ERKEER Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Rechtszaken. Finantiëele Berichten isle. Huid D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS tié f e urs, die o.a. de vol- minimum- i onderzoek, k bij het rij- el, periodiek tar hun blij- verkeer, vei- 3 banden en g der wegen lere rijwiel- besloot over een gunstig nisaties van igen, daarbij of alle wen- laaraan ver- i vervulbaar rplichte utobezit- ergoedin- ullen uit te bij het auto- n, werd be- nming werd palingen der wetgeving er verplichte che automo- ich en Zwit- De commis- t den buiten en extra-for- oplegt, al- én. het verloop meene door- 'an den regel op den mmissie ver gen voorloo- Eing van het De volken- it ten zeerste, he vasteland geen unifi- De commis- t, dat in die oog aan het den, althans we transport- autobussen, maatregelen ïten. van-af "Weert oode Doffer". 30 uur. Aan- uur. Laatste 6, Koppejan- Volfaartsdijk 7, 18, Gebra Ifaartadijk. óók biji g'een iruincrême. ebrand, s 50 en 25 et. (Adv.) yden, Th. J. -ge. Sillegersberg, e Ommen, L. Te Arum, Y. dum. /utten, J. G. Ruiter, cand. md. te Sneek. de Groot te ad. te 's-Gra- G. van Min- n. a te Yerseke, e 11. Wegens )s J. W. v. d. verblijf Zon- e Ned. Herv. Na eerst de ges te hebben ils tekst voor Cor. 13:13. sns kerkeraad nden leeraar gen Gez. 96 Boersma uit namens zijn s dezen mid- len uit Kloe- len. n Mevr. v. d. gelegenheid een druk ge- J. W. Han- Gemeente te an 1 October d. chool te ïaar de twee- ric'hem Boo- gaert, Oostkapelle; H. Dedecker (m.); H. L. Dormaar; I. Engelsma (m.), Koude- kerke; H. J. Entink; M. Everwijn (m); J. F. J. (koffen, St, Laurens; L. W. Heijboer; R. K. Jacobson; F. D. de Jong; P E. Koopman (cm.); E. L. Meijboom (m.); A. R. de Muijnck; A. W. S. van Nieuwen'buizen (m.); S. E. van Rand- wijck '(m.); J. van Roijen; G. de Voogd, 't Zand; A. van Aalst (m.); F. Andries- sen; R. W. Avihk; J. de Baare; S. M. A. Bogaert (m.); P. G. v. d. Bosse; L. F. Dert; J. W. A. Deijnen; M. R. A. van Etsen (m.); J. W. Jansen, Meliskerke; F. Klaver; K. Maartense; J. Nieuwdorp; A. M. A. Reus (m.), Westkapelle; Oh. Sakko; G. M. de Smet !(m.); H. J. A. Trimpe Burger, Aagtekerke; J. de Wolf, Meliskerke; E. M. Zandstra (m.). Niet bevorderd 11 leerlingen. Van de tweede naar de derde klasse: P, AUewijn; L. H. Cornelisse, 'Oostkapelle; D. C. M. J. van Dalsum (m.); R. R. Hoogstra (m.); M. Jansen; J. Klaren- beek; P. Minderhout; J. Minet; F. J. Repko, Veere; F. Schouten; C. S. Sloo- ver (m.); G. Tellegen; A. J. Ver'heijden; M. P. Wendergem; A. Oh. M. J. Wii- lems '(m.); W. Fontijne; M. E. .Bakker (m.); J. 'Cornelis, St. Laurens; E. J. Dek ker (am.); P. G. Dronckers; G. J. E. Fern- hout; C. E. Groep (m.); A. J. Groosman; A. Heijboer (m.); F. J. Hoek; F. J. van Hoofdstadt; N. M. J. van Riet '(m.); Th. Rivière; J. G. de Rijk; J. Theune, Arne muiden; P. M. Vaane (m.), St. Laurens; T. A. Ver'heijden (m.); P. C. van Leeu wen (m.), Niet bevorderd 0 leerlingen. Van de derde naar de vierde klasse G. C. Akkerman (m.); G. Annot, Oost kapelle; G. M. Barentsen; J. Corneïissen, Oostkapelle; J. van Balsum; S. van den Ende (m.); W. Fonteijne; A. J. Gilissen; J. Klaver, M. H. Kröiler (m.); E. C. J. van Leeuwen (m.); A. Minnaar; A. O. van Niel; W. M. G. van Opdorp (m.); M. J. Pluijmers; E. Th. Reuter, Seroos- kerke; J. van Roijen; P. Sliggers; G. A. Stenger; A. E. Tazelaar (m.); M. E. P. Weisfeit '(m.)J. A. van der Wielen; H M. J. Biekart (m.); J. van Aalst; A. W. Bastiaanse; F. G. H. du Bois; J. G. G. Buisonjé (im.); IH. Dekker; W. A. Feenstra; S. Francke; C. K. Kaan, Kou dekerke; Oh. Keller (m.); J. G. M. van Keulen (m.); I. C. van der Klippe; M. Knieriem '(m.); A. Lamain; P. J. Lou- werse (m.); P. G. Ludikhuize; J. J. Mael- sacke (m.), Arnemuiden; M. C. van Pien- broek (m.); H. G. Postman, Koudekerke; C. Roelands; A. F. Rosendaal; G. Sinke; J. L. Strooband; P. E. Vos (m.), Nieuw dorp. Niet bevorderd 6, herexamen één candidaat. Van de vierde A naar de vijfde Masse A Gh. Biensink '(m.), Koudekerke; L. S. M. Bogaert (an.); J. G. van Oorschot (m.); A. J. A. Polderman; M. C. Ver burg; G. J. Versluijs; L. Volkers, Grijps- kerke; en F. D. Zandstra. Van de vierde B naar de vijfde klasse BA. J. Andriessen; F. W. Arnoldus; J. I. Cohen; H. D. H. Crommelin; L. A. van Dalsum; M. Demmer (m.); A. W. P. Feenstra; R. J. van der Harst; P. S. Jacobison; J. K. Kraak; E. A. Meerkamp van Emhden (m.); A. Minderhout; J. Orhaan; G. P. Philipse; H. O. Reuter, 'Serooskerke; J. J. Snaauw; J. Sterzen- bac'h en D. J. Vos. De bevorderden, bij wier naam geen woonplaats is genoemd, wonen te Mid delburg. M. U. L. O.-examens te Goes. Geslaagd voor het M. U. L. O.-dipl. A: A. v. Horssen, Arnemuiden; J. J. Ta- venier, Middelburg; A. Slager, Colijns- plaat; G. S. Schout, Middelburg; A. van Oorschot, Vlissingen; A. Kuyper, Middel burg; W. den Hollander, Vrouwepolder; M. S. de Jonge, Nieuwerkerk; M. G. Slegt, Zierikzee; G. bij de Vaate, Zierikzee; L. v. Zwighem, Middelburg; G. E. A. Seheele Kapelle; D. Pik, Goes; P. M. Olree, Ierse- ke; J, M. Nieuwenhuize, Ovez'and; 'D. v. Nieuweflhuyzen, Ierseke; G. Meijer, Ier- seke; J. G. Kooman, 's-Gravenpolder; F. v. d. Heide, Vlissingen; P. M. Adriaanse, Vlissingen; P. M. Hendriks, W-Souburg; J. Koole, O.-Souburg; A. A. Pijper, Vlis singen. y Afgewezen: 5 candidaten. Blinden doen Mulo-examen. Als bijzonderheid wordt meegedeeld, dat de candidaten K. Heeringa en D. Lupkes, leerlingen van het blindeninsti tuut Bartimeüs te Zeist (hoofd de beer Laansma) met zeer goed gevolg het Mulo examen hebben afgelegd en zoo d e eerste blinden zijn, die bet Mulo diploma verkregen. Geslaagd voor examen notariaat deel H: At van Heerewaarden te Goes. 1 Geslaagd voor stuurliedenexamens 3e stuurman groote stoomvaart: J. Har- teveld en voor stuurman kleine stoom vaart: J. P. van der Veer en A. Leen- houta Aan de universiteit te Utrecht slaagde voor bet examen tandarts de heer D. Hage te Bruinisse. 11 Aan de Hoogescbool te Leuven slaagde voor het eerste gedeelte van het doctoraat in de rechten de heer P. v. d. Bemden te Dtomburg. Mej. M. G. Koning te Goes slaagde te Amsterdam voor de acte M.O. licha melijke opvoeding. Voor het examen van Handelscorres pondent in de Nederlandsche taal, gehou den vanwege de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen, slaagde de heer C. D'huy Jr te Middelburg. Schore. Voor bet examen boekhouden, afgenomen vanwege de vereeniging van leeraren in de handelswetenschappen, slaagde de beer W. Meijer Mzn, alhier. Kapelle. Voor het examen der vereeni ging van leeraren in de Handelsweten schappen slaagden de heeren M. de Ja ger -Jz. en G. de Klerk. VREESELIJK DRAMA BIJ SCHALKWIJK. Jongeman en meisje de slachtoffers. Naar eerst thans bekend is geworden, heeft zich in den nacht van Vrijdag op Zaterdag onder de gemeente Schalkwijk een liefdesdrama afgespeeld, dat aan twee jonge menschen het leven heeft gekost. Zaterdagmiddag om ongeveer drie uur werd de politie in Schalkwijk gewaar schuwd door een inwoner, die in de nabij heid van den loswal aan de Lek woont, dat daar ter plaatse reeds den geheelen ochtend: een vrachtauto stond geparkeerd, zonder dat iemand er naar omkeek. Bij onderzoek bleek, dat deze wagen toebe hoorde aan een vrachtrijder, die in Hou ten woonachtig was, weshalve de autori teiten uit Schalkwijk bij dien burgemees ter van die gemeente om inlichtingen vroegen. Toen bleek, dat in Houten inder daad twee jonge menschen vermist wer den i een 29-jarige vrachtrijder en de 17-jarige dienstbode bij een geneesheer is men direct gaan dreggen. Al spoedig haalde men bet lijk van het meisje 'boven water en tot groote ontstel tenis der omstanders bleek toen, dat om baar middel een touw was bevestigd, dat met het andere einde aan het lijk van den vermisten jongeman was gebonden. Hoe het drama zich 'heeft afgespeeld zal wel altijd een raadsel blijven. Het meisje beeft Vrijdagavond in D'oorn, waar baar ouders wonen, haar verjaardag gevierd en te voren was zij in Utrecht geweest, wa'ar zij eenige cadeau tjes had! gekocht. Om ongeveer kwart over tien is zij met baar verloofde in diens vrachtauto naar Houten vertrokken. Het schijnt, dat zij het voornemen heeft gehad haar verloving te verbreken en bet is mogelijk, dat zij daaraan onderweg ge volg beeft gegeven. Blijkbaar heeft de jon geman, bij het booren van de voor hem zoo onaangename tijding, zich aan het leven van het meisje vergrepen. Eenige strepen, die het meisje aan den hals had, zouden er op duiden dat zij geworgd is. De jongeman heeft, nadat hij zijn daad had voltrokken, het lichaam van het meisje met 't touw aan zijn eigen lichaam bevestigd en heeft zich daarna in de ri vier gestort. Schietpartij uit minne- n ij d. Te Harderwijk heeft gistermiddag een zekere K. uit Ermelo vijf revolver schoten gelost op enkele arbeiders, die bezig waren met 't verrichten van grond werk. Hierbij bevond zich namelijk een man, die omgang had' met een vriendin van K., die te Harderwijk woont. K. had Zondag 'het tweetal Samen gezien en was in woede ontstoken. Reeds vroeg was hij naar Harderwijk gekomen om zijn mede minnaar te zoeken. Gelukkig, werd nie mand door de kogels geraakt. Er ontstond zooals te begrijpen valt, groote conster natie onder de arbeiders, waarvan K. ge bruik maakte om er snel vandoor te gaan Hij werd echter korten tijd later door de marechaussee gearresteerd. Bij het verboor verklaarde K. slechts met een kinderpistooltje te hebben ge schoten, dat bij daarop in de gracht bad gegooid. De marechaussee heeft toen in de gracht gedregd, doch er werd niets ge vonden. Op aanwijzing van omstanders vond men de revolver 1 een echt vuur wapen tenslotte achter bet muurtje van een erf in de nabijheid van de plek, waar de man de schoten loste. Politie-agent mishandeld. Gisteravond is een politie-agent te Am sterdam door twee mannen, die onder invloed van sterken drank verkeerden, ernstig mishandeld. De politieman gaf hun opdracht zich te verwijderen. Hieraan wenschten zij niet te voldoen. Plotseling kwam een der mannen in gebogen houding op den agent af. Deze begreep hiervan zeer goed de bedoeling en trok zijn gummistok om zich den aanvaller van het lijf te houden. Dit gelukte hem niet. De man sprong op den agent toe en gaf hem 5 kopstooten, zoodat de politieman het evenwicht ver loor en op den grond viel. Daarop trapte de woesteling den agent verschillende keeren in de liesstreek. Onder hevige pijn sprong de politieman op en greep zijn aanvaller opnieuw vast. Op dit oogenblik werd hij van achteren in den rug door den kameraad van den verzetpleger aan gevallen 'die den agent verschillende vuist slagen in den nek toediende. Onderwijl probeerden eenige personen uit het pu bliek den arrestant te ontzetten, wat ook gelukte. Beide aanvallers liepen daarop de Bilderdijkstraat in, achterna gezet door den agent. Omwonenden hadden inmid dels per telefoon het politiebureau op do hoogte gesteld, waarop agenten ter assistentie werden uitgezonden. Het ge lukte de mannen te arresteeren. De agent voelde zich later onwel wor den en is met verlof naar huis gegaan. Elfjarige jongen gedood. Te Utrecht kwam gistermiddag een per sonenauto de Keulsche Vaart oprijden. Ter rechterzijde van de kade bevindt zich een droge sloot, door een haag van den weg gescheiden. Op het oogenblik, dat de auto passeer de, kwam een elfjarige jongen door een gat in deze haag op den weg en reed met zijn fiets tegen den zijkant van de auto op, waardoor hij met het hoofd in aanraking kwam met den portierkruk. De knaap sloeg achterover en werd dood opgenomen. Eendendief gearresteerd. De Rijksveldwachter te Nieuworbrug en de gemeentepolitie te Bodegraven heb ben een persoon gearresteerd wegens diefstal van tientallen eenden. De politie heeft hiermede een goede vangst gedaan, daar den laatsten tijd in deze omgeving ongeveer 200 eenden van verschillende landbouwers zijn ontvreemd. De man, die 24 jaar oud is, staat zeer ongunstig bij de politie bekend. E!en knikker ingeslikt en gestikt. Een vier maanden oud zijnd kind te 'sGravenhage is Zaterdag tenge volge van het inslikken van een knikker gestikt. Tussehen pers verplet terd. Op een steenfabriek onder de ge meente Son, is een doodelijk ongeval ge beurd, waarbij de 23-jarige Van der Wal- wonende te Eindhoven, het leven heeft gelaten. Van der Wal, die werkzaam was aan de persmachine, kwam op een gege ven oogenblik door tot nu toe onopgehel derde oorzaak met de machine in aanra king, waardoor hij tussehen de pers te rechtkwam. Onmiddellijk werd de ma chine stopgezet. Het slachtoffer is reeds eenige oogenblikken na het ongeval over leden. Door locomotief gedood. Gistermiddag is te De Steeg een onge veer 70-jarige inwoner van Amsterdam, die tijdelijk te De Steeg in pension ver toefde, gegrepen door een passeerende locomotief van de Geldersche tram. en op slag gedood. Roodvonk. In verhand met het 'heorsch'en van roodvonk 'zijn de beide Christelijke scholen te Oldemarkt voor den tijd van zes weken gesloten. Op 'het oogen blik lijfden 4 kinderen aan roodvonk. Eén kind is 'aan deze ziekte overleden. VERGADERING BOND VAN OUD LEERLINGEN. Aansluiting hij de Z.L.M. Zaterdag j.l. vergaderde in „Het Cen trum" te Axel, de Bond van gediplomeer den (oud-leerlingen van Landbouwwinter- cursussen, etc.) onder presidium van den heer W. de Buck uit Meliskerke (W.). Hoewel uit alle deelon der provincie af gevaardigden aanwezig waren, was de opkomst niet zoo druk als gewoonlijk, hetgeen werd toegeschreven aan de plaats van vergaderen. De voorz. betoogde, dat deze Bond staat op een positief Christelijk standpunt, het welk is belichaamd in de Bergrede en de Tien Geboden. Organisatie is noodzakelijk. De Jan Saliegeest dient te worden uitgeban nen. Degelijke vak-technische en cul tuur-historische kennis, waarbij de een zijdigheid dient vermeden, is noodig. Bergen arbeid moeten daartoe nog wor den verzet. In het bijzonder heette spr. welkom den algem. voorzitter der Z.L.M., Mr P. Dieleman, den afd.-voorzitter van den Kring dier maatschappij, den heer A. Haak te Zgamslag en den heer C. de Putter, voorzitter van den C.B.T.B. in Zeeland. Mr P. Dieleman hield daarna een in leiding over het verzoek van de Z.L.M. tot aansluiting bij de Z.J.L., waarin hij naast een historisch overzicht en een plei dooi voor Jeugdorganisatie achtereenvol gens de verschillende statuaire verplich tingen van deze aangelegenheid uiteen zette. Door de politiek is het noodige gevoel voor eenheid en saamhoorigheid wel eens vergeten en tot schade. Wat bij elkaar hoort scheide men niet. Wij vormen één geheel en levend orga nisme. Door een krachtige ontplooiing onzer jeugdorganisaties streven wij ge meenschappelijk naar een blijvende loo- nenden arbeid in een onverbreekbaren band samenwerkend onder den zegen Gods. Gecoördineerde samenwerking met vol ledig behoud van eigen zelfstandigheid is de grondslag voor den nieuwen vorm van organisatie. Den aard van het lidmaatschap en de statuaire verplichtingen is spr. bereid naderin meer gewestelijke vergaderin gen, op centrale vergaderingen te belich ten. Ook diegenen, die geen diploma's van landbouwcursussen etc. hebben, die nen georganiseerd te worden, opdat een jong en opkomend geslacht door middel van excursies, lezingen, proefnemingen, wetenschappelijke onderzoekingen beter voorgelicht zal zijn op het gebied van den landbouw, zoowel als op dat van de paarden- en rundveefokkerij. De discussie, waaraan werd deelgeno men door de heeren Groenewege, le Clercq en Hage, bracht meerdere bezwaren naar voren tegen een overijlde beslissing in deze vergadering, zoodat besloten werd in de komende najaarsvergadering een definitief besluit te nemen. De heeren A. Haak en C. de Putter hielden vervolgens een toespraak. De voorzitter richtte zich in zijn slot woord vooral tot Mr P. Dieleman. Hij bracht hem hulde voor zijn onverwoest bare liefde en werkkracht in het belang van de Z.L.M. en de provincie Zeeland. Na afloop volgde een koffiemaaltijd en in dien namiddag een excursie door Oos telijk Zeeuwsch-Vlaanderen met bussen en auto's, waarbij o.a. de Stijfsel- en Glu- cosefabriek te Sas van Gent met een be zoek werd vereerd, alsmede het onder de gemeente Westdorpe gelegen proefveld der Z.L.M. Hengstenkeuring, De minister van economische zaken heeft bepaald, dat de gewone keuringen van tot dekking bestemde hengsten in het najaar 1937, welke alleen door de stamhcekcommi'ssiën zullen geschieden, zullen worden gehouden voor trekpaar den te Zierikzee op Dinsdag 26 October, om 14 uur; Kattendijke op Woensdag 27 October, Hulst op Donderdag 28 October, Oostburg op Vrijdag 29 October en Zater dag 30 October, telkens des morgens om 9 uur. Ehmen 8 me ter van auto- bus-halten b stilstaan met auto's en andere voer tuigen verbo den. op bruggen, voor uitritten, binnen 8 me ter van straat- boeken of op hinderlijke wijze voor bet verkeert Rechtbank te Middelburg. Zitting van 20 Juli 1937. Valschheid In gieschrifte. Aan F. J. v. H., 28 jaar, administrateur te Biervliet, thans verblijvende in bet Huis van Bewaring te Middelburg, is ten laste gelegd: le. verduistering van een geldsbedrag van ongeveer f 30, ten nadeele van E. Brakke, welk geld bij ter incasseering on der zich bad en moest afdragen aan B., welk feit gepleegd is in 1935; 2f0, verduistering van een geldsbedrag van ongeveer f 43 ten nadeele van A. Dees gepleegd in December 1936; - 3e. verduistering van een geldsbedrag van ongeveer f 40, ten nadeele van J. A. Does te Middelburg, in 1936 gepleegd. Verdachte was versobenen en werd rechtskundig bijgestaan door Mr A. H. Kuipers, advocaat te Middelburg. Nadat een drietal getuigen waren ge hoord betreffende den gang van zaken, zeide de Officier van Justitie, dat slechts enkele gevallen zijn ten laste gelegd, doch dat er tallooze klachten zijn tegen verd. over gepleegde knoeierijen. De Officier achtte de feiten bewezen. Verdachte beeft tot nu toe een blanco strafregister, doch de Officier vindt de indruk van verdachte ongunstig. Uit het strafdossier krijgt dé Officier den indruk, dat verdachte leeft van knoeierijen. De Officier eischt 6 mnd gev. straf. De verdediger van verdachte vindt den eisc'h van 6 maanden niet gemotiveerd. Verdediger verzoekt verdachtes in vrij heid stelling, welke door de Rechtbank, n'adat deze in de Raadskamer was ge weest, werd geweigerd. P. C., 33 jaar, werkman te Bouchaute (B.), thans in voorarrest te Middelburg, had zich te verantwoorden wegens poging tot diefstal van visohfuiken en een hoe veelheid in fuiken gevangen visch. Eisch3 mnd gev. straf met aftrek van voorarrest. D'e verdediger van verdachte, Mr W. K. H. Dieleman, bepleitte vrijspraak. D. F. N., 23 jaar, koopman te Vlissin gen, 'had op 24 April 1.1. te Vlissingen twee bewijzen van toegang 2de rang voor de Luxor-hioscoop, die ongeldig waren, omd'at daarvan de oontrolestrook was ver wijderd, vervalscht, door aan die hewij'zen een tweetal strooken te plakken die er niet bij behoorden, en vervolgens deze be^ wijzen af te geven aan den controleur van voornoemde bioscoop. Verdachte was verschenen en erkende de feiten. De Officier van Justitie wilde deze zaak in een ander licht zien als de gewone gepleegde valschheid in geschrifte en eisehte een geldboete van f 25 of 20 dl. I. M. Y., 37 jaar, huisvr. J. de B., te Zuiiddorpe, thans in voorarrest in het Huis van Bewaring te Middelburg, was verdacht van meineed in een civiele zaak voor het Kantongerecht te Terneuzen. Verdachte erkende de feiten. De Officier van Justitie eisehte 6 mnd. gev. straf, waarvan 3 mnd onvoorw. en 3 mnd voor waardelijk met oplegging van bijzondere voorwaarden, n.L betaling van schade^ vergoeding. Valschheid in geschrifte J. P. C., 43 jaar, zonder beroep, wo nende te Rotterdam, thans verblijvende in de strafgevangenis te Rotterdam, had zich te verantwoorden terzake van valsch heid in geschrifte, doordat hij op 10 April 1935 te Vlissingen een bewijs van Nederlanderschap afgegeven voor den Burgemeester te 'sGravenhage voor de reis naar België en Luxemburg heeft vervalscht door daarin den naam van J. P. Campo te veranderen in Gampar, met het oogmerk om die verValschte pas als echt en onvervalsoht te gebruiken. Verd. ondergaat thans geruimen tijd gevangenisstr. wegens diefstal van auto's. Verd. Was verschenen en werd rechtsi- kundig bijgestaan d'oor Mr Vermaas', ad- vooaat te Middelburg. Verd. ondervraagd, verklaarde, niet in België te hebben mogen komen en 'had daarom het bewijs veranderd. Uit het strafblad blijkt, dat verdachte reeds her haaldelijk is veroordeeld. Eisch: 1 jaar gev. s+raf. D'e verdediger van verd. is van mee ning, dat het ten laste gelegde niet straf baar is, aangezien verdachte reeds uit anderen hoofde gedetineerd zit en het is z.i. niet noodig hem hiervoor nog eens te veroordeelen. Uitspraak in alle Zaken 28 Juli a.s. Uitspraak van 20 Juli 1937. Openbare schennis der eerbaarheid: A. E. de K., 24 jaar, arbeider te Bier vliet, 14 d. gev. straf. Oplichting en koopen en niet betalen: P. F. V., 25 jaar, vrachtrijder te Zaam- slag, 3 mnd. gev. straf. Abortus: A. de K., 36 j. huisvr. J. d. N., te Axel, 1 mnd gev. straf voorw. Poging tot diefstal: J. S., 20 j., Werk man te Terneuzen. Vrijspraak. Aanvaring op de Schelde. Door den Raad voor de Scheepvaart wer den gisteren gehoord de te Antwerpen wonende rivierloods F. D. en de kapitein van de sleepboot Pieternella, A. de H. uit Dordrecht, in verband met de aan varing, welke zich in den vroegen och tend van 21 Januari op de Schelde heeft voorgedaan tussehen den lichter Eisen- fresser en het Duitsche stoomschip Fal- kenfels. Op de pertinente vraag van den in specteur-generaal, welke reglementen en bepalingen voor de scheepvaart op de Schelde gelden, verklaarde de sleepboot kapitein daar geen antwoord op te kun nen geven. „Wij kruipen altijd zooveel mogelijk naar den wallekant." De inspecteur-generaal: „Dan bent u een gevaar voor de scheepvaart." De inspecteur-generaal concludeerend, zeide van meening te zijn ontkennend te moeten antwoorden op de vraag of aan boord van de Pieternella wel alles gedaan is om een aanvaring te voor komen. Indien de kapitein de reglemen ten zou kennen, zou er niets gebeurd zijn. De schuld van de aanvaring blijkt bij de „Pieternella" te zijn geweest. Uitdruk kelijk constateert hij, dat uit dit geval blijkt, dat menschen vrij rondvaren zon der eenig benul van wat noodig is om zonder gevaren voor zich zelf en anderen van de waterwegen gebruik te kunnen maken, terwijl daarop evenmin een keu ring is voorgeschreven, zooals die bijv. noodig is voor het besturen van motor rijtuigen. De raad zal later uitspraak doen. suiker rubber - koffie - cacao per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. SUIKER, RUBBER, KOFFIE, CACAO, KATOEN, ALLE GRANEN ENZ. TER BEURZE VAN LONDEN, LIVERPOOL. NEW YORK. CHICAGO. WINNIPEG. ENZ. DAM 2a Talaloon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C. Baur» Nil 2, Tolaf. 30012 Talagramadrai: CARLOS-AMSTERDAM Agent: L. SANDEE Nieuwdorp Tel. 24 BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 524/5 527 Ned. Ind. Hdbk. 164V2 165% Philips 342 344 Unilever 162' 162' A. K. U. 73Vs 73Vs Amsterd. Rubber 286/7 286% Koninkl. Petroleum 414 415 Bteli Mij. 329 329% Ned. Scheepv. Unie 140 141% 4 pet. Nederland 101 101 4 pet. Nederl. Indië 101 lUl 3 pet. Nederland '37 97 97% U, S. Steel 86V2 87% Anaconda 4Ou/i0 42Vs U. S. Leather 67/s 7 Bethlehem Steel 685/s 69 Vs Adj. Chic. Milwaukee 5"/8 57/8 Cities Service 2«/e 2%o Intern. Nickel 45 463/s Shell Union 2P/2 21J4 ex d. Kennecott Copper 43Vs 44Vs Radio Corp 71/io 7 Vs Gar Foundry 38 S8Va Tidewater 145/io 14% Midcont. Petrol 215/io 22 Gen. Motors 39% 40V2 American Ehka 46% 47% Repuhlio Steel 30/618 305/a De beurs blijft in een doen, alleen de Amerikaansche Staal- en Koperwaarden zijn vast, maar de rest van de markt ver- andert niet veel en eenige stimulans uit het buitenland ontbreekt. Londen was zeer terughoudend onder invloed van de ChineeschJapansche moeilijkheden; de Japansche staatsleeningen, waarbij Enge land nogal groote belangen heeft, dalen dagelijks. De dollar was lager wegens het wegtrekken van Japansche en Chineesche saldi te New-York. Het Egalisatiefonds heeft den koers van den dollar van 181% tot 181% verlaagd. Het conflict in het Oosten heeft hier weinig invloed. De Europeesche politieke toestand wordt wat gunstiger beoordeeld, vandaar dat de grondtoon tamelijk vast blijft, maar de omzetten zijn gering, ook in de internationale industriëele waar den, die weer hooger waren. De 3 Nederland 1937 waren iets lager op 97% de rest van de beleggings- markt was prijshoudend.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3