden- en Industrieelen Middenstand zich in verbinding heeft gesteld met de N.V. Hollandsche industrie Maatschappij voor Gaseïnebereiding om te komen tot stichting van een fabriek voor de berei ding van wol te Alkmaar. Of dbZe poging succes zal hebben, zal moeten worden afgewacht; eenig practisck resultaat is tot op het oogenblik nog niet bereikt. Tariefsverlaging afschriften meervoudige telegrammen. Het tarief voor afschriften van meer voudige binnenlandsche telegrammen wordt met ingang van 1 Augustus ver laagd van 25 tot 15 cent voor 50 woor den of een gedeelte daarvan. De gevaren van ronselarij voor Spanje. Het ministerie van Buitenlandsche Za ken vestigt nogmaals de aandacht op de gevaren, waaraan Nederlanders zich blootstellen, die zich laten ronselen voor Spanje, onder het voorwendsel, dat zij daar werk zullen krijgen en geen dienst in het leger zullen behoeven te doen. DE MIDDELBURGSCHE BONDSDAG. De referaten en toespraken op den te Middelburg gehouden 49sten Bondsdag van den Nederl. Bond van Jongelingsver- eenigingen op Geref. Grondslag zijn thans gebundeld verschenen. Door de heeren Mr. J. A. de Wilde, A. Zijlstra, Dr H. Kan jan en J, Schouten werd gerefereerd over „De beteekenis van Dr A. Kuyper voor de opleving van het Gereformeerde beginsel". De heeren A. Stapelkamp, G. Baas Ka., R. Hagoort en G. Smeenk handelden over „Gereformeerd beginsel en maatschap pelijk leven". Opwekkende toespraken werden gehou den door Ds D. Bremmer, Da A. B. W. M. Kok, Da J. G. J. Kuiper en Da W. H. van der Vegt. Al deze redevoeringen zij'n met het ope ningswoord van den Bondsvoorzitter, Prof. K. Dijk, in druk verschenen. Ben waardevol boek voor jongeren en ouderen. Bezopk Commissaris der Koningin, De Commissaris der Koningin be- meenten St.-Philipsland, Duivendijke, Eikerzee en Ellemeet. of is bij te wijd gewordenIr: 2 minu ten Uw ring op de juiste xnaat, zonder eenige beschadiging, geheel gratis, vol gens de nieuwste Amerikaansche vin ding in Witkam's Geschenkenhuis. Goes. Programma orgelbespeling Dins dag 27 Juli, des nam. 23 uur, in de Groote Kerk te Goes, te geven door dhr Adr. Kousemaker, met medewerking van dhr Bob van Marken, Amsterdam, cello. 1. Preludium en fuga in c kl. terts, Job. Sob. Bach. 2. Uit de 2e cello-sonate, Joh. Seb. Bach. a. Adagio. b. Andante. 3. Orgelkoraal „Nun Ikomm' der Heiden Heiland", Joh. Seb. Bach. 4. Uit de cello-sonate in g 'kl. terts, a. Largo. Henry Eecles. b. Adagio. 5. Chanson Louis XIII, Louis Gouperin. 0. a. Prière (gebed) Gésar Franck. b. Offertoire. 7. a. „Sa seems it in my deep regret", F. Purcell Warren, b. Serenade, Frederick Delius. (Eerste uitvoering in Nederland.) 8. Koraal. Adr. Kousemaker. Gedurende het concert is het verboden door de kerk te loopen. Na elk nummer is er gelegenheid tot binnenkomen en verlaten der kerk. Toegang en pro gramma vrij. De oolleote 'voor de Commissie van Samenwerking bracht deze week f 86.78 Op'. Hansweert. De Belgische sleepboot Scaldis met sleep onderweg van Dor drecht naar Antwerpen, 'kreeg op de Oostersohelde machineschade. De sleep boot Rivière heeft de hoot met sleep op gepikt en naar Antwerpen gesleept. Het Duitsche motorschip Dreisam, geleden met stukgoed van Ihiitscbland Krulnlngen. Gemeenteraad. Een tekort over 1936. Vrijdagavond vergaderde de Gemeenteraad. Afwezig de heer Verijzer zonder 'kennisgeving. Vastgesteld wordt de begrooting voor den gemeensohappelijken keuringsdienst van vee en vleesch, keuringskring Krui- ningen voor 1938 met een bedrag van f 8082.10. Aangenomen wordt het voorstel tot het invoeren van éénrichtingverkeer in de Slobbestraat. Daarna kamlt in behandeling het voor stel om het geschil met de gemeente Goes over de bouwrekening van den nieuwen gaszinker door het kanaal te doen beslis sen door arbitrage. De voorzitter zegt, dat verschillende besprekingen reeds hebben plaats gevon den, doch dat deze niet tot overeenstem ming hebben geleid. Verschillende leden voeren hierover het woord. Zonder hoof delijke stemming wordt beslaten tot ar bitrage. Machtiging wordt voorts verleend tot 't aangaan van een geldleening ter voor ziening in de tijdelijke behoefte van kas geld tegen 2V2 pet. Aangeboden wordt de gemeente-reke ning over 1936 met een ontvangst van f 158.870,39 en f 165.100,64 aan uitgaven, alzoo een nadeelig saldo van f 6230,25. De voorzitter zegt, dat dit nadeelig sal do komt door de vefiaging der huurwaar de der personeele belasting, welke f 6500 j minder in de gemeentekas bracht, wat niet te voorzien is geweest. Tot agent der arbeidsbemiddeling wordt benoemd de heer J. Oele, volontair ter secretarie met 6 st. Op den heer L. van der Hiele, ambtenaar ter secretarie wor den 4 st. uitgebracht. De voorzitter deelt mede, dat met de Prov. Waterstaat is geconfereerd over mogelijke bestrating van den weg die van de spoorlijn (Zanddijk) tot aan de grens der gemeente Ierseke loopt, evenals dit geschied is met bet andere gedeelte Zand dijk. Spr. vraagt of de raad wil goedkeu ren het opmaken door de Provincie van het ontwerp en of hij de kosten, zijnde één vierde voor de gemeente, wil toestaan. De machtiging voor het ontwerp wordt verleend. Bij de rondvraag vraagt de heer Bur- kunk, of de voorzatter het door hem be sprokene over de venters-steuntrekkers nogmaal bijl het B. Armbestuur wil be spreken. De voorz. zegt dit toe, doch de verdiensten worden vaak onjuist opge geven, en controle is moeilijk. Dhr de Bat brengt ter sprake de weige ring van het B. Armbestuur can de helft der meerdere verpleging welke een meisje heeft gekost, te betalen. De voorzitter zegt, dat de diaconie der Geref. gemeente te Krabbendijke en het B. Armbestuur elk de belft der 6 weken verpleging op zich namen, doch dat de langere duur, welke tot genezing leidde, door de diaconie is geweigerd, waarop genoemd B. Armbe stuur ook weigerde. B. en W. hebben bei de houdingen afgekeurd, doch de restee- rende f 144 dient betaald te worden. Na langdurige bespreking wordt besloten, bet B. Armbestuur te verzoeken, minstens de helft van de meerdere verpleegkosten te voldoen. Bhr de Bat wijst nog op de vele woon wagens op Oostelijk (gem. Krabbendijke) en de heer de Groof op den slechten toe stand van rioolputten in de Julianastraat. De voorzitter zegt onderzoek toe. Daarna besloten zitting. Ierseke. In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben onbevoegden, vermoe delijk uit kwaadwilligheid, de sluis van 'het tweede oesterputten complex (vanaf de Haven) opengedraaid. Daardoor is veel water uit de Schelde de putten bin nen gekomen. Door de ongelijkmatige verdeeling is een scheidingsmuur van omstreeks 60 meter lengte en 2.50 meter hoogte geheel omgeslagen en vernield. Voor de betrokken eigenaars, de heer I. Willemse alhier en de firma „Bona Fides" te Tholen, een aanzienlijke scha depost. Vrijdagmiddag sloeg een kano op de Schelde, waarin de 19-jarig J. V. was gezeten, om. Het was, ook door het ruwe weer, onmogelijk de kano weer recht te krijgen en zeker zou een ernstig ongeluk niet zijn uitgebleven, indien de motor YE 188 de 2 Gebroeders, niet omgaande te hulp was gekomen. Het mocht geluk ken boot en zwemmer te redden. Vrijdagavond vergaderde onder voorzitterschap van den heer Jan Phi- lipse de Kreeftenvisschersvereenigiag „Door Eendracht Sterk". Tengevolge van de slechte bedrijfsresul taten besloot de vergadering unaniem tot het zenden van een deputatie naar den voorzitter van het Visscherijhestuur, om een aanzienlijke pachtreductie te vragen. Tevens zal dan worden besproken de algemeene wensch om kleine Noorsche kreeften uit te zetten opi de vischgron- den, teneinde de kreeftenstand te bevor deren. 's-Heer Arendskerke. Gisteren verga derde de Gemeenteraad voltallig. De voor zitter deelde mede, dat er eenige moei lijkheden zijn met het binnenkomen van de aflossingen ingevolge de landarbei- derswet. Er is een achterstand van f 979. De plaatsjes worden alle keurig onder honden en bewoond, maar de tijdsomstan digheden zijn voor deze menschen moei lijk. Verzocht werd om twee lokalen van de openbare school te Nieuwdorp te mo gen gebruiken voor het houden van een bazaar voor een op te richten muziek gezelschap. B. en W. werden gemachtigd in de toe komst op dergelijke verzoeken te beslis sen. De rekening 1936 werd aangeboden. Deze heeft een batig saldo van f 14.319. B. en W. willen enkele wegen verbete ren, o.a. den Kasteelweg en Ouden Rijks weg. Eerst zal worden geteerd en daarna behandeld met Shellspra. Kosten f 1700— f1800. Bij de wijziging der gemeentebegrooting waarbij de post wegen en straten op 7000 gld. werd gebracht, wees de voorzitter op de belangrijke verbetering van den Stati- tionsweg, de doortrekking straat te 's-H. Hendrikskinderen, en een verbetering te Nieuwdorp. Aangeboden werd de rekening 1936 van het Groot Armbestuur van 's-Heer Hen drikskinderen, sluitende met een batig slot van f 1641 en dé rekening 1936 van bet B. A. te 's-Heer Arendskerke, sluiten de met een batig saldo van f 966. Bij de rondvraag vestigde dhr Rent meester de aandacht op een slecht ge deelte van den Schippersweg. (De voorzitter zegde overweging toe. Maar alles kan niet in eens. Dhr v. d. Dries informeerde weer naar verbetering der verlichting te Nieuwdorp. De voorzitter merkte op, dat dit zoo veel zal kosten, dat B. en W. er van heb ben afgezien. Eén straatlantaarn komt op f, 220. Men kan ook geen precedent scheppen. Driewegen. Donderdagavond kwam de Yarkensvereeniging „Helpt Elkander" in vergadering bijeen. Een reglement werd vastgesteld. Het inleggeld voor deelneming is vastgesteld op f 1 en de contributie op f0,10 per week voor één varken. Tholen. Militaire oefening. Gis ternacht en gistermorgen zijn door het 14e reg. uit Bergen op Zoom in deze ge meente en omgeving groote oefeningen gehouden. Ook de artillerie nam hieraan deel, terwijl de pontonniers uit Dordt aanwezig waren, welke met pontons de troepen, kanonnen en paarden over „De Eendracht" hebben gezet. Een veertigtal vrachtauto's, bussen en luxe wagens wa ren voor vervoer aan het veer alhier geparkeerd. Mede aanwezig was de com mandant van het veldleger, Lt.-Generaal Baron van Voorst tot Voorst. Waterleiding. In de Vrijdag j.l. gehouden vergadering van de Aan deelhouders der N.V. Waterleiding Mij Tholen, werd aangeboden het jaarverslag over 1936. Hieruit bleek, dat ontvangen is f 89061,38 en uitgegeven f 80334,80. Ver moedelijke winst f8726,58. De ontvangsten der aansluitingen be droegen in totaal f76009,79, te weten; Tholen f 16529,11, Poortvliet f 6139,39, Scherpenisse f 6324,24, St.-Maartensdijk f 11528,83, Stavenisse f 7368,54, St.-Anna- land f 11342,24, Oud-Vossemeer f 9343,67 en Halsteren f7343,77. Tot lid van den Raad van Beheer werden herkozen dhrn W. Dronkers, C. M. P. W. Hanssens en Mr J. J. Versluis. St. Maartensdijk. Onder voorzitterschap van den directeur, dhr D. W. Klompe, kwamen gistermiddag de deelnemers van de „Onderlinge Veeverzekering Tho len" in zomervergadering bijeen. Uit het kasoverzicht bleek, dat in het eerste half jaar van 1937 zoowel op de rubriek paarden als op die der runderen een winst is behaald. Het onderschrift biji de gisteren geplaa ste kiek was niet juist, daar ze betrek king had op de vrouwenvereeniging te Hansweert. Hierboven de vrouwen- vereeniging „Wees een Zegen" te Krui ningen, eveneens op bezoek bij de N.V. Levers Zeepfabrieken te Vlaardingen. deze rubriek zijn opgenomen 006 paarden. Rubriek rundvee: goed slot f753,05. In deze rubriek zijn opgenomen 633 runde ren. Vooral de rubriek rundvee vertoont een grooten vooruitgang. Haamstede. D'e ïestauratie van de Ned. Herv. Kerk is opgedragen aan den heer P. den Hertog te Ter Aar, die Donderdag morgen reeds met de voorbereidende werkzaamheden is begonnen. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Ooltgensplaat, H. Hiensch te Bleiswijk. Geref. Kerken. Beroepen te Schettens-Schraard, M. Feitsma, cand. te Amsterdam. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Gouda, H. Visser, cand. te 's-Gravendeel en J. G. Maris, cand. te Zwolle. Beroepen te Groningen, L. H. v. d. Meyden te 's-Gravenhage. Te Nieuwpoort E. du Marchie van Voorthuysen, cand. te Apeldoorn. VRIJWILLIGE BIJDRAGEN VOOR EEN KERK VRIJ VAN ZEGELRECHT. Naar wij! vernemen heeft, blijkens me- dedeeling van den inspecteur der regi stratie en domeinen te Goes, de Minister van Financiën, naar aanleiding van een bij hem ingediend request, besloten, dat vrijwillige bijdragen voor een kerk vrij! van zegelrecht zijn. Het onlangs gepubliceerde bericht blijkt dus niet geheel juist geweest te zijn. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Steinz, av. ds Hietkamp te Vlissingen. Wilhelminadorp, vm. ds Louwerse, nm. ds Steinz. 'sHeer Arendskerke, vm. dhr Middel koop van Middelburg, nm. ds v. d. Waa Wissekerke, nm. ds Louwerse. Hansweert, 9.30 u. ds Homburg, 0.30 u. ds Postma. Geref. Kerken. Nieuwdorp, vm. en nm. leesdieust. Domburg, 9.30 u. dr Harrenstein te Sant poort, 2.30 u. ds Visser. Westkapelle, 9.30 u. ds Visser, 2 u. ds v. Hoven te Honselersdijk. Overgangs- en eindexamen Industrie- en Huishoudschool te Middelburg. Bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse van de primaire opleiding: M. J. Allewijin, N. Boone, J. J. v. d. Broecke, E. G. Burgers, M. J. Dingeman- se, P. Gesohiere, T. J. Goedhart, M. v. d. Graaf f, W. Kleinepier, A. Koole, D. J. Krello, A. Meyer, G. G. Muizelaar, C. Nieuwenhuyze, G. Pierens, W. N. van der Sluys, A. G. Sonimeling, M. de Vis ser, A. Weug, C. Wielemaker, P. J. Bou- wens, E. M. Bouwense, J. J. Bouwense, M. G. v. d.. Ende, A. J. G. Fraanje, L. Geensen, J. S. Hauielink, M. Huibregtse, E. G. Huysmjan, J. E. Huysse, E. G. M. Kieboom, M. J. de Kramer, L. G. Ley- dekker, G. Meulmeester, N. G. v. d. Plank, L. Pouwer, H. A. M. Tissing, G. Ver- donck. Niet bevorderd: 6 leerlingen. Het diploma voor primaire opleiding ontvingen: A. Barentse, A. Bouwens, S. J. Colijln, M. Davidse, E. M. van Deventer, J. A. Hoogesteger, A. de Kam, J. F. Klop- meyer, L. Koppejan, L. E. Louws, A. Meyers, G. van Schelven, M. L. Snoodij'k, H. Suurmond, J. Suurmond, M. C, A. E. v. Thiel Berghuis. W. G. Wamelink, J. J. Waterman, N. Blok, A. S. v. Dixhoorn, G. M. Gillesse, P. J. Jongeipier, J. M. Kik, S. de Klerk, A. G. A. de Meijer, G. W. Nieuwenhuijze, N. J. Reijuhout, P. M. Roth, J. M. Rij'kse, E. H. Vermeer. Afgewezen 3 leerlingen. Bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse huisnaaisters: M. Boer, J. J. Catsman, P. W. Daniël- se, S. G. Geensen, J. J. v. Iwaarden, P. J. Janisse, M. Jobse, M. J. Kik, J. W. Krijlger, L. Krij'tenberg, F. Mersie, M. J. de Munck, W. M. Remijin, J. G. Ruiten beek, G. Schuit, P. Sinke, J. G. van Sluij's, L. G. Traas, G. G. Wattez, M. S. Wonder- gem. Niet bevorderd 1 leerling. Het diploma voor huisnaaister ontvin gen: C. Dingemanse, E. G. van Dijl, G. M. den Exter, J. N. van Hiele, B. v. d. Ho ven, D. J. Klopmeijer, J. J. M. de Ko ning, M. v. Maldegem, E. M. Meijer, J. A. Net, M. Philipse, J. J. v. Sluijls, F. Vader, P. G. van As, E. J. v. d. Bunder, D. Dijkstra, H. M. de Leeuw, M. J. van Loocke, J. Romp, L. W. Rijkse, W. L. de Wolf. Afgewezen 2 leerlingen. Het diploma voor costuumnaaister ont vingen: A. Kambier, B. G. Kotvis, A. Poppe, C. Buurland, M. de Vos, G. Wattel. Bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse van de opleiding voor hulp in de huishouding: M. Ardewijn, M. Boogaard, H. J. Brasser, H. W. Dorleijn, A. E. En kelaar, S. J. Klijberg, A. P. van Meeren- donk, A. E. P. Meerholz, J. A. Meulmees ter, W. H. M. Moerel, A. M. A. de Paauw, J. de Schinner, M. M. de Sraidt, G. Stroo, Hl. W. Tichelman, M. E. Visser, C. M. J. Walraven, J. Wattel. Niet bevorderd 1 leerling. Het diploma voor hulp in de huishou ding ontvingen: S. Bos, T. J. Dinge manse, G. M. Dorleijn, A. Hollebrandse, N. W. Jansen, C. Kievit, S. P. Kodde, T. M. Polderman, W. J. J, van Sluijs, L. L. Ton, J. P. A. v. d. Vies, H. Vries man. Afgewezen 1 leerling. Te Den Haag verkregen het diploma Hulp der Moeder (Vereen. Tesselschade) M. Bliek, M. G. Meulmeester, A. v. Schel ven, P. L. de Poortère. Middelburg. Gistermiddag werd in ver band met het afscheid van mejuffrouw de Liefde en den heer Luteijn, verbon den aan de Rijksleerschool, die beiden met pensioen gaan, een bijeenkomst ge houden in het gymnastieklokaal, waar bij alle leerlingen der school, het per soneel, de directeur en verschillende kweekelingen der kweekschool en leden van de oudercommissie aanwezig waren. De kinderen zongen onder leiding van den heer A. Bosdijk, een voor deze ge legenheid gemaakt en door mej. Caro en een paar leerlingen geaccompagneerd, welkomstlied. Twee der kleine meisjes reikten aan den heer Luteijn en mejuf frouw de Liefde bloemen over. De heer J. W. Spinnaay voerde eerst het woord. Daarna een der kinderen, Sienie Ort, die den heer Luteijn een schilderij en mejuffrouw de Liefde een mooie blauwe vaas aanbood. Namens de kweekelingen sprak de heer C. Leune. Hij bood den heer Luteijn een boekwerk en mejuffrouw de Liefde bloemen aan. De kinderen zongen nog een mooi af scheidslied, dat niet naliet indruk te maken. Mej. de Liefde en de heer Luteijn brachten voor dit alles hartelijk dank. Aan de kinderen werd tenslotte een „ijsje" aangeboden, waarna zij de zaal verlieten. Het laatste afscheid, n.l. van personeel van kweek- en leerschool en van ver schillende andere personen, had nu plaats. De directeur der Kweekschool, de heer K. Dekker, prees de vele verdiensten van de scheidenden. Ook las de heer Dekker een schrijven voor van den heer J. J. 'tHart, hoofd inspecteur van het L.O. voor de onder wijsopleiding, gericht tot den heer Lu teijn, waarin deze ook in zeer waardee- rende woorden getuigt van de groote achting voor het scheidende hoofd. De heer Spinnaay sprak namens het personeel der leerschool. Namens het per soneel bood spreker den heer Luteijn een electrische kroon en mejuffrouw de Liefde een salondoek aan. De heer C. J. Bakker, leeraar aan de Kweekschool, sprak namens het perso neel der school. Namens allen bood spr. den heer Luteijn een ets van Heijmans aan, een gezicht op Veere. Ook tot mej. de Liefde richtte spr. woorden van groote waardeering en bood haar een vaas met bloemen aan. De heer Bosdijk voerde namens alle oud-kweekelingen der school het woord. Ook hier spraken de beide scheidenden woorden van hartelijken dank. Goes. Na gehouden examen zijn toege laten tot de le klasse van de R.H.B.S. alhier: Fa. C. Birckhoff, T. Dijkgraaf, G. van Dijke, W. S. Duvekot, F. J. Gillissen, J. van der Hammen, Aa. C. van Heel, L. J. Kegge, F. M. Kuiper, P. W. de Lange, C. M. J. Meijler, M. Ossewaarde, P. J. Ruisaard, P. J. Torbijn, J. D. Vermaas, J. van der Does, allen te Goes; A. A. Allaart, J. J. Maas, beiden te Krabben dijke; Ma. Ma. Blanson Henkemans, Nisse; C. Blomaard, G. P. Felius, J. A. N. Lenshoek, allen te Kloetinge; Ja. M. Heijboer te Wolfertsdijk; W. K. Kues te 's-Heerenhoek; M. A. van Liere te Hein- kenszand; J. D. Paauwe te Borssele; A. P. Paauwe te Hansweert; T. Pauw te Ellewoutsdijk; Aa. M. Woutersen te Hoe- dekenskerke; Ga. L. Zwaan te Wilhel minadorp; Aa. Ja. van Oeveren te Wol fertsdijk. Herexamen 5, afgewezen 4. Tot de 2e klasse: J. A. Trimpe Burger, Kloetinge. Tot de 3e klasse: Nily Meijer, Ierseke; M. L. A. Verhaart, Ierseke; C. de Jonge, Wolfertsdijk; P. G. de Lange, Colijns- plaat; P. J. de Priester, Hoedekens- kerke; G. van Ballegoijen de Jong, A. C. Ossewaarde, beiden te Goes. Geëxamineerd voor de IV B-klasse 8 candidaten. Geslaagd: L. Th. de Vos te Kortgene. Aan het Sint Norbertus Lyceum te Roosendaal werden bevorderd van de le naar de 2e kl. J. Stieger te Goes; van de 2e naar de 3e kl. H. Goedbloed te Mid delburg, H. Stieger te Goes, H. van 'tWestbinde te 's Heerenhoek; van de 5e naar de 6e kl., afd. Gymnasium. P. Goos- sen te Heinkenszand. Geslaagd te Zetten aan de Hermine School voor diploma huishoudkundige: G. v. Ommeren en E. Reinierse te Middel burg. 1 Geslaagd voor de hoofdakte te Rot terdam A. J. van 't Hoog te Noord- gouwe en M. den Hollander te Oostka- pelle. Gemeen. De politie te Rotterdam heeft aangehouden en opgesloten den 33- jarigen Surinamer F. A. S., monteur, die een 23i-jarig meisje, wonende in het wes ten van Rotterdam, met wie hij zou trou wen, had bewogen tot afgifte van f260, welk bedrag hem in staat zou stellen een ijshandeltje te openen, waarmede dan iets zou kunnen worden verdiend, wat het voorgenomen huwelijk mogelijk zou maken.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2